Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93251) oxide83 válasza akooos (#93214) üzenetére


oxide83
aktív tag

A kiválasztott témák is sokat befolyásolnak abban, hogy mennyire veszed észre a különbséget a sima 2x optikai zoomos éa portré módban készült képek között. Viszont így is látszik a különbség szerintem, nem is kicsit! Főleg a második utcai képen a háttérben lévő domb és a rajta lévő fák, épületek részletessége között van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#93252) oxide83 válasza Sigma7 (#93210) üzenetére


oxide83
aktív tag

Itt is van különbség, láthatóan a két mód között! Hidd el, 31"-os 4k monitoron nézem :). De a téma megfelelő kiválasztása még többet javíthat a helyzeten (tájkép, városkép stb.)! Szerintem egyértelmű, hogy az esetek 80%ban az élő fókusz móddal készült 2x optikai zoomos képek részletességben akár felérnek a pro móddal készültekkel is. Ezt akkor lehet a legjobban észrevenni, ha jól ránagyítasz távoli tárgyakra, fákra, épületekre stb.

[ Szerkesztve ]

(#93253) oxide83


oxide83
aktív tag

Ezeket is élő fókusz módban készítettem a note 10 plus-al. Olyan részletek maradnak meg belenagyítva hogy az ember azt hihetné hogy csak ezek csak egy RAW-ból szerkesztett képek lehetnek. Nem tudom, hogy ezt más telefonok is tudják-e, de ha nem akkor a kicsike még nálam marad jó sokáig :).

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#93254) Sigma7 válasza oxide83 (#93252) üzenetére


Sigma7
tag

Elhiszem és tetszik is a különbség. Családról is csináltam kültéren, kb. 4 méterről és ott is jobb lett a portrés módszer, úgy hogy hogy nem volt kijelölt fókuszpont. Az arcokat elrontó árnyékokat minimalizálta.
Viszont beltérben, 2 méterről bútor, hifi kombónál és tegnap a Bazilikánál sem éreztem azt hogy jobb lenne. A szobrok, domborművek belesimulnak a felületbe árnyék nélkül.
De azoknál amiket feltettél nagyon látványosan javít a szokásos részletességen.

(#93255) oxide83 válasza Sigma7 (#93254) üzenetére


oxide83
aktív tag

Majd még nézek más témákat a Balatonnál hétköznap, elkerülve minden tömeget ha már ez a szabály :). Ha tájképet, várost fotózok akkor csak ezt használom majd. Beltérben még nem próbáltam de szerintem ott felesleges is, ott úgysem a zoom a lényeg. Esetleg megpróbálhatnál tájképeket ha lesz kedved és úgy összevetni a két kép közti különbséget.

(#93256) Sigma7 válasza oxide83 (#93255) üzenetére


Sigma7
tag

Mindenképp kipróbálom a tájképet is, mert tetszik ez a módszer. Tegnap is kétfajta készült mindenről. :)
De nem akarom a Fototrendet összehasonlító képpárokkal teleszemetelni.

(#93257) akooos válasza Sigma7 (#93256) üzenetére


akooos
veterán

(#93258) Sigma7 válasza akooos (#93257) üzenetére


Sigma7
tag

Köszönöm! Kicsit később regisztrálok.

