Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) 9950es válasza gbors (#7598) üzenetére


9950es
aktív tag

...csakhogy! Ne ragadjuk ki a kontextusból , mi is történt tulajdonképp. Az az infó is úgy került ki hogy ketten megdolgoztak érte! Hogy legyen némi tisztánlátás ! Ez meg fogta magát és gyakorlatilag ráförmedt arra , akinek köszönhetően lett egy aprócska infómorzsa. (R.I.P.) Témakisiklatás, önös érdekből, hogy arról legyen szó amiről addigis bőszen írogattak, milyen gyorsan összelapátolt 2db 4870-et az ATI egy tokba, dx11 sebtapasszal. Röhelyes, óvodás viselkedés, bulvárkaka szinvonalon és NAGYON Nem cool.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#7602) TomiLi válasza Lauda (#7595) üzenetére


TomiLi
addikt

Az sem gond, hogyha még a 10-15%-os gyorsulást sem éri el. Nekem ami szimpatikus, az az 512bit memória sávszélesség, mindez GDDR5-tel párosulva. Arról nem szóltak a hírek, hogy ez mekkora frekvencia mellett lehetséges, de ha még azon is csiszolnának, akkor már több lenne, mint jó.
(armed assault nevezetű játékban tapasztaltam, hogy bizony jó az az 512bit - GTX280-nal- a memória típus és frekvencia ellenére)

Bogyorisz

(#7603) lee732


lee732
tag

Sziasztok! GTX 460 vs GTX 470 között rágódom. Igazából egyértelmű lenne a GTX 470, csak mindenhol azt hallom, hogy sokat fogyaszt és zajos. Melyik márka a legjobb ilyen tekintetben?
Vagy inkább érdemes egy halk / keveset fogyasztó 460-at venni és azt tunningolni?

(#7604) rumkola válasza lee732 (#7603) üzenetére


rumkola
veterán

pont hogy a 460 az egyértelmű :P

(#7605) TothMG


TothMG
aktív tag

Sajnos behalt az MSi GTX280 Super OC-m és azt mondta a szervíz hogy kicserélik egy új Gigabyte GTX465-rem, megnéztem a gigabyte oldalán, hogy abból csak 1GB-os van. Mire számítsak milyen lesz a másik után?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#7606) TothMG válasza TothMG (#7605) üzenetére


TothMG
aktív tag

Ha minden igaz ilyen lesz: [link]
GV-N465UD-1GI

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#7607) gbors válasza lee732 (#7603) üzenetére


gbors
nagyúr

a 470-es annyit fogyaszt, mint egy kicsit tuningolt GTX285, a zaja pedig sokban függ attól, hogy milyen házba teszed (idle-ben mindenképpen halk) - nekem közepesen volt hangos terhelés alatt, pedig a házban nincs intake ventillátor.

az 1GB-os 460-as jobb vétel, de a 470 azért csak gyorsabb 20%-25%-kal (sőt, minimum fps terén még többel is) - ezt a tuninggal a 460 le tudja dolgozni, viszont tuningolni a 470-est is lehet.

TothMG: nem tudom, milyen órajelen ment a SuperOC kártya, de a GTX465 sebessége kb. a GTX285-tel egyezik meg. fogyasztásra is kb. annyi lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7608) TothMG válasza gbors (#7607) üzenetére


TothMG
aktív tag

Az MSI Super OC 1400/2300-on ment.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#7609) lee732 válasza gbors (#7607) üzenetére


lee732
tag

Kérdés hogy tuninggal is hasonló lenne-e a GTX 470.
Azt esetleg nem tudod, hogy melyik márka számít jelenleg a legjobbnak zaj / tuning terén?

(#7610) Cyberpunk válasza lee732 (#7609) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Zaj szempontjából nincs különbség mivel mindegyik kártya referencia hűtésű max a ráragasztott matricákban térnek el.
Tuning meg némi szerencse dolga.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7611) A.tessz válasza lee732 (#7609) üzenetére


A.tessz
senior tag

Zotac amp 470 , zaj szempontjából és sebesség szempontjából is a legjobb!
Mondjuk árban is több!

(#7612) A.tessz válasza A.tessz (#7611) üzenetére


A.tessz
senior tag

Helyesbítek, Gigabyte soc gtx 470 ez a legtutibb!

