Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) Sipi válasza attilam (#3000) üzenetére


Sipi
addikt

OK, de esetleg leírnád, _hogyan_ sikerült megoldani? Másoknak is lehet ilyen problémája.

OFF: üdv, Doktor Idegen! Eltűntél, majd vissza.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3002) attilam válasza Sipi (#3001) üzenetére


attilam
őstag

Persze: 64 Mbyte-ra állítottam a videókártyát a BIOS-ban. :) Nem egy elegáns megoldás, de most még nagyon félkész csak a rendszer, úgyhogy igyexem :D. Elvileg az xorg.conf-ban a videókártyáknál megadható egy videoram opció, későbbiekben majd ki fogom próbálni, hogy működik-e azzal is.

(#3003) dr_strange válasza Sipi (#3001) üzenetére


dr_strange
senior tag

dehogy tűntem, itt vagyok én folyton, csak nem sok minden történt, itt a topikban sem
a Gentoo az olyan, ha egyszer megy, akkor megy...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#3004) Sipi válasza dr_strange (#3003) üzenetére


Sipi
addikt

Rendben, akkor kérdés. :D
Az újabb kernelekben megjelent egy külön menüpont, ahol valami új generációs SATA/PATA vezérlők vannak. De emellett megmaradt a régi IDE/MFM támogatás része is.

Ha csak az újat fordítom bele, nem látja a partíciókat. Csak akkor bootol a gép, ha minden régit visszateszek - de akkor mire való ez az új chipset-támogatás?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3005) dr_strange válasza Sipi (#3004) üzenetére


dr_strange
senior tag

nemtom (kapásból), majd megnézem, én csináltam-e azokkal valamit most, amikor feltettem egy .20-as kernelt

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#3006) Sipi válasza dr_strange (#3005) üzenetére


Sipi
addikt

Nofene, ha kérdezek, valahogy mindig jó találatokat kapok guglival...

Noszóval. Megjelent egy teljesen új IDE-vezérlő, ami a libata rétegre épül. Korábban ez a réteg csak a SATA-vezérlőket kezelte. Most azonban a régi PATA-t is elkezdték átírni erre, hogy kidobhassák a teljes régi ATA/MFM/stb vezérlő-réteget. (Sok hibája van, alapvetően rossz tervezés, mára csak foltozni lehet.)

Most tehát egy SATA-vezérlő van (de a korábbi SCSI részből átkerült sajátba), valamint két PATA. Egy régi (ATA/MFM), valamint az új (libata alapú), ugyancsak a SATA alatt.

Ha az újat használjuk, akkor viszont, mivel mindent libata-val kezel, eltűnnek a régi hdx nevek. Nekem tehát valószínűleg azért nem leli a kernel a root drive-ot, mert immár nem sda5 a partíció neve (eddig egy IDE CD, egy IDE DVD és egy SATA drive-om volt), hanem elé ''tolakodik'' a két optikai meghajtó. Este meg kell még néznem, de lefogadom, hogy a korábbi sda5 most sdc5 néven flangál.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3007) dr_strange válasza Sipi (#3006) üzenetére


dr_strange
senior tag

No, ezt jó tudni, köszi a kutakodást...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#3008) attilam


attilam
őstag

Szeretnék egy segítséget kérni.
Van egy partición (hda3) a rendszer ami reiserfs fájlrendszert használ.
Van egy másik partíció (hda4) amin a többi cucc lesz (filmek, zene, miegymás) xfs fájlrendszerrel.
Arra gondoltam, hogy kicserélem a rendszer partícióját is xfs-re. Működne úgy a dolog, ha root-ként mindent átmásolnék az xfs-es partícióra, majd mkfs.xfs /dev/hda3, és utána egyből visszamásolnék mindent?

