Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Beni2360 válasza Nikaré (#11300) üzenetére


Beni2360
félisten

Mit nem szeretsz benne?
Adott a kifli mint a gunánál, van a vaníliás sodó tojás sárgával és leöntve össze forgatva a tálban majd a habbá vert fehérjében sárgabarack lekvárt óvatosan keverve és a kifli tetejére kenni. Majd a sutőben enyhe pirított szinig sütni. Kihűlés után lehet kockákra vágni és kiszedni.
UI: mazsola ízlés szerint.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11302) Nikaré válasza Beni2360 (#11301) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez is valószínűleg olyan mint a halászlé.
Addig nem kedveltem, amíg nem ettem egyszer egy igazán jót.
:B

(#11303) krizmo_ válasza Nikaré (#11300) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Én se nagyon szeretem ezeket a kiflis desszerteket. :N Nálunk a rizskoch volt ismert, azt szeretem is, de rég készítettem már.

#11301 Beni2360
Erről ez jutott eszembe: [link] :DDD (YT!)

[ Szerkesztve ]

(#11304) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!
Ilyen tepsiben hogy kell sütni csirkecombot, tarját vagy sült oldalast: [link]?

Ha erre a tepsibe ráteszek egy rácsot ami 2 cm magasban tartja a húst akkor, hogy kell elkészíteni csirkecombot, tarját vagy sült oldalast: [link]?

Köszi a választ.

(#11305) Essejó válasza ph2012 (#11304) üzenetére


Essejó
veterán

Ha már rácsos tepsi, akkor én ilyet használok.
A rántott húst panírozom és mindkét oldalát bespriccelem étolajjal, ha nincs spriccni akkor szilikon ecsettel húztam át régen.
A rács alá mehet a felszeletelt enyhén olajozott fűszeres krumpli vagy zöldség köret, esetleg, mindkettő.
Hőfokot nem tudok mondani, mert 1 kb 20 éves Mora gáztűzhely van itt az albiban. Bekapcsolom a sütőt full hőfokon, berakom a tepsit és kb 5 perc után leveszem középállásra a hőt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#11306) fradi81 válasza ph2012 (#11304) üzenetére


fradi81
veterán

Hali, attól függ mi a recept :D
De ezeket mi rács nélkül szoktuk mert szaftban sülnek így arra semmi szükség.

moto g72, Ninebot d28e

(#11307) Nikaré


Nikaré
őstag

Srácok!
Tudtok ajánlani, zöldség aprítót/szeletelőt, ami stabil és biztonságosan használható.
Főleg levesekhez, esetleg salátákhoz kellene.
Nem szeretnék kísérletezni, tvshop meg hasonlóakkal. :B:DDD

(#11308) cucka válasza ph2012 (#11304) üzenetére


cucka
addikt

Ugyanúgy kell ráccsal sütni, mint rács nélkül.
Ha rácsot használsz, két dolg fog történni:

1. A hús alulról is kap forró levegőt, tehát minden oldalról meg fog pirulni. (Ugyanaz a gondolatmenet, mint mondjuk a grillcsirkénél)

2. A sütés során a roppant ízletes szaft, ami kifolyik a húsból, az a tepsi alján fog összegyűlni és jó eséllyel odaégni. Lentebb írták, hogy tegyél alá mondjuk krumplit/zöldséget, így köreted is lesz, és a szaft is hasznosul.
(Sütési időkre nyilván oda kell figyelni, amíg egy 1-2 kilós oldalas jól megsül, annyi idő alatt az alá rakott zöldségköret szénné fog égni)

[ Szerkesztve ]

(#11309) ph2012 válasza cucka (#11308) üzenetére


ph2012
senior tag

Hadd kérjem, hogy konkrét sütési időket és gázsütő hőfok állást (pl. közepes hőfok állás) írjatok, sült csirkecomb, tarja és sült oldalas sütésével kapcsolatban.
Tehát erről a tepsiről és rácsról van szó: [link]
Köszi a segítséget!

