Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) centrum válasza tildy (#294) üzenetére


centrum
csendes tag

jól tudod

(#302) Integra válasza ladybug (#299) üzenetére


Integra
titán

jaja, ez így van, mindig nője válogatja melyik hogy reagál melyik cuccra
ami az egyiknél ideális, a másiknál teljesen rossz lehet
lehet hogy nekem volt mázlim, de szinte mindig olyan nőkkel akadtam össze, akiknél nem volt tabletta gond
volt olyan lány is, aki nem szedett semmit és azt mondta hogy majd kihúzom mielőtt jönnék, úgy jó lesz.
na hát ez lol, inkább hozzá se nyúltam, számomra drámai ez a felfogás..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#303) Ricso válasza Integra (#302) üzenetére


Ricso
tag

Ha azt mondta az ő felelőségére mondta, engem ez nem tartott volna vissza, sőt :C

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#304) parandroid válasza Integra (#302) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban ez a legkevésbé biztonságos módszer és feltételez jó adag felelőtlenséget. Egyszerűen nem éri meg az idegeskedést, a heteken keresztül történő aggódást és a görcsös odafigyelést. Az esetlegesen felmerülő művi vetélés egészségügyi kockázatairól nem is beszélve. Túl sok a rizikó. Valóban nem egy élmény az óvszer sem, de akkor már inkább...

Összességében a tabletta a legmegnyugtatóbb, sajnos valóban van olyan, aki nem bírja. Nem lehet könnyű a döntés ilyen esetben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#305) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Szerintem meg a nők gombát szedjenek, akkor nincs idejük du*ni :D
(Építő jellegű hozzászólásom vicc csak, hisz mit kezdenénk nők nélkül? :U :B :D )

(#306) Sátánné


Sátánné
csendes tag

Sziasztok!
Igaz az, hogy a fogamzásgátlók gyengítik az immunrendszert? :F

''Ha világot akarsz látni vegyél, egy atlaszt!'':)

(#307) Sátánné


Sátánné
csendes tag

Ha tud, akkor válaszoljon valaki, please!

''Ha világot akarsz látni vegyél, egy atlaszt!'':)

(#308) Thyb válasza God Vazzeg (#305) üzenetére


Thyb
senior tag

behajolva az erdő közepén??? Te viccelsz!!!! És a vadőr meg csak pislog? :P

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#309) (ÉN)közPONT válasza Sátánné (#307) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Idézek egy MSD című könyvből : A hepatocelluláris adenómák főleg a termékeny korban lévő nőkön jelennek meg, mert a fogamzásgátló tabletták feltehetőleg fokozzák a daganat kockázatát. Ezek a tumorok rendszerint tünetmentesek, ezért többségük nem kerül felismerésre. Ritkán az adenóma hirtelen megrepedhet és a hasüreg felé vérezhet, ami azonnali műtéti beavatkozást kíván. A fogamzásgátlók okozta adenómák a gyógyszer szedésének abbahagyását követően gyakran visszafejlődhetnek. Igen-igen ritka esetekben az adenómából rosszindulatú daganat alakulhat ki.

stb stb stb ezt persze egy nőgyógyász se fogja így a szemedbe mondani de van néhány kockázati tényező !

azt javaslom amikor erre kerül a sor neten nézd meg milyen hosszútávú mellékhatásai ismertek az adott gyógyszernek igy talán sikerül alternatív megoldás találni a problémára .

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#310) Sátánné válasza (ÉN)közPONT (#309) üzenetére


Sátánné
csendes tag

Nekem a háziorvos mondta, hogy lehet azért ilyen gyenge az immunrendszerem, mert fogamzásgátlót szedek! Az én gyógyszeremről viszont jók a statisztikák! Amúgy a mai gyógyszerek már biztonságosak!

''Ha világot akarsz látni vegyél, egy atlaszt!'':)

(#311) (ÉN)közPONT válasza Sátánné (#310) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Khm lehet .....nézd meg a gyártónál vagy szakirányú magazinokban hmmm jó példa a Diflucan igaz az anti fungal szer de 1 a 10000 esetben halálos kimenetelű máj toxicitást vált ki .. szóval ennyit a gyógyszeriparról .....nem vagyunk más nekik csak fogyó ezköz ezzel nem azt mondom ne szedj gyógyszert csak nézd meg mit szedsz be ennyi a tanácsom .


Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#312) tildy válasza Sátánné (#310) üzenetére


tildy
nagyúr

Persze, biztonságosak. Azt huszonix évesen meg majd leshetsz , ha majd szinte leáll a szíved,fuldokolsz levegőért, ha olyan változást indít be a szervezetedben hogy csuda. Qrvára nicnsenek még tisztában a fogamzásgátló szerek hosszú távú hatásaivalsok dolgot ki sem vizsgálnak, rá sem kérdeznek, rengeteg felelőtlen orvos van. (Én ''csuán'' 10 kilót híztam fél év alatt egy gyógyszertől, másiktól meg émelyegtem, szédüldöztem)
Úgyhogy én éppen ezért nem is szedek, már lassan 4 éve .. azóta csak a ''természetes'' módszer, de nem különösebben zavarna, ha becsúszna bármi is...

Ha már választani kell , akkor kondom.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#313) Sátánné válasza tildy (#312) üzenetére


Sátánné
csendes tag

Nem minden orvos felelőtlen és igen is vannak biztonságos gyógyszerek! Ma már nem a 19. században vagyunk! Már fejlett az orvostudomány!
Lehet, hogy neked nem váltak be az ilyen gyógyszerek, de nekem nincs semmi mellékhatása, de ha lesz valószínűleg én is abba fogom hagyni!
Nekem egyáltalán nem hiányzik egy gyerek! Ja és a kondom sem 100-as!

''Ha világot akarsz látni vegyél, egy atlaszt!'':)

(#314) sasa311 válasza tildy (#312) üzenetére


sasa311
veterán

Több sanszod van rá, hogy autóbalesetben halj meg, minthogy a fogamzásgátlótól...
Ha még hízol tőle, vagy émelyegsz akkor vált másikra.
Én exem pl 2 évig szedte ugyan azt a szert amíg együttvoltunk egy dekát sem hízott és soha semmi baja nem volt tőle. Viszont napra pontosan beállt a ''havi baja'' és le is rövidült. Meg azt mondta, hogy kevésbé rossz, mint előtte...

Szóval csak azt tudom mondani, mint Sátánné, már nem a 19. században élünk (teszemazt édesanyám 15 évig szedett gyógyszert és semmi baja nem lett...)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#315) jasszer válasza Sátánné (#313) üzenetére


jasszer
senior tag

''Már fejlett az orvostudomány!''
Ezen egyik SOTE-s ismerősöm igen jót nevetne... :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#316) sasa311 válasza jasszer (#315) üzenetére


sasa311
veterán

fejlett az, csak nem itthon ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#317) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

erről tud vki vmit?

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#318) jasszer válasza sasa311 (#316) üzenetére


jasszer
senior tag

Igen, Mo egyelőre a rákon és az alkoholizmuson kívül semmiben sincs világszinten is elismert helyen... ;]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#319) Dare2Live válasza jasszer (#318) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sziv és érrendszeriben is világelsők vagyunk ellenben már nem MO vezet öngyilkosságban. (rák elöbb megoldja a problémákat.... :DDD)

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#320) joergie válasza jasszer (#315) üzenetére


joergie
őstag

szvsz nem minden gyógyszert itthon gyártanak-fejlesztenek, és ha jól tudom a gyógyszergyártás a második legjövedelmezőbb iparág, mellesleg nem feltétlen van köze a hazai egészségügyi állapotokhoz. Itt nem műszerekről, hanem gyógyszerről van szó.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#321) Sátán44 válasza sasa311 (#314) üzenetére


Sátán44
addikt

Kedvesemnek (Sátánné) neki sincs különesebb mellékhatása,csak mostanában sűrűn beteg és az orvos megkérdezte,hogy szed e fogamzásgátlót :F Ő szerinte gyengíti az immunrendszerét.Lehet másik fogamzásgátlót kellene kipróbálnia!Ha rosszabbodna akkor végképp abbahagyja a szedését nem ér anyit ez az egész, mint az egészsége.Nekem Ő a legfontosabb és nem írtózom a gumitól,ha kell akkor azt fogom használni!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#322) sasa311 válasza Sátán44 (#321) üzenetére


sasa311
veterán

Soha életembe nem voltam beteges, de ezen a télen már 3X vagyok k...a rosszul :((( Ahány járvány jött azt mindig sikerült benyalnom.. Pedig nem szedek fogamzásgátlót :DDD Ennyiből én nem vonnék le következtetést, inkább nőgyógyásszal kéne konzultálni ezügyben...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#323) jasszer válasza joergie (#320) üzenetére


