Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Sziasztok. Még soha nem volt giga lapom és most tervezem a vásárlást. Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a különbség a ga-p55-ud3 és a ga-p55-ud3l között? Árgépen nézegettem és egy kategóriába rakja őket csak van közötttük 8k különbség :F
Köszi, hogy segítetek. :K

(#752) tkesy válasza stevewonder (#751) üzenetére


tkesy
őstag

P55-UD3L hátlapja:

P55-UD3 hátlapja:

Ezen kívül az UD3L keskenyebb 55 mm-el, az UD3-hoz képest, illetve az UD3L csak 4 pin-es, míg az UD3 8 pin-es ATX 12V-os csatlakozóval rendelkezik...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#753) tkesy válasza Intel fan11 (#750) üzenetére


tkesy
őstag

Szerintem jó a P55A-UD3 a i7-860 alá... A többi lap ahogy néztem, csak több extrát tartalmaz, pl.: jobb integrált hangkártya, e-sata, firewire csati, stb...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#754) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Kicst most elbizonytalanodtam. Nem hiába kevesebb 10k-val az ud3l.....

(#755) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Az e-sata tulajdonképpen miben különbözik a hagyományos sata foglalattól??

Battletag: hojszi#2983

(#756) Intel fan11 válasza stevewonder (#754) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nekem a mostani p55-ös lapok közül a p55a ud3-as a legszimpibb ezt tervezem venni egy i7 860-as procival 4 giga rammal és egy gtx460-as kártyával és úgy gondolom egy jó dbig nem lesz szükségem új konfigra!

Battletag: hojszi#2983

(#757) Xikita


Xikita
csendes tag

két lap között vacilálok:

GA-P55-US3L
GA-P55-UD3L

ha megfeszülök sem találok különbséget a két lap között, csak árban. mi kerülte el a figyelmem?

(#758) tkesy válasza stevewonder (#754) üzenetére


tkesy
őstag

Szerintem nálad van még egy kis kavarodás, mert te a P55-UD3L (23k) és P55-UD3 közötti különbséget kérdezted, viszont árban már az P55A-UD3-at (33k) nézted...
A P55A-UD3 és a "sima" UD3 közötti különbség az, hogy az "A"-s verzión már van 2 db USB 3.0-s, és 2 db Sata 6 Gb/s csatlakozó.
Ezen felül a P55A-UD3-ból van rev.1.0-ás illetve rev.2.0-ás verzió, itt a differencia az integrált hang és hálózati kártyában van, illetve a némileg módosított nyákban fedezhető fel.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#759) tkesy válasza Intel fan11 (#755) üzenetére


tkesy
őstag

e-sata = external sata

ennél jobb képet most nem találtam róla:

de a Wikipedia-n nagyon jól össze van foglalva minden...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#760) tkesy válasza Xikita (#757) üzenetére


tkesy
őstag

Hivatalos fórumról idézve:

"UD3L has all solid capacitors, while US3L has solid capacitors only near CPU socket (in CPU voltage regulator module)".

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#761) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Akkor én nagyon nem értek valaimit. Melyik lap kerül 23db ezresbe. Kedvenc árgépünk szerint p55-ud3 annyi, de a boltokban mindehol az "l" verzió van annyiért amit nem szeretnék.
Lényeg a lényeg, hogy nekem a sima ud3 is jó lenne. Nem kell sata3, csak usb3. Az meg van rajta, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#762) tkesy válasza stevewonder (#761) üzenetére


tkesy
őstag

Szóval, az árgép szerint per.pill:

P55-UD3L : 23k - 30k
P55-UD3 : 29,5k - 30,7k (4. oldal a fenti linken)
P55A-UD3 : 31k - 44k között mozog(na, abban az esetben, ha mindenhol mindent lehetne kapni)...

A sima P55-s lapokon nincs USB3. Az csak a P55A-s vagy a külön P55-USB3x végződésű lapokon van. (pl P55-USB3, ami az árgép szerint min. 27,7k)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#763) Intel fan11 válasza tkesy (#762) üzenetére


Intel fan11
őstag

én p55A ud3-as mellett szavazok sztem ár/tudás alapján ma ezt éri meg legjobban!

