Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) dr_strange válasza escie (#249) üzenetére


dr_strange
senior tag

csinálj egyet... nekem ez van benne:


# /etc/hosts: This file describes a number of hostname-to-address
# mappings for the TCP/IP subsystem. It is mostly
# used at boot time, when no name servers are running.
# On small systems, this file can be used instead of a
# ''named'' name server. Just add the names, addresses
# and any aliases to this file...
# $Header: /home/cvsroot/gentoo-src/rc-scripts/etc/hosts,v 1.8 2003/08/04 20:12:25 azarah Exp $
#

127.0.0.1 drstrange.nowhere.hu drstrange localhost.localdomain localhost
# IPV6 versions of localhost and co
::1 ip6-localhost ip6-loopback
fe00::0 ip6-localnet
ff00::0 ip6-mcastprefix
ff02::1 ip6-allnodes
ff02::2 ip6-allrouters
ff02::3 ip6-allhosts

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#252) mr.geeZ válasza escie (#249) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

mit akarsz tudni vele kapcsolatban? gondolom van a neten fenn ezernyi példa. A sajátod, meg valószínűleg sirathatod, ha letörölted:)
Az enyémben ez a lényeg:

127.0.0.1    localhost

, de gondolom erre Te is rájöttél. Az utolsó frissítés során (?) belekerültek valahogy ipv6-os cuccosok, valszeg a felelőtlen etc-updatem során :B


# IPV6 versions of localhost and co
#::1 ip6-localhost ip6-loopback
#fe00::0 ip6-localnet
#ff00::0 ip6-mcastprefix
#ff02::1 ip6-allnodes
#ff02::2 ip6-allrouters
#ff02::3 ip6-allhosts


Ezeket kikommenteztem, nem nagyon akart menni a rendszer velük, vajh tettem-e valami rosszat ezzel?

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#253) mr.geeZ válasza mr.geeZ (#252) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

addig irogattunk dr_strange-el, amíg magad is rájöttél :DDD

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#254) escie


escie
őstag

köszönöm, uraim!
közben rájöttem, hogy esetemben egy sor a lényeg, a többi az úgyis ki van kommentelve...

I'm back, baby!

(#255) Sipi válasza escie (#250) üzenetére


Sipi
addikt

Lease time: a kiosztott IP-cím ''kölcsönzési ideje''. Ha egy kliens IP-t kap a DHCP-szervertől, majd kikapcsol, akkor a többi kliens az itt magadott ideig nem kaphatja meg azt a címet. Pl. 7 napra állítva, egy kliens, függetlenül attól, hogy használják-e vagy sem, az első bekapcsolásnál kapott IP-t a kikapcsolástól számítva 7 napon belül, bármikor is kapcsolod be, mindig ugyanezt kapja meg. Másnak nem osztja ki a szerver.
Elég nagyra állítva kvézi statikus IP-címkiosztást tudsz létrehozni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#256) mr.geeZ válasza escie (#254) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Hogy tűntetted el? Szerencsére kedvenc filekezelőm (Krusader) editora (Krview = Kedit kb) módisításoknál mindig csinál backupot. Törléskor viszont az ellen nem véd.
UI: Itt van már a gépemen a fél K, annak idején hozzászoktam, de ezt az xfce-t is nagyon megszerettem már.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#257) escie válasza Sipi (#255) üzenetére


escie
őstag

ahha, értem, köszi!
úgy gondoltam, hogy ennyi ideig birtokolhatja, és utána újat kell kapjon. utólag elég hülyeség... :U
--
mr.geeZ, szerintem nem baj, ha kikommenteled az ipv6-os dolgokat, amennyiben nem ipv6-os hálózaton vagy.

I'm back, baby!

(#258) mr.geeZ válasza escie (#257) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Mintha tanultam volna ilyesmit, és asszem nem :D
Ez a fish cucc jónak tűnik, igaz, nekem sokkal egyszerűbb jelenleg az smb, nagyon élvezem, hogy úgy működik Krusaderrel, mintha wincommanderrel másolgatnék win alól. Ez az instantwebszerveres dolog érdekes megoldás lehet, majd lehet kipróbálom, igaz úgyis van állandóan egy apacs, aki fut a gépemen :) (nem beszélve a Máj éS QúLról, de ez hogyjönide?)

