Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yaye


Yaye
őstag


Szokott valaki közületek gokartozni?

Én tegnapelőtt este ültem életemben először gokartban (mogyoródi fedett pálya). Izgultam jól, hogy ne égjek le túlságosan, nehogy már rajtam röhögjön az egész csarnok. Az első pár körben úgy éreztem egész jól megy, aztán egyszercsak simán elment mellettem a mögülem induló srác, na ott látszott mennyire is mentem jól :DD Viszont most hogy elém került (és ő nem volt kezdő), láttam hogy lehet venni a kanyarokat, simán másoltam ahogy ő megy és frankón begyorsultam, olyannyira hogy -bár nem mertem megreszkírozni egy visszaelőzést- a végén hármunk közül enyém volt a leggyorsabb kör. Utána pihiztünk egyet a büfében, és vazz, olyan erővel kellett tépni azt a pici kis kormányt, hogy remegett a kezemben a pohár.

Kis szünet után nyomtunk még egy futamot. Sajna az én gépem picit beteg volt, és az első körben elment vagy fél körrel az előlem induló. Aztán addig rugdostam a gázt hogy végre meglódult a tragacs, és megkezdődött a vágta! Sikerült befogni az előttem lévőt, és végül meg is előzni. Aznap az enyém volt a nap legjobb körideje, (soha nem ültem még gokartban és mi voltunk aznap a legutolsó vendégek) szóval mondhatom, rohadt elégedett voltam magammal :D.

Bakker, azok a kis vacak 7-8 lóerős gépek mennek mint az állat! Csikorgó gumikkal sodródva vettük a kanyarokat, ideális íveken súroltuk a gumikat, a kanyarok végén pedig mikor már vártam a becsapódást, végül centikkel elkerülve a gumifalat, hihetetlen zsír érzés volt! Egész nyugodtan ki merem jelenteni, hogy ez volt életem legintenzívebb vezetési élménye, egyszerűen k*rva jó, ezt ki kéne próbálni mindenkinek, azok a nyüzge számgépes autós szimulációk óriási nullák ehhez képest.

Sajnos elég borsos ára van, egy futam ára (7 perc) 1250 pénz ha legalább két futamot nyom az ember. Ez sem fog rendszeres szenvedélyemmé válni (hacsak nem találok valami olcsóbbat), bár nagy kedvem lenne hozzá :(

(#2) Zsu_ válasza Yaye (#1) üzenetére


Zsu_
senior tag

Én már gokartoztam néhányszor Balatonon, nyáron.
Azt tényleg nem mondhatnám, hogy olcsó mulatság, de az érzés viszont fantasztikus....
Csak Balatonnál az a baj, hogy a részeg németek életveszélyesek...
De egyébként mikor mentem pár kört, utána odajött hozzám a srác, aki a pályát felügyelte, hogy milyen tehetséges vagyok. Kérdezte, hogy hányszor gokartoztam eddig? mondtam, hogy 2szer.... ledöbbent, és mondta, hogy nagyon jó íven veszem a kanyarokat, stb :))
Nálam is kedvenc hobbi lenne, ha nem volna ilyen drága...

(#3) Yaye válasza Zsu_ (#2) üzenetére


Yaye
őstag

Biztos hogy csak azért ment oda mert annyira jól mentél ? :B :D

(#4) biker


biker
nagyúr

én csak szeretnék, de egyedül nincs kedv...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) Zsu_ válasza Yaye (#3) üzenetére


Zsu_
senior tag

Azt hiszem igen :)

[Szerkesztve]

(#6) TexT-BoY válasza Zsu_ (#5) üzenetére


TexT-BoY
addikt

egyébként az NFSU és a többi játék miatt csak jobban mennek a sz.gépesek mint egyébként ... nem?

én ugyebár 13vagyok és a Bp. vidámparkban nyomultam ahol csak 15év felett lehet menni...:DDD de az üzemeltető csávó hozzám is odacsászkált hogy grat.-ot mondjon:DDD


ja én még mogyorodon nem csak mellette mentem... keresztanyám jegyszedő vót

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#7) ithomas


ithomas
őstag

Én még csak életemben egyszer gokártoztam,tavaly nyáron,de felejthetetlen élmény volt...
Mivel ratunk kívűl nem volt ott senki,attól sem féltem hogy leégek...: :C
Tényleg próbálja ki mindenki aki teheti,mert megéri.Drágának drága,dehát egyszer élünk.Mindenesetre ha lenne lehetőségem én akár naponta is mennék.
Én azzal basztam el mindig hogy nyomtam a gázt mint az állat,és csak általában a kanyar közepén vettem észre hogy túl gyorsan megyek,nem fogom tudni bevenni a kanyart,ezért satú fék. :DD Ki ugyan nem sodródtam egyszer se,de volt olyan hogy a satu fék segítségével úgy pördültem 90 fokokat mint a szél,de azért uraltam a járművet...:D

Real eyes realize real lies!

(#8) ithomas


ithomas
őstag

Még azt hozzátenném hogy én jóval olcsóbban nyomtam mint a topicinditó,mert nálunk 10 kör ára volt kereken 1000 HUF.Ezt kb 20-25 perc mókát jelentett.
(Igaz az első 2 kört úgy nyomtam le mint egy reumás csiga,dehát kell ennyi míg ráérez az ember.)