Battletag: hojszi#2983

(#764) stevewonder válasza tkesy (#762) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Óóó. Köszönöm szépen a felhomályosítást. :K :R

(#765) keszegduda


keszegduda
őstag

Mekkora jó dolog már a smart 6, főleg a quick boot, hihetetlen mert a számítógép bekapcsolása után 2-3 másodperc és lehet is netezni, bármit csinálni. Én azt hittem eldobom az agyam hogy ilyen gyorsan történjen a "boot time"! Már ezért megérte ez a giga lap... :R
Egyébként a quick boost mennyire érzi magát okosnak hogy szoftveresen turkál az órejelek és a feszültségek közt, tehát mennyire rántja rá feleslegesen a feszültségeket? Bízhatok benne? Tudom hülye kérdés, de valahogy drága mulatság lenne, bár az is igaz hogy a gyártó sem hülye nyilvánvalóan de nem szeretném ha túlfeszelve menne a proci ha tudna kisebb feszültségen is üzemelni pl.

(#766) Xikita válasza tkesy (#760) üzenetére


Xikita
csendes tag

köszönöm a választ.
jelenleg egy p35-ös giga lapot nyüstölök win7-el, szerintetek van esély, hogy nem kell újra húznom a rendszert ha p55-ös lapot veszek, vagy felejtsem el?

(#767) Intel fan11 válasza Xikita (#766) üzenetére


Intel fan11
őstag

felejtsd el!Egyébként meg kibirsz 20 percet annyi idő alatt fenn van 1 win7!

Battletag: hojszi#2983

(#768) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv!Előzőekben írtam már h egy gigabyte p55a ud3-as alaplapot szeretnék venni melyhez 1 gigabyte poseidon 310-es házat melynek elején van firewire port!A kérdés az lenne tudom az alaplapon nincs firewireport de a házon lévőt rá lehet kötni az alaplapra h működjön?

Battletag: hojszi#2983

(#769) tkesy válasza Xikita (#766) üzenetére


tkesy
őstag

Nem állítom 100%-ra, hogy menni fog, de nagy esélyed van rá. Én kipróbáltam ezt a váltás P35C --> P55A és pár perc hw felismerés meg driver telepítés után, kért egy újraindítást, és utána már rendben volt a W7.
Ha nem használsz raid-et, vagy valami spéci dolgot, akkor nálad is nagy eséllyel működni fog a régi oprendszered...
De egy próbát mindenképpen megér....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#770) Sdi válasza Intel fan11 (#767) üzenetére


Sdi
addikt

A WIN7 nálam még teljes platformcserét / értsd AMD > Intel / is simán kibírt.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#771) Intel fan11 válasza Sdi (#770) üzenetére


Intel fan11
őstag

hardver csere esetén én új telepítés híve vagyok , mert telepítésnél adott konfigurációra állítja be a telepítő!

A gigabyte házas kérdésemre vki tud választ fontos lenne???

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#772) Sdi válasza Intel fan11 (#771) üzenetére


Sdi
addikt

Valóban az a legtisztább, de akinek egy régebbi és esetleg több hónap alatt összeállított/beállított rendszere van, az nem biztos, hogy szívesen lecseréli ;) .

Hova akarnád kötni, amikor te is írtad, hogy a lapon nincs ilyen port/csatlakozó :F

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#773) Intel fan11 válasza Sdi (#772) üzenetére


Intel fan11
őstag

hát az alaplapra!Olyan mint a power gomb vagy usb port olyan 2-3 tüs kábelt kéne az alaplapra kötni csak kérdés h lehete???

Battletag: hojszi#2983

(#774) Sdi válasza Intel fan11 (#773) üzenetére


Sdi
addikt

Akkor elismétlem " a lapon nincs ilyen port/csatlakozó ". Nézd meg a specifikációkat. Mivel a lapon nincs firewire vezérlő/port/csatlakozó, így nincs is mire kötni :N

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#775) Sdi válasza Intel fan11 (#773) üzenetére


Sdi
addikt

Most nézem az UD4-en már van ilyen csatlakozó, lehet hogy azt kellene venned, ha valóban szükséged van rá.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#776) Intel fan11 válasza Sdi (#774) üzenetére


Intel fan11
őstag

szóval akkor vagy ud-4es lapot veszek amin van firewire port és a ház firewire kábelt rá tom kötni az alaplapra vagy pedig veszek a zud3as 1-2ezresért firewire káretyát és arra kötöm a ház firewire kábelét???

