Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) hroleez válasza tierbatyo (#650) üzenetére


hroleez
tag

Rosszul etc-update-lek? Simán lefuttattam.. ez a bajság? MOst leszedem az udev-et, a baselayout-ra melyik régebbit tegyem fel?

(#652) escie


escie
őstag

hmm, ez a kuroo elég remek kis app. mindent tud, amit a portage-hoz kell. make.conf, meg a maszkolások, portage böngészés...
de,
ugyanaz a baja, mint az eix-nek a múltkor(nem jól írja ki a csomag leírását), csak erre nincs bugzilla bejegyzés, és magamtól nem jövök rá, hogy oldható meg. :(

ötlet?

I'm back, baby!

(#653) hroleez válasza tierbatyo (#650) üzenetére


hroleez
tag

Melyik csomag telepíti/készíti el a hagyományos /dev-et?

(#654) Sipi válasza hroleez (#653) üzenetére


Sipi
addikt

A /dev/BOOT hiba egyértelműen arra utal, hogy a /etc/fstab-ot felülírtad a defaulttal, és abban nem szerepel semmi. Írd vissza a régi partíciókat, nem olyan nehéz. Szerintem semmi más probléma nem lesz.

Ha a 2.4-es kernelről állsz át 2.6-osra, a devfs-udev átállásnak egyetlen negatív következménye lehet: előfordul, hogy néhány, a boothoz szükséges eszköz nem készül el időben. Erre megoldás, ha a /etc/conf.d/rc-ben az RC_DEVICE_TARBALL-t yes-re állítod, így minden leállásnál elmenti az aktuális eszközöket egy file-ba.

Egyébként a kérdésre válaszolva: udev esetén az udev, devfs esetén a devfs készíti el. :) Amíg ezek nem futnak, akkor pedig csak sima file-ok szerepelnek ott.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#655) hroleez válasza Sipi (#654) üzenetére


hroleez
tag

Köszi az fstab-ot visszaírtam, de úgy is hibával leáll a checking local filesystem-nél. Utána belép passwd-re, mc-vel néztem a /dev-et, semmi hd* eszköz sincs, csak egy root szimbolikus link. Ezért gondoltam, hogy felteszem valamelyik stage-ből a /dev tartalmat.
A kernelhez nem nyúltam, maradt a régi 2.4.27-es.

(#656) Sipi válasza hroleez (#655) üzenetére


Sipi
addikt

Ööö, szóval az ősrégi kernel megy. Nem álltál át véletlenül udevre? Ha leszedted a devfs-t és felraktad az udevet, a 2.4-es nem fog menni, mert nem lesz, ami elkészíti a /dev tartalmát. (Igaz, ehhez az is kell, hogy a conf.d/rc-ben az RC_DEVICES rosszul legyen megadva.)
A /dev tartalmát kézzel is létrehozhatod, át is másolhatod egy másik file-rendszerről, jó lesz.
De ezt az udev-devfs dolgot nézd már át, szerintem elkavartál valamit.

Ja, milyen hibával áll le?

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#657) hroleez válasza Sipi (#656) üzenetére


hroleez
tag

Az udev-et már leszedtem, elvileg a devfs-t nem.
A hiba:

Failed to start /etc/init.d/modules
Checking all filesystems ...
fsck.ext2: No such file or directory while trying to open /dev/hda2

és itt kéri a jelszót, vagy ctrl+d.

(#658) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Rosszul emlékszem, hogy shutdownkor az udev kiüríti a /dev -t? Mert ez devfs mellett elég gáz akkor.

Take a look to the sky just before you die

(#659) Sipi válasza hroleez (#657) üzenetére


Sipi
addikt

Ez éppen az a hiba, amit mondtam. Ki is írja: nem létezik /dev/hda2 eszköz. Ez azért lehet, mert vagy egyáltalán nincs devfs/udev, és nem jön létre a /dev tartalma, vagy pedig rossz van fent.
Légy szíves, menj már végig ezeken a pontokon:

