Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Carasc0 válasza szasanyi (#25800) üzenetére


Carasc0
őstag

+20K = Asus GTX 760 (De nekem itt mind1 melyik típus...amelyik jobban ajánlott)
+40K = MSI TF3 Gaming 770 lenne... Bár álíltólag jó az Asus is.

Milyen részletességgel játszom?

fHD felbontás és maximális részletesség kívéve szűrők. Azokat nem szoktam bekapcsolni. De pl. nagyon stresszes játékokkal nem szoktam játszani pl. Crysis 3. Egyedül ami izmos lehet az a Metro: Last night

Milyen hosszútávra tervezek?

Ahogy elnézve milyen játékokat adnak ki....Legalább 3-4 évre. De érezzem hogy az alatt az idő alatt egy hűvősebb, halkabb és kevesebbet fogyasztó kártya pöfög a gépbe. :)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#25802) torma1981 válasza Carasc0 (#25801) üzenetére


torma1981
veterán

Hát ha hosszú távra gondolkozol akkor 770 GTX.

(#25803) Faterkam válasza Carasc0 (#25799) üzenetére


Faterkam
addikt

Gigabyte Gtx 760, picit húzva összehasonlításnak!

3Dmark11

3Dmark

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#25804) szasanyi válasza Carasc0 (#25801) üzenetére


szasanyi
félisten

3-4 évre a GTX770 sem elég (vagy csak komoly kompromisszumokkal). Így nézve a 770 a jobb választás, mert annyival jobb (gyorsabb) mint amennyivel drágább, viszont amiatt időtállóbb is. Az MSI az egyik legjobb, ráadásul a legkevesebbet fogyasztó 770-ek egyike is egyúttal úgyhogy az mindenképp príma.
Azt mondjuk nem értem, hogy a 16xAF miért nincs használva, lévén a vizuális élményen a legtöbb esetben sokat dob, viszont csekély az erőforrásigénye kvázi nem jár sebességcsökkenéssel mint az AA.

(#25805) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Giga helyett filózok még egy Phanomon, vagy a sima Bliss-en (a 3 ventis nem Phanom)
tapasztalat vki/knek?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25806) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#25805) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Phantom, sry :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25807) shteer válasza - = Zk = - (#25805) üzenetére


shteer
titán

giga :)

..szerintem jónak tűnik

(#25808) mqm válasza - = Zk = - (#25806) üzenetére


mqm
senior tag

760 phantom hűtésétől nem vagyok el ájulva. Load alatt hangos és eléggé el ereszti a hőfokokat is!

Szerk.: + Gainward-nál sok más baki is elő szokott fordulni. Karcok a borításon, megnyomott hűtő... zöldleveleseknél mondták ,hogy erről a gyártóról sok panasz érkezik...

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#25809) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hmm...köszönöm Urak...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25810) Bjørgersson válasza - = Zk = - (#25805) üzenetére


Bjørgersson
félisten

MSI Gaming esetleg?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#25811) - = Zk = - válasza Bjørgersson (#25810) üzenetére


- = Zk = -
félisten

vót' eMeSém... még a 6950/70... csak meglesnék már egy gigát/asust/gainwardot :C
ha már időtlen idők óta zafírom van :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25812) szasanyi válasza - = Zk = - (#25805) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt nem ajánlom, 3 napig teszteltem. Érdekes ventihangja van, noha nem hangos engem zavart. Ezen kívül nem túl jó a hűtési teljesítménye sem (mellesleg 2 v. 3 csavarleragasztós matricája van míg a Gigán 1 sem - ha ez érdekes lehet neked). Itt láthatod mit ért el hőfokokban egy kimondottan hűvös szobában:

(#25813) Bjørgersson válasza - = Zk = - (#25811) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja, értelek. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#25814) - = Zk = - válasza Bjørgersson (#25813) üzenetére


- = Zk = -
félisten

dehogy értesz! ;]

(#25812) szasanyi
hmmm.. pedig de kinéztem magamnak egy Asus DCU2-t... hmm

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25815) MaxxDamage válasza - = Zk = - (#25814) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az Gainward , az Asus DCU2-t bátran ajánlom, mivel nekemis ez van és semmi gondom vele ! ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#25816) TomiLi


TomiLi
addikt

Gainward Bliss: egy ötlet: a gyári ventik nagyon "furák" (kicsik, nem mozgatnak elég levegőt stb)
Viszont! A venti tartó keretet le lehet pattintani a vga-ról! (nem jár gari vesztéssel, nem lesz semmi baja, még magát a hűtőbordát sem kell piszkálni)
Innentől kezdve, ha van hely a házban, akkor mehet rá két 120-as venti leszabályozva, és nagyon kellemesek lesznek a hőfokok, csendben.

