Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14151) lizRRR válasza Crossfit007 (#14149) üzenetére


lizRRR
őstag

Ha táp csinálná az nem szaggatna az egyből le kapcsolná a gépet ha nem bírná

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14152) Crossfit007 válasza kicsipapucs (#14150) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Jah az lesz valszeg. :D
Amúgy igen, táp lenne még a legjobb eset. :DDD

(#14153) Tubi2


Tubi2
senior tag

Üdv mindenkinek!
GTX 480 vásárláson töröm a fejem, és feltűnően olcsó ez a PNY. rákerestem a topicban, és írtátok is, hogy csak a hűtője hangosabb, mint egy nevesebbnek.
Valaki el tudná magyarázni, akkor miért adja ilyen pofátlanul olcsón a kártyáját? Ha vennék rá új hűtőt még mindig jobban járhatnék, nem?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#14154) lizRRR válasza Tubi2 (#14153) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát minden relatív.
Ha veszel rá hütőt akkor az 10 k körül lesz aminek már lenne is értelme.
de azzal számolj h a gari lehet elveszik mert ezek a sunyi emberek be festik a csavar menetét valamilyen színnel és ha ki csavarozod akkor azt látni fogják h hozzá volt nyúlva.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14155) Qru válasza Tubi2 (#14153) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima referencia kártya, olyan mint a többi ref kártya, se jobb se rosszabb.
Foxconn (meg a PC Partner) gyártja őket (mint az összes ref kártyát) a PNY csak rádobja a saját matricáját és kész.

mod:

Crossfit007: Procit meg a rmaot is vedd vissza alapra. Ha úgy nem szaggat akkor vmi beállításbéli gond lesz (nem teljesen stabil a tuning).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14156) Taifa Díaz válasza lizRRR (#14144) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

És ez így bele van írva a vezérlésébe, hogy vegyen vissza a 3D-s órajeléből, 3D-s alkalmazás használata közben, ha 70 vagy x fok fölé menne a vga hőmérséklete? Vagy hogyan lenne ez megoldva :F

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#14157) lizRRR válasza Taifa Díaz (#14156) üzenetére


lizRRR
őstag

Gondolom , igen de ha van rá más értelmes magyarázat akkor igen.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14158) Qru válasza Taifa Díaz (#14156) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, van benne védelem, hogy ne tudd kinyírni a karit (olyan könnyen). Olyankor 400MHz-re visszaveszi a gpu órajelet.

#nincsbennetarcsi

(#14159) FaTHI válasza szab.tam (#14142) üzenetére


FaTHI
őstag

Nálam a Call of Juarez -The cartel-nél vannak lagg-ok 100- 150Fps, el megy ,de a fraps néha ugrál 30-150-Fps-ig , és én is látom hogy Lagg-zik... ez vagy softver hiba, vagy nálam is sz*r valami!?

[ Szerkesztve ]

(#14160) Crossfit007 válasza Qru (#14155) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Kicserélgettem egyenként mem modulokat is, procit alapra mindent alapra és ugyanúgy csinálja a jelenséget... :Y :Y :Y :Y :Y

FaTHI nálam az a poén, hogy fix fps érték mellett vannak ezek a röccenések ( 40-50 között )... :(

[ Szerkesztve ]

(#14161) szab.tam válasza Crossfit007 (#14160) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kedvenc példám:

f1 2010.
spa fra.
sokadiik kanyarból kijövetenél úgy laggol a kép, hogy behányok.
végigléptem a poct.

2.8 borzalom
3.4-nél kezd el javulni
3.6- már már jó
3.8-3.9 szinte alíg észrevehető.

pedig asszem 45+ fps még 2.8-on is.
hiába kéne jó legyen a játék által megadott konfiggal, mégsem elég....

az ugye más kérdsé, ha idáig neked jó volt.

még egy 5-let.
ha a sata driver behülyül, akkor is tud ilyeneket, és még különb dolgokat is csinálni.
csak az os-t tartalmazó winyó legyen a gépben, (remélem a játék is azon van), és dugd át másik sata portra....

még 2 megoldási javaslat:
mivel nem láttam leírva. másik, (1-el régebbi) vga driver.
úgy, hogy a régit csökkentett módban uninstallálod, és az újat felteszed utána.
próba. ha jó, örüölsz.
ha nem unistalláld vezérlőpult /pr-ok telep-ből az nvidia 3d vision akármit. nálam win7 alatt ez segített egy problémán....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14162) Crossfit007 válasza szab.tam (#14161) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Épp előbb próbáltam másik sata-ba átraktam és semmit nem javult, sőt még videokarit is átraktam másik PCI-E portra, és semmi. :(
Csak egy vinyó van a gépbe.
Tehát ilyen probléma sem lehet, meg régi vinyóval is csinálja ha csak azt rakom bele. :S

Régebbi drivert próbáltam már, de ezt a 3D Visiont még nem.
Végülis Ati HD4770-el is ezt produkálta leszedett nv programok mellett, akkor lehet mégis alaplapom szart be. :(

[ Szerkesztve ]

(#14163) Pala válasza Crossfit007 (#14162) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem az alaplap lesz a hunyó (csak egy megérzés).

