Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) gooool válasza gabi_93 (#650) üzenetére


gooool
őstag

Azért érdekes,hogy nem magyar létedre ott tudsz magyarul helyesen írni.Na mind1,elég az OFF-ból.

Üdv, Balázs

(#654) ffodi válasza gabi_93 (#646) üzenetére


ffodi
veterán

Én már több webfordítós oldalt próbáltam, de ilyen jól szerkesztett mondatokat soha nem csinált. :U

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#655) gooool válasza ffodi (#654) üzenetére


gooool
őstag

Igazából csak poénkodik,de ennek nem itt lenne a helye.Érdekes a hirdetésében és a másik topicban tökéletesen tud magyarul.Ez már szánalmas. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#657) ffodi válasza gooool (#655) üzenetére


ffodi
veterán

Ok látom, ez nagyon cinkes. Még egy OFF ilyen stílusban, aztán szerintem szólni kéne a modiknak, mert ez így ebben a formában nagyon nem megfelelő szerintem. OFF vége.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#658) gooool válasza ffodi (#657) üzenetére


gooool
őstag

Nem volt vmi jó ötlet ez tőle az tény.
De amint látom bevallotta bűnét.

Üdv, Balázs

(#659) ffodi


ffodi
veterán

Próbálta már valaki az új biosokat? Nekem a P55A-UD4-hez az f12 bios a legújabb, eddig stabil, viszont a jobb felső sarokból eltűnt a megszokott energystar logo.

Más is tapasztalt ilyet? :F

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#660) Syron


Syron
tag

Felteszem ide is a gondomat a lapommal, talán van valakinek ötlete.

A hibaleírás.

Mod/ Na míg ezt írtam megint kifagyott. :W

(#661) ffodi válasza Syron (#660) üzenetére


ffodi
veterán

Milyen Bios van most fennt? Milyen tápod van? Milyen beállításokon használod a gépet? Van -e IDE-s meghajtó bekötve?

Hogy fagy ki? Megáll a kép, esetleg újraindulgat, vagy kékhalál?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#662) Syron válasza ffodi (#661) üzenetére


Syron
tag

A legfrissebb de a régebbiekkel is csinálja. Egy 600W-os OCZ van a gépben, minden alapon 750-es proc 2,66Ghz, memória 1333-on szóval alap. Mondjuk nem sok értelme mert ugyan úgy csinálja mint magasabb frekvencián. Csak a sata van használva.
Memtest-nél nem voltak merevlemezek kötve rá.

Fagyáskor megáll a kép és kész.

(#663) Z(o)zz


Z(o)zz
tag

Help.

Nem tudom feltelepíteni a Win7-et. Az SSD topikba már kérdezősködtem ott irányítottak ide.
P55-UD3L lapom van, NEC író + egy 30GB SSD (erre akarom rakni a Win-t) és egy 1TB-os WD. Az Ultimate Edition megáll 7%-nál (fáljok kibontás) a Professional pedig 71%-nál. Próbáltam ACHI kikapcsolásával. 1TB-s vinyó kivételével, másik SATA-ról.....mi lehet a gond? A lemez? A meghajtó? Én ezekre gyanakodok...

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#664) Z(o)zz válasza Z(o)zz (#663) üzenetére


Z(o)zz
tag

Megoldódott.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#665) Adamka3kerék


Adamka3kerék
tag

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy az ud3l mivel kevesebb a sima ud3-tól?
Árban jónak tűnt, minimal tuninghoz kéne (25-40%) i3 530 alá.

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#666) peetmaster


peetmaster
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy egy Gigabyte P55A-UD3 lapnál érdemes lenne bios-t frissíteni a gyári F4-esről?

(#667) Syron válasza peetmaster (#666) üzenetére


Syron
tag

Szerintem igen, pár kompatibilitási dolgon javítottak az újabbakban.

(#668) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Az "A" jelölés nélküli p55-ös lapok mind foxconn foglalatosak vagy ez nem függ össze?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#669) ffodi válasza Bagira01 (#668) üzenetére


ffodi
veterán

Ha jól tudom, akkor mindegyik lap foxconn foglalatos. Annyi a különbség sima és "A"-s között(proci foglalat ügyileg), hogy a simán minden foxconn, az "A" verziónál pedig a foglalat foxconn a "leszorító" pedig lotes. :))

Erről jut eszembe, nemrég cseréltem hűtőt, és kivettem a procit a foglalatból kiváncsiságból, hogy van -e égésnyom. Szerencsére nincs, pedig kapott a proci 4500+ MHz-et is. Eddig minden rendben. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#670) Bagira01 válasza ffodi (#669) üzenetére


