Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) tlac válasza -bh- (#5948) üzenetére


tlac
nagyúr

arról úgy biztos megérte váltanod :)
de nekem 965p ds4 -> p35 ds4 -> ep45 ds5, ez inkább csak pénzkidobásnak tűnik...
főleg, hogy mind a 3 lap itt van mellettem :D
na ezekből lehetne jól összemixelni egy jó kis darabot, lehet nekem is alaplapot kellene gyártatnom :D

kissebb fogyasztás..). Szerintem.

szerintem csak pár watt lehet a különbség, de lehet a p35 javára

[ Szerkesztve ]

(#5952) -bh- válasza tlac (#5951) üzenetére


-bh-
aktív tag

a kissebb fogyi reklámszöveg... bár lehet,h alap-órajelen kevesebbet zabál...a chipset mindenesetre igen.. kb. 2w-al... kb 40Ft havonta... :DD

segítsek forrasztani? :DDD (alaplapgyártás) Van itt is pár.. bár azok eléggé vegyesen...s478,AM2,Lga775...

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#5953) Balinov válasza -bh- (#5950) üzenetére


Balinov
félisten

0 tapasztalatom van, Intel utoljara P166MMX@233 volt. Viszont vannak nalam tapasztaltabb ,segitokesz ph-sok (khm..ratok gondolok). CF annyira nem izgat, ellenben a "kisebb" fogyasztas es a 45nm support igen, mert kesobb cserelnek procit.

Tuning nanahogy!

Ilyet hasznal valaki P45-os gigaban? 45€-et megszamolnak, es 1066-ra ir 5-5-5-15-os SPD-t.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5954) -bh- válasza Balinov (#5953) üzenetére


-bh-
aktív tag

de jó is volt az a p55c...:D segítek (mások is biztos...) szívesen, amennyit tudok...
szépek a ramok... multokor ezt néztem én is... viszont Kingmaxokkal tolom...

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#5955) tlac válasza -bh- (#5952) üzenetére


tlac
nagyúr

én most hirtelen azt találtam tdp-re, hogy
p35: 16W
p45: 22W

segíthetsz forrasztani, mert nem sok gyakorlatom van benne :D

[ Szerkesztve ]

(#5956) Gorneck válasza tlac (#5955) üzenetére


Gorneck
titán

Ez azé érdekes, mert nálam 10w-ot hozott a lapcsere...

Gorneck#1239

(#5957) tlac válasza Gorneck (#5956) üzenetére


tlac
nagyúr

load alatt is?
mert idle-ben lehet nem fogyaszt ennyivel többet a chipset, na meg ezen kívül még sok mindentől függ a fogyasztás

-bh-:

des-re? (mert annak szinte semmi értelme)
nálam elég hangsúlyos szempont a fogyasztás

hát... ha azzal is tudsz szép munkát csinálni :D

[ Szerkesztve ]

(#5958) -bh- válasza tlac (#5955) üzenetére


-bh-
aktív tag

[link]
erre gondoltam a kissebb fogyasztás alatt. De nekem ez sose volt szempont.
Nincsen, csak lángszóróm. Vagy tüzipáka. Jó lessz? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#5959) Ryck


Ryck
csendes tag

Üdv mindekinek!

Hosszas nyomozás és kérdezgetés után múlt héten megvettem az EP45-DS4 -et.
Úgy gondoltam leírom az eddigi tapasztalatokat, hátha másnak is jól jön:
- standby-ból felélesztve megmarad a beállított FSB freki és az Intel VT (hardveres virtualizáció) is müxik :C
- a gyári F5-ös BIOS-szal viszont standby után rebootolva nem indult újra, kikapcsolt és újra be, de az F8-ban ezt javították
- a Dynamic Energy Saver csak egy ügyes marketing fogás. Jól néz ki sok villogó LED, látványosan megy a hangyadiszkó, de a valódi megtakarítást a Vcore csökkentésével éri el
E6420 procival, default 2,13GHz-en "CPU voltage 1" fokoztaban levette a Vcore-t 1,30V-ról 1,25V-ra. Lemértem fogyasztásmérővel, Prime95-tel 100% proci terhelésnél pont annyit fogyasztott, mint a BIOS-ban kézzel 1,25V-ra állitva. Üresjáratban, amikor csak 2 fázis működik kb 1,5-2W megtakarítás lehet, de ez túl közel van a fogyasztásmérő +/- 1W-os hibahatárához ahhoz hogy biztosan ki lehessen mutatni.