(#7613) lee732 válasza A.tessz (#7612) üzenetére


lee732
tag

Köszi!!!

Ha tudnád hány napja keresek egy ilyen linket!

[ Szerkesztve ]

(#7614) gbors válasza TothMG (#7608) üzenetére


gbors
nagyúr

akkor kicsit gyorsabb lesz a 465.

lee732: a tuning szerencse dolga, vagy, ahogy A.tessz linkjén látod, további súlyos pénzeké :) 470-ből csak a referencia-kivitelt ismerem, de a belinkelt gigabyte biztos sokkal halkabb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7615) Def26 válasza kpal (#7580) üzenetére


Def26
félisten

Az a plusz 32 cuda mag szvsz nem sok. Én biztos nem váltok GTX480 -ról. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7616) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Akiknek volt "pepitásodós" gondja a 465-470-480-al, írjon egy privátot, hogy mi lett a vége? Gar, csere, kuka? 2 hete küldtem vissza az enyémet és még nem tudok semmit.

Öntörvényű Sünmalac

(#7617) Lauda válasza TomiLi (#7602) üzenetére


Lauda
félisten

Tulajdonkeppen miert van olyan nagy jelentosege az 512 bitnek a 384-hez? Azonos orajelen mondjuk. :)

(#7618) A.tessz válasza lee732 (#7613) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nincs mit , én referencia 470 ről , 480 ról és 480 amp ről tudok neked infokat adni , velük volt, van tapasztalatom!

(#7619) Laraxior válasza {Zodiac} (#7616) üzenetére


Laraxior
titán

Msi? vagy más gyártó is csinálja?
Mert akkor lemondok a fermiről. 9800GT van helyette,új atiig kibírom ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7620) GJ70 válasza {Zodiac} (#7616) üzenetére


GJ70
tag

Helló.

Nekem MSI gtx470 volt.
w.daywalker-nél gar, majd csere "pirosra" mivel nem akartam tovább szívni vele és csak ue. a márkára lett volna csere lehetőség.
w.daywalker maximálisan korrekt kereskedő !!!! :R :R :R
kb. két hétig tartott.
w.daywalker utánna tesztelte a boltjában az msi-t, írta hogy nála ment és nem pixelesedett.
DE milyen lapban ? Fullextrás..........
Aztán egy haverom vett egy asust 70 kp-rt, aztán az msi gtx470 ugyanúgy pixelesedett, szóval full vagy nem full ennek mindegy :W !!!

Hát ez van.
Lehetett volna egy gtx460-ra váltani, de nem volt róla infóm, inkább váltottam most.
Ha később normalizálódik a helyzet - új generáció,stabilabb hardver, visszatérek :C !!

(#7621) Laraxior válasza GJ70 (#7620) üzenetére


Laraxior
titán

csak meg kellene próbálni ezt a másik biost :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7622) GJ70 válasza Laraxior (#7621) üzenetére


GJ70
tag

Ja ja bátraké a szerencse .... :C !

(#7623) Cyberpunk válasza GJ70 (#7620) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nálam semmi hiba Palit GTX470-el. Pedig ez is tök referencia kártya. Esetleg a BIOS-on kívül nem tudom hogy miben térhetnek még el egymástól :U Ja matrica :DDD
Tuning esetén is rendszer + VGA.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7624) Landon


Landon
őstag

Mostanában kicsit távol voltam a témától. :) Véleményetek szerint lesz idén még 580-as? Ill. arról tudni már vmit hogy a 6870es mennyivel gyorsabb a 480asnál? :) Sajnos mostanában semmi időm nincs olvasgatni... :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7625) Cybertrone válasza Landon (#7624) üzenetére


Cybertrone
veterán

A 6870 biztos nem lessz gyorsabb mert a 68xx-es széri a középkategóriás atikat váltja le, a 69xx-es kategória váltja a jelenlegi ati csúcsokat, és azt lessz érdemes összehasaonlítani a geforce nagyáhgyúkkal! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#7626) Landon válasza Cybertrone (#7625) üzenetére


Landon
őstag

Na akkor valóban le vok maradva... 69xx váltja a mostani nagy AMD-ket? Új számozás van?! :F Eddig a x970 a 2GPU-s kártyákat jelölte az 5ös szériánál.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7627) A.tessz válasza Cyberpunk (#7623) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nálam a zotac 470 el, a gigabyte 480 al , és a zotac amp vel se volt gond! MIndenzt 3 különböző lapban!

