Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) viktor82 válasza Laraxior (#8698) üzenetére


viktor82
őstag

Igen létezik,nekem is van 1,5m-es a vga-hoz kaptam! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#8702) Csavez™


Csavez™
veterán

Lesz a közeljövőben olyan sb lapka,amiben elfér 4 vga?

(#8703) APC ADAM


APC ADAM
tag

Hali!
Vettem 1 GTX-480-at és az lenne a kérdésem hogy elég hozzá a Q6600??

(#8704) szepsy válasza Laraxior (#8698) üzenetére


szepsy
senior tag

Hát ha más nincs akkor veszek.

(#8705) Qru válasza APC ADAM (#8703) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alap órajelen nem. Legalább egy 3,3-3,5GHz-re kéne húznod a Q6600-ot.

mod:

Cshavez: Ezekbe felesleges, enm kap elég PCI-E sávszélességet. Majd a felső kategóriás SB-be (LGA2011).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8706) APC ADAM válasza Qru (#8705) üzenetére


APC ADAM
tag

És tudnál értékeket mondani nekem???
Acpu coolerem meg nem pörög fel mostanság jobban terhelés alatt ez miért lehet?[link]

(#8707) APC ADAM válasza APC ADAM (#8706) üzenetére


APC ADAM
tag

a feszt már visszaraktam alapra mert nagyon meleg volt80fokig is ment ibn alatt

(#8708) Landon válasza Csavez™ (#8699) üzenetére


Landon
őstag

Kérdésem az lenne, hogy nálad is vannak néha-néha ilyen grafikai bugok, hogy pl. a víz textúrája 'át villan/fekete lesz' egy mp-re? Ez viszonylag ritkábban jön elő és szinte csak ha helikopterben kell vmit csinálni. Meg néha van egy két ilyen textúrás bug. Csak azért akartam mindenképp megkérdezni, hogy más is tapasztalta e már, nehogy az legyen h nálam a VGA-val van vmi ami miatt ezeket az 'artefact'-eket produkálja... Nem ihnném de azért inkább rákérdezek... :)

Lauda: Értem, köszi. :) Sajnos sejtettem, hogy ebből a VGA-ból már driver-rel sokkal többet nem lehet kihozni, ill. a Metro és a GTA is ha jól tudom inkább a motor 'vacaksága' miatt lassulgat és nem a látvány miatt. :(

Ez olyan érdekes hogy ki szerint mi ma a legszebb játék. :) Ezen annyit gondolkodtam már, hogy én mit mondanék... És akár hányszor felteszem magamnak ezt a kérdést, sosem tudok teljesen elszakadni a Crysis Warhead klisétől... :D Egyszerűen az én számomra még mindíg az ami a legszebb. Bár ott már talán sokat nyom a latba a látvány világ is és nem csak nyersen a csili-vili grafika. A metro is gyönyörű és abszolút egyedi látványvilágilag de valahogy nekem a Crysis karakterei, fegyverei és az egész még mindíg jobban bejön... fel is teszem fene vigye el. :DDD

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8709) Lauda válasza Landon (#8708) üzenetére


Lauda
félisten

A gta4 olyasmi mint a stalkerek. Teljesen mindegy milyen hardvert teszel ala, azon akadozni fog. Nalam hiaba 100 fps, akadozik, csuhog kohog, amilyen kedve van, hulladek a motor ugy ahogy van, ez megvolt a gulf alatt is, szoval no komment. A metro azert meghalalja a hardvert, megmutatkozik a sebessegen, a sli pl. igen jol skalazodik, viszont nehany helyen a jatekban sikerult olyan kodot varazsolni, hogy ketpofaval eszi az fps-t, szamomra erthetetlenul, mert maskor durvabb latvannyal, harcokban meg hasit mint allat.

Crysisben tudod egyet ertunk, szivem csucske a mai napig. Latvanyban szvsz verhetetlen, hangokban gyilkos, en negyon elvezem. Lehet terminatorkodni es sniperkedni, mikor milyen kedve van az embernek, a legtobb palya tobbfelekeppen is teljesitheto. Most is hajnali 4-ig nyomtam a warheadot, ez a minden fegyver + repulo mod eleg utos. ;] :))

[ Szerkesztve ]

(#8710) Qru


Qru
MODERÁTOR

Urak, beléptem a klubba ma egy GTX480-al.

Hát nem gyengén gyorsabb mint a GTX260-am volt... :D

APC ADAM: Azt inkább tuningos topikban tudnak mondani...

