Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


SEGÍTSÉG KEZDŐKNEK! OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) makopeter válasza Bazsi1987 (#1798) üzenetére


makopeter
tag

R16 3k pont körül. Én is leragadtam itt, Foglet paklival. NR-el meggyűlik a bajom, a sok pajzsal és a Ballistával kicsinálnak. Skellige ellen meg alapból nehéz.

(#1802) Prof válasza micafighter (#1782) üzenetére


Prof
addikt

Ok akkor ez a jatek is olyan mint a HS, csak mas az UI. Vagy jatszod az agyhalott beepitett szinergiara epulo kartyakat/deckeket vagy mehetsz a sunyiba...

Aszem a CCG-k megse nekem valok kb. nulla szabadsag.

Sok sikert, nekem ez a szinte nulla gondolkodas, beepitett strategia kovetes nem jon be.

(#1803) NyxNyxNyx válasza Prof (#1802) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

NR-nek is van jó paklija, meg weather monsterből is van jó. Spelles Scoia is egész jó, bár azt én még nem mertem összerakni.

Az sajnos igaz, hogy a deckbuilding adja magát és ha két pro csinál egy paklit külön-külön egy bizonyos lapra építve, akkor valószínűleg kevés lapban fog különbözni. Alapvetően a játék gondolkodásigénye nálam a sweet spot-on van, megdolgozza az agyat, de nem az a Dota szint. Kikapcsolódáshoz ideális nekem.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1804) micafighter válasza Prof (#1802) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerencsére elég messze áll a HStöl. Minden jó deck erös szinergiákra épül, de ettöl még nem lesz egy deck agyhalott.

(#1805) salaam válasza NyxNyxNyx (#1803) üzenetére


salaam
senior tag

Folyamatos balance mellett ez is jobb lesz majd.
Skellige az most olyan, mint hs-ben anno a secret paladin, hogy minden körre a legjobb tempo lapok kerültek bele. Ha curveön felhúztad azt a 7 lapot lehetetlen volt kikapni. Lifecoachék deckje kb. ugyanez. Hero power = 20 power a boardon, Maci, Hjalmar és renew, a shieldmaidenekről nem is beszélve, amik tényleg kb. a legerősebb lapok most. Ha kicsit megy még a balance, jó lesz ez, én bízok benne.

(#1806) ThySoul


ThySoul
senior tag

Helló mindenki, szeretném elkezdeni a játékot, mert a HS néha kiéget és imádom a W3-mat.
Van valami tanács, vagy egyéb dolog amit meg kéne fogadnom/utána néznem?

(#1807) NyxNyxNyx válasza ThySoul (#1806) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Hali,

Én azt ajánlanám, hogy minden nap a 6 round win-t nyomd le, és utána kezd el single playerben unlockolgatni a leadereket. Azokból sok ore jön be, amiből tudsz keget venni. Ezen az oldalon be tudod ütni a 3 választási lehetőséget, amit a keg ad utolsó lapként. (epic és legendary esetén) Többé-kevésbé pontos.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1808) orrlyuk válasza Prof (#1802) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Egyelőre azért nem HS, nem véletlenül gondolkodnak sokan a váltáson.
Összességében itt sokkal kevesebb múlik az RNG-n, a HS-t ellepték az ilyen "fun" lapok. Itt még a laphúzás véletlenszerűségét is lehet csökkenteni, mulligan stratégiákkal, illetve van egy csomó lap, amivel egyszerűen kiszedsz valamit a paklidból. Ez NAGYON nem Hs.

Tényleg vannak nagyon erős szinergiák, de pl. egy scorch berakása vagy be nem rakása (a lapok száma is kötetlen nagyjából...) teljesen más játékstílust hozhat, pedig a pakli kb, ugyanaz. A HS-ben nekem ezt a fílinget a Reno deckek hozták, de ugye már az sincs.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#1809) ThySoul válasza NyxNyxNyx (#1807) üzenetére


ThySoul
senior tag

Na elkezdődött az élmény: telepítve, indítom, erre megkapom ezt a feliratot: Login failed, no license key detected. Ötlet. (lehet ps-n fogom játszani így)

(#1810) NyxNyxNyx válasza ThySoul (#1809) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