[Szerkesztve]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#259) mr.geeZ válasza mr.geeZ (#258) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy a Krusader még gyorsabb is, mint a wincommander, míg az 'intézővel' viszonylag gyorsan belép a másik gépre (winből winbe), addig ugyanez wincommanderrel akár fél percig is eltart, aztán ha nem végzek műveleteket egy ideig, újra fél perc, mire kapcsolódik. Tudom, hogy ez valójában az smb és nem a Krusader erénye, de így ketten nagyon kényelmessé teszik az életet.

UI: najó, mára befejeztem a maGenta színű gomb nyomkodását ;]
UII: Minden tudás percek következnek- Tudtátok, hogy a magenta szín a nyomtatásban az egyik alapszín? -Minden tudás percet hallottak :P

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#260) dr_strange válasza mr.geeZ (#259) üzenetére


dr_strange
senior tag

Dehogyis... a magenta egy igen remek gentoos portál neve :D

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#261) brazso


brazso
tag

Sziasztok!

Nektek nem lassult be a portage fa használata? Szinkronizálás után kérte, hogy frissítsem a portage-t, ezt meg is tettem, de utána nem győzőm kivárni míg egyáltalán megjeleníti az új alkalmazásokat.
Ezután futtattam egy emerge -ua portage, persze nem volt mit frissítenie, kértem a végén
''Auto-cleaning packages'', vagy 5 percig futott, proci 100% futott végig, hely van bőven a partición.

Téves riasztás! Beragadt egy csomó java process, emiatt ment állandóan 100%-on, még szép, hogy lassú volt :Y

Jó éjt!

[Szerkesztve]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#262) Sipi válasza brazso (#261) üzenetére


Sipi
addikt

Nekem ugyan nincs semmilyen beragadt processzem, de ménkű lassú már jó ideje a Portage szinkronizálása. Pontosabban, a sync gyors, de az emerge metadata-fázis borzalom. 50%-ig nagyon gyorsan elmegy, de onnan 5-10 perc, míg 53% körülig elér. Utána megint gyors.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#263) brazso válasza Sipi (#262) üzenetére


brazso
tag

Ezt én is észrevettem. Megnézem a Gentoo oldalán, hátha írnak róla vmit.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#264) Sipi válasza brazso (#263) üzenetére


Sipi
addikt

Megnéztem, írnak. Jó sokat. Van róla bug is. Egy Portage tervezési hiba - dolgoznak rajta, bár ahogy néztem, az álláspontok nehezen közelednek. Pedig a javasolt móddal a teljes processz felgyorsulna, nem ritkán 50-szeres sebességűre.
Nincs más dolgunk, mint ülni és várni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#265) asturel


asturel
őstag

nem probaltatok meg a portaget cdb-vel gyorsitani? mindenki elegge eroteljes javulast ir rola itt a topicja http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-261580-highlight-emerge+sync.html
[link]

(#266) Sipi válasza asturel (#265) üzenetére


Sipi
addikt

Az a baj, ahogy olvasgattam, hogy ezek a patkolások, amikor a sima file-ok helyett valamilyen adatbázis-motort használnak Portage backendként, nem egészen kompatibilisek az eredeti elgondolással. Bizonyos Portage-frissüléseknél mindenképpen összedől a fa, illetve senki sem garantálja a 100%-os kompatibilitást.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#267) dr_strange válasza asturel (#265) üzenetére


dr_strange
senior tag

sokáig használtam, tényleg gyorsít és jó; egy ideje nem megy nálam, de még nem volt erőm belemászni, hogy kijavítsam

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#268) tierbatyo válasza Sipi (#264) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Az az érdekes, hogy néha viszont minden gond nélkül túllép az 50%-nál és nem szórakozik semmit.

Take a look to the sky just before you die

(#269) escie


escie
őstag

fordított valamelyikőtök amd64-n kde3.5-öt?
a kdepim fordításakor kifut a memóriából, és elkezdi a swap-ot használni, sejthetitek a sebességet... :U
32-bites rendszeren lazán lefordult...

francba, kevés a félgiga ram... :(

I'm back, baby!