Real eyes realize real lies!

(#9) tkesy válasza Yaye (#1) üzenetére


tkesy
őstag

Én pont tegnap voltam haverral gokartozni... :)) Mentünk 4 futamot, de a végére már alig bírtuk fizikailag...
Végére egálba voltunk, mert kettőt ő nyert, kettőt meg én... :))
Néztük az köridőnket is: ő ment 17.240-et, én pedig 17.140-et... Egyébként ott a körrekord 15.760...

Szerk: Akkor itt pesten, elég drága mert ahol mi voltunk ott egy futam 1900 pénz...:( Igaz szombaton egyet fizett kettőt kap akció van, amit ki is használtunk...
Itt egy futam 25-27 kör, és egy csarnokban van az egész...


[Szerkesztve]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#10) tkesy válasza ithomas (#8) üzenetére


tkesy
őstag

Hol voltál:F

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#11) ithomas válasza tkesy (#10) üzenetére


ithomas
őstag

Amikor nyaraltunk,akkor voltam.Mátrafüredtől nem messze volt, valami elhagyatott laktanyán épitették meg a pályát.Legalábbis emlékeim szerint,itt pesten gondolom nem ennyibe kerül.

Real eyes realize real lies!

(#12) Yaye válasza ithomas (#8) üzenetére


Yaye
őstag

Persze kérdés milyen hosszú a pálya. A mogyoródi fedett, tehát a pálya elég rövid. Az abszolút csúcsot az egyik helyi dolgozó tartja természetesen, kb egy éve állította be, valami 20,93 másodperc, szóval lényegében 21. Az én legjobb időm 23,2 volt, és így fért bele egy futamba (7 perc) 15-16 kör. És ez került 1250-be.
Ha 10 kör 20 perc akkor az elég szép hosszú pálya lehet, kb 2 perces köridőkkel. Az egy ezresért elég korrekt. Mondjuk az sem mindegy milyen gépeket adnak.

(#13) Yaye válasza tkesy (#9) üzenetére


Yaye
őstag

Most akkor hol van az az itt, és hol a drága? 17 másodperces köridőkkel 25 kör az pont 7 perc, vagyis ugyanannyi mint Mogyoródon, de 1250 helyett 1900-ért piszok drága.

Kéne találni valami elfogadható árú helyet és rendezni egy PH! bajnokságot. :D

[Szerkesztve]

(#15) tkesy válasza Yaye (#13) üzenetére


tkesy
őstag

Itt voltunk... Bővebben: link

De szombaton 10.00-14.00 óráig egyet fizet kettőt kap akció van, tehát 950 egy futam...

/ A lapon lévő képek még a régi pályáról vannak.../

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#16) sai


sai
aktív tag

én is gokartoztam már.. haverommal lementem nagy szüleihez vidékre és ott volt a gokart pálya.. és nagyon oda szoktaunk 2hét alatt kb 10szer voltunk ott.. a pályát felügyeló csávóval (kicsivel volt idösebb nálunk) jól össze haverkodtunk és volt amikor ingyen mentünk már. :) de mi is nagyon küldük neki.. csikorgo gumik + stb.. a gumi falat is lebontottuk párszor.. de azért mert elkedztünk visakodni 1mással. :D de nagyon mentek azok a kis gépek..
az volt a jó mikor esett az eső és utána mentünk ki a pályára.. tök vizes pálya és olyanokat csuszkáltunk hogy az nem igaz... 1× sikerült a 306° is :DD szóval nagyon király volt..

(#17) Zsu_ válasza tkesy (#15) üzenetére


Zsu_
senior tag

Miben különbözik a régi és az új pálya?
Csak a pálya vonalvezetésében?
Minden szombaton akció van?

[Szerkesztve]

(#18) anulu


anulu
félisten

még anno Vidámparkban gokartoztam 1x, de vagy a fél gumit elfüstöltem 7 kör alatt :)

tavaly Tokaj Hegyalja fesztiválon volt terepgokart! brutál fel volt ázva a pálya, olyan volt, mintha jégen mennék! kegyetlen jó volt! utána 2-3 órát nem tudtam a söröskorsót megemelni! :D

részemről imádom!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Yaye


Yaye
őstag

Most ahogy elnézegettem a neten az árakat, brutális, a mogyoródi pálya kezd kifejezetten olcsónak tűnni :(

Amúgy néztem hogy mit tud a profi versenytechnika, hát, nem egészen 6 lóerőt :) Inkább az ötszöröse körül.

(#20) Janesz válasza Yaye (#19) üzenetére


Janesz
őstag

mi is szoktunk rendszeresen járni....
A padlógázgokartklubb a legjobb!!!
ott vannak a legjobb gokartok a pálya is király árban pedig egy 10 alkalmas 14000ft(1 alkalom 8 perc!!)

(#21) Yaye válasza Janesz (#20) üzenetére


Yaye
őstag

Kérdés hogy időkorlátos-e a bérlet? Mert árban ugyanott van mint a mogyoródiak, de ott elég megvenni két alkalmat. Tizet csak akkor érdemes ha kőgazdag vagy (ez nálam sajnos nem áll fenn), vagy ha nincs lejárati dátuma annak a 10 alkalomnak. És névre szól-e a bérlet? Bemehet két ember egyazon futamra ugyanannak a bérletnek a terhére?

