Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41551) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Jó Reggelt!

1.Button
2.Vettel
3.Massa
4.Webber
5.Barichello

Meglepődtem, mikor néztem a súlyadatokat. Fordult a kocka, a Brawnok könnyebbek, így már nem annyira szép az a pole. Egyre közelebb vannak a RBR-k az elejéhez. Rossnak ki kell valamit agyalni a győzelemért.
Eső lesz ma?

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#41552) IreN!CuS válasza -=Sziszi=- (#41551) üzenetére


IreN!CuS
őstag

1.Vettel
2.Button
3.Webber

-=Sziszi=-:lesz :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#41553) Xirtam válasza IreN!CuS (#41552) üzenetére


Xirtam
veterán

1.Vettel
2.Massa
3.Webber

Jó esőmenők de Button-t nem tartom annak! :U

(#41554) gV válasza -=Sziszi=- (#41551) üzenetére


gV
őstag

nem

(#41555) 7Heads Drago válasza (#41546) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Reménykedjünk.... hogy így lesz.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41556) IreN!CuS válasza Xirtam (#41553) üzenetére


IreN!CuS
őstag

én ilyen 2008-as spa-i esőre gondolok,és button elbukja az első helyett az utolsó körben;]
Amúgy én Massa-t sem tartom esőmenőnek,Vettel és Hamilton már inkább.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#41557) 7Heads Drago válasza IreN!CuS (#41556) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egy esőmenőnek a köreinek nem abból kéne állni hogy folyamatosan megforgatja az autót a pályán. Szóval ha Massa nem az , akkor Hami se. Hami gyors esőben, de szerintem nem érzi a tapadás határait, és talán Massa is így van ezzel sokszor. Vettel viszont nagyon ügyes esőben.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41558) Oliverda válasza 7Heads Drago (#41557) üzenetére


Oliverda
félisten

"Hami gyors esőben, de szerintem nem érzi a tapadás határait"

Javaslom a 2007es Japán illetve a tavalyi Brit nagydíj megtekintését.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41559) Peat;) válasza Oliverda (#41558) üzenetére


Peat;)
veterán

2007-ben nem ilyen autója volt, azért attól is erősen függ, bármit is mondanak "szakkommentátoraink". Szar az autó akkor szopacs van esőben is, max 1-2 csapatot, meg pilótát (Trulli) nyomhat le a tudáskülönbözet.

(#41560) PazsitZ válasza Oliverda (#41558) üzenetére


PazsitZ
addikt

A legtöbben gondolom a múltkori kipördüléseire gondolnak.
Tavaly jól vezethető kocsival ki tudta autózni esőben , idén ezzel a mekivel meg nem tudja kiautózni ennyi.
Sokszor amúgy szerintem azon túl, hogy van egy pilótának affinitása az esős körülmények alatt jól vezetni vagy sem, meghatározza az autó kezelhetősége, aktuális beállítása és a pilóta aktuális hangulata is, hogy ki tudja-e hozni magából épp akkor amit kell. Szóval szvsz többváltozós ez a z esőmenő dolog.

- http://pazsitz.hu -

(#41561) venember83 válasza Oliverda (#41558) üzenetére


venember83
nagyúr

Vagy a 2009-es Kínait. Ja, azt nem. :DDD

(#41562) #70869248 válasza 7Heads Drago (#41557) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nagyon nagy egyetnemértés :D
Hamilton kifejezetten jól megy esőben, úgye ott a Monza-i futam, ahol telitankolva fékezte ki Kubica-t, ahol átdobálta felülkormányozva a kerékvetőn az autóját, és ahol ott előzte meg Kimi-t ahol ez egyáltalán nem megszokott.
..vagy ahogy Kimi-vel harcolt Spa-ban a hirtelen lezuduló esőben slick-n.
Nem tudnám azt mondani hogy nem megy jól esőben.
....amikor Hamilton nyert az élről esős versenyt akkor onnan persze könnyű, mert tisztán lát meg ilyenek...ha jól emlékszem én példálóztam Talma-val, hogy élről sem könnyű behúzni egy esős versenyt.

