Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4351) manutdzoli válasza fateless (#4342) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Schumi befogása elég nagy falat lesz.Szerintem nem fog sikerülni még egy embernek,hogy 7vb címet szerezzen.Meg van rá az esélye,mert még csak 26éves,szóval 10év versenyzés még benne van,és az alatt a tíz év alatt lehet szerezni még egy pár vb címet.De ahogy jönnek az egyre jobban kiképzett fiatalok(rosberg,vettel,sutil,hamilton stb.),nagyon megnehezíti alonso dolgát.

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4352) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Nem tudja vki, mikor lesz idén az autókiállítás a BNV-n?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#4353) soulcube


soulcube
aktív tag

Milyen lenne egy ilyen Brazil GP ? [link]
:D

(#4354) Male válasza fateless (#4337) üzenetére


Male
nagyúr

Miért, Hamilton a hétvégén kétszeres VB lehet? :P

Úgyis Kimi nyer! :K

(#4355) hunnylander


hunnylander
őstag

Countdown-Showdown -6 :D (Még hat nap.)

LH: The Story So Far 1/3

www.HunnyF1.com

(#4356) venember83


venember83
nagyúr

Beneztem... Sok ertelme nem volt.

(#4357) hunnylander válasza venember83 (#4356) üzenetére


hunnylander
őstag

Ezt beírni sem.

Nagyon is rendjén van, hogy csak könnyeden csordogál a topik, flame és sértegetések nélkül. Nem kellenek az egetrengetően jelentőségteljes hozzászólások, most 'vihar' előtti csend van. :DDD Egy kis nyugalom nem árt az izgalmas és mindent eldöntő (és vélhetően drámai) végkifejletek előtt. :K

www.HunnyF1.com

(#4358) bnss válasza hunnylander (#4357) üzenetére


bnss
veterán

Mindenki hűti azt a bizonyos győzelmi pezsgőt. :) Mindenesetre már alig várom a hétvégét, gondolom ezzel nem vagyok egyedül. :B

Jóslatokba nem bocsátkoznék, az nem az én hatásköröm. :D

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#4359) Makaveli


Makaveli
senior tag

Milyen furcsa, hogyha megkérdezel egy 5-6 éves kisfiút, hogy mi akarsz lenni ezt fogja rávágni: AUTÓ VERSENYZŐ! :P

[ Szerkesztve ]

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#4360) manutdzoli válasza soulcube (#4353) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Egész évben nem volt ennyi fordulat mint ezen az egy gp-n.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4361) venember83 válasza hunnylander (#4357) üzenetére


venember83
nagyúr

Hol vannak linkelt erdekessegek/cikkek? Tenyfeltaro hsz-ek, valami szakmai info? Semmi. Mindenki csak kerdezi ki lesz a vb s kesz. Mindenki elteti a kedvencet, yippie... Ugye azt eszrevetted, h utobbi 1-2-3 napban a regi forumlakok eltuntek? De nem sok erdekessel kecsegtet az ifju generacio. Tudom, az en izlesem tul kifinomult, elnezest.

[ Szerkesztve ]

(#4362) hunnylander válasza venember83 (#4361) üzenetére


hunnylander
őstag

Ami engem illet, most nem akarok semmi extrát. Minden napra, este bedobok egy kis videót kifejezetten visszaszámlálásnak. Nem kell mindig 'szakmaizni', és felesleges az öreg topiklakókat méltatni, tőlük is láttam már sok felesleges és tiszteletlen hsz-t. A legértékesebb fórumózó már elhagyta a topikot, tudod jól, és azt is, hogy miért.

Továbbra is azt mondom, hogy lazítsunk. :D

Egyébként a sok cikklinkelgetéssel meg bejön a bulvár is, meg a kacsák is. Sokan olvasnak maguktól is F1-es hírportálokat, nem kell mindig belinkelni. Az elmúlt napokban meg uborkaszezon is volt, ami a komolyabb híreket illeti.

Én is tudok ám füstölögni, ha neked ez kell. ;)

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#4363) kicsitomi88 válasza venember83 (#4361) üzenetére


kicsitomi88
őstag

(#4364) venember83 válasza hunnylander (#4362) üzenetére


venember83
nagyúr

Erdekesseg szukseges, kulonben szvsz nem sokat er a forum, de mindegy, nem akarom senkire rakenyszeriteni az elgondolasom.