Bagira01
veterán

Na szép akkor lehet rettegni a süléstől :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#671) ffodi válasza Bagira01 (#670) üzenetére


ffodi
veterán

A P55A-s lapoknál még nem hallottam szerencsére ilyen esetről. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#672) zborai


zborai
csendes tag

Sziasztok,olvasgatom a fórumot folyamatosan de ti sokkal hamarabb tudtok válaszolni valószinü a kérdéseimre.
Nem olvastam megfelelően utána és sikerült öszevásárolni egy Gigabyte P55A UD3 lappal core i5-750 procit mellé egy KINGSTON HyperX 2048Mb DDR3 1600Mhz CL9 KHX1600C9D3/2G memóriát ami 1333 megy és ha jól értettem akkor 1600 on a nemtámogatott feszültségeken kellene járatni.Nemszeretnék tuningeredményeket megdönteni szóval müködik a masina viszont online fps el azért játszom és van amikor egy adott efekt mennyiségnél(2-3 gránát robbanás) hirtelen leesik az fps,megnéztem pár dolgot(driver,vinyó,videokártya)és azokkal nincs probléma,azt javasolta egyik játékostárs hogy ezt a hibát a memória és a proci közötti sávszéleség aránya is okozhatja magyarul gyorsabban dolgozna a ramom mint ahogy a proci birja fogadni az adatokat.
CPU-Z ben megnéztem 2:10 es az fsb:dram ratio,azt olvastam hogy a legjobb az 1:1 és a proci órajel emeléssel lehet ezt elérni.
A kérdésem nemes egyszerüséggel mit álitsak hogy ez 1:1 legyen :)
Van fasza corsair 450 tápom,meg termaltake hűtőm,viszont ramcserére nemnagyon van pénzem,meglehet ezzel oldani vagy olyan ram kell ami 1,5 v on üzemel?
a választ előre is köszönöm!

(#673) ffodi válasza zborai (#672) üzenetére


ffodi
veterán

1,65V-ot nyugodtan adhatsz a ramoknak! :)

1:1-es ramarányt az életben nem fogsz csinálni i5 750-el, a 2:10 az teljesen jó. Emelesz egy kicsit a bclk-n(160-ig) és már meg is van az 1600-as ramórajel.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#674) zborai válasza ffodi (#673) üzenetére


zborai
csendes tag

sziasztok,megint én :) Próbálkozgatom.
E vidi segitségével piszkáltam a biost:
http://www.youtube.com/watch?v=Vsk5iocFlgg&feature=related

Ezekkel a beálitásokkall ment stabilan a gép,emelgettem a blck-t,a cél(ram 1600mhz)elérése érdekében de 4.0 Ghz nél windows nem jött be,turbo bost kikapcs és bejött de terhelésnél a progik megkampeltek.
A kérdés az hogy elégedjek meg a 160 as blck val 3,2 Gh en mert az 5770 es videókarit kihajtja,vagy vegyek egy komolyabb hőtőt és 4.0 Ghz en sem lesz semmi baja a procinak?
Ja és konkrét biosbeálitásokat 4.0Ghz feszültségekkel ha tudtok megköszönném ti biztos kikisérleteztétek már hogy mivel az optimális...
Ha az 1,65V tól se a procinak meg se a ramnak nem lesz baja akkor vennék mégegyet hogy dualba menjen.

Másik:
Szeretnék venni még egy hdd-t is hogy raidbe menjen,a lemez olvasás irás eléggé szük keresztmetszetet ad a gépnek.
Ha vlaki tudna infót az XHD technológiáról azt is megköszönném mert én még nem találtam magyar dokumentumot.
Köszi a választ...

(#675) LW


LW
őstag

Sziasztok.
Van egy 5850em p55-ud3ban. Elvileg támogat 2 VGA-s rendszereket, de megkérdem tőletek, hogy befogad még egy physx társkártyát teljes teljesítménnyel? Attól tartok, hogy megfeleződik a PCIE sebessége.

(#676) Helvir


Helvir
tag

Üdv Mindenkinek!
Új konfigot szeretnék összeállítani, és már jó ideje nem vagyok képben az új szajrékkal kapcsolatban. Egy kicsit utánanéztem, de még mindig sok a homályos pont. Amit biztosan tudok, h Giga P55-ös lapot szeretnék, de nem tudom melyik legyen. Opciók: MEGBÍZHATÓ legyen és STABIL, viszonylag jó felépítésű. SLI és Crossfire nem kell rá, viszont fontos, h OLCSÓ legyen. Tuning nem nagyon lesz, munkára + SC2 és még egy pár játékhoz lenne.
A társai egyenlőre egy
i5 750-es (ezt találtam ár/minőségben a legjobbnak)
és egy XFX 5750-es videokari lennének.
A másik kérdésem, h 2x2 GB-os memo fölállásban mik kompatibilisek a cpu-val és lappal (láttam, h sok a probléma adott esetben), illetve mit ajánlanátok hozzá.
Segítségeteket nagyon megköszönném!

