Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) totyino77 válasza tkesy (#1250) üzenetére


totyino77
tag

megoldodot a problém csak ki kellett kapcsolni a gépet és vissza

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#1252) b.


b.
félisten

sziasztok! Vettem használtan egy Gigab. P55-UD3L lapot és hozzá egy i7-860 procit.a táp egy új Corsair 650 , ramokat is most vettem, 2x4 Gb Hyperx Blue, 1333 Mhz.A következő a problémám. A proci felől furcsa, alig hallható magas frekvenciájú sípolás jön folyamatosan , ha nincs terhelve a processzor. Ha akár csak 20 % terhelés van, megszűnik a hang. pl ha az egeret mozgatom már akkor szaggatottan hallom.Gondolom az alaplap sípol, vagy nem tudom.
idegesítő dolog és félek hogy esetleg valami meghibásodásnak az előjele. A hőmérséklet a magoknak alapon max 41 fok, terhelve 55 kb. Számíthatok e valami meghibásodásra, vagy esetleg van e rá megoldás?hosszú távon megtarthatom e a cuccot ez miatt a dolog miatt?nem tuningolom, minden alapon van. üdv!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1253) tkesy válasza b. (#1252) üzenetére


tkesy
őstag

ilyesmire gondolsz, igaz?

#287 #288 #1007

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1254) b. válasza tkesy (#1253) üzenetére


b.
félisten

szia! köszi, valami ilyesmi, csak hát ugye nem a speakerből szól., de a másik kettő link talán,bár a a proci fesz alapon is fix:( szerintem valami kondi cicereg vagy nem tudom. Hát mind1, használom amíg tudom így :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1255) b.


b.
félisten

Nem tudom mitől van, de a sata eszközöket áttettem másik slotba( ugye giga lapokon van úgynevezett gsata,)és meg szűnt a sípolás. Furcsa dolog nagyon, de hátha valakinek segít ha ilyesmivel találkozik.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1256) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Egy barátomnak kellene segítség.
Van egy P55A-UD3 lapja, és Raid0-ban használt 2db 1,5 terrás vinyót.
A bios reset-elődött, és ezután elszállt a Raid tömb.

Hogy lehet visszaállítani az adatokat veszteség nélkül ? :F
Az jó, ha csak simán a bios-ban újra létrehozza a Raid0 tömb-öt ? Vagy érdemes lenne v.milyen recovery programmal próbálkozni ?
Természetesen fontos adatokról van szó.........

Előre is köszi:

ImI

(#1257) tkesy válasza ImI87 (#1256) üzenetére


tkesy
őstag

sokat nem próbálkoztam ilyen téren, de egyszer nem sokkal azután, hogy összeraktam a raid0-ás tömböt, jött ki új fw az ssd-khez, akkor elég volt csak kikapcsolni a bios-ban a raid-et, utána megcsinálni a frissítést, majd újra visszakapcsolni a raid vezérlést a bios-ban... arra már nem emlékszem, hogy létre kellett hoznom újra a tömböt, vagy automatikusan felismerte, de a rajta levő adatok (OS, stb) gond nélkül átvészelték a dolgot...

ha nagyon-nagyon fontos adatok vannak rajta, akkor én csinálnék mindkét hdd-ről egy másolatot, majd azzal kezdenék el szórakozni, az eredetiket meg félreraknám...
ha szerencséje van, akkor elég a biosban visszaállítani a dolgokat, de sajnos fennáll a veszélye, hogy csak profik tudnak segíteni rajta...

recovery programmal ugyan látod mi van az adott meghajtón külön-külön, de pont a raid0 működési elvéből adódóan, szinte semmit sem visszanyerni...

ui: nálam az inteles vezérlőn van a raid...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1258) Sanyi19 válasza ImI87 (#1256) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nekem UD3L-em van igaz H55 chipset-es de a raid szerintem ugyanaz. Reseteltem már biost. Raid 0-ba használok 2 db 250-es winyót. Azon van a rednszer, bios reset utána ugyebár nem indult a rendszer, a boot manager telepítéskor nem a raid-re lett rakva, hanem egy nem radies winyóra. Induláskor természetesen nem találta az op rendszert a boot manager. Fogtam biosba simán bekapcsoltam, úgy ahogy volt és már működött is utána. Szóval nálam nem kellett semmit csinálni vele, nem történt adatvesztés sem.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1259) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Közbe kérdezek is már valamit, mert a H55-ös topic eléggé inaktív.
PCH feszt tuningnál mennyire szoktátok rakni?