Nem kell fustologni, fel a fejjel, csak igy tovabb, elore a kimertseg, kulturaltsag s atlagossag sima es finom illetve rendkivul egyenes utjan :))

Nem off-olok, mert megzavarom meg valakinek az aurajat :B

(#4365) george11


george11
senior tag

ez jó :DDD

Playstationnal gyúr a futamra. :C

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#4366) hunnylander válasza venember83 (#4364) üzenetére


hunnylander
őstag

Talán neked nem elég érdekes "The Story So Far" videó, amit belinkeltem? :D Tele van érdekesebbnél érdekesebb nyilatkozatokkal. :K

Ja, nem díjazod Hamilton-t, sajnálom, attól még érdekes pl., hogy Jackie Stewart, Damon Hill vagy a jelenlegi pilóták mit nyilatkoztak róla.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#4367) attisx válasza george11 (#4365) üzenetére


attisx
addikt

"...az öcsémmel versenyeztünk és mindig én nyertem."

Azért ez egy kicsit durva... :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#4368) hunnylander válasza george11 (#4365) üzenetére


hunnylander
őstag

Azt már én is olvastam, hogy a Meki-nek nagyon komoly szimulátora van (a leghatékonyabb minden csapat közül), ami sokat segít nekik a beállítások gyorsabb megtalálásában is, na dehogy a Playstation ennyire hasznos lenne, nem gondoltam.

Egyébként kemény futam lesz ez Haminak. Ismeretlen pálya és még ráadásul 'ellentétes irányú', ami fizikailag még megterhelőbb, még a tapaszaltabbaknak is. Meg az aszfalt is brazilos. :) Jól teszi, ha megfogadja Jackie Stewart tanácsát; 'ne akarja megnyerni, csak befejezni a versenyt'.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#4369) george11


george11
senior tag

Azért ez nemtom :F Szerintem csak viccnek szánta, hogy azon nyomja a felkészülést. Ha nem, akkor valami baj van az F1-el :D

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#4370) kerjani válasza george11 (#4365) üzenetére


kerjani
aktív tag

Ezt a PR dumát!! :DDD

Vajon mennyit fizetett neki ezért a Sony? ;)

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#4371) hunnylander válasza kerjani (#4370) üzenetére


hunnylander
őstag

De valahogy tanulgatni kell a pályát és a PS-nek tuti, hogy jobb a grafikája. :DDD A Meki szimulátor a technikai modellezésben lehet erős, nem az életszerű háttérgrafikában. Nem kell erre ráfogni, hogy teljesen PR duma. Tény, hogy a Sony-nál vannak az F1 játék jogai, és ezért a PS a 'legjobb' beleszagolni egy pálya életszerű jellegébe. Kanyarokat, féktávokat memorizálni nem olyan rossz az.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#4372) aesir válasza hunnylander (#4371) üzenetére


aesir
veterán

De, rossz.

Van saját életem...

(#4373) Male válasza kerjani (#4370) üzenetére


Male
nagyúr

Gondolom elég sokat...

hunnylander: Jaja, tanulja csak ott a féktávokat... mint Ferraris én is ezt mondom ;]

(#4374) hunnylander válasza aesir (#4372) üzenetére


hunnylander
őstag

Ez csak Hamilton érdemeit növelné. Az utóbbi futamokról is mondta, hogy még az időmérő első két szakaszában is még 'tanulja' a pályát, és csak akkor kezdi annyira megismerni és megtalálni a legideálisabb megoldásokat és beállításokat, ami már elfogadható lesz a harmadik szakaszhoz. Akkor meg már oda is tud tenni egy tökéletes kört. :D A nagy pilóták véleményét fogom ismételni: hihetetlenül gyorsan tanul a srác. :DDD

A GP2-t is rookie-ként (újonc) nyerte, az F1-hez is megvan erre az esélye. :K

www.HunnyF1.com

(#4375) JJános válasza attisx (#4367) üzenetére


JJános
addikt

Elég durva. Én hagytam volna nyerni. ha már úgy is béna szegény. L ;) egalább egyszer.

2007-05-06 óta itt!

(#4376) JJános válasza hunnylander (#4362) üzenetére


JJános
addikt

b-type-ra gondolsz? Elment a fórumról? Az gáz. :(

Oda valósi, ahol születtem.(Dorog) :((( Sajnálom, hogy elment. Tudsz okot? Bár sejtem.

2007-05-06 óta itt!

