Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Zájec válasza Erdei88 (#100) üzenetére


Zájec
veterán

most nem azért :N de a saját topikjában meg nincs ott...
meg amugyis ez csak egy kezdö ár, egy nem népszerü bolltól...

nembaj 1 hónap múlva már lesz info böven, hol mennyibe kerül.... :K

(#102) SimonYana


SimonYana
addikt

Már megérkeztek az első i5-ös lapok!
Bármikor vihető! :))

® SimonYana ®

(#103) toyone


toyone
őstag

UD4P 239 bclk
UD6 254 bclk
Mindkettő léggel

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#104) tlac


tlac
nagyúr

kint vannak a giga oldalán a lapok, egyelőre még képek nincsenek, de a manualok, biosok már igen

(#105) tlac válasza keIdor (#44) üzenetére


tlac
nagyúr

UD3R és UD3P között mi a különbség?

1 db tpm ic

(#106) Haart válasza tlac (#105) üzenetére


Haart
addikt

Hát ja. Plusz kicsit máshogy lesz rajta a hűtés megoldva sztem.

(#108) Zájec


Zájec
veterán

addig nézegetem az UD6-t mig rá nem visz a lelkem hogy kiprobáljam milyen is... :D
(eladom a jelenlegi biostar x58-t 50-ért és 10k rádobásával megvenném 58-60-ért au UD6-t... csak az jöhet szóba, UD5 nem mert nem dob fel a 12fázis hangulata...)

egy kicsit érdekesebb lehet mint a jelenlegi core i7 platformom... :B

mindig is az elsö fecskék között voltam ilyen téren... (p45,x58)

(#109) Mans20


Mans20
addikt

Durvajó,egy éve vettem a P45 öt és már jön ez,most már csak az i5 érdekel hogy mivel gyorsabb a mostani core 2 nél,lehet az i7 nek több értelme van,bár az csak milliomosoknak
csinálják.

(#110) Haart válasza Mans20 (#109) üzenetére


Haart
addikt

Ilyen szempontból jól jártam hogy a p35öm nem cseréltem le a kb semmit sem újuló p45-re :D

(#111) HSM válasza Zájec (#108) üzenetére


HSM
félisten

Az a 24 fázis ugyanaz a 6 fázis, ami az összes 6-al osztható Giga lapon van, csak mégegyszer rádupláztak fázisosztóval... Nem hiszem, hogy egy jelentősen többet tudna a 12 fázisnál.... :U Sőt, ráadásul ahogy néztem, csak tekercsből van 2X-annyi, de cserébe kisebbekből... Persze, valakinek ezt is ki kell próbálnia.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#112) Főcske válasza HSM (#111) üzenetére


Főcske
tag

Szerintem az a +15bclk megér neki +10000ft-ot :D Vérbeli tuningosnak minden mhz számit!

(#113) Zájec válasza HSM (#111) üzenetére


Zájec
veterán

hát nem hinném hogy "ugyanaz" lenne.... majd meglátjuk a gyakorlatban mennyi jelentösége van , akár stabilitásban , magasabb órajelnél.... nem csak a bclk számit....

nálam anno a p45-dq6 is jobban ment, pedig azon csak 12fázis volt...
mégis jobban ment mint a kistestvérei...

(#114) Haart


Haart
addikt

Lencsevégen a kis Gigabyte GA-P55M-UD2 !

[ Szerkesztve ]

(#115) HSM válasza Zájec (#113) üzenetére


HSM
félisten

Hát, ha beruházol egy ilyenre, feltétlen írd meg, mit tud, kíváncsi vagyok... ;)
Amúgy elvileg a terhelhetősége javul, tehát nem lesz olyan meleg, és nagyobb terhelésre is stabilabb marad, viszont a fő "problémát", a nagy Vdrop-ot, és az azt szükségessé tevő jelenséget tudtommal nem orvosolja... :( Bár a 6 fázis se rossz egyébként... :D Alig van lap, amin több "valódi" fázis lenne... :U

(#116) tlac válasza HSM (#115) üzenetére


tlac
nagyúr

az mit jelent, amikor pl. azt írják, hogy 12+2, a +2 mire vonatkozhat? a prociban lévő memóriavezérlőre?