Van itt olyan, aki HD7xxx-es kártyát használ P55-ös lapba?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1260) ImI87


ImI87
őstag

OK, köszi mindkettőtöknek. :R

(#1261) tkesy válasza Sanyi19 (#1259) üzenetére


tkesy
őstag

nálam (p55a) egy egységgel van csak megemelve, ami 1.120V jelent az 1.050V helyett...

7xxx-es kártyám nincs, de szeretnék...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1262) Sanyi19 válasza tkesy (#1261) üzenetére


Sanyi19
őstag

Mondjuk I7 mellett biztos nem fog jelentkezni a PCI-E 1x- bug. Na majd akkor beállítom én is úgy, ha nem megy a tuning.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1263) duke válasza totyino77 (#1249) üzenetére


duke
aktív tag

Napokban, nekem is volt ilyen kalandom p55 UD4-el. Memoria kivetele miatt, nem csak kikapcsoltam a gepet, hanem biztos ami biztos, a tap fokapcsolojat is kikapcsoltam. Miutan ujrainditottam, en is azt lattam, hogy nem forog a proci venti, megnezve a biost -10 fokot mutatott a cpu-ra. A vicces az volt, hogy ahanyszor beleptem a biosba, mindig 10 fokkal kevesebbet mutatott, 12 belepes utan mar -120 fokot mutatott. :Y
Az egyes proceszorok ettol fuggetlenul normalis homersekletet mutattak ( I5-750 ).
Vegul egy ujabb teljes lekapcsolas (tap fokapcsolo) segitett a dolgon, ujrainditas utan megjavult.

(#1264) bakesz007


bakesz007
csendes tag

Hali!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Azt szeretném tudni hogy ebbe a lappal ( p55 UD3 ) működik-e a corsair 16gb kit (vegance) 1600Mhz?

(#1265) tkesy válasza bakesz007 (#1264) üzenetére


tkesy
őstag

Igen, más is használ ilyet gond nélkül.... #1223 #1224

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1266) bakesz007 válasza tkesy (#1265) üzenetére


bakesz007
csendes tag

oooo bocsi!!!
azért köszi szépen!!!

(#1267) tkesy válasza bakesz007 (#1266) üzenetére


tkesy
őstag

nincs mit & semmi gond :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1268) KelemenPepe


KelemenPepe
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a hozzászólásokat de nem találtam erre vonatkozó hozzászólást:
P55A-UD3-as alaplapom van. Ha a vindóz leáll az USB-k továbbra is "bekepcsolva" maradnak... Ez alaplapi sajátosság vagy a táp tehet róla? Ha valaki tudja hogyan kell kikapcsolni annak nagyon örülnék ha megosztaná velem!
Előre is köszi a segítséget!

(#1269) tkesy válasza KelemenPepe (#1268) üzenetére


tkesy
őstag

Próbáld meg a Power Management Setup menüpontban található ErP-t (kézikönyv szerint EuP support) engedélyezni...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1270) KelemenPepe válasza tkesy (#1269) üzenetére


KelemenPepe
csendes tag

Köszönöm szépen! Végre nem világít a billentyűzet... Köszi még1x!!!

(#1271) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv. Nekem gigabyte p55A ud3-as alaplapom van. Amin már van usb 3 meg sata 3 is! Most veszek majd egy intel 520 120 GB-s sata 3as SSD-t. Gondoltam milyen jó lesz majd végre használom a sata 3-at. Erre kiderült h állítólag eldönthetem mit használok vagy sata3-at de akkor usb csak 2es lehet a pci E meg csak x8-ba megy és így tovább. Szóval az a lényeg a 3ból csak 1 megy. Kinek van erről tapasztalata aki már használta ezen alaplap sata3át? Meg azt mondják ezen a sata 3 az marvel csipszetes ami elég kaka tán! Az érdekelne h ez tényleg így van-e? Ha igen akkor viszont nem értem minek rá a sata 3 meg usb 3. Kompromisszummal semmi értelme sztem. :O

Battletag: hojszi#2983

(#1272) tkesy válasza Intel fan11 (#1271) üzenetére


tkesy
őstag

Szóval, onnan indul a probléma, hogy külső chippel van megoldva mind a Sata3 mind az USB3, mivel a P55 chipset natívan nem támogatja... És ehhez jön az, hogy összesen 20 PCI-E szállal tud csak gazdálkodni a rendszer, és ebből alapesetben 16 a dvga-é, de USB3 és Sata3 nélkül is használatban van mind a 20....
Ha bekapcsolod valamelyiket (USB3/SATA3) kénytelen "felszabadítani" valahonnan PCI-E szálakat, és ezért kapcsol vissza 8x módba...

