Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) hroleez válasza Sipi (#400) üzenetére


hroleez
tag

Köszi! Már szakítom is meg a 2.6.14-es emergét... 2.6.13-ast hogyan tegyem fel?
Igen 64 bites :( Marad a vesafb.
De kellemes direkt azért váltottam ati-ra nvidiáról, mert azt hittem jobban supportolt...

[Szerkesztve]

(#402) Sipi válasza hroleez (#401) üzenetére


Sipi
addikt

Azért megpróbálhatod, a topikot nézve mindig csak én szívok az újdonságokkal. :D
Az Ati a legrosszabb Linux alatt... Az nVidia pedig nagyon klasszul muzsikál, egyetlen egy dolog van, amit a README-ben is írnak, hogy szinte tuti fagyás, ergo alapban nincs is bekapcsolva, de tapasztalatom szerint valamivel gyorsabb OpenGL alatt, mint Windows alatt a régi GeForce2 GTS-em.

Ha sikerül belőni az Ati-t, az is jó lesz, csak akadni tud a kernellel, Xorggal, framebufferrel, valamint a leírás alapján NEM kell neki DRM, de van, akinek csak DRM-mel működik, van, akinek anélkül.

A hibakeresés a borzalmas, mert túl sok komponens okozhat nála hibát.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#403) hroleez válasza Sipi (#402) üzenetére


hroleez
tag

Próbálom a 2.6.14-essel. Majd leírom az eredményeket.
Viszont, gondolván, ha már fordítok, megcsinálom ezt is (fbsplash):
[link]
A genkerneles változatát. Felteszi a splashutist rendesen az emerge, majd amikor a genkernel --menuconfig --gensplash=emergence all a modulokat fordítja, hibával elszáll, hogy nem találja a klibc-t packaget. Ami értehetlen, mert fenn van. :F
Mitől lehet ez?
R.

[Szerkesztve]

(#404) hroleez


hroleez
tag

Sima (genkerneles) kernel fordításnál is kell a klibc? Hogy tegyem fel az emerge klibc-n kívül?
R.

(#405) hroleez


hroleez
tag

Szóval a klibc-s hibám ez: [link]
A klibc pkg fenn van a genkernel megfelelő helyén.
Másnak símán gnekernelezi a 2.6.14-es forrást?

R.

(#406) hroleez válasza hroleez (#405) üzenetére


hroleez
tag

A genkernel 3.1.5-re való lefokozás megoldotta a dolgot. Simán lefordult! ;)
R.

(#407) hroleez válasza hroleez (#403) üzenetére


hroleez
tag

A radeonfb 2.6.14-es kernellel sem megy :( Maradt a vesafb. Igaz, most apró kavarodás van az udev ill. devfs körül, de majd alakul. splashutils is okés. Minden konzolra is lehet tenni?
R.

[Szerkesztve]

(#408) hroleez válasza hroleez (#407) üzenetére


hroleez
tag

Azért maradt némi üröm első körben az örömben:
- nforce-audio felmegy, de modulbetöltésnél: fatalis dolog, ismeretlen paraméter: ''spdif_status''
- indulánál keresi ill. vár a /linuxrc-re. Miért? Eddig nem volt erre szükség.
- udev ill. devfs ajánlgatás :)
- 1280x1024-32@75 vesafb-tng-vel nem megy, csak 60Hz-ben. radeonfb-vel ezzel simán ment. Semmit nem állítottam itt, csak a radeonfb lett vesafb-tng-re.

Üdv,
Roland

(#409) tierbatyo válasza hroleez (#408) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Nekem is radeon kártyám van és vesfb-tng-t nem tudom rábírni 60Hz-nél nagyobb működésre. :(

Take a look to the sky just before you die

(#410) hroleez válasza tierbatyo (#409) üzenetére


hroleez
tag

És vesafb-vel sem?
R.