(#93259) Doki42


Doki42
őstag

Epertorta, nasi
p30 lite

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#93260) Highground


Highground
aktív tag

Üdv srácok!
Nézegetem már pár hete itt a képeket, hát le a kalappal :)
Telefonvásárlás előtt állok, de a "milyen okostelefont vegyek?" topikban nem kaptam választ. Így, mivel a kamera miatt váltok ezért gondoltam pár tippet kérek tőletek, hozzáértőktől.
Most egy Honor Play-em van, de az elmúlt 1,5 évben kiderült, hogy igazából egész sok mindenre használom a kamerát. :D Szóval cserélni szeretném valami olyanra ami tényleg jó képeket/videókat csinál, gyorsan és egyszerűen.
Építőiparban dolgozom burkolóként, szóval rengeteg szép dolgot látok/csinálok beltérben. De elég sokszor nincs időm és lehetőségem (koszos kéz, kesztyű, idő és hely hiánya, létra) bíbelődni a képek, videók elkészítésével. Ezért is jöttem rá, hogy nekem elsődleges szempont lenne a stabilizálás! Mindenképpen egy jól stabilizált és lehetőség szerint teleoptikás (bár ez nem annyira fontos, max. ha kirándulok) telefon kellene, ami hülyebiztos :DDD Tehát előveszem, kattintgatok, vagy megcsinálom a felvételt és ennyi. 70%ban beltéri képek és videók, 30%ban kültéri tájképek kirándulás vagy utazás alkalmával.
Árban max. 200-250., tehát azért nem a legújabb 350-400-ezres szériákra gondolok :)
:R :R :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#93261) leslien válasza Highground (#93260) üzenetére


leslien
nagyúr

Pixel 3 XL egy jó tokban a legjobb választás... és megvagy 140k ból..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#93262) novinyul válasza Highground (#93260) üzenetére


novinyul
veterán

200-250-be sok minden belefér már. Ahogy látod főként Huawei, Samsung, Xiaomi, iPhone, Google Pixel telefonokkal vannak itt képek. Én azt mondanám hogy full auto módban a Pixelek, iPhone telefonok a legjobbak, de a Huawei P30pro is baromi jó. Na meg a Samsung S10-Note10 széria sem rossz. Aztán itt a Xiaomi vonal, most még a Note 10pro a kamerás csúcs a gyártónál, de jó választás lehet a MI9, MI8 széria is(pláne Gcam-l). Szóval van miből válogatni :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#93263) #16514048 válasza Highground (#93260) üzenetére


#16514048
törölt tag

Xiaomikat, Pixel 3-at én azért nem ajánlok neked, mert vagy az optikai stabilizálás fog hiányozni a fő- és/vagy tele lencséből, vagy eleve nem lesz benne tele.

Akkor már inkább 4-es Pixel, vagy iPhone XS, LG V50, esetleg valamelyik OnePlus.
Utóbbi kettő inkább GCam-mal. Ha azzal sem akarsz foglalkozni, csak teljesen out-of-the-box használni, akkor az első kettő.

(#93264) Highground


Highground
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a tippeket! :R
Nagyon meglepődtem amikor megláttam, hogy a Pixel 3 XL-nek csak egy kamerája van ezekhez a minőségi képekhez! :Y Eddig még nem néztem rá sosem.
Iphone-om még sosem volt, azt lehet kihagynám, pedig tényleg szép képeket, és főleg videókat csinál!
A V50 ha jól láttam akkor a széthajthatós teló. Az annyira nem jön be, pedig nagy LG fan voltam a G4-ig :) Volt is 2 évig.
A P30 Pro szimpatikus és a Xiaomi Note 10 is egész jónak tűnik. Na persze ezeknél a telefonoknál már minden mást is jó/plusz pontnak vettem, nem csak a kamerát.
De most kicsit elgondolkodtam a többin (Iphone, Pixel,Samu) is :) Köszönöm a segítséget! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#93265) Aryon87 válasza Highground (#93264) üzenetére


Aryon87
félisten

V50 csak részben hajló, az egy plusz cucc. Önmagában is van a telefon.
Pixelek valóban jók az azonnali képalkotáshoz, ezenfelül P30Pro is jó beltérben és a Xiaomik is.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#93266) odrif


odrif
MODERÁTOR


IPhone XS

20 éve a Prohardveren

(#93267) Sigma7


Sigma7
tag

Megpróbálom akkor a Lensdump-ról linkelni. A fölsők a normál, 2x zoom-os képek, az alsók a portrés fotók.