(#7628) TomiLi válasza Landon (#7626) üzenetére


TomiLi
addikt

Barts: 6850, 6870: szerintem ezek a GTX 460-ok ellen lettek szánva
Cayman: 6950, 6970 (ezek a mostani 5850, 5870 utódok lesznek...)

A dupla gpu-s megoldás az most a 6990 lesz. De arról nagy a találgatás, hogy milyen két gpu-ból....

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#7629) Landon válasza TomiLi (#7628) üzenetére


Landon
őstag

Ah-hah, értem! :) Köszönöm a gyors felvilágosítást! :D Érdekes. Filóztam hogy vajon miért ez a számváltás aztán mint lehetséges magyarázat arra jutottam hogy ha már dobják az ati márkát akkor most egyúttal számokat is cserélnek csak úgy... Na de nem szemetelem tovább a konkurens kártyájával a topicot, elnézést. :D

Látom van végre WHQL 260s driver. Már csak vmi jó game kéne. :D Bár nekem teljesen mind1... éljen a Midterm. :( :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7630) TomiLi válasza Landon (#7629) üzenetére


TomiLi
addikt

Nincs mit! :R Én sem tudtam kibogozni, hogy a megtévesztés mellett miért jó ez az átszámozás.... :B
Lehet, hogy neked van igazad... :DDD

A legjobb az lenne, ha valóban készülne egy GTX580, ami a leednő amd vga-k ellenfele lenne....
De félek attól, hogy ez idén és 40nm-en nem fog bekövetkezni... :O

Bogyorisz

(#7631) {Zodiac} válasza Laraxior (#7619) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Leadtek volt...

Öntörvényű Sünmalac

(#7632) {Zodiac} válasza GJ70 (#7620) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Na, szép kilátások...

Öntörvényű Sünmalac

(#7633) {Zodiac} válasza A.tessz (#7627) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Meg tudnád mondani a lapok pontos típusát, ill a bios verziókat mind a vga-knál, mind az alaplapoknál? :B

Öntörvényű Sünmalac

(#7634) Landon válasza TomiLi (#7630) üzenetére


Landon
őstag

Igen és is nagyon kételkedve néztem azt a hírt! El nem tudom képzelni h idén decemberben nv kijöjjön a gtx580.al... meg hát még a 480 sincs kinn ANNYIRA régóta kinn. Én leghamarabbra jövő kora tavaszra mondanám... Én erre a 6970-re vagyok nagyon kíváncsi mit fog csinálni... mert az kijön még idén, ha csak nem történt azóta vmi... :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7635) TomiLi válasza Landon (#7634) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem is van egy olyan sanda gyanum, hogy a GTX580 híre csak az érkező radeonok miatt röppent fel. Sajnos...
Aztán lehet, hogy tervek már vannak, de elképzelhetetlennek tartom, hogy idén megvalósuljanak. (ne nekem legyen igazam). Tavaly a GTX 480-asakról már sokkal korábban lehetett hírmorzsákat hallani, még is csúszott elég szépen.
6970: elvileg novemberben érkezik. Karácsonyra kár lenne kihagynia az AMD-nek ezt a lépést...

