Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) ANDROID??? válasza Balli (#800) üzenetére


ANDROID???
addikt

Átlag ezek 30-32kg..
Önjáró funkciót is szeretnél?

(#802) Balli válasza ANDROID??? (#801) üzenetére


Balli
őstag

Igen önjárón gondolkodtam, hogy jó lenne főleg a kinti 200m-es egybefüggő szakasz miatt ami ejtős is, bár az meg jól megdobja az árat...
Ez pl egész jónak tűnik, ami márkát szoktál ajánlgatni

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#803) ANDROID??? válasza Balli (#802) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#804) Balli válasza ANDROID??? (#803) üzenetére


Balli
őstag

Nagyon köszönöm! Áttanulmányoztam és végiggonoltam, a mostani elektromos 48cm (MTD) és annál már inkább nagyobbat választanék.
Igy marad ez illetve ez. Igazából kép alapján nekem a M51-140F nem tűnik annyira masszívnak, s a másik ránézésre jobban bírná a strapát. Szerinted? Sajnos nem lesz módomban élőben megnézni.
Egyébként ezek a MCCULLOCH gépek jobb ár-érték aránynak tűnnek mint a Makita, jól gondolom?

Athens 2004

(#805) Balli válasza Balli (#804) üzenetére


Balli
őstag

Storno a lenti, megis 46cm-es lesz a befutó, elég az és jópár kg-al könnyebb. Már csak az a kérdés, hogy a M46-140WR megéri a plusz 23k felárat az 500e motor a 450e helyett, kellhet az a motor olyan hétvégi telekre amit leirtam? Mondjuk a golyóscsapágyazott kerekek is jól hangzik, illetve a mulcsozás is jól jöhet még... úgyhogy szerintem a M46-140WR lesz a befutó

Athens 2004

(#806) ANDROID??? válasza Balli (#804) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nekem ez van, nem akartam sokat költeni, ár/értékben verhetetlen volt amikor vettem (2014), 65K kiszállítva ;]
Ez lett volna a másik esélyes, csak sokalltam a 80K-t :D

A masszívság mindkettőnél megvan, csak a kialakítás más.
Mivel az erősebbel szemezgetsz, még feljebb tolnám a mércét még+3K. Ez több sebességes az önjáró funkciót tekintve.

Vagy amelyik neked jobban tetszik, de ha az önjáró csak jó ha van, akkor ez simán tök jó :K .

Vagy ez, de itt nem találtam utalást a sebesség választára..

[ Szerkesztve ]

(#807) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Bocs, benéztem az előbb az utolsó makita csak 46cm...

(#808) Balli válasza ANDROID??? (#806) üzenetére


Balli
őstag

Köszi szépen, csak az asszony már közbeszólt, hogy maradjunk csak 100k alatt :DDD
Ha masszivságban azonosak akkor a M51-140F tűnik legjobb Á/É aránynak, de könnyebb súly és kisebb test miatt (irányithastóság) inkább már 46mm-re szavazok lásd lenti hsz-t... bocsi, nem vagyok egy határozott tipus :N

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#809) ANDROID??? válasza Balli (#808) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ennyi, 100 alatt, elég erős, önjárás is van, mulcs készlettel és 51cm. :C :K
Nekem is anno közbeszólt, azért nem akartam sokat költeni, de azért lehet hamarabb végeznék az 51cm széles géppel :D

Egyébként néztem a Makitáknál, hogy "erősebbek" (papíron), közben ugyanaz a motor van rajta és ugyanezen kW van meghatározva, így totál ugyanezt tudják, ha ezek a motorok vannak rájuk szerelve... :P Ez korábban volt már téma..