Battletag: hojszi#2983

(#777) Sdi válasza Intel fan11 (#776) üzenetére


Sdi
addikt

Ha mindenképpen szükséged van rá, akkor a kártya is megoldás lehet :K , de ha nem túl borsos a két lap ára közti különbség, akkor jobban megérné az UD4-es, kicsit komolyabb lap egyébként is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#778) Intel fan11 válasza Sdi (#777) üzenetére


Intel fan11
őstag

hát.... ahol én veszem a konfigomat ott az ud3as 34ezer ft az ud4 pedig 47ezer ft és nem sok különbség van a két lap közt és sokallom a 13ezres felárat!!!

Battletag: hojszi#2983

(#779) Sdi válasza Intel fan11 (#778) üzenetére


Sdi
addikt

Az valóban soknak tűnik, bár az UD4 valóban jobban felszerelt, de ilyen árkülönbséget nem biztos, hogy megér :( , ebben az esetben a kártyás megoldással tudsz élni.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#780) Intel fan11 válasza Sdi (#779) üzenetére


Intel fan11
őstag

Néztem amit küldtél linket!Mivel több az ud4 az ud3astól??Én így ránézésre a plusz hálókártyát látom firewire csatit és ennyi!Neked ilyen lapod van?Vagy miért vágod így a témát?

Battletag: hojszi#2983

(#781) Sdi válasza Intel fan11 (#780) üzenetére


Sdi
addikt

Az adataimnál látható, hogy nekem egy sima P55-UD3-as van, mégcsak nem is az "A" verzió. Az UD4-nél azért még van egy-két dolog amivel "több", pl. a 12 fázisú VRM, hőcsővel támogatott hűtés, a két teljes pcie foglalat 16x ill. 8x / ez az UD3-nál 16x ill. 4x /.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#782) Intel fan11 válasza Sdi (#781) üzenetére


Intel fan11
őstag

óó látom i5 750es procid van!Leírnám h én mit tervezek venni és mondanál véleményt róla??

Gigabyte p55a ud3 alaplap

i7 860 cpu

2*2 gb kingmax 1600 khz ram

gigabyte gtx460 1gb vga

gigabyte poseidon 310 ház

bele pedig egy chieftec tápot szeretnék de igazából nem tudom hány wattos elegendő ehhez a rendszerhez?

Ezen kívűl egy dvd meghajtó és egy vinyó lenne benne!

Szted ez a konfig mennyi ideig lesz jó mármint h elindulnak a játékok stb?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#783) Sdi válasza Intel fan11 (#782) üzenetére


Sdi
addikt

Nem rossz konfig az amit össze szeretnél rakni, egy darabig nagyon nagy gondod nem lesz vele :N , a tápról inkább itt kérdezz, lehet hogy a chifi helyett mást fognak javasolni. Szerintem egy 500W-al, már túl leszel biztosítva.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#784) Sdi válasza Sdi (#783) üzenetére


Sdi
addikt

Látom már korábban rákérdeztél a tápra, az ajánlott 450-es chifi se rossz cucc, de korábban nem ajánlgatták.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#785) Intel fan11 válasza Sdi (#784) üzenetére


Intel fan11
őstag

Igen rá:)

Köszönöm az eddigi segítségedet!

Egyébként lehet túlzás amit írok de én olyan 4-5 évre tervezek gépet vásárolni a mai gépem is ennyi idős kb egy mezei p4esem van:)

Battletag: hojszi#2983

(#786) Sdi válasza Intel fan11 (#785) üzenetére


Sdi
addikt

Erre nem tudok mit írni, nekem 4-5 évig max. monitorom volt, de még az sem biztos :N. Ja meg egy SMC routerem volt meg 5 évig.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#787) Intel fan11 válasza Sdi (#786) üzenetére


Intel fan11
őstag

igazából nem vok finnyás butítok grafikán stb akkor veszek újat ha már megunom h bakker ez a játék se indul el meg az se meghát gyűjteni kell a lóvét is 1 komoly gép nem kevés pénz!

