Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bozsozso


bozsozso
őstag

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a beépített GPU kezelésen kívül mi a különbség a H55 és a P55 chipsetes alaplapok között. Ha nem használom a beépített GPU-t akkor melyiket érdemesebb venni? Bár lehet az én vid.kártyámtól még a bépített is jobb(ATI 4350)
egyébként egy Gigabyte GA-P55m-UD2 és az ASUS P7H55 -M Pro között akarok választani. Árban kb.egyforma. Bár azért húzódom a H55 felé mert kíváncsi vagyok az i3-530 Gpu-ra.

(#552) sarkadifeca


sarkadifeca
tag

Sziasztok!

elolvastam az összes hozzászólást, eddig 2 lapom variáltam
GIGABYTE GA-P55-UD3 és
GIGABYTE GA-P55-US3L

Kérdezem én, hogy akkor általános felhasználásra (játék,film stb...) elég az US3L lap is bőven nem?

Ami ugye 5 ezerrel olcsóbb mint az UD3 most.

tuningolni nem szeretnék! i3-530 processzor menne bele, meg 2x1gb kingston 1333 vagy ugyanaz 2x2gb-os verzióban.

Válaszokat köszi

üdv.

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#553) Zé_Mester válasza sarkadifeca (#552) üzenetére


Zé_Mester
őstag

simán elég az olcsóbb is, ha nem lesz tuning, akkor nincs értelme a drágább lapnak ;)

(#554) envy06


envy06
tag

Helló! nekem F3mas biosom van most! érdemesebb lenne frissíteni erre? :
Download from ... F9 2010/02/231. Support new SPI flash type: MXIC 25L1606Eköszi

P55A-UD4!

köszi

(#555) ffodi válasza envy06 (#554) üzenetére


ffodi
veterán

Én amíg nem raktam fel az F9-es biost, addíg nem működött normálisan a PS/2 portom! Szóval szerintem érdemes felrakni. @Bios-al a legegyszerűbb.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#556) Főcske válasza ffodi (#555) üzenetére


Főcske
tag

Én nem tapasztaltam különbséget f4 és f9 között tuningban sem. :N (pendriveról szoktam biost frissiteni)

(#557) Zsolti1987


Zsolti1987
aktív tag

Sziasztok!
Az adatlapomon szereplő gépem van. Olyat vettem észre, hogy menet közbe (tehát nem indításkor), csippanik egy rövidet az alaplapi speaker. Ez kb óránként jön elő. Van vkinek vmi ötlete, mitől lehet? Bármilyen tippet, ötletet szivesen veszek, hiba, nem hiba stb...
Köszi, üdv Zsolt

(#558) Toomy válasza sarkadifeca (#552) üzenetére


Toomy
senior tag

Simán elég Neked az US3L is. Nálam Ilyet is tud a lap ha kell :K

(#559) Főcske válasza Toomy (#558) üzenetére


Főcske
tag

Jól mennek a ripjaws-ok. :C

(#560) Toomy válasza Főcske (#559) üzenetére


Toomy
senior tag

Na ja, de amúgy 3600/1800-on tekergetem a rendszert, mert bőven sok az is mindenre :K
De azért megnyugtató hogy bőven van benne tartalék. :C

(#561) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Gigabyte GA-P55-USB3 alaplapom és néha ezzel a képernyővel fogad a win [link] . Hiba szerint a HDD-vel van gond, de a HD Sentinel szerint nincs baja. Amit még furcsállok, hogy csak az első be indításnál csinálja ezt utána egész nap megy stabilan a gép. Másnap meg újra ezzel fogad.
Van valami ötletetek mi lehet?

