Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) nRu3 válasza Totyi (#150) üzenetére


nRu3
addikt

ahoz képest hogy véste még is 1daraban kijött.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#152) Totyi válasza nRu3 (#151) üzenetére


Totyi
őstag

Ez nem az! :)
A vésett volt a legelsők között.Ez simán húzva volt.Amit kivésett,azt meg se tudta fogni;sehogy sem.Aztán egy ütés,és mind a két gyökér beletört.Az volt ám a leányálom,amikor szilánkonként szedte ki.Nem fájt,de azt hittem;hogy szétveri a pofám...mondjuk szét is kapta:)
Ezzel szerencsém volt,hogy egy darabban kijött;mondta is,hogy nagy mákom volt.Nem fájt,mert teljesen el volt halva a fog.Azt hittem ezt is vésni kell majd.

(#153) SPDeluxe1.0 válasza nRu3 (#149) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Brutál jó kis topic,végigolvastam,pont aktuell nálam is!! :D
Pont éppen ebben a cipőben jártam alig egy hónappal ezelőttig :D,ugyanis az akkor még meglévő lyukas fogamat akkor pusztítottam le egy óvatlan pillanatban(ez volt dec.1.-én) Tudtam má' hogy ócska az a hátsó nagy örlőfog,de én is halogattam,persze csak addig :D .Natehát bevettem a számba a második Orbit rágót,és a még szétrágatlan rágóval véletlenül izomból ráharaptam az akkor már elég érzékeny fogacskámra :O Olyat belenyilalt a pofámba,hogy aszittem tarkón basztak egy zártszelvénnyel.Majd 2 nappal ezután go dentist,aszongya a csávó(magán) hogy ezt bizony ki kell venni,mondom neki ezt én is így gondoltam,tehát akadály elgördítve.A probléma akkor kezdődött,mikor láttam,hogy a doki, - egy termetes,közel 55-60 körüli csávó - elkezdi izomból tépni,forgatni a fogamat,de én láttam hogy nem igazán mozdul a fogó a kezében,mert biza' eléggé be voltam oda gyökerezve:) Erre aszongya nekem a csávó ,hogy jóvan,akkor lazíccsunk rajta.Én ott hátradőlve fél szemmel követtem a rendelőn át,hogy ugyan ez most mivel is akar lazítani :F ,amikoris megláttam,hogy egy pontozószerű fémkellékkel tért vissza a pofámba,és szétvéste a nagy fogamat,persze a gyökeret beletörte,azzal még külön elszórakozott,mire kikapargatta a szétb@szott ínyemből.Nagy szerencsémre ,mivel nem volt gennyes a fogíny,se a környéke,a beadott 1 darab injekció ilyan mértékben hatott,hogy még kb 3-4 óra múlva se éreztem semmit,utána se nagyon fájt.ezután kb 1 hét múlva a seb begyógyult,és én naívan azt hittem,hogy juhééééé!!! fog kivéve,seb begyógyulva,téma letudva. Nade!! :( Kb. eltelt még egy hét,és azt éreztem,hogy a bal állkapcsom alsó része kezd bedagadni.Először csak az állkapocs körüli részen volt egy egészen jól kitapintható duzzanat,majd napok múlva egyre jobban keményedett be,és a tetőzésekor elérte az akkora nagyságot,hogy a tenyerembe belefért az a rohadt duzzanat.Ekkor már elég szoros szájzárat kaptam,enni szinte semmit nem tudtam,ekkor határoztam el,hogy visszamegyek a fogdokihoz,hogy nézzen bele megint a pofámba.Picit nehéz volt rászánni magamat,mert titkon arra gondoltam,hogy hátha elmúlik magától is,nem is olyan komoly ez,meg ilyesmik.Mikor meglátta,azonnal megírta a beutalót a szájsebészetre.Irány a Petz Aladár Kórház.A szájsebészeten a doktor belenéz a számba,és csak úgy kijelenti : kb egy óra múlva meg tudom műteni.Gondoltam magamban,bazeg ennek a fele se tréfa,ez engem télleg megműt mindjárt. :C persze így is tett,először röngten,majd jól kinyomkodta a gennyet a pofámból,totál fel volt telve az egész bal állkapcsom,az érzéstelenítő lóf@szt se ért :) ,mert mint kiderült a húzásból kifolyólag csonthártyagyuszim lett :O .3 napig benn feküdtem a kórházban,de érdekes módon ebből az egész injekciós gennyes,véres procedúrában még a vérnyomásom se ment feljebb,se hőemelkedésem se volt a reggeli-esti vizitek során,az egész inkább kellemetlen volt ,mint fájdalmas.Azóta fogmosi,Augmentin,szájölítés.
Összegezve az egészet csakis az fájt bődületesen,amikor a rágót ráküdtem a fogamra a kezdetekkor,utána semmi.Abba a világító lámpába is csak simán belevigyorogtam a fogdokinál is,meg 2 hét múlva a műtétnél is,mert rájöttem hogy úgyis ezeknek a srácoknak a szaktudására vagyok utalva jelen pillanatban,akkor meg mi a f@sznak parázzak :F,akkor csak szarabbul érzem majd magam,én viszont imádom magamat jól érezni,nameg lehet egy kicsit mazo lennék?? ;] :D
Úgyhogy sztem az a rágó jól is jött tulképp,mert még mindig benn lenne a fogam,ha teheted,akkor húzasd ki a ..csába,mert csak szarabb lesz,habár így se garantált hogy jól jár az ember ,mert sajna egy sima foghúzás ide vezethet,ahogy én is jártam. :(

