Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Qru válasza Tidus (#3949) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Giga már csak ilyen. Szeretik a népet kísérleti nyuszinak használni... :))

#nincsbennetarcsi

(#3952) monosz válasza akoska07 (#3950) üzenetére


monosz
őstag

Szia!
Kösz. :R
Próbáltam picit jobban is meghúzni: Persze a turbo mod be volt kapcsolva,ami +1 szorzó.ezért 25X

De még így is totál stabil alapfeszen.A procim FPO-ja:3020A970.Nem tudom hogy ez segít-e valamit?Én abszolut nem FPO- alapján vásároltam,de hálistennek mindíg jól húzható procit fogtam ki,ami alapfeszen is tudta a 30-40% húzást.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3953) akoska07 válasza monosz (#3952) üzenetére


akoska07
nagyúr

jó az fpo-ja,szerencsés vagy. ;)
remélem én is elmondhatom majd magamról,ha ideér.

a router jól üzemel ? ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3954) monosz válasza akoska07 (#3953) üzenetére


monosz
őstag

Mi az úristenből tudjátok,hogy mitől jó egy FPO.
Bal lábbal keltek fel a soron dolgozók,vagy netán másnaposok voltak,esetleg szennyezettebb a szilicium tömb amiből darabolják?Én ezt sosem fogom megérteni.Nah.. mindegy. :F
De ha netán ujjonnan rendelsz üzletből,akkor az csak szerencse hogy egy jó FPO-s procit kapsz?

A router,az f@szányosan végzi a dolgát. :R a megfelelő táppal. :DDD

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3955) bim válasza monosz (#3954) üzenetére


bim
veterán

Általában a jobban menő prociknak azonos az FPO-ja. Nyilván van több FPO is ami jól megy. Én pl. anno egy jó FPO-s bontatlan Q6600-at vettem és ment is mint a meszes.
Az hogy mitől jó egy FPO azt onnan lehet tudni hogy azoknak a példányoknak amik jól mennek általában közzé teszik fórumokon a számát. A kerülendő széria számát is közzé teszik. Új proci dobozán is rajta van az FPO. Ha meg tudod kérdezni rá tudsz keresni a neten hogy mennyire tuningos fajtát rejthet a doboz.
Én vakon vettem. Akkoriban csak az volt a lényeg számomra hogy ne C0 legyen hanem G0.

[ Szerkesztve ]

(#3956) Qru válasza bim (#3955) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

D0 lesz az. G0 csak Q6600-ból van/volt. ;) :R

#nincsbennetarcsi

(#3957) monosz válasza bim (#3955) üzenetére


monosz
őstag

Értem. :R De igazából ez egy több ismeretlenes egyenlet,mert ugye nem csak a procin múlik a dolog.Van több láncszem is,ami befolyásolja hogy mennyire tunningolható egy CPU,ill a rendszer globális teljesítménye.
Bocs az OFF-ért,de ez marhamód érdekelt.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3958) akoska07 válasza monosz (#3954) üzenetére


akoska07
nagyúr

főleg attól függ,éppen mikor milyen minőségű szilicium tömbből sikerül elkésziteni.
aztán a kedves fórumozók megosztják a többiekkel melyik fpo mire lehet képes.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3959) bim válasza Qru (#3956) üzenetére


bim
veterán

Jahh persze. Gyorsba kellett gépelnem mert kedvesem rossz szemmel néz a sok gépezésemre... :B ;]

(#3960) Qru válasza bim (#3959) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D

#nincsbennetarcsi

(#3961) monosz válasza akoska07 (#3958) üzenetére


monosz
őstag

Tehát akkor azt mondod,hogy jó.Valszeg igazad van,mert ahogy próbálom egy kicsit növelni a teljesítményt(még mindíg alapfesz-en ),igaz a HT off- on van,de megyeget a dolog szépen felfelé.:K

Én úgy gondolom,hogy ez is bőven elég.Nem vagyok egy Hardcore tunning bajnok,de szerintem nem is erről szól a dolog. (tökre felesleges)A játékokhoz bőven elég alap órajelen.A benchmark pontszám hajkászás,meg távol áll tőlem.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3962) Qru válasza monosz (#3961) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na ez már azért elég szép eredmény! :K