(#22) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

húúú végre egy ilyen topic:)
én 10 évesen ültem először gokartban(westend tetején), és kb amikor 3. alkalommal mentem le, akkor volt ott egy kb 20 éves srác, aki elhívott a kesjár gokartiskolába, hogy nagyon tehetségesnek talál, és menjek oda versenyszerűen.
egyből rohantam haza, anyáméknak meséltem, de sajnos nem engedtek avval a címszóval, hogy nagyon drága, félnek, hogy balesetem lesz, meg, hogy elvenné a figyelmem a tanulástól.
most - 15 évesen - még mindíg nagyon vágyom a gokart felé, egyszer lementűnk nyíregyházára, láttunk egy pályát, bementünk, futottam pár kört, egyből megdöntöttem a pályarekordot(:D), aztán horvátországban voltunk egy nagyon jó, és olcsó helyen, egy domboldalba volt építve egy hatalmas és jó gokart pálya, kb 15-en indultunk, gyors gépek, és 10 perc 60 kuna(1 kuna akkor 36 ft volt), szóval nagyon élveztem, főleg, hogy a nagymenő németeket magam mögé kényszerítettem:D (ott villogtak verseny elött, hogy mekkora gizdák és ők ott a profik, aztán 2-t magam mögé küldtem, az egyik idegességében kicsúszott, aztán elkezdett csapkodni meg ülvöltözni, és kitiltották a pályáról:D)
mint látom, van pár ember aki jár gokartozni, ha lenne kedvük a társaságomhoz, akkor szívesen jönnék pár alkalommal velük, egy kis tudásegyeztetésre:D
amúgy tényleg sokkal jobb, mint egy pc-s játék, de az autóvezetéstől is elég távol áll...:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#23) tkesy válasza Zsu_ (#17) üzenetére


tkesy
őstag

Igen, csak a pálya vonalvezetésében, de a mostani (szvsz) jobb, mint volt...
Igen, minden szombaton van akció (10.00-14.00), de csak az 1900 ft-os alapjegyre érvényes...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#24) Gabró


Gabró
tag

Ha mentek gokartozni szívesen veletek tartanék (Budapesten vagy körzetében). Eddig 3x voltam Mogyoródon és tetszett.:C

(#25) Yaye válasza Mosqu!to (#22) üzenetére


Yaye
őstag

''de az autóvezetéstől is elég távol áll...''

Tudsz olcsó rallyeklubot? Subaru WRX-el két kör a Mecsekben 4500ért? :D

Egyébként én is bazi szívesen összejönnék, csak sajnos épp most cserélnek váltót a csodajárgányomban, és azt sajna nem ingyen mérik, le vagyok gatyásodva erősen. :( Összejönni meg csak akkor érdemes ha tudunk futni 4-5 futamot. De valamikor később, mikor már jó idő is lesz, szívesen beszállnék.

(#26) Yaye válasza Gabró (#24) üzenetére


Yaye
őstag

Alakul, alakul... szerintem térjünk majd vissza erre a dologra valamikor május folyamán, és csaphatunk egy jó kis PH nagydíjat.

(#27) Mosqu!to válasza Yaye (#26) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Úgy legyen!:D
nagyon kíváncsi leszek, hogy mekkora meglepetést tudok okozni, illetve megpróbálom még rávenni egyik ismerősömet is(sajnos miskolci), aki régebben ph-zott(aszem rollybolly, vagy valami hasonló néven). ő most nyerte meg a magyar LFS demo kupát, és Miskolcon kísért a gokartpályákon:D
gondolom őt is szívesen látnánk(vagy talán azért nem, mert mindíg ő nyerne..:D)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#28) Gabró


Gabró
tag

Jó helynek néz ki: Bővebben: link
Az árai húzósabbak, de szerintem nagyobb élmény lehet mint a mogyoródi.

[Szerkesztve]

(#29) biker


biker
nagyúr

én is mennék szívesen gokartozni, ha lennénk 10-en, akkor csoportosan olcsóbb lenne majd mindenhol :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) tkesy válasza Gabró (#28) üzenetére


tkesy
őstag

Egy ilyenbe én is benne lennék....

Olvasom, hogy a pályán 70-80 km/h tempót is el lehet érni....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#31) detri válasza Gabró (#28) üzenetére


detri
aktív tag

Voltam itt párszor, szerintem sokkal jobb, mint a mogyoródi. 70-80km/h rendesen túlzónak tűnik, bár az átalakítás óta nem voltam, de akkorsem hiszem, h egy bérgokartot elengednek ennyivel...

(#32) Sotho


Sotho
őstag

Ha a gokartról van szó a Rabócsiringet sem lehet kihagyni : Bővebben: link. Voltam itt néhányszor legjobb köridőm 47.xx mp , a pályarekord meg asszem olyan 42mp körüli bérgokarttal ! Ebből és a pálya rajzolatából (ill. hosszából) lehet következtetni a végsebességre :) A térképen persze nem látszik az a néhány belógó akadály amitől az embernek ultrakeményen felmegy az adrenalinja mikor csak cm -k re húz el mellette :DD.