(#3009) Sipi válasza attilam (#3008) üzenetére


Sipi
addikt

Gondolom úgy érted, hogy LiveCD-ről bootolsz, csatolod a megfelelő partíciókat és másolgatsz. :)

Működni fog, de arra ügyelj, hogy a /proc, /sys, /dev dinamikus fájlrendszer, azokat ne másold. Illetve a /dev-ben, amikor nem fut az udev, van pár előre elkészített eszköz, ami kell a boothoz. Ha nem akarsz gondot, vagy ezeket is átmásolod, vagy beállítod a /etc/conf.d/rc-ben az RC_DEVICE_TARBALL értékét ''yes''-re. Ekkor elmenti az eszközöket egy fájlba, és ezt (is) használja következő bootnl.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3010) Sipi válasza dr_strange (#3007) üzenetére


Sipi
addikt

Sajna, nem jött össze az okoskodásom. sda5-től sdh5-ig végigpróbáltam az összes nevet root-partíciónak, de ugyanazzal a hibával áll le. Sajna, mivel így nem tudok semmiféle alaprendszert sem elindítani, nem tudom megnézni, mik lehetnek a létrejövő eszközök. Ezért aztán nem tudom használni ezt az új, előremutató dolgot. Kár. :(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3011) attilam válasza Sipi (#3009) üzenetére


attilam
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

(#3012) Sipi válasza Sipi (#3010) üzenetére


Sipi
addikt

JEEEEEEEEE!

No, kicsit szokni kell ezt az új logikát. Főleg most, amikor még két ellentétes dolog keveredik.

Noszóval, ki lehet teljesen kapcsolni a régi ATA/MFM/stb IDE-vezérlőt. Teljesen. S elég bekapcsolni az új SATA alatt a SATA és a megfelelő PATA kontrollereket. No meg a fájlrendszereket.
S amit kihagytam: a SCSI alatt a cdrom, merevlemez támogatás is kell... Mivel ezentúl minden eszköz SCSI lesz.

Tökéletesen megy. Ráadásul kavar sincs, mert az eddigi sda merevlemez sda maradt, a CD/DVD eszközök pedig - SCSI szokás szerint - mennek az sr0, sr1, ... néven.

Úgyhogy előre bátran!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3013) Morad


Morad
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő linuxos vagyok, és lenne egy kérdésem.

A Gentoo
- CTRL+ALT+DEL
- shutdown -r now
- shutdown -h now -val teljesen jól működik, leáll vagy újraindul.

Viszont ha shutdown now-t adok ki, akkor nem áll le, félúton megáll.
Szépen elkezdi kilőni a dolgokat:
....[ok]
....[ok]
Stopping syslog-ng [ok] /és itt megáll/
Give root password for maintenance:
(Or type CTRL+D to continue)

-csak egy karaktert enged beütni, így a jelszót nem igazán tudom beadni
-a CTRL+D-re nem csinál semmit

Tehát a kérés az lenne, hogy mot mi van? Miért nem áll le a -h nélkül és mit tehetnék ez ügyben?

Köszönöm.

Morad

(#3014) Sipi válasza Morad (#3013) üzenetére


Sipi
addikt

man shutdown

Ha nem adod meg a -r (reboot) vagy -h (halt) kapcsolót, a default működés az, hogy olyan állapotba hozza, ahol adminisztratív dolgokat tudsz végrehajtani (pl. file system check). Ezért kéri a root jelszót.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3015) attilam


attilam
őstag

Valami nem kóser, de remélem nem hardware gond lesz. Nemrég lettem figyelemes rá, hogy néha megugrik a kép X-alatt. Először a KDE-re gyanakodtam, de fluxbox alatt kipróbálva is ezt tapasztaltam. Gondoltam akkor az X-el lesz gond, vagy esetleg kipróbálom a fireglx drivert (ATI x200M videókari), de ma a sima konzolon is észrevettem. Lehet, hogy a framebuffer (vesa) kavar be?
Mindenesetre most lefordítok egy 2.6.20-as kernelt, kiszedem az fb-t belőle, és nagyon kíváncsi leszek. Remélem nem hardware gond lesz, mivel laptopom van, elég kellemetlen lenne.