#nincsbennetarcsi

(#3963) monosz válasza Qru (#3962) üzenetére


monosz
őstag

Kösz. :R
Sorról sorra megy a sor,próbálom a legtöbb frekit kihozni,fesz emelés nélkül.Megpróbálom még HT-on-an,esetleg a Turbo bekapcsolásával.Aztán majd meglátjuk.Mondjuk nem szeretnék úgy járni,mint BMW001.Egyenlőre ezért is csak +fesz nélkül próbálkozom,jelenleg is minden fesz normal-on van,és a hőfokok is elég barátságosak eddig. :K

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3964) bim válasza monosz (#3963) üzenetére


bim
veterán

Még egyszer én is befostam mert Qru linkelt egy képet olyan prociról aminek rendesen meg volt feketedve pár érintkezője. Még aznap szétszedtem a gépemet megnéztem nálam minden rendben van e. Igaz én max amit adtam ennek a procinak az 1,43V volt. Szerencsémre az én procim makulátlan. Igaz vízzel hűtöm és lehet a lap is közre játszhat abban az égéses dologban.
Az eredményed nagyon szép. :C
Én 21x186 (3,9Ghz) -en használom 24/7. Nekem ennyit visz alapfeszen+LLC. Igaz az én alapfeszem 1,248V. :U

(#3965) mpierre


mpierre
veterán

Lehet, hogy nekem is meg kéne kuksizni a proc alját...? :F A max fesz nálam is 1,43V körül járt, de ez bios érték...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3966) bim válasza mpierre (#3965) üzenetére


bim
veterán

Én megnézném a helyedben... ;]

(#3967) monosz válasza bim (#3964) üzenetére


monosz
őstag

Valszeg a proci leszorítása nem volt megfelelő,nem egyforma nyomással szorította az érintkezőkhöz.Hála istennek a Giga lapok,jól megvannak erősítve a proci foglalat mögött is,ez által nem tud deformálódni a lap.

Az 1,43V-ot én már sokallom egy kicsit,nem biztos hogy meg merném próbálni léggel.
Megnéztem 23x180-al (4140Ghz) még stabil,normál fesszel.(1,237V.)
Az LLC nálad milyen beállításon van?Mert én "Standart"-on használom,de nem tudom hogy jó-e.Gondolom a Bios-ban nagy eltérés nincs a giga lapoknál.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3968) bim válasza monosz (#3967) üzenetére


bim
veterán

Mintha nálam csak sima LLC lenne. ON/OFF állásban. :F
Lehet hogy az újabb biosokban már máshogy van én az F12-nél leragadtam. Aki tud esetleg az UD5-nél hogy újabb biosokban miként van ez az opció az írja meg. :U

(#3969) Qru válasza mpierre (#3965) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én adtam neki 1,425V-ot is igaz a lap auton nem szégyel 1,3V-ot tolna ha emelem az órajelet is... Na ezért nem szabad auto-n hagyni semmilyen feszt mert nagyon el tud mászni. Vagy fix érték vagy normal, de én a fix értékben jobban bízom. Pl alapból/alapon normalon kap a procim 1,25V körül, míg 1,1V-al is beton stabil alapon.

Megnézheted, de ha nem kapott embertelen feszt, pl 1,4V +LLC. Ott már ugyanis belehúz az 1,5-1,6V-ba simán ugyanis, LLC max 1,3-1,35V-ig ajánlott használni ezeknél a prociknál. Q6600-nál megküldtem 1,5V + LLC-vel, ott szépen be le nyúlt terhelés váltásnál az 1,6-1,7V-ba. Na az már azért finom fesztüske a procinak nem mondom... :DDD

mod:

monosz: HT nagyon megdobja a fogyit és egy bizonyos órajel felett aránytalanul több fesz kell a HT-s stabilitáshoz. Egyelőre elég a 4 natív mag... De teszteld ki. Én is ezt csináltam. Van 3,7GHz-es HT-s stabil beállításom is, pedig alapon kocog. Majd ha kell, csak betölötm azt a bios profilt és kész. Menne még feljebb is de már nem volt kedvem pepccselni a dologgal.

bim: Nálam is csak on/off van LLC-nél, igaz UD4P-m van csak F13-as bios-al.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3970) monosz válasza bim (#3968) üzenetére


monosz
őstag

Nálam 4 LLC lehetőség van: Auto,Standart,Level1,Level2.De mondjuk az én lapom UD3R rev2-es,FD bios-al.Úgy gondoltam,hogy hasonló az UD5 bios is,de ezekszerint nem. :F Nah mindegy,azért kösz. :R

Qru:HT-on al,nálam így stabilan megy.Lehet hogy én sem tökölök vele többet,mert már ez is sok.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3971) Qru válasza monosz (#3970) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az bőven jó, ettől több nem is nagyon kell szvsz köznapi használatra még ez a teljesítmény is sok.

