Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


SEGÍTSÉG KEZDŐKNEK! OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) micafighter válasza Mister_X (#1495) üzenetére


micafighter
nagyúr

Üdv itt :) Gwentben vannak ugye bronz, ezüst és arany kártyák, viszont ezek nem a ritkaságát (értékét) tükrözik elsö sorban a kártyának, hanem hogy mennyit tudsz belöle a paklidba tenni. Aranybol ugye nem mehet bele kettö ugyanolyan, és összesen csak 4 mehet deckbe.

Ezzel szemben a kártyák ritkasága lehet common (szürke négyzet) rare (kék), epic (lila) és legendary (sárga).

Igaz hogy a legtöbb arany kártya legendary, a legtöbb ezüst meg epic.

A mozgo képes pedig premium kártya :)

Arra viszont figyelj, hogy itt a HSel elkentétben fejleszteni tudod a kártyákat. Ha legyártod pl simában, késöbb tudsz belöle prémiumot csinálni meteorit ore-bol. A legendary premiumokat érdemesebb igy legyártani, mert igy olcsóbb, mint ha direktbe csak scrap-böl gyártanád. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1502) makopeter válasza atainprison (#1500) üzenetére


makopeter
tag

Szerintem sokkal több probléma van az olyan paklikkal mint a törpes pl. Az a pakli magasrol sz@rik az ellenfélre és nincs is szüksége rá, potionokkal és resilientel megold mindent, csak saját magára figyel. Törpe VS törpe szerintem a legrosszabb, na ott nincs interakció.

(#1503) Mister_X válasza makopeter (#1496) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hirtelen nem jutott eszembe :B

@micafighter: köszi :R Rájöttem amúgy, hogy a meteorite dust erre való, bár a játék nem volt elég egyértelmű - így lett arany Rainfarn. És kiszámoltam gyorsan, a 3200-as dust pack kellene, hogy prémium paklim legyen :B

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1504) atainprison válasza makopeter (#1502) üzenetére


atainprison
senior tag

Szerintem ezen a fronton nincs probléma. A felbuffolt unitok és a resiliance ellen is elég sok megoldás van, szóval több féle módon is lehet őket counterelni, ellentétben a spell paklikkal.

(#1505) Alexxxis válasza makopeter (#1502) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Mi ez a "Törpe pakli" ?
Valószínűleg ez egyedül bennem merül fel kérdésként, de szeretném mindig érteni miről beszéltek :DDD

the best is yet to come

(#1506) saen válasza Alexxxis (#1505) üzenetére


saen
veterán

Scoia'Tael pakli, sok törpe van benne, resiliency-vel meg sok szinergiával.

(#1507) Genji válasza makopeter (#1502) üzenetére


Genji
őstag

NG-al egy jól időzített Peter és van interakció meg forfeit is általában. :)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1508) Alexxxis válasza saen (#1506) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Köszii :K

the best is yet to come

(#1509) micafighter válasza Genji (#1507) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vagy auckes :)

(#1510) makopeter


makopeter
tag

Pont az baj hogy bármilyen paklid van, a meccset a kezedben lévő lockok és resetelo lapok száma dönti el. Egyébként erős a spell scoia de az is simán kijaszhato. Tegnap simán bedaraltam egyet rank 11en dagonnal.

(#1511) saen


saen
veterán

Megcsináltátok már az összes single player küldetést? Én ma megcsináltam, de az utolsó monster igencsak megizzasztott. A normál scoia'tael paklim totálisan esélytelen volt ellene, végül csináltam egy cél monster paklit, de azzal se volt triviális. Furcsának tartom, hogy ez az egy ennyire nehéz volt a többihez képest, ez a végtelen időjárás iszonyat erős szerintem.

(#1512) Alexxxis válasza micafighter (#1509) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

inkább cleaver:)

the best is yet to come

(#1513) Genji válasza makopeter (#1510) üzenetére


Genji
őstag

Ezzel nem értek egyet. SuperJJ féle NG-ban 1 reset van (Peter) és rank#1 lett vele. (Én 9-0át mentem vele tegnap rank 9en, mondjuk spell deck nem jött szembe).