Lenne még egy kérdésem:
BIOS-ban a GMCH Freq Latch beállításnak a választható RAM szorzókon kívül van más szerepe?
(pl. 400 körüli FSB-hez célszerű 400MHz-re állítani)

(#5960) Gorneck válasza tlac (#5957) üzenetére


Gorneck
titán

Load nem néztem...lapon kívül semmi se változott...szal számomra ez egyértelmű...

Gorneck#1239

(#5961) Gorneck válasza Ryck (#5959) üzenetére


Gorneck
titán

Szinte semmi...

Gorneck#1239

(#5962) Chalez


Chalez
őstag

HELP! Légyszi valaki mondja meg hogy a P45 DS3-ba milyen bios van a beep code miatt! Sürgős!! :R

(#5963) Gorneck válasza Chalez (#5962) üzenetére


Gorneck
titán

award...

Gorneck#1239

(#5964) Chalez válasza Gorneck (#5963) üzenetére


Chalez
őstag

Kösz, időközben megtaláltam...

Hibajelenség:1 long 2 short : VGA hiba.

Haverom gépe, az alsó pcix slotban 3 napig használta a 4850-et, aztán észrevette, hogy az csak 8x-osan megy. Átrakta a fölsőbe, működött még aznap. Reggel ma gép bekapcs, hiba...nem indul a gép vga hibát detektálva. Semmi nem segít eddig. Azt mondja helyén van, a táp rajta van, cmos clear is volt...semmi.

Tipp esetleg? Vagy valaki? Elszállt a vga? Gainward 4850 GS a rossz hírek ellenére sohasem fagyott.

(#5965) HZSolti


HZSolti
tag

Sziasztok,
lehet akadálya a tuningnak az, hogy első generációs Samsung SATA /1/ vinyóm van?
Melyik SATAvezérlőre kell kötnöm és mit kell hozzá állítanom a BIOS-ban?
Mellete egy szintén SATA-s Pio DVD-író van csak. Melyiket hova?
Kipróbáltam több SATA aljzatot is a lapon, de semmi változás, azaz 3600MHz-nél is kikapcsol pár perc múlva. Alapon stabil /legalábbis annak tünik:)/.
Csökkentett módban megy a tuning /4400MHz/, superpi is lefut simán, de amint normál módban indítom reboot. Kevés lenne a tápom /Sirtec 410W/? A 3600MHz-hez szinte semmi feszt nem emelek az alaphoz képest, mégis kevés lenne a táp?
4tűs csati van a proci mellé dugva /8tűs helyett/, de van még a tápon 6tűs. Azt rádughatom helyette, ér valami pluszt vagy csak nagyobb bajt csinálok?
Szinte minden variáviót kipróbáltam de ugyan az (#5768) Gorneck23 ,(#5797) Gorneck23, (#5936) Zájec: ANTITUNING REBOOT :W :O
Van még valami ötletetek? Már az a "vád" nem érhet, hogy türelmetlen vagyok mert ezzel szopok péntek óta szinte nonstop:)
/Kezdem azt hinni, hogy nem csináltam egy okos dolgot azzal, hogy lecseréltem a P5B Deluxe-t, abban legalább 4100-4200MHz-et ment ugyanez a config./
Bocs, ha hosszú voltam /legalább kiélvezem, hogy nem indul ujra a gép alapon:)/
:R

[ Szerkesztve ]

Te egy igen komoly érv vagy az abortusz mellett.

(#5966) Gorneck válasza HZSolti (#5965) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem kérj meg vkit aki segít beállítani a géped...vmit tuti elrontasz...lófasz beállítás se megy nálad amihez semmi fesz se kell...

Jó a ramod?

Gorneck#1239

(#5967) Gorneck válasza Chalez (#5964) üzenetére


Gorneck
titán

Eléggé esélyes a VGA.