(#11310) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Sziasztok, serpenyővel kapcsolatos lenne kérdésem, vagyis melyik ajánlott mindennapi, vagy inkább napi többszöri használatra?
Szinte nulla zsiradékkal sütök mindent, tojást, halat, csirkét, stb.
Elfogyott a türelmem abból a szempontból, hogy havonta kell lecserélném a 12-15e forintos Tefal serpenyőket, mert még azok is megadják magukat néhány hét után, nemhogy a többi no name termék.
Korábban az Aldi saját márkás CROFTON Titán-plazma serpenyöjét vettem, (ami talán még egy kicsit jobb is volt, mint az előbb említett francia márka) de az utóbbi időben már nem kapok, azt mondták az üzletben, szezonális áru.
Szóval tudnátok ajanlani nagyon tartós bevonatú 28 cm -és terméket esetleg? (Indukciós tűzhelyhez.)
Az airflayer nekem nem vált be, itt porosodik, nekem azzal macerás a sütés, (előkészülés) és az egész végtermék íz sem jön be.
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11311) solfilo válasza HUTCHDB (#11310) üzenetére


solfilo
veterán

Meguntuk mi is, nemesacélra cseréltük a teflonost, igaz én nem szinte nulla zsírral sütöm a dolgokat, szóval ez nektek nem pálya. Közösségi média platformokon szokott nekem ajánlani ilyen méhsejt mintázatú teflonos edényeket, ezek elvileg jóval tartósabbak, de hogy mennyire, s hogy megérik e az árukat, azt nem tudom.

Aldis szezonális kínálatban az a jó, hogy minden évben, akár többször is visszaköszönnek, szóval lehet lesz nemsokára megint.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#11312) lumpy92 válasza HUTCHDB (#11310) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia! IKEA serpenyők is jók és megfizethetők, érdemes kipróbálni.
Azért ha 1 hónapot bír egy akárnilyen serpenyő nálad, akkor lehet, hogy a használata sem megfelelően történik.
Fémmel SOHA nem nyúlhatsz bele, csak fa vagy műanyag/szilikon spatulát használj. Mosogatógépbe ne tedd (még akkor se, ha azt írja, hogy bírja). Mosogatásnál szivacs dörzsis fele szintén tabu. Ha kell, inkább áztasd.
A legolcsóbb, noname serpenyők is sokkal tovább bírják 1 hónapnál, ha ezekre figyelsz.
IKEA serpi, még szép is: link

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#11313) arcsin válasza HUTCHDB (#11310) üzenetére


arcsin
senior tag

Esetleg próbáld ki zsiradék helyett a vizet. Arab országokban sokszor vizet tesznek a hús/zöldség alá. Egy spriccentésnyi mennyiséget szoktak, nem sokat. Van ománból származó ismerősünk, ő mondta hogy ott ez elterjedt.

(#11314) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani egy jó szakácskönyvet, recept gyűjteményt cukorbetegeknek?
Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#11316) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Kukta vásárlás előtt állok, ebben kérném a segítségeteket. 7l vagy nagyobb edényt szeretnék venni.

[ Szerkesztve ]

(#11317) arcsin válasza Zaji (#11316) üzenetére


arcsin
senior tag

A tefal kuktáit ajánlom. Biztonságosak, lehet venni hozzájuk tömítést késöbbre. Vannak kisebbek-nagyobbak.

(#11318) Nikaré


Nikaré
őstag

Srácok!
Nem tudom ezért kérdezem. Egyszerű konyhai felhasználásra 900W-os gép elég lehet?

(#11319) demars válasza freelancer68 (#11315) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm! :R
Megrendeltem a Cukorbetegek nagy diétás könyve című könyvet. Jókat írtak róla, sok recept van benne és életmód tanácsadás.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#11320) Donki Hóte válasza Nikaré (#11318) üzenetére


Donki Hóte
veterán

900 W-os micsoda?

900 W-os mikrosütő bőven elég.

900 W-os főzőlap az lófütty.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11321) Nikaré válasza Donki Hóte (#11320) üzenetére


Nikaré
őstag

Ó a bánatba, javítottam írás közben és pont a lényeg kimaradt.
600 W -os dagasztó gép.
És még a watt is rosszul íródott. :W
Elnézést kérek!

(#11322) cucka válasza demars (#11319) üzenetére


cucka
addikt

Esetleg ötletgyűjtésnek a ketogén diétás cuccok között is szétnéznék.
Nem muszáj tartani a diétát, de az alapötlet ott is ugyanaz - nagyon alacsony szénhidrát tartalmű ételek.

