Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tildy válasza gyurc (#98) üzenetére


tildy
nagyúr

Olvasd el ezt, és gondolkozzatok el:
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#102) centrum válasza gyurc (#94) üzenetére


centrum
csendes tag

Ez egy lágy műanyag gyűrű a test melegétől puhává válik.
A hüvely felső részébe kell felhelyezni, ahol kevesebb idegvégződés található.
A kisérletek azt mutatják, hogy nagyon kevés embert zavart.
Vér néni látogatása alatt a gyűrűt el kell távolítani, és utánna új gyűrűt kell használni.
A legrosszabb orvosi szempontból, hogy az orális fogamzásgátlóknál a hormonkoncentráció a bevétel után a legmagasabb majd folyamatosan csökken a hüvelygyűrűvel megoldható a folyamatos, lehető legalacsonyabb hormonszint fenntartása.


(#103) CactuS válasza gyurc (#98) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Sajnos neki nem olyan jó a ''vére''.. Neki voltak rákos felmenői,nagypapája is viszonylag korán meghallt sajnos :( Nekem meg a papám 96 éves,és nem lehet lelőni,úgy megy mendenfelé :D Engem elkeserit,hogy látom,hogy nem tudnak mit tenni az orvosok,csak csóválják a fejüket.Ráadásul nagyon könnyen felfázik,szóval... Szive: néha nekiáll össze-vissza verni,kalimpál,de van rá 1 viszonylag jó +oldás:1mással szembe állunk,szorosan,és ''összenyomjuk'' a 2 szivet.És az ő szive felveszi az enyém ritmusát,és helyreáll..

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#104) bcs válasza tildy (#100) üzenetére


bcs
aktív tag

de :P

(#105) gyurc válasza CactuS (#103) üzenetére


gyurc
tag

kezdesz megijeszteni!:(
allandoan felfazik, es sokszor megszedul (vernyomas miatt?)
en aggodom erte, de nemhagyja, hogy barmit tegyek, merthogy anyuja is ilyen volt:(
en mar nemtom mivan..


ui: thx, hogy nincs szetoffolva a topic, tovabbra is szivesen varom(juk) a segitset, otleteket

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#106) tildy válasza gyurc (#105) üzenetére


tildy
nagyúr

Olvasd el amit linkbe raktam. Jobban tenné a csajod ha lerakná a tabit.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#107) gyurc válasza tildy (#106) üzenetére


gyurc
tag

biztos mar, hogy leteszi, ez a huvelygyuru..hm...

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#108) Sianis válasza gyurc (#107) üzenetére


Sianis
addikt

Mikor akartok gyereket? --- spirál, vagy valami hasonló:F

[Szerkesztve]

(#109) tildy válasza Sianis (#108) üzenetére


tildy
nagyúr

Spirált csak szült nőknek lehet.:((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#110) gyurc válasza Sianis (#108) üzenetére


gyurc
tag

spiral meg nemlehet.. passz, hogy mileszmeg:(

remek heteknek nezunk elebe

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#111) tildy válasza gyurc (#110) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nem marja akkor próbálja ki a helyi használatú tabit/krémet.
Engem mondjuk full kimart:( De azt mondják , hogy jó.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#112) Poppy


Poppy
csendes tag

Diane 25
16 évesen kezdtem el szedni petefészek problémák miatt. Három hónap múlva havonta erős fejfájás tört rám. Egy év után hagytam abba a tabletta szedését, mert addigra a görcsös rohamok napi eseménnyé váltak az életemben. A kórházi kezelés és az utólagos vizsgálatok bebizonyították, hogy a gyógyszer hormontarltalma okozta. Ezt persze én is sejtettem és a szüleim is figyelmeztettek rá, de mindez hidegen hagyott, mert könnyebb volt vele az életem. Minden kiszámítható volt és a petefészkeim sem fájtak. Kár volt azonban ez egy éves szenvedés, mert kiderült, hogy ez a gyógyszer, csak tüneti kezelésre alkalmas, így az alapvető gondom nem szünt meg. Ráadásul a gyógyszer fél év alatt ürült ki a szervezetemből és ez idő alatt nem szüntek meg a migrénes fejfájások.