Gorneck#1239

(#5968) Ragadozó válasza Balinov (#5953) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én már p45-ötöt vennék...én AMD S939-ről álltam át, igaz raktam össze közben S775 gépeket, de azokat nem kellett tuningolni...szerintem nem annyira bonyolult...[link]

Én OCZ Reaper 9200-as használok...nagyon babán mennek benne... ;]

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5969) HZSolti válasza Gorneck (#5966) üzenetére


HZSolti
tag

Megkérnék szívesen ha tudnék kit:)) nincs valaki Csepel környékéről?:)
Egyébként az volt a terv, hogy beviszem a boltba ahonnan a lap és a proci "ered".
Lehet, hogy elrontottam valamit bár teljesen a leírtak alapján állítottam mindent mind a minimális 3600MHz-hez mind pedig a Zájec 4200MHz-hez. Az utóbbit még le-fel variáltam is de reménytelen.
Ramjaim OCZ Reaper 9200 /1150 és most default BIOSsettings alapján hiba nélkül megy 1066-on.
SATAkérdés vagy TÁPkérdés elvetendő?

Te egy igen komoly érv vagy az abortusz mellett.

(#5970) Gorneck válasza HZSolti (#5969) üzenetére


Gorneck
titán

Táp az lehet de vhogy érdekesnek tartom, hogy az...bár az ördög nem alszik...

Gorneck#1239

(#5971) Ragadozó válasza HZSolti (#5969) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szerintem a táp a gyenge láncszem, de nehéz megmondani, Érd vagy Zugló esetleg...
Bele próbálunk másik tápot...Érden megodható...
Biost próbáltál másikat?
Esetleg fényképet a biosról...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5972) tlac válasza Gorneck (#5960) üzenetére


tlac
nagyúr

az ok, hogy a lap miatt, de azon elég sok minden más van még az északi hídon kívül

(#5973) tlac válasza Chalez (#5964) üzenetére


tlac
nagyúr

rakjátok vissza az alsóba, ha ott megy, frissítsétek a biost

(#5974) tlac válasza HZSolti (#5965) üzenetére


tlac
nagyúr

4tűs csati van a proci mellé dugva /8tűs helyett/, de van még a tápon 6tűs. Azt rádughatom helyette, ér valami pluszt vagy csak nagyobb bajt csinálok?

az a videókártyának van
és remélhetőleg nem is lehet rányomni az alaplapra

/Sirtec 410W/?

egy kis keresgélés eredménye a tápos topikban, amit te is megtehettél volna
[link]
[link]
stb...

lehet akadálya a tuningnak az, hogy első generációs Samsung SATA /1/ vinyóm van?
Melyik SATAvezérlőre kell kötnöm és mit kell hozzá állítanom a BIOS-ban?
Mellete egy szintén SATA-s Pio DVD-író van csak. Melyiket hova?

ha az ahci és native sata ki van kapcsolva, akkor ezekkel biztos nem lesz gond

(#5975) HZSolti válasza Ragadozó (#5971) üzenetére


HZSolti
tag

BIOS az F7, Win alól frissítve, defaulton. De azért frissítettem mert az eredeti BIOS-sal is ezt csinálta, gondoltam frissítés segít, de nem.
Érd az jó lehet, mert az El-toroba szállítok hetente 1x Szerdánként, de amugy sincs messze csepeltől. Ez ügyben csörgök még ha nem gond.
thx

/fénykép a bios-ról szerintem azért gáz, mert kellene csinálni vagy 1000-et, mert annyi variánst kipróbáltam. Egyébként a fórumban visszamenőleg vagy 20oldalon fellelhető és leírt összes variánst kipróbáltam./
:W

Te egy igen komoly érv vagy az abortusz mellett.

(#5976) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Segítséget várok tőletek, holnap lesz meg az EP45-DS3P alaplapom (most Abit IC7 alaplapom van).... Ehhez az alaplaphoz érdemes BIOS frissítést csinálni? És egyéb driverek (amit fogok kapni) jók lesznek? Vagy inkább le kell tölteni a friss változatokat?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5977) Gorneck válasza Viperator (#5976) üzenetére


Gorneck
titán

Igen
Igen
Igen

Gorneck#1239

(#5978) tlac válasza Viperator (#5976) üzenetére


tlac
nagyúr

mindenből a legfrissebbet használd

(#5979) HZSolti válasza tlac (#5974) üzenetére


HZSolti
tag

Srácok, rendesen félek már feltenni kérdést, egyből megy a finom oltás: "türelmetlen vagy, nem értesz hozzá, miért nem olvasol utána, stb." Szerintem minden kérdésem normálisan tettem fel, minden személyeskedés nélkül. Természetesen olvastam és tisztában vagyok a Sirtec minőségével /telenségével/ és első dolgom hidd el az, hogy olvasok, utána kérdezek. Én abban az összefüggésében lettem volna kíváncsi, hogy ugyanez a táp jó egy p5bdeluxeban de hirtelen szar egy gigában? Kevésnek lehet, hogy kevés, az más.