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#154) Totyi válasza SPDeluxe1.0 (#153) üzenetére


Totyi
őstag

Akkor nagyon jól jártál. ;] Nem kis procedúra lhetett,jó hogy a végére értél.Van még egy Neked való topic[link]
Hasonló jó dolgok vannak ott is,édemes átolvasni.
Munkatársamnak az sztk-s orvos eltörte az álkapcsát,annyira véste a fogát.3 hónapig csak krumplipürét evett. :( plusz kapott egy jó kis gyomorfekélyt ez miatt.Úgyhogy a finom,fűszeres kajáknak már rég búcsút intett.Ennyit az sztk-ról,bár magándoki is lehet balf@sz:)

(#155) ronaldo


ronaldo
őstag

Hozzászólok. Fél évente járok kontrollra, egy nagyon lelkiismeretes fogorvoshoz. Sajnos fél év múlva nyugdíjbavonul. Húzta annó négy fogam fogszabályzó miatt, nem csinált kárt(utálom a zsibbadás érzését, ezért inkejció nélkül kértem) Egyszer egy nagyon durva fog jött ki, a 4-es... elvileg az pici fog, hát másfélszer akkora gyökere volt mint maga a fog, pedig elég magas volt. Na azt szegényem ráncigálta(de annyira hogy kárt ne okozzon, mert a sűrűjében volt) vagy 10percen keresztül, de egy idő után magától elzsibbadt a pofám, kicsit fájt na azután pár napig érdekes volt az evés. az alsó állkapcsom elég érdekesen mozgott :) Ettől eltekintve a töméseket is nagyon jól csinálja. Szerintem még soha nem ment vissza senki amiatt hogy rossz a tömés. Egy tömést körülbelül 45percig csinál, de akkor az olyan, mintha jobb fogat kapnál mint amilyen volt. Mindezt 4000ft-ért. Kontroll ingyen van, foghúzás ugyanúgy 4k. Van magánrendelője is ott voltam egyszer, és ahogy néztem és gondolkoztam, szerintem a környzet is rengeteget számít. Meg ugye a pénz. Szegény körzeti meg ilyen helyekre mindenféle ember bejár, a fogorvosnak már egy idő után elege van, aztán hibaszázalékkal nem nagyon foglalkozik. Ezért is célszerűbb egy higénikus, steril, nyugodt, csöndes magánrendelőbe menni, olykor kifizetni 10ezreket és gond nélkül élni.

Amúgy ez a gyökérkezelés értelemmel is meg lett áldva? Ill. a kiidegelés. Mert kirángatják az ideget, elvileg érzékeltennek kellene lennie, erre még jobban fáj állítólag mint azelőtt. Akkor mi értelme? (bátyám volt egyszer, volt bnője kétszer, muterom vagy 4szer) és mindegyikűjüknek sokszorosan jobban fájt mint az idegek kiráncigálása előtt.