- Milyen kerneled van? Konkrétan az, amit bootolsz: cat /proc/version.
- Ha 2.4-es sorozatú, akkor fenn KELL lennie a devfs-nek, s ekkor a /dev könyvtárban emlékeim szerint van egy .devfs könyvtár.
- emerge -pv devfs udev mit mond? Fenn van a devfs? Fenn van az udev? A /sbin-ben van devfsd és/vagy udevd?
- A /etc/conf.d/rc file-ban mi az RC_DEVICES és RC_DEVICES_TARBALL értéke?
- Nem probléma, ha fenn van az udev és a devfs egyszerre. A Gentoo intelligens annyira, hogy akár automatikusan eldöntse, melyiket használja. De az RC_DEVICES értékével kézzel is megadhatod, melyiket használja.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#660) Sipi válasza tierbatyo (#658) üzenetére


Sipi
addikt

Nem emlékszel rosszul, csak kicsit tévesen. :)
Nem kiüríti. Mivel a /dev-bejegyzásek automatikusan jönnek létre a kernel eseményei alapján, ha meghal a kernel, nincs /dev sem.
Egyáltalán nem lenne gáz, ha valaki megcsinálja azokat, amiket írtam. Vagy az RC_DEVICES_TARBALL-t yes-re állítod, ekkor leállásnál elmenti az összes bejegyzést. Erre szükség lehet, mert van olyan eszköz, aminek nem mindig jön létre bejegyzése, de ha megvan a régi, semmi gáz.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#661) hroleez válasza Sipi (#659) üzenetére


hroleez
tag

:B
Köszönöm, délután megnézem.

(#662) hroleez válasza Sipi (#659) üzenetére


hroleez
tag

Az eredmények:
cat /proc/version:
Linux version 2.4.27 (gentoo@livecd) (gcc version 3.3.2 20031218 (Gentoo Linux 3.3.2-r5, propolice-3.3-7)) #1 Fri Aug 20 16:15:14 UTC 2004

igen friss... :)
devfsd fenn van, devfsd-1.3.25-r9 és /sbin/devfsd van. Sőt, ha lefuttatom, akkor megjelenik a /dev alatt minden.
RC_DEVICE_TARBALL=''yes'', RC_DEVICES=''devfs''
Az udev nincs fenn.

R.

(#663) dr_strange válasza hroleez (#662) üzenetére


dr_strange
senior tag

Feltettem egy chatbox modult a Magentára, hogy ha valakiknek akut megbeszélnivalója van, ott ''élőben'' megtehessék egymással.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#664) Sipi válasza hroleez (#662) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor egy ''szimpla'' átállási bug lesz. Ha van olyan kerneled, amivel be tudsz bootolni, akkor boot, ekkor létrejönnek az eszközök. Elvileg, mivel el is menti őket, már mennie kell ennek a 2.4.27-esnek is. Ha nem, akkor egy install cdről boot, csatolás után a rendszered /dev könyvtárába másold át a hiányzó bejegyzéseket.
A /dev/hd*-okon kívül úgy emlékszem, a /dev/null és /dev/console szokott még hiányzoni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#665) Sipi válasza dr_strange (#663) üzenetére


Sipi
addikt

Ó, offolni is lehet? :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#666) dr_strange válasza Sipi (#665) üzenetére


dr_strange
senior tag

tőlem:) csak regisztráltak tudnak chatelni

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#667) hroleez válasza Sipi (#664) üzenetére


hroleez
tag

Tudod mi az érdekes? Hogy bebootoltam egy live cd-ről, és mountoltam a gentoo szerver rootját és a /dev-ben ott van minden! Tehát valami az eredeti kernellel tüntet el.
A család már fenyeget az internet hiánya miatt! :)

(#668) Yom válasza dr_strange (#663) üzenetére


Yom
aktív tag

koszi!
hamarosan at fogok allni ~x86-ra. nagyon jol fog jonni ez a chat :DDD

I came. I saw. I lagged out.

(#669) Sipi válasza hroleez (#667) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, a telepítés során mindenképpen kerül oda jópár statikus bejegyzés, különben nem indulna el a rendszer.
Ha kiürül, szerintem több oka lehet:

- rossz a devfsd verziód, próbálj más verziót feltenni
- nincs a kernelben a devfs támogatása, vagy nincs bekapcsolva ott valami automatic mounting
- kihal a devs indulás után. A bootnál lennie kell pár olyan sornak (még a kernelboot után, amikor kezdi a zöld OK-kat kiírni), ami arról tudósít, hogy indítja a devfs-t, miegymás. Idáig eljut? Ha igen, mit ír?