"az a videókártyának van
és remélhetőleg nem is lehet rányomni az alaplapra"
A vga-nak 8tűs van. És a 6tűst be tudtam dugni minden erőszak nélkül. Mellesleg 6tűvel megy a 8tűt igénylő vga is, ezért gondoltam.
Az AHCI és NATIVE SATA ki van kapcsolva.
thx és én kérek elnézést ha zavartam.
:R

Te egy igen komoly érv vagy az abortusz mellett.

(#5980) HZSolti válasza tlac (#5974) üzenetére


HZSolti
tag

sry 2x ment

[ Szerkesztve ]

Te egy igen komoly érv vagy az abortusz mellett.

(#5981) HW Junkie


HW Junkie
tag

Sziasztok!

Egy EP45 Exreme (többé-kevésbé) boldog tulajdonosa vagyok ma délután óta. Volt az elmúlt pár hónapban vagy egy tucat lapom (sajnos) és most jutottam el oda hogy a DDR3-ból elegem van illetve kell valami lap amin iszonyatos erős chipset hűtés van. Na így lett ez. Volt korábban P45T DS3 és jobban ment sok szempontból jobb volt mint a kétszer drágább X38 meg X48 lapok csak az ismert bent ragad a BIOS a tuning közben és nem indul játék végzett vele.
Ez az Extreme lap úgy viszi stabilan a Q9550-emet egy V8-as coolermaster-el hogy 1.3V-t adok a CPU-nak 2.3-at a Diablo 1200-asnak minden más auto-n és 424FSB/3600Mhz-én hajtom.
Mint egy álom úgy megy. A 450FSB/3800Mhz már radikálisan több feszt akar a CPU-nak, 1.38V körül fut le fagyás és restart nélkül a 3Dmark06

Na most van viszont egy nagyon nagy gondom.
NINCS LOADLINE CALIBRATION !!! :Y :Y
Sehol sem látom a BIOS-ban pedig ez még a gagyi lapokon is van manapság.
Az F7-es legújabb BIOS van fent amúgy. Álmodom vagy erről a méregdrága csodáról tényleg lespórolták ezt az opciót? Vagy csak én vagyok vak hogy nem találom???
:W

Ha valaki ismeri ezt a lapot avagy használja és tudja mi a helyzet a loadline calibration-el kérem informálja szegény agyvérzés közeli állapotban tengődő sortársát :O
Ha ezt sikerül megoldani meg sem állok 500-as FSB-ig 4200-as proccal. :C

(#5982) tlac válasza HZSolti (#5979) üzenetére


tlac
nagyúr

és első dolgom hidd el az, hogy olvasok, utána kérdezek

sajnos ez nem általános...
sokszor ismétlődnek a kérdések, sok esetben elég lenne az is, hogy visszaolvas az illető pár oldalt
rengeteg tuningos kérdés is van, amiből sokszor egyértelműen látszódik, hogy a kérdező alig ért hozzá, na ezekre rendszerint nem válaszolok (régebben válaszolgattam, de már beleuntam, el se olvasom őket), nem lehet pár hozzászóláson belül elintézni
mostanában már csak a bonyolultabb, ritkább kérdésekre válaszolok, amire sejtem, valószínűleg rajtam kívül nem fog válaszolni rá senki

egyébként én azt mondom, hogy ph-n egészen normálisan folyik a beszélgetés
vagyok olyan fórumon is tag, ahova ha pl. bekerül egy kezdő és még emellett van vmi hiányossága is (pl. igénytelenül ír), az semmi jóra nem számíthat...
de sokszor egy normálisan feltett kérdésekre is olyan válaszok érkeznek, hogy elküldeném őket a ...
azon a fórumon kb 5-ször meggondolom, hogy mit írjak...