(#156) Baboon


Baboon
senior tag

Az a baj emberek hogy azért féltek a fogorvostól mert akkor mentek el a dokihoz mikor már ti is tudjátok hogy rohadt nagy a gáz (gondolok itt a tenyér méretű duzzanatra), ahelyett hogy elmennétek fél évente és kapnátok kissebb töméseket ami gyak. nem fáj érzésteleítő nélkül sem (persze ha nagyon akarsz adnak neked), vagy talán még ennyi sem lenne. Azt mondaná jól néz ki, köszönöm szépen, csókolom, jöjjön a kövezkező.
Szóval így rámegy a fogsorotok, az állkapcsotok(mert ahol nincs fogad leépül az állkapcsod csontállománya mivel nincs a csonton fizikai behatás és könnyebben törik majd el), az idegeitek (nem csak a gyökér idegetek:), plussz a pénztárcátok is (ezeken kívül az egészséged is mert ha jó nagy a luk gyakorlatilag össze van kapcsolva a szájüreged a vérkeringéseddel közvetlenül ami nem tesz túl jót). Szóval most az nagyon jó hogy megvan csinálva a fogatok de plz menjetek el nyáron is fogoroshoz akkor is ha nem érzel semmit, mert a kezdeti lukat észre se veszed mivel még csak a zománc sérült és azt meg nem érzed.
Ezt nem lecseszésnek szántam meg nem okoskodásnak csak sokkal könnyebb lenne az életetek sztem.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#157) Baboon


Baboon
senior tag

Gyökér kezelés legjobb tudomásom szerint azért kell mert ha elkezd elhalni a fogad akkor elkezd elhalni az ideg is és az ideg elhalása nem áll meg akkor mikor már kiesik a fogad hanem szépen megálíthatatlanul megy tovább és súlyos gondokat okoz.
Persze lehet most hülyeséget írtam (mivel még erről nem tanultam konkrétan) de úgy vélem ennek a megállítására van kitalálva.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#158) SPDeluxe1.0 válasza Totyi (#154) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Hát bizony,a vésés nagyon rizikós ,és sztem eléggé természetellenes is,épp ezért totál kiszámít6atlan az utózöngéje,de hát van ennél jobb módszer a fog eltávolítására jelen pillanatban? :F

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#159) nRu3 válasza Totyi (#152) üzenetére


nRu3
addikt

Egyik fogba sem lehett volna stiftet rakatni? vagy nem volt mibe? :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#160) nRu3 válasza SPDeluxe1.0 (#153) üzenetére


nRu3
addikt

Pont az ilyen történetek miatt halogatom,de abban a fogban nálam legalább már nincs ideg igy valamenyire kevesebb fájdalom várható,gondolom én.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#161) Ariadne


Ariadne
őstag

Sziasztok!

Én eddig mázlista vagyok, (kopp-kopp), de egyetlen tömött fogam van csak, a többi tudomásom szerint épen és egészségesen ücsörög a számban. Mondjuk azt az egyet kalandos körülmények között tömték be, pont 2001. szeptember 11-én délelőtt 8 órára volt időpontom (komolyan), fél kilencre végzett is vele a fogorvos, hazamentem, mondom tévé bekapcs, hogy kiheverjem... Nem sokkal később már tudtam, hogy nem nekem volt a legrosszabb napom aznap... (szegedi ex JATÉs fogorvos néni csinálta, a hímneműek kedvelik, mert néha szűk bőrnaciban fúr... :D )