Bogyorisz

(#7636) Landon válasza TomiLi (#7635) üzenetére


Landon
őstag

Igen nagyon sokat késett anno a 480as is... ha abból indulunk ki akkor ez kizárt h idén megjelenjen, amire én gondolnék az 2 dolog: 1: talán nem változtatnak az architektúrán és akkor ki tudják hozni idén... (bár a jelenlegi gyártási gondok még akkor is ott vannak) 2: voltak hírek 512 Cuda core-os 480asról is! Lehet ez uaz csak azóta átnevezték meg változtattak/hozzáadtak még pár dolgot. Passz. Nem merek nagyon belemenni itt abba amit én gondolok mert sajnos nem rendelkezem akkora tudással, meg szakértelemmel ezen a téren hogy nagyon belemenjek az architecture-be meg hasonlókba. Már lehet hogy így is írtam vmi butaságot... :B :D Hogy őszinte legyek nemértem mi az a pontos ok/gond ami miatt gáz van a 480asok gyártásával... :S Áttértek egy másik gyártási technológiára, ok, és? Gyártás közben mi az a konkrét dolog ami elromlik és ami miatt 20% hatékonysággal tudják csak kitermelni a 480asokat? :S Ill. tudom gáz de ez a xy mm-es csíkszélességű gyártás is egy picit ködös, hogy PONTOSAN mit takar, de nem akarom h elmagyarázzátok mert valóban erre van a google! :) Most már ha végle lesz majd kis időm akkor kultúrálódok e téren is. :D Utoljára PC-vel kapcs pár hete olvastam az AMD nevét az International Economics tankönyvemben, megjelölték intel meg IBM után mint nagy chip gyártó... Tavaly viszont tartottam egy egész jó kis presentation-t AMD előremenetelén, qrvára senki nem értett egy szót se de mind1 a példa jó volt a pres-re (profit maximisation)... :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7637) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

Egy 465 mennyire zajos, egy 260hoz képest, elviselhetetlenül hangosabb mint pl egy 2900pro, vagy tűrhető?

Eeeeh, what’s up, doc?

(#7638) Cybertrone válasza Tálydi (#7637) üzenetére


Cybertrone
veterán

Pro hangosabb, 465 tűrhető, bár full fordulaton inkább fülesben jácc, vagy tevékenykedj a gépen! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#7639) Tálydi válasza Cybertrone (#7638) üzenetére


Tálydi
senior tag

Köszi, lehet inkább maradok 460-nál csak az meg olyan kis "bután" néz ki :F

Eeeeh, what’s up, doc?

(#7640) Cybertrone válasza Tálydi (#7639) üzenetére


Cybertrone
veterán

Bután ez jó :D ,amugy egyetértünk, ha már kártya legyen egy féltégla... :K :C :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#7641) Tálydi válasza Cybertrone (#7640) üzenetére


Tálydi
senior tag

Csak az a baj, hogy többet fogyaszt, hangosabb(hallanom kellene), és néhol a(húzott) 768mb-s 460 elveri, pedig a 465 jól néz ki, 260után nem szeretnék ilyen kis "zacskós" levest betenni :)

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#7642) Cybertrone válasza Tálydi (#7641) üzenetére


Cybertrone
veterán

a megoldás a 470-es! mostanság elég olcso!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#7643) Tálydi válasza Cybertrone (#7642) üzenetére


Tálydi
senior tag

őb, 40k körül van a keret :DDD

Eeeeh, what’s up, doc?

(#7644) Cybertrone válasza Tálydi (#7643) üzenetére


Cybertrone
veterán

Marad a kis aranyos! :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#7645) Laraxior válasza Tálydi (#7643) üzenetére


Laraxior
titán

260ra rádobva 40k? odaadom én a 470em... :D ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7646) lee732


lee732
tag

Na srácok!

Ezt nem hiszem el:
[link]
A GTX470-ek királya 108 200 helyett 77 930 Ft!!!

Mi lehet az oka?
1) Valami nem stimmel a kártyával, és el akarják adni
2) Egy napi akciót látok
3) Máris reagáltak az nVidia árcsökkenésre

Valaki tudná véleményezni? Sürgős!!!

(#7647) smkb válasza lee732 (#7646) üzenetére


smkb
őstag

Masszívan csökkentett az NV és amúgy sem volt már drága az utóbbi időben a GTX470. 70.000 ft körül tanyázott.

Mostantól meg 219 eur.

(#7648) lee732 válasza smkb (#7647) üzenetére


lee732
tag

Igen de ez a Super Overlock, ami még tegnap 108e volt!

(#7649) Tálydi válasza Laraxior (#7645) üzenetére


Tálydi
senior tag

Már eladtam 36k-é a 260at, és egyelőre 36k é megyek holnap 460é, ha nagyon gyérül néz ki, akkor 465 re váltok, 470 nekem még nagyon drága ;)

Eeeeh, what’s up, doc?

(#7650) smkb válasza lee732 (#7648) üzenetére


smkb
őstag

Neweggen is 349 usd már csak. Ma jelentette be az NV hivatalosan az árcsökkentést, gondolom erre reagáltak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.