Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22351) Fortissimus


Fortissimus
őstag

P35C-DS3R-hez melyik a legfrisseb bios, ill. melyikre erdemes frissiteni?
nalam meg a gyari F2-es van fenn :B

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#22352) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Szép estét!

Sikerül összeraknom a gépemet, egyelőre minden jól megy, csak biztonsági megerősitést kérek.

Az adatok:
Gigabyte P35-DS3 Rev. 2.0 (F12-es BIOS)
E2180 @ alapjárat
1GB Kingmax 1066 @ 800

Tehát még semmit nem bántottam, minden alapértéken van (a szükségeg dolgokat azért beállitottam a BIOS-ban).
De azt nem értemm, hogy a CPU-Z miért mér egyszer ilyen (1.152), egyszer olyan (1.264) feszültséget.

                                

Everest 1.17-et ir, a BIOS-ban meg ha jól emlékszem 1.28 körül...:U
Ekkora a drop, vagy instabil a táp (kétlem)? Zalman 360B-APS (nincs még 1 éves se...)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#22353) barnam_ válasza bim (#22310) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mi a helyzet 4x1GB Kingmax 1066-os rammal? 1100 Mhz-ben reménykedhetek? :)

(#22354) bim válasza barnam_ (#22353) üzenetére


bim
veterán

1150-ig szerintem sima ügy...
egyszer majd összejövünk pancsermesterrel és akkor meg tudjuk nézni a 4x1Gvel mi a helyzet...

(#22355) bim válasza vincze90 (#22323) üzenetére


bim
veterán

megprobálom összefoglalni. adott egy maximális orajel amit az általad még elfogadhato feszen visz stablan a procid.ezt először megkeresed a gyári szorzóval majd hgy a memoria sávszélességed nagyobb legyen lejebb veszed egyel a szorzot és magasabb fsb-vel éred el ugyanazt az órajelet.viszont itt már a látszolagos ramosztási kánaán egy pillanat alatt leszűkül.az elsőre a saját példámat tudom elmondani.
3,6ghz gyári szorzón 9x400 .lehetséges hozzárendelhető memoria órajelek:800/1000/1200 (többit le se irom mert csak papiron létezik) itt az a baj hogy még 1000mhz-nél is eléggé nagypapis a sebességed. ehelyett én 3,6ghz 8x450 hozzárendelhető memoria orajelek:900/1080/1125 mivel a memom lazán megy 1125mhz-et ezért azon használom és az fsb/memsebesség olyan finom aránya jön létre ami lealázza a 400/1200mhz-es orajelet is.innentől kezdve az 1200mhz csak egy hangzatos hudeklafa órajel ai sebességben elvérzik szintetikus tesztek alatt.(winrarban is)ezért nem a memo a felelős hanem az alacsony procifsb.
tehát neked arra kellene törekedned hogy 500/1200mhz legyen minimum az fsb/memsebesség arány hogy jol is szerepeljen a tesztekben.ehhez vagy 3,5ghz vagy 4ghz órajel szükséges (7x 8x500)
sok sok tesztet el kell végezni mig ki tudod teszteni mi az ami stabil és számodra elfogadhato.ehhez elengedhetetlen egy olyan memopár ami simán megy 1200-at.akkor sokkal nagyobb a mozgástered hogy be tudd hangolni a leggyorsabbra a rendszered.
hirtelen most ennyit tudnék hozzáfűzni.
sok memoriát kiprobáltam mire rájöttem hogy a jelen gépemben a legoptimálisabb a legolcsobb memo.mondjuk ez is ritka eset...

(#22356) DeadMeat válasza barnam_ (#22353) üzenetére


DeadMeat
veterán

Siman.Nalam is szaladnak annyit lazan.Mind a 4-en :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#22357) Bile Demon válasza barnam_ (#22353) üzenetére


Bile Demon
őstag

1066 @ 1.88V (ez a normal) simán megy az enyémekkel

Bruhe

(#22358) Gorneck válasza Baluka71 (#22350) üzenetére


Gorneck
titán

1es hsz vagy adatlapom... ;) Utána már csak menüvel kell tudni bánni...

Gorneck#1239

(#22359) Gorneck válasza Fortissimus (#22351) üzenetére


Gorneck
titán

Uccsó...F10.

Gorneck#1239

(#22360) Gorneck válasza Ndruu (#22352) üzenetére


Gorneck
titán

C1E és Eist miatt...szal jó ez így...

Gorneck#1239

(#22361) vincze90 válasza bim (#22355) üzenetére


vincze90
tag

rendben köszönöm! Kicsit érthetöbb lett a dolog! én mondjuk az elején még ezt a 800as ramokat 7x450/900 ba használom de ugye ez a vége a ramnak inene már csak max szorzot tudok a procinak emelni de ahoz sztem nem elegendö a gyári szar hütö! majd a továbbiakban hamár meglesz az uj ram akor majd ugyis kiirom h mi a helyzet!