GoG-on belül Gwentnél: More->Magage installation->Verify/Repair

Ezt próbáld meg, más ötletem sajnos nincs.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1811) Heavyrain válasza NyxNyxNyx (#1810) üzenetére


Heavyrain
őstag

Ha az nem jó, akkor itt is lépj be.
Illetve ha van VPN, akkor kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#1812) ThySoul válasza Heavyrain (#1811) üzenetére


ThySoul
senior tag

Nincs vpn, a fenntit is próbáltam, egyik sem működik, szóval úgy néz ki elég rövid volt a gwentes pályafutásom :(

(#1813) makopeter válasza orrlyuk (#1808) üzenetére


makopeter
tag

Engem a discover dolog akasztott ki. Egész meccseket dönt el, teljesen kiszámíthatatlan.

(#1814) NyxNyxNyx válasza makopeter (#1813) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nekem az az arénát rontotta el teljesen. Gondolok itt a mage lapokra főként.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1815) Alexxxis


Alexxxis
aktív tag

Ti, hogy bírtok a sok weatherrel? Én alig győzöm őket, illetve ~40min játék után rá is unok miattuk :(

the best is yet to come

(#1816) Prof válasza orrlyuk (#1808) üzenetére


Prof
addikt

Senki nem az RNG-rol beszel hanem a szajba ragott beepitett szinergia / overbudget must play lap kavalkadrol.
Nincs szabadsag ilyen axemen-maci, 20 poweres silver + consume gold etc megolik szabadsagot.

Igaz nem HS Rogue quest szinten, de akkor is ranked unalmas, casual-ban meg elvagyok (igaz a sok frost-tol mar kiutest kapok), igaz egy lvl50 csoka lekambizott kemenyen csak pislogtam mi az (Kambi +hjalmar).

(#1817) Derrewyn válasza Prof (#1816) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Azzal kezdtél, hogy olyan, mint a HS, erre válaszolt, hogy HS-ben nagy a szerencse szerepe, van olyan meccs, hogy épp a paklid felét láttad, Gwentben meg könnyedén összeraksz olyat, hogy mind a 25 lapot ki tudod játszani.

Amúgy meg én sem osztom a véleményedet, állíthat valaki össze nagyon OP-nek gondolt paklit, ha nem tud vele játszani, akkor nem fog nyerni. Ez igaz Skelligére is, igaz volt Nilgaardra is, és igaz Weather Mosterre is, mert ezekkel a paklikkal is kell gondolkodni, és ezek ellen is lehet életképes paklit összerakni.

(#1818) NyxNyxNyx válasza Derrewyn (#1817) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én igazából értem a párhuzamot, meg hogy mi nem tetszik neki, de amit szeretne az sajnos lehetetlen. A Gwent jó irányba halad, de sosem lehet tökéletes balance minden lap között. Mindig lesz ami éppen aktuálisan erősebb. meta nélküli kártyajáték hiú ábránd

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1819) Cathfaern válasza Prof (#1816) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Úgy nagyjából mindegy milyen játékról beszélünk, ha 3-5 fős "csapatot" (decket) kell összeraknod, és PvP játék, akkor mindig lesz úgynevezett meta, azaz olyan "csapatok", amiket a közösség épp erősnek tart és ezért a többség ezekkel játszik. Az előző mondatban minden résznek jelentősége van, mert tökéletes balance esetén is kialakul meta, egyszerűen azért, mert a fő véleményalkotók (hc keménymag / streamerek) szubjektívitását átfogja venni a tömeg (birka elv). Szóval ha nincs beépített szinergia, nincs overbudget must play lap, akkor is lesz meta, és favorizált deckek. Ez nem jelenti azt, hogy nem játszhatsz mással és nem érvényesülhetsz mással.

Megjegyzem ha már HS rogue questet említed, borzalmas win rate-je van annak a decknek, csak OP-nak tűnik, ezért játszanak vele sokan, illetve rossz érzés ellene veszíteni, ezért utálják sokan :) De egyáltalán nem erős deck.

(#1820) Derrewyn válasza Cathfaern (#1819) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Arról nem is beszélve, ha van meta, és a meccsek jelentős részében egy meghatározott ellenfél ellen játszol, akkor könnyebb olyan paklit összerakni, amivel eredményesebben lehet a meta ellen játszani.

