Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Zsolti1987 válasza DJackson (#349) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Ezek a fázis ledek mit is mutatnak?

Nekem egyszer felvillan az összes az oprendszer indításakor, azt többet nem. Ennek így kell működnie?

Amúgy ud4-es lap.

(#352) fone válasza DJackson (#349) üzenetére


fone
csendes tag

Köszönöm a választ! Közben szereztem egy másik vga-t, és kiderült, hogy az a rossz. Tehát most már jó, de sohasem csináltam raid-et és nem megy.

Az alaplapon gsata-ba dugom a két vinyót, engedélyezem biosban a raidet, újraindítok, matrix starage managerben megcsinálom a raidet (0), eddig jó.......aztán újraindít és a bios már nem lát egy vinyót sem.
Nem tudom, hol lehet a hiba.

(#353) tlac válasza honda23 (#350) üzenetére


tlac
nagyúr

sata cuccoknál valójában nincs master és slave, ez csak ilyen kompatibilitási dolog

Zsolti1987:

azt, hogy hány fázis megy a lapon
ha kevesebb akkor minimálisan kisebb a fogyasztás
de gyakorlatilag semmi haszna

fone:

Az alaplapon gsata-ba dugom a két vinyót, engedélyezem biosban a raidet, újraindítok, matrix starage managerben megcsinálom a raidet (0), eddig jó.......aztán újraindít és a bios már nem lát egy vinyót sem.
Nem tudom, hol lehet a hiba.

sehol nincs hiba, ez a normális működés, hogy a raid vinyóit már nem látod a biosban

(#354) Zsolti1987 válasza tlac (#353) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

és a biosfrissitésre nincs további ötleted?

(#355) DJackson válasza Zsolti1987 (#351) üzenetére


DJackson
tag

A cpu terheltségét mutatják. De ha nem teszed fel a dynamic energy saver-t akkor nem müködik, nekem is csak azután kapcsolt be. Abban aprogiban online lehet váltani hoyg müködjenek-e a kis ledek vagy sem. Mikor egyszer elrontottam a tuningot akkor magától müködni kezdtek, de csak mindig maxot mutattak. Most hogy jól müködik, 1 led ég csak, mer 5% alatt van a cpu terhelés, és ha prime -olok, akkor ég 4 led.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#356) tlac válasza Zsolti1987 (#354) üzenetére


tlac
nagyúr

legfrissebb @bios-szal csináltad?
amikor a q-flash-sel próbálkoztál, miről adtad be neki a biost?

még van egy dos-os flashspi nevű program, azzal is megpróbálhatod (ehhez kell csinálni egy dos bootos pendrive-ot, cd-t vagy vmit)

(#357) Zsolti1987 válasza tlac (#356) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Én voltam a hülye...

Most jöttem rá hogy milyen lapom is van valójában. :W

Bocsi

(#358) tlac válasza Zsolti1987 (#357) üzenetére


tlac
nagyúr

asus alaplapod van? :D

(#359) Zsolti1987 válasza tlac (#358) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

nem giga

(#360) fr3dd1k válasza Zsolti1987 (#359) üzenetére


fr3dd1k
tag

Helo all!
Össze állt a gépem i5 750 illetve Giga UD4 alaplap és G.Skill Ripjaws 2*2GB 2200mhz-es ram! Nem vagyok nagy tuningos ezért kis segítséget szeretnék kérni valakitől hogy mit mennyire állitsak kb! Érdemes az alaplap biosát frissiteni az F4 esre vagy F5ösre?
üdv

(#361) fone válasza tlac (#353) üzenetére


fone
csendes tag

Köszönöm a választ!
DE: a raid vinyóit nem látom, ez rendben, de egyetlen vinyót sem látok a biosban a raid beállítás után, így a rendszer telepítésnél nem is talál merevlemezt.

(#362) tlac válasza fone (#361) üzenetére


tlac
nagyúr

milyen rendszer?
milyen vinyók és hova vannak dugdosva?
hogyan van beállítva a bios ide vonatkozó részei?

(#363) fone válasza tlac (#362) üzenetére


fone
csendes tag

A konkrét példám xp-re szólt, de aztán olvasgatok és látom, hogy az nem is tudja alapból a raidet.
Most win7-et raktam fel, de az meg nem jó bootlemezes, így csak az xp-re tehettem.

Ami most van:
Jön lefelé egy win7 rendes bootlemez.
A vinyók a gsata-ba vannak dugva
A biosban most ugye nincs engedélyezve a raid. Az én tudásom addig tart, hogy engedélyezem azt, a többi ide vonatkozó beállítás alapon van.