[link]
[link]

[link]
[link]

[link]
[link]

[link]
[link]

[link]
[link]

(#93268) trebrona válasza Sigma7 (#93267) üzenetére


trebrona
nagyúr

Inkább így:

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#93269) Sigma7 válasza trebrona (#93268) üzenetére


Sigma7
tag

Köszönöm! Így tényleg jobb.

[link]
[link]

[link]
[link]

[link]
[link]

[link]
[link]

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#93270) oxide83 válasza Highground (#93260) üzenetére


oxide83
aktív tag

Ha tényleg egy minőségi telefont akarsz ami ár-érték bajnok és még a kamerája is teljesen rendben van akkor szerintem a oneplus7T a te telefonod, Gcam is rátelepíthető, letisztult a kezelőfelülete, hip hop elsajátítitod. Xiaomit nem javaslok ha még nem használtál, még mindig sok buggal lehet találkozni a szoftverében a többi gyártóhoz képest. A pixelek gariztatása pedig körülményes lehet (hivatalosan itthon nem kapható) és a kamerája sem olyan sokoldalú. Huawei p30 pro és samsung galaxy s10/note10 is ajánlott. Ebből a háromból válassz szerintem kinétet/külcsín és ár alapján.

(#93271) leslien


leslien
nagyúr

még mindig nehéz a piros ....

[link ]
[link ]

Pixel 4 XL

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#93272) Doki42 válasza leslien (#93271) üzenetére


Doki42
őstag

:C

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#93273) leslien válasza Doki42 (#93272) üzenetére


leslien
nagyúr

thx :R

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#93274) Highground válasza oxide83 (#93270) üzenetére


Highground
aktív tag

:R Igen a Xiaomi kicsit "távoli" supportal rendelkezik. A oneplus7t-ről pedig pont most néztem a tech2 videóját. Köszönöm!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#93275) Sigma7


Sigma7
tag

Amúgy szencsére nem volt nagy tülekedés a Bazilikánál... S10+
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#93276) Doki42 válasza Sigma7 (#93275) üzenetére


Doki42
őstag

Jó a második jobb :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#93277) Sigma7 válasza Doki42 (#93276) üzenetére


Sigma7
tag

Köszönöm! :)

(#93278) Aryon87 válasza Sigma7 (#93275) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem a múlt héten sikerült egy ilyet összehozni, kora reggeli órákban :)
Jó lett.

Ne feledd el minden kép posztoláshoz odaírni a mobilod típusát, mert így a keresők nem fognak rátalálni.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#93279) Sigma7 válasza Aryon87 (#93278) üzenetére


Sigma7
tag

Igen, láttam azt. ;) Nagyon jó lett!
Ez nem annyira átgondolt, csak az üres belvárost akartam lefotózni a családnak. Ráadásul a Bazilika környéke elképesztő így üresen.

(#93280) Aryon87 válasza Sigma7 (#93279) üzenetére


Aryon87
félisten

Hm, nem emlékszem hogy ide feltettem volna, épp most akarom megosztani :)
Valószínúleg akkor a Facen lévő fotós csoport egyikében láthattad :)

Igen, fotós szempontból jó ez az üresség, de amúgy meg ijesztő.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#93281) Sigma7 válasza Aryon87 (#93280) üzenetére


Sigma7
tag

Igen, a Facen láttam. Én most először jártam a korona kezdete óta a belvárosban és sejtettem hogy ez lesz, de erre nem voltam felkészülve.

(#93282) #31733248 válasza Sigma7 (#93275) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha onnan nézem, hogy telefon, amit mindenki magánál hord, akkor jó. Ha viszont belegondolok, hogy egy használtan a harmadába kerülő fényképezőgéphez képest milyen, akkor siralmas. Még így, nappal is. Brutális részletvesztés az árnyékokban, poszterizált színek, túlélesítés, halo effektus a tornyok körül, irreális színű ég...