(#4377) aesir válasza hunnylander (#4374) üzenetére


aesir
veterán

Neked minden hamilton érdemeit növeli.

Legyintek egyet, oszt' jól van...

Van saját életem...

(#4378) hunnylander válasza JJános (#4376) üzenetére


hunnylander
őstag

Tudok, és teljesen egyet is értek vele.

www.HunnyF1.com

(#4379) hunnylander válasza aesir (#4377) üzenetére


hunnylander
őstag

Feltételes módot használtam. :P

Neked meg semmi sem, legyintek egyet, neked úgy sincs összehasonlítási alapod összevetni a Meki szimulátort és a PS-t a valós F1-gyel. :D

www.HunnyF1.com

(#4380) JJános válasza hunnylander (#4378) üzenetére


JJános
addikt

Priviben megküldöd nekem? Valahogy nem figyeltem oda, amikor elment. Nem értem. Nekem jó kapcsolatom volt vele, és mindíg elismertem, és adtam a véleményére.

Jó én nem értek az F1-hez, mert én csak egy elvetemült szurkoló vagyok. És a személyiségi jogok egyik ügyvédje.

2007-05-06 óta itt!

(#4381) JJános válasza kerjani (#4370) üzenetére


JJános
addikt

Gondolom, hogy adott neki egy konzolt, tekjes felszereltség. Progik, kormány, ilyen cuccok, meg egy-két millát.

Pedig én a tizedéért is elvállaltam volna. Bírtam volna, de hát, kinek kellek én, mint reklámember? A kutyának sem.

2007-05-06 óta itt!

(#4382) JJános válasza hunnylander (#4379) üzenetére


JJános
addikt

PÜ ment. Köszi!

2007-05-06 óta itt!

(#4383) -Mike- válasza hunnylander (#4374) üzenetére


-Mike-
addikt

Az utóbbi futamokról is mondta, hogy még az időmérő első két szakaszában is még 'tanulja' a pályát, és csak akkor kezdi annyira megismerni és megtalálni a legideálisabb megoldásokat és beállításokat, ami már elfogadható lesz a harmadik szakaszhoz. Akkor meg már oda is tud tenni egy tökéletes kört.

manudtzolival legyetek barátok ha te ezt így olvastad és még el is hiszed stb

csak h tisztába tegyük itt a dolgokat, ha nézel péntekenként fp1-et live timing-on akkor tudhatod h itt már az első pályára lépés alkalmával szó sincs pályatanulásról, igen, biztos gameboy-al tanulja a pályát

[ Szerkesztve ]

(#4384) hunnylander válasza -Mike- (#4383) üzenetére


hunnylander
őstag

Nem szó szerint idéztem, de ezt az időmérő utáni interjúban mondta, ami benne volt az élő közvetítésben. :P

Igenis egy pályát kell szokni és lehet rajta fejlődni, és lehet rajta találni még tizedeket, századokat az időmérőn is annak akinek még nagyon új.

Ha belém akarsz kötni nézd meg, hogy a tanulja szót aposztrofok közé tettem.

www.HunnyF1.com

(#4385) -Mike- válasza hunnylander (#4384) üzenetére


-Mike-
addikt

(#4386) D.Orion válasza hunnylander (#4379) üzenetére


D.Orion
veterán

"neked úgy sincs összehasonlítási alapod összevetni a Meki szimulátort és a PS-t a valós F1-gyel"

Mert neked van? Ültél a Merci szimulátorban v. F1-es autóban? Segítek: NEM
Ha te PS-en tanulod a féktávot akkor még a mai biztonságos F1-es kasznik mellett is rendelek neked egy koporsót!

Ez PR, és/vagy oldani akarta a feszültséget. Ennyi.

Mire legelőszőr kimegy a brazil pályára már betéve tudja az összes kanyar-ideális ív-féktáv összefüggéseket. Lehet, hogy még azt is tudja, hogy melyik kanyarban hol van "kopás" a pályán... Ezt is biztos lemodellezték PS-ben.
Továbbiakban NC!

A többiektől elnézést kérek a kirohanás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4387) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

HIVATALOS: Massa 2010-ig a Ferrarinál!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4388) hunnylander válasza D.Orion (#4386) üzenetére


hunnylander
őstag

Mondtam én, hogy nekem van? Csak egy hozzászólásra reagáltam az általad idézett mondattal, aminek a szövegkörnyezetében meg volt a maga szerepe.