Fogalmazzunk másként, MS jól ment esőben...még is tudott kicsúszni és 'elverődni' is. Senna, pont a megemlékezése napján leragadtam egy jó stream-nél, szal ő is tudott megpörögni esőben.

..megpörögni mindenki tud, elég annyi hogy többet akarjon elérni mint amit a technikája lehetővé tesz, és Hamilton általában mindig a lehető legjobbra megy...egy futamot kivéve.

(#41563) #70869248 válasza venember83 (#41561) üzenetére


#70869248
törölt tag

ehez csak ezt a képet tudom hozzáfűzni:
szép kép
ez sok mindennek lehet mondani, de alkalmasnak nem igen.

[ Szerkesztve ]

(#41564) JJános válasza Qorthral (#41542) üzenetére


JJános
addikt

Kovát, és kis Piquet említetted. Az előbbit már nem számolom az élmenők közt, az utóbbit egyáltalán nem számolom, bár tegnap ott volt a Q2-ben Lonzi előtt. Őt még ne irjuk le.
Kova nagyon gyengén teljesít. Tavaly a VB-t nyert autóval 8. lett. Ez elmond mindent.

Barika most még élmenő, és bár ezt sokszor leítam, de azzal a majdnem hat Ferrari évad alatt 9 futamgyőzelmével, amit sikerült összehoznia, nagyon gyengécske volt. Bár mentségére legyen, hogy jó hátvéd volt. Úgy emlékszem 2 évben is jó volt, és sok pontot dobogót gyüjtött.

Csak ha valaki köpköd, törvényszerű, hogy egyszer-egyszer saját magát is eltalálja, főleg, ha széllel szemben teszi. :D

2007-05-06 óta itt!

(#41565) Oliverda válasza venember83 (#41561) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet...de nézzük meg a 2003-as Brazil nagydíjat ahol MS nemhogy szimplán megpördült de azzal ki is esett. Akkor ez ott azt jelentette volna hogy nem jó esőben?

b-type: Ez a 2007-es kínai. :)

A GP2-t lehet nézni valahol? A jurosport már azt sem adja... :(((

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41566) -=Sziszi=- válasza #70869248 (#41563) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

:Y Ilyen gumikon nem csoda, hogy nem tudott elfordulni a box utca bejáratánál.

Button is jól megy esőben. Első győzelme bizonyítja.

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#41567) #70869248 válasza Oliverda (#41565) üzenetére


#70869248
törölt tag

nem is néztem hogy 2009-s :) ...én annak a futamnak kritikájára reagáltam az alatta lévő hozszólásban, valszeg ezért nem merült fel.
Na mindegy, ...azért az a gumi még ma is felrugja bennem az ideget...el nem tudom képzelni milyen küszködés lehetett vele menni. :(((

(#41568) Motion_Blur válasza Oliverda (#41565) üzenetére


Motion_Blur
félisten

GP2 stream

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41569) Oliverda válasza Motion_Blur (#41568) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41570) #70869248 válasza Motion_Blur (#41568) üzenetére


#70869248
törölt tag

Grosjean-nak nem gyenge rajtja volt. :)

(#41571) ktg3 válasza Motion_Blur (#41568) üzenetére


ktg3
őstag

nem szoktm nézni GP2-t , de ezek az autók egészen jónak tűnnek..
mintha vmi 2004es F1-es autók lennének
a hangjuk is egész jó

[ Szerkesztve ]

(#41572) shteer


shteer
titán

időjárás, barcelona

Grosjean megy az élen a 3. rajtpozícióból?

..szerintem jónak tűnik

(#41573) Motion_Blur válasza ktg3 (#41571) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen, csak nem 320x240-ben kéne nézni :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41574) venember83 válasza Motion_Blur (#41573) üzenetére


venember83
nagyúr

Kib@szott több perces reklámmal. :U Nem tudom, mi ez a riddex plus, de csak azért se nézem meg.