(#411) Sipi válasza hroleez (#407) üzenetére


Sipi
addikt

A kavarodás igen egyszerű: devfs nem létezik egy ideje a kernelben, ergo ne használd. Át kell állni udevre - van a gentooorgon guide is hozzá (bár nem nehéz).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#412) escie


escie
őstag

nem bírok rájönni... :U
hogy lehet új bejegyzést felvenni a kdm sessions menüjébe? azt szeretném, hogy tudja indítani kde-t, blackbox-ot, akármit, mint rendesen, de legyen egy olyan menüpont is, ami egy pucér Xorg-ot indít egy bizonyos programmal.

a .xinitrc-vel már sikerült, de nekem a kdm menü kéne.

előre is köszi... :)

I'm back, baby!

(#413) hroleez válasza hroleez (#408) üzenetére


hroleez
tag

Hát két nap kernelforgatás után asszem visszatérek a nálam jól működő 2.6.8.1 kernelre... :O
A legfájóbb, hogy sehogysem tudom az nforce-audio-ba életet csiholni... Van valakinek a 14-es kernellel ezirányú tapasztalata?

Köszi,
R.

[Szerkesztve]

(#414) Sipi válasza escie (#412) üzenetére


Sipi
addikt

tudom, a /etc/X11/Sessions könyvtárban lévő file-ok jelennek meg benne - minden WM vagy DM ide helyezi az indítóját.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#415) Sipi


Sipi
addikt

Gyerekek, most már ne kockuljatok, egy utolsó emerge sync és emerge -pvuD world, aztán buli! :D

Boldog új évet!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#416) escie válasza Sipi (#414) üzenetére


escie
őstag

ez nem jött be(egyelőre). lekoppintottam a blackbox indítóját, adtam neki futási jogot, de nem jelent meg a menüben. a jogait nem néztem meg, lehet, hogy ez volt a probléma.
majd jövőre. :)
--
ezúton is megint köszi az egész bandának a segítségért, a kezdő lökésekért, amiktől elégedett Gentoo júzer lettem.
jó szórakozást ma estére, boldog újévet!
(jahh, Sipi-t külön köszönet illeti a GBK-buli megrendezéséért! :B )

és most,

emerge masnapossag

:))

I'm back, baby!

(#417) Yom válasza hroleez (#413) üzenetére


Yom
aktív tag

mi a gondod pontosan?tudtommal az nforce-audio csak regebbi kernelekhez kell. a mostaniakhoz, mar nem kell, benne van a kernelben a driver. itt az alsa howto: [link]. probald ez alapjan megcsinalni. a legjobb ha a drivert nem a kernelbe teszed, hanem kulon emergeled (emerge alsa-driver).
jelen pill nekem talan a 12-es kernel lehet fenn (vagy 11es). tokeletesen mukodott, amig 0.23.4-r1 dbus volt fenn. 0.50-r1 dbus-sal most nem mukodik. nem biztos, hogy a dbus fektette meg, de en arra tippelek. meg nem volt idom foglalkozni vele:(, mert vizsgaidoszak van. majd februarban forditok uj kernelt, es megkeresem, h mi miatt nem mukodik.
sztem probald meg a legujabb kernellel a howto szerint.

I came. I saw. I lagged out.

(#418) Yom


Yom
aktív tag

Boldog uj evet mindenkinek!

I came. I saw. I lagged out.

(#419) Sipi válasza Yom (#417) üzenetére


Sipi
addikt

Az mit jelent, hogy nem megy a dbus? Nekem 2.6.13-as gentoo kernel és a 0.50-es sorozatú dbus van fent. Ez a verzió alapjaiban tér el (állítólag) a régebbiektől.
Nekem egy gondom volt, sokiág vadásztam a hiba okát, s végül is nem pont a dbus okozta.
A cd/dvd eszközök akkor jönnek létre igazán, amikor egy user belép., Ekkor automatikusan a cdrom csoporthoz és az aktuális userhez rendelődik, viszont csak a usernek lesz rá rw joga, senki másnak semmi! Emiatt viszont a teljes automount rendszer fejreáll, mert a démonok nem tudják olvasni a drive-ot, ergo csatolni sem.
A /etc/security/console.perms-ben írtam át a <cdrom> sort:

<console> 0660 <cdrom> 0660 root.cdrom


Itt az első szám adja meg, login után mi legyen a joga, az utolsó bejegyzések pedig a fallback-ek, vagyis logout után ilyenné vált vissza. Az első 0660 eredetileg 0600 volt. Ja, és ez a PAM beállítása.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#420) Yom válasza Sipi (#419) üzenetére


Yom
aktív tag

Hat azt ugy ertettem, h nem m1, h miota feltettem a 0.50-est, azota a cd-n kivul semmit se mountol. en cd-t nem tudtam irni, az uj dbus-sal, de miutan beraktam a user-t a cdrom csoportba, ment minden jol. mondjuk, mar azt sem ertettem, h miert nem a cdrw csoportba kellett tennem?!:) lehet h az usb-vel is csak hasonlo gondok vannak, csak meg nem volt idom foglalkozni vele. bar sztem ez nem normalis igy. regi verzioval, az tudta elerni a cd-t (iras, olvasas), stb..., aki a disk csoportban volt.
ezert gondolom, hogy a hangkartyat is ez kapcsolta ki. betolti jol a hangkartya modulokat, de mikor a mixer jon, kiirja, hogy nincs hangkartya. es ez eleg furcsa:) bar az erdekes az, hogy a modulokat meg a dbus inditasa elott tolti be, es adja a hibat. uh lehet h udev? v vmi mas lehet a hiba? igazabol nemtom:)
mielott hazajottem nyomtam 1 emerge syncet, majd emerge -pvDu world t, nezegettem a csomagokat es vagy az uj udev-nel, vagy dbus-nal (nem emlexem pontsan) nalam ott volt, hogy kell uj kernel, mert a mostani nem jo hozza.

I came. I saw. I lagged out.

(#421) hroleez válasza Yom (#417) üzenetére


hroleez
tag

Köszi, muzsikál a dolog végre...! :R Kernelbeli alsa driverrel. Az lehet, hogy az nvidias driver hangja szebb?? Ez amolyan szubjektív, de máshogy szól...
Lassan azért pipálom ki a kernelfordítási ''hibáim''! :)
De most meg nem kapcsol ki a halt parancsra... Pedig van ACPI és APM is beleforgatva.
Most hasonlítgatom a régi kernelem configját az újjal...

Közben van egy CANYON szuperolcsó webkamerám, beizgítottam, ha valakit érdekel leírom.
Bruhhhaha, ez az udev-es dolog még nem fért teljesen a fejembe... Meg ahogy olvasom az itt leírt tapasztalatokat.. Hááát. Minek kell bonyolítani az udev-vel? Bocs, ha amatőr kérdés..
Roland

(#422) Sipi válasza Yom (#420) üzenetére


Sipi
addikt

No, ez olyasmi, mint nekem. Ellenőrizd azt, amit én: azokat az eszközöket a /dev-ben, melyeket nem csatol automatikusan. Lehet, hogy nálad sincs csoportjog rajta - akkor az említett file-ban kell módosítani.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#423) Sipi válasza hroleez (#421) üzenetére


Sipi
addikt

Javaslom inkább az alsa-driver csomagot feltenni, a kernelben csak a Sound Supoort kell modulba. Igen, méáshogy szólnak. Az nforce-audio eleve nforce-oshoz van, de régi OSS hangrendszerhez, elég vacak. Az ALSA-s driver általánosabb, több mindenhez való.

ACPI és APM együtt elég nemjó. Egyszerre nem létezhet, bootnál valamelyiket ki fogja a kernel kapcsolni. ACPI legyen, az APM meghaladott szabvány mára.

Az udev nem bonyolult! Lényegében ugyanaz, mint a devfs, csak még programozható is. És sokkal egyszerűbben hozza létre az eszközöket.
Itt az a gond, hogy az udev (vagyis kernel) által létrehozott eszközök tulajdonosát és jogait login esetén felülírja a PAM biztonsági alrendszer, majd a hal, majd az esetleges automount is. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#424) hroleez válasza Sipi (#423) üzenetére


hroleez
tag

Köszi, felteszem az alsa-drivert. És próbálom az ACPI-val. Ott mit kell belőni, hogy kapcsoljon ki haltra?
Hááát, nem bonyolult az udev!? Minden átírhatja.. :) Ha most áttérek, a meglévő rendszeremben a fix (hdd, egyéb) eszközök nem változnak meg?
R.