Ha lejön a win7 engedélyezem a raidet, a bios előtt induló (ha jól emlékszem valami matrix raid setup) menüben megcsinálom a raid beállításokat mondjuk RAID0-ra.
(Eddig is így volt és a bios nem látott egy vinyót sem)

Ez eddig jó, vagy másképpen kell?

(#364) tlac válasza fone (#363) üzenetére


tlac
nagyúr

xp-re is megoldható a raid, csak akkor floppy-n be kell neki adni a raid drivert vagy csinálhatsz egy olyan win-t, amibe integrálod a drivert

a win7 szerintem kapásból támogatja, de ott pendrive-ról is meg lehet adni a drivert, ha nem látná a raid-et

ha bekapcsolod a gsata-ra a raid-et, szerintem a többi vinyó ahci-ra vált, amit szintén nem lát a bios, de ez normális

viszont a többi vinyót átrakhatod az inteles csatlakozókra, szerintem jobb is

warezről meg tilos beszélned!

[ Szerkesztve ]

(#365) fone válasza tlac (#364) üzenetére


fone
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Kipróbálom, ha itt a win7. Az xp legális, de kipróbálnám a win 7-et mielőtt megveszem. A gép munkához lesz, így a tiszta oprendszer kell rá. Ha viszont semmi értelme, maradok az xp-nél.

Egyébként a raid mennyit gyorsíthat a gépen? Érdemes vele időt vesztegetni?

(#366) tlac válasza fone (#365) üzenetére


tlac
nagyúr

a raid0 főként nagy fájlok kezelésénél gyorsít

a raid1 meg a biztonságot növeli

(#367) NFree


NFree
addikt

Hali lenne egy kérdésem [Gigabyte GA-P55M- UD4 (mATX)] erről a lapocskáról mi lenne a véleményetek ? ,esetleg a normal ud4 jobb lenne? tuning? :F :R

vga

(#368) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok.
Először is Boldog Új Évet mindenkinek.

Némi gép újitást tervezek és ebben kérnék tőletek segítséget.
Mivel a P35ös Giga lap egy telitalálat lett mind a családban mind ismerősi körben így a Gigánál is maradnék.
De egyszerűen nemtudok kiigazodni a millió típus között.
Az alap terv egy i7-870 lett volna de tekintve a 130mhz és 80.000ft különbséget azthiszem a 860-as lesz a nyerő.
Ramból is 8gb-ot terveztem de brutális ára maitt egyenlőre csak 4gb lesz. itt is kérnék majd 1 kis segítséget hogy az 1600 vs 2000mhz megér-e 15000ft töbletetet?
Alapalap nos igen a kényes kérdés. USB-3at tudja mindenképpen ezek az USB+E-sata kombós lapok nagyon szimpatikusak a külső hdd kezelés szempontjából.
+ez az usb boost technológia is érdekelne (vanmár usb 3 pendrive? ill ez pontosan hogymüxik? mintha már a p35ben is lett volna)
Sata 3 nemrossz ha van de nem feltétel. viszont 6nál több sata kell mert a 6on beteltem. 8-10az már okés.
Fire wire jóvolna de ha nincs akkor megoldom kieg kártyával.
Legyen gyors a gép. Többnyire HD video vágás és kódolás a program.
A jelenlegi C2D rendszer már néha beadja a kulcsot 1-1 feladatnál.
Az UD4-est nézegettem de abból is annyi féle van hogy már a felét nemértem :S
PCI-Ex16ból elég 1 1vga van és lesz is szóval fölös pénzkidobás a többi.

Szóval 6+sata USB3 IEEE Esata azthiszem ezek a kulcsszavak.
Előre is köszönöm a segítséget.
még1x BUÉK

(#369) ottesz


ottesz
aktív tag

semmi :D

[ Szerkesztve ]

(#370) ottesz


ottesz
aktív tag

kérdésem lenne ud3-4-5-6 között milyen lényegi különbség van a pár esata és egyéb portot leszámítva?
erre én is kivánsi lennék!!!

(#371) Songo válasza ottesz (#370) üzenetére


Songo
senior tag

[link] ezt már megtaláltam de dönteni még mindig nemtudok :D

[ Szerkesztve ]

(#372) ottesz válasza Songo (#371) üzenetére


ottesz
aktív tag

:R :R

(#373) duke válasza ottesz (#370) üzenetére


duke
aktív tag

Szerintem igazan lenyeges kulonbseg nincs.En azert vettem P55A ud4-et mert az UD3-t nem arultak akkor,pedig az is eleg lett volna.Tunningban pont ugyanazat tudjak.Tobb fazisu a processzor feszultseg szabalyozas,de nem tudom megitelni ennek mekkora a jelentosege.