Lehet frissebb bios-ban nekem is lenne több lehőtség, de már olyan jól belőttem itt a dolgokat, hogy nem maszatolnék vele újból, és amúgy sem használok LLC-t.

#nincsbennetarcsi

(#3972) monosz válasza Qru (#3971) üzenetére


monosz
őstag

Teljesen igazad van,a teljesítményt illetően.Én is így látom.
A bios frissítéssel valóban az a gond,hogy a végig szenvedett tunning beállítások profilja a semmibe vész.Mondjuk ha nagyjából megmaradnak a dolgok,és kapisgálja az ember,akkor nincs nagy gáz.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3973) Qru válasza monosz (#3972) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja de nem biztos, hogy az új biossal is stabil ami a régivel az volt. Minden esetre esetelg +1-200MHz én nem vacakolok vele az fix. :)

#nincsbennetarcsi

(#3974) mpierre válasza bim (#3968) üzenetére


mpierre
veterán

Szerintem a sima UD5-nél maradt a on, off állás. Az F13j bios-t meg rakom fel, tesztelje ki a biost más lelkes ember, már a bétát.

Qru: Igyekeztem az llc-t kikapcsolt állapotban tartani, főként 1,3V felett. De szétszednem is művészet lenne, mert 2 mm vtg alátétet toltam be a rögzítő alá. Talán már összeolvadt a proci a sockettel... Nincs ott semmilyen érintkezési hiba.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3975) Qru válasza mpierre (#3974) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne szedd szét, túl sok izgi úgy sem látnál. Csak használd és kész. :K

#nincsbennetarcsi

(#3976) akoska07 válasza monosz (#3961) üzenetére


akoska07
nagyúr

ugyehogyugye... :D

még hogy nem mennek jól a 950-es procik.
HT-vel jobban mutatna,de igy is elég szimpatikus azzal a fesszel.

nálunk ez a 920-as van fent HT-ON-al
és egy másik bitang HT-ON-al (nagyon durva vizhűtéssel)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3977) Tidus válasza monosz (#3972) üzenetére


Tidus
addikt

Én papíron is rögzítem a beállításaimat.

(#3974) mpierre: Bétát ne szedd le, saját tapasztalat.

(#3978) Qru válasza Tidus (#3977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is fel szoktam írni cetlikre, tele is van az asztalom a felírkált erdményekkel. Muter nézte is hogy tán rovásírást tanulok, mert a sok 3-4 betűs rövidiítés + a feszek az én kis ákom-bákom betűimmel... :D

#nincsbennetarcsi

(#3979) monosz válasza akoska07 (#3976) üzenetére


monosz
őstag

Mennek bizony! (hála az istennek) Ott lentebb van HT-s is,szerintem az is meggyőző.Ugyan sajnos csak léggel tudom hűteni,így be kell érnem ennyivel.Nem akarom idő előtt gariztatni.
Neked megvan már új szerzemény?

(#3977) Tidus:Sokmindent felirkászok én is,mint ahogy Qru is írja,morog is az asszony mikor takarít,Utána meg morgok én,hogy eltüntette. :D

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3980) akoska07 válasza monosz (#3979) üzenetére


akoska07
nagyúr

néztem azt is,de azon nem látszik milyen fesszel megy.

