Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) tierbatyo válasza tierbatyo (#500) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Pontosabban az ACCEPT_KEYWORDS=''~x86'' emerge -pv gnome kimenetéből.

Take a look to the sky just before you die

(#502) hroleez válasza Sipi (#497) üzenetére


hroleez
tag

Köszi! Igen teszem kézzel; most a libgif/libungif fordította fejre a dolgokat! Próbáltam kézzel feltenni a csomagokat, de kell nekik valami esound, ami nem megy fel, libesp hiányában... Ez mi?
SIKEEERÜLt! :)) Szóval egy ''emerge sync; emerge -C genkernel && emerge genkernel'' megoldotta az udev-es elkeseredésem!!! Bár némi üröm azért van, az USB driveokat nem akarja még látni... De már ez nagy eredmény! Köszi nektek!
Sőőt, 2.6.15-ös kernelt is leforgattam jól, bár a vesafb-tng irtózatosan lassú, kb. 8-10 mp, mire ehy dmesg lejön a képernyőn... Ez mitől lehet?
Köszi,
R.

[Szerkesztve]

(#503) hroleez


hroleez
tag

A libosp.so.4 az openSP része(?), linkeltem rá libosp.so.3-at, de gy sem fordul le az esound. Hogyan lehet megmondani szép szóval a gentoo-mnak, hogy ugyan ne akarjon már enlightenment-es dolgokat feltenni...? :F

(#504) dr_strange válasza hroleez (#503) üzenetére


dr_strange
senior tag

nézd meg, mik dependálnak az esoundra (eixszel asszem meg lehet), és ha nincs köztük olyan, ami kell neked, akkor velük együtt pakold be az /etc/portage/packages.mask-ba

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#505) hroleez válasza dr_strange (#504) üzenetére


hroleez
tag

az eixszel alatt ''emerge -ex esound''-t értesz? Sajna a file-roller -nek kell az esound, a file-roller meg nekem...

(#506) dr_strange válasza hroleez (#505) üzenetére


dr_strange
senior tag

nem, az eix segédprogramra gondolok, ami a gentoolkit csomag része

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#507) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Érdekes dolgot vettem észre a Gentoo-mon. Nagyobb frissítések után nem mindig hajlandó elindulni reboot után. Eléggé változatos helyeken akad ki boot során. Ilyenkor muszáj bebootolnom Debianra és chroot-olni, majd kiadni a depscan.sh-t meg az env-update-t. Azt nem tudom, hogy melyik javítja meg, depscan-re tippelek, de utána megy szépen.

Take a look to the sky just before you die

(#508) Sipi válasza tierbatyo (#507) üzenetére


Sipi
addikt

etc-update-et kiadsz mindig? Ha a baselayout frissül, és a konfigokat nem frissíted, könnyen fejre tud állni.
A másik pedig az lehet, hogy nagyobb frissítés után érdemes a revdep-rebuildet lefuttatni, mert pl. nekem a postfix a mysql-től is függ, így mysql frissítés után a postfix sem indul el.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#509) tierbatyo válasza Sipi (#508) üzenetére


tierbatyo
senior tag

etc-update mindig kiadva, revdep-rebuild is. Először azt hittem, hogy valamiért az kernel+initrd nem tetszik neki, de initrd nélkül is csinálja. Szóval egyelőre nem tudom mi van.

Take a look to the sky just before you die

(#510) Sipi válasza tierbatyo (#509) üzenetére


Sipi
addikt

Ha legközelebb kekeckedik, írd már le, mi a pontos hibaüzenet! Amennyit megborítottam már a Gentoo-mat, biztosan összefutottam egyikkel-másikkal. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#511) tierbatyo válasza Sipi (#510) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Hibaüzenet? Hát az legtöbbször fagyás boot közben, vagy pedig rebootol egyet boot közben magától.

Take a look to the sky just before you die

(#512) Yom válasza hroleez (#454) üzenetére


Yom
aktív tag

Nemtom, azota sikerult e megoldanod a problemat!
nezegettem az /etc/conf.d/rc -t
es alapban: RC_DEVICE_TARBALL=''no'' ezt atallitottam RC_DEVICE_TARBALL=''yes'' -re, es mukodik jol a mixer!