(#374) aberdeen válasza tlac (#366) üzenetére


aberdeen
csendes tag

Hello ugy latom raid speci vagy vettem GA P55A UD6 lattam hogy 4xraid0 meg XHDD meg Marwell de semmi plusszt nem tudtam kihozni p55a ud6---i7-860---3xvelociraptor150hdd raid0----gigabyte ati 5850---kingston ddr3-1600-4gb-----ocz 1000w jelen allas mellett er valamit a sata3 meg usb3 meg xtremhdd most HDtune 285mb olvas windows 7 enterprise 64

(#375) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.

P55-ben nem vagyok valami jártas.
Annyit tudok hogy s775-ben az ud3r-rek voltak a legjobb tuning alaplapok.

S1156-nál is ez a helyzet? Illetve a p55A-ud3r-nél az "A" jelző mit takar?

Bár tudom,hogy ez off, de esetleg vannak még jó lehetőségek tuningra más márkák esetén?

i5 750-hez kellene az infó. :)

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#376) toyone válasza dangerzone (#375) üzenetére


toyone
őstag

1156-nál is igen jó az UD3* széria. Akárcsak a 775-nél.

Az "A" a megújult lapokat takarja USB 3.0, SATA 3, stb. bővebben

Alternatíva lehet még az ASUS-nál a P7P55D
MSI nél meg a gd65 nevezhető jó vételnek. szvsz.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#377) dangerzone válasza toyone (#376) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi szépen.
Majd utána nézek részletesebben is ezeknek az újdonságoknak. :)

(#378) huby80


huby80
senior tag

Sziasztok!!!

Van valakinek valami ötlete miért -70 fokos a procim a biosba??

i-core 7 (860) gigabyte p55a-ud4 alaplap!!!

(#379) huby80


huby80
senior tag

Lehet biost kéne frissitenem....de még nem sose csináltam!!! esetleg aki tapasztalt szivesen fogadnám a tanácsait!!!

Elöre is köszönöm!!!

(#380) Clapaucius


Clapaucius
tag

hello!

Gépet rakok hamarosan össze... A kérdésem az lenne, hogy a Gigabyte LGA-1156 GA-P55M-UD2 alaplapnál ki van írva, hogy "Memória sebesség: 2000/ 1333/ 1066/ 800 MHz"
Én 1600mhz-s ramot akarok bele rakni, tehát azt nem támogatja? Bocs ha buta kérdés, de nem vagyok teljesen profi a témában :)
Ez az alaplap microAtx...az csak annyival "rosszabb" egy sima atx alapnál, hogy kevesebb rajta pl a pci csati meg talán a sata ugye?

KÖSZI SZÉPEN!

....

(#381) Novca válasza huby80 (#379) üzenetére


Novca
csendes tag

Support Cd-n van egy @BIOS nevű kis progi. Azt telepíted, elindítod >Update BIOS from Gigabyte server, és követed a leírtakat.
Ha nem menne így direktbe, akkor leszeded a BIOS-t a honlapról, és >Update BIOS from file

(#382) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Gigabyte P55-ös lapok közül melyiket ajánlanátok? Egy haveromnak építenék gépet, alsó-középkategóriás lap elég lenne, Core i3-as lenne hozzá.

P55A-UD3 lapról van valakinek tapasztalata? USB3, Sata3-as és 32k-ért? Jónak tűnik.. :F

[ Szerkesztve ]

(#383) Kroni1


Kroni1
veterán

Most néztem, a legjobb a H55M-USB3 vagy a H55-USB3 lenne a belső GPU támogatás és az USB3 miatt, de azt még nem lehet kapni... Vajon mikor jönnek be ezek?

[ Szerkesztve ]

(#384) Csipisz


Csipisz
tag

Sziasztok.
Most váltottam Core i5-re egy GIGABYTE p55-ud3 lappal, 2x2 Gb Kingmax 1600 memóriával és egy Sapphire 4870 Toxic kártyával. A hatalmas problémám, hogy a lapom abszolút nem hajlandó elindulni, mikor bekapcsolom a gépet a "phase" ledek villognak egy darabig, de még csak a ventiket sem hajlandó felpörgetni. A tápom egy FSP Bluestorm 500, de kipróbáltam egy másik táppal egy Thermaltake 500-assal. Ugyanaz. Először azt hittem, hogy a lap a rossz, de egy ugyanilyen zsír új lappal is kipróbáltam és ugyanezt produkálja.
A régi konfigom tökéletesen működik ezzel a táppal (E8400, GIGABYTE p45-ud3-r a vidkártya ugyanaz.
Ja a processzort (i5 750) teljesen újonnan vettem én bontottam ki.
Teljesen tanácstalan vagyok, ha valakinek lenne ötlete azt szívesen fogadnám.
Előre is köszi.