[ Szerkesztve ]

(#41575) shteer válasza venember83 (#41574) üzenetére


shteer
titán

reklám :U szabályos tv-shop spot is megy :))

..szerintem jónak tűnik

(#41576) 7Heads Drago válasza Oliverda (#41558) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én nem megyek olyan messzire: maradjunk csak 2009-es Kínai nagydíjnál. De lehet hogy csak rossz napja volt....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41577) #70869248 válasza shteer (#41572) üzenetére


#70869248
törölt tag

elvileg neki a 8. helyről kellett rajtolnia, mivel tegnap megnyerte a futamot, és vasárnapra az első 8 a szombati befutó fordítottja.
Szal 8. helyről rajtolt fel 4.-nek (majdnem meglett a 3.)
Aztán jött előre, de még nem vezet ahogy nézem.

(#41578) Oliverda válasza 7Heads Drago (#41576) üzenetére


Oliverda
félisten

Tehát szerinted ha valaki háromszor kipördül egy versenyen de ennek ellenére végül mégis pontszerző helyen beviszi az autót akkor az nem érzi a tapadás határait. Jóvan. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41579) 7Heads Drago válasza PazsitZ (#41560) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ebben már lehet valami.
A szerkesztésről lemaradtam.
Oliverda: Legyen úgy. Végül is az idén a Meki szinte felnin fut, vagy legalább is kb annyi a tapadása a Brawnhoz képest. :) És lehet hogy ezért ment tényleg rosszul Kínában.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41580) shteer válasza #70869248 (#41577) üzenetére


shteer
titán

thx. emlékszem is, mutatták a fedélzetiből a rajtját - jó lenne egy picit nagyobb felbontás :(

..szerintem jónak tűnik

(#41581) Oliverda


Oliverda
félisten

"Tudtuk, hogy milyen helyezésre számíthatunk, mert csak kisebb újításokkal készültünk erre a versenyre. A téli gyakorlás során még közel három másodperces volt a hátrányunk, most nyolc tizedmásodperc. Az autó nem rossz, és a csapat fantasztikus munkát végez, de mivel a többiek is javítanak, nehéz megelőzni a vetélytársakat." - vélekedik a kilencszeres futamgyőztes.

A brit pilóta bízik abban, hogy a legújabb fejlesztések által javíthatnak. "A monacói versenyre egy nagyobb aerodinamikai csomaggal megyünk, ami remélem, hogy segít abban, hogy a jobb pozíciókért harcolhassak. Arra viszont biztos nem lesz elegendő, hogy a győzelemért harcba szálljak."

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41582) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Mekkorát szívott ez a Hülkenberg gyerek :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41583) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

milyen köridőket mennek nem tudja valaki?csak azért mert kíváncsi vagyok mennyivel lassabbak az f1-es kocsiknál.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#41584) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

De ezek milyen közel mennek egymáshoz. Ezek itt milyen köridőket nyomnak?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41585) Yahhher válasza IreN!CuS (#41583) üzenetére


Yahhher
aktív tag

ha jól tudom, akkor kb. 10 mp.

u.i.: mármint annyival lassabbak.

[ Szerkesztve ]

(#41586) #70869248 válasza shteer (#41580) üzenetére


#70869248
törölt tag

elfogyott a gumija valmiért...valszeg inkább behuzta ezt a helyet, mivel Petrov-n hoz ezzel is.
Hülkenberg-t kiforgatták, de hát sejthető volt,...előre kellett volna menekülnie, Maldonado nagyon fogta őket.
Ahoz képest hogy Hülkenberg-nek meg kellene nyernie ezt a sorozatot,..de legkésőbb jövőre.
Szal ahoz képest nem igen szaggatja az aszfaltot.

(#41587) Motion_Blur válasza IreN!CuS (#41583) üzenetére


Motion_Blur
félisten

1:27.5 volt a pole :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41588) shteer válasza IreN!CuS (#41583) üzenetére


shteer
titán

a főversenyből:
Leggyorsabb kör: Romain Grosjean (Barwa Addax Team), 1:31.070 (5. kör)
a sprintfutamon meg 2. lett - szép :K

..szerintem jónak tűnik

(#41589) hunnylander válasza Motion_Blur (#41582) üzenetére


hunnylander
őstag

De ahogy láttam, megpöckölték hátulról.