(#33) Yaye válasza Gabró (#28) üzenetére


Yaye
őstag

Hát, elég húzós ára van az tuti. Még ha csoportosan béreled, akkor is 5 perc egy ezres. Az marha sok.
A rabócsring nagyon profi lehet, de ha jól látom, össze-vissza 5 szem bérgokartjuk van. Az egy majd 800 méteres pályára elég kevéske. Egyébként 60-ig engedik el őket, a profi gokart 120-ával szemben.

A fedettek talán rövidek, meg szűkebbek, de mag van az a hatalmas előnyük, hogy este, illetve rossz időben is lehet zúzni. Mekkora gáz ha egy tonna lóvéért kibéreled a pályát, aztán szakad a nyakadba az aranyat érő májusi eső. :DDD
A mogyoródira még csak hétvégét sem kell áldozni, mert éjfélig nyitva van minden nap. Persze az csak Pestkörnyékieknek jó. Meg kéne találni a legtutibb helyet, keresgélek szorgalmasan.

[Szerkesztve]

(#34) Sotho válasza Yaye (#33) üzenetére


Sotho
őstag

60-ig engedik el őket - elméletileg. De nem tudtam volna 58-as átlagot menni ha 60 lenne a vége. Ok nem a középvonalon megyek pont 758 métert de annyival nem lehet rövidebb az ideális ív.

(#35) Yaye válasza Sotho (#34) üzenetére


Yaye
őstag

Biztos hogy az ideális ív jóval rövidebb mint a középvonal, többek között azért ideális. :) Persze pályája válogatja hogy mennyivel.

(#36) toeri válasza Yaye (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Úgy látom, kifoghattad a 7-es rajtszámú gépet... :(
Én 14-én voltam ugyanott és én is kifogtam elsőre. De aztán átültem a 3-asba, az már repesztett rendesen. Még az 1-es és a 6-os tűnt jónak... :DD ON

Üdv, toeri

(#37) c.zsolti válasza tkesy (#30) üzenetére


c.zsolti
őstag

Sajnos nem lehet a pályán azokkal a gokartokkal 70-80 körül menni.
Voltam ezen a pályán. A csúcs sebességem 59km/h volt. A gép sem nagyon gyorsult már, pedig a hídról lefelé azért megindul, aztán meg jön a kanyar. Azt nem állítom, hogy a 60-at nem lehet túllépni, de sokat számít a súly. 85kg körül voltam, amikor nyomultunk a pályán, a haverom meg 100kg körül... esélye sem volt ellenem.
Egyébként nem rossz pálya.

...

(#38) Yaye válasza toeri (#36) üzenetére


Yaye
őstag

Az a vicc, hogy a járgány elején egy mozdulattal lehet cserélni a rajtszámot, amint volt szerencsém látni. Csávókám beleállt a gumifalba, odapöfögött a személyzet, járgányt cseréltek, de előtte átcsapta a rajtszámot a másikra. Lehet hogy a számban van a jeladó (logikus lenne) amivel számlálják a köröket. Én a 2-essel mentem, de ennek így nincs is jelentősége.

(#39) Gabró válasza toeri (#36) üzenetére


Gabró
tag

Az a 7-es rajtszámú gép, amelyikre a 7-es rajtszámot rakják.(mágneses;))

Látom már te is írtad. Nem a számlapon van a jeladó, hanem hátul rögzítik szigszalaggal a helyére. Ez is cserélhető két mozdulattal.

[Szerkesztve]

(#40) toeri válasza Gabró (#39) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF A jeladókat nálunk nem cserélgették. Ami a rajtszámot illeti, rosszul mondtam, nem a rajtszáma, hanem a száma. (Volt olyan gép amin nem is volt rajtszám.) Egyszerűen megkérdeztük a személyzettől, hogy ez vagy az melyik gép, hogy kell rá hivatkozni, ha ezt szeretném kapni?

Amúgy ennek volt egy érdekes mellékkövetkezménye is, az aki addig a legbénább volt beleállt a gumifalba, majd a számítógép kihozta a nap legjobb körének őt! Azért, mert a stuff egyik tagja ment egy kört a verdával, mielőtt kivitte a pályáról. :DD ON

[Szerkesztve]

Üdv, toeri

(#41) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Hasonló élményekben volt részem végre nekem is! Eszméletlen..

Ezen a pályán voltam:

[kép]

860méteres..

Hárman előztek csak le de utána mindegyik megpördült a kanyarban :DD

Ha megvan egy kör 57másodperc alatt akkor lehet igényelni valami igazolványt amivel lehet hajtani valami jobb gépet is. Első kör : 1:38 volt mert próbálgattam a vasat meg picit paráztam is... majd a 6 körből a legjobb 1:05 volt!

8perc 15euro :O

[Szerkesztve]

Aláírás

(#42) adalbert1


adalbert1
veterán

Jön valaki pénteken Old Spice gokart versenyre? Az Eurocenterben lesz állítólag.

(#43) kepeszt válasza adalbert1 (#42) üzenetére


kepeszt
tag

A RabócsiRingen van OB a hétvégén,ha érdekel valakit..