(#677) alibaba78 válasza zborai (#674) üzenetére


alibaba78
őstag

1.2v-on meg nem lattam embert elerni a 4ghz-et i5 750-nel. :N Probald a vcore-t 1.3v koruli ertekre beallitani, es ha nem stabil, akkor emelgesd a feszt 2 lepcsonkent felfele.

Egyebkent felbontastol fuggoen, 1680, es attol felfele, meg alaporajelen is elegendo az 5770-hez. :)

[ Szerkesztve ]

(#678) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kellene információ, hol található a GA-P55-USB3 biosában az enable-disable sound opció.
Nem találjuk. Aki tudja jelezzen plz.

(#679) ffodi válasza bobalazs (#678) üzenetére


ffodi
veterán

Integrated Peripherals --> Azalia Codec :K

Helvir:

Szerintem vegyél Kingmaxot vagy Kingston, azzal még eddíg soha sem volt probléma.

zborai:

Szerintem vegyél SSD-t.
A Procinak 1,35V körül kell adnod a 4ghz-hez. A ramnak nyugodtan mehet az 1,65V.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#680) bobalazs válasza ffodi (#679) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

köszi. :C :R :R

(#681) Mans20


Mans20
addikt

Helosztok

P55 UD3 hoz melyik a legutóbbi bios amivel nincsenek gondok?

(#682) Gerisan


Gerisan
tag

Hello!
Most újítottam be egy P55-USB3,Core i5 760,2x2 gb Kingmax 1333 konfigot. eddig vacakolt az Intel Turbo Boost-al de felraktam a legújabb biost és most jó viszont most néztem és a 4 giga memóriát látja a win de csak a felét lehet használni.Biosaba kéne állítani valamit?

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#683) haky


haky
senior tag

Van egy Giga P55A-UD3R lapom és van némi gond. Mégpedig: feltelepítettem az xp 32bit-es verzióját, illetve a W7 64bit-es verzióját. A probléma az, hogy amikor fölteszem az USB 3.0 drivert akkor fel is megy rendenes viszont marad egy ismeretlen eszköz, de nem sárga felkiáltójellel hanem mintha az lenne a normális. Ha manuálisan hozzá akarom adni a drivert (a driver kitömörített mappájából) akkor is unknown device néven hozzáadja a nagy semmit. Ha meg általam választottként adom hozzá akkor meg hibát ír, ki. Xp és W7 esetében is ez van. Nézze meg valaki légyszi akinek hasonló lapja van, h az eszközkezelő-ben az USB-knél van-e ismeretlen eszköz. Mint mondtam, nem fogja sárga felkiáltójellel jelölni! 2db USB 3.0-s cucc fent van azt hiszem az egyik valami root hub a másik meg nem tudom +1 ismeretlen.
köszi :R

Aki másnak retyvetyutyu...

(#684) envy06


envy06
tag

P55A-UD4 - F12 Biosról mi a véleményetek?

(#685) gizmo20


gizmo20
tag

hello

mit szolgál a p55-ös alaplapoknál az XMP?érdemes bekapcsolni?

Have A Nice Day

(#686) Diablo1


Diablo1
csendes tag

Sziasztok!
Venni fogok egy Gigabyte P55A-UD3 vagy P55A-UD4 alaplapot. Egy Cooler Master Hyper 212 Plus CPU hűtőt szeretnék majd rárakni, így, ebben az irányban: Katt
Az Asus lapra felmegy, de a P55A-UD3 és UD4-re is rá tudnám rakni ebben az irányban, úgy, hogy ne érjen hozzá az alaplap és a memória kiálló hűtőbordájához?

Illetve, a DDR2-es Gigabyte lapokba mindenki Kingmax ramokat ajánlott és vett, ez a DDR3-as lapokra is igaz?

Előre is köszönöm a választ! :R

(#687) ffodi válasza Diablo1 (#686) üzenetére


ffodi
veterán

Azt nem tudom, hogy elfér -e az általad említett hűtő(bár gyanítom, hogy elfér, mert nem egy nagy darab), de a Kingmax ramokkal tökéletes nálam minden P55A-UD4-ben.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#688) gizmo20 válasza ffodi (#687) üzenetére


gizmo20
tag

na és a corsair hogy viselkedik giga lapokba?esetleg a g.skill?