jasszer
senior tag

Igen, ebben lehet igazság, én unblock a hazai eü-ellátásra gondololtam, többek között arra amire Tildy is célzott ---> a nőgyógyászok x %-a magasról lesz*rja a páciense fizikai- és lelkiéletét (jelenlegi bnőm elmondása alapján tapasztaltam), tehát lehet h létezik megfelelő gyógyszer, csak azt fel is kell írnia valakinek...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#324) sasa311 válasza jasszer (#323) üzenetére


sasa311
veterán

magán nőgyógyász....
Az ''állami'' ilyen esetben legalább olyan felejtős, mint fogorvosnál...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#325) anaqer válasza jasszer (#323) üzenetére


anaqer
veterán

'unblock' - en bloc

(Bocs, ez egyfajta vesszőparipám.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#326) jasszer válasza anaqer (#325) üzenetére


jasszer
senior tag

Azért még mindig jobb mint az ''unblokk''... :) Hw-es berkekben amúgy lehet h okoz némi bizonytalanságot az ''en bloc'' - pl. többször fürödtem már be, az ''en générale''-lal is...(nekem ''ő'' a kedvencem)

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#327) tildy válasza sasa311 (#314) üzenetére


tildy
nagyúr

3at minimum kipróbáltam. Nem vagyok kísérleti nyúl.Többet nem fogok.
Lehet nem halok bele, de elég ha más , esetleg szervi bajom lesz tőle. Kösz, de nem.Soha többé.
Itt a topicban már leírtam milyen mondjaim voltak ilyen szerekkel: Az én szervezetem egyszerűen nem bírja a női hormonos ''kezelésT''. Ennyi.

Sátánné: persze, ahogyan azt te gondolod. Ajánlom az indexes fogamzásgátlós topikot, majd meglátod mennyi emllékhatása van.. De ha kicsit jobban beleolvasola topicban, kezed közé kerülhet egy ph-s cikk is , Majdnem címmel. Ajánlott olvasmány.
Az a baj, hogy tényleg nem vizsgálnak ki minden lehetőséget az orvosok, és tényleg sokszor csak legyintenek az ember problémájára, nekem történetesen a Nőgyógyászati Klinikán (azt hinné az ember , hogy ez a legjobb hely) nem voltak hajlandóak más gyógyszert felírni, hisz ennél jobb úgy sincs, ez a legkisebb hormontartalmú.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#328) tildy


tildy
nagyúr

Sátánné:Olvasd el ezt is. Meg ami alatta/felette van... [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#329) Sátánné


Sátánné
csendes tag

Szerintem, ha annyira veszélyes lenne a fogamzásgátlók szedése, akkor nem találták volna fel, és nem fejlesztették volna tovább, na és persze nem szednék annyian! Az orvosok meg végképp nem írnák föl egy 17 éves lánynak!

''Ha világot akarsz látni vegyél, egy atlaszt!'':)

(#330) master bud válasza (ÉN)közPONT (#311) üzenetére


master bud
tag

Ezzel mondjuk vitába szállnék :U

Manapság nagyon divatos szidni mindent, ami a vegyiparral kapcsolatos (gyógyszer-, élelmiszervegyipar, hogy csak egy párat említsek) így kötelességemnek érzem, hogy néhány pontra rávilágítsak:

1. Egyrészt van a gyógyszerfejlesztés, ez kutatói munka, megfizetett ( :)) ) szakembergárda kell(ene) hozzá. A műszeres részt a gyógyszergyárak, kutatóközpontok biztosítják (milliárd HUFokról beszélünk) ami azt jelenti, hogy otthon a sufniban nem fejleszted ki az AIDS ellenszerét.

2. A pénzt a befektetők gründolják össze, akik legtöbbször nem tudósok v. kutatók hanem üzletemberek. A gyógyszer jó üzlet, tehát ebbe teszik a pénzt és várják belőle a hasznot. Haszon a jól eladható szerekből van, amit sokan és folyamatosan vesznek (pl. gombaellenes szerek, fájdalomcsillapítók, vérnyomásszabályzók, fogamzásgátlók stb.)

3. Tehát ilyen irányban kell kutatni az alkalmazottaknak, mert ezért kapják a pénzt amiből kenyeret vesznek. Lelkiismeretesen végzik a dolgukat, főleg azért mert nem elsősorban a pénz motiválja őket hanem a szakmai sikerek. Ismétlem, itt is a főnökség dönt, hogy milyen irányban menjen a kutatás.