(#11323) fradi81 válasza Nikaré (#11321) üzenetére


fradi81
veterán

Link a gépre? Fogyasztásmérő szerint az aldis gép ami 800w az 100W körül fogyasztott :) Ezek az olcsó gépek kb. 1 kg tésztát tudnak kavargatni szóval az alatt kb mindegy mit veszel.

moto g72, Ninebot d28e

(#11324) demars válasza cucka (#11322) üzenetére


demars
addikt

Köszi. :R
Már néztem azt is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#11325) Ance válasza Nikaré (#11321) üzenetére


Ance
őstag

Én Bosch MUM 5-öt használok már évek óta (kb. 10 éve). Dagasztás, keverés, habverés, zöldségszeletelés, sajtreszelés stb. Egyedül a húsdaráló feltét nincs meg sajnos, de azt is használnám hozzá tuti.
Mivel régóta szeretnék egy Kitchen Aid-et, de az csak akkor jöhet, ha ez tönkremegy, gyepálom rendesen az utóbbi pár évben. Pl. max. 500 gramm liszttel lehet tésztát dagasztani benne, én általában 800 grammal teszem és hasonlók. Bírja a dög, nem megy tönkre, szóval ezek után ajánlom az ár/érték aránya miatt. Ha pénz nem számít, akkor Kitchen Aid.

Tudom nem ezt kérdezted, de azért ajánlottam, mert az, hogy egy gép hány wattos nagyon nem számít. A Kitchen Aid Artisan pl. 300 wattos és erőben a Bosch-t megeszi reggelire. Teljesen más megoldás. Szóval az, hogy egy adott gép jó-e csak úgy lehet megválaszolni, hogy megmondod milyen.

[ Szerkesztve ]

(#11326) Nikaré válasza Ance (#11325) üzenetére


Nikaré
őstag

Nagyon is jó volt ez az összefoglaló így!
Köszönöm!
&
Neked is fradi81
Thx

(#11327) Keef_Lee válasza Ance (#11325) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

A Silvercrest Kitchen Tools 600 W, ami csütörtöktől lesz, gondolom a legtutibb :)

(#11328) Ance válasza Keef_Lee (#11327) üzenetére


Ance
őstag

Fogalmam sincs. Nem ismerem.

(#11329) Keef_Lee válasza Ance (#11328) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Valami olyasmiket olvastam, hogy a helyén kell kezelni a palettán az árának megfelelően.

(#11330) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Tefal Unlimited palacsintasütő oldala el van deformálódva, nem köríves a másik oldalához képest. Gondolom gyártási hibás a termék, vagy ez normális ettől? :U
Küldjem vissza, vagy használjam és annyi?

(#11331) Zaji válasza ANDROID??? (#11330) üzenetére


Zaji
őstag

Ezt neked kell eldönteni, hogy tudsz e együtt élni ezzel. :)

(#11332) ANDROID??? válasza Zaji (#11331) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nyilván átnéztem rögtön kicaomagolás után. Nem látszik rajta külsérelmi nyom, inkább a gyártási hibára tippelek. Bár fene tudja. Amennyiben ez nem fog hátrányt okozni,, gondolok itt olyanra, hogy az anyag elkezd leválni emiatt vagy ilyesmi, és csak szemre zavaró akkor nem fogok vele foglalkozni. Viszont, ha okozhat hátrányt az esztétikán kívül, akkor cseréltetem.
Van akinek unlimited van, esetleg meg tudja nézni, hog neki is olyan az oldal él (nem kerek teljesen)?

(#11333) krizmo_ válasza Ance (#11325) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Mivel régóta szeretnék egy Kitchen Aid-et
Melyiket szeretnéd? :)

Küldjem vissza, vagy használjam és annyi?
Én visszaküldeném, engem nagyon zavarna, sok évig kellene így együtt élni vele. Előfordulhat, hogy hamarabb megadja magát így.

