- SzőkeKapitán: Világ vége túlélők topicja
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Őskoczka
- Zicokuka: Minden változik,a Cod 2 örök
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
-
maglew
aktív tag
(rögzített hozzászólás)
Íme a megoldás ha időközben Resetelted a készüléket:
1.
Telefonodon a dátumot vissza kell állítani 1-2 héttel ezelőttire! (automatikus dátum szinkronizálást kapcsold ki a telefon beállításban)
2.
Home app törlés.3.
Chromecast készülék resetelése (hosszan fél percig kell nyomva tartani a gombot)4. telefon újraindítása
5.Home alkalmás visszatelepítése és elindítása.
Ekkor a Chrome települni fog és automatikusan el is indul rá a frissítést!
Utána a dátumot állítsd vissza a telefonon és minden oké lesz remélhetőleg.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyugyo79
addikt
A plex -ben (kliens amiből kiküldtem a cast parancsot) amikor utoljára használtam ez a beállításokban állítható volt. Szóval nem a appot kell cserélni hanem a beállításiban áttolni egy kapcsolót. Mert ha pld a TV-d nem tudja dekódolni akkor a szerver fogja és már úgy küldi, hogy jó legyen.
-
gyugyo79
addikt
Az egyik oka lehet pld, hogy ac3 a hang a film alatt és be van kapcsolva az ac3 átengedés (passthrough) de az eszköz amiben a CC van nem tudja kezelni azt.
-
-
gyugyo79
addikt
Ha megveszed a PLEX -et akkor az is enged bármennyit lejátszani, nincs a pár másodperc limit és ehhez még nem kell az előfizetés ;-) . Ha a megvett PLEX kliensről indítod a CC-n a lejátszást akkor ott sincs limit.
Én pont azt szeretem benne, hogy otthon fut a szerveren a PLEX és a világon bárhol vagyok ahol megvan az internet sebesség ott tudok bármit nézni. Sőt a minőséget az internet sebességéhez tudom állítani... -
tomp
félisten
Megvettem igen az alkalmazást. Most 1045Ft-ba kerül. Több hónapos használat után kijelentem, hogy minden Ft-ot megér! Nem tudnék nélküle élni.
MrPetya19
Igen megy a Pause/Play. Film közben kényelmesen le tudom állítani amíg esetleg elvégzem a dolgom. BubbleUPnP jelzi is, hogy Puse állapotba került a film. -
tomp
félisten
Egy 27Mbps sávszélességű filmet a Plex transzkódolva átküld 12Mbps-en. Közben a laptopom 2 magos procija 99%-on megy. Csak ez a bajom.
Örülnék ha lenne egy "közvetlen lejátszás Chromecast eszközön átkódolás nélkül" opció. De csak a hangra van ilyen. Viszont nem változtattam semmit és már a hangsávot is átkódolja. Nem küldi ki a dolby sávot sem... Plex... -
Patice
nagyúr
-
tomp
félisten
-
mgy
senior tag
Kicsit szétdarabolódott, amit írtam...
Tehát ma reggel észrevettem, hogy már megy a Chromecast audiora is a youtube cast. Aztán rájöttem, hogy bár ugyanúgy néz ki, mintha a tévére (normál CC-re) raknám ki a jelet, de mégis streamként viselkedik, a tab bezárására a zene elhallgat.
Amíg viszont megy, addig ezt akadozva teszi, pattog, nem jó. -
slice14
veterán
Ihazából a telefon felnyitása problémás ha megy a tunein. Lehet kikéne kapcsolni a zárképernyő megjelenést.
És tényeg, hogy eddig erre nem gondoltam.
Többnyire reggel szokta kitolni az audióra a music fm-et, mert sajnos nem országos és így fm-en nem tudom fogni.a hifi-vel. Más esetben inkább a spotify-t használom.
-
Pont most próbáltam ki én is, hogy s3toraph fenti kommentjére válaszoljak, és nekem meg megy. Igaz, hogy kell neki 2-3 másodperc, de megy. A chrome-ban ilyenkor tényleg megáll a videó, de alatt a progressbar a valós értéket mutatja, és ha arréb húzod, akkor szép lassan megy vele a videó is.
-
s3toraph
senior tag
Köszi még1x a segítséget!
(#365) tuareg85:
Több eszközröl a cast-ot nem próbáltam, nem is lényeges nekünk.
