Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14551) apollo12 válasza Robi BALBOA (#14550) üzenetére


apollo12
veterán

bírják, nálunk valakinek már 1éve megy neki a tf2 je 1100mvolton 900mhz en gyári minden

télen veszek majd úgy is rá új hűtést bírja a 900mhz csak nem tom még mit

[ Szerkesztve ]

(#14552) Robi BALBOA válasza apollo12 (#14551) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én zalmant vennék, mert annak nagyon durca a nyákbordája, vagy AC-t és buhernák magamnak vrm és memória hűtést. ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14553) apollo12 válasza Robi BALBOA (#14552) üzenetére


apollo12
veterán

vagy marad ez, és rakok rá extra hűtést

(#14554) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Na végre összeraktam a gépet :C Akit érdekel megtekintheti Sandy :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14555) quasarus válasza kicsipapucs (#14521) üzenetére


quasarus
tag

Leszedtem az MSI ab-t, de nem látok sehol feszt, hol kell nézni? :R

(#14556) ETOM válasza quasarus (#14555) üzenetére


ETOM
addikt

[link]

Pipáld ki azt a 3-t és megjelenik főablakban. :)

(#14557) Reibek


Reibek
senior tag

TF2 tulajok figyelmébe ajánlom a következő 3 képet!
TF2-m volt gariból visszakaptam egy Ref hűtésüt a tesztek alatt 71fok volt a max
Holnap este kimegyek a kertbe megnézzük kb -25 fok környezeti hő mennyit jelent :DDD

(#14558) quasarus


quasarus
tag

Megtaláltam :D 0,963v

Thx!

Ez milyen érték? jó? Rossz?

Kipróbáltam az előbb a RAGE játékba, full hd 60fps 16x AAS 77fok MSI af szerint

[ Szerkesztve ]

(#14559) ETOM válasza Reibek (#14557) üzenetére


ETOM
addikt

szép eredmény :)

(#14560) apollo12 válasza Reibek (#14557) üzenetére


apollo12
veterán

hogy hogy ref hűtést kaptál?

de szép eredmény

[ Szerkesztve ]

(#14561) Reibek


Reibek
senior tag

ETOM Köszönöm :R

Apollo12 1-> Köszönöm :R
2-> A Ramiris állítása szerint rengeteg TF2 karit vittek vissza mert szar az IC hűtése így felajánlották hogy REF hűtős+10k levásárlás csak ne a TF2 hűtésűt vigyem :DD
Jó választás volt asszem :DDD :DDD :DDD

(#14562) apollo12 válasza Reibek (#14561) üzenetére


apollo12
veterán

aha értem nem bírta az 1200mvoltot akkor

remélem azért nálam bírni foglya még az 1100mvoltot, ha nem, akkor 3év gari azért van hozzá

[ Szerkesztve ]

(#14563) szab.tam válasza Reibek (#14561) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"...szar az IC hűtése..."

az pontosan milye is a kártyának? :F

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14564) Reibek válasza szab.tam (#14563) üzenetére


Reibek
senior tag

Elfelejtettem " "-be rakni én is pislogtam mikor mondták a Ramiris-be de ők tudják én végig Fetnek hívtam ők IC-nek!
Nem vagyok technikai zseni nem foglalkoztam vele

(#14565) szab.tam válasza Reibek (#14564) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok.

egyébként én ezt már itt töbször leírtam, de talán nem lehet elégszer, mert olyan bátran feszelgetik itt az emberek a tf2-iket, hogy csuhaj....

amikor macko20 kollégával a gtx480-hoz megcsináltuk az egyedi hőcsöves blokkot, leszedtük a tf feket bordáját is, mert le kellett a minibordákat flex-elni róla, hogy rá tudjam ragasztani nagy bordákat. a kék színű pad-et alig bírtam leszedni egyben a fet-nél, mert úgy oda volt sülve. a ramoknál lévő csíkok simán lejöttek. szembetűnő volt a különbség. elképzelem, mit kapnak a fetek +0.1v-nál a fos bordákkal a hátukon. a ref kártyák fekete lapján sincsenek nagy kitüremkedések, de ott legalább a gpu bordák miatt van a kialakított légcsatorna, amiben végigsüvít irdatlan sebességgel a levegő.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14566) Reibek válasza szab.tam (#14565) üzenetére


Reibek
senior tag

Igen ez így van
Leszedtem ennek a hűtését és értelmesebb a feteknél a hűtés ráadásul nagyon finom kis karit fogtam ki :D
3db TF2-t pusztítottam el ez előtt a legjobb is "csak" 887-íg bírta ez első neki futásra 908-ig ment. A TF2-nél mondjuk a 887-hez kérte a 1,187mV-ot ez pedig 908-hoz 1,100-át kért

[ Szerkesztve ]