Magyarán az USB3 / SATA3 egyszerre használható, cserébe a vga PCI-E 8x módban fog működni...
Amúgy a Marvel SATA3-as chipje tényleg elég tré, arra nem érdemes építeni, nem hozza azt amit tudnia kellene...
Az hogy PCI-E 8x -es tempóval megy csak a vga, az max a felső kategóriás kártyákat fogja vissza, így szerintem a GTX 460-nál nem okoz fps csökkenést, de ezt le tudod mérni magadnak is...

SSD-vel meg két dolog lehetséges:
- vagy veszel egyet és használod az intel SATA2-es portján, ami visszafogja a teljesítményét, igaz így is gyorsabb lesz mint egy hdd,
- vagy veszel 2 kisebb SATA2-es ssd-t, és csinálsz egy RAID0-ás tömböt szintén az intel vezérlőt használva... (a raid0-nál összeadódik a sebesség, így kb eléred a sata3-at...)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1273) Intel fan11 válasza tkesy (#1272) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ertelek es koszonom a segitseget, de ugy erzem igy atvagas az usb 3 es a sata3! Te nem igy gondolod? 2 Eve van meg a lapom es most h hasznalnam is atvagva erzem magam!

Battletag: hojszi#2983

(#1274) tkesy válasza Intel fan11 (#1273) üzenetére


tkesy
őstag

Nekem is több mint 2 éve van meg, de én nem érzem átverésnek, mert a gyári honlapon pirossal ki van emelve, hogy mi a feltétele az usb3 / sata3 használatának, emelett akkoriban nem volt más inteles lap amin ezek a dolgok elérhetőek voltak (főleg nem natív chipset-es támogatással)

ami miatt csalodótt vagyok, az a marvel chip teljesítménye az általam használt ssd-kel.... az bosszant, de amúgy meg tudtam mit kapok, ha ezt a lapot veszem...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1275) Intel fan11 válasza tkesy (#1274) üzenetére


Intel fan11
őstag

Igazad van! De annó én is mikor megvettem nem is akartam sata 3/usb 3-at használni csak úgy voltam vele majd jó lesz késöbb ha akarom használni esetleg és ilyen részletekbe nem mentem bele! DE őszintén ilyen feltételek melett ki fogja használin akár az usb3-at vagy a sata 3-at? Szóval sztem annyiból átverés hogy annó örült a paraszt h van sata3 és usb3. ÉN annó gondoltam a jövőre h majd jó lehet vmire 1szer, de kár volt! Szerintem annó rárakták a sata 3at meg az usb3at márketing fogásnak tűnik , de használni nem kell eleve hogy marveles meg dönteni kell mit is akarok használni vagy sata vagy usb vagy x16. Egyébként meg azt hallottam h az SSD 4k írása a lényeg rendszernél ami jóval alattaq van a sata2-nek. Szóval nem látok lényegi eredményt max teszt progikkal! de lényeg a lényeg annó nem is nézte a paraszt h mit tud a sata 3 mert úgyse használtam csak jó hogy van és 2 év távlatába mikor használnám rá jövök h szart se ér hogy van az alaplapon? ez verte ki a bisztosítékotT Amúgy jó ez az alaplap, most se cserélném le a gépem, pedig már 2 éves!

Battletag: hojszi#2983

(#1276) tkesy válasza Intel fan11 (#1275) üzenetére


tkesy
őstag

Nálam, mikor összerekatam kb ezt produkálta a lap és az ssd-k:

1. - 1 db ssd intel vezérlőn,
2. - 2 db ssd raid0 -ban marvel-en,
3. - 2 db ssd raid0 -ban marvel-en SATA3 módban,
4. - 2 db ssd raid0 -ban intelen.

Egyéb benchmarkok:

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1277) Intel fan11 válasza tkesy (#1276) üzenetére


Intel fan11
őstag

Igen. látszik a mérésen is h az inteles sata 2-t kell használnom! Csak marketing volt h rárakták a sata 3-at. Annó jól hangzott h van az is rajta és mint én h úgyse használom 1 dbig nem néztem utána h ére vmit! dehát minden kezdeti dolog ilyen van de nem vmi jó! Lényeg a lényeg nem is próbálom ki a sata 3at ezen a lapon!