#nincsbennetarcsi

(#8711) Laraxior válasza Qru (#8710) üzenetére


Laraxior
titán

gondolom a gyorsaság mellett egyenes arányban nőtt a melegedés is ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8712) Lauda válasza Qru (#8710) üzenetére


Lauda
félisten

Grat hozza! :R

(#8713) Qru válasza Laraxior (#8711) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Melegszik, HP lazán 100 fokos, Gorni rámért... :D De nem baj úgy sem (azt) fogdosom. :D
Hangja nem vészes, a GTX260 se volt sokkal halkabb.

Lauda: :R

mod:

Lőttem róla két képet: link

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8714) Lauda válasza Qru (#8713) üzenetére


Lauda
félisten

Mi 100 fokos? :DDD Taperaszd meg a hocsoveket mikor le van terhelve, tuti odaeg az ujjad. ;] Amugy a gpunak nem szabad ilyenkor meg 90 fole se menni, ha kap rendesen friss levegot.

Elegge disznool van abban a hazban Teee... :D

[ Szerkesztve ]

(#8715) Qru válasza Lauda (#8714) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja ez ilyen gyors beköltözés. :B

Terhelve volt 100 fok környékén és csak a HeatPipe.

Gyorsan toltam egy 3DMark11-et full alalpon minden: [link]

mod:

Azt tudjátok, hogy a ref Geforce-okat kivel gyártatja az nV?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8716) Lauda válasza Qru (#8715) üzenetére


Lauda
félisten

Ja ok, amiatt ne aggodj. :) A kartya nem lesz olyan meleg, mint ahogy pletykaljak.

(#8717) Qru válasza Lauda (#8716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eddig hang terén is rosszabbara számítottam de az se vészes. GTX260-ról váltottam az is hangos volt 73%-os ventivel, annyi meg kellett hogy hűtse rendesen ha húzva volt.

#nincsbennetarcsi

(#8718) Laraxior válasza Qru (#8713) üzenetére


Laraxior
titán

:Y szép kártya...kár hogy az 580on nem ilyesmi hűtés van...nagyon tetszik ez a kilógó krómpipe :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8719) Qru válasza Laraxior (#8718) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja hiányzik, hogy nem teljesen burkolt a nyák (65nm GTX260 után) de ez a kis HP erdő, tetszetős. :K
570 drágább is sokkal a 480-nál. Többet meg nem igazán tud teljesítményben, sőtt...

Próbálnám kideríteni, ki gyártotta de nem jutok 5-ről a 6-ra. Persze tudom, hogy mindegy, csak mégis legyen már neve a gyereknek... :D

#nincsbennetarcsi

(#8720) poppfalusi


poppfalusi
tag

Halii srácok!!

Bocsi hogy ha rossz helyre írok de nem igazán tudom hova írjak. Tapasztaltabb gépépítőknek kérném a véleményét!!

Vettem egy házat és sajna utólag vettem észre hogy a videokari mérete 263mmre van korlátozva viszont pl a gtx 570es 267mm.

Szóval ez a 4mm ez világvége vagy még betudnám paszírozni a vga-t???? Esetleg egy kis alakítással a házon? nem igazán tudom mit tegyek :S

( a kártya nincs meg és nincs is akkora kártyám hogy ezt próbálgassam).

(#8721) Qru válasza poppfalusi (#8720) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valószínűleg nem fér bele. Centivel kimérheted, hogy a hátlaptól mekkora hely van ház orráig (hdd keretig).

Vagy kisebb kártya kell, vagy kicsit alakítanod kell a házon. Flex, fűrész...

#nincsbennetarcsi

(#8722) poppfalusi


poppfalusi
tag

Az a helyzet hogy csak így koleszba beleraktam egy A/4es lapot amúgy hogy simán elfért még a hdd tokok előtt volt 2-3 akárhány cm.

Az A/4es lap 300mm hosszú... nem értem hogy lett ez kiszámolva pedig a foglalattól mértem

(#8723) Qru válasza poppfalusi (#8722) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor bekéne férnie... Milyen ház ez pontosan?

#nincsbennetarcsi

(#8724) poppfalusi


poppfalusi
tag

Az új Thermaltake V4 Black Edition!

Nézem youtube-on vidiket, de senkinél se láttam nvidia kártyát.

(#8725) Qru válasza poppfalusi (#8724) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ma vettem a 480-at az azonos hosszra a 500-as szériával és a 6870-től 1-2 centivel volt hosszabb (srác akitől vettem neki 6870-e volt és egymásmellé tettük őket az asztalon).