Egyébként én (is) mostanában próbáltam a gokartot,alig mertem beleülni látva,hogy a német túrísták kissé ittasan úgy mennek,mint az állat.Végüli azzal vettem magam rá,hogy lehet ezzel lassan is menni--hát nemlehet-- ,ahogy megelőzött valaki egyből vérprofi autóversenyzőnek éreztem magam,és rátapadtam, a futam végeelött sikerült visszaelőznöm.A végére teljesen leizzadtam,és a tenyeremnek izomláza lett..de még a lábam is remegett annyira jóvolt..

[Szerkesztve]

(#44) Apol77


Apol77
tag

Jobbra fel

(#45) Maxxter


Maxxter
senior tag

Van itt valakinek rotax max vagy honda gx390-es motorral szerelt gokartja? Lehet RM1 is
:R

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#46) Maxxter


Maxxter
senior tag

Azéért kérdezem mert mindenképp kuplungos gokart kell. Lehet hogy tudunk indítani az EVO gyorsulásin egy gokart kategoriát, csak még kellenének hozzá egy páran.
:R

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#47) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Átmeneti üzemzavar miatt itt vettük fel újra a beszélgetés fonalát, de valóban jobb, ha nincs több különböző topik, akármennyire is kevéssé friss ez a példány.

Javaslatom az, hogy gyűjtsük össze a mai magyar páláykról a tapasztalatokat, elsősorban alkalmi, abszolut amatőr gokartozásra gondolok.

Amik eddig felmerültek lehetőségként:

budaring
zamardiring

És ha valaki esetleg az Isztrián járna: Motodrom Porec-Tar

Személy szerint még csak az utolsót próbáltam, de fantasztikus élmény volt. Ahogy visszaolvastam itt, nem csak engem nyűgözött le már az első alkalom.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48) KrAt


KrAt
veterán

Halkan merem megkérdezni: gokartnál van súly / mérethatár? :B

(#49) parandroid válasza KrAt (#48) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem. Csak hát ugye egyértelműen hátrányban vannak a nehézsúlyú versenyzők. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50) bobsys válasza parandroid (#49) üzenetére


bobsys
addikt

up, lesz akkor valamiféle megmozdulás a közös ph gokartozással kapcsolatban?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51) máyköl


máyköl
veterán

Én pont tegnap gokartoztam. Jóvolt...a gumit kilyukasztottam, és a kormányt is elrontottam.:DDD Egyszer egy nagy puffanás jött alulról és a kormányt nem tudtam foorgatni ezért fékeztem. Kitoltak. A srác megnézte a gokartott, a kormányban vmi elszakadt, és a gumi lapos lett.

(#52) R válasza máyköl (#51) üzenetére


R
aktív tag

:DD

(#53) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Én is ki szeretném próbálni a gokartozást. A Forma1-et szeretem, szoktam nyomni szimulátorral is. :D Hallottam, itt Bp-n a Budaring jó és nem túl drága.
Ha még életemben nem gokartoztam és zöldfülűként most kezdeném el, készüljek fel valamivel? Gondolom ott azért elmagyarázzák a dolgokat, mi-merre-hány méter... és hogy kezdek? A pro-kkal kerülök egy pályára, amíg ők a gyors körüket futják, én ott állok keresztbe, ahol nem kéne? :D Nem nagyon szeretnék bénázni... Gondolom több pálya is van, hogy ne tartsak fel másokat, ők is fizettek a körükért... :U

(#54) Integra


Integra
titán

na, van topic, zsír:)
héten voltam a g1 gokart centerben a material center garázsában, elég jó volt.
de az ára vaskos, valljuk be.
6-an voltunk 2 órát, fejenként 13e volt.
ebben volt 3x8 perc gyakorlás, 2x5 perc időmérő, és 1x8 perc futam.

hol van még gokart pálya, ahol minőségi gokartok vannak és érdemes foglalkozni velük?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#55) Topiccsendőr válasza Integra (#54) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

G1 a legjobb a budapesti viszonylatban. Mi is oda szoktunk járni, a többi nem jó annyira.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#56) Integra válasza Topiccsendőr (#55) üzenetére


Integra
titán

jó vaskos ára van basszus:(
egyébként asszem romlik a hardver, mert unokatesómék még 33-as köröket tudtak menni, én az istennek se tudtam 34.921-nél jobb kört menni.
havonta törlik a legjobb időket és az absz rekord 32.2-nél van.
volt olyan gép is, amin egyszerűen nem volt fék..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#57) Topiccsendőr válasza Integra (#56) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

én ia valami ilyesmi köridőt mentem, de azt tudom, hogy az ívek miatt. Mivel gyengék a gépek, nem mindegy, mikor tudsz már gyorsítani a kanyarvételből. Amikor mentünk minden gép jó volt. Néhány hónapja voltunk utoljára.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#58) JoeYi válasza Sotho (#32) üzenetére


JoeYi
őstag

most voltam Budaringen, sikerült 45:41-es köridőt menni 63 km/h-s átlagsebességgel, de az abszolút pályarekord már 40:11... Nemtudom hogyan csinálta a rekorder. Mondjuk 194 magas vagyok és 90 kiló, és már így is alig használtam féket, szóval ha jól gondolom a rekorder vmi 160 centis 55 kilós mini Schumacher lehet...