Na ezen túlesve azért érdekelne, tud-e valamelyikőtök esetleg egy megbízható, jó fogorvost Budapesten? Nagyon megköszönném, ha akár priviben is tudnátok címet küldeni. Egyelőre mondhatom, hogy ár nem számít (kopp-kopp)... :DDD Csak szeretnék elmenni szűrővizsgálatra, mert a bölcseeségfogaim megálltak a növésben fél- ill. negyedénél, és kicsit aggasztanak, félek, bele akarnak nőni az állkapcsomba vagy mi.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#162) nRu3


nRu3
addikt

Engem inkább olyan érdekelne aki elaltat és utána bátran nyugodtan azt csinál amitt akkar akkár imlantátumot is berakhat erzsébet hidastul :DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#163) burgatshow válasza Ariadne (#161) üzenetére


burgatshow
veterán

Látod? Nekem még egy sincs pedig már 17 éve dolgoznak nem is keveset. :DDD

Az osztályomban egyedül nekem van ép fogam, ami azért elég elszomorító... :O

(#164) Ariadne válasza burgatshow (#163) üzenetére


Ariadne
őstag

Hohohó, de én 25 múltam! Szóval 21 évesen ért utol az első fognyűvő, emlékszem, amikor a rutinvizsgálaton mondta a fogorvos, hogy van egy lyukas fogam, először nem hittem neki (nem fájt). Aztán a 2. fogorvos is ugyanazt mondta, akihez elmentem, ezért elintéztettem (mármint a fogamat :D ), mielőtt megfájult volna, jól túljártam a bal felső hatos eszén. ;]

Mondjuk azt a szeptember 11-et nem tudom megemészteni azóta sem, szoktam is mondani, hogy vigyáznom kell a fogaimra, mert ha valamelyik kilyukad, attól tornyok dőlnek össze. :DDD


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#165) Ariadne válasza burgatshow (#163) üzenetére


Ariadne
őstag

Egyébként gratula, tényleg ritka olyan szerncsés (vagy ki tudja, mitől) van, mint te (mi), akinek nincs vagy alig van problémás foga. Gimire nálunk is csak páran maradtunk ''érintetlenek'' :D fogilag, ketten vagy talán hárman.

Egyébként én az elmex fogrémnek tudom be, hogy azóta nincs gondom. Drága de nagyon jó, az érzékeny fogas változata is bevált a barátomnak, a folyton romló és érzékeny fogai azóta egészen jól viselkednek.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#166) nRu3 válasza burgatshow (#163) üzenetére


nRu3
addikt

nyugi ami késik nem mulik :DDD én 21évesen mentem elöször fogat tömni és utána pedig mindig baj van valamelyikel

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#167) tildy válasza Ariadne (#161) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem egy baj van a fogaimmal: az , hogy tiszta vámpír leszek, ha fogat mosok. Vérzik az ínyem ugyanis.Eddig még semelyik fogkrém nem használt, így inkább a fogmosások számát csökkentettem. (Hála égnek nincs lyukas fogam.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#168) Ariadne válasza tildy (#167) üzenetére


Ariadne
őstag

Próbáltál puha szőrű fogkefét? Egy ismerősömnek is ez volt a gondja, és mihelyst olyan fogkefét vett, ami nem közepes, hanem lágy, sokkal jobb lett a helyzet. Csak elég nehéz ilyet találni, általában jó ha egy-két fajta van egy dm-ben vagy tecsóban is.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#169) Baboon válasza tildy (#167) üzenetére


Baboon
senior tag

Nananananana
''így inkább a fogmosások számát csökkentettem''
Ezt nagyon nem kéne. Azzal hogy nem mosod a fogad elégszer és mikor megmosod is csak rövid ideig a fájdalom miatt at éred el hogy nem mosod le a baktériumokat az ínyedről amik okozzák a gyulladást (gyanítom emiatt vérzik és nem azért mert elvágtad a konyhakéssel :). Nem tudom milyen szintű a gyulladás, de ha félsz a fogorvostól és nagyon fáj akkor is több lehetőséged is van.
Puha sörtéjű fogkefe ahogy írták már (amint nem vérzik és nem fáj térj vissza a közepesre) + szájöblítő víz + száj és torok fertőtlenítő tabletta (akár strepsils is, de ha csak ezt eszel nem fog elmúlni) + gyógyszertárban biztos vagyok benne hogy lehet ínygyulladás kezelésére alakalmas ecsetelőt kapni.
Ha már nagyon nagyon durván néz ki (mondjuk a durva elég relatív) akkor menj fogorvoshoz, lefogja ecsetelni, ír gyulladás csökkentőt és elmondja mit tégy ezen kívül.
De semmi féle képpen ne csináld azt hogy nem mosol fogat!