(#3016) attilam válasza attilam (#3015) üzenetére


attilam
őstag

Sajnos nem segített. :(
A fireglx lesz az utolsó reményem.

(#3017) dr_strange válasza attilam (#3016) üzenetére


dr_strange
senior tag

De ha karakteres üzemmódban is észlelted, akkor az X-es modul cseréje aligha segít, nem?
Mindenesetre persze, próbáld ki.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#3018) Morad válasza Sipi (#3014) üzenetére


Morad
csendes tag

Ezt értem, de miért van az, hogy a másik gentoos-s gépen (ezt nem én telepítetetm) a shutdown paranccsal leáll (kapcsoló nélkül)?
Feltételezem azért, mert neki az a defaultja.
De mitől függ, hogy a gentoo telepítésnek a shutdown-jának mi a default-ja? Esetleg ezt be lehet állítani? Ha igen, hol?

Köszönöm!

Morad

(#3019) dr_strange válasza Morad (#3018) üzenetére


dr_strange
senior tag

Esetleg csináltak egy aliast a shutdown -h-ra shutdown néven.

Tudtommal a ''halt'' paranccsal is leállítható a gép.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#3020) Sipi válasza Morad (#3018) üzenetére


Sipi
addikt

A shutdown parancs működése az, hogy kapcsoló nélkül rescue üzemmódba kapcsol. Az független a telepítéstől, még a disztribúcióktól is. (Esetleg az lehet, hogy x idővel ezelőtt még nem ez votl a shutdown működése, s a másik gépen más verzió van fent. Ennek azonban olyan 1% esélyt adok, vagy annyit sem.)

A másik a dr_strange által írt verzió. rootként konzolban add ki az alias parancsot, ez kiírja, miket definiáltak. Alapesetben csak az ls és grep parancsokra van beállítva némi kozmetikai alias, semmi másra. A másik gép tulaja valószínűleg úgy állította be, hogy amikor beírja a shutdown parancsot, az valójában a ''shutdown -h'' parancsnak feleljen meg.

Egyébként rendszerparancsra nem túl egészséges alias-t tenni.
(Én még sosem láttam sehol, hogy a shutdown magában lelőtte volna a gépet. Minden program, ami ezt hívja meg, a -h vagy -r kapcsolóval teszi. Ha ebbe belepiszkálsz egy alias-szal, esetleg gondot okozhat.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3021) attilam válasza dr_strange (#3017) üzenetére


attilam
őstag

Igazad van (nem is segített), szerintem valami hardveres hiba lehet. Sima text módban még nem tapasztaltam, de framebufferrel már igen.
Mindenesetre felraktam az ati-drivers-t, de a probléma még továbbra is fennáll. Bár legalább most már van 3D-s gyorsítás. :)
Még az Mplayer-re voltak problémáim: Lejátszás közben néha megakadt a kép egy nagyon rövid időre. Elég zavaró volt. Még régebben windows alatt is csinált ugyanilyet.
Nem akarom elkiabálni, de most ez úgy tűnik megoldódott, az ~amd64-es mplayer-rel, és a 2.6.20-as kernellel.

(#3022) dr_strange válasza attilam (#3021) üzenetére


dr_strange
senior tag

akkor mégiscsak alakul, hajrá...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#3023) Batman


Batman
őstag

Hellosztok Pajtik!

Egy kis nyomtós problémám lenne , hátha mázlim van és valakinek még van iylen printere.
Canon pixma mp110.

Nem igazán tudok ele életet lehelni, olvastam a gentoo forumon és a linuxprinting.org-on ott írták , hogy nyomtatni lehet vele , de nekem se a cups-el se a turboprinter nem jött össze.

Valakinek tapasztalata?