XCapitol

(#385) gabson válasza Csipisz (#384) üzenetére


gabson
csendes tag

Helló melyik foglalatban van a ram mert csak a fehérben megy

(#386) Csipisz válasza gabson (#385) üzenetére


Csipisz
tag

Szia!
Ez meg hogy lehet?

XCapitol

(#387) gabson válasza Csipisz (#386) üzenetére


gabson
csendes tag

én is így jártam a víz levert hogy összeraktam már nem egy configot és a sajátom a másik foglalatban kifütyült de a fehérben hibátlanul megy

(#388) Csipisz válasza gabson (#387) üzenetére


Csipisz
tag

Köszi. Kipróbálom.

XCapitol

(#389) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy P55-UD3, benne egy i5 750. A gyári hűtőktől herótom van, így vettem rá egy CM Hyper TX3-at. Előzőkonfigomon is ez volt, így tudtam, mit veszek.
Aztán jött a feketeleves összerakásnál

Mint a képen is jól látható, frankón takarja az első mem foglalatot.
+ ehhez még hozzá jött az is, h Aeolus DDR3-1600 Overclocking Kit-et vettem ez pedig frankón 2,5x olyan magas, mint egy hagyományos memória. Ennek köszönhetően felét eltakarja a TX3-on lévő ventinek.

Jött az ötlet, a elfordítom a hűtőt:

De a fordítást követően arra jöttem rá, hogy a VGA-ról felszálló meleg levegőt fújja át a hűtőbordán. Sztem nem a leg szerencsésebb ez így. Vélemény?

Ezzel kapcsolatban azt kérdezem, hogy ha az ideális esetnél maradva a ventit átteszem a hűtő másik felére úgy, hogy az a levegőt átszívja, elegendő lessz-e a hűtésem?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#390) gabson válasza borat26 (#389) üzenetére


gabson
csendes tag

Helló én úgy raktam fel a hűtöt mert nekem is ilyen van hogy a venti a memória felől fujja a levegőt

(#391) borat26 válasza gabson (#390) üzenetére


borat26
aktív tag

tehát így raktad fel? nincs nagyon közel?

És mennyire hangos? Hőfokok?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#392) gabson válasza borat26 (#391) üzenetére


gabson
csendes tag

Igen így nekem 3600-on megy a proci szerintem alapon nem hangos csak ha terhelem

(#393) Soma2005 válasza keIdor (#11) üzenetére


Soma2005
csendes tag

ígyvan...drága.

(#394) toyone válasza Soma2005 (#393) üzenetére


toyone
őstag

Egy kb 6 hónapos hsz-re reagáltál..... Ami nem olyan nagy baj de azóta változtak az árak, illetve jöttek ki új modellek.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#395) borat26 válasza gabson (#392) üzenetére


borat26
aktív tag

Ha full resetre vágom a lapot, akkor is ~2000rpm-en pörög a Hyper TX3-on a hűtő.
Ez azért szerintem kicsit sok. Mindezt terheletlen állapotban.
Neked milyen hűtő van fent?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#396) gabson válasza borat26 (#395) üzenetére


gabson
csendes tag

Nekem is Hyper TX3 csak a bios ban átállítottam a ventillátor módot volt módra

(#397) borat26 válasza gabson (#396) üzenetére


borat26
aktív tag

Azt pontosan hogyan hívják?
Azaz mit állítottál át?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#398) gabson válasza borat26 (#397) üzenetére


gabson
csendes tag

Pontosan ahol állítod a ventillátor fordulatát alapból autó de van pwm és voltage mód most nem tudom megnézni mert nem otthon vagyok

(#399) borat26 válasza gabson (#398) üzenetére


borat26
aktív tag

Köszi!
Majd én is turkálok a bios-ban

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#400) borat26 válasza gabson (#398) üzenetére


borat26
aktív tag

Megtaláltam.

VÉGRE CSEND VAN!

Most 1000 és 1100 között pörög.

Zsír! Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.