Battletag: hojszi#2983

(#788) Sdi válasza Intel fan11 (#787) üzenetére


Sdi
addikt

Hát igen, aki játszani szeretne, az sajnos időnként kénytelen fejleszteni, mert talán azok zabálják legjobban a gépet.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#789) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali.

Haveromnak állitunk össze gépet, egy GA-P55-UD3L lap lenne egy 5770hd vga, és egy i5 procival. A kérdésem milyen lapot ajánlanátok hozzá? 4 vagy 6 giga kéne, és 1600 mhz-es csak nem tudom milyen fajta lenne bele a legjobb, tudom szinte majdnem mind1, de akinek van egy kis tapasztalata/véleménye az megoszthatná...

Előre is köszi... :R

(#790) Xikita


Xikita
csendes tag

Megvan a p55-UD3L lapom, a leírás szerint támogatja az 1600-as memóriákat, de a gyakorlatban nem. Nincs olyan osztó, alapból meg 1333-asnak ismeri fel őket. Hogyan tudnám fsb emelés nélkül 1600-on hajtani őket?

(#791) Savanya válasza Xikita (#790) üzenetére


Savanya
addikt

I5 750-760 procinál nem is lesz . I7 860 már tudja alapon is az 1600-as rambeállítást .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#792) ffodi válasza B-L-A-C-K (#789) üzenetére


ffodi
veterán

Gigabyte lapba legjobb a Kingmax. Az biztosan működni fog, és ha jót fogsz ki, akkor megy is mint a mérgezett egér!(Illetve elvileg nem is olyan drága az 1600-as verzió) :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#793) Xikita válasza Savanya (#791) üzenetére


Xikita
csendes tag

i3 540 van benne

(#794) dime27


dime27
őstag

Ha pl egy giga ud4 v ud5 v ud6 lapban tuningolok egy i750-t akkor 4ghz-nél a szorzón kívül idle modban a cpu feszt is leveszik ezek a lapok tehát tudják ezt a feature-t? :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#795) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, vagyis havernak. Tegnap megjöttek a gépéhez az új alkatrészek, Gigabyte GA-P55-US3L alaplap, Crucial ramok, Gigabyte oldala szerint támogatott ramok(gyártási szám alapján), Intel i5-750-es processzor. Összeraktuk, elindult és amikor telepítenénk, miután a file-kat felmásolta megáll a gép. Próbáltuk többféle rendszerrel, eredeti Vista-m és XP-m is van és mindegyiknél ugyanazon a ponton állt meg. Kipróbáltuk SATA-s winyóval, csak 1 rammal, bios-ban minden default, de mégsem megy. Ha van ötletetek vagy hasonló tapasztalatotok, légyszi segítsetek.

Köszi!

Laci

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#796) dime27 válasza Lacika25 (#795) üzenetére


dime27
őstag

Ha tudjátok először biosfrissítést csináljatok ha ugysem műxik próbáljátok ki más rammal! :K ;)

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#797) Lacika25 válasza dime27 (#796) üzenetére


Lacika25
tag

Köszi!

A BIOS frissítést haver nem akarja, sajnos más ramunk meg nincs kéznél. A régi xp a gépén van, az betöltött, feltett minden drivert és a gép működik, a játékok simán mennek, max felbontáson. Csak a telepítésnél áll le.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#798) lee732


lee732
tag

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki, hogy mi a különbség a GA-P55A-UD3 és a GA-P55A-UD3L között?

(#799) lizakattila válasza lee732 (#798) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!

Az L-es lapok, szinte mindig "butított" lapot jelölnek.
Jelen esetben az L-esen nincs a feteken hűtés, nincs usb 3 támogatás (ill back panel).
Az UD3-on fejlettebb hang és hálózati chip van, illetve 8 pin-es kiegészítő tápcsati, ami 4 magos prociknál már előnyt jelent, stabilabb tápellátás.

Ezek a leglényegesebbek talán.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#800) lee732 válasza lizakattila (#799) üzenetére


lee732
tag

Köszi.
Még akkor az R kiegészítés is meg tudod mondani? (UD3R?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.