// -

(#562) Toomy válasza #hpq (#561) üzenetére


Toomy
senior tag

Nézd meg a lap memória támogatását. Próbálj olyat tenni bele amit támogat a specifikáció szerint. Nekem US3L lapom van benne GSKILL RIPJAWS 1833-as ramok. Nekem ugyanezt produkálta, de a legújabb bios megoldotta a problémámat. Igaz közben az XP- szétcsesződött a sok kékhalál miatt, de a WIN7-nél már nem csinálja, pedig ott is csinálta. Ugyanúgy mint nálad csak az első 2-3 hidegindításnál. Szóval garantálom hogy a ramjaidat nem szereti a lap :K

(#563) #hpq válasza Toomy (#562) üzenetére


#hpq
aktív tag

hát megnéztem a támogatási listát [link] nem találtam ott az enyémeket de, nem volt valami sok Geil ram a listán. Nekem ez van: GEIL 4Gb DDR3 1333Mhz GB34GB1333C9DC. De fura mert tegnap is egy fél napra ki kapcsoltam és nem jött elő a probléma. Azért át kötöttem a HDD-t meg kicseréltem a kábelt, hátha.

// -

(#564) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

melyik(ek) a legolcsobb P55ös giga lap(ok) amikkel egy 750et ki lehet hajtani 99% 4ghzre ÉS van rajta USB3?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#565) #hpq válasza Dare2Live (#564) üzenetére


#hpq
aktív tag

Mi árban a határ? van ez a fent beszélt Gigabyte GA-P55-USB3 ez olyan 30K, aztán lehet van usb3-mas olcsóbban is.

// -

(#566) Dare2Live válasza #hpq (#565) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mondom a legolcsobb.... ha az 20.000 akkor annyi a határ ha 40.000 akkor annyi a határ.

(az USB3at magam is meg tudom nézni a lényeg a tuning: vigye nagy 750el nagy valószínűséggel a 4ghzet. (itt aszem nem kívántam nagyot.)

btw konkrétan ezek a modellek tudják: [link] és hogy ezek közül melyik viszi gyak 99% a 4ghzet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#567) Yushchenko válasza #hpq (#563) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nekem elég hihetetlenül hangzik, hogy a Geil Black Dragon Kit-et nem támogatná az alaplap. Ha nem tévedek abba jobb fajta chipeket szoktak rakni(micron?).

(#568) Toomy válasza Yushchenko (#567) üzenetére


Toomy
senior tag

A topik elején is volt egy ilyen probléma Sz.miki-nél is nála is a ramok okozták a problémát neki speciel kingston ramokkal oldódott meg ez a gond. :K

(#569) Dare2Live válasza Dare2Live (#566) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

őőő tévedtem....

fontos még a minnél jobb SATA is ha jól átom az A verziókba SATA3 van. (160GBs Intel SSD lesz mellette aztán már nehogy ez fogja vissza.)

Yushchenko: Én elöző héten érdeklődtem kiskeres cégemnél és állítólag órási szopások vannak memoria terén, nemhogy márkás ramokkal hanem a gyártó által felsorolt ramokkal nem megy/instabil a gép. :Y Ja és randomul megy 2hónapig megette a ramot a lap újabb ram széria meg kaki. :Y
Sok egyrémet megéltem anno szervizesként, szinte örülök már mást csinálok....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#570) Yushchenko válasza Toomy (#568) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ez elég szomorú, ha tényleg így van :( De mit csináljon az ember a drága ramjaival?

(#571) #hpq


#hpq
aktív tag

Sikerült vissza vinnem a ramokat, szerencsére 3napon belül voltam. Le rendeltem az újat, (Kingson szerint kompatibilis) remélem ezzel nem lesz gond "4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingston (2X2GB) (KVR1333D3N9K2/4G) CL9".

// -

(#572) alibaba78 válasza Dare2Live (#569) üzenetére


alibaba78
őstag

Ud4-et javasolnek neked minimum, ha 24/7-ben szeretned 4gigan jaratni a 750-et. A legolcsobb lapban (us3l) is megy annyit, de az ud4-nek jobb a hutese, szerintem.

(#573) ffodi válasza Dare2Live (#564) üzenetére


ffodi
veterán

P55A-UD3-at javasolnám neked. Ez tud USB3/SATA3-at, és jól mennek benne az i5 750-ek, nameg az ára sem olyan rossz.