(#14567) apollo12 válasza Reibek (#14566) üzenetére


apollo12
veterán

de elvileg még az 1100mvoltot bírni kéne, mert valakinek az az alap fesze, de egy ilyen hűtéssel akár az 1150mvolt sem lehetetlen 24/7ben [link]
mert tavasszal ilyet szeretnék majd rá venni

[ Szerkesztve ]

(#14568) Reibek válasza apollo12 (#14567) üzenetére


Reibek
senior tag

Én azt írtam érdekesség képpen hogy a TF2-es hűtésnél jóval több feszt kért kisebb mhz-hez mint a mostani ref karim ami nagyobb mhz-hez jóval kevesebb feszt kér

[ Szerkesztve ]

(#14569) apollo12 válasza Reibek (#14568) üzenetére


apollo12
veterán

Cole 86 nak 1075mvolton 880-1760-4100mhz megy stem annak is megy a 900mhz, nálam 1100mvolton 880mvolton megy stabilan csak nem ezzel a táppal

(#14570) Reibek válasza apollo12 (#14569) üzenetére


Reibek
senior tag

Nem akarok vaganykodni de nem ez volt a mai nap legjobb eredmenyem ment meg mind a kari mind a proci ment picit feljebb csak a proci mar meleg volt. Holnap a kertbe este meglatom mi lesz aztan max fellovom a mai nap legjobb eredmenyet. Dmark topikba a listan sikerult amit akartam szerintem ebbol sejtheto az eredmeny vege

(#14571) apollo12 válasza Reibek (#14570) üzenetére


apollo12
veterán

megy még tovább is az biztos ha hidegebb van

(#14572) H.Ezredes válasza Reibek (#14566) üzenetére


H.Ezredes
őstag

1,187mV :Y :Y Az egy kicsit sok nem ? Nekem az alap 1.000 mV én 1025-1050 fölött nem is nagyon akarom/használom a VGA-t Ha 1025-50-nél elszáll az nagyon tré lenne :S 3db TF2 és mennyi idő alatt ? Az ne mond,hogy mindegyik gyári értéken halt be......

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14573) Cole86 válasza H.Ezredes (#14572) üzenetére


Cole86
senior tag

Ott néznék én is keményen.. nekem profilban az 5ös a 1075v 880-870cpu clock és 4100a memória ,de 4000használom általában.

A hűtő 70%on pörög max és nyáron sem ment 70-75fok fölé nem hogy télen..

A vram hűtése gyér csak állítólag a tf2nél ,ezért lehet majd nyár elején nézek talán 1hűtőt ,de nem feszelem agyon.. :N 0,5v-al adok neki többet.. ebbe nem fog beledögleni,vagy ha igen akkor gari és veszek majd az "újra" egy jobb hűtőt.. ennyi :K :)

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14574) H.Ezredes válasza Cole86 (#14573) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nekem most játék alatt 65-70C 60-70%-os ventin szóval panaszra nincs okom igaz nekem nincs rajta az oldallap a házamon mind2 oldalon és minden kivan szedve,hogy jobban átjárja a levegő.. Nem szép de legalább csúnya :DDD Arra jó,hogy ne legyen meleg a házban :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14575) Pala válasza apollo12 (#14567) üzenetére


Pala
veterán

Én már szerintem most eladósorba bocsátom az enyémet, kompletten, ha érdekel. Maradok az Xtreme Plus-nál.

(#14576) Reibek válasza H.Ezredes (#14572) üzenetére


Reibek
senior tag

Fel ev alatt verzett el a 3 TF2
Elso: csikozas
Masodik: szimplan nem adott egyszer csak kepet
Harmadik: szetegtek a fetek
Es a poen hogy csak az elso kapott szelsoseges feszelest a tobbinel 1,050mV fole nem mentem

Amit most kaptam annak a vid erteke 0,980mV

[ Szerkesztve ]

(#14577) FaTHI válasza Reibek (#14576) üzenetére


FaTHI
őstag

Kipróbáltam tegnap a TF2-terhelését, hát sajnos a mi karink nem birja a nagy hőfokot.
Kilőttem az oldallapba szerelt rásegitő ventit, ami kb 2-5 fokt jelent minuszba és...
1.100mV -on 900-as Gpu/1940-es memóriával Auton hagytam a ventit és Kombusztor alatt szépen felkúszott a már emlitett 92 fokra,ami után is olyan fagyást láttam, pint a pinty!!!
Ezeket az órajeleket amúgy simán viszi, de ugye a 3Dmark11-és tsa-i nem melegitik fel a karit max 80fok körülire. természetesen igy nem haszálom, használtam a kártyát, nem akarom kicsinálni, ha kell feljúzom max 850-re , azt 1.013-on is szépn viszi. és mindenová elég is...
Még egy észrevétel: Kreáltam egy alacsonyabb 3D-s profilt, minek zabáljon a kari ha nem kell a teljesitmény: GPU 630 Mem:1750 en a VID pedig: 0.888-on igy majd felét zabálja az áramból a kari, sztem olyan Gtx460.Gtx560-körüli fogyasztással. ahogy anno apollo12 lemérte...