Nyugodalmas évek:
17 és 19 éves korom között nem szedtem semmit. A párkapcsolataim ettől függetlenül zökkenőmentesek voltak. Az óvszertől undorodtam (ez egy gyerekkorom óta tartó gumi fóbiából ered), így maradt a megszakításos módszer. Nem lettem terhes ez idő alatt és még a gyanúja sem merült fel.

Ismét gyógyszer:
Mikor megismerkedtem Sick Boy-al ismét felötlött bennem a gondolat, hogy mi lenne, ha újra megpróbálám a gyógyszer szedését. Elmentem a nőgyógyászomhoz (a XI. krületi dokikat csak dícsérni tudom), aki ismerve az előzményeimet felírt egy Lindinette nevű csodatablettát. Azt mondta, hogy ennek nagyon alacsony a hormontartlama, és biztosan nem lesz semmi bajom tőle. Megint egy év szemvedés következett sokkal erősebb rohamokkal.

Pharmatex
Egy év után újra konzultáltam a nődokival, aki azt javasolta, hogy próbáljuk ki a pharmatex hüvelybe helyezhető hormonmentes készítményeit. Tabletta, kúp, tampon, krém ... mindegyik kudarcba fulladt. Azt a csípő, maró érzést, ami a felolvadásukat követte nem kívánom senkinek. Ráadásul vicces is volt, hogy ki kellett várni a 15 perces hatóidőt.

Nuvaring
Hetek múltán újra nődoki következett, aki felírta az akkor egy hónapja forgalomban lévő csodakarikát. Kipróbáltam. Amelett, hogy hormonális volta miatt a fejfájások egyre erősödtek még az is zavart, hogy néha éreztem, éreztük, hogy ott van (ilyenkor fájt is rendesen). Azért mégiscsak 5 centi az átmérője és elég kemény anyagból van. Ráadául egy hónapra 3500 forint volt.

A neurológus
A nőgyógyász ezek után már nem tudott velem mit kezdeni, elküldött az ideggyógyászatra. Elég neves főorvoshoz kerültem. Az első beszélgetésünk alkalmával elmondta, hogy ha rajta múlna, akkor betiltaná a fogamzásgátló tablettákat, mert nem kívánja senkinek azt, amit Pécsen látott abban az ideggyógyászati intézetben, ahol a gyógyszer miatt vagy a gyógyszerrel összefüggésben agytrombózist kapott fiatal nőket kezelik. Illetve csak a gyógyszerek forgalmazóinak kívánja ezt a látványt.
Ebben az időben még gyakran jelentkeztek a fejfájások, mert a gyógyszer még nem ürült ki a szervezetemből. Szerencsére felírt olyan gyógyszreket, amik hatására a kiürülési folyamat számomra észrevétlen maradt.

Ismét nyugalom
Nem szedek semmit és nincs is szándékimban bármit is kipróbálni. Legyőztem óvszer undoromat. Számomra ugyan olyan jók az együttlétek, mint nélküle. A párom sem panaszkodott. De ha ez problémát okozna köztünk, akkor sem szednék soha többet fogamzásgátlót.

Gyógyszer/szuri férfiaknak
Szerintem ez sem hozhat igazi megolást, mert náluk is hasonló tüneteket okozhatnak a hormonok.

Amúgy minden nőnek szíve joga gyógyszert szedni, de mindaddig nem tudnak felelősségteljesen dönteni, amíg a gyógyszerszedés HOSSZÚTÁVÚ káros hatásait nem közlik velük határozottabban.