(#117) HSM válasza tlac (#116) üzenetére


HSM
félisten

Hát, annyira nem vágom a Lynnfield felépítését, de a Bloomfiled-nél (s1366 Nehalem) úgy van, hogy van a proci végrehajtó magjainak egy tápfeszültsége (jelen példádban 12 fázis) és van a végrehajtó magokhoz nem tartozó egységeknek is egy tápfeszültsége. (Uncore nevezetű dolog, amiben az L3 chace, a memóriavezérlő, és a QPI-Link van benne, és annak van egy általában 2 fázisos külön tápköre, és tápfeszültsége, QPI/VTT néven). Gyanítom, a Lynnfield-nél is hasonló lesz a felállás.... ;)

(#118) tlac válasza HSM (#117) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz ;)

(#119) Zájec válasza HSM (#115) üzenetére


Zájec
veterán

egyenlöre csak egy felvetés volt részemröl, szivesen kiprobálnék egy ilyet lapot is :)
több fantáziát látok benne mint az x58-ban :B
tudom hogy a vdrop nem a fázisok számától függ...

(#120) HSM válasza Zájec (#119) üzenetére


HSM
félisten

Naja, megértem, az X58-nál pár lapon elég bénán van megoldva ez-az... Nem volt túl sok fantáziájuk a tervezőknek, egy két koncepcióra épül mind... A P55 lapok közt már több jó lap lesz szerintem....
Amúgy elvileg a fázisok számától, és a kapcsolási sebességtől függ a leginkább a Vdrop, ha jól tudom... Csak épp az Asus fizikailag max 4, a Giga fizikálisan max 6 fázis,csak pár lap kivétel van, ami több....

(#121) tlac válasza Zájec (#119) üzenetére


tlac
nagyúr

tesztelgetni ok, de visszalépés lesz

HSM:

csinálhatnának egy p55-ös x58-as lapot :D

(#122) keIdor válasza Mans20 (#109) üzenetére


keIdor
titán

P965-P35-P45-P55... mióta Intelt használok (Core 2) azóta mindig évente jött az új, mi ebben az új? :F

Zájec: Általában maga a NYÁK, felépítés miatt jobb a DS4, DQ6 stb. mint a kisebb testvérei... P35, P45-nél legalábbis így volt.
Amúgy nekem az UD5 szimpi. :K

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#123) tlac


tlac
nagyúr

(#124) Haart válasza tlac (#123) üzenetére


Haart
addikt

Jaja :C Végre.

(#125) ToBeY válasza tlac (#123) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Karácsony környékén egy UD3R-re benevezek azt hiszem,addigra még barátibb lesz talán az ára is. :C

(#126) Haart válasza ToBeY (#125) üzenetére


Haart
addikt

Így van egyenlőre én is kivárok. Meg az a baj hogy a proci is drága még hozzá. A lap még csak csak jó áron lenne, de a proci... Nekem sok az 50k feletti ár.

(#127) Haart válasza Haart (#126) üzenetére


Haart
addikt

Ráadásul még megvárom azt is hogy legyenek tesztek és konklúziók a lapokról. Mert akkor derül ki igazán hogy az asus,giga vagy az msi termékei a jobbak.

(#128) tlac válasza Haart (#126) üzenetére


tlac
nagyúr

de a proci... Nekem sok az 50k feletti ár

ok, de ekörül kapsz majd egy 4 magos integrált memória és pci-e vezérlős procit

Ráadásul még megvárom azt is hogy legyenek tesztek és konklúziók a lapokról. Mert akkor derül ki igazán hogy az asus,giga vagy az msi termékei a jobbak.

a giga lapokat már lehet ismerni :)
tuningban meg úgy sem lesz igazán különbség az asus és giga között

[ Szerkesztve ]

(#129) Haart válasza tlac (#128) üzenetére


Haart
addikt

Hát nemszoktam elvakult fanatikus lenni, mindig azt veszem ami éppen jó. Ha a giga széria rossz lesz akkor nemveszek :D Reméljük nemlesz igazam. De pl kiváncsi vagyok mit tudnak az msi lapok az oc genie-vel plusz a 4+2-es tápellátással, ami igy elsőre sovány.

(#130) Senerity


Senerity
csendes tag

Az egyik számtech. nagykernél dolgozom és jó hír csütörtökön jönnek meg az I5-ös procik.:D:D:D a nagyker ára a 750esnek 42000Ft lesz.
Ui: Jó lesz az októberi szülinap :C

[ Szerkesztve ]

Privát üzeneteket csak este tudok olvasni, de nyugi válaszolok mindegyikre.