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3024) attilam válasza Batman (#3023) üzenetére


attilam
őstag

usblp modul be van töltve? Gondolom USB-s a nyomtató. Ha igen akkor kell ez a modul hozzá.

(#3025) Batman válasza attilam (#3024) üzenetére


Batman
őstag

Betöltöttem kézzel , de így sem megy.

lsusb: látszik a nyomtató, megpróbálom felvenni a nyomtatók közé ami sikerül is de nem tudok rá kiküldeni semmit.

Hogyan tudom kipróbálni, hogy tudok e komunikálni a nyomtatóval?

köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3026) Batman


Batman
őstag

A 20-as kenrelt akartam üzembehelyezni és make közben kaptam egy ilyen error-t.
LD drivers/char/speakup/built-in.o
CC [M] drivers/char/speakup/speakup_keyhelp.o
CC [M] drivers/char/speakup/speakup.o
drivers/char/speakup/speakup.c:2031: error: expected identifier or ‘(’ before ‘{’ token
make[3]: *** [drivers/char/speakup/speakup.o] Error 1
make[2]: *** [drivers/char/speakup] Error 2
make[1]: *** [drivers/char] Error 2
make: *** [drivers] Error 2


Másnál is előjött ez?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3027) Sipi válasza Batman (#3026) üzenetére


Sipi
addikt

A speakup időnként generál ilyeneket, bár nekem többnyire warningok voltak. Kapcsold ki, akkor nem adja. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3028) attilam válasza Batman (#3026) üzenetére


attilam
őstag

Nekem genkernellel adott ilyen üzeneteket, de sima ''kézi'' :) fordításnál működött.

(#3029) brazso


brazso
tag

Van egy érdekes dvd ram problemám. Letöröltem egy könyvtárat a lemezről, majd amikor át akartam másolni újra a merevlemezről, nem sikerült. Arra panaszkodik hogy a fájl (könyvtár) létezik, ugyanakkor mégsem érem el. Próbáltam más könyvtárral is erről a lemezről, azzal nem volt gond. A problémás könyvtár neve 200604. Fájlokat sem tudtam bemásolni ebbe a ''láthatatlan'' könyvtárba.

brazso dvdram # mkdir 200604
mkdir: cannot create directory `200604': File exists
brazso dvdram # rmdir 200604
rmdir: 200604: No such file or directory
brazso dvdram # rm -r 200604
rm: cannot remove `200604': No such file or directory
brazso dvdram # ls -al 200604
ls: cannot access 200604: No such file or directory
brazso dvdram # echo a > 200604
bash: 200604: File exists


Root felhasználóval is kipróbáltam, de ugyanaz a gond. Van valami módja leellenőriztetni egy UDF (1.5) particiót? Bootnál milyen program ellenőrzi időnként a merevlemez particiókat?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#3030) dr_strange válasza brazso (#3029) üzenetére


dr_strange
senior tag

A fsck (a.k.a ''filesystem check'') ellenőriz, de hogy UDF-t tudna-e, fogalmam sincs (kétlem).

Ha bemountolod a dvd-t, azon gond nélkül közlekedsz abban a könyvtárban?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#3031) Batman válasza brazso (#3029) üzenetére


Batman
őstag

Látom a gentoo forumon is szorgoskodsz. :)
Sajna meg sose használtam dvdram-ot így nincs tapasztalatom.

Nekem webcamerával vannak gondjaim.
/dev/v4l-nek létre kellene jönnie ha kernelbe bele van forgatva?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3032) brazso válasza dr_strange (#3030) üzenetére


brazso
tag

A problémás könyvtárat, amit elvileg korábban sikeresen letöröltem, nem látom, így nem tudok belelépni sem. Bár igazából, cd 200604-et, vakon, talán nem is próbáltam. Kipróbálom este az fsck-t, hátha...