Have A Nice Day

(#689) Diablo1 válasza ffodi (#687) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Oké, köszi, akkor egyelőre maradok a kingmax-nál. :)

(#690) Diablo1 válasza ffodi (#687) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Egyébként melyik típusú Kingmax DDR3-mal? Mert piros és zöld hűtőbordával vagy anélkül is lehet kapni. (Én 2Gb-os 1600mhz-est keresek)

(#691) ffodi válasza Diablo1 (#690) üzenetére


ffodi
veterán

A piros bordásokat kerüld, mert azoknak magas feszültség kell(1,9V), és a intel ajánlása 1,65V a ramoknak, amit tartós használatra nem igen kéne túllépni. A zöld bordásak jók, nekem speciel kék bordásak vannak, amik a legújabb széria, olyan mint a gyári oldalon a 2000MHz-es. :)

Természetesen most az 1600MHz-es, 2gb-os modulokról beszélünk. 1333-ból van borda nélküli is.

Mindegyiken Micron D9 chip van, a Piroson D9GTR, a zöldön és a kéken D9KTP. :))

gizmo20:

Az ilyen típusú ramokkal nincs sajna tapasztalatom.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#692) envy06 válasza Diablo1 (#686) üzenetére


envy06
tag

a hyper 212 simán elfér az enyémben is!!

ezeket a ramokat ajánlom, nálam bevált :) !

http://www.corsair.com/products/corei7/default.aspx

http://www.corsair.com/products/corei5/default.aspx

[ Szerkesztve ]

(#693) flash-


flash-
veterán

sziasztok

intel i5-750 procihoz,és ati 5850 hez keresek alaplapot

erre jutottam(az usb3 és sata3 volt a fő ok):
GA-P55A-UD4

mi a véleményetek róla?
érdemes megvenni?
egy megbízható lapka kell,nem fontos a tuning!!

Ja és milyen ram kitet tudtok ajánlani hozzá?(össz 6 gb ram kéne)
ha játék a szempont?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#694) ffodi válasza flash- (#693) üzenetére


ffodi
veterán

Szia!

Nagyon jó lap, nekem is ilyen van, gyors és megbízható. 6gb ram az necces, mert itt nincs triple channel, hanem csak dual van, szóval vagy 4 vagy 8gb(lehet 6 is, 2x2gb+2x1gb, de az úgy nem az igazi.). Kingmax az tuti mehet akár Hercules, akár 1600-as. Nem lesz vele gondod.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#695) envy06 válasza flash- (#693) üzenetére


envy06
tag

Szia!

Nekem ugyan ez a kombóm van csak i7-860-al! Az alaplap nagyon jó, a kártya játékra tökéletes!

Ramot ezeket tudom ajánlani:

http://www.corsair.com/products/corei5/default.aspx

(#696) Diablo1 válasza ffodi (#691) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Értem, akkor zöldet vagy kéket veszek, köszi! :R

Többieknek:
Valakinek van P55A-UD3 lapban Cooler Master Hyper 212 Plus?

(#697) akosdaniel


akosdaniel
csendes tag

Szevasztok olvastam a gyártó honlapján a lapok tulajdonságait és láttam hogy a memória feszültsége max 1.5 V lehet. Egy ilyen menő alaplaphoz képest elszomorítóan alacsony. Konkrétan a P55A UD-6 - ot néztem készülök is egy ilyet venni de nem nagyon találtam hozzávaló RAM - ot Valaki tudna nekem ebbe segíteni olyan kéne ami 1600 Mhz - n pörög de lehet max 1333 as is vagy nagyobb. Valami Geil re vagy Corsair re gondoltam de olyan kéne ami 1.5 V os. Nem tudom. TI milyen ramokat vettetek bele?? Továábá érdekelne az hogy kell - e frissíteni a bioszt akkor ha mindent alapjáraton akarok rajta pörgetni. Köszönöm a választ!!! :R :R

(#698) akosdaniel


akosdaniel
csendes tag

Ja vagy hogy ez úgy van hogy annyi a minimum fesz amit bele kell tenni??? Nem tudom. Tök hülye vagyok hozzá legyen olyan szives valaki és világosítson fel ha ráér. Köszönöm!! :R :R

(#699) gizmo20 válasza akosdaniel (#697) üzenetére


gizmo20
tag

én g.skill eco-t vennék bele 1.35v-os ram.

[ Szerkesztve ]

Have A Nice Day

(#700) akosdaniel válasza gizmo20 (#699) üzenetére


akosdaniel
csendes tag

Na de ha az alaplap 1.5 V os akkor nem lövi ki a memóriát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.