4. Egyetlen kutató sem állítja, hogy egy adott szer 100%-osan veszélytelen. Bármilyen fejlettnek is tűnik a mai világ, az emberi szervezet felépítése és működése annyira bonyolult, hogy igencsak ostobának kell lenni ahhoz, hogy vki elhiggye ezeket a 'bedobom és jólvagyok, jól leszek és nem káros' frázisokat. Látott már valaki olyan zacskós levest, ami elkészítve úgy néz ki mint a zacskón lévő fénykép? Na ez is ilyen. Tudsz róla és mégis megveszed, ha pl. túrázni mész.

5. A hangsúly az árnyalatokon van. Kipróbáltak egy szert, 10000 emberből egynek panaszai lettek tőle, a többi 9999nek javult az állapota. Mi legyen? Dobjuk ki? Tegyünk bele még 10 év kutatást+milliókat? Mikor fog ez megtérülni? A gyógyszergyár vajon ingyen kapja a vizet, az áramot, a gázt, az alapanyagokat, a technológiákat stb.?
Itt mindig kompromisszumokról van szó, persze az egyedi embert ez nem érdekli, ő meg akar gyógyulni, lehetőleg azonnal és olcsón. Érthető.

6. A legfontosabb dolog, hogy ne feledjük, hogy az orvosok, biológusok, vegyészek stb. nem Istenek. Próbálkoznak, dolgoznak és itt tart a tudomány jelenleg. Ez van. Érdekes kérdés továbbá az, hogy ki és milyen alapon várja el ezektől az emberektől azt, hogy tökéletes, hatékony, olcsó, nem egészségkárosító hatású készítményeket állítsanak elő egy olyan rsz számára mint az emberi szervezet miközben egy házat, egy utat, egy szoftvert stb. nem vagyunk képesek rendesen megcsinálni?

7. El kell fogadni, hogy a gazdasági érdekcsoportok pénzén alapul a gyógyszerkutatás. Egy tudósnak nincsen pénze, őt alkalmazzák cserébe azt csinálja amit mondanak neki, legfeljebb ha morálisan nem OK neki akkor továbbáll.

Végülis két lehetőség van: addig kutatunk amíg tökéletes készítményeket állítunk elő, addig nincs gyógyszer tehát se fogamzásgátló, se fájdalomcsillapító se semmi, ordíthat mindenki a fogorvosnál, a műtőben, meghalhat egy sima lázban, nézheti a beteg gyerekét és mehet a javasasszonyhoz szöcskehájért, potencírozott kősóoldatért stb.

A másik pedig ez, ami most van.

mb

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#331) tildy válasza Sátánné (#329) üzenetére


tildy
nagyúr

Úgy gondolod? Nézd meg a német anyákat akika 70es évek elején torzszülötteket szültek, meg hasonló téma. (Szerencsére azóta sokat javítottak a hatásfokon, de szerintme még mindig nem eleget.)
Bocs de nekem bőven elég az, ha benne vagyok pont abban az 5%ban, akiknél előjönnek a mellékhatások, és qrvára nem fog érdekelni, hogy a maradék 95%nak semmi baja nincs a fogamzásgátlótól. (vagy csak még nem tudják...)

Konkrétan:

'.Vérzési rendellenességek: A tabletták többnyire megszüntetik a fennálló vérzési rendellenességet, olykor azonban maguk is képesek okozni. Ezek lehetnek (1) vérzéskimaradás, (2) közti vérzések: áttöréses vérzés és pecsételő nyomvérzés.
A méhnyálkahártya felépülése, fogamzásgátlók szedése esetén, tökéletlen. Ezért is gyérebbek a tabletták által okozott megvonásos vérzések. A gyenge vagy éppen kimaradó vérzésnek nincs klinikai jelentősége. Mivel 100%-os védelmet semmilyen eszköz nem nyújt, érdemes egy terhességi gyorstesztet elvégezni és a tabletták szedését a szokásos rend szerint folytatni.
Az áttöréses vérzés jellemzően relatív ösztrogén túladagolás miatt jön létre. Emiatt a méhnyálkahártya megvastagszik és ösztrogén igénye kinövi a külső kínálatot. A méhnyálkahártya foltokban elhal, és jellemzően a középidő táján erős, élénk színű vérzést vált ki. A tablettaszedést ilyenkor nem szabad abbahagyni, sőt a vérzéses napokon napi két tabletta bevétele javasolt. Ha a jelenség ismétlődne, alacsonyabb ösztrogén hatású és/vagy magasabb progesztin hatású tablettára való áttérés javasolt (progesztin = mesterséges progeszteron származék). Ezzel szemben a pecsételő nyomvérzés a ciklus második felében, híg, kis mennyiségű vörösbarna folyás formájában mutatkozik meg. Oka a viszonylag kevés ösztrogén és/vagy viszonylag sok progesztin bevitele. Ez a hormonális miliő nem kedvez a méhnyálkahártya felépülésének, mely a ciklus második felében el is sorvad. Magasabb ösztrogén hatású és/vagy gyengébb progesztin hatású tablettára való áttérés lehet indokolt.