I came. I saw. I lagged out.

(#513) Yom


Yom
aktív tag

hasznaltok tv out? mert sikerult belonom, csak az a bajom, hogy a tv-n nem teljes kepernyos a kep. hogy lehet kihuzni teljes kepernyore?

I came. I saw. I lagged out.

(#514) Yom válasza Yom (#513) üzenetére


Yom
aktív tag

bovult a problemam:)
amit az elobb irtam, azt ugy ertettem, hogy az asztal nem teljes a tv-n: van kb 3-4cm-s fekete sav az asztal szele, es a tv szele kozott. ezt hogy lehet allitani?
a masik problemam az, hogy az mplayert elinditom a tv-n, es teljes kepernyore rakom, akkor a kep merete nem valtozik, csak feketevel feltolti a maradek reszt.
pl: 600x300as a film, teljeskepernyore rakom a tv-n (1024x768 felbontas), a tv-n a film merete marad 600x300, es a tobbi fekete sav. ezt hogy lehet allitani?

I came. I saw. I lagged out.

(#515) Yom válasza Yom (#514) üzenetére


Yom
aktív tag

mplayert sikerult megoldanom:)
a video output driver-t X11 (OpenGL) -re allitottam.
mar csak az elso ''problemaval'' kuszkodok

I came. I saw. I lagged out.

(#516) hroleez válasza Yom (#513) üzenetére


hroleez
tag

Leírod, hogyan sikerült?

(#517) hroleez válasza Yom (#512) üzenetére


hroleez
tag

Köszi, megjavult egy teljes frissítés után! De megnézem, amit írtál, hogy min áll!

(#518) hroleez válasza dr_strange (#506) üzenetére


hroleez
tag

Nem találtam a legfrissebb gentoolit-ben eix-et... :F
Hogyan lehet megnézni, hogy egy csomagra (libungif) milyen más csomagoknak van szüksége? Teljesen borított a libungif... :(
Feltenném az ivman-t, de van valami crypt (bocs, most nem otthon vagyok, nem tudom pontosan) maszkolva van egy másik csomaggal (egyik sincs fent), hogyan tudom megmondani, hogy a kettő közül egyik menjen fel? (unmask)
R.

(#519) hroleez


hroleez
tag

Felkerült a dbus is, ő meg indításkor hiányolja a dbus-daemon-1-et! Miért? Az emerge teljesen csont nélkül ment erre.
Viszont az USB-s dolgok megjavultak!!! Köszönöm mindenkinek!
R.

[Szerkesztve]

(#520) dr_strange válasza hroleez (#519) üzenetére


dr_strange
senior tag

nézd meg pontosan a hibaüzenetet (mintha nekem is lett volna ilyen), nem egy libdbus.so nevű fájlt hiányol? én egy symlinkkel megoldottam

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#521) dr_strange válasza hroleez (#518) üzenetére


dr_strange
senior tag

Igazad van, elnézést, külön csomag.
http://packages.gentoo.org/search/?sstring=eix

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#522) hroleez válasza dr_strange (#520) üzenetére


hroleez
tag

Nálam a dbus-daemon-1 dologra írja ki induláskor, hogy nem találja vagy nem létezik...
A logokat még éjjel nem néztem.

(#523) Sipi válasza hroleez (#518) üzenetére


Sipi
addikt

Az eix külön csomag, nem a gentoolkitben van. :)
GIF képek kezelésére két csomag van. A libungif, amiből kimaradt a védett tömörített GIF, illetve a giflib. Ez utóbbit érdemes használni, a libungifet szedd le! Ekkor értelemszerűen azon programok, melyek libungiffel lettek fordítva, hiányolni fogják, de egy revdep-rebuilddel tedd fel újra őket! A giflib ugyanazon könyvtárakat adja, azzal is menni fog.
Az ivmannak kell a pmount, az pedig a cryptsetup-ot igényli. Ebből én a cryptsetup-luks-ot használom. De ebből az 1.0.1-r1-es nincs maszkolva...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#524) Sipi válasza hroleez (#522) üzenetére