(#113) orbano válasza Poppy (#112) üzenetére


orbano
félisten

Az a baj, hogy nem is lehet nagyon kiszűrni/bizonyítani ezeknek a hatásukat egyértelműen. Van akinek kutya baja sem lesz tőle, van aki belehal. Belenyúlni a szervezet saját hormonháztartásába számteches hasonlattal olyan, mint ha vizet öntenél a gépbe....

A vér nem válik VAZZE!™

(#114) Damage válasza Poppy (#112) üzenetére


Damage
senior tag

Sajnálatos, ami Veled történt! Nem széndékoztam ebbe a topicba írkálni, de most mégis megteszem. Nem vagyok sem orvos (mégkevésbé nőgyógyász), de szerintem egyénfüggő, hogy kire milyen hatással vannak az ''antibébi'' tabletták. Barátnőm a Lyndinette nevű ''fogitabit'' szedi, és eddig (lekopogom) semmilyen negatív mellékhatása nem volt. Libidó változás nem történt, nem hízott meg, nem lett depis, sportol mellette és nem érez változást. Remélem így is marad, és kívánom a többi nőnek is, hogy ne történjen baj. Szerintem a nőgyógyászokra kellene bízni ezeket a döntéseket, hogy ki mit szedjen. Ők értenek hozzá, mi érdekük lenne abból, hogy több 1000 nőt ''veszélybe sodornak''?
Trombózissal kapcsolatban olyan dolgokat hallottam, hogy sokkal nagyobb az esély rá, ha a Hölgynek vérnyomásproblémái vannak, esetleg dohányzik (netán rednszeresen iszik, drogozik, más gyógyszereket is szed mellette). Azt sem szabad elfelejteni, hogy a tabletta az egyik legnépszerűbb fogamzásgátló módszer, ergo több ember panaszkodhat erre a fogamzásgátlási módszerre, mint vmi másra. Úgy gondolom, hogy még mindig veszélytelenebb az arányokat nézve, mint más eszközök használata (hüvelykúp, spirál, elkötés stb). Szerintem a tabletta a legjobb védekezési eszköz, esetleg a gumi. Sok embernek az utóbbival problémái vannak. Több ismerősöm évek után hagyta abba a szedését, és egészséges gyermenken adtak utána életet. Megkérdeztem, nem volt számukra negatív mellékhatás. (utánakérdezek, ohgy ők mit szedtek). Szerencsére a barátnőm sem panaszkodott eddig a Lindynette-re. Remélem ezek után se lesz vele problémája, mégjobban remélem, hogy nem lesznek egészségügyi problémái emiatt.

A megszakításos módszerről a véleményem: nekem van olyan ismerősöm, akiknél nem vált be. Az abortusznál az anyagiak eltörpülnek a soha be nem gyógyuló lelki sebekhez képest (fizikailag se túl egészséges), és a párkapcsolatra sincs túl jó hatással! Előnedv...nem egyenlő a magömléssel, észre sem veszed és akkor is jön! Amennyiben nem szerencsés csillagzat alatt születtél, könnyen becsúszhat egy nemkívánt terhesség! Nem szabad kísérteni a sorsot! (itt megjegyezném, hogy kb 2 évig mi is használtuk ezt a módszert, én szerencsének nevezem ezek után)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#115) Don Vittorio válasza tildy (#76) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Legjobban a lányok útálják, ha ki kell szállni. Ők forszírozzák, hogy inkább más megoldással, de bent.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#116) Don Vittorio válasza turho (#90) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Én annál profibbat tudok: elmegyek magömlés nélkül, és még folytatni is tudom. A hölgyek szeretik ezt a tulajdonságot. (Nem vicc.)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#117) WN31RD válasza Damage (#114) üzenetére


WN31RD
addikt

''abortusznál [...] soha be nem gyógyuló lelki sebekhez''
No, azért ez is elég erősen egyénfüggő.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#118) tiv83us válasza Don Vittorio (#116) üzenetére


tiv83us
veterán

Hat ilyen tulajdonsagot en is szeretnek magamnak :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#119) Damage válasza WN31RD (#117) üzenetére