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#25817) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Remélem nem fogtok kinevetni a kérdésem miatt, de vga-k iránt nézelődőm és teljesen úgy látom a GTX 760-nak rövidebb nyák-ja van mint a többi testvérének.

Ez vajon miért van szerintetek? Azon kívül, hogy ilyenre tervezték.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#25818) shteer válasza HartgeH3-2.8 (#25817) üzenetére


shteer
titán

a 670-nek is rövid nyákja volt már - költségcsökkentés főleg. kisebb helyen elfér a vrm, túlzott hűtés sem kell neki
ettől persze a gyártók eltértek a saját design-okkal - megspékelve még pár fázissal az OC érdekében

..szerintem jónak tűnik

(#25819) pohár válasza HartgeH3-2.8 (#25817) üzenetére


pohár
félisten

mert ilyenre tervezték :DDD

kevesebb alkatrész kell hozzá, mint egy erősebb GPU-hoz (tápellátás lényegében), szóval felesleges a hosszú kártya, hacsak nem dönt úgy egy gyártó, hogy ő biza meghagyja a hosszú nyákot, és csinál egy masszív tuningos verziót, ahhoz meg rajta kell hagyja a tápellátó áramköröket (is)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#25820) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, bevallom borzalmasan zavar a rövid nyák.
Ne kérdezzétek miért :DDD

Ár/érték arányban ugyan nem lehet rossz döntés a kártya, de nekem ez ilyen Barbone pc kategória :)

Tudom tudom nézzem a teljesítmény adatokat, de vicces ez a rövid nyák.

Respect. :R

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#25821) szasanyi


szasanyi
félisten

Valaki használ GTX760 SLi-t? Érdekelne egy 3DMark ill. Unigine Heaven / Valley eredmény.

(#25822) Jocika84 válasza szasanyi (#25821) üzenetére


Jocika84
tag

Ha jól tudom smiti-nek van itt 760SLI tőle kérdezd meg hátha. :)

(#25823) szasanyi válasza Jocika84 (#25822) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi! :R Meg is találtam [link] és arra voltam kíváncsi a 760SLi teljesítmény milyen az optimálisan skálázódó tesztek alatt.

(#25824) shteer válasza HartgeH3-2.8 (#25820) üzenetére


shteer
titán

vegyél hosszabb nyákost - asus dcuII pl

..szerintem jónak tűnik

(#25825) - = Zk = - válasza TomiLi (#25816) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmmmm...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25826) TomiLi válasza - = Zk = - (#25825) üzenetére


TomiLi
addikt

:DD :R

Bogyorisz

(#25827) Vigneau válasza szasanyi (#25821) üzenetére


Vigneau
félisten

Kérdezd Smiti Barátomat a korábbi tapasztalatairól. Bár látom, meg is találtad, valamint más is emlékezett Rá. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#25828) bombibmw válasza szasanyi (#25821) üzenetére


bombibmw
veterán

(#25829) szasanyi válasza Vigneau (#25827) üzenetére


szasanyi
félisten

Így van, köszi. :)

bombibmw: az brutálisan jó! :K Nálam alapon ennyit tud a single:

(#25830) blaca83 válasza Carasc0 (#25801) üzenetére


blaca83
őstag

Ha hosszú távra tervezel, 3-4 évre akkor vagy 760 SLI, vagy most egy 770-es és később majd még egy mellé. :B

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#25831) smiti válasza szasanyi (#25829) üzenetére


smiti
addikt

Akkor elmondhatjuk, hogy szépen teljesített az SLI ? :B

(#25832) tailor74


tailor74
őstag

Próbálgattam én is a 680 DCU2-t, alapfeszen, +10% TDP, 1170/7500... Szerintem nagyjából ez lehet a maximum, ezt viszont tudta 1 órányi COD Ghost-al is..

Nem tudom ez mennyire jó eredmény, nálam ennyi... :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25833) Tarill


Tarill
őstag

MetroLL-ben fullhd minden max ssao off fix 60fps (vynsc-el) ugyan ezek a beállítások csak physix on meg 15-20 fps ez mennyire normális?