De te is kezdesz okoskodni ezzel a koporsórendeléssel, mert neked sincs viszonyítási alapod. :D

Egyébként nem is kanyarok és féktávok tanulását írtam, hanem csak arra céloztam, hogy egy realisztikus virtuális térben való 'játszadozás' segíthet a pálya, legfőképpen a kanyarok memorizálásában, a pályával való ismerkedésben. Kétlem, hogy a Meki szimulátornak a grafikája realisztikusabb lenne. Az a technikai pontosságra hajt, véleményem szerint, ahogy a hírből is kisejlik.

Ha meg 'kirohansz', akkor tudhatnád azt is, hogy utána kitől kérj elnézést. Mentségedre, ez nem volt kirohanás. :D Ezt se vedd annak, de ha annak vennéd, akkor már előre is elnézést kérek tőled.

Mostanában mindenki az én hozzászólásaimba akar belekötni? :O

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#4389) venember83 válasza hunnylander (#4388) üzenetére


venember83
nagyúr

realisztikus virtuális tér - ha szamodra realisztikus a PS, akkor no comment. Kulonben igen, mindenki beled kot, mert egyszeruen annyira elvakult Hamilton-fan vagy s nem Hamilton-utalatbol kotnek beled, hanem mert nem ertik hogy vagy kepes minden maszlagot elhinni.

Na mindegy, jo forumozast!

(#4390) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Nemhogy az f1 szép oldaláról beszélnétek.E helyett összevesztek azon hogy hamilton mit tanul a playstation alatt.Kell neki is egy kis kikapcsolódás.Játszik és kész.Miért kell ezen összeveszni?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4391) SaNyEe válasza manutdzoli (#4390) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

miért ideén van olyan? ;]

Najó, Vettel teljesítményének örülök :C a többin meg már csak röhögni tudok, hogy lehet mindenki ennyire képmutató egy **** és az álszentség szobrai, így dióhéjban ennyi.

-- end of transmission --

(#4392) hunnylander válasza venember83 (#4389) üzenetére


hunnylander
őstag

"Nem tervezem a szimulátor használatát, bár ha akarom, akkor megtehetem. Ám én csak akkor használom azt, ha az autó fejlesztése miatt a gyárba jövök"- mondta Hamilton. "Sem fizikálisan, sem pedig mentálisan nem jutok előnyhöz általa. Mindenesetre a Playstationnel már többször is megtapasztaltam, hogy milyen is a brazil pálya. Az öcsémmel versenyeztem és mindig én nyertem!"

Na itt a maszlag. Nincsenek benne ódák a PS-ről, sem az hogy effektíve milyen mértékben segít akármiben; "megtapasztaltam, hogy milyen" ami egyszerűen utalhat arra is hogy valamennyire már tudom/sejtem, hogy milyen a domborzata, hogyan következnek a kanyarok. Azért egy a pálya rajzát tartalmazó papírnál csak jobb lehet valamivel.

Továbbá ezt írtam; csak arra céloztam, hogy egy realisztikus virtuális térben való 'játszadozás' segíthet a pálya, legfőképpen a kanyarok memorizálásában, a pályával való ismerkedésben és ezt általánosságban, a PS-től függetlenül. Ugyanis, nekem nincs sem PS-em sem az arra való legújabb F1-es játékom. Viszont screenshotok, videók alapján, megfelelőnek tartom a grafikáját a pályával való 'ismerkedésre'. De ez csak ismerkedés nagyvonalakban, amire utalhat akárki "experience" szóval, attól még hogy messze van a valóságtól. A nyomtatott pályarajz meg még messzeb van a valóságtól, úgyhogy a PS nyer. :P

Egy másik dolog. Minden ember magából indul ki. Ha valakinek minden hazugság, amit Hamilton mond, az az ő baja. Úgyszintén, ha valaki nem tud értelmezni egy-két mondatot, arról én nem tehetek. Továbbá nem is mondtam, hogy nem lehet PR a cikkben. ;)

www.HunnyF1.com

(#4393) Fortissimus válasza manutdzoli (#4387) üzenetére


Fortissimus
őstag

Na vegre vmi hivatalos hir!
Ezek szerint jovore marad az idei paros, Alonso pedig mehet a Renaulthoz. Nem hinnem, hogy a Mekinel maradna vagy eleg lenne neki a Toyota szintje.

Rgrds.