[ Szerkesztve ]

(#14578) apollo12 válasza Reibek (#14576) üzenetére


apollo12
veterán

nálam még tökéletesen mükszik a vga, eddig nincs vele semmi gond és már fél éves a vga

(#14579) FaTHI válasza apollo12 (#14578) üzenetére


FaTHI
őstag

Én is nagyon meg vagyok elégedve a TF2-mel, halkabb a ref nél,, és azért ne feledjük ugyan a Ramok-nak nincs "tökéletes" hűtése, de azért a GPU-t szépen tartja 70-fok közelében, ami azért a ref-90foktól- messze van...
Jah és az anno kifizetett 55K -ért újonnan jelenleg egy 560Ti-t lehetne kapni, ami ugye azért elmarad a 480-tól rendesen főleg memória terén..

[ Szerkesztve ]

(#14580) apollo12 válasza FaTHI (#14579) üzenetére


apollo12
veterán

hát igen de én nem a fogyasztást nézem hanem a teljesítményt és már nagyon várom hogy meglegyen az új tápom és tovább húzzam a karit, és úgy néz ki egy jobb táppal 1075mvolton a 860 se lehetetlen :DD és a bf3 hoz kell

(#14581) Pala


Pala
veterán

Gyerekek, én meg úgy beszo... pórul jártam, hogy ihaj... :( Le akartam operálni a második TF2-ről a nyákbordát, erre látom, hogy az egyik tartócsavar fején nincsen menet, csak egy kör alakú mélyedés! Az ég világon semmivel sem lehet megmozdítani. Mégcsak lecsípni sem tudom a fejét csípőfogóval, mert annyira szorosan oda van simulva a nyákra, hogy ez a kártyára nézve életveszélyes manőver lenne. :( Így meg nem tudom ráapplikálni a spéci hűtést. :(

Lol, komolyan mondom veszek egy másik GTX-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14582) apollo12 válasza Pala (#14581) üzenetére


apollo12
veterán

kombitnált fogóval nem tudtad el tekerni ?

(#14583) attamero81 válasza Pala (#14581) üzenetére


attamero81
senior tag

Miért nem fúrod le 1mm-es fúróval.Csak megbírod csinálni.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14584) apollo12 válasza attamero81 (#14583) üzenetére


apollo12
veterán

az is igaz, csak a fejét kell megfúrnia és a nyáknak nem lenne gond

(#14585) Pala válasza apollo12 (#14582) üzenetére


Pala
veterán

Próbáltam, de nem lehet fogást találni rajta. Pedig még szilionspray-vel is befújtam a nyavalyást.

attamero: Olyanom nincs. :D Ezért vegyek egy fúrót? :D

[ Szerkesztve ]

(#14586) FaTHI válasza apollo12 (#14580) üzenetére


FaTHI
őstag

Biza a BF3-hoz kell az erős vidkari, oda már kell a tuning, meg a jó erős 4magos prockó!

(#14587) attamero81 válasza Pala (#14585) üzenetére


attamero81
senior tag

A szilikon spray-től minden csak csúszik.Az 1mm-es fúró kb.60 Ft-os tétel.Csak egy állványos fúró kell hozzá és egy stabil kéz.A mélyedést megfúrod és kész.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14588) Pala válasza attamero81 (#14587) üzenetére


Pala
veterán

Értem. :R

Most nem is az összeggel lenne baj, hanem hogy már annyi időt, energiát meg pénzt öltem bele ebbe az egészbe SLI-stől, hűtésestől....itt hever az asztalon egy Xtreme Plus, egy Zalman VF3000F, egy Twin Turbo Pro, egy L2 Pro, 2db TF2, rahedli nyákborda, ramborda, fetborda, vrm-borda, anyámkínja....ezekből már marsjárót tudnék építeni!

Komolyan gondolkodom rajta: inkább veszek egy 3 gigás 580-at, berakom a gépbe és hozzá sem nyúlok többet, melegszik amennyire melegedni akar és kész. :) A 480-ast meg felrakom a polcra dísznek, mind a kettőt. itt fognak díszelegni az idők végezetéig....

kicsipapucs: Nah, ez egy hasznos kis találmány, nem is tudtam, hogy ilyen létezik! :R

[ Szerkesztve ]

(#14589) kicsipapucs válasza Pala (#14581) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Vegyél egy csavarkihajtókészletet, direkt ilyen célra van!
[Például.]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#14590) attamero81


attamero81
senior tag

Pala:Jövőhéten jön ez a hűtés egy itteni kollégától(raus) ezért ezúton szólok,hogy nem esedékes az AC.Kép a hűtésről:

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14591) Pala válasza attamero81 (#14590) üzenetére


Pala
veterán

No problem at all! :R

De biztos, hogy ezt rá fogod tudni szerelni egy refnyákos GTX-re? Mert ez az Asus Mars hűtője, ha nem tévedek. Az meg totál egyedi tervezésű kártya.