Egyébként miért nem állsz át 2.6-os kernelre? :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#670) hroleez válasza Sipi (#669) üzenetére


hroleez
tag

Köszönöm, a devfsd frissítése sikerrel járt, elindult a jószág. De annyira berágtam a sok ''more recent'' modul logokra, hogy 2.6 sorozatú kernel felugrik a hétvégén rá.
Köszi!

(#671) escie


escie
őstag

hmm, nem is tudtam, hogy GKH is Gentoo fejlesztő...

(pletykarovatunkat hallották. :) )

I'm back, baby!

(#672) dr_strange válasza escie (#671) üzenetére


dr_strange
senior tag

ki az a GKH?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#673) escie válasza dr_strange (#672) üzenetére


escie
őstag

Greg Kroah Hartman,
a 2.6-os kernel maintainer-e, vagy mi. lényeg, hogy nagy koponya, na... :)

I'm back, baby!

(#674) dr_strange válasza escie (#673) üzenetére


dr_strange
senior tag

thx

ez bizonyára jót tesz a gentoonak

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#675) hroleez


hroleez
tag

Sziasztok,

MOst, hogy talpraállt a szerverem, mindig valamin molyolok... :)
Indítanám az apache-t, így:

gentoo ~ # /etc/init.d/apache start
* Starting apache ...
Processing config directory: /etc/apache/modules.d/*.conf
Processing config file: /etc/apache/modules.d/10_mod_ssl.conf
Processing config file: /etc/apache/modules.d/70_mod_php.conf
Processing config directory: /etc/apache/vhosts.d/*.conf
Processing config file: /etc/apache/vhosts.d/00_default_vhost.conf
Processing config file: /etc/apache/vhosts.d/default-ssl.conf [ ok ]
gentoo ~ #

De a php állományokat nem futtatja, kinyomja, mint szöveges file ill. felkínálja a mentésre. Ami biztonságilag jó, de nem ide... Mitől lehet ez? A /etc/conf.d/apache-ban az APACHE_OPTS=''-D SSL -D PHP4'' benne van.

gentoo ~ # apache -v
Server version: Apache/1.3.34 (Unix) (Gentoo)
Server built: Jan 28 2006 14:16:44
gentoo ~ #

A másik, hogy egy router mögül a szerverről szeretnék küldeni/fogadni emailt. A routeren beállítom a virtual servert a levelezési portra és ehhez majd a gép ip címét, ugye?
A DDNS a dyndns.org-on van (a szolgáltató dinamikus címeket oszt).
Milyen levelező szervert ajánlotok? Postfix?

Köszi,
Roland

[Szerkesztve]

(#676) hroleez


hroleez
tag

Up! :)

(#677) escie válasza hroleez (#675) üzenetére


escie
őstag

amúgy olvastam, meg gondolkodtam ezen sokat, de nem jutottam semmire.
én is mindig szívok vele.
minden friss apache telepítés után valami ilyesmibe ütközök, volt olyan is, hogy a .html-t is csak simán kiírta, és nem renderelte a bögésző.
igazából állati nagy szívás az apache konfigfájlja, nem könnyű felfogni(nekem).

például, arra tudok tippelni, hogy nem négyes php-van fent, hanem ötös, így nem jó a php4 direktíva...
áttúrhatnád az apache, és a mod_php konfigját, lehet, hogy nincs megadva benne, mit kezdjen a php fájlokkal. (talán a dirindexeknél kéne megadni index.php-t is, vagy nem tudom. ez benne kell legyen a mod_php konfigjában.)
konfigfájl megváltoztatása után természetesen /etc/init.d/apache restart

tudom, hogy a helyzet adott, de... :)
ragaszkodsz az 1.3-as apache-hoz? nekem tökéletesen megy a 2.x-es széria, ötös php-vel.
talán kipróbálhatnád...

habár a gentoo-wiki.com nem elérhető jelen pillanatban, majd nézz szét itt is, mert eddig még azt is megtaláltam ott, amit nem is akartam....
esetleg fgo...
--
ha segíteni nem is tudtam, legalább nem hártáltattalak, ez is valami. :U :)

I'm back, baby!