(#1512) Alexxxis NG-ban Auckles jobb, nézd meg a lapot.

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1514) beherit válasza saen (#1511) üzenetére


beherit
tag

Én csak úgy véletlenül a monstert hagytam utoljára a frakciók közül és engem is igencsak meglepett, hogy mennyivel nehezebb, mint a többi, párszor nekifutottam.

amor fati

(#1515) Alexxxis válasza Genji (#1513) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Igazad van, elkerülte a figyelmem, hogy Auckes 2 unitos.:O

the best is yet to come

(#1516) Prof válasza saen (#1511) üzenetére


Prof
addikt

Ja az az egy hianyzik parszor nekiestem a normal skellige paklival de hiaba van 3 weather removal nem er semmit mert vagy 6-ot castol. Megnezem majd noxious videojat a temaban.

(#1517) beherit válasza Prof (#1516) üzenetére


beherit
tag

Én starter scoiatellel vertem meg +1 drought-tal kiegészítve.

amor fati

(#1518) makopeter válasza saen (#1511) üzenetére


makopeter
tag

Mindegyiket a saját kezdő paklijaval csináltam meg. A monsteré vagy hetedjére sikerült.

(#1519) NyxNyxNyx válasza saen (#1511) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ja, magasan a legnehezebb "boss", de ha techelsz ellene kicsit, sima.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1520) Prof


Prof
addikt

Jon szepen a sok keg, de ahogy nezem HS -hez hasonlo tipikus playek vannak, tehen spam, weather spam, queensguard vagy egyeb trio spam, esetleg resilence okoskodas. Lvl12 vagyok jelenleg rank5-on.

Rank6 fele menet egymas utan 5 meccs csak nilfgard tehen spam.. De volt egy lvl20-as akit megvertem adott sok ranking pontot. A savage bear nem nagyon mukszik instant kicsinaljak aztan kirakjak a medicet ami lopja a graveyardom... (igaz csak egy macim van meg) A ship jo tehen ellen, meg a lowest unit kill is.

Kell itt meg a balancon javitani, egyelore nem craftolok semmit az tuti, bar epic-ek nagyon hianyoznak egyelore tobb gold jott, mint epic....

[ Szerkesztve ]

(#1521) NyxNyxNyx válasza Prof (#1520) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

A macinak pont az a lényege, hogy ne tudja ellopni a graveyardodat a Nilfgaard. Sokszor volt, hogy nálam volt a vicovaro medic, de nem tudtam kilopni azt a szerencsétlen queensguardot, mert hiába öltem meg a medvét, újraélesztette, vagy kirakott egy újat.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1522) Genji válasza Prof (#1520) üzenetére


Genji
őstag

Nem olyan jó ám az a tehén. Ezer válasz / removal van rá. 10ből ha 1x megöl valamit de akkor is betesznek ilyen 1-2-3 str pici lényt a sorba, hogy azt vigye el. Azért használható csak mert spy és buffolja az impera brigadérost.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1523) Mister_X válasza Prof (#1516) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én mindet NG spy paklival vertem el, Monsterhez csak beraktam +2 First Lightot és +1 Nauzicaa Standard Bearert (1 van alapból) és simán meglett.

Egyébként az összest a fenti paklival. Nilfgaard challenge-ek voltak érdekesek.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1524) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Tegnap szépen megszívattak. 20 pont kellett még a rank 10-hez, de sorozatban 5-6-ot benyaltam. Lemetnem rank 9 alá... :((( Adott W:L aránynak rendesen. Volt, amikor én hibáztam, volt amikor tökéletes lapokat húzott az ellen, volt, hogy egyszerűen nem tudtam normálisat húzni. Ez a tegnapi nap eléggé összejött.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1525) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Most tűnt fel, hogy van olyan funkció gwent trackeren, hogy share collection. Ez azért elég hasznos, ha valaki tippet akar kérni, hogy hogy rakja össze a paklit, vagy csak simán keg openingnél meg van nyitva a háttérben. A panorámás lapokból is lehet látni, hogy kell-e még.

