Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1251) Sipi válasza escie (#1250) üzenetére


Sipi
addikt

A Quake-sorozat nem a kedvencem, a monoton színvilága, kevés pályaeleme miatt. A kizárólag multiplayeres játékokat nem szeretem, így a Quake sorozat újabb részei eleve kiesnek.
A régi Unrealeket viszont ugyanígy ráncfelvarrták. Az összes egy újabb motor alatt fut, gyakorlatilag kidobták az Unreal1 és 2 motort. Nekem annyira tetszett, hogy egymás után kétszer vittem őket végig, pedig már annyira untam, hogy szinte csukott szemmel játszottam. :)
Amiket írtál, nincsenek meg. A Far Cry az valami hiperszuper lődözős, agymunkás, háromdés játék, ugye?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1252) kerti008 válasza dr_strange (#1248) üzenetére


kerti008
aktív tag

Kb. azt hogy kezdő vagyok és még az összes gentoo-ra fordítható időmet a rendszer összerakására, állítgatására és a qemu beüzemelésére fordítottam. Persze a Gentoo-t nem az aztali gépemre raktam hanem a laptopomra. Ott is csak úgy, hogy dual boot-tal indítható az xp is. Kinyomtattam egy nagy adag HOWTO-t pl.: quake1-el kapcsolatban is, de az első hibaüzenetnél abbahagytam. Amit még szeretnék megcsinálni a quake előtt:
egér scroll; tűzfal; víruskereső telepítése; hálózat beállítása, cd író progi, stb. Az asztali gépemre akkor szeretném felrakni ha a latoppal végeztem végre. Ott meg az a gondom hogy sata-raid van rajta és dual boot-ot szeretném beállítani.

[Szerkesztve]

(#1253) kerti008 válasza escie (#1250) üzenetére


kerti008
aktív tag

''quake2-tőt meg milyen szépen felújították, ugye'' Mit változtattak benne? És mi a progi neve? Az unreal1-et annak idején az Unreal Tournament nagyfelbontású texturáival( s3tc-vel) meg lehetett patchelni. Erre gondolsz vagy jött ki valami más is?

(#1254) kerti008 válasza Sipi (#1249) üzenetére


kerti008
aktív tag

Elfelejtettem megköszönni a segítséged. Délutám ki is próbálom.

(#1255) Sipi válasza kerti008 (#1252) üzenetére


Sipi
addikt

Hm, laptop? Akkor, ha belejössz, sok szépet ki tudsz rajta próbálni. :)
Egér: érdemes nem auto-ra, hanem konkrét típusra tenni az xorg.conf-ban. A görgős egér szinte mindig IMPS/2 típusú, ha több görgője is van, az
Option ''ZAxisMapping'' ''4 5 6 7''
parancs ad hozzá újabb görgőket.
Tűzfal: grafikus felületből guarddgo (KDE) vagy gshield (Gnome) egész jó, Windows-os. Ha jobbat szeretnél, shorewall vagy firehol - ezek szkriptekkel kezelhető programok, a megadott feltételek alapján (ez fireholnál pl. egy bash-szerű programnyelvet jelent) generálják a szabályokat. Nem csak tűzfal, hanem router, megosztás, miegymásra is képesek.
Víruskereső: Linuxra felesleges... Ha kell, a clamav-ot ajánlom, ingyenes, automatikus és sűrű frissítés, valamint a samba-val, illetve pár levelezési kiszolgálóval is társítható.
cdíró: KDE alá a k3b szuperjó, gnomebaker/graveman GTK/Gnome alá.
SATA-Raid: ujjuj... A SATA-t jól kezeli a kernel, de így első hallásra ez valami BIOS-ba épített ''RAID'', ami valójában szoftveres RAID, a Windows-driver készíti. A szoftveres megoldások pedig még egy oprendszeren belül sem mindig kompatibilisek...

És szívesen. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1256) Sipi válasza kerti008 (#1253) üzenetére


Sipi
addikt

Quake: quake1-textures ad szebb grafikát hozzá. Illetve a tenebrae és industri is ilyesmit művel, bár azokkal nekem sem volt sok sikerem. :)
Érdemes benézni a Portage games-fps könyvtárába. A legtöbb játék quake-hez van, quake3-hoz tonna kiegészítő létezik.
Unreal: itt a 2-es ut-n készült új engine-t használja (valami tournamentest) az 1-es és 2-eshez is. Egyszerűen kicseréli.