(#678) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Miért van az, hogy a portage-ból kivesznek egy stable csomagot és csak a testing-ek maradnak benne. Kicsit furának tűnik. Egyébként ati-drivers-extra-ról van szó. Ati drivers-ben még ott a stable, extra-ban meg már nincs benne. Ha meg két különböző verzió van fenn ezekből, akkor oda vissza upgradelne, meg downgradelne.

Take a look to the sky just before you die

(#679) Yom


Yom
aktív tag

Vege a vizsgaidoszaknak. megvan vegre!:D most mar visszaterek a jo kis gentoohoz :))

I came. I saw. I lagged out.

(#680) Yom válasza tierbatyo (#678) üzenetére


Yom
aktív tag

sztem folosleges az ati-drivers-extra. vagy ad vmi jo cuccot? en sose hasznaltam, pont emiatt h sosincs belole az a verzio, ami az ati-drivers-hez kene.

I came. I saw. I lagged out.

(#681) Sipi válasza tierbatyo (#678) üzenetére


Sipi
addikt

Többnyire azért, mert kiderül róla, hogy mégsem annyira stable... Az ati-s cuccok meg főleg. Szerintem abból nem is létezik stabil kiadás. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#682) dr_strange válasza Sipi (#681) üzenetére


dr_strange
senior tag

ezenkívül a program stable volta nem feltétlenül jelenti azt, hogy az ebuild is stable...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#683) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Igazából csak azért zavar, mert ez a verzió volt jó az 6.8.2-r6-os xorg-hoz és lusta vagyok visszatérni az r4-esre. :B

Take a look to the sky just before you die

(#684) Yom válasza tierbatyo (#683) üzenetére


Yom
aktív tag

melyik verzio ez? nekem eddig 1 se mukodott az r6-tal:(

I came. I saw. I lagged out.

(#685) dr_strange


dr_strange
senior tag

kissé dilemmába kerültem... úgy egy hónapon belül új gépet kell vennem, ki is néztem egyet magamnak, de azt alapból ati kártyával szállítják... lehet bele kérni nvidiát, de az vagy 40 font extra költség; viszont atim sosem volt, mindig is nvidia, ami gyakorlatilag mindig könnyedén ment gentoo alatt
na mindegy, még alszom rá, de látva az atis nyűgöket, lehet, hogy megéri nekem az a felár (ha meg nem, majd jövök sírni és tanácsot kérni:)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#686) tierbatyo válasza Yom (#684) üzenetére


tierbatyo
senior tag

8.14.13-r3, de az is csak akkor, ha nem használsz 2.6.15-ös kernelt, mert akkor kell hozzá patch is, amit nem biztos, hogy hozzáadtak az ebuild-hez.
A bug: [link]

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#687) Sipi válasza dr_strange (#685) üzenetére


Sipi
addikt

Még nem tudom, megérje-e nekem az, hogy nekem adod az új Ati-t, s cserébe felajánlom a GeForce2 GTS-emet, 3D-szemüveggel, kalappal. :)
Bár ha azt a 40k-t hozzácsapod, megéri. :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#688) dr_strange válasza Sipi (#687) üzenetére


dr_strange
senior tag

á, nem köszi, azért a 35 fontért egy GF 6800 XT-t csapnak bele...

(bár nemtom mit görcsölök, nem is szoktam 3ds játékokat játszani nagyon...:) )

[Szerkesztve]

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#689) escie válasza Sipi (#681) üzenetére


escie
őstag

''Szerintem abból nem is létezik stabil kiadás.''
dehogynem.
stabilan hozza a kritikán aluli teljesítményt.
:U

az ati vs nvidia problémához tehát annyit tudnék mondani, hogy kompatibilitási gond nem nagyon van az ati-val, egyszerűen csak lassú. egy sokkal régebbi nvidia kártya adott esetben nagyobb fps-t produkál, mint az ati. (sejtésem, és tudomásom szerint, sok dolog nincs implementálva az ati driverében, ezért sok a fallback, tehát a cpu dolgozik a gpu helyett.)
nálam, főleg cedegával emulált játéknál volt szembetűnő a különbség. viszont natív ut2004 alatt közel azonos teljesítményt hozzott a két kártya.
radeon9100-et cseréltem gf4mx400-ra, ezutóbbi sokkal kisebb teljesítményű, és régebbi.

ha nem nagyon játszogat az ember, talán nem számít, hogy ati, avagy nvidia.
viszont voltak gondjaim a radeonnal, ha fb konzolt használtam, de valószínű, ez már nem áll manapság.