Van akinek unlimited van, esetleg meg tudja nézni, hog neki is olyan az oldal él (nem kerek teljesen)?
Teljesen biztos vagyok benne, hogy nem ilyennek kellene lennie. :N

(#11334) ANDROID??? válasza krizmo_ (#11333) üzenetére


ANDROID???
addikt

:R
Oké, cseréltetem. Köszi. :K

(#11335) bugizozi válasza krizmo_ (#11333) üzenetére


bugizozi
őstag

Régóta őrlődöm én is milyen robotgépet kellene venni :U
Egyrészről azon gondolkodom h jó nekem a 40e aldi/lidl, az se lehet rossz, 3 év gari, egyszer úgyis elromlik másrészről meg ezt 10-20 évre veszi az ember jo eséllyel, akkor legyen normális, ha másmilyet vennék úgyis azon sopánkodnék h a KA milyen jó lett volna :W :D (meg nem kell nekem húsdaráló, turmix stb úgyse használnám, a KA meg egyszerű, letisztult, nincs hozzá semmi limlom)
Kár hogy nem lehet kamatmentes részletre venni, úgy nem fájna annyira kiadni érte ennyi pénzt :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11336) fradi81 válasza bugizozi (#11335) üzenetére


fradi81
veterán

Kérdés mire nem elég egy aldis gép? Bukta tésztát össze tudja keverni :)

moto g72, Ninebot d28e

(#11337) ANDROID??? válasza fradi81 (#11336) üzenetére


ANDROID???
addikt

Egy sima kis (Philips HR3745/00) is simán összekever mindent. :D
Pedig már pár éve nyúzza a párom a gépet, van amikor én is.

[ Szerkesztve ]

(#11338) Tibicsucsu válasza bugizozi (#11335) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

En meg a Kenwood KMix-szel szemezgetek. Az "csak" 100-110e nem 180-2xx. Amazonon neha lemegy 200-220 eur kornyekere. Itthon is volt 80e-ert egy-ket eve Auchanban.

Annyi a hatranya, hogy amikor megneztuk a parommal, akkor kiderult, hogy majd nem tarthatom a pulton, amikor nincs hasznalatban csak a kamraban :D
A KitchenAid maradhat a pulton is. :P

(#11339) Ance válasza krizmo_ (#11333) üzenetére


Ance
őstag

A legkisebb Artisan emelőkaros nekem bőven elég lenne. Kb. 1,5 kiló tésztát szoktam csinálni max. A sima artisanok ezt még nem tudják, az emelőkarosak már bőven.

Bugizozi: Vitatkoznék, mert eléggé sok “limlom” van hozzá: tartozékok
Persze kész anyagi csőd a megvételük. Egyébként hasznosak, ha egyszer hozzászoksz, hogy nem mindenre külön gépet veszel. Én szeretem őket.
Fradi81: Azt lehet, de egy 70% feletti víztartalmú, nagy mennyiségű pizza tészta már nem biztos, hogy úgy sikerül, ahogy kéne.

[ Szerkesztve ]

(#11340) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Nem. Lesz itt együtt élés. :(

(#11341) krizmo_ válasza Ance (#11339) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nekünk a 6,9 literes Artisan van, de már lehet kisebbet vennék, mert süteményekhez nem tudom használni. :( 5 tojásos tésztával nem tud mit kezdeni, pedig elvileg mennie kellene. Kenyértésztából kb. 3 kg az amit még nem teker fel, de ez ismert jelenség. A húsdaráló adaptert pedig imádom, mindenféle húst pikk-pakk ledarál.

(#11342) krizmo_ válasza bugizozi (#11335) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Eddig akármit vettünk az Aldiban/Lidlben az szinte mindig csalódás volt. :( Nálam ez a gép egy életre szóló döntés volt, nem szeretnék hónapok/évek múlva ismét keresgélni, és ha úgy adódna szenvedni egy vacakkal. :B

Kár hogy nem lehet kamatmentes részletre venni, úgy nem fájna annyira kiadni érte ennyi pénzt :B
Minden hónapban tegyél félere annyit, amennyi a törlesztő lenne, és ha összejön megtudod venni a gépet. :)

#11334 ANDROID???
Nagyon szívesen! :)

#11340 ANDROID???
Mintha megnyomódott volna. :(

[ Szerkesztve ]

(#11343) attiati


attiati
veterán

Kimchi -ben otthon van valaki?

Első körben venni szeretnék, mert időigényes elkészíteni.
Nagyon sokféle változatban kapható.

Ismertek valami bevált terméket?
Kizárólag természetes összetevőkkel.