2.Szubjektív panaszok: A hányinger a tabletták szedésének kezdetére jellemző panasz, mely idővel spontán szűnik. A fejfájás is viszonylag gyakori. Ha nagyon erős, látászavarokkal, hányingerrel, hányással, végtaggyengeséggel jár, a tablettaszedést abba kell hagyni és neurológiai kivizsgálás indokolt. Az ok: a migrénes fejfájás vagy a migrénes fejfájás súlyosbodása fenyegető agyér-katasztrófa (stroke) hírnöke lehet. Olykor a kedélyállapot is megváltozhat, ami depresszióig fokozódhat. Fontos megértenünk, hogy a tablettaszedés melletti lehet a tablettától független állapot is. Mivel a depressziós beteg önmagára veszélyes, az állapotot ne bagatellizáljuk el. Minden esetben forduljon pszichiáterhez!

3.Emlőpanaszok: Olykor, tabletták hatására az emlők jelentősen megnőhetnek, ami kellemetlen feszülő fájdalommal jár. A panasz alacsonyabb hormontartalmú tabletták adásával biztosan mérsékelhető. Az emlőfájdalom mögött azonban szervi betegség is állhat. Ezért minden emlőfájdalom szakorvosi kivizsgálást igényel. A másik probléma a tejelválasztáshoz köthető. A kombinált fogamzásgátló tabletták ugyanis csökkenti a tejelválasztás mennyiségét, és a rontják a tej minőségét. Ezért szedésük a szoptatás ideje alatt nem javasolt.

4.Testsúlyváltozások: A korszerű, alacsony hormontartalmú gyógyszerek mellett, egyre ritkább panasz. Ha mégis bekövetkezik, három formáját különíthetjük el: (1) az első hónapon belül jelentkező testsúlynövekedés a szervezet fokozott vízvisszatartásának következménye. Idővel múlik, különösebb teendőt nem igényel. (2) A szedés első évében jelentkezik a nőies (''Rubens-típusú'') testsúlyfelesleg, főként a melleken, faron, combokon (''körte alakú hízás''). Oka a relatív ösztrogén túladagolás. Alacsonyabb ösztrogén tartalmú gyógyszerre való áttérés lehet indokolt. (3) Az első év után jelentkező testsúlynövekedés oka a progesztinek anabolikus (''testépítő'') hatása. A felesleg főként a fejen, nyakon és törzsön jelenik meg (''alma alakú hízás''). Ilyenkor csekélyebb progesztin mennyiséget tartalmazó gyógyszer lehet segítségünkre.

5.A nemi vágy változásai: A tabletták többnyire felszabadultabb, így teljesebb házaséletet tesznek lehetővé. Előfordul viszont az is, hogy a nő libidója csökken. Ez (talán) azzal magyarázható, hogy a tabletták csökkentik a nemi vágyért felelős férfihormonok termelődését is. A nemi vágy csökkenése és a tablettaszedés között egyátalán nem biztos, hogy van ok-okozati viszony! Egy kapcsolaton belül a nemi vágy spontán kihunyása sokkal gyakoribb jelenség. Célszerű a problémát először szexológussal megbeszélni és csak az után gondolni a gyógyszerváltásra esetleg annak abbahagyására.

6.Szempanaszok: Látáskiesés nagyon ritka jelenség. Oka lehet vérellátási zavar, a látóideg gyulladása, a szaruhártya ödémája. Ez utóbbi a kontaktlencse viselését is lehetetlenné teszi. A probléma alacsony hormontartalmú tabletták szedésével és lágy kontaklencsék viselésével csökkenthető.