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#690) dr_strange válasza escie (#689) üzenetére


dr_strange
senior tag

köszönöm a tanácsokat - most e pillanatban úgy gondolom, megéri nekem az a plusz költség, ha megúszok vele néhány ősz hajszálat; ha egyszer az embernek van egy gyors videokártyája a gépben, addig úgysem nyugszik, míg be nem lövi a 3Dt, még ha nem is igen használja, márpedig fogok én eleget szívni gondolom a teljesen új rendszer, 64bit stb. miatt, mint hogy még egy Atit is vegyek a nyakamba

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#691) Yom válasza tierbatyo (#686) üzenetére


Yom
aktív tag

hat sajnos 2.6.15 os kernelem van:( de ha hazaerek sztem megprobalom ezt az atit+peccset:)

I came. I saw. I lagged out.

(#692) Yom válasza dr_strange (#690) üzenetére


Yom
aktív tag

hat ha van penzed, akkor nvidia. esetleg nincs lehetoseg arra, h 1 gyengebb nvidiat tegyenek bele?
nekem regota van ati-m, de mar nagyon unom:( szep a kepe, jok vele a jatekok stb... csak rengeteg vele a szivas :O mar kozel allok en is ahhoz, hogy lecsereljem vmilyen nvidiara, csak sajnalom ra a penzt:(

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#693) tierbatyo válasza Yom (#691) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Ha gondolod, akkor elküldöm a patch-et, meg az átírt ebuild-et.

Take a look to the sky just before you die

(#694) Yom válasza tierbatyo (#693) üzenetére


Yom
aktív tag

koszi, az nagyon jo lenne.
yomagam@gmail.com -ra legyszi

I came. I saw. I lagged out.

(#695) dr_strange válasza Yom (#692) üzenetére


dr_strange
senior tag

a gépcsere most kényszerű, mert külföldre költözöm, és az ittenit nem viszem magammal - most egyszer beruházok egy tisztességes gépbe, és az én gépigényeim mellett akkor évekig nem kell hozzányúlni

a website alapján, ahol kinéztem a gépet, olcsóbb kártyát nem tesznek bele, de mindegy, ez legyen a legnagyobb bajom

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#696) hroleez


hroleez
tag

Sziasztok,

Valakinek van valami tapasztala a xen wv-ről? Feltettem, de eddig nem tudtam kibillenteni a nyugalom (futástalanság a winyón) tengeréből...

Üdv,
Roland

(#697) Sipi válasza hroleez (#696) üzenetére


Sipi
addikt

Ez mi lenne? Az app-emulation alatt lévő virtuális gép? Felteszem, holnapra talán fel is megy... :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#698) Yom


Yom
aktív tag

Ti talalkoztatok olyannal, hogy 1 egertol megfagy a boot? Vettem 1 uj egeret: Razer Copperhead, es ha be van dugva lefagy a linux bootnal (UTF-8 beallitasnal, ami a coldplug elott van). a kernel mikor felismeri az usb-s cuccokat, nem latja az egeret. (winben m1 jol az eger). ennek az egernek van belso firmware-je, amiben tarolja az eger a profilokat (lezer sebesseg, usb sebesseg stb). lehet h emiatt fagy meg? az eger 1000hz-s usb frissitessel m1. a linux tamogatja ezt? en erre a 2 hibara tudok csak gondolni. de megoldani nem sikerult meg:( nincs vmi otletetek?

I came. I saw. I lagged out.

(#699) Sipi válasza Yom (#698) üzenetére


Sipi
addikt

Anno láttam a Gentoo fórumon egy topikot, talán a játékok szekcióban, olyasmi volt a címe, hogy ''an interesting hack for usb mouse gamers''. Egy patch volt benne, hogy 1000Hz-el menjen az USB-s egér. Nem biztos, hogy pont ez a megoldás, de mivel a kernel nem tud ennyit kezelni alapból (tudtommal), érdemes megnézni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#700) tierbatyo válasza Yom (#698) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Ezeket találtam:
[link]
[link]

Take a look to the sky just before you die

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.