(#11344) Essejó válasza attiati (#11343) üzenetére


Essejó
veterán

Én kimondottan szeretem amikor a természetes összetevőknél a tartósító az E300. :K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#11345) Mr.Csizmás válasza Essejó (#11344) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

vagy E101 aka B2 vitamin :D jó rettegést ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11346) bugizozi válasza fradi81 (#11336) üzenetére


bugizozi
őstag

Az a célom, hogy a gép amit veszek könnyedén tudjon akár 1 kg lisztből (~1,65 kg tészta = ~ 8 buci) pizzát dagasztani. (most ezt egy kenyérsütő géppel csinálom 2 részletben :D )

Ance: Úgy értettem, hogy ha veszek egy gépet, nekem csak ez a három keverőszár kell, nem kell turmix, húsdaráló stb. Ha kell max veszek hozzá, de magamat ismerve fölösleges, most sincs itthon külön gép. (netes kép, fogalmam sincs milyen ez a gép, csak a kiegészítők miatt tettem be)

krizmo_: az is egy jó megközelítés, csak rá kéne szánnia magát az embernek :B Hú neked jó nagy van :D A legkisebb KA (4,3L , 275W) megbírkózna vajon az 1,6kg tésztával, vagy inkább a nagyobb (4,8 L , 300W)? :U

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11347) Ance válasza krizmo_ (#11341) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! Sokat segítettél és lebeszéltél az emelőkarosról. :)

Ebben az esetben az Artisan Prémium éri meg legjobban (legalábbis nekem), mert van hozzá egy 4,8 és egy 3 literes keverőtál. A nagyobban kb. 2 kiló tésztát lehet kikeverni szerintem normálisan, a kisebb tálban meg a kicsi adagokat.

Legalábbis a leírás szerint ezek a max. kapacitások:

A robotgéppel egy adagban feldolgozható maximális mennyiségek:

1 kg fehér liszt
800 dkg teljes kiörlésű liszt
12 tojásfehérje
1 liter felvert krém
2,7 kg sütemény tészta
1,5 kg tört burgonya
108 db aprósütemény

Azt mondjuk értem, hogy 1 kiló lisztből kb. 2 kiló tészta lesz, ezért írtam fent, de a 2,7 kg sütemény tészta ennek fényében nem értelmezhető számomra. :)

Bugizozi: KA-ból nekem a fenti érné meg. Ez biztos kikeveri a pizzatésztát 1 kiló lisztből. És jó is lesz.

A Boch Mum5-nek van olyan változata, ami csak a 3 keverőszárat tartalmazza. Ezeket nagyon le szokták akciózni időnként. Ez viszont csak max. 700 gramm lisztből tud dolgozni (a leírása szerint max. 500 g) és a pizzatészta magas hidróval készül egy 10 percig biztos.

Az általad betett alsó kép a kérdezett 4,3-mas KA. Ennek ezek a mennyiségei:

Általános célú liszt 875 g
Teljes kiőrlésű búzaliszt 625 g
Pitetészta 500 g
Tojásfehérje 12 tojás (közepes)
Tejszín 1 l
Kenyértészta (puha kelt tészta = 55%-os felszívódási arány) 1,7 kg
Tört burgonya 1,1 kg
Aprósütemény (normál 5,1 cm-es sütemény)81 db (6 3/4 tucat)

Ez csak 2 év garis a nagyobb gépek 5 évével szemben.

[ Szerkesztve ]

(#11348) Donki Hóte válasza Essejó (#11344) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Úristen, van benne E300 :Y

Megnézted, hogy mi az E300 valójában, vagy csak éppen rettegni támadt kedved :F

Az E300 egy olyan anyag, amiből a patikák náthás időszakban tonnaszámra adnak el (C vitamin) :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11349) krizmo_ válasza Ance (#11347) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem akartalak elbizonytalanítani. :B :N

(#11350) Essejó válasza Donki Hóte (#11348) üzenetére


Essejó
veterán

Látom nem érted az iróniát. Én pontosan tudom, hogy mi a C vitamin. Sőt elárulom, hogy még az E162 sem riaszt el. :D Meg még sok másik sem.
Viszont a Pácsó-t tartalmazó élelmiszerek elgondolkoztatnak, de azért azt is megeszem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.