(#14164) Crossfit007 válasza Pala (#14163) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Akkor tökön szúrom magam. :( :DDD

(#14165) Crossfit007 válasza Crossfit007 (#14164) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Újratolom egész rendszert.
Bárcsak megoldódna ettől. :U

(#14166) Tubi2 válasza Qru (#14155) üzenetére


Tubi2
senior tag

köszi.

És mondjuk melyik konkrét gyártót ajánlanátok? Az MSI Twin Frozr cucca nekem bejövős.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#14167) lizRRR válasza Tubi2 (#14166) üzenetére


lizRRR
őstag

Ha eleve egyedi hütésüs kártyát akarsz akkor 2 fajta van amiből választhatsz.
Van ez az MSI és van a ZOTAC-nak az un. AMP! verziója amin egy nagyon jó hütő van. :K ;)

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14168) attamero81 válasza Crossfit007 (#14165) üzenetére


attamero81
senior tag

Egy megérzés.Nem olyan régen szenvedtem az alaplapommal,mert szaggatott nálam is egy játék ami előtte gyengébb konfigon nem.Az alaplapi chipsetem állandóan összegabajodott az nVidia karimmal.Ezután én eladtam azt a 470-est (taifa diaz-nak)pedig nem volt semmi baja.Most legutóbb is 470-em volt,de msi.És ezzel nem csinálta mint az előzővel.Jelenleg 480-asom van már,de ezt még hűtő hiányában nem tudtam letesztelni.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy az alaplapi chipset lehet meggajdult.Szerintem nem valószínű,hogy driver vagy alkatrész illetve op.rendszer cserével meglesz oldva.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14169) N_A_S válasza lizRRR (#14167) üzenetére


N_A_S
veterán

Azért az árért amennyiért az MSI-ket adják/adták a TF2 is nagyon jó szerintem. AMP-ot 70 körül láttam aprón, használtan. :U

https://tinyurl.com/phnas

(#14170) lizRRR válasza N_A_S (#14169) üzenetére


lizRRR
őstag

Ár szóba se került :) csak a hütésről volt szó.
A boltban az a hütő 20 pénz.. szóval ... ha azt vesszük jó ár érte.
az MSI-nél meg hatékonyabb

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14171) Tubi2


Tubi2
senior tag

Szerintem bepályázok egy MSI-re. :)
Árgépen már nincs igazán komoly boltokban, marad az apró.

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#14172) apollo12 válasza Tubi2 (#14166) üzenetére


apollo12
veterán

én az msi-t ajánlom, újonnan 64ezer használtan akár 50 ért is hozzá jutsz

(#14173) Tubi2 válasza apollo12 (#14172) üzenetére


Tubi2
senior tag

Nem ismertek boltot, ami megbízható és van még nekik újonnan?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#14174) Cole86 válasza Tubi2 (#14173) üzenetére


Cole86
senior tag

Már sehol nincs.. 50ért meg kapsz kb ref 480at használtan.. msi verziókat olyan 56-59körül hirdetik.. boltban legolcsóbb 64e bpen..

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14175) szab.tam válasza Cole86 (#14174) üzenetére


szab.tam
nagyúr

45-ért adtam el a refemet a hétvégén. nem 50-ért. annyit nem ér...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14176) Cole86 válasza szab.tam (#14175) üzenetére


Cole86
senior tag

Ez lehet megszívlelendő erősen

Márpedig a refeket 50alatt nem igen látni.. akkor valaki jó vételt csinált :DDD

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14177) szab.tam válasza Cole86 (#14176) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, ez teljesen jó, de már van 1...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14178) Tubi2 válasza Cole86 (#14176) üzenetére


Tubi2
senior tag

megszívlelem :D
köszi

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#14179) N_A_S válasza lizRRR (#14170) üzenetére


N_A_S
veterán

Ha csak hűtésről beszélünk, akkor van még Gigabyte SOC meg MSI Lightning is

+ érdemes hozzátenni hogy az MSI tartotta a 2 slotos felépítést a TF2-vel

https://tinyurl.com/phnas

(#14180) becsitibi válasza N_A_S (#14179) üzenetére


becsitibi
senior tag

Az a gtx 480 soc egy veszett vad,kár hogy későn jelent meg. :O

(#14181) Erdei88


Erdei88
veterán

TF2 tulajok próbáltátok már hogy nem nyúltok a venti vezérléshez?
70fok körül hány %-on pörög a venti?

(#14182) Cole86 válasza Erdei88 (#14181) üzenetére


Cole86
senior tag

60-70-75... ház, hőmérséklet és config függő..

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14183) Erdei88 válasza Cole86 (#14182) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért? Más biosz van a kártyákon, vagy más a ventivezérlés?

(#14184) Cole86 válasza Erdei88 (#14183) üzenetére


Cole86
senior tag

Nem... de változhat az alap feszültség kártyánként.. szerintem 1025v az alap, de van akinél csak 1000 ,de olyan is akinél 1075v...