Quake3-hoz létezik valami forráskódból fordítható, valamint az IDSoft eredeti binárisa is. Az adatokat többynire külön kell felteni - ehhez csomag is van, ami a cédéről másolja fel. SOk esetben pedig egy windows installból, vagy máshonnan kell bemásolni a megfelelő helyre (amit az ebuild ki is ír).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1257) dr_strange válasza kerti008 (#1252) üzenetére


dr_strange
senior tag

isten ments, én nem sürgetni akartalak, különben is, a rendszer beállítása sokkal izgalmasabb kalandjáték, mint bármelyik quake, nem bezélve a mátrixszerűen lefutó hipnotikus látványú kilométeres emergekről... :D

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1258) kerti008 válasza dr_strange (#1257) üzenetére


kerti008
aktív tag

Megint belefutottam egy ''érdekes'' dologba:
Xorg -configure
a hibaüzenet
Fatal server error:
Server is already active for display 0
If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
and start again.


Please consult the The X.Org Foundation support
at http://wiki.X.Org
for help.

(#1259) Sipi válasza kerti008 (#1258) üzenetére


Sipi
addikt

Ha tutira nem fut egyetlen szerver sem, akkor valószínűleg egy korábbi, kifagyott szerver az említett lockfile-t ottfelejtette. Töröld le, valamint lehet, hogy törölni kell a /tmp/.X11-unix könyvtár tartalmát is.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1260) kerti008 válasza Sipi (#1259) üzenetére


kerti008
aktív tag

töröltem most ez a következő:
Fatal server error:
Caught signal 11. Server aborting

(#1261) Sipi válasza kerti008 (#1260) üzenetére


Sipi
addikt

Nézd meg a /var/log/Xorg* logot, valamint a home könyvtáradban esetleg ottlévő .xsessionerror (vagy valami hasonló) file-t. Az első az Xorg rendszerüzeneteit, a második a már futó Xorg alatt induló ablakkezelő hibáit tartalmazza.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1262) kerti008 válasza Sipi (#1261) üzenetére


kerti008
aktív tag

A második problémája bad font element(#64)
Az elsőből nem igazán tudom kigyomlálni a lényeget

(#1263) Sipi válasza kerti008 (#1262) üzenetére


Sipi
addikt

A bad font element nem gond, nekem még sosem volt olyan xorgom, amelyik ne panaszkodott volna valamelyik font könyvtárra.
Az xorg logban olyan sort kell nézni, ami (EE)-vel kezdődik, ezek az errorok. Szinte mindig a végén írja ki a lényegeset, de korábban is lehet olyan, amire aztán a végén dob egy másik EE-hátast.

Esetleg küldd el a logot, megnézem.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1264) kerti008 válasza Sipi (#1261) üzenetére


kerti008
aktív tag

XSERVTransSocketOpenCOTSServer: Unable to open socket for inet6
_XSERVTransOpen: transport open failed for inet6
_XSERVTransMakeAllCOTSServerListeners: failed to open listener for inet6
4 log van ott xorg.0.log;xorg1.log és 2 db old. az 1-esekben ez az üzenet volt.

(#1265) kerti008 válasza Sipi (#1263) üzenetére


kerti008
aktív tag

(EE) Unable to locate/open config file
(EE) open /dev/fb0: No such device
Megnyitottam KATE-val és már tudtam keresni is. Előtte meg a nano-val szórakoztam.
mondtam hogy kezdő vagyok.

(#1266) Sipi válasza kerti008 (#1264) üzenetére


Sipi
addikt

Ahamm... Véletlenül bekapcsolva maradt az ipv6 USE flag. Javaslom, a /etc/make.conf-ban kapcsold ki (-ipv6), majd tedd fel újra az összes csomagot, ami ezt használta:
emerge -vDN world
Most ugyanis az xorg v6-os IP-kapcsolatot (is) keres, többnyire sikertelenül. (Ugyanis tudtommal Magyarországon még nincs ilyen. :) )

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1267) kerti008 válasza kerti008 (#1265) üzenetére


kerti008
aktív tag

Igazából a scrollt szeretném rávarázsolni az USB egérre. Nem szeretem a laptop billemtyűzetet meg a touchpad-ot.Első lépésben létre szeretnék hozni egy xorg.conf-ot a home-ban majd szerkeszteni az egeret. Nagy vonalakban jó?

(#1268) kerti008 válasza Sipi (#1266) üzenetére


kerti008
aktív tag

USE=''-ipv6'' ?