Én abban az összefüggésében lettem volna kíváncsi, hogy ugyanez a táp jó egy p5bdeluxeban de hirtelen szar egy gigában? Kevésnek lehet, hogy kevés, az más.

más chipset, másik gyártó, stb...
könnyen lehet, hogy érzékenyebb a jelenlegi konfigod a tápra, ha tényleg az a hiba forrása

A vga-nak 8tűs van. És a 6tűst be tudtam dugni minden erőszak nélkül. Mellesleg 6tűvel megy a 8tűt igénylő vga is, ezért gondoltam.

a videokártyánál tényleg kompatibilis

[ Szerkesztve ]

(#5983) Gorneck válasza HZSolti (#5979) üzenetére


Gorneck
titán

Én még mindig azt mondom, hogy egy olyan tapasztaltabb kolléga személyes támogatása is kéne neked, akinek ilyen lapja van...egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nem megy egy nokedli beállítás...

9,5*xxx, 5-5-5-15@standard
Pcie: 100
NB strap (MCH latch): 333
Multiplier: 2,0B
CPU Vcore:1,3V
CPU Termination: normál
CPU PLL: normál
CPU Reference: normál
MCH Core: normál
MCH Reference: normál
MCH/DRAM Reference: normál
ICH I/O: normál
ICH Core: normál
DRAM Voltage: 2,2V
DRAM Termination: normál

A fenti beállítást úgy próbáld ki, hogy szépen el kezded emelni 10-15ös lépcsőkben az fsb-t alapról...írd majd be, hogy meddig jutottál ami még stabil...

Gorneck#1239

(#5984) Gorneck válasza HW Junkie (#5981) üzenetére


Gorneck
titán

1. Auto-n ne hagyj egy feszt se. Nem szabad...könnyen a procidba kerülhet...
2. Nincs és ne is keresd. Még csak olvasni se olvastam róla, hogy bele fogják rakni...
3. DS4 is elég lett volna..

1es HSZ-t basszus itt senki se olvas?!?!?!!?!?

Gorneck#1239

(#5985) HW Junkie válasza Gorneck (#5984) üzenetére


HW Junkie
tag

http://gorneck23.extra.hu/P45tuning.html <---- hö.... gigás weblap... né mán de jó... :DD

"Nincs és ne is keresd": Meg fogom taposni sajnos ezt a lapot. :(((
"DS4 is elég lett volna": Hogy is ne! Azon nincs szép csili-vili extra NB hűtő! ;]

Egyébként köszönöm az információt meg az óvást az auto fesszel, megfogadom. írtam a Gigabyte-nak is de nem remélem, értelmes választ is fogok tőlük kapni. Ha mégis megosztom a fórummal.

(#5986) szacsee válasza Gorneck (#5984) üzenetére


szacsee
nagyúr

Én, amikor szűz az OS és az oldalad keresem.. :D

(#5987) tlac válasza szacsee (#5986) üzenetére


tlac
nagyúr

tényleg, én is olyankor szoktam, amikor még nincs benne a böngésző előzményeiben :D

[ Szerkesztve ]

(#5988) Zájec válasza -bh- (#5939) üzenetére


Zájec
veterán

"ezek ET6os referencia-értétkek, vagy BIOS? (utóbbinak gondolom...)"

mindkettö. :K

(#5989) SKYROB válasza Gorneck (#5984) üzenetére


SKYROB
tag

Hali. Én nekem elég lesz egyenlőre alapra beállítani az értékeket.Lap ugyan az lesz mint neked, CPU egy 8400-as.Lennél olyan szíves és küldenél egy beállítást.Nagyon megköszönném!
Néztem az oldalad , de nem akarok befürödni.

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5990) Zájec válasza SKYROB (#5989) üzenetére


Zájec
veterán

ha alapon akarod akkor mindent beállitasz Normálra :) ennyi ....

(#5991) SKYROB válasza Zájec (#5990) üzenetére


SKYROB
tag

ÁÁÁÁÁ tényleg!Nem szabad auto-n hagyni....látszik hogy még nem vagyok bios jártas.
Köszönöm!!!