#nincsbennetarcsi

(#8726) poppfalusi


poppfalusi
tag

Igen!! én is néztem, de egy ház miatt nem akarok atira váltani, inkább maradok a reménykedésnél és végső esetre pedig marad akkor a flex :D

Azért köszönöm a gyors válaszokat!!!

(#8727) Qru válasza Qru (#8719) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ránéztem a fogyasztásmérőmre, NFS alatt GTX260-al 265W körül zabált, 480-al lazán belenyal a 340-be is... :D

mod:

Cserébe lazán hozza fps-ben a 260 2x-esét. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8728) szepsy válasza poppfalusi (#8726) üzenetére


szepsy
senior tag

Jól gondold meg, mi lessz ha később el akarod adni a házat, majd magyarázhatod a flex nyomait :S :)

(#8729) Qru válasza szepsy (#8728) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Moddingolás rulez. ;]

#nincsbennetarcsi

(#8730) Lauda válasza Qru (#8717) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem giga 280 volt elotte, az is suvitett rendesen, igaz annal rivatunerrel belenyultam a vezerlesbe. :D Hany fokos a kartya nalad crysis/metro alatt? Latom 690-es hazad van, ott jo az oldalso venti, tolja befele rendesen a cuccot.

(#8718) Laraxior Baromi jol neznek ki a ref 480-ak az biztos. :K

;]

[ Szerkesztve ]

(#8731) Landon válasza poppfalusi (#8726) üzenetére


Landon
őstag

Egyszerű. :) Ha nem fér be akkor kiveszed a HDD keretet (szinte biztos h kiszedhető) és már is meg van oldva. Nekem anno ugyan ez volt a gondom az 5870-el. Volt egy 10k-s ótvar fos házam (jól nézett ki csak épp rettentő gagyi volt...) és persze nem fért bele az 5870-es. Na akkor mi legyen... fúrni, faragni nem akartam így jött megoldásként, hogy kiszedjem a HDD keretet a HDD-t meg ha jól emlékszem vhova felülre elhelyeztem ahol volt neki hely, azt hiszem az egyik DVD meghajtó helyén kapott helyet a HDD. :D

Qru: Gratz! :) És welcome! :D

Lauda: PM ment. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8732) Landon


Landon
őstag

Most gyors végeztem egy kis tesztet Furmark-al mert ki akartam próbálni a VGA-t FM alatt. De most is megesett az ami nyáron: 11 percig full terhelés alatt remekül megy a VGA aztán eléri a 98C-t és bumm a Furmark lehal, kikapcsol, ill. nem kapcsol ki de 'a program nem válaszol...' aztán ctrlaltdel-el kell kilépni. Gondolom ez a nV védelmi mehanizmusa? Nagyon nem húzom magam rajta mert más alatt nem jön elő hasonló természetesen, csak érdekes... bár ugye már sokszor volt róla szó itt és máshol is, hogy a FM nem használ túlzottan a kártyának... Ami még érdekesebb az az, hogy a VGA ventije felpörgött 100%-ra (gondolom) mivel hallottam hogy hangosabb. Ez ugye azért érdekes mert az AMP! ventije fix rpm-re van belőve és (tudtommal) csak Afterburn-el lehet beállítani, hogy x C-nál x %-ra növekedjen az RPM. De nekem miközben ment a FM be sem volt kapcsolva az Afterburn úgyhogy az nem növelhette a fordulatszámot... Változtattak volna vmit nV driverben?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8733) Qru válasza Landon (#8732) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

FM csak arra jó, hogy kinyírd a kártyát sztem. :D

Amúgy van ezekben hővédelem, egy bizonyos szint után felkapcsol maxra a venti. nV-nek nem érdeke hogy megfőjjenek a kártyák. Játékok alalt meg közel nem kap akkora terhelést mint FM alatt.

mod:

Lauda: Egyik sincs meg. :( Bátr talán a Crysis vhol, egy dvd-n a kupac alján... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8734) Lauda válasza Landon (#8732) üzenetére


Lauda
félisten

Tulajdonkeppen mit akartal kiprobalni vele? Nalam 100 fok felett sem halt le anno, pedig nyar is volt. Teljesen ertelmetlen szadulasa a kartyanak, szerintem ne csinald tobbet. :N

Qru Oreg hiba, ha egyik sincs meg. ;] :P

(#8735) Landon válasza Lauda (#8734) üzenetére


Landon
őstag

Igazából pont ezt, hogy mit csinál 100C környékén ill h fel megy e addig egyáltalán. :D De igazatok van FM tényleg csak arra jó, h kinyírja a kártyát.