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#170) Ariadne válasza Baboon (#169) üzenetére


Ariadne
őstag

Tényleg van direkt erre egy öblögető folyadék, amit fogorvosi kezelések után is szoktak adni, hú, nem jut eszembe a neve. Kúpos tetejű barna átlátszó műanyag flakonban van és nem túl dárga, valahol 1000 alatt van, úgy emlékszem. Megvan, Corsodil a neve! Pont ínyvérzésre használtam egyszer régebben, és nekem jó volt, már emlékszem. :)

Baboon, te nem ismersz jó Bpi fogorvost? :F

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#171) Baboon válasza Ariadne (#170) üzenetére


Baboon
senior tag

Én ismerek, de nem biztos hogy itt kell reklámozni :)
Majd utána járok örülne-e még több betegnek, csak mert így is elég sokan vannak.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#172) Totyi válasza nRu3 (#159) üzenetére


Totyi
őstag

Nem tudom.Hát,amit belinkeltem abba nem tudom mit lehetett volna tenni.Legfelejebb a fogót:)
Így jobb,mert nem kell kínlódni ha kiesik stb.A maradék négeyet betömetem,és eljárok fél évente kontrollra.Nem akarok úgy járni,mint ahogy most.

(#173) Totyi válasza SPDeluxe1.0 (#158) üzenetére


Totyi
őstag

Nekem mondod...még 5 héttel a vésés után is még fájt a helye.Hát mondjuk ha kalapáccsal meg vésővel szétverik az arcodat,akkor nem is csoda.Mondjuk már nem fáj.

(#174) Ariadne válasza Baboon (#171) üzenetére


Ariadne
őstag

Én amúgy is csak kontrollos kvázi-páciens lennék, becsszó nem zavarnék sok vizet... :) Nem baj, ha nem, de köszi, ha megkérdezed. :R

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#175) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hi!

Most voltam először privát fogorvosnál. Fullos váróterem, lágy jazz zene, ''nyugodt feeling'' szemüveg, Wide Screen TFT, amiben valami koncert ment, stb....

Két fogamban tömést cseréltek (jobb alsó 5, 6 talán). A régi tömés alatt szuvasodott a fog tovább. A doki azt mondta, hogy ha 2-3 héttel később jövök, akkor annak annyi. Teljesen szétfúra azt a két fogat. Azt mondta, hogy nagyon sok a szövetveszteség :(


De csak megcsinálta :) Kb. 1 óra volt összesen (injekcióval együtt)

Ktgek:

- panorámakép (röntgen): 8K
- két tömés (azért megdolgozott vele): 16K

Még megyek egy ''lightosabb'' tömösré azt annyi :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#176) Motion_Blur válasza Totyi (#132) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Te jó ég :Y Eddíg nem szeretnék eljutni :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#177) Ariadne


Ariadne
őstag

Erről eszembe jutott egy Moldova könyv részlete, amikor a prosti fogorvoshoz megy, és egyezkednek az áron. A doki felajánlja: legyen paritásos alapon - egy tömés, egy tömés... :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#178) nRu3


nRu3
addikt

Na végre ma voltam a dokinál kaptam 3szurit és 2fogamat kioperálta :DDD végig bevoltam szarva a váróteremben végig izgultam ,lejátszotam magamban 1000verziót kogy fog megkinozni :B A doki megjegyezte nem nem sokan merik egyszere 2fogat is egyszere húzatni, na én megnyugtatam be is fagyok szarva rendesen :DDD A lényeg az szúrikat nem is éreztem úgy beadta és egyáltalán nem éreztem semmit a feszitgetés kinzás allatt, remélem ha elmulik az ijnekcio hatása akkor sem lesz nagy gáz :) De februárban vissza kell menni mert még van egy kiss munka +1fogg ami viszont biztos fájni fog és meghalok stb. :DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#179) kapcs-ford válasza Motion_Blur (#175) üzenetére


kapcs-ford
őstag

:Y Annyi pénzért legalább a koncertDVD-t is megkaphattad volna..