(#22362) BobChemistry


BobChemistry
őstag

vett vki mostanában DS3 vagy DS4 lapot?
érdekelne hogy melyik rev. lehet kapni

unokaöcsémnek kell összeraknom gépet (2160, 2*1 GB RAM, vmi VGA)

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#22363) ToBeY válasza BobChemistry (#22362) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az a tapasztalat hogy a boltosok nem nagyon törödnek vele,ami van azt adják oda...
Én február elején vettem rev 2.0 kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#22364) BobChemistry válasza ToBeY (#22363) üzenetére


BobChemistry
őstag

akkor nagy az esély, hogy már én is rev 2.0-t kapok
köszi :D

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#22365) P00By válasza BobChemistry (#22364) üzenetére


P00By
nagyúr

Szolsz a boltosnak, hogy ezt kéred, ha van :U :)

(#22366) ToBeY válasza BobChemistry (#22364) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha inkább rev 2.1 hajtsál ( ep35) mert abban van új funkció Dynamic Energy Saver

(#22367) BobChemistry válasza P00By (#22365) üzenetére


BobChemistry
őstag

csak nem tudom, hogy Ő látja-e amikor megrendeli, hogy az pontosan milyen

ToBeY: azt tudom, hogy van benne Energy Saving vagy mi, de nem hiszem hogy túl nagy szerepe lenne
vagy egyébként is érdemes az újabbat kérni?

akinek DS4 lapja van heatpipe hűtéssel, annak mennyire melegszik a déli/északi híd?

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#22368) bim válasza BobChemistry (#22367) üzenetére


bim
veterán

déli hid VGA függő.
északi elenyésző...

(#22369) BobChemistry válasza bim (#22368) üzenetére


BobChemistry
őstag

érdemes olyan procihűtőt tenni a procira, ami az alaplapra merőleges fújja a levegőt?
vagy nincs nagy jelentősége?
megnéznéd hogy neked hány fokos? köszi :D

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#22370) scream24 válasza slayer006 (#22347) üzenetére


scream24
senior tag

Ez felettéb érdekes. Nekem is ds3 rev2.0 deszkám van. f6-os biosal kaptam anno ott még kellett a ctrl+f1 az idözitések piszkálásához. Utánna f10 és mostanában f12 és egyböl elérhetöek a beállitások. :F

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#22371) bim válasza BobChemistry (#22369) üzenetére


bim
veterán

alaplap 45fok.
quadnál szerintem a lapra fujo a nyerő.vagy viz..

(#22372) BobChemistry válasza bim (#22371) üzenetére


BobChemistry
őstag

köszi
sima kétmagos menne bele, legalábbis most, egy Hyper TX hűtővel
egy esetleges későbbi fejlesztésnél talán egy Panryn magos quad, ha lemegy az áruk valamelyest
Te vízzel hűtöd a procit? látom elég jól lehet húzni... :C

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#22373) bim válasza BobChemistry (#22372) üzenetére


bim
veterán

igen vizzel.
jo példányom van. másodikra.. :D

(#22374) pinnacle


pinnacle
nagyúr

P35-DS4-nél tudok olyan beállítást adni (nem extrémre gondolok), hogy még a BIOS sem tölt be?Nem szeretném a 965-nél olvasott, menet közbeni CMOS törlést kipróbálni. :Y

(#22375) scream24 válasza pinnacle (#22374) üzenetére


scream24
senior tag

Elvileg csak akkor nem tölti be még a biost sem, ha az alaplapot beállitod a sarokba. Máskölönben nem szokott gond lenni. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#22376) BobChemistry válasza bim (#22373) üzenetére


BobChemistry
őstag

hm...akkor nagyon jó ez a 45 fok, ha nincs semmi, ami a proci környékén megmozgatná a levegőt, és ezzel hűtené a heta-pipe rendszert :D

pinnacle: úgy érted hogy már a BIOS-t sem tölti be a gép?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#22377) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Olvastam, azt hiszem a Logoutban valahol, csak most nem találom, hogy valaki a RAM időzítéseket egy picit elállította és ezután a BIOS sem töltött be.Végül az lett a megoldás, ha jól emlékszem, boot CD, BIOS a floppyn + bekapcsolt gépen CMOS törlés.Na ezt nem szeretném kipróbálni, de remélhetőleg ilyen nincs a P35-nél.Majd Dagobert bácsi megmondja. :)

BobChemistry Én most veszek Glacialtech Igloo 5750 PWM hűtőt, ez lefele is fúj.