Sipi
addikt

Az új dbus megint tök más, mint a régebbi, ezért az initscript új nevet kapott. A régi dbus, az új dbus-daemon-1. Én azt csináltam, hogy mivel a /etc-ből nem unergelődik semmi, letöröltem a /etc/init.d/dbus-t, és szimbolikus linket hoztam létre dbus néven a dbus-daemon-1-re. Így mindegy, melyik program mit akar indítani, ugyanaz indul.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#525) hroleez válasza Sipi (#523) üzenetére


hroleez
tag

Köszi, leszedtem a libungif-et, csináltam egy revdep-rebuild-ot, a csomagokat kézzel fel is tettem, de az icewm-session (és pl. még a gthumb) is panaszkodik a libungif hiányára.. Persze ezeket is reemergeltem újra. Ja, a revdep-rebuild nem is írta, hogy a gthumb-ot vagy icewm-et is fordítsam újra... De pl. a kino-t igen :)
Az ivman-hoz: igen én is a cryptsetup-luks-ot tenném fel, de a sima cryptsetup nem akarja engedni.
R.

(#526) hroleez válasza Sipi (#524) üzenetére


hroleez
tag

Köszi! Próbálom.

(#527) Sipi válasza hroleez (#525) üzenetére


Sipi
addikt

Az icewm-session mi lenne? Nem találok ilyen csomagot. Ha az icewm része, akkor azt is fordítsd újra. Meg a gthumbot is. Ami sír, az emergéld! :)
A revdep-rebuild elég furán működik, nekem sem ír ki mindent. Azt szoktam, hogy prelinkelek, az minden liben, binen végigmegy, úgyis kiírja, ha valamelyiknek baja van.
Meg használat közben is kiderül, ha valamelyik sikítozik.
Mivel a cryptsetup és cryptsetup-luks, nevéből adódóan, lényegében ugyanaz, ütik egymást. Ilyenkor mindig le kell szedni a régit, úgy emergelni az újat. unmerge cryptsetup, utána felmegy a luks.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#528) hroleez válasza Sipi (#527) üzenetére


hroleez
tag

Persze az icewm része! :) De a legrosszabb, hogy mind a kettőt (gthumb) újra emergéltem és semmi működés.
Bááár lehet, hogy az icewm-session valami mást akar indítani, aminek kell a libungif...
Hogyan prelinkelsz? revdep-rebuild-dal? (Bocs, nem csináltam még ilyet...)
Az cryptsetup sincs fenn, és a -luks sem. Mégis blokkolják egymást.

[Szerkesztve]

(#529) Sipi válasza hroleez (#528) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor nézd meg, mi az a semmi működés, mit ad ki hibának, mert kizártnak tartom, hogy a nem létező libungifre hivatkozna. Ha az kellene neki, emerge közben elszáll, vagy automatikusan felteszi.
prelinkelni a prelink programmal. :) Van egy guide hozzá, de egyébként emerge prelink, majd ''prelink -afmR'' parancs.
crypt*: persze, hogy blokkolják egymást, ezt írtam. A kettő együtt nem lehet fent. De olyan nincs, hogy egyik sincs fent, és valamelyiket fel akarod tenni, erre panaszkodik, hogy blokkolja a másik. emerge unmerge cryptsetup cryptsetup-luks, akkor tutira nem lesz fent egyik sem. Utána pedig emerge cryptsetup-luks. Csak akkor írhat blokkolást, ha a másik fent van, vagy egyszerre mindkettőt fel akarod tenni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#530) hroleez válasza Sipi (#529) üzenetére


hroleez
tag

Köszi! Megcsinálom így délután.

(#531) hroleez


hroleez
tag

Hogyan (mivel) lehet azt megcsinálni, hogy kizárólag a használt csomagok legújabb verziói maradjanak fenn a rendszeren? Minden más sallang, forrás, portage temp eltűnjön? Duzzad ezerrel a gentoom. A /usr/portage/distfiles dirt irtom, de mást mit még?
R.

(#532) dr_strange válasza hroleez (#531) üzenetére


dr_strange
senior tag

/var/tmp/portage
/var/log/emerge

ccache -c, ha használsz

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#533) escie


escie
őstag

[link]
talán érdekes lehet valakinek...
én asszem ránézek az este. ;)

I'm back, baby!