Youtube-nál én úgy csináltam PC-n, hogy chrome-ban youtube.com-on videót indítottam, rányomtam a beépülő cast ikonjára, kiment a kép-hang a TV-re (előtte bejött teljes képernyőn a TV-n a youtube logó ebböl gondolom akkor a chromecast ilyenkor a saját youtube alkalmazását indítja és a PC-röl csak a linket kapja meg a videóhoz ill. a vezérlést PC-röl), de ha PC-n a videón belekattingatok az idősávba, nem ugrik oda a videón (sőt ilyenkor a PC-n meg is áll a videó, miközben a TV-n megy), csak játsza az elejétöl, nem reagál rá. Sőt a play-pause-ra sem. Ha viszont megint rányomok a cast ikonra a chrome-ban, akkor ott van play-pause, ill. az adatfolyam megszüntetése. De ott sincs csúszka hogy bele tudjak húzni a videóba. Te hogyan használod? Leszedtél a chrome-hoz PC-re valami chromecast-hoz való youtube plug-in-t?
-
s3toraph
senior tag
Szia!
Meg jött a cucc.
A videó pontosan végigvezet az alapokon.
Tényleg egyszerű beállítani.
Amit én tapasztaltam, hogy telefonról kell elsőnek beállítani, mert így lesz jó a videostream. Amikor Pc-n a chrome plug-in-al próbáltam (videostream), nem ment sehogy se, tűzfalblokkolásra panaszkodott. Telórol rákapcsolódott egyből az app-al, utána megjavult Pc-n is és ment szépen. A cast is jó, csak annyi nem tetszik hogy PC-n le van korlátozva az adott lapra amit éppen nézek, másik laphoz le kell csatlakozni, ráállni a másik lapra és újra cast-olni.
Videostream telórol vezérelve nem az igazi, sokszor megakad, bufferel, írja a teló is. De ha PC-röl indítom chrome-bol, akkor alig-alig akad meg. Csak ezt próbáltam mert ez nagyon egyszerűen használható. Plex majd később kivácsiságból.
Youtube telórol nagyon cool, teljesen vezérelhető. PC-röl youtube.com nem jó, csak play-pause-ra reagál, belehúzni nem lehet.
Egy alap 1 antennás TP-LINK routerrel van megoldva a wi-fi (azt hiszem 741ND), 2 laptop van rajta + 2 okosteló (öcsém + én ha otthon vagyok), + most a chromecast.
-
mgy
senior tag
Plex próba: "a menük kicsit zavarosak..."
Hát, nem adnám oda anyának, hogy indítsa el a gyerekeknek a szomszéd szobában lévő gépen levő, frissen letöltött rajzfilmet.
Ezzel szemben a Videostream gyakorlatilag egy Chrome bővítmény, amivel egy sima párbeszédablakban kiválasztom a lejátszandó bármit, megmutatom, melyik CC játssza le, aztán ennyi. Szóval nekem a Plex nem jött be. -
#32577792
törölt tag
-
s3toraph
senior tag
Szia!
Köszi!
Ja tényleg, átalakítóra nem is gondoltam.
Laptopról lenne használva, szüleimnek nincs okos eszköze, nem is akarnak, nem szeretik. Az a cél hogy gépen elindítják a filmet, és a TV-n tudják nézni egyből, pár kattintással, ha be van minden jól állítva, ne kelljen kábelezni stb.
(Plusz még azért lenne jó ez az eszköz mert ha én vagy tesóm készítünk okostelóval képeket pl. egy nyaralásról, akkor meg lehetne nézni a TV-n nagyban anélkül hogy előtte gépre kellene másolgatni.)Még pár kérdés:
- Magához a chromecasthoz úgy férek hozzá, pl. a beállításaihoz, hogy csatlakoztatom a TV-hez és a TV távvezérlőjével tudom kezelni?
- Van valami amire érdemes a kezdeti beállításoknál odafigyelni, mondjuk plex-nél?
- Chromecast-ot egyböl le kell frissíteni? Ha igen, ezt hogyan kell megtenni? Megoldja wi-fi-röl, vagy USB-n keresztül kell a gyártótol letöltött firmware fájlllal?