7.Máj- és epebetegségek: A legújabb tanulmányok szerint a fogamzásgátlók nem növelik az epekő-betegség gyakoriságát, fokozzák viszont a ''köves'' hólyag görcskészségét. Tabletták mellett bizonyos jóindulatú májdaganatok (''adenómák'') előfordulása gyakoribb lehet. Bár ezek a daganatok szövettanilag jóindulatúak, életveszélyes hasűri vérzések forrása lehet. A tabletták évente 3-4 jóindulatú májdaganat kialakulásáért felelős 100,000 tablettát szedő nő között. A tabletták nem teljesen ártalmak a májrák kialakulásában sem. A betegség ugyan nagyon ritka (1/1 millió fő/év), viszont többségük tablettaszedésre vezethető vissza.

8.Érelzáródás, trombózis: A tabletták önmagukban nem okoznak trombózist. Vannak viszont olyan veszélyeztető tényezők, melyek trombogén hatását a tabletták erősíthetik. Ezek a következők:
Trombofília (pl. Leiden-mutáció)
Dohányzás
35 év feletti életkor
Magas vérzsírértékek
Magas vérnyomás
Cukorbetegség
Jelentős visszértágulat
Elsőfokú rokonságban előfordult korai szívhalál (pl. LDL-receptor betegség miatt)

9.Stroke: Az agyér-katasztrófát (stroke) többnyire migrénes fejfájás, látászavarok, felvillanások látása vezeti be. Tablettaszedés mellett a stroke éves gyakorisága 41/100,000 fő, amely érték 3,1-szer magasabb, mint a tablettát nem szedők esetében. A stroke halálozás 5-10%-a vezethető vissza fogamzásgátló tabletta szedésére.

10.Szívinfarktus: Leggyakoribb 35 és feletti dohányzóknál. Veszélyeztető tényezők híján viszont, fogamzásgátlók szedése mellett a szívizom elhalása RITKÁBB.

11.Fogamzásgátló tabletták és a rák: Az emlőrák kockázatát a tabletták sem nem növelik, sem nem csökkentik, bár az egyes tanulmányok eredményei, ezen a téren, ellentmondásos eredményt hoztak. A méhnyakrák kockázata, tabletták mellett, drámaian megnőtt a hatvanas években. Az összefüggés azonban hamis. A méhnyakrák kockázat ugyanis a partnerek számától függ. A tabletták által nyújtott biztonság mellett az óvszer használata visszaszorult, és ezzel teret nyitott a rákkeltő humán papillómavírus terjedésének. Összességében elmondhatjuk, hogy a tabletták sokkal inkább védenek a rákkal (méhtestrák, petefészekrák) szemben, mit okozzák azt (pl. májrák)


A 2,3,4,5 nálam megvolt. Elég is volt. Kívánom egyiket se tapasztald meg.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#332) Viktor0610 válasza tildy (#331) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Korábban szoltam már hozzá ehhez a témához, akkor a spirálra tettem le a voksom.
Azóta okosabb lettem, és tudom, ezt csak azok a nők használhatják, akik már szültek.
Így, a mindenkinek jó fogalmazásgátló sz.tem az óvszer... Használtuk ezt is, s bár Barátnőm utálta, nekem semmi bajom nem volt ezzel... Ami fontos, nincs semmi mellékhatása, és nem valószínű a szakadás sem -ésszel használva azt...

[Szerkesztve]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#333) tiv83us válasza Viktor0610 (#332) üzenetére


tiv83us
veterán

''Így, a mindenkinek jó fogalmazásgátló sz.tem az óvszer... Használtuk ez is, s bár Barátnőm utálta, nekem semmi bajom nem volt ezzel..

Hat ez igy es nezopont, ha Neked jo az a lenyeg...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#334) Viktor0610 válasza tiv83us (#333) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocsánat, rosszul fogalmaztam, más nem jöhetett szóba (tabletta - Kedvesem nem bírja a mellékhatásait, nagyon érzékeny ezekre), így ''kénytelenek voltunk'' ezt használni...

Természetesen olyan módszert használunk (spirál) ami mindkettőnknek (főleg Neki) megfelelő, az óvszer csak átmeneti (két évente kb. egy hónap)...

[Szerkesztve]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#335) sasa311 válasza tildy (#331) üzenetére


sasa311
veterán

bazzeg Tildy, de ekkora hülyeségre már nem tudok mit mondani...

70'-es évek eleje?! :Y Az ég áldjon meg 2006-ot írunk! 35 éve volt amiről beszélsz!
Még jó, hogy nem a Kr. e. III. századot hozod fel, mikor még csak birkabél kondom volt...