(#1269) Sipi válasza kerti008 (#1265) üzenetére


Sipi
addikt

Ez viszont elég izgi... Azt írja, nincs xorg.conf-od. A /etc/X11 alatt van ilyen? Ha nincs, oda kell tenni pl. azt, amit az Xorg -configure csinált (és átnevezni, mert annak xorg.conf.new a neve).
A /dev/fb0 talán emiatt van... A karakteres alapra épülő framebuffer eszközt akarja megnyitni - normálisan működő Xorg azt hiszem, nem csinál ilyet.

Ne szerénykedj, kezdő vagy, és lazán átváltasz Kate-re a nano-ról... :)
(Jut eszembe, a Kate KDE-s program, ahhoz futó Xorg kell, de Neked nem indul - ezt hogy csináltad? :)
Most lelépek, majd később leszek.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1270) Sipi válasza kerti008 (#1268) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, de írd be a make.conf-ba! Ott már lennie KELL más változóknak is a USE-ban, azokat ne töröld ki! Csak írd hozzá a sorhoz a -ipv6-ot!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1271) Sipi válasza kerti008 (#1267) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, ez így jó. De az USB-s egérhez nem értek, azt hiszem, lesz vele macera...
Majd valamelyik okos laptop-tulaj megmondja. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1272) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Please help me! Nem tudom beizzítani az USB-s egeret gpm-mel. A MOUSEDEV=/dev/input/mice, a MOUSE=imps2, de nem reagál semmit. Elvileg fut a gpm hiba nélkül. Ráadásul az expat frissítés után egy csomó csomagot revdep-elni kell. Jelenleg egy félig meddig szétesett Gentoo-m van. :O

Take a look to the sky just before you die

(#1273) kerti008 válasza Sipi (#1269) üzenetére


kerti008
aktív tag

Köszi a segítséget. A KDE megy de a Xorg -configure fagy el. Így nem megy a xorg.conf létrehozása sem. Lehet hogy nem ismerem az alapvető szabályokat? Próbáltam kikapcsolni a grafikus felületet de akkor sem tudta létre hozni a xorg.conf-ot. Le kellene állítani az x-et?

(#1274) kerti008 válasza Sipi (#1270) üzenetére


kerti008
aktív tag

''emerge 1 of 15'' elindult a mátrix. Midig elfelejtem a time opciót, megint nem fogom tudni mennyi ideig készült. Az usb egérről találtam pár HOWTO-t de mind úgy kezdődik írd bele a xorg.conf-ba.......... Csak a scroll nem megy. Kis dolgoknak is lehet örülni ez tetszik a linuxban.

[Szerkesztve]

(#1275) kerti008 válasza kerti008 (#1274) üzenetére


kerti008
aktív tag

Már teljesen hozzászoktam a scroll nélküli nethez.

(#1276) tierbatyo válasza tierbatyo (#1272) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Megoldva. :) Nem ártott a kernelbe beleforgatni a támogatást. ;)
kerti008: Nekem ez van az xorg.conf-ban:
Section ''InputDevice''
Identifier ''Mouse2''
Driver ''mouse''
Option ''Protocol'' ''ImPS/2''
Option ''ZAxisMapping'' ''4 5''
Option ''Name'' ''Razer Diamondback Plasma''
Option ''Buttons'' ''7''
Option ''Device'' ''/dev/input/mice''
EndSection

A görgőhöz az imps/2 protocol kell, meg a ZAxismapping-os rész.

Take a look to the sky just before you die

(#1277) Sipi válasza kerti008 (#1273) üzenetére


Sipi
addikt

Hopsz, ezt az apróságot elfelejtetted közölni. :D
De én is hülye vagyok, a logok nevéből rájöhettem volna, hogy fut Nálad valami pluszban.
Igen, a teljes grafikus felületet le kell lőni! De most valamit nem értek. Ezek szerint fut egy X-ed. Akkor viszont van xorg.conf-od is, mert anélkül el sem indul. És valószínűleg működik is. Akkor miért akarod nulláról újrakonfigurálni?

Ha valamilyen bejelentkezés-kezelő fut (gdm, xdm, kdm), azt is le kell lőni, mert az is X-et indít.
/etc/init.d/xdm stop

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1278) Batman


Batman
őstag

Na végre be tudtam állítani, a wlant, szal most arról netezek!Örül a fejem rendesen. :)

Amugy mi baj a következővel, beírtam az /etc/conf.d/net-be a köv sort:
dhcpcd_eth0=''-t 10''

De indításkor így is percekig vár ha nincs neten a gépecske.