(#59) prmcsk


prmcsk
addikt

A hsz.-ek idejéből látom, hogy elég döcögős a topik, ezért félve "frissítem" fel...
Kb. egy hónapja, hogy a haverokkal elmentünk a Kakucsring-re, bérgokartozni. Életemben először ültem bele, de már a harmadik körben visított alattam a cucc. Annyira megtetszett, hogy aznap este a neten keresztül vettem egyet, másnap már nálam volt a gép. Egy fiatal srácé volt, zörgött, lötyögött rajta minden, de ment, mint a szél. Egy hét meló és gépmunka, így minden a helyén...
Persze nem egy kihegyezett versenygokartról beszélek, nem is ez volt a cél, hiszen 50 üzemóránként nem akarok kifizetni 30-80k.-t a tuningmotor generáljára. Egy felnőtt méretű szabvány gépet vettem, de a blokk egy 150ccm piaggio, önindítós, önváltós...
Bizonyára rövid, kanyargós pályán használták, mert az áttétel is rövid volt. 85 kilómmal beleültem és gázra a két hátsó gumi helyben forgott...Azóta persze elvettem a kedvét, mert a 28:23 áttétel azóta 40:16 forog és szerintem ezen a pályán nem ez a vége...

Nem tudom hány embert érinhet a PH.-n egy gokart tulajdonlása, de jó lenne, ha ez a topik nem csak az élményekről szólna, hanem az esetleges gép, vagy alkatrész beszerzésekről is. Ennek tudatában bátorkodtam "felhozni" a topikot.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#60) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Menni kéne már megint a pályán!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#61) Maxxter válasza Integra (#56) üzenetére


Maxxter
senior tag

G1-ben még most is ugyanolyanok a gokartok, nem lassultak semmit. 32.309s a körrekord és én tartom :B

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#62) Krisszer válasza Yaye (#33) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Komáromban 10 perc 1500

- küldve az Atari Portfoliomról

(#63) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Helo!
Minden 10-14 éves PH!-ssal a Komáromi gokartpályán majd előre megbeszélt időpontban lenne a tali,ÉS MINDENKI SAJÁT KÖLTSÉGÉRE JÖN
Info:[teremgokart] Árak:40 perc-5800Ft
20 perc-2900Ft
10 perc-1500Ft
Jelentkezés:[link]
Helszszín:Komárom,Puskapororsi út 10

Nyeremény:Amit kitalálun,lehet hogy pényeremény,lehet h egy + kör...stb,amit feltesztek nyereménynek

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#64) proof88


proof88
addikt

Padlógáz Go-Kart Klub
Ez vajon létezik még? :D

(#65) proof88 válasza proof88 (#64) üzenetére


proof88
addikt

Ja és volt a törökbálinti Cora-nál is gokart pálya. Az vajon megvan még? Mert a Cora már Auchan lett. Azt olvastam hogy ott 16-18 LE-s gokartok voltak.

(#66) proof88 válasza proof88 (#64) üzenetére


proof88
addikt

A Padlógáz már nem létezik.
A Coraring még kérdéses.
Készítek egy táblázatot, akit érdekel, megtekintheti. :)

(#67) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

BP-i pályákról mi a tapasztalat? Melyiket ajánlanátok?

(#68) D@ni88 válasza Chosen (#67) üzenetére


D@ni88
addikt

Én a G1kartba járok.

AYCM kártyával, egész jó :)

(#69) dangerzone


dangerzone
addikt

Valami ph-s gokartot nem terveztek?

(#70) géeles válasza proof88 (#66) üzenetére


géeles
aktív tag

Szuper a táblázat-
Köszi.
:R

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#71) bigrob


bigrob
őstag

Él még itt valaki?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#72) bokapeter válasza bigrob (#71) üzenetére


bokapeter
tag

Látod, hogy nem...

BP

(#73) Geresics


Geresics
addikt

A pécsi új gokart pályán jártunk tavaly. Nem nagy, és a gépek sem erősek, de legalább jól szórakoztunk! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#74) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok.hol tudnék mikrofonos fullhallgatot venni? Normálisat. 2 csatisat?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#75) Astroboy válasza Geresics (#73) üzenetére


Astroboy
őstag

Szia!
Tavaly nekem is volt szerencsém hozzájuk, a pálya valóban nem nagy, ellenben élvezetes. A kartok erőssége relatív, ültem már gyengébben is, inkább az üzemanyaggal lehettek bajok, valahogy lomhának éreztük mindnyájan.
A versenyen az élen haladónak tévesen beintett kék zászló megpecsételte a futamunkat, megzavarták a köre közepén járó leadert, kicsit elemelte a gázt és a második nyert, no comment amatőr hiba, kezdő bírót kaptunk.
Sűrű bocsánatkérések közepette kaptunk egy második futamot, kicsit kompetensebb bíróval a pálya szélén. :D

Budapest környékén melyik a legjobb hely 2018-ban?
Van egy egész jó listám, ha meglelem belinkelem nektek, csak már kicsit elavult...