(#425) dr_strange válasza hroleez (#424) üzenetére


dr_strange
senior tag

nem változnak meg - szerintem átlagos felépítésű gépben a devfsről udevre átállás tényleg minimális bonyodalommal jár csak; mivel pedig az új kernelben már benne sincs a devfs, úgyis muszáj lesz átállni előbb-utóbb

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#426) hroleez válasza dr_strange (#425) üzenetére


hroleez
tag

Mi az a minimális bonyodalom?
Köszi, megpróbálom este. Tegyem be a grub.conf-ba a gentoo=nodevfs bejegyzést?
Az nforce-audio-ra ez nem jó a legújabb kernellel: [link] ?
Roland

[Szerkesztve]

(#427) Sipi válasza hroleez (#426) üzenetére


Sipi
addikt

ACPI-vel semmit sem kell csinálnod. Az egy szabvány, ha ACPI-t rendesen ismeri az alaplap, akkor kikapcsol.
udev: kicsit más névvel csinálja az eszközöket, átláthatóbban. Előfordulhat, hogy nem találod meg a régi eszközeidet - valszeg más néven kreálja őket.
/etc/conf.d/rc - itt az RC_DEVICES adja meg, milyet használsz. Alapban auto, vagyis ha unmergelted a devfs-t és emergelted az udevet, menni fog. Vagy pedig állítsd itt udevre.
nforce-audio: felejtsd el. Az a guide, ahogy néztem, egyébként sem normális, kvázi egy kukkot nem értettem belőle. Az nforce-audio OSS driver, csak a szívás lesz vele. Az ALSA-s is jó, egyetlen egy hátránya van: hardveres keverést nem tud, vagyis alapban egyszerre egy hang (zene, játék) szól. De erre az ALSA kitalálta a szoftveres mixert (dmix), amit az új alsa-driver csomag automatikusan be is kapcsol.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#428) hroleez válasza Sipi (#427) üzenetére


hroleez
tag

Köszi! Akkor csak az ACPI-t beleforgatom. Az ALSA-s howto-ban van egy ''set up dmix for OSS'' rész is, azzal ne foglalkozzak?
Én sem értettem az nforce-audio guide-ot, és nem is működött..
Ti tartjátok bennem a gentoo-s lelket! :R Viszont kavarodás még sok van bennem ...



[Szerkesztve]

(#429) Sipi válasza hroleez (#428) üzenetére


Sipi
addikt

Az ACPI-t viszont ne modulba tedd. :)
A dmix for OSS jól jöhet, de csak akkor kell, ha valami program a régi, vacak OSS szabványt használja (mert az új ALSA OSS-t is emulál). Ha ilyen programot használsz, akkor az automatikusan lefogja a hangrendszert (mert az OSS csak egyetlen egy hangot tud egyszerre kiadni). Ehhez kellhet ez. De úgy tudom, rohadt nehéz működésre bírni. :)

Írd össze a kavarokat. A Gentoo tök jól megérthető rendszer, tapasztalatom alapján akkor kavarodik el az ember, ha megpróbálja pl. Windows-alapokon értelmezni, vagy korábbi, hibbant disztrók alapján megismerni (pl. a SuSe szöveges registry-je...). :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#430) hroleez válasza Sipi (#429) üzenetére


hroleez
tag

Köszönöm!
Nagyon bonyolult az automatikus eszközfelismerés után a mount egyben? Az kell a feleségem gépére, ha benyomja a digitális kamerát (usb mass storage-vel megy), egyből induljon a gthumb neki.

Már elkezdtem összeírni a kavarjaim.. Az a baj, hogy én is Slackware, és Suse dolgokból jöttem, bár 96-ban csak Slaki volt amit megszerezhettem...