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#1279) kerti008 válasza Sipi (#1277) üzenetére


kerti008
aktív tag

Mert nem találom sehol a xorg.conf-ot, és szeretnék már végre egy egér scroll-t. Amikor feltelepítetem a Gentoo-t, telepítettem az ati drivert, egyből rápakoltam a kde-t. Amikor a startx --:1-el indítok egy új x-et elindul a zene a kde alatt. most pl. nem megy. Valamit nem állítottam be rendesen.

(#1280) #95561216 válasza kerti008 (#1279) üzenetére


#95561216
törölt tag

/etc/X11/xorg.conf

(#1281) kerti008 válasza #95561216 (#1280) üzenetére


kerti008
aktív tag

Pont ott nem volt. Amikor létre kellett volna jönnie a xorg -configure parancs hatására akkor hibaüzenet miatt nem készült el. létrehoztam félautomata módban és beleírtam kézzel grafikus felületen a laptopomhoz talált beállításokat. Utána kijavítottam, most megyek megkeresem a mouse scroll beállításokat.Tényleg miért nem indul a kde zene ha user-ként lépek be? Root--ként zenél, de pl a qemu alatt usrként is van hangja a programoknak?

(#1282) kerti008 válasza kerti008 (#1281) üzenetére


kerti008
aktív tag

Xorg.conf-ba beírtam:
Section ''InputDevice''
Identifier ''Mouse1''
Driver ''mouse''
Option ''Protocol'' ''ExplorerPS/2''
Option ''Device'' ''/dev/input/mice''
Option ''Buttons'' ''7'' # adding this enables the extra buttons on the MX700
Option ''ZAxisMapping'' ''6 7'' # adding this maps wheel scrolling events for mouse buttons 6 & 7
EndSection
Utána parancssorban
/usr/X11R6/bin/xmodmap -e ''pointer = 1 2 3 6 7 4 5''
és végre van mouse wheel-em!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#1283) tierbatyo válasza kerti008 (#1281) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Benne vagy az audio group-ban?

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#1284) #95561216 válasza kerti008 (#1282) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hol találtad meg?

Én ma lestem mikor újraforgattam kernelt (2.6.14), és valami vmlinuz hülyeségről papolt, hogy ő van olyan jó fej és autómatikusan befrissíti magát a /boot partícióra. Ez valami új fícsör, vagy egyik progi hozta magával ezt?

(#1285) kerti008 válasza #95561216 (#1284) üzenetére


kerti008
aktív tag

Létrehoztam félautomatán. Kiabált hogy ne létezik a xorg.conf..Létrehoztam üresen azt is. Utána letudta menteni, majd bemásoltam az összes szökséges dolgot. Utána meg megkerestem miért nem megy a grafikus felület. Kijavítottam utána jött az egér.

(#1286) Yom válasza #95561216 (#1284) üzenetére


Yom
aktív tag

ez mar regota igy van, ha kiadod a make install-t akkor automatikusan elmenti a /boot ba az uj kernelt, es a grub.conf/lilo.conf ban automatikusan letrehoz 2 bejegyzest (ha nem szerepelt benne). 1ik a /boot/vmlinuz masik a /boot/vmlinuz.old.a sima vmlinuz az uj kerneledre, az old pedig az elozo kerneledre mutat.

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#1287) kerti008


kerti008
aktív tag

Csináltam egy emerge --sync-et. Először csak a gnome jelelntkezett be. Átállítottam a rc.conf-ot de most a kde előtt a gnome bejelentlező képernyője indul.Mit lehet még éllítani, mert kilépni sem lehet mert a sessiont befejezi és nem tudom leállítani csak a gépet leresetelni.

(#1288) #95561216 válasza Yom (#1286) üzenetére


#95561216
törölt tag

Érdekes, egy hónapja még tuti nem így volt :) Mondjuk nem hülyeség, csak meglepődtem.

(#1289) tierbatyo válasza #95561216 (#1288) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Szerintem make install nagyon régóta van.

Take a look to the sky just before you die

(#1290) #95561216 válasza tierbatyo (#1289) üzenetére


#95561216
törölt tag

Eddig akkor sem tünt fel, hogy vmlinuzozna...na de lényegtelen.

