Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) dobolan válasza N_A_S (#1000) üzenetére


dobolan
senior tag

Hát akkor nem tudom, nekem működik rendesen prime alatt is. Épp azt próbálgatom, h 4Ghzhez lehet elég a 1,25 V is, kicsit lentebb vettem a dvid-en.

(#1002) N_A_S válasza dobolan (#1001) üzenetére


N_A_S
veterán

4Ghz-hez nekem 1.225V kell biosba, az CPU-Z-be pont 1.2V.

Neked itt mik vannak beállítva:

Elkézelhető hogy ez a baja... :U

https://tinyurl.com/phnas

(#1003) dobolan válasza N_A_S (#1002) üzenetére


dobolan
senior tag

Pont ugyanez van nekem is beállítva itt.

Az én alaplapom P55-USB3 F8-as biossal. Alaplapon nekem 1,243V-ot ír ki most, így is stabil, ez cpu-zben 1,216V

(#1004) N_A_S válasza dobolan (#1003) üzenetére


N_A_S
veterán

DES2 -t próbáltad esetleg?

https://tinyurl.com/phnas

(#1005) dobolan válasza N_A_S (#1004) üzenetére


dobolan
senior tag

DES2 ha normalon van a Vcore, akkor merevre fagyasztja a gépet 4Ghz-en. Valószínű dvid-et lelövi egyből és úgy meg nem elég a fesz nyílván. De ez csak tipp. Ha vcore-nak fix voltot állítok, vagy nem húzom a procit akkor működik, de nem sok értelmét látom a használatának.

(#1006) N_A_S


N_A_S
veterán

Igazatok volt korábban a rammal kapcsolatba. C6 State-et belőve jobb eredményeket kaptam 1600-on:
Read: 12110
Write: 14064
Copy: 15549
Latency: 62.8

[link]

https://tinyurl.com/phnas

(#1007) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

olvastam itt pár embernek voltak olyan problémái miután össze rakták az uj gépüket, I5-ös procival hogy cicergés jött a gépből indulás után, nekem is előjött ez a probléma miután az új konfigomat összedobtam, nekem egy dolog oldotta meg ezt a gondot.
A Turbo boost-ot kikapcsoltam s azóta nem csinálja, csend van, nincs cicergés :))
Remélem másnak is segít majd :)

WOT: kissio

(#1008) fanti


fanti
addikt

Egy érdekességet vettem észre kedves fórumtársaim!

Adva van a konfigom (lásd az aláírásomban).
És a hűtésével kapcsolatban annyi az észrevételem, hogy ha a CPU venti vezérlést PWM-re állítom a biosban (amire kellene is, hiszen a CM TX3 ventije olyan) akkor elég magas fordulaton kezdi a működését és kicsi terhelés (pl. netezés) alatt is olyan 1400-al tekeri, a proci meg 18 fokos.

Ha meg Voltage-ra teszem a ventivezérlést a biosban, akkor szintén 18 fokos netezés közben a processzor, de csak 600-al tekeri a ventit.

Terhelés hatására mindkét esetben olyan 2300-ig kúszik föl (LinX,Prime95) a fordulatszám és a legmelegebb mag 55 fokos.

Ugyanez a hűtő dettó ugyanígy viselkedett egy AM3-as gigabyte lapban (GA-790XTA-UD4).
Érdekes mindenesetre az, hogy PWM vezérlés mellett miért használ ugyanahoz a hőfokhoz (18fok) több mint kétszer akkora fordulatszámot mint voltage vezérléssel......
Ez valami gigabyte sajátosság?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1009) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni vásárlás előtt. Nem igazán tudtam különbséget tenni a Ga-p55m-ud2 és a ga-p55m-ud4-es között. Ránézésre az ud4-es nél van egy nagy hűtőborda. És a kettő között a hangchip más. De az ud4-es jóval drágább. Mivel tud még többet? És melyiket ajánlanátok.

Köszi.

(#1010) gizmo20


gizmo20
tag

hello

lenne egy fontos kérdésem,van 1 p55a ud3r alaplapom,ideiglenesen akarok beletenni egy x550-es vgá-t kérdés hogy nem túl régi az alaplapnak ez a videókártya nem fogja galyra vágni?lehet hülye kérdés,de a feszültségek miatt aggódok.kösz a választ előre is.