(#5992) Zájec válasza SKYROB (#5991) üzenetére


Zájec
veterán

igyvan, és ami Gorneck oldalán vannak beállitások , azokat esetlegesen nyugodtan kiprobálhatod,, :K nem fogsz "befürödni" velük mert azok legalább észszerü beállitások, ha meg AUTO- n hagyott öket akkor meg némelyiket észszerütlenül túlfeszeli a lap.... és az utobbi a rosszabb, na azzal könyebb befürödni mint Gorni oldalával... ;)

(#5993) Zájec válasza HW Junkie (#5985) üzenetére


Zájec
veterán

"Hogy is ne! Azon nincs szép csili-vili extra NB hűtő! "

tényleg nincs , de nálad van egy Radeon4870X2 ami rendesen be is füti azt a plussz radiátort ami az NB -tól -be megy bele az EXTREME lapon....
de egy kisebb VGA is befüti... hát még az...

hamár itt tartunk mondanál nekünk egy NB höfokot és egy SYSTEM höfokot :F

(#5994) Gorneck válasza Zájec (#5988) üzenetére


Gorneck
titán

Sikerült lefrissíteni az ET-t?

Gorneck#1239

(#5995) SKYROB válasza Zájec (#5992) üzenetére


SKYROB
tag

No igen. Néztem azokat az adatokat...valószínű , hogy megnézem alapon gurúl-e a kicsike és utánna kezdem modolni az értékeket...azaz tunyingolni :))
Az AUTO-n hagyott értékek adtak okot a befürdésre , mert nem tudtam, hogy alapnak mit adjak meg. :K
De mégegyszer köszönöm a segítséget!
:R

(#5996) alfa007 válasza Gorneck (#5983) üzenetére


alfa007
tag

pedig hidd el hogy nekem sem megy a nokedli,440 es fsb ig enged 8 as szorzóval.de a több variációt kipróbálta amit az oldaladról lestem le.vittem az értékeket minuszba és pluszba is,már lassan mindent variációt kipróbáltam de ....a procinak ha adok (ésszel) eggy kis feszt, akkor sem enged.vagy nagyon jó lessz a gépem vagy nagyon xar.
természetesen az is lehet hogy valamit nemjól csinálok....
más:
kicserélték a tápomat chieftec 450w tápra :C na egy kis ráfizetéssel.a másik jó hír hogy a ház NEM lett újból leragasztva :C
mehetne a tuning ha akarna,de baszogat a gép mert 440 felett nemstabil. az orthos 10 perc után kidobja

by AGP....

(#5997) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

hello all! olyan kérdésem lenne h a gigabyte ep45-ds3as lapomon hol tudom elöcsalogatni a finomhangolásos menüt?az egyik régebbi giga alaplapomon a ctrl+f1 volt.De itt hiába nyomok bármit nem veszek észre külömbséget.Amugy nemrégen irtam h mindig kékhalált kapok,fagy a gép meg hasonlok.Azota rájöttem, 1066mhz-en a ram álandoan hibázik.De viszont 800on nem.kingston hyperx 10662x1gb-rol lenne szó.Elöre is köszönöm a válaszotokat.
byby

(#5998) alfa007 válasza Zoleee89 (#5997) üzenetére


alfa007
tag

sry :B

[ Szerkesztve ]

by AGP....

(#5999) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Ezek az értékek nem karcsúak kicsit? :F
everest

A memo írás/olvasás, késleltetésre gondolok...

Uj a gépem, 7végén raktam össze, nemvolt még intelem szóval még zöldfülő vagyok.
(Lapon a biost frissítettem már, de az ott lévő beállítások - memória, fsb, stb még nem nyúltam)
Köszi!:)

ep45 ds3 | e8400 | 2x1 geil ultra 800 | 4850 | vx450

[ Szerkesztve ]

(#6000) tom_tol válasza alfa007 (#5996) üzenetére


tom_tol
addikt

azért 440 fölé is fogsz menni

tegyél próbát

fsb 500
cpu szorzó 7
mem 5-5-5-15
Multiplier: 2,0B
ram timingek egyenlőre auto
CPU Vcore:1,3V ebből lessz kb. 1,24 load ha kevés lehet emelni 1,35-ig de 7*-val biztos nem kell
CPU Termination: 1,2v
CPU PLL: 1,5v
CPU Reference: 0,804
CPU Reference2: 0,816
MCH Core: 1,24
MCH Reference: 0,762
DRAM Voltage: amennyi kell a ramodnak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.