Damage
senior tag

Igazad van! Próbáltam beleélni magam egy ilyen helyzetbe. Tudom magamról, hogy én nem tudnék átsiklani egy ilyen helyzet fölött ''csak úgy''. Lehet, hogy másnak természetes dolog, ezt nem tudhatom. Nem vagyok vallásos, de én ellenzem (persze néha sajnos nincs más megoldás, ezt is belátom). Remélem soha nem lesz efféle tapasztalatom....(remélem másnak sem)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#120) ALI_G válasza twollah (#33) üzenetére


ALI_G
veterán

yep! Nekem is szakadt már el :O borzasztó para tud lenni belőle, de az ilyen esetekre amikor sürgősen kell eseményutáni tabletta, akkor van ennek egy telszám, ahol megmondják hol van a legközelebbi nyitva lévő izé, ahol adnak neked tabit! A számot nem tudom, de ha kell vkinek megkeresem szívesen!
Állítólag egyébként a gumik nagy része azért szakad el, mert rosszul használják - na most ezt olvastam csak, és a nagyokosok írták...:F hát nemtom, biztos nekik van igazuk...vagy mégsem?

(#121) turho válasza Don Vittorio (#116) üzenetére


turho
addikt

Nem semmi. Volt már egyszer-kétszer hasonlóm, de az kb. spontán következett be. Szabályozni nem tudom. Tiszta jógaszerűség, gondolom :)

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#122) Damage válasza ALI_G (#120) üzenetére


Damage
senior tag

Hogy lehet rosszul használni egy gumit? Nem processzor, hogy könnyen törik a sarka. Felhúzod (méretednek megfelelőt, mivel nem egy gyártó és nem egy méretben gyártják), és kész....nem kell a nőnek ráharapnia, nincs ''ott'' semmi éles eszköz! Szavatossága van, ezt nem árt ellenőrizni. Nem is értem, hogy szakadhat el, megfelelő méret esetén?!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#123) turho válasza Damage (#122) üzenetére


turho
addikt

Egy fenős borotvával borotválkozó, 40-es kicsit kövér mexikói bártáncosnő fanszőrzet-borostája elképzelhető hogy mikrorepedéseket okozna a finom latex-struktúrában :DDD

Spec én is azért nem szeretem a gumit, mert a legtöbb szűk rám :)

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#124) Damage válasza Don Vittorio (#116) üzenetére


Damage
senior tag

Nem hallottam még ilyenről, de ki tudja?! Tegyük fel, hogy így van, de abban is biztos vagyok, hogy előnedv ilyenkor is keletkezik...Elhiszem, hogy évek óta használod ezt a módszert, csak meg ne bánd! Ez az egyik legkevésbé biztos módja a fogamzásgátlásnak!

Szerk: (#123) turho válasza Damage (#122) üzenetére
Azt a férfit csak sajnálni tudom, aki ilyen nővel (nő az ilyen???) él nemi életet...
(elnézést kérek a szőrös bártáncos 40-es mexikói nőktől)
Egyébként több méretben lehet kapni gumikat. Van akkora is, ami térdig rámegy egy ember lábára ;] (én sem favorizálom a gumit, főleg egy tartós kapcsolatban)

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#125) ALI_G válasza tildy (#101) üzenetére


ALI_G
veterán

atttya úr Isten! Egyre több hasonló, elszomorító dologgal találkozom a napokban (bár ez nem friss), és félek ebben a világban (lassacskán). Amit linkeltem az első oldalon, ott is írnak a nemi betegségekről, és kirázott a hideg amikor olvastam - ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el.
link: ld. 1. oldal

(#126) Don Vittorio válasza Damage (#124) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Jelenleg családapa vagyok egy gyermekkel - hátha ez segít a nagy javasolási kényszeren. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#127) mahatma


mahatma
aktív tag

én könnyű helyzetben vagyok, a kis műanyag spirállal a nemi élet teljes gondtalanságát élvezhetem.....