Have A Nice Day

(#1011) toyone válasza gizmo20 (#1010) üzenetére


toyone
őstag

Semmi gond nem lesz.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1012) gizmo20 válasza toyone (#1011) üzenetére


gizmo20
tag

köszi elhiszem,csak nyugodtabban alszok.

Have A Nice Day

(#1013) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Sziasztok!
Most vettem egy Giga P55A UD3 rev2 lapot első Giga lapom előtte csak Asus volt de abból minden féle.

Teljesen új nekem ez a BIOS valaki eltudná nagyjából mondani mi mit jelent valamint mit érdemes ki/be kapcsolni illetve tuningolásánál is?
Fontos lenne mert kb. nekem ez így kínai. :U :DDD
Előre is köszi. :K :R

Még valami..
Ez a hő normális az alaplapnak alapórajelen :F

(#1014) N_A_S


N_A_S
veterán

Örömmel értesítek minden P55A-UD3 R2 tulajt hogy a Scythe Ninja 3 hűtő teljesen kompatibilis a lappal.

Itt egy kép

https://tinyurl.com/phnas

(#1015) N_A_S válasza Hatvan9 (#1013) üzenetére


N_A_S
veterán

érdekes hogy neked PCH-nak írja. :U Pedig ugyanolyan lapunk van és az everest khm.. AIDA64 verzió száma is egyezik :U

ez pü akart lenni. az előzményt abban kaptad :DDD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1016) Hatvan9 válasza N_A_S (#1015) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nekem 750 -es van benne talán az miatt van... :F

[ Szerkesztve ]

(#1017) N_A_S válasza Hatvan9 (#1016) üzenetére


N_A_S
veterán

akkor cserélhetünk :DDD

Nem tudom. Van itt sok i5 tulaj majd ők megmondják. Nekem nem volt még hozzá szerencsém.

https://tinyurl.com/phnas

(#1018) N_A_S


N_A_S
veterán

Ahogy én tuningolok, vagyis egy rövid OC Guide by N_A_S (csak BIOS beállítások)



Kezdő tuningosnak csináltam akik most ismerkednek a lappal. Jó tuningolást mindenkinek, remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1019) Hatvan9 válasza N_A_S (#1018) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Rendes vagy :R

[ Szerkesztve ]

(#1020) N_A_S válasza N_A_S (#1018) üzenetére


N_A_S
veterán

QPI/VTT Voltage leírása kimaradt, de be van keretezve. 200-as BCLK-hoz és felette érdemes nek 1.25V-ot adni. Ennyit még lazán bír a lap.

https://tinyurl.com/phnas

(#1021) tkesy válasza N_A_S (#1018) üzenetére


tkesy
őstag

Nálad hogyhogy engedi a QPI a x44-es szorzót :F

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1022) N_A_S válasza tkesy (#1021) üzenetére


N_A_S
veterán

i3-540

Az x44 csak x21-es CPU szorzó mellett illetve afelette stabil. De szerintem nem ajánlott (CPU szorzó)*2 fölé menni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1023) tkesy válasza N_A_S (#1022) üzenetére


tkesy
őstag

ez idáig ok, de nálam fel se ajánlja a x44-et.. csak x32 és x36 van :F
vagy ez az i3-asok sajátossága?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1024) Hatvan9 válasza tkesy (#1023) üzenetére


Hatvan9
senior tag

:K
Nekem is volt benne 540 -es még Asusba is és csak i3/i5 6xx -nél van több lehetőség.