(#270) dr_strange válasza escie (#269) üzenetére


dr_strange
senior tag

túrd fel az FGO Desktop szekcióját, biztos femerült már másnál is a dolog

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#271) Sipi válasza escie (#269) üzenetére


Sipi
addikt

Kapcsold ki a kdeenablefinal flaget, meg átmenetileg vedd ki a CFLAGS-ből a pipe-ot. Mindkettő memóriát használ a fordítás gyorsítása érdekében.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#272) escie


escie
őstag

kösz mindkettőtöknek, az említett flagek nélkül most fordul, minimális swap használata mellet... :) úgy néz ki, most megittam a levét, hogy a ram-on spóroltam...

jól értem? a pipe flag nincs hatással a készülő binárisra, csak a fordításnál van jelentősége?
--
egy kis apróság, talán érdekes lehet valakinek.
gondolkodtam, hogy lehetne a másik gépemet elérni ssh-n keresztül igazán egyszerűen, egy kattintással, az asztalról.
erre jutottam: egy ''parancsikon'', mely a következőt teszi:

konsole -e ssh cel.gep.neve

(kde esetén)

I'm back, baby!

(#273) Sipi válasza escie (#272) üzenetére


Sipi
addikt

kdeenablefinal: az összes programot, include-ot egy nagy file-ba teszi, és azt fordítja, mert így jobban tudja optimalizálni. Hátránya, hogy sokszor pár száz kbyte-os file-t kell fordítani, ami főleg, ha optimalizálsz is, baromi sok memóriát igényel.
pipe: ami normál esetben temp file-okba íródna, s onnan olvasná a fordítási procedúra, azokat csöveken (pipe) keresztül csinálja, így sokkal gyorsabb. Viszont ez memóriát igényel.
Mindkettő csak a fordítás során van hatása, azt gyorsítja.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#274) escie válasza Sipi (#273) üzenetére


escie
őstag

kösz, igazán kimerítő magyarázat... :)

azóta már megy is élesben az amd64-en is a 3.5-ös kde. ''megjavult'' a cserélhető médiás dolog is. megy a pendrive, cd, minden...
már-már vészesen tökéletesen megy minden. :DDD
(hmm, integrálták a superkarmaba-t. bár nem rossz, de inkább a krusaderrel tették volna ezt.)

I'm back, baby!

(#275) Jester01 válasza Sipi (#273) üzenetére


Jester01
veterán

pipe: ami normál esetben temp file-okba íródna, s onnan olvasná a fordítási procedúra, azokat csöveken (pipe) keresztül csinálja, így sokkal gyorsabb.

Ez igaz. De abban nem vagyok biztos, hogy ez jelentõs plusz memóriát igényelne, hiszen nem tartja az egész fájlt a memóriában, hanem szépen ''átfolyik a csövön''.

Jester

(#276) Sipi válasza Jester01 (#275) üzenetére


Sipi
addikt

Nem igényel túl sok memóriát, de mindenképpen többet, mint temp file-ok használatával. Csak egy ''vészforgatókönyvet'' írtam le gyorsan, ezzel a kettővel lehet hirtelen a legtöbb memóriát megtakarítani.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#277) Sipi


Sipi
addikt

Kicsit meg vagyok zavarodva, valaki kisegíthetne...

Eddig mindig a default runlevelen volt a net.xxx scriptem, onnan indult. Nemrégiben ez nem lett jól, a béta baselayout a háttérbe teszi a kapcsolat felépítését, s futtatja tovább az initszkripteket. Így viszont a portmap, ntp-client és famd nem indult el.
Megoldottam úgy, hogy átraktam a boot runlevelbe a net.eth0-t. Azt azonban nem tudom, helyes-e így. Érzésem szerint nem...
A /etc/conf.d/rc file-ban van egy net strictness checking. Itt beállítható, hogy minden hálókapcsolat legyen up, vagy sem ahho, hogy a hálózatot teljesen késznek lehessen nyilvánítani. Ezt nem változtat semmit sem.
Ráadásul kezdem nem érteni... A /etc/conf.d/net-ben lehet MINDENT beállítani. Mi szükség van még mindig a net.eth0, stb. szimlinkekre? Az init nem hozza fel automatikusan a net-ben beállított interfészeket? Hol kell indítani ezeket? Mi a fene van? :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#278) brazso válasza Sipi (#277) üzenetére


brazso
tag

Este utánanézek. Vagy 3 napig fordítottam az új KDE-t, mivel a kisfiam = ;] rendszeresen lekapcsolja a gépet. Nálam a netmount és az sshd nem indul el bootnál pár napja, de kézzel, pl. /etc/init.d/netmount start, mindkettő elindul. Logban semmit sem találtam, így elég tanácstalan voltam, hogy mégis mi a baja...