[ Szerkesztve ]

(#22378) BobChemistry válasza pinnacle (#22377) üzenetére


BobChemistry
őstag

egy sima cmos clear nem lenne elég?

mod: megnézem, köszi :)

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#22379) sz.j válasza pinnacle (#22377) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valószinűleg erre gondolsz.

Robi73 írta:
Mivel négy napig küzdöttem az alaplapom (Gigabyte DS4) életre keltésével és mások is járhatnak így, ezért megosztom veletek a nagy titkot, hogy nekem miként sikerült, ami másnak nem. Nekem egy egyszerű memória beállítás miatt nem indult el a gépem.(5/4/4/10 1.8v 375mhz-ről 5/4/4/10 1.8v 385mhz-re állítottam) A művelet lényege az alaplapgyártók által tiltott, a gép bekapcsolt állapotában történő Cmos Clear. (bios reset) A művelethez szükséges eszközök.
1db memória modul (4-es slot)
1db floppy lemez és a rajtelevő bios file
1db alaplapra csatlakoztatott floppy meghajtó
1db alaplapra csatlakoztatott hdd
1db jumper
1db biztos kéz, megtoldva egy fogóval (jumper le-felszerelés)
Mivel ha valamit nem jól állítunk be az alaplapnál, akkor azt a lap állandó ki-be kacsolással tolerálja. Ez után segíthet a Cmos Clear. Igen ám, de a lapunk Dual Bios-al van megáldva és Cmos Clear esetén is megmaradnak bizonyos beállítások (elem kivétel esetén is), és ugyan úgy nem fog indulni az alaplap. Sok helyen ilyenkor 1db 256mb-os (800mhz) memória modult javasolnak az újra indításhoz, de nálam ez sem működött. Szóval a sorrend a következő.
1: Helyezzük be a floppyt (bios)
2: Kapcsoljuk be a gépet (ki-be kapcsolgat)
3: Mikor bekapcsolt a gép az előkészített jumpert gyorsan dugjuk rá az alaplapon levő cmos clear kivezetésére
4: Majd húzzuk le a jumpert és magátol újra indul a gép
5: Azonnal nyomjuk meg a Insert billentyűt
6: És megkezdődik a bios helyreállítása és a gép magától újraindul
7: Nyomjuk meg Del billentyűt és már benne is vagyunk a bios-ban
Innen, ha minden jól megy akkor lehet örülni, mert a Bios beállítások teljesen törlődtek és üzemképes az alaplapunk!
Remélem sokan hasznát veszik ennek a leírásnak.***
Üdv.
Robi73

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#22380) tlac válasza pinnacle (#22377) üzenetére


tlac
nagyúr

ettől nem kell félned, nekem nem sikerült olyat beállítani, amit legvégső esetben egy cmos clear sem hozott volna vissza

(#22381) sz.j válasza BobChemistry (#22372) üzenetére


sz.j
nagyúr

A TX2-ön lévő műanyag burkolat a levegőáramlás egy részét az alaplapra tereli, feltételezhetően ennek is köszönhető, hogy meglehetősen jó vélemény alakult ki erről a hűtőről.
Extrém tuning kivételével szinte minden procit jól hűt. (Nekem is ez van)

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#22382) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen erre gondoltam.Egyébként a Gigabyte-nél, nincs olyan mint az ASUS CrashFree-je, aminél elrontott BIOS frissítés után is újra lehet tenni?

(#22383) szacsee


szacsee
nagyúr

Hali!
Valaki megmérne nekem valamit, ha szépen megkérem?
Gigabyte P35 DS4..:
Kellene a mosfeten levő heatpipe borda mérete...ergo a téglalap alapja (cm x cm) és a felfogatás luktávolsága.. :R
Lehet áttérek, de psszt..Gorneck-nek egy szót se... :DDD

(#22384) P00By válasza szacsee (#22383) üzenetére


P00By
nagyúr

:D
Én nem említem neki megigérem :DD

(#22385) szacsee válasza P00By (#22384) üzenetére


szacsee
nagyúr

Úgy néz ki csak mosfeten kell blokkot cserélnem, de majd P45-nél váltok...aki benfentes, az adhatna P45-ről adatot, ha nem rest.. :DDD
Úgyis majd látja, de remélek valamit...pl hogy a normal fesz a mit menüben P35-ben és X38-48-ban is megmaradt és akkor p45-ben is benne lesz...ala VID-et kapja a proci tuning esetén is.. :D
Más: ja most jut eszembe, van már egy giga lapom, csak öcsi használja azt a gépet, uhhogy mindegy. :))

Akinek DS4-e van meglesé ezt a képet, hogy a mosfet borda változott-e? :R

[ Szerkesztve ]