[Szerkesztve]

(#431) Sipi válasza hroleez (#430) üzenetére


Sipi
addikt

Nem bonyolult. Wiki is, guide is, külön fórumtéma is van hozzá. Valamint az itten fórumon is jópárszor lett kitárgyalva (ne ilyesszen el, hogy kezdetben senkinek sem működött :D ).
Pár hsz-szel ezelőtt írtam le, nekem miért nem ment rendesen, ez könnyen orvosolható (igaz, pár hetem ment el rá). A digikam viszont tök egyszerűen csatolható. Ha programot is akarsz mellé indítani, akkor javaslom a KDE-t, a 3.5-ös olyan, mint a Windows: dugás után felugrik egy menü, hogy mit akarsz csinálni, és ez a menü a Control Centerben bővíthető is, saját programokkal.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#432) hroleez válasza Sipi (#431) üzenetére


hroleez
tag

Kegyetlenül nem szeressem a KDE-t... De az asszony kedvéért? :) Szóval én icewm párti vagyok!
Az a dbus-os hozzászólás?

[Szerkesztve]

(#433) Sipi válasza hroleez (#432) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor kicsit nehezebb lesz. dbus-hal-ivman kell majd Neked, az ivman is automounter, csak konzolos. Van neki szép szöveges konfigja, amiben ugyanúgy be lehet állítani a dolgokat, sőt, még jobban is. Csak kicsit nézni kell, hogy megtanuld. De nem nehéz.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#434) hroleez válasza Sipi (#433) üzenetére


hroleez
tag

Köszönöm! Megyek a gentoo-wikire keresni ebben infót!

(#435) Sipi válasza Sipi (#431) üzenetére


Sipi
addikt

Elnézést, kaptam a feLYemre, hogy az ilyesszen pontos j. :D
Mea culpa...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#436) dr_strange válasza Sipi (#431) üzenetére


dr_strange
senior tag

''dugás után felugrik egy menü, hogy mit akarsz csinálni''

ilyen nekem miért nem jelenik meg az asszony feje fölött az ágyban?? opciók: - whisky jéggel -- dupla whisky jég nélkül -- repeat

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#437) Sipi válasza hroleez (#434) üzenetére


Sipi
addikt

Szerintem itt a fórumon érdemes először megkeresned, amit Escie kollegának írogattam. Bocsi, lusta vagyok megint leírni. :)
Ott elég sok probléma előjött.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#438) Sipi válasza dr_strange (#436) üzenetére


Sipi
addikt

Mert te gnome(-os) vagy. :DD
Nekem az jelenik meg, amit akarok. Csak nő nincs hozzá. :D

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#439) hroleez válasza dr_strange (#436) üzenetére


hroleez
tag

Nálam sem ugrik fel dugás után semmilyen ablak! :) Ez amolyan humán feature? :)
Sorry, de nem lehetett kihagyni, ahogy neked sem!

(#440) hroleez


hroleez
tag

MOst forgatom a kernelt, és ''észrevettem'', hogy a bttv hangmodulja kimarad, ha nem forgatom be az ALSA-t, utána ezt a bttv emergelésével megoldhatom?
Hogyan lehet egy párhuzamos portra dugott eszközt felismerni? (ala dbus?)

Roland

(#441) Sipi válasza hroleez (#440) üzenetére


Sipi
addikt

Hogyan? Ezt most nem értem.
A kernelben a multimedia, video4linux alatt bttv modulba. Ha a kerneles ALSA-t használod, akkor bekapcsolod azt is, ha nem, akkor emerge alsa-driver, az az összes hangkártya-drivert felteszi. (Ha nem akarod ezt kivárni, pl. a /etc/make.conf-ba beírhatod a végére, hogy ALSA_CARDS=''bt87x emu10k1'', illetve a kártyád moduljának a nevét. Akkor csak ezeket emergeli.
A bttv-t nem tudod emergelni, mert nincs ilyen csomag. :) Ez a kernel része.

Ez a párhuzamos portos felismerés mi lenne? Mit kell felismerni? Mi lenne az általad elvárt működés?