Batman> jól kiszúrtad, ezt nevezem moderátori figyelemnek! :) van otthon web kamerám (philips usb), valami külön emerge csomag is kellett hozzá, nem volt elég a kernel konfiguráció. Milyen kamerád van?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#3033) Batman válasza brazso (#3032) üzenetére


Batman
őstag

Van egy creative és egy régi inteles is, próbáltam mind a kettőt az lsusb -ben látszódnak is de a /dev/-ben nem találtam olyan eszközt amik ők lehetnének.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3034) Batman


Batman
őstag

Most írtam két adat dvd-t k3b-vel.
Be van állítva automount , berakok egy lemezt alapból felcsatolja de a most írtak közül egyiket se de minden más lemezt igen.
Lehet el állítottam valamit vagy függ a dvd-től is, ezek uj tdk dvd-k ma vettem őket.

kösz

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3035) Batman


Batman
őstag

üdv!

Felvilagosítana valaki pontosan mi is ez a ''kavarás'' az x11-drm-el?

Olvastam a gentoo foruom es a bugzillat is , a 2.6.20-as kernellel nem megy az x11-drm ,kiprobaltam ha beleforgatom akkor se működik.
Csak nekem van ilyen problémám vagy más is tapasztalta?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3036) Batman


Batman
őstag

Hát nekem a dri sehogy se akar összejönni, ha bent van kernelbe ha nincs ha modulba van hanem sehogy se.Olvasom a forumot , de nem igazan jött le nekem akkor most mi van , elvileg annak jónak kellene lenni ami a kernelben van de nekem mégsem. :(

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3037) attilam válasza Batman (#3036) üzenetére


attilam
őstag

Ha a 3D-s gyorsításra gondolsz, és pl. ATI kártyád van, akkor ha jól emlékszem pont, hogy ki kell szedni a kernelből a drm támogatást, mert különben nem fordul le a modul. Ez alapján csináltam: [link]


Webcamerával még nem foglalkoztam (egyelőre), úgyhogy ebben nem tudok segíteni, a k3b-t meg most próbálgatom. :)

(#3038) Sipi válasza Batman (#3035) üzenetére


Sipi
addikt

Ahogy néztem (bár alig van erre találat a neten), azt írják, hogy a 2.6.20-as kernel nem kompatibilis a libdrm jelenlegi verzióival. Emiatt a kernelben lévőt kell használni.
Ezt azonban ugye sosem beleforgatod, hanem modulba teszed? :)

Mellesleg az Ati-hoz emlékeim szerint sem kell drm modul. (Nem tudok okosabbat mondani, az nVidia-hoz nem kell, ezért nem használom.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3039) Batman válasza attilam (#3037) üzenetére


Batman
őstag

Integrált intel vga-m van és eddig működött ,ugy hogy nem volt a kernelbe beleforgatva és az x11-drm csomagot feltettem, de az uj kernel óta, (2.6.20) sehogy sem megy.
Olvasgattam és láttam hogy másoknál is felmerült ez a probléma még a bugzillan is van róla infó, de azt nem igazan vágom hogy mi lenne a megoldás.
egy topic:[link]


más:

Kde-ben van valami lemezcsatlakoztató alkalmazás szép grafikus , ha egy lemezt nem csatol fel automatikusan attól még ézzel fel lehessen annak is aki nem ért hozzá.


üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3040) Batman


Batman
őstag

Használta valaki már közületek a distcc?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3041) Zsohan


Zsohan
csendes tag

Sziasztok Guruk !

Gyerekek letöltöttem a Gentoo Linux honlapjáról 2 db CD image képfájlt .iso kiterjesztéssel nyilván (install-t nem package-t). Kiírtam CD re DVD re minuszosra plusszosra de nem boot -ol fel róla gép.Mi lehet a gond ?! Szétszedtem a imaget -t választottam persze kedvem meg gondolatom szerint boot filet de ua.
Még annó Suse 6 -tal kezdtem akkor már kernel fordítás is ment,de nyílván öregszem és biztos valamit nem jól csinálok. Ja...a gép boot-olna cd ről úgy van beállítva .
Ha van tippetek szívesen fogadom próbálkoztam már Néro-val , UltraISO-val régen kézzel is megírtam egy cd-t kezdem feladni ....