Eleinte elég volt egy jól időzített Counterspell, de lehet még most is az. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1821) ThySoul válasza ThySoul (#1812) üzenetére


ThySoul
senior tag

Na újra leszedtem, momdom hátha elindul, de nem :W Kixsit idegesítő mert tök beleéltem magam hogy most játszani fogok.

(#1822) Derrewyn válasza ThySoul (#1821) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A Windows internetbeállítások között a Proxy nincs bekapcsolva véletlenül?

Internetbeállítások>Kapcsolatok>Helyi hálózati beállítások>Proxykiszolgáló

(#1823) ThySoul válasza Derrewyn (#1822) üzenetére


ThySoul
senior tag

És működött, köszönöm :D

(#1824) ThySoul


ThySoul
senior tag

Nem tudok még s emmit a játékról, de kb majd milyen decket k3ne gyártanom ha HS-ben Miracle rugó párti voltam? (szóval lehet nagyon nagyon go dolkozós)

(#1825) NyxNyxNyx válasza ThySoul (#1824) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Igazából amihez jönnek jó lapjaid. Minden paklihoz hasonló mennyiségű gondokodás kell szvsz. Kb erősségre most Skellige Monster NR a top 3 ebben a sorrendben. (bár nem ez volt kérdés)

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1826) Genji válasza NyxNyxNyx (#1825) üzenetére


Genji
őstag

A Skelligenél kell legkevesebbet gondolkodni szvsz.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1827) Genji


Genji
őstag

Új meta snapshot!
http://gwentlemen.com/snapshot/

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1828) Alexxxis


Alexxxis
aktív tag

Ti be tudtok lépni gond nélkül? Én a madárkáig jutok, és onnan se előre se hátra :O
2 hétig nem lesz érkezésem játszani, ma még tudnék de a technika ördöge szívat. Légyszi adjatok tippet, mert megőrülök :U

the best is yet to come

(#1829) Heavyrain válasza Alexxxis (#1828) üzenetére


Heavyrain
őstag

GOG-al ellenőriztesd a játék fájljait.

(#1830) Alexxxis válasza Heavyrain (#1829) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Oké, és ezt, hogy tudom megtenni? :DDD

the best is yet to come

(#1831) Heavyrain válasza Alexxxis (#1830) üzenetére


Heavyrain
őstag

Most nincs előtten a kliens, de ha jól emlékszem, GOG-ban rámész a Gwent-re, de nem indítod el, ott lesz egy lenyíló menű, hogy "more", aztán "manage" aztán pedig "verify/repair".

(#1832) NyxNyxNyx válasza Genji (#1826) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én szerintem alapvetően a talán a valamivel gondolkodósabb paklik közé tartozik, mint az átlag, csak annyira erős, hogy nem feltétlen vagy rászorulva :D

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1833) micafighter


micafighter
nagyúr

Meglett a rank 11, a 4 pakk jutalomból jött 4 epic, plusz az egyikben választottam egy Tibor-t, egy másikban meg választhattam premium Renew és prémium Vattier közül :DDD

(#1834) Chabe89 válasza micafighter (#1833) üzenetére


Chabe89
addikt

Akkor te szerencsés voltál. Én is tegnap húztam be a 11. szintet és 1 epic esett összesen. :DDD :W

(#1835) dejaris


dejaris
addikt

Egyszeruen nem tudok deckket modositani krealni, mikor mentenem kilep a jatek a kezdolapra.
Restart/repair/reinstall megvolt.
Valakinek van tippje?

(#1836) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Még régebben töltöttem le a játékot, de sosenem próbáltam ki.
Most kaptam hozzá kedvet, de viszont van 1 kis gondom.
Mikor indítom el a játékot, és jelentkeznék be, mindig azt írja ki, hogy Inventory loading failed
Mitől lehet ez? Mi rá a megoldás?

:R

(#1837) Heavyrain válasza forras2 (#1836) üzenetére


Heavyrain
őstag

Frissítsd a játékot.

This issue should only happen if you have an outdated version of Gwent installed.
Please go to Galaxy, select Gwent and go to MORE -> Manage installation -> Verify / Repair. Once the game is repaired, you should be able to play it normally.