én még várok az uj szerzeményre,már uton van hozzám,csak messziről jön.
én is messze vagyok,persze minden relativ :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3981) monosz válasza akoska07 (#3980) üzenetére


monosz
őstag

1,237V,gyakorlatilak a proci alapfesze.Való igaz,ott már csak valami 0,9 körüli fesz volt látható.Akkor vette vissza a feszűltséget,amikor épp mentettem a képet. :F
Remélem beszámolsz az eredményről,ha meglessz.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3982) gygabor1981


gygabor1981
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, remélem tudtok segíteni.
Tegnap vettem egy GA-X58A-UD3R alaplapot egy Core i7 950-es procit és hozzá
Corsair Dominator GT DDR3 1866 Mhz ramot.
Az a problémám hogy hidegindításkor, tehát ha ki van húzva a gép a hálózatból, akkor bekapcsolást követően 1 másodpercre mintha megkapná a feszültséget "elindul" és utána le is áll, majd 2-3 másodperc elteltével automatikusan újraindul.
Akinek van ilyen alaplapja kérem írjon hogy nála is van ilyen, vagy ha valaki tudja hogy mitől van az kérem segítsen!!!

Előre is köszi a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#3983) mpierre válasza monosz (#3979) üzenetére


mpierre
veterán

He-he...
A rutinosabbja már excelbe írja... :DDD Csak az a szívás, ha elfelejtem frissíteni, mert az itthoni 2 gépen mindegyiken fent a másik gép tuning beállítása. :W

Tidus: Csak egyszer használtam bétát, mert a lapom szerint - az eredeti biosszal - 18°C (vagy 25°C :F ) körül járt a prockó. Ezt orvosolta valamelyik béta, ami a véglegesben is jó volt. Féltem megfázik és köhögős lesz a 920.

gygabor1981: Usgyi bé a biosba és minden feszt állíts be a saját értékére (ott írja mellette), vagy normalra. Ne hagyj semmit auto-n. Amúgy minek húzod ki a konnektorból?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3984) gygabor1981 válasza mpierre (#3983) üzenetére


gygabor1981
csendes tag

Köszi Mpierre!

Azt én sem tudom miért húzom ki, inkább nyáron szoktam a villám miatt :)
Köszi a tippet! Akkor mindent a saját feszültségére kell állítani? Cpu, ram, stb?

(#3985) Qru válasza gygabor1981 (#3984) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Ne legyen semmi auto-n. :K

Én is mindig "kihúzom" ha nem használom a gépet (illetve billenőkapcsolós az elosztóm).

Monosz: Magam takarítok így nincs ilyen gondom. :))

Mpierre: Az laza, igazi info-mérnök vagy látom. :D

#nincsbennetarcsi

(#3986) mpierre válasza Qru (#3985) üzenetére


mpierre
veterán

Áá, dehogy. Csak építőmérnök, de biztos, ami biztos. Meg hobbi szinten gyötröm csak az infót. Ami a meló miatt kell. A többire meg itt van a ph. :DDD

gygabor1981: Elsőre igen. Mindent a saját a feszre. Aztán lehet kísérletezgetni, lejjebb venni a feszeket. Pl: nálam a ram 1,54V-al stabil 7-7-7-18 1T-vel, míg gyárilag 1,65V-on tudná a 7-8-7-20 1T-t. A procim most 1,1875V-t kap, míg a "vid"-je az 1,25625V pedig megcibáltam egy picit a bajszát. Igaz, most az ünnepekre kikapcsoltam a HT-t.

Szerk: Qru: Szerinted - a műszeres mérések fényében - érdemes lenne lejjebb vennem a cpu pll-t? Nálam, amióta megy a lap, azóta 1,9V-t kap a proci.

Szerk2: Jobban belegondolva 1,8V fölött amúgy is 1,9V-t kap. Akkor meg teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3987) monosz válasza mpierre (#3983) üzenetére


monosz
őstag

Hát erről beszélek :W A nők,teljesen padlóra tesznek[.Csinálhatsz amit akarsz,az úgysem jó ahogy te akarod. :W Már lassan kezdek beletörődni. :O
Ez van,egy asszon felborítja a PC-s házirendet. :F /P]

(#3982) gygabor1981: Szerintem tedd a ramot 1600Mhz,8-8-8-24-re 1,5V ra,és próbáld meg .