(#131) Haart válasza Senerity (#130) üzenetére


Haart
addikt

Akinek bejött az élet... :D Nekem november lesz szülinap :C

(#132) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Giga oldalán már kint vannak a lapok képekkel specifikációkkal

(#133) Haart válasza ToBeY (#132) üzenetére


Haart
addikt

Thx zsír :R

(#134) CHIPman válasza Senerity (#130) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Gianninál kiskeráron 46k...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#135) Haart válasza CHIPman (#134) üzenetére


Haart
addikt

Pár napja van még csak de már lement az ára. Kezdetben mindenhol 50 felett volt most már közelítik a 45k-t :D

(#136) boeing


boeing
senior tag

Én is megrendeltem a P55-ötömet,a digitaltrendnél.
L1156 Gigabyte GA-P55M-UD2 mATX 25000Ft.
Szerintem jó szolgáltatásokal,nekem megfelel. :DD

(#137) keIdor válasza Haart (#135) üzenetére


keIdor
titán

Esnek azok az árak...:) Október elejére lesz az 40k is! UD5 is szépen csökkenjen!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#138) Haart válasza keIdor (#137) üzenetére


Haart
addikt

Nemtudom, okt elejére menynit fog esni, ezt soha nem lehet megjósolni, de megy szépen lefele. Gondolkodtam én is cserén de rájöttem hogy mindent visz a jelenlegi gépem ug yhogy még felesleges. De neked is. :D Lehet megvárom a jövév elejét. Addigra tuti lemegy durván. Igazából csak azért mert kiváncsi vagyok nemakarok sok pénzt költeni hogy utána meg elbukjak egy csomót ;]

[ Szerkesztve ]

(#139) keIdor válasza Haart (#138) üzenetére


keIdor
titán

Hát én nem fogok downgradelni.:) Viszont ismerős újítana, és nem tudtam rábeszélni az AMD-re, így marad ez. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#140) Haart válasza keIdor (#139) üzenetére


Haart
addikt

Ja hogy neked ez downgrade-nek számít? Csakmert sok i7-es emberke is cserélni akar, a "downgrade" ellenére, mert tuningban több potenciát éreznek az újdonságokban :D

(#141) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Minek raknak ennyi fázist a lapra(12-24) Hogy ha giga x58 csúcs lapján is csak 12 vpu vrm (6-6) van :F

Egyáltalán mire szolgál ez a fázis?

[ Szerkesztve ]

(#142) keIdor válasza Haart (#140) üzenetére


keIdor
titán

Adatok alapján jah. :P Meg előzetes tesztek alapján is... vagyis egy szinten vannak. (Tri CH ugye nem sokat ér)
De majd meglátjuk, a 270 BCLK nitro alatt szép eredmény, de ez a terület engem hidegen hagy, a 24/7 az amire majd kíváncsi leszek. :) Meg az alaplap árak 60K-ig majdnem egy árban vannak, a 920-at sokkal olcsóbban vettem, mint a 860-at tudtam volna. (tuningos is, úgy néz ki 4GHz meglesz 1,2V alatt, de ezt még tesztelem, a 860 meg fene tudja mit menne...)
Szóval ha váltok is az még messze van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#143) keIdor válasza ToBeY (#141) üzenetére


keIdor
titán

Marketing... sokat nem hiszem, hogy ér majd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#144) Senerity


Senerity
csendes tag

Egy kérdés! melyik az a p55ös lap amelyik kitudom használni a 2db 4850emet? Persze mindkettő x16 legyen.

Privát üzeneteket csak este tudok olvasni, de nyugi válaszolok mindegyikre.

(#145) tlac válasza Senerity (#144) üzenetére


tlac
nagyúr

egyik se, a p55 és a bele való proc, nem képes erre

[ Szerkesztve ]

(#146) Senerity válasza tlac (#145) üzenetére


Senerity
csendes tag

akkor x16 + x8 vagy x8 + x8?

Privát üzeneteket csak este tudok olvasni, de nyugi válaszolok mindegyikre.

(#147) tlac válasza Senerity (#146) üzenetére


tlac
nagyúr

utóbbi

(#148) Haart


Haart
addikt

Na ahogy nézem a giga megint alkotott. A legjobb ár/érték arányban vannak az alaplapok a konkurencia msi és asus-al szemben. :C

(#150) Haart válasza #17467904 (#149) üzenetére


Haart
addikt

Gondolom kicsit eltévedtél... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.