De az a Filippi-vonat szép volt. Volt, hogy egyszerre hárman is szerették volna előzni. :DDD

www.HunnyF1.com

(#41590) Oliverda válasza shteer (#41588) üzenetére


Oliverda
félisten

Mehet Piqé helyére... nála csak jobb lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41591) IreN!CuS válasza Motion_Blur (#41587) üzenetére


IreN!CuS
őstag

azta nem sokkal lassabbak azf1-nél ~7-8mp,régen több volt a különbség nem?
shteer,Yahhher:köszke

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#41592) shteer válasza Oliverda (#41590) üzenetére


shteer
titán

igen, ezt mintha a live stream chatjében is emlegették volna párna :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#41593) #70869248 válasza shteer (#41592) üzenetére


#70869248
törölt tag

uhh ez a 'párna' elméllyülésre késztetett, de aztán rájöttem hogy a francnak méllyülök itt, sima elütés amit rengetegszer elkövetek detto :D

(#41594) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Egy jó hír: állítólag nem lesz ma Palik a retek klubon.
És ha még Briatore-t se mutatják ma sokszor, akkor kész ünnep lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41595) ronaldo válasza 7Heads Drago (#41557) üzenetére


ronaldo
őstag

Tavaly hamilton ennyiszer nem csúszott meg esőben, mint mondjuk csak az elmúlt vizes futamot figyelembe véve. Szerintem ebbe az is belejátszik, hogy ez nem ugyanaz az autó, mint tavaly vagy tavalyelőtt. Ha már szárazon se világverő a tapadás, akkor nedves aszfalton vajon milyen lehet? Persze nálam az "esőmenő" kategóriához az is szükséges, hogy ne csak top autót tudjon zuhogó eső közepette az útra ragasztani...

(#41596) -=Sziszi=- válasza 7Heads Drago (#41594) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Nem lesz Schell reklám. Juhé :) Ma jutott eszembe, hogy Bahrein-ben sem reklámozott Palik. Pedig én azt tippeltem, hogy 10. kör környékén már elkezdi, de hiába vártam. :DDD

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#41597) shteer válasza #70869248 (#41593) üzenetére


shteer
titán

:DDD én meg ki se javítom... úgyis megértjük

..szerintem jónak tűnik

(#41598) D@ni88 válasza ronaldo (#41595) üzenetére


D@ni88
addikt

Sutil pl sztem tényleg, odatapasztotta azt a tákolmányt az esős futamokon:)
csak nincs rendes kocsi alá...

(#41599) Qorthral válasza JJános (#41564) üzenetére


Qorthral
őstag

Pontosan, Kova és Piquet nagyon gyenge idén. Épp ezért őket lehetne joggal fikázni, nem pedig Rubenst, akinek eddig nem jött ki a lépés, de így sem szerepelt nagyon rosszul. Lehet, hogy lassan Te is megérted mire céloztam :)

9 győzelem Schumi mellett, nem túl sok, valóban. Még akkor sem ha a csapatutasításos elengedőseket is hozzáadjuk. Scumi kétségtelenül simán megverte Barit, ahogy mindenki mást is. Ugyanakkor hadd említsem meg, hogy a statisztikák szerint Bari volt Schumi legerősebb csapattársa, aki a legjobban meg tudta közelíteni. Továbbá tekintve hogy Schumi a valaha volt egyik legjobb pilóta, nem hiszem hogy szégyen Tőle kikapni.
Arról meg fogalmunk sincs, hogy bárki más (incl. Webber, Alonso, Hamilton stb.) mit tudott volna Schumival kezdeni csapattársként...

Szóval JJános, komolyan az a nagy érved, amiért Bari szted rossz, hogy Schumitól (akárcsak bárki más) simán kikapott? Komoly :D

A másik károgónak (7fejű sárkány): Igen, idén eddig jobban szerepel Button, de nem sokkal. Ha Bari problémáit is belevesszük, nagyon kevéssel. Év végén meg majd meglátjuk, hog mennyivel volt jobb. Addig lehet tovább károgni elborult aggyal, csak rajta.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#41600) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

H nagyon várom a futamot, szeretném ha Lonzi első 3 -ban végezne. :K

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.