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3988) mpierre válasza monosz (#3987) üzenetére


mpierre
veterán

Nálunk rend van. Mindenkinek van saját gépe, na jó a fiamnak még nincs... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3989) monosz


monosz
őstag

Tudom nem idevaló,de talán van aki hybrid Cf rendszert használ,és egy kis ízelítő.
Az adatlapomon van a konfig,amit használok.Sem a meggyőzés,sem a lebeszélés nem motivál.Döntse el mindenki,hogy érdemes-e?
Mégegyszer bocs,hogy ide rondítottam. :R
[link].tud működni szépen. :R

(#3988) mpierre : Nálunk is van mindenkinek vas,de mégis. :F

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3990) bim válasza gygabor1981 (#3982) üzenetére


bim
veterán

Nálam is így indul de nem áramtalanítok csak szerelésnél. Sőt hogy gyorsabban induljon a legyilkolt rendszerem inkább altatom a gépet. ;)

(#3991) Qru válasza mpierre (#3986) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, sokat nem nyersz, se fogyivban sem sehogy. Jó ez így és tuti stabil és az a lény'. :)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3992) Tidus válasza monosz (#3989) üzenetére


Tidus
addikt

Nem semmi hibryd 5970+9800Gtx, gondolom van tesztelni és kipróbálni való. de viszont a 9800 kissé gyenge párosítás az 59xx mellé, én nem erőltetném inkább csak szimplán.
Amúgy nálam is CF megy de nem keverem, szerintem nincs értelme csak a Wattok mennének.

(#3993) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ha két kari megy akkor mind1 melyik két 16-os pci-e slotba teszem a kettő ugye jól tudom?

Lehet jön a gépbe egy PhsyX kari... és azt az alsóba tenném 1 slotos hűtés miatt, a GTX jobban szellőzne így/úgy.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3994) monosz válasza Tidus (#3992) üzenetére


monosz
őstag

Hát sajnos nem értek eggyet veled,mert használtam anno CFX-et,de az még attól megfeküdt a Physx-es gamek alatt.(csak ott) Pont ezért váltottam a Hybrid rendszerre.
Majd lemérem a fogyasztást,hogy mennyit vesz fel a 220-as hálózatról.

Ezt Qru-nak küldöm:

Hidd el megy mint a veszedelem. :Y
Használtam 16X-is,most jelenleg 8X-n,a teljesítményben nincs különbség.(tapasztalatból mondom)Ez a Physx karira értendő!

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3995) Tidus válasza Qru (#3993) üzenetére


Tidus
addikt

Ha "gyorsító" kártyáról beszélsz, akkor mindegy melyik slotba teszed.

(#3996) Qru válasza monosz (#3994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+Tidus: :R

Lehet lenne elfekvőben egy 8800GT 1GB, azt bedobnám fizikázni csak azért kérdem. De annak végülis elég is lenne 2.0-ás 8x sebesség. De ha nincs összekötve akkor meg úgy is natív sebességen megy ezek szerint.

#nincsbennetarcsi

(#3997) szacsee válasza Qru (#3996) üzenetére


szacsee
nagyúr

X8 is bőven jó én is úgy használom a CF-et és nincs sok különbség x16-hoz képest.
Nálam kellett a flex is hogy jól szellőzzön, de nem fogom szendvicsbe rakni a kártyákat, hogy x16-ba menjen mind a 2 VGA. :DDD
Amiben néztem ott hozta az 5870 teljesítményét és amíg nem lesz olyan épelméjű embernek gyártott kártya ami alacsonyabb fogyasztással hozza ezt hasonló áron addig marad a cucc. :)

Szerk: Már nem így néz ki a gépbelső ami a ventilátor felfogatást illeti, úgyhogy ne essetek hanyatt.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3998) monosz válasza Qru (#3996) üzenetére


monosz
őstag

Így igaz.
A különbség: Cpu,ill ha a Gpu számol:

Itt az NV kártya számol:

Szerintem meggyőző a különbség,ill az erő forrás használat. :Y

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3999) Qru válasza szacsee (#3997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe, állatul néz ki a géped. :) Ehhez képest az enyémben egész nagy rend van: galéria

Monosz: Az szép! Jaja, csak most még azt kell megnéznem, mennyire kell nekem a PhysX. Egyelőre 1 játék van ami miatt kell, azért nem tartok külön PhysX karit. Szóval lehet marad az egy nV-s felállás mégis. :U

#nincsbennetarcsi

(#4000) monosz válasza Qru (#3999) üzenetére


monosz
őstag

Távol álljon tőlem,hogy bárkit is rábeszéljek,nem is ez volt a szándékom.
De nekem ez a felállás a tökéletes. :K Aztán döntse el mindenki,hogy megéri-e?

Látom megy az aprítás az I7 topik-ban. :DDD

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.