Ariadne! Hol az a fogdoki akit írtál?

Aláírás

(#180) Ariadne válasza kapcs-ford (#179) üzenetére


Ariadne
őstag

:DDD

Szegeden mondjuk az ''egyetemi fogorvosnő'' szűk bőrnaciban szokott dolgozni időnként... De mivel lány vagyok, az én fájdalmaimon ez nem segített anno. :D

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#181) kapcs-ford válasza Ariadne (#180) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Nem a bőrgatya miatt, felőlem aztán az nélkül is rohangálhat.. :DD

Egyetemi doki? Végigjártam pár maszekot és van is fogorvosom csak hirtelen nyugatias árlistája lett.. :( Ezért keresek megbízhatót és olyat aki nem pár kezelésen akarja behozni a berendezésének az árát.

Aláírás

(#182) Ariadne válasza kapcs-ford (#181) üzenetére


Ariadne
őstag

Bp egyébként még nem találtam fogorvost, viszont fogtam magam, és elmentem egyszerűen a Központi Stomatológiai Intézetbe, a Kálvin térnél, a Szabó Ervin könyvtár háta mögött van, Szentkirályi u. 40. Éjjel-nappali rendes tb-s fogászat, ennek ellenére nagyon jókat hallottam róluk eddig. Velem is normálisak és kedvesek voltak, igaz, súlyosabb dolgokba még nem mentünk bele. Egyelőre. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#183) oceanearth válasza Ariadne (#182) üzenetére


oceanearth
őstag

én nekem idáig ő jött be a legjobban:
Parsz-Dent Bt.
Dr. GOODARZI PARISA
1065. Nagymezõ u. 19.
Tel: 331-9274

egy nagyon aranyos Perzsa fogorvosnő, nagyon modern felszerléssel. tényleg csodákat tud művelni. pl. nekem érzékenyek voltak a fogaim és senki nem tudott vele mit csinálni, elmetem hozzá és valami spec kúrával 2 hét altt kikezelt. szvsz már sensodyne sem kell :D
tényleg nagyon ért hozzá, csak hát ezt nem fizeti a TB:(:(

(#184) Ariadne válasza oceanearth (#183) üzenetére


Ariadne
őstag

Hű, köszönöm szépen! :R És még helyileg is jó, közel van a melóhelyemhez, hurrá! Lehet, hogy rá fogom bízni két bölcsifogam kihúzását. Ez bizalmi feladat, tekintettel az arcidegekre... :U

Most leszek önkéntes egészségpénztár tag, így mostantól -30% minden kezelés, ez így már nem is lesz gáz. És elküldöm a közeli hozzátartozóimat is, nekik is jár az én számlám alapján a kedvezmény - ez jó. :))

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#185) Totyi válasza Motion_Blur (#176) üzenetére


Totyi
őstag

Ne is...vigyázz rájuk,mert fájdalmas és drága a fogorvos.

(#186) Totyi


Totyi
őstag

Már csak 3X kell mennem...hálelúja. :))
Múlt héten betömte egy fogamat a dokk;igaz azt mondta hogy nem sokon múlott;hogy ne gyökeres legyen.Röntgent csinált,teljesen szétfúrta;majd betömte.Nem fájt,néha kellemetlen volt,de ennyi.Az példám jó arra,hogy elrettenjetek a fogorvostól.Inkább tessék megelőzni a bajt,már amennyire lehet.
Eddig:3 húzás(2 egymás mellett,egyszerre húzva;mind a kettő vésve :Y )a harmadik simán kijött(még szerencse)
Lenne még 3 tömés,múlt héttel együtt 4 volt,lesz.Pénzbe se mindegy,és időbe sem+ a fájdalomról ne beszéljünk.