(#93283) Aryon87 válasza Sigma7 (#93281) üzenetére


Aryon87
félisten

Én néha kimegyek, örülök hogy nincs tömeg, amúgyis utálom mikor tömegnymor van.

[link][link][link][link]

P30Pro
Első kivételével a többi 5x zoom

Econ de ezek nem fényképezőgépek, az más műfaj...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#93284) Sigma7 válasza Aryon87 (#93283) üzenetére


Sigma7
tag

Jók lettek!
Így furcsán üresen is szép a város.

(#93285) Sn00k válasza Aryon87 (#93283) üzenetére


Sn00k
veterán

A lachidas kepnel szembol nezve a jobb oldali oroszlannak , olyan mint ha a bal szemere vak lenne :DDD
amugy jo sorozat🙃

3njoy the Lif3

(#93286) Aryon87 válasza Sn00k (#93285) üzenetére


Aryon87
félisten

+Sigma:
Köszi

Nem is figyeltem a szemüket, tényleg olyan :DD

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#93287) Sigma7 válasza #31733248 (#93282) üzenetére


Sigma7
tag

Más irányból nézem. Nekem ez a telefon, pc, munkaeszköz, ébresztőóra, tv, zenelejátszó és még ilyen fotókat is tudok vele csinálni.

(#93288) Drakmusz válasza #31733248 (#93282) üzenetére


Drakmusz
őstag

Teljesen felesleges összehasonlítani a kettőt.
Más kávéház.
De felettem már le is írták a lényeget.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#93289) oxide83 válasza Sigma7 (#93267) üzenetére


oxide83
aktív tag

Szerintem ehhez a teszthez rossz témákat választottál. Tényleg próbálkozz majd tájképpel vagy városképekkel

(#93290) Plazmacucci válasza oxide83 (#93289) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Van benne... Amúgy mi a gond?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#93291) Doki42 válasza Aryon87 (#93283) üzenetére


Doki42
őstag

Perfect :C

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#93292) #31733248 válasza Sigma7 (#93287) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igen, ez a jó megközelítés, én is így nézem.

(#93293) oxide83 válasza Plazmacucci (#93290) üzenetére


oxide83
aktív tag

Az utolsó képeket nem néztem meg, köszi hogy felhívtad rá a figyelmem :). A jobb oldali képbe belenagyítva érződik, hogy megmaradnak a részletek és nem annyira szembetűnő a samsung harsány képfeldolgozó mechanikája, például belenagyítva eltűnnek a festmény és pacaszerű lombkoronák, helyette tényleg fáknak kinéző alakzatokat kapunk :). Az épületek áramvonala jobban közelít a valósághoz stb... Sokkal közelebb áll egy "nyers" képhez amit ha kicsit tovább szerkesztesz (kontraszt stb) akkor igazán látványos, akár kinyomtatható képet is kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#93294) mjani1172 válasza Aryon87 (#93283) üzenetére


mjani1172
addikt

Jók!

(#93295) gretzky77


gretzky77
veterán


LG V50

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#93296) Sigma7 válasza gretzky77 (#93295) üzenetére


Sigma7
tag

Nagyon jó a második!

(#93297) novinyul válasza gretzky77 (#93295) üzenetére


novinyul
veterán

Egész jó lett :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#93298) Doki42 válasza gretzky77 (#93295) üzenetére


Doki42
őstag

Ez igen... :D játszunk? :K :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#93299) gretzky77 válasza Doki42 (#93298) üzenetére


gretzky77
veterán

Kisebbik srác tolja, köszi!
Sigma7 A 2. Portré mód

novinyul szintén köszi

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#93300) Ricardo válasza gretzky77 (#93299) üzenetére


Ricardo
félisten

Mindkettő jó, de nekem is a második tetszik jobban. Nagyon tetszik ennek a telefonnak a képalkotása.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.