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#128) CactuS válasza turho (#121) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Elvileg akkor lehet összehozni /néha összejön :D /,amikor épp elmennél,és megpróbálod visszatartani,és ha ''jó'' ütemben csinálod,akkor lesz ez a felemás dolog,hogy el is mentél,meg a a ''kedved'' is megmaradt :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#129) tildy válasza Don Vittorio (#115) üzenetére


tildy
nagyúr

Szvsz le kéne tisztáznia megszakításos dolog fogalmát.
Mit is értünk rajta. Mert úgy látom itt a nagy többség azt érti, hogy pont a vége előtt hopp kikapja.
Én viszont azt értem rajta, hogy benn is van, de még jóval a vége előtt ki van véve. Remélem érthetően fogalmaztam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#130) tildy válasza Damage (#114) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát vagy még nem látható a hatása. gondolom PArci barátnőjének sem votl látható előre a mélyvénás trombózis (remélem jól emlékszem).

''be nem gyógyuló sebek'' : Begyógyul az, max néha jut eszébe az embernek....

Damage:mondjuka legelején? Mondom én 4-5 éve ezt csinálom, azóta hála égnek semmi gond nincs. Előtte naptármódszer volt , hasonlóan poppyhoz nekem is mindegyik megoldással gondom volt , ezért akkor naptáraztunk. Az viszont nem jött be.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#131) Damage válasza tildy (#129) üzenetére


Damage
senior tag

Percekkel a vége előtt is van elég előnedv egy nemkívánt fogamzáshoz.

(#130) tildy
Nem kell 1-2 eset miatt általánosítani. Tényleg meglepő és ijedségre ad okot az ő példájuk, ellenben több millió nőnek soha semmi baja nem történt. Nem szabad elfelejteni, hogy nem szabad mellette dohányozni, inni, drogozni (legalábbis nem ajánlott). Elhiszem, hogy Parci barátnője nem élt ezekkel a szerekkel, de létezik magas vérnyomás, gyógyszerézékenység, esetleg nem kizárt, hogy gyógyszert kellett szednie mellette, vagy vmi egészen más ''kompatibilitási hiba'' lépett elő.
Fehér Mikinek sem kellett volna meghalnia, sportember volt, egészséges életmódott folytatott és leállt a szíve....''csak úgy''....mint sok másik fiatalnak foci közben. Még sem kell általánosítani, hogy afoci rossz és életveszélyes
Remélem érted a célzást. Nem kell ahhoz káros, önpusztító életet élni, hogy valakinek negatív tapasztalatai legyenek a fogitablettával kapcsolatban. Nagy többségben bevált és nincsenek panaszok. Kivételek mindig vannak és mindig lesznek is. Én ezek után is azt mondom, hogy nőgyógyász és bízzuk rá, hogy mit tanácsol....(igen, vannak rossz nőgyógyászok is, mint a Te esetedben, ilyenkor kell kérdezősködni és másikat keresni)!

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#132) tildy válasza Damage (#131) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem egy két esetből általánosítok, hanem a sajátomból.
2 tabi , és két helyi módszer lett kipróbálva, egyik sem vált be sőőőőőőőt.

Felelj akkor nekem arra,hogy miért émelyegtem, miért mart szét, miért szedtem fel 3 hónap alatt 10 kilót, , amikor semmit nem változtattam az étrendemen?

Az az igazság, hogy qrvára nincsenek tisztában a hosszútávú hatásokkal, és amint látszik poppy és az én esetemből is, az ilyen embereknek vajmi kevés választási lehetősége marad. CSak amiatt, mert mi vagyunk pont az az 1-5% akinek a tabi nem válik be.
Jó nőgyógyászt meg még nem láttam.