[ Szerkesztve ]

(#810) kateb válasza Ed Parker (#798) üzenetére


kateb
tag

Hát ugye kinek mi az otthoni.
Én pl 3600 négyzetmétert fogok vele nyírni, nekem ez otthoni, valaki meg azt gondolná egy ekkora telekről, hogy ipari méretű a felhasználás :)

[ Szerkesztve ]

(#811) Ed Parker válasza kateb (#810) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az otthoni alatt azt értem, hogy alkalmanként és nem napi 8-10órás használat. :)
Egyébként emlékeim szerint 1200nm-re ajánlják ezeket a kisgépeket, 3600nm azért már elbír egy 100cm vágószélességgel bíró kis traktort, mert egy kisgéppel ez egy laza napi projekt :DDD

(#812) ANDROID??? válasza Ed Parker (#811) üzenetére


ANDROID???
addikt

+ élettartam /3 kb ;]

(#813) Ed Parker válasza ANDROID??? (#812) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt nem tudom, de ezek nem pro gépek, sokkal inkább hobbi, ami nem azt jelenti hogy nem bírják a nyúzást, viszont nem véletlen van ez az ajánlott nm megadva,szerintem.
Persze csak a főnökömből tudok kiindulni, nála nagyon bírják a gépek a ridegtartást ;]
Mert ő aztán tényleg lesz@arja az ilyen olajcsere, meg karbantartás, ápolás nevű dolgokat :DDD
A gépek télen is az udvaron vannak és működnek!!!!

(#814) ANDROID??? válasza Ed Parker (#813) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ezek alapján nem szutykok :K ;]

(#815) balbekk12


balbekk12
tag

Tegnap voltam az OBI-ban és megnéztem ezeket a CMI benzines fűnyírókat. Hát nagyon gyenge konstrukció. Az tényleg jó,hogy B&S motor van rajta, de hát azok a kerekek és az a váz... Nagyon gagyi. Abszolút nem tűnt strapabírónak! 6. oldalon: CMI

Aztán ott volt 1-2 McCULLOCH gép is. Na az már más kategória tényleg.
Tologattam és nézegettem a M51-140F típust.De kicsit tartok az önjáró funkciótól,mert nekem nincs rá szükségem a telken lévő sok kerülgetni való miatt. Plusz kicsit nagynak és nehéznek is találtam. :/ De azért talonban tartom.
Van még ez: McCULLOCH M53-140W De jó lenne élőben látni.
illetve
még a Makita PLM4110 (ez kicsit jobban tetszik, könnyebb,kisebb, fordulékonyabb)
De ezt is látni kell élőben.

Ha van valakinek valamelyik géppel tapasztalata, szívesen veszem!

(#816) ANDROID??? válasza balbekk12 (#815) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem mondta senki, hogy a CMI pazar minőség lesz, csak olcsó, arra később lehet venni másik vázat, mert a motor tovább bírja az tuti ;]

Az a 2-4kg különbség nem oszt nem szoroz, nem nagyon fog észrevenni.
A Makita miért is fordulékonyabb? :DD
A McC. mondtam, hogy rendben van, de ott van az a nem önjáró amit néztél azt simán lehet neked jó választás , 26,31kg az is.
Ezzel az 53-cm szélessel hamarabb is végzel legalább :K

Azt azért ne felejtsd el, hogy a Makita 41cm (kis szélességben vág).

(#817) ANDROID???


ANDROID???
addikt

4x4 ;]

(#818) balbekk12 válasza ANDROID??? (#816) üzenetére


balbekk12
tag

Persze. tudom,hogy nem mondta senki. :D De én nem tervezem,hogy itthon fogok majd nekiállni azokat gatyi kerekeket csapágyazottra cserélni, meg a vázat erősebbre,stb...

Azt valóban nem tudom,hogy a 4-5 kg, mennyire számít, ezt csak tesztelve tudnám meg, de igyekszem a legkönnyebbet venni, mert tényleg lejtős a terep...

A Makitát pont amiatt gondolom fordulékonyabbnak, hogy kisebb. A 41 cm szélességgel könnyebben lehet ide-oda forgolódni,mint egy 5kg-val nehezebb és 53 cm széles géppel,ami még esetleg önjárós is. (Azt meg ugye még hátra felé sem lehet húzni,mert nem szabadonfutó.)

(#819) ANDROID??? válasza balbekk12 (#818) üzenetére


ANDROID???
addikt

Már bocs, nem leoltásból, de itt látszik hogy ilyen géped még nem volt ;]
Na Önjáró, akkor önjáró, ha te azt akarod, hogy menjen magától a kerekeit hajtva, ahhoz pedig be is kell "kapcsolni" az önjáró funkciót.

Nézd meg, hogy a nem önjárósnak egy karja van a fogóján kívül, az önjárónak kettő.