(#534) Yom válasza hroleez (#518) üzenetére


Yom
aktív tag

azt, hogy egy csomagra milyen mas csomagoknak van szuksege, a legkonnyebben az ''equery d csomagnev'' paranccsal tudod megnezni.

I came. I saw. I lagged out.

(#535) hroleez válasza dr_strange (#532) üzenetére


hroleez
tag

Köszi, megpróbálom. A ccache oldalán láttam -C betűt is, az mire van pontosan?
Este nézegettem a könyvtárakat, és láttam pl. a bash-ból (bin) van vagy 5 futtatható más és más verziókkal (nyilván). Na, én ilyeneket is le akarok pusztítani, minek legyenek fenn?

(#536) Yom válasza hroleez (#516) üzenetére


Yom
aktív tag

ha ati kartyad van: fglrxconfig-gal konnyen be tudod allitani a 2 kepernyot. (2 driver-t kell valasztani, ha azt akarod, hogy 2 kulon allo kepernyod legyen)
ha nvidia, akkor a xorg.conf-t kell modositani.
en fglrxconfig +[link] howto alapjan csinaltam.
howto-ban nvidia kartyara allitjak be a tv out-ot. az atinal ''tv out aktivalasa'' mas, mint az nvidianal:
atinal: xorg.conf:
# === ATI device section ===
.
.
.
# === TV-out Management ===
Option ''NoTV'' ''no'' #Ha yes, akkor van kikapcsolva a tv-out
Option ''TVStandard'' ''PAL-B'' #Magyar TV szabvany
.
.
.

sztem logikusabb lett volna, ha siman TV-nek nevezik el, es yes kapcsolja be, no meg ki:D
a tobbi resz teljesen jo a howto-ban. pl.: a kepernyok elhelyezese stb.
ha megvan a 2ik kepernyod is, akkor pl az mplayert igy tudod rarakni:
DISPLAY=:0.1 mplayer -vo gl film. nalam csak gl video-outputtal, volt rendesen teljes kepernyos a film.

amire figyelj, hogy a tv max felbontasa ill frissitese ne legyen nagyobb, mint amit a tv bir.
atinal az fglrxconfig altal bealitott felbontas mind2 kepernyore vonatkozik, ezert azt majd utolag a xorg.conf ban korrigalni kell.
nvidianal nincs ilyen gond, mert ott kezzel irod a xorg.conf-t es jol beallitod:D

roviden ennyi:) remelem nem tul zavaros:)

I came. I saw. I lagged out.

(#537) hroleez válasza Sipi (#529) üzenetére


hroleez
tag

Hát kénytelen voltam vissza tenni --nodeps-sel a libungif-et :(
Mindent újraforgattam, ami szóba jöhet, icewm, rox-filer.. És még mindig a nyamvadt libungif.so.3-at keresi az icewm-session. Ezzel áll le egy startx.
revdep-rebuild semmit javítandót nem ad, prelink -afmR irogat az icewm-ről, de azt, hogy melyik hiányzik neki, azt nem. ''equery b libungif'' azt mondja, semmi sem függ a libungif-től.
Mi lehet ez?
--------------------
prelink -afmR eredménye:

padlas1 ~ # prelink -afmR
prelink: /usr/bin/xfe: Could not parse `/usr/bin/xfe: //usr/lib/opengl/ati/lib/l
ibGL.so.1: no version information available (required by /usr/lib/libFOX-1.2.so.
0)'
prelink: /usr/bin/xfq: Could not parse `/usr/bin/xfq: //usr/lib/opengl/ati/lib/l
ibGL.so.1: no version information available (required by /usr/lib/libFOX-1.2.so.
0)'
prelink: /usr/bin/xfv: Could not parse `/usr/bin/xfv: //usr/lib/opengl/ati/lib/l
ibGL.so.1: no version information available (required by /usr/lib/libFOX-1.2.so.
0)'
prelink: /usr/bin/calculator: Could not parse `/usr/bin/calculator: //usr/lib/op
engl/ati/lib/libGL.so.1: no version information available (required by /usr/lib/
libFOX-1.2.so.0)'
prelink: /usr/bin/adie: Could not parse `/usr/bin/adie: //usr/lib/opengl/ati/lib
/libGL.so.1: no version information available (required by /usr/lib/libFOX-1.2.s
o.0)'
prelink: /usr/bin/lavaddwav: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/bin/xdvi-motif.bin: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/bin/lav2wav: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/bin/lav2yuv: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/bin/PathFinder: Could not parse `/usr/bin/PathFinder: //usr/lib/op
engl/ati/lib/libGL.so.1: no version information available (required by /usr/lib/
libFOX-1.2.so.0)'
prelink: /usr/bin/lavinfo: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/bin/lavplay: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/bin/yuv2lav: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/bin/lavrec: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/bin/lavtrans: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/bin/shutterbug: Could not parse `/usr/bin/shutterbug: //usr/lib/opengl/ati/lib/libGL.so.1: no version information available (required by /usr/lib/libFOX-1.2.so.0)'
prelink: /usr/lib/rox/ROX-Filer/ROX-Filer.dbg: Using , not /lib/ld-linux.so.2 as dynamic linker
prelink: /usr/lib/mupad/linux/bin/mmg: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/lib/mupad/linux/bin/mupad: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/lib/mupad/linux/bin/mxdvi: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/lib/mupad/linux/bin/mxvcam: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/lib/mupad/linux/bin/mxmupad: Could not find one of the dependencies
prelink: /usr/lib/rox/ROX-Filer/ROX-Filer.dbg: Using , not /lib/ld-linux.so.2 as dynamic linker
padlas1 ~ #

(#538) Yom válasza hroleez (#537) üzenetére


Yom
aktív tag

equery-nek d-t adj, ne b-t!
nem lehet, hogy az ati drivereddel van a gond?(/usr/lib/opengl/ati/lib/l
ibGL.so.1: no version information available) ha uj kernelt teszel, akkor mindig ujra kell emergelni az ati-driverst.mintha irtad volna #500 korul, hogy most forditottal uj kernelt.en is most kuzdottem meg az uj kernelem forditasaval, es az ati-driverrel:) eloszor nekem se akart menni az X (el se indult), ujraforditottam az ati-drivers-t,es utana ment minden jol.

az uj kernellel minden jo volt, csak nem mukodik az egerem :( . 3 oramba telt, mire rajottem, hogy csak usb 2.0 tamogatast tettem a kernelbe, 1.1et nem :P . es az eger 1.1-es meg:D mar majdnem megorultem:D

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#539) hroleez válasza Yom (#538) üzenetére


hroleez
tag

Az equery eredménye:

padlas1 ~ # equery d libungif
[ Searching for packages depending on libungif... ]
dev-tex/latex2html-2002.2.1_pre20041025
padlas1 ~ #

Kernelforgatás után rögtön csináltam egy emerge ati-drivers-t. És szépen megy az X. A prelink ezután volt...
Még mindig nem értem ezt a libungif-et... :O




[Szerkesztve]

(#540) hroleez válasza Yom (#536) üzenetére


hroleez
tag

Na most van, hogy nem értem! :(
ati radeon kártyám van, megcsináltam, amit a linked mutatott, de már ott megrekedtem, hogy nincs Option ''NoTV'' no opció...
El tudod küldeni az xorg.conf-od?

(#541) Yom válasza hroleez (#540) üzenetére


Yom
aktív tag

xorg.conf ment emailben

I came. I saw. I lagged out.

(#542) hroleez válasza Yom (#541) üzenetére


hroleez
tag

Köszönöm.

(#543) Yom válasza hroleez (#542) üzenetére


Yom
aktív tag

meg kb 10 percet vagyok, utana m1ek CS-zek 1et:) mukodik ezzel a conffal?

I came. I saw. I lagged out.

(#544) Yom válasza hroleez (#539) üzenetére


Yom
aktív tag

most nezem, az X em, epp nem ati-opengl-lel fut. holnap meg probalkozok a beallitasaval, ha nem jon ossze akkor ati-drivers downgrade.
esetleg megprobalhatod 1 masik ari driverrel, vmi regebbivel.

I came. I saw. I lagged out.