[Szerkesztve]

(#1291) escie válasza #95561216 (#1284) üzenetére


escie
őstag

jaja, ez régóta így van. nekem még Sipi javasolta annakidején, de magam is beláttam, mennyire jó. így csak egy vmlinuz bejegyzés kell a grub.conf-ba, és nem kell mindig átírogatni, a make install mindent elintéz...

(remek ötlet az alíárásod, az uname kimenet, lehet, hogy csatlakozom. :) )

I'm back, baby!

(#1292) dr_strange válasza kerti008 (#1287) üzenetére


dr_strange
senior tag

egyáltalán mit akartál állítani mire? ez így egy kicsit zavaros

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1293) kerti008 válasza dr_strange (#1292) üzenetére


kerti008
aktív tag

Előbb írtam mint gondolkodtam. A frissítéskor megfrissítette a konfigurációs fájlokat. Utána következő indításkor aaz xdm indult, majd utána a kde. Kikapcsolni sem tudtam. Utána átírtam mindent kdm-re és kde-re kivéve a sor elején levő # karaktert.... A k3b-t próbáltam feltenni de a 42 csomagból a 4-5 környékén elszállt a fordítás.? Elvileg a portage a legutolsó frissítés után, az összes függőséget telepíti? És másik miért maskol-ja ki majdnem az összes unrealt és a quke1-et? Mi az ami hiányozhat? Az ATI gyári driverét használom.

(#1294) dr_strange válasza kerti008 (#1293) üzenetére


dr_strange
senior tag

hogy valamit miért maszkoltak ki a maintainerek (nem a portage), azt megnézheted a /usr/portage/profiles/package.mask file-ban:


# <klieber@gentoo.org> (01 Apr 2004)
# The following packages contain a remotely-exploitable
# security vulnerability and have been hard masked accordingly.
#
# Please see http://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=44351 for more info
#
# You may unmask this package by placing an appropriate entry in your
# /etc/portage/package.unmask file
games-fps/unreal
games-fps/unreal-tournament
games-fps/unreal-tournament-goty
games-fps/unreal-tournament-infiltration
games-fps/unreal-tournament-strikeforce
games-fps/unreal-tournament-bonuspacks
games-fps/aaut


Ha ezekkel együtt mégis telepíteni akarod, egyszerűen ezt a szakaszt másold át az /etc/portage/package.unmask fájlba.

A kdm-es/k3b-s problémát még mindig nem értem, lassú a felfogásom... milyen fájlban írtál át kde-re micsodát, és mi köze ennek a k3b-hez?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1295) tierbatyo válasza #95561216 (#1290) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Én különben már áttértem régóta a genkernelre. Van egy alap config file, azt betölti és elintéz onnantól mindent. Ha változtatni akarok a config-on, akkor egyszerűen --menuconfig-gal hívom meg és kész.

Take a look to the sky just before you die

(#1296) Yom válasza tierbatyo (#1295) üzenetére


Yom
aktív tag

csinaltal 1 jo configot, es utana azt hasznalja fel a genkernel? semmi mast nem pakol bele, csak ami a ''regi'' configban van?

I came. I saw. I lagged out.

(#1297) Batman


Batman
őstag

Na elértem arra szintre , hogy szinte minden megy és működik amit akartam! :)
Már csak kis apróságok vannak amik menetközben kerülnek elő! :)

(itt a remek alkalom ,hogy lementsem a rendszert)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#1298) dr_strange válasza Batman (#1297) üzenetére


dr_strange
senior tag

én is közelítek ehhez az állapothoz, csak a nyavalyás hp laserjet 1020-as printert tudnám még szóra, illetve nyomtatásra bírni...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1299) Sipi válasza dr_strange (#1298) üzenetére


Sipi
addikt

Fura, a foomatic-ban sincs ehhez driver. Hozzá közel álló típussal sem megy? Van 1000, 1005, 1010, 1012, 1015, 1100-hoz. Úgy emlékszem, számozásügyileg HP-nál az 1010-es állhat legközelebb hozzá.
Illetve léteznek tök standard laserjet meghajtók is (LaserJet Foomatic, LaserJet Plus Foomatic, PCL6, CUPS).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1300) Sipi válasza Batman (#1297) üzenetére


Sipi
addikt

Hijnye, ez mit takar? Működik a wireless net is? (WAP titkosítás, DHCP-n IP cím, stb.) Megoldódott a ''LID Close után randa képernyő'' probléma? Sokat vár még bootnál? ALSA ''több hang egyszerre'' megy?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.