(#14592) apollo12 válasza Pala (#14585) üzenetére


apollo12
veterán

nálunk 250forintért lehet venni azzal szépen le lehet szedni, obi ban meg lehet kapni 3.6voltos akkus fúrót pl én azzal szoktam nyákot fúrni

(#14593) attamero81 válasza Pala (#14591) üzenetére


attamero81
senior tag

Kompletten ugyanaz,mint a TF2.csak hasonló FET és Vram hűtései vannak mint az AC mellékletben kaphatók.Lyuk méretben:58mm és a 82mm átló teljesen ugyanaz valamint a nyákon az alkatrészek elhelyezkedése is majdnem hogy megegyezik.:

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14594) apollo12 válasza Pala (#14588) üzenetére


apollo12
veterán

sose add fel, mondjuk én ha veszek még egyet akkor refeset, és veszek rá egy hűtést és akkor jó lesz sli nek felülre és alulra marad a tf2

ha le veszem a tf2 hűtést és a memo hűtést ki lehet cserélni hogy nem kell le vennem a matricát nincs alatta csavar??

mert garit nem akarom elveszíteni, és akkor veszek süniket a ramokra és az iC re
vagy ezt [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#14595) attamero81


attamero81
senior tag

Annyit kell mahinálni rajta,hogy a 480-nak csak 4 pines ennek pedig 5 pines a venti vezérlése,de itt csak az egyik szálból kettő van.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14596) kicsipapucs válasza Pala (#14588) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Igen, van ilyen, hülyék ellen mindent kitalálnak (adott esetben gyártó, vagy vmeik csájníz munkás). Conradban a legdrágább a világon, 1db-ot fillérekért lehet szerezni vmi hozzád közel lévő barkácsáruházban.
Vmi jó hűtőkombót nem akarsz eladni? TFII-m játékot kíván, de törött ventilapáttal nem lehet.
Egy AC+Zalman nyákborda kombóba beneveznék. :DDD A kérdés komoly amúgy!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#14597) Pala válasza kicsipapucs (#14596) üzenetére


Pala
veterán

Lehet róla szó minden további nélkül... látom pesti vagy...eljössz hozzám, aztán válogathatsz, tele van az egész íróasztalom hűtésekkel. :D Iletve az AC hűtőhöz egyelőre hozzánőttem, de a Zalman hűtőstül nyákbordástul itt hever, meg még csomó másik AC hűtő és alkatrész is.

attamero: Nem gondoltam volna. De ha tényleg rámegy, akkor azért nem semmi vadállat lesz abból a kártyából. :D Kíváncsi vagyok, milyen a teljesítménye!

[ Szerkesztve ]

(#14598) Pala válasza apollo12 (#14594) üzenetére


Pala
veterán

Persze, le tudod szerelni az egészet úgy, hogy utána ugyanúgy vissza is tudod rakni szükség esetén, semmiféle címke/matrica nincs útban.

(#14599) attamero81 válasza Pala (#14597) üzenetére


attamero81
senior tag

Én is kíváncsi vagyok mi lesz belőle,mert amin volt az egy 3GB 580 és az pedig egy vaddisznó.Elméletileg 70 fokra vagy alá viszi a 480-at.Képeket nézve nem sokkban különbözik a 480 az 580-tól.Mivel az enyémen(480) nincs hűtés és a kolléga meg lefényképezte az övét ezért sokáig tanulmányoztam.A két karinak a vége nem egyezik,de addig igen.Az 580-on 10db tekercs van a 480-on pedig csak 6db.Illetve az 580 intelligens ventilátorszabályzásának a két szálas működésében van eltérés,mert az 580-nál ha igaz akkor nézi mind két venti fordulatát a 480 pedig csak az egyiket.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14600) H.Ezredes válasza attamero81 (#14587) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Műhelyünkbe van állványos fúró :) ,de én nem fúrom meg mert ha kettétörik a nyák én nem viszem el a balhét :DDD Amúgy szerintem is meglehet csinálni egy mindenre elszán MOD-ernek nincs akadály :D Én az olcsóbb és gyorsabb megoldást válaszom házba +2 venti egy a hűtő mögé +1 a VGA nyákjára ami elfújja a GPU melegét
Lásd:

Ez még a régi konfigomban volt így de meg tarom most ,hogy nem volt ott érezhetően forró/meleg a nyák amikor ott a venti langyos/meleg de egyáltalán nem vészes. Szóval jó szolgálatot tesz :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.