Nyilván nagy külömbség.. aztán a ház milyen szellős, hány venti fúj ki+be jó irányba..Az sem mindegy hány fok van éppen nálad ahol használod a gépet.. meg aztán jó venti vezérlő profilt kell csinálni és akkor nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14185) Erdei88 válasza Cole86 (#14184) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam 988 és 1050mV. Viszont ha tuningolom a karikat, akkor 70fok körül már 100%-on mennek a ventik

(#14186) torma1981 válasza Cole86 (#14184) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem kb 40-45%-kon 70-75 fok körül autón.

(#14187) Cole86 válasza torma1981 (#14186) üzenetére


Cole86
senior tag

Akkor kurva jó házad lehet vagy nem izzasztottad meg még órákig rendesen:)

40%on az feljebb is megy jóval mint 75fok.. nekem legalább :O :W

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14188) torma1981 válasza Cole86 (#14187) üzenetére


torma1981
veterán

Adatlapomnál a konfigom. 3 hűtő van benne. 80 fok volt eddig a max. talán akkor ment 50-55% fölé a venti. Igazából csak a procihűtőt fűti a meleg levegővel.

(#14189) Cole86 válasza torma1981 (#14188) üzenetére


Cole86
senior tag

Látod látod, 3-4óra kemény game után majd meglátod ,h befűt az fix 40%on 80fölé szépen. 60%on nem megy nagyon 80fok fölé egy közepes házban már.

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14190) torma1981 válasza Cole86 (#14189) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem megérte az árát. Halk,gyors,olcsó.

(#14191) Cole86 válasza torma1981 (#14190) üzenetére


Cole86
senior tag

Igen .. az MSI verzió mindenképpen megérte.. hátránya csak és kizárólag a fogyasztás ,de az sem annyira vészes.

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14192) Crossfit007 válasza Cole86 (#14191) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Hali!
Tudunk SKYPE-on vagy MSN-en beszélni?
Sajna még lagot mindig nem sikerült megoldani. :(

(#14193) Cole86 válasza Crossfit007 (#14192) üzenetére


Cole86
senior tag

Tudunk akár persze csak nem vagyok egy MASTER PC doktor ,de legyen. :DDD

skyp : elitpredator86

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14194) Crossfit007 válasza Cole86 (#14193) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Felvettelek, lacboy007 a nevem. :DDD

(#14195) szab.tam


szab.tam
nagyúr

azért majd számoljatok már be nekem, ha a skype önmagában megokosít benneteket, és az új kommunkációs csatorna flash-ként bevillantja a megoldást. ez esetben új távlatokat nyit előttem a p2p... :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14196) Erdei88 válasza szab.tam (#14195) üzenetére


Erdei88
veterán

Milyen diplomatikusan tudsz fogalmazni :D

(#14197) apollo12 válasza szab.tam (#14195) üzenetére


apollo12
veterán

tegnap már ki a lett tárgyalva hogy a táp mert furmark alatt lekapcsolt a táp, és tűz forró a kapcsoló része, és alig akart elindulni a gép 5-6 nál kapcsolt be

így egyértelmű hogy a táp a szar

(#14198) lizRRR válasza apollo12 (#14197) üzenetére


lizRRR
őstag

Na igen.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14199) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

Sajnos a táp sem, ugyanúgy produkálja továbbra is a laggolást, én már feladom... :(
Vagy proci lesz itt vagy alaplap mostmár. :O :O :O
Oliverdát kéne megkérdezni erről, hátha tudna valami hasznos infót. :(((

(#14200) szab.tam válasza Robi BALBOA (#14034) üzenetére


szab.tam
nagyúr

végignéztem az ego engine-es játékokat.
tényléeg úgy néz ki, hogy a 285.27 win7 64 alatt jól működik. egy load / save fagyás nem volt, sehol. össz egy dirt 2 végső kilépésnél akadt meg.

igaz, hogy most xp dx9 alatt nyomom inkább, de iszonyat bosszantott dolog.

úgyhogy köszi a tippet, már a tököm tele volt az egésszel. :R :R :R

(#14197) apollo12
lehet, hogy kitárgyaltátok, de táp miatti microlaggról még sosem hallottam.
még elvileg is igen fura lenne.
de annyi minden más: pl valamiért, csak bizonyos alkalmazásoknál a ram és az alaplap kommunikációjával gond van, os-től függően, vagy függetlenül...

konkrét ilyen példámat ide is leírom:

shift 1.
32 xp és 64 win7 is.
a tetüje időnként megállt 8-15mp-re. volt hogy a menüben, volt hogy a futamon belül.
kimerevedett a kép. a játék történései pedig tovább folytak. természetesen mindig az árokban kötöttem ki, mire magához tért.
mindent kipróbáltam: driver-ek, psyhix, jáék reinstall. csak nem szűnt meg.
2*2 gb kingston ddr2 1066 ramjaim voltak. amikor lecserélem egy ocz lv ddr2 1150-re,a jelenség mindkét os-en eltűnt. valamiért az alaplap és a ram kommunikációjában gubanc volt, ami csak shift alatt jött elő.
senki nem tudta a megoldást. nem csodálom...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.