Gyanítom, h minden GPU-nak más-más a tűrés határ és így lehet, h Nálad még bírta 100 fölött. Vagy az anno nem def órajeleken volt? :) Ha igen akkor talán azért. Nem tudom, többet tényleg nem próbálkozok FM-al. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8736) Qru válasza Lauda (#8734) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na akkor majd pótolom... :D

#nincsbennetarcsi

(#8737) szepsy


szepsy
senior tag

Szvsz semmi értelme funmark meg a többi xarság, nekem a lényeg, h játékok alatt jól menjen, ott használod úgyis, minek erőlködtetni tesztek alatt.

(#8738) Laraxior válasza szepsy (#8737) üzenetére


Laraxior
titán

:K én is toltam furmark..tökszupi..Crysis tök fasza,MW2 oké..BC2 meg hello..tiszta rózsaszín pötty volt az egész :W Fűteni jó télen..másra semmi :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8739) Lauda válasza Landon (#8735) üzenetére


Lauda
félisten

Default orajelen volt es auto hutes mellett. :)

Qru Had dolgozzon a 480. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8740) Landon válasza Lauda (#8739) üzenetére


Landon
őstag

Értem, akkor esetleg azért lehetett, hogy tovább bírta mert ugye az def volt az enyém meg már húzott és azok érzékenyebbek lehetnek, gondolom. :) De teljesen mindegy, lényeg valóban a játék. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8741) Lauda válasza Landon (#8740) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt konnyen kiprobalhatod, vedd le def orajelre es ugy futtasd. De szerintem ne kinozd ha nem annyira fontos. :)

(#8742) kpal válasza Lauda (#8730) üzenetére


kpal
veterán

Ezek gyönyörűek még mindig :Y ;) itt most nem látom hogy poros lenne a gép belül :D

(#8743) Landon válasza Lauda (#8741) üzenetére


Landon
őstag

Á ennyire nem érdekel! :) Le is töröltem örökre FM-ot. :D Lényeg az, hogy nem a VGA hibája, onnantól kezdve más nem érdekel. :D

Ekkora pangást game téren... :( Semmi új, fogyasztható nincsen...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8744) Lauda válasza kpal (#8742) üzenetére


Lauda
félisten

Nem volt akkor poros, mert elotte fujattam ki a tapcsere miatt. :B Tudod, amit meseltem, suritett levegovel.

Nem tudom most milyen vilag lehet odabenn, mert azota mondjuk nem volt takaritva. :DDD :))

Landon Igen gyatra a helyzet uj jatekok teren, de inkabb semmilyen. :( Nem baj, azert el vagyok a kedvenceimmel. :K

(#8745) kpal válasza Lauda (#8744) üzenetére


kpal
veterán

Majd lőhetnél pár mostani képet ;) (az a táp nagyon bejövős :B hány watt-os ?) Lesz Crysis 2 ami talán lesz olyan jó mint az 1 ha nem akkor maradok az 1résznél .

[ Szerkesztve ]

(#8746) Lauda válasza kpal (#8745) üzenetére


Lauda
félisten

Marmint a dzsuvara vagy kinacsi? :DDD Ha gondolod lohetek rola.

Nagyon baba kis cucc, 1250-es enermax revolution, mar kinezetre is brutalis. ;]

:)

(#8747) pszichiater válasza Lauda (#8746) üzenetére


pszichiater
senior tag

Örök darab. Nagyon jó kis cucc :C

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#8748) Lauda válasza pszichiater (#8747) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon remelem, hogy az lesz. :C :K Az elsot vissza kellett kuldenem, mert katyatolt a ventije, de ez mar f@sza. :DD

Most nezem Te is belenyultal egy otvar eizo monitorba. :DDD Nekem a kisteso 2231W nyomja az ipart. :))

[ Szerkesztve ]

(#8749) kpal válasza Lauda (#8746) üzenetére


kpal
veterán

Ja dzsuva igen :K Ez a táp 10évig biztos kitart erre egy egész lakás ráköthető. :)

[ Szerkesztve ]

(#8750) Lauda válasza kpal (#8749) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, majd lefotozom a cuccot, en sem tudom mi lehet odabenn, de nem lehet szep latvany. ;] :) Remelem is, hogy jo ideig nem lesz vele problema. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.