- A meglévő wi-fi hálózaton keresztül jön létre a kapcsolat, vagy direktbe készít egy csatlakozási pontot a chromecast és arra csatlakozik pont-pont wireless kapcsolattal a laptop? Tehát filmezés előtt úgymond át kell csatlakozni a "másik wi-fi-re"? Azért kérdezem, hogy ha első eset van, mennyire lehet gond abból hogy melyik csatornára van állítva a router, menni fog egyből minden vagy próbálgatni kell.
- A chromecast maradhat állandóan bedugva a TV-be? Melegedés miatt kérdezem, ill. nem tudom az eszközt ki lehet-e kapcsolni.
- A TV-n hogy lássam az átcastolt képet, gondolom csak annyi a teendő hogy a megfelelő HDMI bemenetre át kell kapcsolni amiben a chromecast van csatlakoztatva, és kész. Igaz?
(Bocs a sok kérdésért, sajnos nincs időm mindent átolvasni a topicban.)
Üdv
-
moli.hu
őstag
> "Van neked ilyen?"
itt a topikban majd mindenkinek van ilyen.
> "YouTube-t telepíteni kell a cc-n belül úgy tudom!"
a chromecastra az egvilagon semmit se lehet telepiteni. Se programokat, se alkalmazasokat, se weboldalakat, se videokat, se semmit. A chromecastnak van egy onfrissito operacios rendszere, ami ha aramot kap bekapcsolas nelkul elindul, wifin azonnal bejelentkezik a google szerverehez majd onnan varja a parancsokat. Amikor a chromecastra kuldesz valamit, akkor igazabol a googlehez kuldod a parancsot, es a google tovabbkuldi a chromecastodra. Ez a parancs kis tulzassal egy url (webcim), hogy tessek, ezt az internetes tartalmat jatszd le. Ezt a chromecast streameli, de semmit se ment el, itt nincsenek fajlok.
A lokalis screen mirroring mas kerdes, de mint mondtam, az ganyolas, a rendszer megeroszakolasa, amivel nem leszel boldog. Ez nem arra van. -
moli.hu
őstag
> "ki tudom ezzel tenni a tv-re a [...] képét is miközben mennek az adások?"
ez a tv-dtol fugg. Mivel a chromecast hdmi-n keresztul mukodik, ezert az egesz kepernyot elfoglalja, kiveve ha a teve tudja a kep-a-kepben funkciot, es ott is kifejezetten a hdmi+tv-t is tamogatja.
> "ki tudom ezzel tenni a tv-re a tv-go képét"
ez a tvgo-tol fugg, a tvgo-nak kozvetlenul tamogatnia kell a chromecastot. errol informaciot itt talalhatsz. (okt25-en azt mondtak, egyelore nem)
van megoldas a kozvetlen tamogatas nelkul is atkuldeni a tableten megjeleno kepet, tehat akar a tableten futo tvgo-t is, de 1) ez rohadtul meriti az akkut 2) nagy savszelesseget igenyel 3) a chromecast nem erre van kitalalva, ez csak ganyolas 4) lehet, hogy valamilyen drm meg is gatolja ezt, es nem fog mukodni> "Vagy játékokat?"
igen, de az input lag brutalis lesz, olyan jatekoknal, ahol ez szamit, az jatszhatatlanna valik. Persze, biztos lesz valaki, aki mindjart beirja ide, hogy de neki nem is volt, ettol fuggetlenul neked viszont az lesz.
-
A screen mirroring tényleg nem megy régebbi androidon, de sajnos nincs meg, hogy pontosan mi a követelmény. Hátha itt valaki más tudja, én most gyorsan nem találtam meg.
Sima cast módban, azaz amikor nem a telefon szolgáltatja a tartalmat, hanem csak irányítja a CC-ot, akkor valszeg egészen régi androiddal és gyengébb telefonnal is megy, hanem inkább a Google Play Services-nek kell frissnek lennie. -
Ahhoz, hogy egy app támogassa a CC-ot, bele kell fejleszteni. Szóval az app fejlesztőinél kell érdeklődni, a TV GO leírásában nem láttam említést.
Játékok csak screen mirroringgal mennek, olyankor a teló még videót is kódol amellett, hogy a játékot rendereli, szóval biztos nem nagy élmény és/vagy erős teló kell hozzá.Érdemes elolvasni legalább a Features and operation fejezetet a wikipédián, de akár az egész oldalt, remekül le van írva a lényeg.