(#1025) csigi válasza tkesy (#1023) üzenetére


csigi
addikt

i5 750 -nél nekem is csak a 32 és 36X van, procifüggő lesz ez.

nofene

(#1026) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Első próbálkozásra rezzenés nélkül ment a 200 BLCK :Y
Asus után fura ez a tuning potenciál :DDD

(#1027) Diamond77


Diamond77
csendes tag

Sziasztok.
Milyen előnyökkel rendelkezik a p55A-UD4 a z UD3-mal szemben?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#1028) toyone válasza Diamond77 (#1027) üzenetére


toyone
őstag

[link]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1029) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok, lenne egy szimpla kérdésem.
Mi az a legolcsóbb P55-ös Gigabyte lap, ami tuningbarát.
Egy i7-860-at szeretnék 4GHz körüli értékre húzni.
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1030) tkesy válasza bélanéni (#1029) üzenetére


tkesy
őstag

Hát szerintem UD3 alá nem érdemes adni...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1031) N_A_S


N_A_S
veterán

Váltottam i5-re:

https://tinyurl.com/phnas

(#1032) balu077


balu077
tag

Sziasztok.
Mennyire elég egy I7 860 alá egy giga P55-ud3?
Vagy inkább az Ud4-et vegyem.
Segítségeket előre is köszönöm.

(#1033) proof88 válasza csigi (#843) üzenetére


proof88
addikt

Hello, 1 mondatban le tudnád írni röviden, hogyan oldottad meg, hogy ne kelljen újratelepíteni a Win7-ed? Mert én is most készülnék ilyesmire, szintén P45-ről váltanék P55-re, és XP-hez olvastam sysprep tool-t, ami erre pont jó, hogy felkészíti a rendszert alaplap cseréhez. Win7-hez is van ilyen vagy te mást csináltál?
Mondjuk az XP-m ráadásul RAID0 tömbön van :D Bár elvileg az megmarad hiszen az inteles raid vezérlő elvileg ugyanúgy felismeri majd. Kérdés hogy a sysprep nem gányol-e bele az xp-be úgy, hogy kék halálozzon.

(#1034) tkesy válasza proof88 (#1033) üzenetére


tkesy
őstag

P35-ről P55-e való váltásnál a W7-hez én nem használtam semmit, csak kicseréltem a lapot, rádugtam a hdd-t, (achi módba volt már a p35-ön is telepítve a W7), majd bekapcsoltam a gépet. A W7 gond nélkül felállt, amit nem ismert fel, ahhoz meg használtam a netről előzőleg letöltött drivereket...
Szerintem ha gond nélkül át tudod vinni a raid tömböd, akkor neked se lesz más dolgod ezzel a művelettel...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1035) proof88 válasza tkesy (#1034) üzenetére


proof88
addikt

:C :R köszi! :)

(#1036) csigi válasza proof88 (#1033) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Nem csináltam semmi különöset, csak lapot cseréltem. Igaz utána esett-kelt párat a masina, volt néhány hibaüzenet, stb...
A chipset drivert, a Catalyst-ot kellett biztosan újra tennem. Nomeg az új laphoz letölthető egyébb szoftvereket. Aztán volt még egy-két hardverem is, amit újrainstalláltam.
Sóval voltak gondok, de túlélte.

nofene

(#1037) proof88 válasza csigi (#1036) üzenetére


proof88
addikt

Köszönöm! :)

(#1038) csigi


csigi
addikt

Na most én kérdezek...
Néhány napja kisasoltam, hogy nem vált vissza cpu szorzója, frekije. Álandóan 20X és 3,6GHz -en van. A feszültség az változik szépen terheléstől függően.
Bioszban minden energiatakarékosság be van kapcsolva, feszültségek normal-on. Már több hónapja, hogy működött, direkt úgy tuningoltam, hogy menjen ez is.
Most meg hirtelen valamitől emúlt. :F
Mazsoláztam a bioszban, semmi különöset nem láttam, mivel nem is nyúltam hozzá.

Valami ötlet? Köszi. :R

nofene

(#1039) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Egy GIGABYTE GA-P55-USB3-am tervezek vásárolni, és csak azt szeretném kérdezni, hogy megéri-e?
Vannak-e gyerekbetegségei, és akinek ilyen van az megvan-e vele elégedve? Kell-e valamire odafigyelni vásárláskor, vannak-e kerülendő sorozatszámúak?
W7-et használnék rajta.
És még az is érdekelne, hogy a dual bios, hogyan működik? :F Hogyan választod ki azt, hogy melyiket használja és hogyan frissíted?