(#25834) szasanyi válasza smiti (#25831) üzenetére


szasanyi
félisten

Így van. :K Csak hát összességében többe van egy erős, single kártya illetve a játékok alatti teljesítmény valszeg nem olyan jól skálázódik mint a jobban optimalizált tesztek alatt. Ott nem minden esetben jó választás, de nem tudom mikkel játszol és milyenek az ez irányú tapasztalatok.

(#25835) bombibmw válasza szasanyi (#25829) üzenetére


bombibmw
veterán

Megy az még bőven feljebb is.
Nekem egyenlőre ez a max,amit ki tudtam hozni belőle.

Jó is volt a 760 SLI nagyon.
4GB-os kártyákból érdemes lehet építeni,2GB-osakból már nem vállalnám be még egyszer.
Viszont mindenhol szépen skálázódott,kivéve,ahol nem volt SLI támogatás,de ott általában elég volt egy kártya,legalábbis azon játékokban,amiket kipróbáltam.

(#25832) tailor74:
Az már nem rossz kolléga. :)
Ez pipálja a 280X-es eredményemet,amit múltkor privátban linkeltem,pedig az a kártya elég szépen ment. :K

[ Szerkesztve ]

(#25836) Toxy


Toxy
aktív tag

Én is csináltam egy Valley tesztet.

Asus GTX770-DC2OC kártya kicsi oc-val.

(#25837) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

milyen beállítással toltátok le, csak meglesem má' én is?!...
a Valley-t

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25838) Toxy válasza - = Zk = - (#25837) üzenetére


Toxy
aktív tag

ExtremeHD

(#25839) HartgeH3-2.8 válasza shteer (#25824) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Azt szeretnék de pipás vagyok az nvidiára mert a 314.22 az utolsó stabil driver amit tudok használni a kártyámon. Bármi újabbat teszek fel egyből problémák jelentkeznek. Sajnos ez még a jéghegy csúcsa.

Ismerősöm GTX 670-nél és 780-nál nem tapasztalt hibát, ahogy GTX 660 tulaj ismerős sem, tehát bizakodom, csak kicsit idegesít, hogy szivat az nvidia. :(((

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#25840) tailor74 válasza bombibmw (#25835) üzenetére


tailor74
őstag

A fene essen beléd... :D Addig zsongtál nekem a 780-ról, hogy bogarat tettél a fülembe.. De egyenlőre a 680 marad, próbálom kihozni belőle a maximumot.. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25841) - = Zk = - válasza Toxy (#25838) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nézem.. :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25842) szasanyi válasza bombibmw (#25835) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt milyen órajelen (és milyen GPU fesszel) sajtoltad ki belőle?

(#25843) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nem érzékeli a CF-et?!.. .wtf :W

off, mert nem nVidia :R egyelőre ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25844) bombibmw válasza tailor74 (#25840) üzenetére


bombibmw
veterán

Helyes,gépfejlesztés ezerrel. :D

(#25842) szasanyi :
1300/6900,fesz. 1,205V-ra ugrott fel legmagasabbra,de szinte végig ez alatt vol,olyan 1,18-1,19V körül.
Alapfesz. 1,15V

(#25843) - = Zk = -:
Nem mutatja,de az eredmény azt mutatja,hogy érzékeli. :)

[ Szerkesztve ]

(#25845) tailor74 válasza - = Zk = - (#25843) üzenetére


tailor74
őstag

1 db. 270x-el 65-68 fps körül lenne az eredmény... :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25846) bombibmw válasza tailor74 (#25845) üzenetére


bombibmw
veterán

Az hogyan?
Ez már így is a 770 fölött van. :)

(#25847) marcusa válasza tailor74 (#25845) üzenetére


marcusa
addikt

Ez itt a te eredményed ha jól látom: http://prohardver.hu/tema/amd_radeon_hd_7850_7870/hsz_44693-44693.html
1db tuninggal tud 38 fps-t, így szerintem ment a cf a fenti teszt közben. :K

:-)

(#25848) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

holnap lehet visszarántom 4,7-re a 8150-et, megnézem, történik-é valami....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25849) JoolsNOS válasza Tarill (#25833) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem! Valami nyüge lesz a physix drivernek. Nálam pár fps a csökkenés.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#25850) tailor74 válasza marcusa (#25847) üzenetére


tailor74
őstag

Ugyanarról beszélünk, csak én a max. fps-t néztem, nem a minimumot... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.