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#279) Sipi válasza brazso (#278) üzenetére


Sipi
addikt

Olyasmit találtam erről, hogy a kernelből esetleg kimaradt pár ***socket opció...
Utólag nekem is elindulnak, ennyi a gáz, hogy amikor futna, még nincs netkapcsolat, az pár másodperccel később lép életbe. Késleltetéssel jó lenne, de szerintem ennek automatikusnak kellene lennie.
A hálót a boot runlevelből indítva szépen muzsikál (sőt, még gyorsabb is lett a rendszer, de nem tudom, miért...). Csak tudtommal ez meg nem szabályos. :)

Tessék a kisfiadat a power ledre átszoktatni a power gomból! :D Az szépen világít is. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#280) brazso


brazso
tag

A következőkre (nem) jutottam. Kezdtben így nézet ki az init indító listám (rc-update -s)

apache boot
net.eth0 default
net.lo boot
mysql boot

Érdekes módon a net.eth0 egy szimpla symlink a net.lo-ra, így nem értem miért szerepel egyszer a boot-ban, másodszor a defaultban. Többféle kombinációt kipróbáltam a net.eth0 és net.lo-val, az eddig problémás netmount és sshd jó is lett, de hol nem jött létre az adsl kapcsolat, hol nem indult el a mysql vagy az apache. Szóval valamivel mindig gond volt.
Miért kell a net.eth0-s symlink a net.lo-ra?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#281) Sipi válasza brazso (#280) üzenetére


Sipi
addikt

A bootban tutira nem lehet lényegében semmi, pár beűllító-szkriptnél. apache, mysql tutira default. A bootba érdekes módon az alsasound megy még bele, más nem.
Illetve most nekem a net.eth0, hogy mindenképpen legyen netem, mire a defaultban lévő, netet igénylő démonok indulnak.

A net.lo végül is a fő netindító. Szerintem sem kellene a szimlink, lehet, hogy megváltoztatják egyszer (mostanában nagyon nagyokat változtatnak a baselayouton). Az rc-scriptek végigmennek a net.* szkripteken, nézve, mik vannak, majd a végződést kikeresik a conf.d-s net fileból, és annak megfelelően indítják el a megfelelő szolgáltatást.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#282) Sipi


Sipi
addikt

Dr_Strange, neked nincs valami infód arról, az új, béta baselayout hogyan működik? Mi való a boot és mi a default runlevelbe, hogyan változott meg a net.*-kezelés, stb... Nagyon eltér a régitől...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#283) dr_strange válasza Sipi (#282) üzenetére


dr_strange
senior tag

helló, Sipi, nincsen (feltettem, először nem volt net, aztán rájöttem, hogy config fájlokat kell frissítenem, azóta megy minden), majd túrok egy kicsit az FGOn

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#284) Sipi válasza dr_strange (#283) üzenetére


Sipi
addikt

S Neked hogy megy most a net? Nekem a confd-net file-ban config_eth0=adsl. Hogyan használod a confd-rc file-ban a parallel startup, netstrictcheck, autointerface, usefstab változókat? net.lo és net.xxx melyik runlevelen indul?
Mert nekem most így működik, de nem szabványos.

BTW, az automount megint nem muzsikál... Ha qingy-ből egyből X-et indítok, semmi nem megy. Ha előbb konzolban rootként belépek, eddig ment. Mivel az új hal nem használ fstabot, töröltem a régi bejegyzéseket. Azóta, hiába írtam vissza, nem működik sehogy. Néha sikerül elérnem, hogy az ivman a /media/NULL alá csatolja a dvd-t, de a cd-t le sem kakkantja...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#285) dr_strange válasza Sipi (#284) üzenetére


dr_strange
senior tag

egy link:
http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-386686-highlight-baselayout.html

az illető fájlokat majd otthon megkukkantom, de a confdnethez nem nyúltam amióta felinstalltam a rendszert (dhcp, chello)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#286) escie


escie
őstag

Sipi, egész pontosan melyik baselayout? 1.12.0_pre11-r3?

elvileg kéne lennie egy ilyen függőségi sor-nak. ha stop-olom a net.eth0-t, akkor előbb leállítja az azon hallgató sshd-t, apache-ot, stb...
nekem a bootban van, de ha áttenném a default-ba a hálózatos dolgokat, akkor sem lenne semmi baj...

nekem sem változott semmit, mióta telepítettem...