[ Szerkesztve ]

(#1838) Heavyrain válasza dejaris (#1835) üzenetére


Heavyrain
őstag

Régen emlékszem voltak hasonló problémák, akkor az segített, hogy a gép vagy a játék (nem emlékszem melyik) nyelvét angolra kellett állítani, ha nem azon volt. De ezt tudtommal már javították, így valami más probléma lehet. Írj a supportnak és ott megmondják, mit kell tenned.

[ Szerkesztve ]

(#1839) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Mióta csak a unitokra vonatkozik a Broover? :W Nem értem miért kellett még azon is gyengíteni open béta bejöveletekor ha már szétszedték az egész Scoiát.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1840) TazLeacher válasza NyxNyxNyx (#1839) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Open eleje óta.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1841) NyxNyxNyx válasza TazLeacher (#1840) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Költői volt a kérdés, de köszi. Kikaptam miatta most az imént. Scorch-ot akartam, laphátrányt kaptam. :D

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1842) GrG1210


GrG1210
aktív tag

Hali , valaki letudná pontosan írni , hogy neki a képessége ? - Gaunter O'Dimm -
Előre is kösz.

(#1843) atainprison válasza GrG1210 (#1842) üzenetére


atainprison
senior tag

Meg kell tippelni, hogy az ellenfeled egy random bronze vagy silver kártyája a paklijában nagyobb vagy kisebb erejű-e, mint 5. Ha eltalálod, húzhatsz egy lapot (te választod ki melyiket), ha nem, akkor az ellenfeled húzhat egyet (a legfelső bronze vagy silver kártya a paklijából). Ha döntetlen, tehát 5-ös erősségű a lap, akkor mindketten húztok egy lapot (a legfelső bronze vagy silver kártya a pakliból).

[ Szerkesztve ]

(#1844) Heavyrain válasza GrG1210 (#1842) üzenetére


Heavyrain
őstag

Lerakod majd utána ki kell választanod, hogy az ellefél paklijában lévő legfelső lap erőssége 5 alatti vagy 5 feletti.
Nem teljesen random, mert a deckeket ismerve nagyon gyakran tudni lehet, hogy általában milyen kártyák vannak benne.
Tippelsz, utána:
-Ha jól tippeltél: Válassz egy kártyát a saját deckedből.
-Ha rosszul tippeltél: Az ellenfél kihúzza a legfelső bronze vagy silver káryáját.
-Ha döntetlen (gondolom, amikor pont 5), akkot mindketten kihúzzátok a legfelső bronze vagy silver lapotokat.

Szerk.: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#1845) GrG1210 válasza Heavyrain (#1844) üzenetére


GrG1210
aktív tag

köszi szépen a leírásokat.

(#1846) GrG1210


GrG1210
aktív tag

Amúgy nincsenek ezekhez a kártyákhoz még Magyar leírások , mert szar az angolom.

(#1847) Heavyrain válasza GrG1210 (#1846) üzenetére


Heavyrain
őstag

Tudtommal nincs még.
Viszont itt át tudod nézni a kártyákat. (Direkt nem Gwentdb-t linkeltem, mert ott nem írja le hogy mit jelentenek a keywords-ök.)
Gaunter O'Dimm-nek pont elég hosszú/összetett szövege van, de a többit egy kis szótárazással szerintem hamar meg fogod érteni.

(#1848) GrG1210 válasza Heavyrain (#1847) üzenetére


GrG1210
aktív tag

jA , KÖSZ

(#1849) NyxNyxNyx válasza atainprison (#1843) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Azért az fontos információ, hogy tudtommal ha nyersz, amit kiválasztasz, azt ki is játssza. Szóval high risk low reward.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1850) makopeter válasza NyxNyxNyx (#1849) üzenetére


makopeter
tag

Nem is túl népszerű lap. Vagy tempót nyersz vele vagy egy fontos lapot, de a laphátrány esélye miatt valóban kockázatos és nem éri meg.
Ha lapelőnyt is adhatna, szinte minden pakliban ott heverne.
Ha úgy működne mint pl. Tibor, hogy csak Bronze lapot húzhat az ellenfél, talán használható is lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.