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#4394) wildrain válasza hunnylander (#4388) üzenetére


wildrain
addikt

Kétlem, hogy a Meki szimulátornak a grafikája realisztikusabb lenne.
Valószínűleg pont annyira realisztikus, amennyire annak kell lennie. Ha egy pálya környékéről kivennének mindent (épületeket, fákat, hirdetőtáblákat, szóval mindent), és nem maradna más, csak a szürke aszfalt meg mellette a kanyart jelző táblák, akkor egy versenyző, aki a régi verziót ismerte, ugyanúgy tudna vezetni rajta, mert egy versenypályán semmi más nem számít, csak az aszfalt a kanyarjaival. Ennélfogva nem előnyösebb egy PS jó grafikája a McLaren szimulátorának helyes fizikai modellezésével szemben.
Egyébként egy szimulátor is csak egy bizonyos fokig tud segíteni a felkészülésben, addig, amíg nem rögzül a pályarajz. Ez körülbelül 15-20 kör lehet egy versenyző esetében, annál semmiképpen sem több. Utána talán tud még finomítani apróságokat, de abban a szimulátor nem segít (főleg nem egy PS), ahhoz a helyszínen kell lenni, és ott kell körözni.
A helyzeten csak ronthat, ha a PS hülye fizikája beidegződéssé válik (túl gyors kanyarvétel, helytelen féktávok, esetleg helytelen pályageometria). Lehet akármilyen jó az a grafika, ha ezek nem élethűek, bukott az egész.

(#4395) JJános válasza manutdzoli (#4387) üzenetére


JJános
addikt

Bárki bármit mond, én is elégedett vagyok Massa teljesítményével. Második versenyzőnek ideális, bár idény elején jobb volt Kiminél is. Jó Kimi még nem szokta meg az autót. Jó kis versenyző, és most hétvégén otthon lesz, és ez a szerződés önbizalmat adhat neki. Azért az nem semmi, hogy a Ferrari valakinek két év szerződést aláír. :D

2007-05-06 óta itt!

(#4396) JJános válasza wildrain (#4394) üzenetére


JJános
addikt

"Egyébként egy szimulátor is csak egy bizonyos fokig tud segíteni a felkészülésben, addig, amíg nem rögzül a pályarajz. Ez körülbelül 15-20 kör lehet egy versenyző esetében, annál semmiképpen sem több. Utána talán tud még finomítani apróságokat, de abban a szimulátor nem segít (főleg nem egy PS), ahhoz a helyszínen kell lenni, és ott kell körözni.
A helyzeten csak ronthat, ha a PS hülye fizikája beidegződéssé válik (túl gyors kanyarvétel, helytelen féktávok, esetleg helytelen pályageometria). Lehet akármilyen jó az a grafika, ha ezek nem élethűek, bukott az egész."

Igen, bár attól nem félnék, hogy beidegződik valakibe a PS fizikája, főleg, ha már beidegződött a vérébe a F1. Főleg, ha vezeti a VB-t.

Sanyi(SaNyEe)- Vettel nekem is bagyon tetszik!

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#4397) manutdzoli válasza JJános (#4395) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Massával kapcsolatban,valamikor elégedett vagyok vele,valamikor nem.Az hogy nem tudta alonsot megelőzni kínában,amikor ő meleg gumikon volt,alonso pedig hideg,az nagyon szemet szúrt,de ez más téma.Második számú pilótának tökéletes lenne.Egyébként meg nem rossz pilóta,de van még mit fejlődnie.
Örülök ennek a hírnek,így legalább kivan zárva,hogy alonso jön a ferrarihoz :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4398) manutdzoli válasza SaNyEe (#4391) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Na jó,az idei év nem valami fényes.De Vettel teljesítménye nekem is nagyon tetszik.Nagyon ott van a "gyerek" :DD

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4399) venember83 válasza wildrain (#4394) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezt hianyoltam a topikban, koszi :K

(#4400) JJános válasza manutdzoli (#4397) üzenetére


JJános
addikt

Alakul az a srác, jobb lesz még, sokat fog javulni. Azért az rajt után, mikor Lonzi le akarta Massát előzni, nem tudta. :K

Nézem a discovery-t. Autókat építenek. 0-200 km/h-ra 1.5 másodperc. Utcai versenyautó. 1200 Lóerő, meg ilyenek. Majd beájultam. ;)

2007-05-06 óta itt!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.