Battletag: hojszi#2983

(#1278) Intel fan11 válasza tkesy (#1276) üzenetére


Intel fan11
őstag

Frissítettem biost az alaplapomon. Most az a helyzet, hogy az SSD melett levő 1,5 terrás vinyó ha rávan kötve az alaplapra bármely sata portra mikor ellenőrzi az ahci a meghajtókat megáll annál a portnál ahol a vinyó van és nem tölt be a win! ez mitől van?

Battletag: hojszi#2983

(#1279) tkesy válasza Intel fan11 (#1278) üzenetére


tkesy
őstag

és ír is ki valamit, vagy csak megáll?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1280) Intel fan11 válasza tkesy (#1279) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem ir ki semmit csak megall es villog a kurzor! Ha lehuzom a vinyot akk betolt a win! Vissza raktam az f10-es biost helyre alt a rend. Csak nem ertem ez mitol van?!

Battletag: hojszi#2983

(#1281) Intel fan11 válasza tkesy (#1279) üzenetére


Intel fan11
őstag

van vmi ötleted mi a baja az alaplapomnak az f11-es biossal? f10-est visszarakva megy normálisan! @Bios-sal csináltam win alól! Úgy látom neked is ugyanilyen alaplapod van! Tiéd F11-es biossal megy? Bár nem létkérdés felraknom megvagyok az f10-essel is csak mégis na ha van frisebb gondolom az többet is tud! :)

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#1282) tkesy válasza Intel fan11 (#1281) üzenetére


tkesy
őstag

nem sok... :( amúgy, ha jól megy az F10-el, akkor hagyd azt, sok különbség nincs az F11-eshez képest... Nálam gond nélkül megy egyébként az utóbbi, igaz, a raid-hez picit másképp kell konfigolni, mint a normál használathoz...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1283) Puro


Puro
aktív tag

Üdv!
Remélem még valaki benéz ide :DDD Van egy Gigabyte P55-USB3 v2-es alaplapom, ami random időközönként meg csipogtatja a kis hangszórót. Van amikor egyet csipog, van amikor kettőt, ha kettőt csippan akkor a cpu fan fordulata egy kicsit megemelkedik, majd vissza áll lassúra rögtön. A biosa F8, de tök mindegy milyet teszek rá. Maga a gép mindenféle hibajelenség nélkül üzemel már több éve, full terhelésen nincs gond. Biosban minden rendesen be van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#1284) tkesy válasza Puro (#1283) üzenetére


tkesy
őstag

Érdekes kérdés, de ha gond nélkül dolgozik, akkor szvsz mindegy... Amúgy ebből a leírásból elsőre a hőmérséklet figyelés pillanatnyi "hibájára" vagy ehhez kapcsolodó dologra tippelnék, de ez tényleg csak tipp...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1285) janika226


janika226
csendes tag

Üdv
most készülök venni egy Gigabyte P55-UD6 alaplapot és azt szeretném megérdeklődni hogy a már meglévő Corsair Vengeance Blue 4x4GB 1600mhz Ram -okkal hogy menne?

(#1286) tkesy válasza janika226 (#1285) üzenetére


tkesy
őstag

16 GB kit-tel már volt tapasztalat: 1. 2. A blue-t hirtelen nem találtam meg, de egyedül csak a feszre kell nagyon figyelni, nomeg 4 modullal egy picit nehezebb tuningolni...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1287) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Valakinek van ötlete mi lehet a gondja egy P55-UD3L lapnak akkor, ha bekapcsolásnál pittyeg, kikapcsolom, vga kártyát meg nyomogatom, és utánna meg elindul? Másik VGA kártyával is ugyan ezt csinálja.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#1288) Ranagol_5 válasza Ranagol_5 (#1287) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Azóta újdonság, hogy aida64 és a real temp is csak 2 magot lát a 4magos i5-ből. Viszont az eszközkezelő meg látja mind a négyet, elég durva dolgokat produkál ez a deszka.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#1289) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok,

egy ismerősömnél újra jelentkezett az a probléma, hogy a PCI-e 1x-esen megy. Egy Gigabyte P55-USB3-ról lenne szó. probléma

Használ itt valaki i3-at vagy 2 magos i5-öt P55-be PCI-E 3.0-ás kártyával?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1290) tkesy válasza Sanyi19 (#1289) üzenetére


tkesy
őstag

Hát a topik aktivitását tekintve, lehet inkább azt kellett volna kérdezned, hogy használ-e egyáltalán valaki még lga1156-os konfigot...