(#74) cellpeti:Ezt biztos ide akartad? :F

[ Szerkesztve ]

(#76) ZavaBalazs válasza Astroboy (#75) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nekem az asia center a kedvencem, régen a g1 is tetszett, de azóta a benzinesből elektromos lett...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#77) Astroboy válasza ZavaBalazs (#76) üzenetére


Astroboy
őstag

Mentél már delejessel?
Hallottam róluk jót és rosszat is egyaránt, de ki igazából kéne próbálni, hogy véleményt alkothassak. Nekem a Budaring a kedvencem, ha lenne pár vállalkozó kedvű kolléga itt a PH!-n, szervezhetnénk egy kiscsoportos háziversenyt...

(#78) ZavaBalazs válasza Astroboy (#77) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

jaja, a G1-et és a blahán levőt próbáltam, nem dobtam hátast. a G1-et nagyon kiherélte a váltás, amikor benzines volt, akkor 36 sec alatt ment a kör, elektromossal ugyanez a pálya 42. az meg már csak hab volt a tortán, hogy az egyik menet kellős közepén merült le a gokartom... :DDD

a flashkart (blaha) szimpatikus hely, jó poénnak tartom azt is, hogy pár másodpercre automatikusan lassít a gokartod, ha erősen a falnak/másnak ütközöl, de a kartok ott sem olyan combosak.

budaringhez nem volt szerencsém, de a videó alapján ez nem sokáig marad így. ;] tetszetős!

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#79) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Sziasztok,

...ha van itt meg elet, azt kerdeznem, tudtok e olyan gokart palyat (vagy valami hasonlot) amely direkt driftre van kitalalva (olyan palya, gumi, ero, nyomvonal)

A 3kereku pvc gyuruzott hatso kerekekkel dolog nem tetszik, mert nagyon mas a kormanyzas erzes, mint egy rendes autoban...

Valami ilyesmi viszont elvezhetonek tunhet: U2B

A lenyeg az lenne, hogy lehessen driftelgetni haverokkal valahol racinalis koltsegbol idonkent egy fel orat, anelkul, hogy kulonosebb elokepzettsegunk lenne, vagy rizsraketat kelljen epitenunk.

Esetleg vamami rallycross piciben is elevezetes lehet, ha arra is van otlet johet ;)

[ Szerkesztve ]

(#80) Bandit21 válasza Vertigo (#79) üzenetére


Bandit21
addikt

Udv Papp László csarnok parkoló ban az öntött beton nem száraz időben drift pálya tud lenni ha a gumi nem új teljesen.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#81) Astroboy


Astroboy
őstag

Sziasztok!

December 4.-én este 8-tól Asia G1 foglalva, mi kb. heten vagyunk, úgyhogy a maradék 2-3 helyre várom szeretettel a PH!-s jelentkezőket!

jelszó: #csakabenzines :DDD

(#82) Bandit21 válasza Astroboy (#81) üzenetére


Bandit21
addikt

Milyen köröket mentetek végül? Úgy láttam, hogy az OAGB gépekkel 40-41-et lehet menni. Gép csere volt valamikor november körül, úgy tudom, lassabbak lettek talán az újak. A havi idők 43 körül vannak. Én életemben 1x voltam eddig, dec 19-én, hármat mentem, 45,6 44,6 44,0 lett végül. Tanulni kellene még a pályát és sok van a gépek közt is. 94 kg vagyok hozzá.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#83) Astroboy válasza Bandit21 (#82) üzenetére


Astroboy
őstag

Ahogy mondod, az új Sodik lassabbak de legalább még viszonylag egyben vannak sztem úgymond elég "feszesek". Különbségek valóban vannak, de hol nincsenek?
44.0 az szép idő, nekem még nem sikerült 44.6 alá vinnem de ez nem is csoda. Mi 10-en mentünk kollégákkal, titkárnő pl mozgó sikánként volt a pályán ;] perc feletti időkkel, így menjen az ember gyorsan...
Sebaj tudtuk ez lesz, azért a mezőny nagy része amint ráérzett a pályára 46-48 közt egész jól elcsatázgatott.
Én meg egyedül próbáltam követni kis csapatunk pro tagját, aki tempóban fél kézzel mutogatta nekem a kanyarok csúcspontját az üléséből hátrafordulva, közben persze sisak alól üvöltve, mert még így is elszabtam néha. :DDD
Persze még így bohóckodva is 42-43 közti időket ment, szóval valóban van itt még mit tanulni...

(#84) Czimby


Czimby
addikt

Kicsit felhozom a topicot.

Tegnap ill. egy héttel korábban jártunk a G1-ben.
Mindkét alkalommal 3x8percet mentünk.

Első alkalom a legjobb időim;
49.13
48.01
46.72

Tegnap;
49.48
48.93
49.89(Ezt már elbohóckodtam, fék nélkül a kanyarokba befarolva mentem a köröket)

Hatalmas volt a különbség a kartok viselkedésében az előző és a tegnapi alkalom között!
Első alkalommal alulkormányozottak voltak, de pár kör után ez megszünt, a hátulja pedig csak akkor tört ki ha tényleg nagyon durván bánt vele az ember vagy direkt azt akarta, hogy faroljon.

Tegnap viszont több melegítő kör után is gond volt a hátsó tapadással, állandóan kitört a gokartok hátulja, nem csak nálam, hanem a többiek is erre panaszkodtak, hogy nincs tapadás.