A második kart nyomod megy előre, vagyis hajtja a kerekeket, ha nem nyomod azt a kart akkor tolod húzod.

Arra kell figyelni, hogy ha használatban van az önjáró funkció, ne húzd hátra a funkció használatakor a gépet, és ha azt a kart elengeded (kikapcsolod), még előre tolod 10-15cm-t és húzhatod hátra. Ennyi kb.
Nekem 46cm gépem van (m46-125r (már wr mert vannak hozzá cuccaim), teljesen jól lehet vele forogni. Nekem is kell itt ott kerülgetnem, és dombos terepen kell tologatnom a fűnyírót. Van egy összefüggő terület is, így ott ki tudom, használni az önjáró funkciót, de van amikor az önjárót be sem kapcsolom.

Egy kis olvasnivaló..
Ugyanúgy fent van a használati a többi típushoz is a gépek alatt a leírás alatt...

[ Szerkesztve ]

(#820) balbekk12 válasza ANDROID??? (#819) üzenetére


balbekk12
tag

Ezt valóban elfelejtettem,hogy a karral ki lehet kapcsolni! :))

(#821) ANDROID??? válasza balbekk12 (#820) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nézd, ez fordulékony :K
Gyorsan meglesz így van ;] :K

[ Szerkesztve ]

(#822) balbekk12 válasza ANDROID??? (#821) üzenetére


balbekk12
tag

odab@sz! :) Kettőt fordulok és kész is van a kert! :D

(#823) ANDROID??? válasza balbekk12 (#822) üzenetére


ANDROID???
addikt

Makitából aminek van értelme az kb 100, de inkább több (most vannak akciók), a husqvarna 120-nál kezdődik kb, a Viking szintén 120 felett, így ár/értkében a McC.. Önjárót, ha ki tudod használni, akkor a 86K-s, ha nem akkor a 80k-s, de van kisebb is, 80 alatt..

(#824) kateb válasza Ed Parker (#811) üzenetére


kateb
tag

Ha csak szimplán a matekot és a számokat nézem, akkor 2 óra alatt le kellene darálnia a 3600 nm füvet a Makita 5121-nek. Mert ha ezt a területet úgy képzelem el, mint egy 3600 méter hosszú és 1 m széles szakaszt, amin a gép a maga 3,6 km/h sebességével pont egy óra alatt ér a végére és egy másik óra alatt vissza, akkor az 51 cm vágásszélességgel elvileg kész is lenne a meló. Ergo optimális esetben (egybefüggő, sík terület, nem kell kerülgetni semmit, nem fogy ki a benzin, stb) a gép vágásteljesítménye 1800 m2 óránként
Persze tudom, hogy ez nem így van, mert nem sík, kell kerülni, benzin kifogy (tényleg, mennyit fogyaszt a 675-ös Briggs??? ) és persze a kezelő is elfárad. :)

Tegnap kinéztem a gyümölcsösünkbe, hát az eső megnyomta rendesen a füveket. Viszont ma is esett idáig, így tiszta víz minden, nem lehet még nyírni, pedig már ereszteném rá a masinát...

(#825) dzsordzsó


dzsordzsó
csendes tag

.A fűnyíró motorja Briggs 450e tpusú.Első feltöltéskor Briggs olaj került bele,nemsokára eljön az első olajcsere.Mit gondoltok maradjak a Briggs olajnál ami API SJ minősítésű vagy MOL Dynamic Garden 4T 10w-30 API SL minősítésű?A Briggs 100 Ft-tal kerül többe itt nálunk így 1690 Ft/0,6 L.Esetleg a későbbiekben ha olcsóbban hozzájutnék más márkájú olajhoz vehetem azt?A kérdés,hogy gyárit,jobb minősítésűt,olcsóbbat ami legalább API SF?

(#826) ANDROID??? válasza dzsordzsó (#825) üzenetére


ANDROID???
addikt

Vedd elő a leírást és aszerint járj el..
Briggs vagy akár a husqvarna sae30 is céleszköz, bár jobban jössz ki egy 1,4 literessel. Az előző ,6 literesbe öntsd fel 4,5dl-ig akkor nem fogod túlönteni. ;)

Különben pont nem az a tétel a Briggs ára amin olyan sokat veszítesz azzal az évente 1 cserével...