Eladó cuccaim: -

(#1040) tkesy válasza csigi (#1038) üzenetére


tkesy
őstag

Windows nem állította át magát az energiagazdálkodásnál?
Vagy próbáld meg pár napig, default beállításokkal használni, hogy úgy magához tér-e...

Az alaplapos topikban feltett kérdésedre: azt nem tudom, akkor miért nem találja meg, de emlékeim szerint lecsatlakoztatni achi módban, ha fent van az intel progija is, akkor ott lehet ahol az usb-t is...
Nálam mondjuk nem achi van, ráadásul ne mis az inteles sata portot használom a ház dokkolójához, de amikor le akarom húzni menet közben a csatlakoztatott hdd-t, akkor Computer Management (System and Security / Administrative Tools) -ben a Disk Management-nél Offline állapotba rakom a kiszemelt hdd-t. Pár másodperccel utána már ki is vehetem a gépből...
(bocs az angol elnevezésért, most épp angol winről írok...)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1041) tkesy válasza Kvazár (#1039) üzenetére


tkesy
őstag

Ha jól néztem, minimális eltérés van a specifikáció alapján az P55A-UD3-hoz képest, az pedig egy jó lap...

Dual-Bios kb így működik... Frissítésnél, meg használatnál a backup biost nem is látod... az csak akkor lép működésbe, ha az elsődleges valamiért megsérült.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1042) csigi válasza tkesy (#1040) üzenetére


csigi
addikt

Hopp a windows-t elfelejtettem megnézni, ez lesz az első.
Alapon használatról jut eszembe, ne csináljak egy cirmosklírt (ha nem jön be a win), hátha attól helyrerázódik?

Másik.
Intel progi fent van, de mégsincs jobbra lent olyan lecsatlakoztató kis ikon, mint az usb-nél szokás.
Ezt megsasolom majd otthon: Computer Management (System and Security / Administrative Tools) -ben a Disk Management-nél Offline

Köszönöm. :R

nofene

(#1043) Kvazár válasza tkesy (#1041) üzenetére


Kvazár
őstag

:R

Eladó cuccaim: -

(#1044) csigi válasza tkesy (#1040) üzenetére


csigi
addikt

És igazad volt!
Windows energiagazdálkodás beállításainál a cpu minimális érték is 100% volt. Ez biztosan nem így volt, hónapokig jól ment (ez is), működött is a szorzó állítása. Mi a fene állíthatta ezt át?
Mindegy, ha megint előjön már egyből tudom hová nyúljak.
Köszi a tippet! :R

nofene

(#1045) master90


master90
aktív tag

sziasztok !

GA-P55-US3L mit tud Turingban?

ne csak nézz láss is

(#1046) szasanyi


szasanyi
félisten

Megoldható-e az, hogy BCLK 160Mhz esetén működjön az energiagazdálkodás? Turbo mód megy, órajeleket visszaveszi, de a CPU feszültség az állandó (1.2xxV) a minimum 2.76 és a maximum 3.8Gzh között.. :U

(#1047) N_A_S válasza szasanyi (#1046) üzenetére


N_A_S
veterán

CPU feszt rakd "Normaral" -ra és ahhoz adj hozzá a DVID (Dynamic VCore) opcióban annyi pluszt vagy mínuszt amennyi kell a Normal -hoz képest, és akkor visszaveszi

A Normal fesz szorzónként változik, arra figyelj oda.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1048) szasanyi válasza N_A_S (#1047) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt értem, hogy CPU feszt rakd "Normaral" -ra de a további minek? Hogy? :U

(#1049) N_A_S válasza szasanyi (#1048) üzenetére


N_A_S
veterán

nem értem hogy mit nem értesz, ha jól gondolom tuning mellett szeretnéd ha visszavenné a feszt. maximális fesz = normal fesz+dvid , ezt fogja a maximális szorzóhoz használni, és így vissza fogja venni ha nincs terhelve

értem?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1050) szasanyi válasza N_A_S (#1049) üzenetére


szasanyi
félisten

A Dynamic VCore opció megváltoztatásának szükségességét nem értettem - az maradt nullán. Most már rendben van minden, BCLK160 esetén a CPU órajele és feszültsége is szépen változik terhelés (1440-3813Mhz és 0.848-1.280V közötti értékeken) függvényében. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.