Ami még feltűnt, hogy a kormány is sokkal könnyebb volt mint előzőleg,
akkor azért a 3 menet után kicsit érezte az ember a kezében, de most semmi szó szerint.
Ezt haverom is megerősítette, neki a múltkori 3 menet után fájtak a kezei de most szinte semmi.

Csalódott voltam mert javítani szerettem volna az időmön, nem pedig rontani.
Így, hogy ismerem már a pályát/íveket tudtam kb olyan időt menni mint elsőre azért nekem nagyon fura.

Szerintetek én nem voltam formában vagy valami külső tényező lehet az oka?
Néztem, hogy kb 4fokkal most hidegebb volt, az számíthat ennyit?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#85) Bandit21


Bandit21
addikt

Helló, a legtöbb öntött pályán, mint asia is (vagy akár a Papp László Sport aréna stb) a kartok alapvetően csúszósabban mennek mint rendes aszfalton. Amit leírtal az első alkalomról a normális be melegedési folyamatot mutatja nagyjából optimális körülmények közt. Feltehetően a gépek mentek már aznap és száraz idő volt de a futamot megelőzően közvetlenül az utolsó percekben álltak a gépek.
Az elsők ezért pár kör után fogtak csak be, a hatsok viszont végig tapadtak hiszen a súly ott van azok meg hamarabb nyerik vissza az üzemi hőt. Plusz hamarabb kezd zavarni hogy az eleje nem tapad mint a hátulja. Lehet egyszerre állt össze csak az eleje jobban zavart.
Ahogy neztem első alkalommal 49 ről 46 ig mentél le ami kb a normális tanulási görbe.

Mi volt / lehetett a baj a masodik alkalommal?

Külső körülmények:
Ahogy írtad is hűvösebb volt. Ez persze nem feltétlen gond a kart motorok pl télen hidegben jobban mennek a hideg levegő sűrűbb több benzint éget (persze itt kb fél lóerő lehet csak de azért számít)
A gumi viszont lehet épp emiatt nem indult el a jó irányba.
Lehet a gépek aznap nem mentek (meg )annyit.
A pálya alapvetően nem alkalmas a gumi melegitesere mivel annyira sima hogy a gumi nem tud mibe kapaszkodni nehezen jön a hő.
A pára is nagyon fontos főleg ezen a felületen hiszen itt nem tud az aszfalt rucskei alatt meg állni a víz úgymond. Ha paras a levegő akkor ez a pálya olyan mint amikor egy rendes kültéri pálya esős (voltam a sport arénába igaz télen úgy hogy konkrétan nem lehetett egyenesen menni)

Ilyenkor javítani is sokkal nehezebb és a határt is hamarabb ered el.
A napi legjobb időket kell nézni általában, de egy hirtelen zivatar is változtathat pár óra alatt.
Tudom az asia belső parkolós pálya de nincs el zárva a külső levegőtol.

A gép ami tapad sokkal farasztobb mint ami nem és driftel.

A belső okok:
Fáradt voltál, az első futam után a második alkalommal láttad hogy messze a múltkori 46 és elment a kedved ami miatt a harmadik futam már fek nélküli szórakozás volt. Nincs ezzel semmi baj.

Egyéb körülmények:
A kartok tankja 10-20 l es. Sem teli nem szóltak teljesen tenni mert szét nyomja a porlasztót és teljesen ki ürülni se de 10 l akár 8-12 kg is lehet a különbség egyes állapotok közt ami egy hosszabb pályán nagyobb súllyal (80+- felfelé ) akar fél mp hátrány is lehet.

A gumik kopasa nem mérvadó hacsak nem új szett volt fent ami néha az elején kifejezetten csúszós tud lenni.

A gumi nyomás viszont már fontos, pár tized is számít.

(Én legutóbb Szegeden házai pályán jártam úgy hogy le mentem és az alapvetően jobbos pályán a kigyorsítások közben a jobb hátsó gumi el pattogott de nem gyorsan hanem lassú hullámos mozgással. Így szar volt a kigyorsítás is persze és nem jöttek az igazán jó körök. Kijöttem és beszéltük a szerelokkel hogy valami nem jó jobb hatul. Rá mértek a jobb hátsó rendben volt viszont a bal elsőben a szükséges nyomás fele volt csak. Így a jobbos kanyarba a külső első gumi le ült amitől a belső hátsó nem tapadt. Nyomás rendben lett téve és mentem is egy egyéni rekordot, 2 tizeddel jobbat mint előtte - nem tűnik soknak de hazai pályán 2 tized rengeteg)

Vissza az asia ba : ha a gép nem ment aznap vagy nem annyit a motor is lehet olyan hideg hogy még nem az igazi.

Az első alkalommal lehet valaki akit tudsz követni ami hatalmas segítséget jelenthet.
Sokszor fordul elő hogy valaki főleg új pályán megy egy jót mert mennek előtte aztán vissza megy egyedül és sehogy se jön a dolog újra. (Most nem erről volt szó a csúszás alapján de semmi se garantálja hogy egyforma körülmények közt újra megy a 46).

Mindig az első pár alkalommal a leg könnyebb tempót nyerni, az utolsó tizedek századok a végén ezredek pedig már hosszú munka után lesznek meg.

Üdv.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.