Ha kell a 6 fázisú tápellátás helyett a 12+2fázis, illetve kell e-sata, jobb hűtés + pár apróság, akkor pedig P55A-UD4. Ez kicsit drágább, de szerintem megéri. Én is ezt választottam. ;)

24/7ben i5 750 4240MHz, ram Kingmax 1600@ 2120MHz. Szépen viszi. :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#574) alibaba78 válasza alibaba78 (#572) üzenetére


alibaba78
őstag

Ramokbol eddig geil, kingmax, patriot, amirol eddig nem volt panasz.

(#575) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Gigabyte GA-P55-USB3 alaplapom, és akinek ilyen lapja van az milyen Ram-al használja? már volt Geil Balck Dragon meg Kingston KRV1333D3N9K2/4G. A Kingstone-nak ráadásul kompatibilisnek kellett volna lenni a lappal. Akinek ilyen alaplapja van, meg tudná mondani milyen ram-al használja?

// -

(#576) alibaba78 válasza #hpq (#575) üzenetére


alibaba78
őstag

Irtad par hsz-el feljebb, hogy megrendelted a kingston-okat. Ezek sem jok? Tunetek?

(#577) #hpq válasza alibaba78 (#576) üzenetére


#hpq
aktív tag

igen ezek már azok a ramok amiket rendeltem (elméletileg belevaló). Ugyan az a probléma mint eddig mire az asztalt betöltené a win addigra kidob egy kék képernyőt. (bad system config info, vagy amit fentebb töltöttem fel kép ) változó.

// -

(#578) alibaba78 válasza #hpq (#577) üzenetére


alibaba78
őstag

Bios-t frissitettel mar? Ha jol lattam, az f2, es f3 bios csak memoriakompatibilitasrol szol. Na tessek csak frissiteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#579) #hpq válasza alibaba78 (#578) üzenetére


#hpq
aktív tag

Persze, már F4 van fent. Ennél még nem látok újabbat sajnos. A a gond, hogy idáig csak hideg indításnál nem indult be de, már sehogy. Most azt csinálom hogy újra tolom a wint, lehet a másiknak berakott a sok kék képernyő. Meg azon gondolkoztam hogy telepítés alatt csak ki kéne jönni a hibának ha nem jó.

// -

(#580) alibaba78 válasza #hpq (#579) üzenetére


alibaba78
őstag

Ha telepites utan is csinalja, akkor meg azt kiprobalhatod, hogy a ramokat felcsereled, es csinalsz egy cmos resetet.

(#581) #hpq válasza alibaba78 (#580) üzenetére


#hpq
aktív tag

Sikerült feltelepítenem, fent van pár alap driver ami szükséges (nagyon nem mertem össze vissza mindent felrakni). Már megy a gép egy ideje meg volt pár újra indítás de, nem jött elő a hiba még. Remélem holnap reggel sem lesz probléma, ha meg igen akkor nem tudom már tényleg mit csináljak vele :(

// -

(#582) alibaba78 válasza #hpq (#581) üzenetére


alibaba78
őstag

Allitottal vmit a bios-on? Ha nem, akkor a ramok most 1066-on mennek? Idozites? Milyen proci?

[ Szerkesztve ]

(#583) #hpq válasza alibaba78 (#582) üzenetére


#hpq
aktív tag

Nem állítottam a Bioson, 1333-on mennek és hagytam mindent alapon. Proci pedig Core i5 750.

// -

(#584) #hpq válasza alibaba78 (#582) üzenetére


#hpq
aktív tag

Heló!
Nem akarom még nagyon elszólni de, reggel gond nélkül beindult a gép "szerencsére". Valószínű a win lehetett megviselve. Még bármi lehet mondjuk.

// -

(#585) alibaba78 válasza #hpq (#584) üzenetére


alibaba78
őstag

Szerintem ez mar jo lesz. :)

(#586) #hpq válasza alibaba78 (#585) üzenetére


#hpq
aktív tag

igen, vártam pár napot de, úgy néz ki ezek már jók.

// -

(#587) J4N!


J4N!
tag

Sziasztok

valaki találkozott már olyannal, hogy míóta frissítettem a biost GA-P55-UD3R (F6) azóta ugye meglett a 21-es szorzó és most hiába állítom 20ra ez mindig 21en járatja :W igazából nem baj mert így kisebb fesszel is viszi a magasabb órajelet.