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#287) Sipi válasza escie (#286) üzenetére


Sipi
addikt

Azt hiszem, a legújabb verzió, az biztos. Meg az előző is. :)
Tudom, így kelleNE működnie. (Bár azt nem tudom, ha valamit bootban indítok, és kell neki egy script a defaultból, akkor mit csinál...)
Nem lenne semmi baj, csak éppen backgroundolja a net.eth0-n az IP cím kiosztását (ADSL, és meg kell várnia, míg a pppoe megkapja DHCP-n az IP-t). Ez eltart egy darabig (saccra 5 másodperc), úgyhogy addig a soron következő pár service nem megy.
Bár érdekes, mert nem maga a portmap ad hibát, hanem a start-stop-daemon, hogy nem indult el a portmap... És attól, hogy nincs külső IP-m, még mennie kellene.
Amit még el tudok képzelni az az, hogy esetleg a portmapnek kell a net.eth0, mint elindult függőség. A background miatt pedig úgy állítaná be a runlevel system, hogy még nem indult el?!? Ennek így nem lenne értelme...

Ma lesz mit küzdenem. Az a nyamvadt automountot is meg kellene csinálnom, mert totál hektikusan megy, akkor sem tökéletesen. Valószínűleg udev-probléma, a fórum szerint a 073 kvázi működésképtelen, azzal megspékelve, hogy legalább hibát sem ad semmire, csak kvázi nem csinál semmit.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#288) escie válasza Sipi (#287) üzenetére


escie
őstag

hát akkor nem a portmap szkriptet kéne megnézni, hogy mi baja? vagy nemtom. eleve furának tartom, hogy egy ilyen sok ''gyerekkel'' rendelkező szkriptet párhuzamosítsa... :U
amúgy ez a dhcp-ről beállítása törvényszerűen tart ilyen hosszú ideig? nekem is ilyen sokáig(~5s) ül miatta a boot...

érdekes módon, nekem most javult meg az automunt, hogy mindkét gépet ~-ra állítottam át a múlt héten. megint bejött a várakozó álláspont. :) elég kiforratlan még ez az új technika, csapong a fejlesztése, verziórol verzióra.

I'm back, baby!

(#289) brazso válasza Sipi (#281) üzenetére


brazso
tag

És akkor most neked szerepel a boot-ban a net.lo és a net.eth0 is?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#290) Sipi válasza escie (#288) üzenetére


Sipi
addikt

Nem, a portmap évszázadok óta háborítatlanul pihen a gépemen. Egyébként sem az ő baja, mert akkor az ugyancsak régóta változatlan ntp-client is rossz lenne.
Itt szerintem, ahogy néztem, egyértelműen az a baj, hogy a net.eth0 háttérbe vágta magát, és az init folytatta az indítást. Így a net még nem volt készen, amikor azoknak már szüksége lett volna rá...
A DHCP mindig eltart pár másodpercig - Windows-on akár tízig is. :)

Az automountról lemondtam... A hibára rájöttem: elkészülnek ugyan az udev-eszközök (hdc és hdd, vagyis cdrom0 és cdrom1), de a tulajdonosa mindig az lesz, aki (először) belép a gépre, a jogok pedig rw-------! Vagyis senki nem képes hozzájuk férni, még a hal, az automount sem! Abban a pillanatban, ahogy rw-rw---- jogot adok rá, már pörögnek is fel, a rendszer észreveszi őket.
Az viszont fura, hogy ha nincs az fstabban felsorolva, hogy hova csatolja, akkor a /media/NULL-ba rakja őket... Fura, mivel a /media-ba csatolja, tuti, hogy a hal kezeli (az pakolja oda). De nem ad neki értelmes nevet. Ha beírom az fstabba, akkor csatolja a cdwriter és cdrom alá.
Ja, a loginra megváltozó jogok alapján a pam_console-ra gyanakodtam, de érdekes módon a /etc/security/console.perms fileban meg 0660 jogot adna a cdrom-eszközöknek, ami pont jó lenne... De akkor mi a görcs írja át?!?