(#545) hroleez válasza Yom (#544) üzenetére


hroleez
tag

Működik jól az X, csak az mplayeres lejátszás azt mondja:
.. :vo: couldn't open the X11 display (:0.1)!
Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.

Egyébként a glxgears hasít vagy 4000-rel...

padlas1 200512 # fglrxinfo
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: RADEON 9600 XT Generic
OpenGL version string: 1.3.5519 (X4.3.0-8.20.8)

R.

[Szerkesztve]

(#546) hroleez válasza Sipi (#524) üzenetére


hroleez
tag

Megcsináltam így, tovább jut, de:

padlas1 ~ # /etc/init.d/hald start
* Starting D-BUS system messagebus ...
Failed to start message bus: Failed to bind socket ''/var/lib/dbus/system_bus_socket'': No such file or directory [ !! ]
* ERROR: Problem starting needed services.
* ''hald'' was not started.
padlas1 ~ #

Mi hiányzik neki még?

(#547) Sipi válasza hroleez (#537) üzenetére


Sipi
addikt

A no version info, stb. hibák nem érdekesek. Az a lényeg, hogy ha egy lib vagy bináris függ egy olyantól, ami nincs a gépen, akkor itt azt is kiírja, de azt észre fogod venni, mert ékes angol nyelven kiírja, hogy hoppá, baj van, nem található xy file, amire ennek és ennek szüksége van.
Van egy-két érdekes dolog ebben, de szerintem semmi problémát nem jelent.

Hagyd a fenébe az icewm-et, próbaképp indíts pl. egy xsession-t, vagy bármi más managert. Miután van X-ed, egy xterm/kterm/akármitermből indítsd el kézzel az icewm-sessiont, és írd be, mi a hiba!
Ez azért furcsa nekem, mert tudtommal a giflib és a libungif ugyanazokat a file-okat telepíti...

Ja, az equery b az belongs, megmondja, az adott sztring, vagyis file melyik csomag része. az equery d az depends, azt adja meg, a sztringtől, vagyis csomagtól melyik másik csomagok függenek. Visszafele függőség.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#548) Sipi válasza hroleez (#545) üzenetére


Sipi
addikt

Azt mondja az mplayer, hogy a 0.1-es, vagyis a MÁSODIK képernyőt nem tudja megnyitni (a 0.0 az első). Ha nincs második monitorod, ez nem is csoda. :)
Nem tudom, hol akarod lejátszani a videót, de ha a monitoron, vagy 0.0-át adj meg, vagy még jobb, ha semmit. Akkor automatikusan az elsődleges képernyőn játssza le.

nVidia kártya esetén egyébként érdemes az nvtv csomagot feltenni, ezzel kezelni a TV-kimenetet.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#549) Sipi válasza hroleez (#546) üzenetére


Sipi
addikt

Jááj, rémlik valami erről... Nem hiányzik semmi, egyszer mintha nekem is lett volna ilyen hibám, de nem emlékszem, mi volt. Vagy ebben a topikban keress rá erre a hibára (pl. a ''system_bus_socket'' kifejezésre), vagy a Gentoo fórumon! Tuti, hogy lesz rá találat, anno én is meg tudtam oldani.
De fura, hogy elvileg a legújabb, instabil, 0.60-r3-as dbus van fent neked is, az pedig bárminemű konfig nélkül fut. Valami érzésem szerint a gépeden nagyon el lett állítgatva, hogy ennyi gond van vele.

Az mondjuk fura, hogy a legújabb dbus a /var/run/dbus/ba teszi a socketjét, így nem értem, neked mi a fenét sikítozik a /var/lib-re...

Egy próba esetleg: unmergeld a dbus-t, majd pusztítsd ki az összes file-t, aminek köze lehet a dbus-hoz! A /etc/dbus*, /etc/conf.d/dbus*, /usr/share/dbus*, /usr/lib/dbus*, /var/run/dbus*, /var/lib/dbus* mind mehet kukába. Aztán tedd fel megint!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#550) hroleez válasza Sipi (#548) üzenetére


hroleez
tag

Tudom, éppen arról van szó, hogy TV-n nézzem a dolgokat! :)
Ati radeon kártya.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.