A szisztéma szörnyen egyszerű, aki érzékeny rá, szenved a mellékhatásoktól az ne használjon, ill. védekezzen másképp. Viszont butaságokat ne beszéljünk.... :U

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#336) tildy válasza sasa311 (#335) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint látod szerkesztettem. Ez csak arra votl válasz, hog ySátánné naíva módon azt merte mondani, hogy biztos nem találták volna fel, ha nem lenne jó. PEdig igencsak voltak , hogyismondjam , elég durva dolgok az elején.

Csak emiatt hoztam fel. Nagyon jól tudom, hogy ma már nem, vagy nagyon elenyésző számban fordul elő torzszülés tablettaszedés után..

Ja és máskor láss a mondataim mögé;) PEace:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#337) fokukac


fokukac
nagyúr

szerintem semmit ne szedjenek.

a barántőm direkt a legenyhébb fogamzásgátlót íratta föl, és az eredmény az lett, hogy tiszta hiszti lett tőle. egyszerűen állandóan ideges volt, nyugalmi állapotban is.
további hatás volt, hogy gyakorlatilag sokkal kevésbé kívánta a szexet, mint előtte. :(

persze voltak pozitív hatások is : lehetett óvszer nélkül, ami khhm, jó dolog.. ;)
meg érezhetően nagyobb lett a melle.. ;)

de a rossz dolgok jobban rányomták a bélyegüket erre az időszakra.
persze ez nyilván embertípustól is függ.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#338) Viktor0610 válasza fokukac (#337) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor ez helyett mit?

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#339) sasa311 válasza tildy (#336) üzenetére


sasa311
veterán

előbb írtam minthogy szerkesztetted :)
Písz van, ritkán válok vérengző tömeggyilkossá :D

De még feltalálni semmit sem sikerült úgy, hogy az egyből 100%-osra sikerüljön ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#340) tildy válasza Viktor0610 (#338) üzenetére


tildy
nagyúr

Helyi zselék, satöbbi. Bár az meg , khm, lehet maró hatású.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#341) Sátánné válasza fokukac (#337) üzenetére


Sátánné
csendes tag

Valóban ettől váltotta ki a hisztit b.nődből? :F

''Ha világot akarsz látni vegyél, egy atlaszt!'':)

(#342) Sátánné válasza tildy (#336) üzenetére


Sátánné
csendes tag

Az orvosok voltak a hibásak,hogy megfelelő tesztelés ellenére kibocsáltották a gyógyszereket!Mára szerencsére megváltozott ez az állapot és önkénteseken kísérleteznek és nem dobják ki felelőtlenül a piacra!

''Ha világot akarsz látni vegyél, egy atlaszt!'':)

(#343) Calibos válasza Sátánné (#341) üzenetére


Calibos
addikt

igen, előfordulhat. Ismerőstől halottam én is már ilyesmit :(

amúgy a nők alapból hisztisek :DDD


(#344) Batman2


Batman2
őstag

Hi

Igen érdekes topic !

Itt az elején olvasgattam pár elég érdekes és egy rémisztő történetet is.

Én ugyan nem vagyok orvos, de Molekuláris Biológusként van némi betekintésem a témába és szintén érdekel a dolog.
Nézzétek már meg, hogy egyes szerek dobozán mi van ráírva hatóanyag(ok)ként, amiket itt írtatok és milyen mennyiségben tartalmazzás azokat?

Már csak összehasonlításként is érdekes és azokon múluk minden, nem a tabletta egyéb adalékanyagain !

Szerencsére barátnőm nem szed semmilyen tablettát, én kezdettől fogva ellene is voltam.
Ez fontos számomra akkor is, akár együtt maradunk, akár nem a későbbiekben.

Üdv.:


[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#345) _az


_az
senior tag

Hali!

Elkezdtem végigolvasni a topicot, hát vannak érvek-ellenérvek... :F

Namost Mrs _az bejelentette, hogy tablettát akar, mert 1 fél a szakadásos gondoktól, 2 régebben jobb volt neki tőle. Elsőre belőlem szigorúan aggódásból eredő obszcén kifejezések jöttek elő (= 1 nagy lóf*szt), viszont most láttam szegényt problémás állapotban és megértem a céljait... világon nincs az a fájdalomcsillapító(legálisan), ami jó lenne neki.
Ennélfogva csak utánaolvastam a jó és rossz tulajdonságoknak. És látszik, hogy mivel egyensúlyban tarthatjuk vele a hormonháztartást, nagyon sokat segít.
Viszont ugye ott a rossz oldal, a keringési veszély, ami aggaszt.