Így néz ki kimentve.

Meg van match history is, így meg tudtam találni azt a tagot, aki ellen magától passzolt a játékom és így kaptam ki. Bár aligha fogja beismerni, ha csinált valamit.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1526) Derrewyn válasza makopeter (#1502) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Na most igazat adok neked, a törpés buffoló pakli elég köcsög: Hjalmar csávójába kb. 10-et sebeztem bele, és még így is 11-es volt a végére. Coral meg persze épp úgy volt vele, hogy most kihagyja a meccset, pedig igen durvát sebezhetett volna a kb. 70 pontos során. :(

(#1527) Alexxxis


Alexxxis
aktív tag

Melyik?

[ Szerkesztve ]

the best is yet to come

(#1528) Heavyrain válasza Alexxxis (#1527) üzenetére


Heavyrain
őstag

Link

Attól függ mivel játszol. Nilfgaard-ba Fringilla Vigo szerintem elég jó, esetek 30%-ban miatta nyerek. Olyan deckbe, ahol 1-2 unit nagyon erős lesz nagyon jó. Sőt ha az ellenfélnek van egy erős lapja, azt is le tudja kapcsolni. Spy deck-be nagyon jó, bár néha ha nincs erős unit akkor használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#1529) Alexxxis válasza Heavyrain (#1528) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Oh, szuper.koszi!!:) (NG)

[ Szerkesztve ]

the best is yet to come

(#1530) Derrewyn válasza NyxNyxNyx (#1525) üzenetére


Derrewyn
senior tag

CDPR-nek még szerintem van mit tanulni a cheaterek elleni harcban, a White Orchard teheneinek farmolására szellemesen válaszoltak, de itt azért nehezebb dolguk lesz. Sajnos, én is találkoztam olyannal, amikor elég gyanús volt, hogy az ellenfél valamit ügyeskedett.

Felraktam a Gwent Trackert, már pár napja letöltöttem, de abban a verzióban még nem volt benne a share collection (mondjuk rögtön indulásnál jelezte, hogy van újabb változat). Szóval nemrég óta működik ez a funkció, illetve a history is új feature.

(#1531) Genji


Genji
őstag

Ki hol tart a létrán? Én egyelőre nagyon élvezem a játékot. :K

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1532) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Kezdődik a dev stream

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1533) Derrewyn válasza NyxNyxNyx (#1532) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A szakállas srác akcentusa fantasztikus: Pács nótsz. :)

Amúgy eddig tetszenek a változtatások, RNR v. Drought szinte kötelező volt, így hogy 2-őt fognak sebezni, már nem lesznek azok.

(#1534) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Hát nem sok golden lapon változtattak, ami nekem is meglett volna. Egyedül Yennefer változott valamennyire.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#1535) saen válasza NyxNyxNyx (#1534) üzenetére


saen
veterán

Két dolgot nem mondtak vagy nem volt egyértelmű:
-mikor jön a patch (soon, tudom...)
-mikor kapunk vissza teljes scrapet, pl Yennefer változás nem igazán nerf, ezt is fullon lehet majd törni?
Ez azért lenne érdekes, mert így betörnék minden változott lapot ami nem neutral és nem Scoia'Tael, sőt még jó eséllyel Yennefert is, mert nem annyira erős...

(#1536) fritzke


fritzke
csendes tag

Nilfgaard nerf elég jó. Legalább fullon törhetek mindent.

Youth hides the key to salvation

(#1537) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Van egy lista a változtatásokról?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1538) saen válasza Mister_X (#1537) üzenetére


saen
veterán

Lesz majd a patchnotes-ban, nem mondtak el mindent.