[ Szerkesztve ]

(#827) Ed Parker válasza kateb (#824) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezen jót nevettem :DD
Igen ez az elmélet.
Ugye itt figyelembe kell(ene) venni a fű hosszát és azt hogy mekkorára vágod, nyilván minél rövidebb annál nehezebb, ugyanis ilyenkor a ház lejjebb van és a fű valamelyest gyűlik a kaszaházban.
Ha gyűjtőkosárba vágod, azt üríteni kell, ez is függ a fű hosszától hogy milyen gyakran és akkor a benzin amit írtál, minden más optimális, nem fáradsz és a gép is bírja tegyük fel ;]
Szóval majd kiderül mit mutat a matek és mit a valóság :)

(#828) ANDROID??? válasza Ed Parker (#827) üzenetére


ANDROID???
addikt

Matek 2 óra valóság 5-6 ;]

(#829) Ed Parker válasza ANDROID??? (#828) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Meg merném kockáztatni hogy 100cms traktorral sem biztos hogy meglenne 1 óra alatt, ha csak a matekot veszem:)

(#830) kateb válasza ANDROID??? (#828) üzenetére


kateb
tag

5 óra jó lenne! :) A Husi 323R-el reggeltől estig nyírtam...ahhoz képest ez megváltás lesz (remélem)

(#831) bigangel


bigangel
csendes tag

Sziasztok! A linken található modelről tud valaki valamit? Nekem nagyon tetszik a 3 kerekes megoldás,szerintem könnyen irányitható.
http://www.agro-largo.hu/173cc

(#832) bigangel válasza bigangel (#831) üzenetére


bigangel
csendes tag

Vagy esetleg ez ?http://www.devo-baumarkt.de/guede-rasenmaeher-high-wheeler-trike-st-565-d

(#833) bozoli


bozoli
tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni. Van egy MTD fűgyűjtős fűnyíróm, és az vele a problémám, hogy a kosarába csak negyedig, max félig gyűjti a füvet. De ekkor már nagyon sokat otthagy. Igazából ez sose volt jó, de a türelmem (kitartásom) most fogyott el. Lehet ezt jobbá tenni? Mi a titka? Lehet, hogy már valahol az előző 800 hozzászólásban megválaszolták, de nincs idegzetem végigolvasni.Ha tudjátok a számát a hozzászólásnak, az is jó.
Köszönettel: bzoli.

(#834) ANDROID??? válasza bozoli (#833) üzenetére


ANDROID???
addikt

Új gép vásárlása ;]

(#835) bozoli válasza ANDROID??? (#834) üzenetére


bozoli
tag

Ez lesz az utolsó útáni ötletem. :N
De viccnek jó volt! :D

(#836) ANDROID??? válasza bozoli (#835) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az is volt, de mulcs bele és hajrá :DDD

Különben a penge gyűjtős?

[ Szerkesztve ]

(#837) bozoli válasza ANDROID??? (#836) üzenetére


bozoli
tag

Azt nem tudom, nem értek hozzá.
De felfelé hajlik a vége, és lyukak vannak benne.

(#838) ANDROID??? válasza bozoli (#837) üzenetére


ANDROID???
addikt

Felfelé hajlik , akkor elvileg gyűjtős...
Látni kellene a gépet...
Szerviztől kérdezted?

(#839) bozoli válasza ANDROID??? (#838) üzenetére


bozoli
tag

Nem kérdeztem, nincs rá már gari.

(#840) Ed Parker válasza bozoli (#833) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért ha egy fórumban felteszel egy kérdést és választ is vársz, nem árt pontosabban fogalmazni :U
Ha már neked nincs időd/kedved elolvasni a használatit, a fórumtársak ki tudják googlizni neked az infókat ;]

(#841) VIPowER válasza bozoli (#833) üzenetére


VIPowER
senior tag

Előszor is, füvet csak szárazon nyírunk! Másodszor, én nem tudok olyan fűnyíróról ami teljesen tele teszi a fűgyűjtőt, de ha találsz olyat, szólj nekem mindenképp. :)

(#842) ANDROID??? válasza VIPowER (#841) üzenetére


ANDROID???
addikt

:C

Különben a szerviz egy kérdésre, nem biztos, hogy csak pénzért válaszol. Kb annyi oda is feltenni a kérdést mailben mint ide. ;]