A lényeg.

Milyen VIZSGÁLATOKRA van pontosan szükség gyógyszer előtt? Keringés-nőgyógyászat terén? Leiden-mutációról olvastam, illetve rákszűrésről.
Azért lennék kiváncsi, mivel gyógyszer révén szigorúan kell venni, különben jön a baj, viszont ő úgy szedett régen gyógyszert, hogy a doki sz*rt se kezdett vele előtte. Ez normális? Felírta-lesz*rta... :Y
Thx előre is...

az

(#346) ladybug válasza _az (#345) üzenetére


ladybug
őstag

Először is, kell egy olyan nőgyógyászt keresnie a Kedvesednek, akiben megbízik, és rendszeresen tud hozzá járni, ha kell magánrendelésre is. Ott beszélje meg az orvossal a gondjait, problémáit és dilemmáit. Aztán a doki úgyis ajánlani fog többféle tabletta közül. Meg hát, ami a lényeg, hogy lehet, hogy x tabletta jó, csak úgy hallomásból vagy papír alapján, de mindez csak akkor derül ki, ha a Kedvesed beszedi. Mert, ami egyiknek jó, nem biztos, hogy a másiknak is. Lehet, hogy nála előjön vmi mellékhatás. Akkor azonban azonnal szóljon a dokinak, és térjen át másik tablettára.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#347) _az válasza ladybug (#346) üzenetére


_az
senior tag

Hát épp ez az :) Ahogy elnézttem az egész arról szól, hogy ha ügyesen a megfelelőt adagoljuk, akkor rendbehozza az embert, tán ezért szokták problémák terápiás kezeléseként alkalmazni a gyógyszert. Csakhogy ha nem felügyelik, akkor jönnek sorban a Tildy által felsorolt dolgok...
Namost mikor említettem neki a vizsgálatot, kb az volt a reakció, hogy miféle vizsgálat? Egyszerűen a doki aszonta, hogy szedd ezt, oszt jó lesz... mondjuk ez vagy 2 éve volt, azóta semmit nem szedett... de asszem orvost köll keresni... :F

az

(#348) tildy válasza _az (#345) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy hormonális dolog már hogyan tudná egyensúlyban tartani a hormonháztastást? :F(Bár lehet akinek nem normál állapotban van, azt helyrebillenti)
Én is szenvedek midnen hónapban 1 napot , ha arra célzol amire, és majd kiköpöm a belsőségeim, mert úgy görcsöl, de én többet nem dőlök be annak, amit mondanak. Nekem szétcseszte az amúgy normális viszonylag hormonháztartásom, de van itt még pár ph-s csaj aki mesélni tudna tabletta mellékhatásról.
Egyébként meg felügyelve volt: bejártam 2 havonta, hogy nem oké, adjon mást...

Jól fontoljátok meg, lebeszélni nem akarok senkit, csak azért mert nekem 3 tabi közül egy sem vált be. (Több alkalommal meg már nem leszek kísérleti nyuszi....)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#349) sasa311 válasza tildy (#348) üzenetére


sasa311
veterán

Tildy ne legyél már ilyen vaskalapos...

Neked nem jön be, mert érzékeny vagy a hormonális változásokra, ahogy a nők X%-a is. Ők ne szedjenek tablettát, védekezzenek másképp. De rengeteg nőnek pl külön jót tesz, mert a ''havi bajuk'' rendszeres, kiszámítható lesz, nem fáj annyira (pl. exemnek a tabletta előtt 1 hét szenvedés volt, úgy görcsölt, utána 5 nap lett és egyáltalán nem fájt, le is tette a görcsoldókat).

Ezzel azt akarom mondani, hogy aki ki akarja próbálni próbálja ki, ha nincs tőle baja szedje, ha van akkor tegye le.

Nekem pl. a légkonditól fáj a fejem, mégse mondom, hogy úr isten senki ne vegyen légkondit (pedig attól is meg lehet ám halni ;) )

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#350) tildy válasza sasa311 (#349) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint írtam, senkit nem akarok lebeszélni róla, csak amiatt mert nekem nem vált be. Úgy gondoltam erre nem ilyen levaskalapozás jön, nade mindegy.
Én sem mondtam, hogy sneki nem szedjen tabit. Csak annyit, hogy jól járjon utána, és gondolja meg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.