Köszi ,hogy végigolvastátok
Üdv : Zsohan

Zsohan

(#3042) attilam válasza Batman (#3039) üzenetére


attilam
őstag

Lehet, hogy nem a drm csomagot kellene feltenni, de ez csak egy tipp.

A másikra annyit tudok mondani, hogy a /etc/fstab-ba kell megadni bejegyzést hozzá:

pl. nekem van egy ilyen sor benne:
/dev/sda /mnt/pendrive auto noauto,user,utf8 0 0

Ekkor bármelyik user: mount /mnt/pendrive és már fel is mountolta (feltéve ha /dev/sda-n van az eszköz). De elvileg van egy pmount nevű alkalmazás is amivel mezei userek is mountolgathatnak, de nem ismerem még a működését.

(#3043) attilam válasza Zsohan (#3041) üzenetére


attilam
őstag

Nézd csak: [link]
Az első kettő install cd, tehát cd-re írd ki mondjuk a neroval, úgy hogy imageből írja meg. Ennek mennie kell! Én az elsőt töltöttem le.

(#3044) hiúz


hiúz
csendes tag

Hi!

Felraktam a debian (etch) a gépemre kipróbálás céljából.
Sajnos a kevés hely miatt a Gentoo partíciójára került.
Viszont ez a debian nem igazán tetszik,vissza akarom rakni a Gentoot.
De sehol sem találom a legújabb stage1 tarballt.
Valaki tudja hogy hová tűnt?

(#3045) Sipi válasza hiúz (#3044) üzenetére


Sipi
addikt

Az örök vadászmezőkre. :)

A 2006-os kiadások már nem támogatják a stage1-2 telepítést, csak a stage3-t. (Lásd telepítési doksik. Sok volt a gond, nullabites júzer is egyből ezzel kezdte, aztán elöntötte a fórumot, levlistákat a panaszáradat.)

Sok hátránya nincs, a stage3-telepítés elkészülte után az első emerge system lényegében stage1-re teszi a gépet.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3046) hiúz válasza Sipi (#3045) üzenetére


hiúz
csendes tag

Ez elég rossz hír! :O
Ebben az esetben több lehetőség is megfontolandó.
(FreeBSD,Solaris,Gentoo)
Bár nem hinném hogy csak a tudatlan userek miatt
döntöttek így,mivel más rendszereknél ezt a dolgot olyan ''jól''
tudják kezelni,hogy egy kezdőnek még a kedve is elmegy a
rendszer használatától.
:U

(#3047) Sipi válasza hiúz (#3046) üzenetére


Sipi
addikt

De miért rossz hír? CD kiír, boot, pikk-pakk telepít, kernelforgat, reboot. Innentől van egy alaprendszer, ami - akr akarod, akár nem - nemsokára teljesen nulláról újra lesz fordítva.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3048) attilam válasza Sipi (#3045) üzenetére


attilam
őstag

Én stage1-ről telepítettem a gentoo-mat. :) 2006.1 (amd64)

(#3049) Sipi válasza attilam (#3048) üzenetére


Sipi
addikt

Lehetni lehet, nem is azt mondtam. De hivatalosan nem támogatott, doksiban sincs benne.
Én meg stage3-ról. 2006.1. (amd64) :P

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3050) dr_strange


dr_strange
senior tag

Hi,

a stage-ek most is hiánytalanul ott vannak a tükrökön, telepíthetők, csak a handbookban nincs a metódus részletezve:

[link]

de ha jól tudom, van ''alternatív'' handbook stage 1 telepítéshez, az FGO-n rá lehet keresni

[Szerkesztve]

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.