Én speciel még igen, de se int vga-s procim, se pci-e 3.0-ás kártyám...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1291) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Egy Xeon X3440 tuning szempontjából érdemes lenne lecseréli egy h55m-usb3-at egy p55m-ud4-re? Igazából a ramok is elég csirkék. Most 20x180-at megy a prici a h55-be 1,25v-al, jól sejtem, hogy ez chipest váltással se lenne sokkal kevesebb(ha egyáltalán kevesebb lenne) :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1292) tkesy válasza Bagira01 (#1291) üzenetére


tkesy
őstag

Egyáltalán miért szeretnéd lecserélni?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1293) Bagira01 válasza tkesy (#1292) üzenetére


Bagira01
veterán

Mert egy ideig úgyis ez a proci lenne benne amibe meg nincs IGP így az nem hiányozna, ha nincs a lapon video kimenet. PCI-E, PCI elrendezése jobb a p55m-ud4-nek, illetve ha esetleg később jobb ramokat veszek akkor hátha tuningba jobban megy. Kb 5-6k-t kéne ráfizetni, ami nem kevés, tekintve, hogy az egész konfigom elég low cost.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1294) duke


duke
aktív tag

Memoriat bovitettem egy UD4 alaplapban. Eddig 2 x 1 giga volt benne 1600 Mhz -en. (processzor 20x200) 2 darab 4 gigas modult tettem meg bele, viszont igy a 4 modulal mar nem akar 1600 Mhz-en menni, csak 1200-1300 Mhz megy. Nomalis ez, hogy nem megy 1600-on ? Azert 1600 az nem olyan durva tulhaljtas, hogy egy gigabyte alaplap ne birna 4 modulal.
A legujabb F15 biossal kicsit jobb eredmeny erheto el 1300-1400 korul is stabil, de azert ez se az igazi. Van valami otletetek, vagy 4 memoriaval ne szamitsak jobbra ?

(#1295) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Arra van esetleg valakinet tippje, hogy a GA-P55-US3L tipusú alaplapnál mi az oka annak, ha a Win7 Start menübül leállítom a gépet, akkor az usb kimeneti portok miért maradnak áram alatt?
Elég kényelmetlen és zavaró, hogy a kikapcsolást követően a PC hátulján kell még áramtalanítanom a masínát, mert pl. az egér világítva marad egyébként.
Előre is köszi a segítséget!

(#1296) tkesy válasza paolinho (#1295) üzenetére


tkesy
őstag

Valószinűleg azért mert Bios-ban be vannak kapcsolva olyan szolgáltatások, amikhez a gépnek biztosítani kell a szuflát a perifériáknak... (bill. egér, stb...)

Bios / Power Management Setup (**) / és:
- EuP - Enabled (*)
vagy
- Power on by Mouse / Keyboard - Disabled

(*) - mást is kikapcsol, de a felhasználok nagyon nagy része amúgy sem használja ezeket a funkciókat...

** lehet már picit más néven futnak egy esetleges későbbi bios kiadás miatt, én a honlapon lévő pdf-et vettem alapul...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1297) paolinho válasza tkesy (#1296) üzenetére


paolinho
őstag

"Bios / Power Management Setup (**) / és:
- EuP - Enabled (*)"

Köszi szépen a segítséget, ez megoldotta a problémát :R

(#1298) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Sziasztok!

Nekem a gigabyte ga-p55a ud3 lappal ilyen értékeket produkál a kingston v300 120gb lemez. sata2-es portra van kötve, mert ugye a sata3 ezen a lapon marvel chipes.

Ez normális ?

(#1299) 1nsan1ty válasza 1nsan1ty (#1298) üzenetére


1nsan1ty
tag

hd tune benchmark róla.

(#1300) tkesy válasza 1nsan1ty (#1298) üzenetére


tkesy
őstag

Sata2-ön egy V300-nak kb ez a max teljesítménye, de ahhoz hogy megkapd, nem random módon kell mérni, hanem így, ekkor "adja vissza" a gyári értékeket.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.