(#22386) tlac válasza szacsee (#22383) üzenetére


tlac
nagyúr

azt hiszem ez a tr lenne jó hozzá (de nézz utána)

a jelenleg elérhető p45-ös képeken is ugyanaz a heatpipe rendszer van, mint az újabb p35-ös lapokon

[ Szerkesztve ]

(#22387) szacsee válasza tlac (#22386) üzenetére


szacsee
nagyúr

Vízzel főzök, vissza nem lépek légre... :P de azért kösz! :R

(#22388) P00By válasza szacsee (#22387) üzenetére


P00By
nagyúr

A méretek miatt linkelte tehh :D

(#22389) Telefunen válasza pinnacle (#22377) üzenetére


Telefunen
őstag

Ha még postolni sem tud a lap, akkor 2-3 restart után visszaáll magától alapra. Inkább az a veszélyes, ha postol, lépnék be a BIOS-ba és ott folyamatosan fagy (nekem már sikerült összehoznom, 1,8V-ról akartam 1060-on járatni a memóriát, ami pont elég volt a post-hoz, de utána mikor léptem volna a BIOS-ba akkor mindig csak egy villogó kurzor a jobb felső sarokban és megálltunk), ilyenkor vagy CMOS clear (de nem kell hozzá bekapcsolt állapot, csak egy sima CMOS clear), vagy kikapod az egyik ramot, 3 rammal már szerencsére nem is post-olt (1-el meg nem fagyott volna).

(#22390) Gorneck válasza szacsee (#22383) üzenetére


Gorneck
titán

wehehe... :D

Tody56-ot kérdezted?

Gorneck#1239

(#22391) Laraxior


Laraxior
titán

Intel Celeron D 430 ez let az új procim...átmeneti cucc... tudunk róla valamit? Remélm azért a3GHzet meg lehet vele környékezni :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22392) Gorneck válasza Laraxior (#22391) üzenetére


Gorneck
titán

Jól húzható, de VGA-d nem bizti ki fogja hajtani...

Gorneck#1239

(#22393) Laraxior válasza Gorneck (#22392) üzenetére


Laraxior
titán

Jól húzható...ez gyilkos mondat ;] VGA-t nem baj... csak átmenetinek van a quadig,
Kevés az 512kb L2....sebaj tölteni tudjak aztán kész.... Melegszik nagyon? 8xxx vagy 6x50 hez hasonlítható inkább?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22394) Gorneck válasza Laraxior (#22393) üzenetére


Gorneck
titán

Passzolom, de fogyija biztos jó alacsony...aszhem van PH-s teszt is...[link]

Gorneck#1239

(#22395) Laraxior válasza Gorneck (#22394) üzenetére


Laraxior
titán

azta ....3.85GHz :C A fogyasztás az pont jól jön,vettem egy 4dbos UV szettet....legalább nemkell külső tápra kötni :C
pedig beírtam keresőbe hogy celeron :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22396) pokol ura


pokol ura
senior tag

sziasztok!

Gigabyte GA-P35-DS3L őt szándékozom venni, beinditásnál van vmi amire figyeljek? vagy megy egyből a lap? mert vhol olvastam h nem indul be elsőre :S

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#22397) Neoteric válasza pokol ura (#22396) üzenetére


Neoteric
addikt

én meg azt ajánlom h ne azta lapot vedd.

inkább sima ds3

más:
"rev2.0: megváltozott a nyák is, párhuzamos és soros port lekerült hátulról (helyettük usb csatlakozók vannak), de a lapon továbbra is elérhetők a tüskéi
rev2.1 vagy ep35: új funkció: Dynamic Energy Saver, ledek a lapon, amik a processzor fogyasztása szerint világítanak"

ez igaz a ds3r-re is? szal a 2.1 csak annyiban különbözik a 2.0-tól?

PSN: ne0teric_sAN

(#22398) Telefunen válasza pokol ura (#22396) üzenetére


Telefunen
őstag

megy egyből a lap, csak a ventillátorok egy pár másodperc késleletetéssel indulnak

Neoteric: Igen, ez éppen így van a DS3R-nél is.. -de ha jót akarsz, akkor rev1-re vadászol, az még pontosan adja a ramfeszt.

[ Szerkesztve ]

(#22399) tlac válasza Neoteric (#22397) üzenetére


tlac
nagyúr

igen

ezt viszont gyanus, hogy rosszul gondoltam:
"amik a processzor fogyasztása szerint világítanak"
lehet inkább a fázisok szerint világítanak
FIXME

[ Szerkesztve ]

(#22400) bim


bim
veterán

maxfsb-s 3dmark06
(vga alaporajelen minőségen)
a memoriáák sem lustiztak. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.