(#1539) Derrewyn válasza Mister_X (#1537) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ebben a reddit topicban elég jól összeszedték, hogy a streamen milyen változásokról volt szó, de nem mindenre tértek ki.

(#1540) Mister_X válasza Derrewyn (#1539) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:R
Premiumok törése miként néz ki? Alap scrap + moondust vagy 2x scrap?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1541) Derrewyn válasza Mister_X (#1540) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Szerintem scrap és dust, különben tudnál dustból scrapet gyártani. Fordítva így működik talán, de az annyira nem durva. :)

Most viszont nem érdemes betörni semmit, mert patch után 2x annyit fognak érni. Elvileg lesz valami kompenzáció a korábbi törések után, de erről még semmi pontos nem derült ki.

[ Szerkesztve ]

(#1542) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Ha jól láttom duplájára nőtt a scrap mennyiség a crafoláshoz? Van 1800 scrapem , mit érdemes gyors megcsinálni?😊

(#1543) atainprison


atainprison
senior tag

Hát szomorú vagyok, hogy a spell paklik ellen nem léptek semmi.
Talán majd legközelebb...

(#1544) adrian360 válasza atainprison (#1543) üzenetére


adrian360
őstag

azt túlzás hogy nem léptek semmit :
- Gold weather lapok kevesebbet sebeznek
- Protector 4 helyett 2-ről indul és a gold specialokra nem boostol
- Ithlinne 4 lett 2 helyett spyként

valamint rengeteg mindent buffoltak, ezáltal passziv nerfet kapot minden, amihez nem nyúltak.

(#1545) atainprison válasza adrian360 (#1544) üzenetére


atainprison
senior tag

Ok köszi, végül is ez is valami. Ezeket úgy tűnik nem vettem észre az összefoglaló posztban.

(#1546) Heavyrain válasza Bazsi1987 (#1542) üzenetére


Heavyrain
őstag

Nem. A common és rare kártyákból bedarálás/törés esetén mostmár 2x annyi scrap-ot kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#1547) Derrewyn válasza atainprison (#1543) üzenetére


Derrewyn
senior tag

1950 körül nem nagyon találkozok spell paklival. Tegnap a 18 nyert körhöz (pontosabban 19 kört nyertem) 12 játékra volt szükségem, 3-szor kaptam ki, ebből 2 buffolós törpe volt biztosan, 1 meg talán Calveit NG.
Skellige resurrection/controll decket játszok, weather nélkül, de van Igni, Coral, és 2 törpe után Kambit is bepakoltam, Hjalmarral együtt jó lesz.

Az a baj a törpével, hogy nagyon kevés az olyan lap, ami igazán hatékonyan sebezné a lényeit, szarrá buffolja őket, odébb pakolássza, stb.
Igni nagyon korlátozottan használható ellene, kell a szerencse, hogy 2 vagy több egységet ölj.
Coral erős. Kambi pláne az.

Nem használtam RNR-t, sem Drought-ot, de ezeknek a nerfje is csak kedvez ennek a paklinak.

(#1548) Genji


Genji
őstag

Azt is teljesen áron lehet majd törni vajon ami buffot kapott vagy csak amit nerfeltek?
Az sem világos nekem, hogy premium törésnél csak kristályban kapod vagy kristály+meteorit por...

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1549) Derrewyn válasza Genji (#1548) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Szó szerint a nerfelt lapokat említették, ennél jobban nem pontosították. Amikor bevezetik, akkor úgyis tisztázva lesz.

Ha premiumot törsz, akkor ugyanannyi scrap-et kapsz, mintha normált törnél, és pluszban kapsz dust-ot is.

Kristály még egyenlőre nincs a játékban. :)

(#1550) Alexxxis válasza Derrewyn (#1549) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Én is úgy értelmezem, hogy CSAK a nerfelt lapok törhetőek teljes áron.
Card that got nerfed will be millable for 5 days for full cost

the best is yet to come

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.