[ Szerkesztve ]

(#843) Voice24 válasza VIPowER (#841) üzenetére


Voice24
őstag

Jelzem, a McCulloch m51-140F gépem nagyjából képes rá. Volt, amikor elfeledkeztem, és csak mentem-mentem vele, míg szinte lefulladt. Hát olyan szinten tele volt a gyűjtője, hogy egy kézzel cipelve az ürítő helyig, szó szerint be kellett segítenem másik kézzel is, olyan nehéz volt. :)

(#844) ANDROID??? válasza Voice24 (#843) üzenetére


ANDROID???
addikt

:U Az baj, ha én nem várom meg, hogy full legyen, inkább ürítem előtte ;]
Viszont , csak megerősítem, hogy hajlamos fullig tölteni a gyűjtőt ha nem figyelsz, nem alja MTD ;] :P

(#845) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok! Tudom, hogy itt inkább a benzines vonal megy, de nekem tanács kellene elektromosból. Van egy pici füves kertünk. tényleg kicsi, kb. tovább tart míg kitolom a garázsból a (kölcsön) fűnyírót, mint ameddig lenyírom a füvet. De ami igazán sokáig tart, az kölcsön kérni, elmenni érte, és visszavinni. Szóval arra a kis picsa fűre azért mégis kellene egy saját fűnyíró... Gondolom erre bőven elég egy elektromos, talán használtan is (mert, hogy én elég használt b.zi vagyok, mindenemet kb. úgy vettem). A kérdés, hogy milyet? Jófogáson nézelődöm, de elég sok van. 10e Ft-tól van MTD, Gardena, Bosch, Black & Decker... 20e Ft-tól Husqvarna, Honda... (sőt még légpárnás is, beszarás, nem is tudtam, hogy van ilyen :D). Szóval ilyen 10e Ft és 20e Ft között szánnék rá, de lövésem sincs, hogy mit kellene??

Erről a légpárnás fűnyíróról beteszek már egy képet, csak úgy poánból, meg, hogy feltűnőbb legyen a hozzászólásom :)

[ Szerkesztve ]

(#846) bozoli válasza Ed Parker (#840) üzenetére


bozoli
tag

Ed Parker!
Mit értesz pontosabban? A jelenséget jól körülírtam szerintem. Kiguglizni én is ki tudnám, de a tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. Viszont ha nem tudsz, vagy akarsz tanácsot adni, ne válaszolj, nem vagyok kíváncsi pökhendi beszólásaidra.

ANDROID???
A tulajdonosok tapasztalata szerintem többet ér, mint egy szervíz esetleges válasza, hogy vigyem be, majd megnézik.

(#847) ANDROID??? válasza bozoli (#846) üzenetére


ANDROID???
addikt

Van olyan szerviz amelyik segítőkész és ad ötletet :K
(tapasztaltam 2-3 szervizben, segítőkészen adtak tanácsot ingyen és jó tippet :K )
Egy próbát megér.
A penge nincs elgörbülve (bocs, kés)?

[ Szerkesztve ]

(#848) kateb válasza geza844 (#845) üzenetére


kateb
tag

Én itthon arra a kis fűre, ami van, egy ezeréves Flymo-t használok. Talán valami r32 a típusa, de erre most így a gép mellől nem esküdnék meg. Teszi a dogát rendesen.
Van egy nagyobb és erősebb, Brico gépem is, de az már túl bumfordi itthon. Mint elefánt a porcelánboltban.
Szóval azt inkább a gyümölcsösünkben szoktam tologatni, már ameddig a zsinór elég.
Szóval drágát kevés fűre nem érdemes venni.

(#849) kateb


kateb
tag

Egyébként ma először vágtam az 5121 Makitával. Megváltás a kasza után. Nincs tökölés, fulladás, egykedvűen pöfög a motor és kajálja a gazt és a füvet. Persze a partoldalt továbbra is a Husival kell majd köszörülni, de az egybefüggő részeket szerintem 2-3 x gyorsabban vágja a fűnyíró, mint a kasza.

(#850) ANDROID??? válasza kateb (#849) üzenetére


ANDROID???
addikt

5 óra? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.