(#187) nRu3 válasza Totyi (#186) üzenetére


nRu3
addikt

Csak hiába vigyáz valaki a fogaira, mosa ,tisztán tartja ha a fogai belölröl romlanak meg megrepednek mert örökletesen ilyenek a fogai.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#188) Totyi válasza nRu3 (#187) üzenetére


Totyi
őstag

Jaja...pontosn ilyen a bnőm foga is. :O
Itt konkrétan arra gondoltam,hogy a lehetőségekhez képest vigyázzunk rá. :U

(#189) nRu3


nRu3
addikt

lassan már eltelik 1hét de a kihúzot fogak helye még mindig fáj és a többi is vele együtt :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#190) kew


kew
senior tag

nah végigolvasgattam a topicot, gondoltam segít, de csak mégjobban beszaratott :) holnap megyek fogdokihoz enis.. felül a leghátsó fogambol márvagy féléve hiányzik egy darab (igy az oldalán van egy baszom lyuk), de nemfájt, ugyhogy húztam-halasztottam hogy elmásszak betömetni. pár napja viszont letört megin egy kisdarab belöle és azota fáj ha ráharapok, szal felhivtam egy dokit, aranyoldalakban találtam :)
bakáts téren van vmi rendelője, esetleg nemjárt még valaki nála?
remélem én az ilyen gyökérkezelést, húzást meg egyebet megúszok....és elég csak betömködni - felépítgetni... :)

(#191) Viszlát válasza nRu3 (#189) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha be volt gyulladva, ne adj Isten még gennyes is volt, akkor természetes, hogy fáj... javaslom szedj rá gyulladáscsökkentőt, pl Dalacin-C-t vagy Augmentin duo-t...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#192) Viszlát válasza kew (#190) üzenetére


Viszlát
addikt

Bátor vagy, ismeretlenül én tuti nem mennék el sehova... Tudok ajánlani Pasaréti téren dokit, eszméletlen jó, pedig aztán nálam parázósabb embert nem nagyon találnál fogügyben :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#193) nRu3 válasza Viszlát (#191) üzenetére


nRu3
addikt

Amikor elmentem húzatni nem volt se begyuladva és nem is fájt, szerintem a rángatások és a húzás közben megsérült az álkapcsom és a csont fájhat. De a doki mondod valamit hogy sokáig fog fájni meg mondot valamitt az álkapcsomal kapcsolatosan de mivel streszes voltam már nem figyeltem rá mit mond. Már 2doboz cataflant megetem, anyira nem fáj hogy meghalok de azért nem az igazi föleg ebben a hidegben az arcom érzékeny és akkor joban érzem..

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#194) Viszlát válasza nRu3 (#193) üzenetére


Viszlát
addikt

Értem. Az a baj, hogy a fájdalomcsillapító önmagában nem segít, csak tünetkezel... és azért az nem normális, hogy két hétig fájjon utána...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#195) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Azthittem az ínybeszuri jobban fáj, alig lehet érezni szerencsére:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#196) kew válasza Viszlát (#192) üzenetére


kew
senior tag

azmesszevan tőlem:) már beszéltem vele telon, a hangja meggyőző, kedves. Remélem a munkája is hasonló lesz. Nomeg remélem meguszom a gyökérpiszkálást....attol nagyon félek :(
4-re megyek, szorítsatok :C

(#197) nRu3 válasza kew (#196) üzenetére


nRu3
addikt

Nincs mitöl félni ha jól beadta az injekciót akkor semmit nem éreztél, :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#198) kew válasza nRu3 (#197) üzenetére


kew
senior tag

gyökérkezelték...
és tényleg neméreztem semmit :DDD simán ment minden, pedig hogy bevoltam xarva...
remélem a többi kezelés is igyfog menni. :U

amugy a hely jól felszerelt, 2 (anya és fia) doki rendel, mind2 szimpatikus, ügyes kezekkel :)
szal IX. ker. Bakáts tér környékieknek ajánlom Őket.

Bakáts Dental Bt.
1092 Bp. Bakáts tér 3. félem. 2.
2177932

(#199) nRu3 válasza kew (#198) üzenetére


nRu3
addikt

Ha jól tudom még néhányszor vissza kell menni hogy a gyökerek helyeit kezeljék tisztogasák, de ezt már általában inekcio nélkül csinálják ,lehet kérni persze de nem fáj, csak kelemetlen de elehet viselni ugysem tart sokáig.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#200) bmx powa


bmx powa
tag

höhö, #200 ;]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.