(#588) ffodi válasza J4N! (#587) üzenetére


ffodi
veterán

Kapcsold ki az intel turbo boost-ot és jó lesz......... ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#589) J4N! válasza ffodi (#588) üzenetére


J4N!
tag

Az a baj hogy kivan :DDD

(#590) J4N! válasza ffodi (#588) üzenetére


J4N!
tag

milyen igazad van én voltam a hülye AUTO-ra volt állítva :D pedig kifejezetten emlékszem h kikapcsoltam na mind1 :) köszi

(#591) ffodi válasza J4N! (#590) üzenetére


ffodi
veterán

:C
Engem is megszopatott már párszor, szal rutinos vagyok. :DDD

Szerk: Ha véletlen felrakod a szorzót 21-re majd vissza, akkor automatán AUTO-ra teszi az intel turbo boostot. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#592) szasanyi


szasanyi
félisten

Én még egyik alaplapom esetében sem tapasztaltam ilyet, érdekelne van-e ilyen másnál is: a gép bekapcsolása után a házon lévő (természetesen alaplapra kötött) zöld LED folyamatosan világít, de a Windows betöltése után nem folyamatosan világít (mint ez előtt), hanem villog. :F

(#593) ffodi válasza szasanyi (#592) üzenetére


ffodi
veterán

Ha jól emlékszem, akkor ezt írta már más is. Én sajna nem tudok véleményt mondani, mert a power ledem pont nincs bekötve. Egyébként a Smart 6 vagy DES 2 progikat feltetted? Mert lehet, hogy azok okozzák.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#594) szasanyi válasza ffodi (#593) üzenetére


szasanyi
félisten

Így van, nemrég rájöttem! Az érdekes az, hogy hiába van kilőve a progi a Windows-sal induló programok közül, még is fut... és bekapcsolva maradt a DES2. Amikor kikapcsoltam a program paneljén, a jelenség megszűnt. Jó hülye egy program.

(#595) szasanyi válasza ffodi (#593) üzenetére


szasanyi
félisten

Még egy kérdésem lenne: a DES2 és az EasyTune6 működéséről, beállításairól, annak hatásáról nem láttál vhol leírást magyar nyelven?

(#596) ffodi válasza szasanyi (#595) üzenetére


ffodi
veterán

Magyar leírást nem találtam, igaz nem is kerestem. Az EasyTune 6-ben faszán lehet állítani a feszeket, bclk-t stb....A DES nálam sajna nem jó, mert komolyabban tuningolok, és ha bekapcsolom, ha kell ha nem befagy. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#597) szasanyi válasza ffodi (#596) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom van-e vki, akinek jó a DES2. Én nem tuningolok, de akkor sem jó, mert dög lassú a gép tőle, nem kapcsol magasabb frekire a proci, stb.

(#598) omikron23


omikron23
senior tag

Hi mindenkinek...

Nekem i lenne egy kis problémám... A GA-P55A-UD3R alaplapom, és Core i7-860 procim van. Amikor elindul a gép, még a memória ellenőrzése előtt kiírja, hogy
<patching cpu id 000023445 to 0000003> vagy valami hasonló... Az értékek nem ezek.... Miért lehet ez? A választ előre is köszönöm... :R :R :R

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#599) cocus007


cocus007
tag

Engem is érdekelne h melyik jobb a 2féle alaplap közül:
GIGABYTE GA-H55M-UD2H vagy
GIGABYTE GA-P55-US3L ?
vagy esetleg Asrock márkájuból ha van hasonló

INTEL Core i3-530 + ASUS EAH5750 FORMULA/DI/512MD5 512MB DDR5 + egyebekhez lenne, ha illik hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#600) szasanyi válasza omikron23 (#598) üzenetére


szasanyi
félisten

BIOS frissítés nem oldotta meg, vagy még még nem frissítetted? Én először azt csinálnám meg, ha csak egyel is régebbi mint a legújabb (itt nem feltétlenül Beta BIOS-ra gondolok).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.