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#442) hroleez válasza Sipi (#441) üzenetére


hroleez
tag

A bttv megvolt a modulba, a hangra ilyedtem meg egy picit, de már így ok. Ilyen régen volt a bttv külön csomag? :) Mióta a kernel része?
A párhuzamos portra kapcsolódó eszköz egy speciális dolog lenne, konkrétan egy AVR programozó külyü. Bár éjjel alvás mellett gondolkodtam, lehet, hogy usb-s alapon megoldható a dolog. Mindenesetre érdekelne a párh. portos megoldás.
Aztán sikerült az udev-es felállás! :R És az ACPI is!
Az új kernellel kapcsolatban azért van némi kérdésem (lehet nem kernelfüggő némelyik, de ennél vettem észre):
- /linuxrc-t azonnal bootolás után keresi. Hol a manóba kell ez kikapcsolni (legalább azt, hogy ne várjon, ill. írja ki)?
- bttv (ismét...), usb-s webcam modulbetöltés után hol vannak az eszközeik? /dev/video?
- a hotplug-ot rc-update-val hozzáadtam defaultra. Ez pontosan hogy megy? Felismeri a rádugott eszközt a pc-re és csinál neki egy /dev/.. bejegyzést? A szükséges modulokat is betölti hozzájuk?
- megfigyeltem, hogy a vesafb-tng-vel mielőtt nem fut az X, gyors a scrollozás, listázás, de amint futott az X (indítás, kilépés) utána pl egy dmesg lelassul 8-10 mp-re... Normális ez?
- próbáltam az udevinfo -a -p `udevinfo -q path -n /dev/sda` parancsot a pendrive csatlakoztatása és modulbetöltés után, azt írta nincs ilyen eszköz. Pedig a dmesg-ben írja, hogy van.

Roland

[Szerkesztve]

(#443) dr_strange válasza hroleez (#442) üzenetére


dr_strange
senior tag

kérlek, ne ilyedj meg, inkább ijedj, ha lehet...

[Szerkesztve]

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#444) hroleez válasza dr_strange (#443) üzenetére


hroleez
tag

Jajj, hamu a fejemre! most ijedtem meg! Bassszus 5-ös nyelvtan érettségi nesze nekem... :))
Tutti elírás.... :)
Roland

[Szerkesztve]

(#445) hroleez válasza Sipi (#441) üzenetére


hroleez
tag

Felment a howto szerint csont nélkül az ALSA, bár az eszközök mindig csak egy udevstart után jönnek létre... Mind1, simán az alsasound betölti a bt87x és intel8x0 modulokat, alsamixerrel felnyomva minden 100-ra, mplayer lejátsza a muzsikát, de hang egy szál sem... A /dev-ben minden eszköz, mixer, sequencer, létrejön. Hmmm. A hangrendszer egy fejhallgató, hardveresen működik.
Mi lehet ez? Tutti valami bagatel dolgot nem csináltam.. de mit?
(más: a videoeszközöket meggyógyítottam.)
R.

[Szerkesztve]

(#446) dr_strange válasza hroleez (#445) üzenetére


dr_strange
senior tag

jól nézd végig a mixerekben (alsa-, k-, gnome-) az összes kapcsolót, a magentán nemrég számolt be valaki róla, hogy a haját tépte ki a hang hiánya miatt, amíg rá nem jött, hogy vmi fejhallgató-kimenetet el kell némítania...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#447) hroleez válasza dr_strange (#446) üzenetére


hroleez
tag

Köszönöm, kipróbálom. Most minden 100-on van...

(#448) dr_strange válasza hroleez (#447) üzenetére


dr_strange
senior tag

igen, de nem csak a csúszkák számítanak, mindenféle egyéb kapcsolók is leledzenek ott...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#449) dr_strange válasza dr_strange (#448) üzenetére


dr_strange
senior tag

itt az ominózus topik: http://magenta.linuxforum.hu/index.php?q=node/758

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#450) Sipi


Sipi
addikt

Számítanak pl. ilyenek, mint ''Kizárólag digitális kimenet'', ''Fejhallgatót lökd ki a Centerre'' és hasonlók. Ha ezeket bekapcsolod, egy kukkot sem fogsz az analóg fronton hallani. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.