Mindegy, megjelent az udev-077, elég nagy ugrás a 073-hoz képest. Azt írták róla, hogy rengeteg furcsa, megmagyarázhatatlan hibát javít. Abból pedig nekem van bőven. :)

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#291) Sipi válasza brazso (#289) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, így normálisan működik minden, viszont elvileg nem lenne szabad a bootban indítani a hálózatot. (Már csak azért sem, mert mire a defaultban bekapcsol a tűzfalam, az pár perc...)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#292) Sipi


Sipi
addikt

Ja, a Portage 50%-nál lelassul-problémára.
A fórum említett egy érdekességet: mivel a Portage fában százezer fölötti apró file található, melyek folyamatosan változnak, ez iszonyatosan fragmentálja a file-rendszert. (A Linuxosok is fragmentálódnak, csak sokkal kevésbé, mint az NTFS. De a Portage alaposan megizzaszt mindent.)

Jó megoldásnak tűnik az a javaslat, hogy a teljes Portage fát érdemes átköltöztetni egy teljesen más partícióra (akár másik vinyóra). Jelenleg a /usr/portage, az ide tartozó packages és distfiles könyvtárakat, valamint a rengeteget módosuló /var/cache/edb, a ccache, a /var/tmp/portage és a /var/db/pkg könyvtárakat mozgattam át, utóbbi négy esetben symlinkkel mutatva az új helyre. A make-conf-ban megadtam az új helyet. Most elég gyors a Portage-fa frissítése.
Érdemes nulláról felépíteni, vagyis egy üres portage és edb könyvtárra ráengedni az emerge sync-et. Ez először sokáig tart, lévén minden file-t leszed rsync-kel, majd nulláról újraépíti az edb adatbázist, de utána látványosan javul a helyzet. Remélhetőleg a gépem látványos lassúsága is javulni fog. Észrevettem, hogy a frissen telepített KDE-m piszok gyors volt, majd a hónapok során dühítően lelassult a betöltődése. prelinkeltem, de indítás után szinte szétesik a vinyó, úgy zörgeti. Valószínűleg a Portage által összetört file-ok betöltése okozta ezt.
Reiserfs-t hogyan tudnék defragmentálni? Azon kívül, hogy mindent átmozgatok egy másik partícióra, majd vissza... (Jut eszembe, ha így csinálom, akkor ugye bootolok LiveCD-ről, csatolom a könytárakat és mozgatok. Hogyan oldható meg, hogy minden jogosultság, tulajdonos megmaradjon az ide-oda mozgatás során?)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#293) escie


escie
őstag

érdekes hibára(?) lettem figyelmes.

a yakuake-ban(quake szerű lecsúszó konzol), épp a metalog-ot emergeltem, az írta ki a kis üzeneteit(sárgacsillagos), a másik tabon pedig épp egy rc-status parancsot adtam ki, és a metalog emerge üzeneteiből néhány sor átcsúszott ide. a metalog-emerge is épp rc-vel kapcsolatos szkriptet futtatott, épp megpróbálta magát a loggerré tenni. innen lehet a kavarodás.
--

ha már itt járok. melyik runlevelbe kell/szabad/érdemes tenni a loggert. (mostmár metalog, adtatok pár ötletet nemrég...:) )

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#294) Sipi válasza escie (#293) üzenetére


Sipi
addikt

Lényegében minden a defaultba megy, a logger is. A bootban a hw-init (clock, keymaps, modules, serial, urandom, checkfs), a net.lo és az alsasound van. No és persze a filesystem check.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#295) dr_strange válasza Sipi (#292) üzenetére


dr_strange
senior tag

ha jól emlékszem, cp -A -val másolva megmaradnak a jogosultságok

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#296) escie válasza Sipi (#292) üzenetére


escie
őstag

nincs valami elegánsabb módja a defragmentálásnak? valami célprogram...

I'm back, baby!

(#297) Sipi válasza escie (#296) üzenetére


Sipi
addikt

Ezt szeretném én is tudni. :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#298) escie válasza Sipi (#297) üzenetére


escie
őstag

ja, tehát kérdés volt. :)
végül is, a defragmentáló progik is ezt csinálják, csak valahogy trükkösebben...
--
Asturel azzal henceg nekem icq-n, hogy milyen jó ez a cdb portage backend, lehet, hogy ki kéne próbáljam... :)

I'm back, baby!

(#299) Sipi válasza escie (#298) üzenetére


Sipi
addikt

Egy lassú gépen cdb-re álltam át, az égvilágon semmi különbséget nem tapasztalok sebességben...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#300) asturel válasza Sipi (#299) üzenetére


asturel
őstag

nekem igy 2 perc sincs az emerge metadata (szinte vegigporog 100%ig es 50%-nal se all meg mint cdb nelkul),mig cdb nelkul talan 10 percig is elvolt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.