Don vittorio: oké mert én a másodikat értem alatta. És azt alkalmazom.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#133) Don Vittorio válasza tildy (#129) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Igen, a többség az elsőt érti. De a második jobb.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#134) Esmein


Esmein
nagyúr

Mondjátok jó ez a topic ? Nem tudom megállni szó nélkül, hogy arról megy a vita ki hova élvez vagy nem élvez...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#135) Damage válasza tildy (#130) üzenetére


Damage
senior tag

''''be nem gyógyuló sebek'' : Begyógyul az, max néha jut eszébe az embernek....''

...de ha visszacsinálhatnád, előről kezdhetnéd, azon lennél, hogy ne történjen meg....Mondd azt, hogy nincs igazam! Szerintem néha jobb megelőzni a ''bajt''...

''Mondom én 4-5 éve ezt csinálom, azóta hála égnek semmi gond nincs.''
Én a mostani barátnőmmel két évig csináltam. Előtte majdnem mindegyik nővel (kevesebb ideig). Nálunk sem volt gond. Van azonban olyan ismerősöm, akiknél becsúszott a ''nem kívánt'', és jóval előtte kirántotta! Szerintem Te is tisztában vagy a veszélyével. Nem mondom, hogy egyből a legelején, de nem kell hozzá 2-3 percnél több még akkor sem, ha a partnered hosszú 10 percekig bírja anélkül, hogy elmenjen. Már akkor is van elég előnedv (és annyi ondósejt), hogy bőven elég több tucat petesejt megtermékenyítéséhez is. Innentől csak szerencse kérdése. Nem közvetlen az ejakuláció előtt fog jönni az előnedv.


(#134) Esmein
Ne haragudj, de akkor valamit félreértessz! Szerintem a nem kívánt terhesség megelőzéséről beszélünk és ennek a legmegbízhatóbb, legkevésbé károsabb megoldásáról. Igaz, hogy ez egy komoly hardver oldal, de ez a fáradt gőz és még Parci is írt egy (ezek szerint egy szerinted nem ide illő) cikket a tapasztalataival kapcsolatban

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#136) Don Vittorio válasza Esmein (#134) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Az élet fontos kérdései ezek. Mármint amiket megneveztél. De a topik témája nem az, hanem más. Olvasd még egy kicsit.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#137) Esmein válasza Damage (#135) üzenetére


Esmein
nagyúr

Bizony, fontos kérdések ezek, csak zúgolódtam egy kicsit na...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#138) Sianis válasza Esmein (#134) üzenetére


Sianis
addikt

Ne fájjon már ennyire! :)):))

Van itt sok kissebségkomplexusos, azátán ágy helyett itt bizonygatnak..:P;]

Komolyra véve: Barátnőm most fogja kezdeni, de ha az itt olvasott tünetek közül bármi felmerül, azonnal kiütöm a kezéből, aztán keresünk valami megoldás, az én :( gondjaimra.

(#141) gyurc


gyurc
tag

plz ne kanyarodjunk el nagyon ,topic close lessz vege...
visszavonom amit irtam, latom moderatorunk is beletorodott, hogy ez fontos kerdes

örülök..
thx, es visszafogottan tovabbra is

[Szerkesztve]

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#142) Damage válasza Sianis (#138) üzenetére


Damage
senior tag

Közös (az adott ffi és nő gondja) gond és kisebbség ;)

Szerk: gondolom mondanom sem kell, hogy irány a nőgyógyász, és majd ő megmondja, hogy mi legyen és meddig! Jobban ért hozzá, mint mi!

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#143) Loretto válasza WN31RD (#65) üzenetére


Loretto
veterán

Az már csak rajatd múlik. azért nem ér váratlanul a ''dolog''.

Épp mi is gondolkodunk a váltáson bogyira, de nem egyszerű dolog,. mindenesetrea feeling jobb, csak hát sokan félnek a gólyától...
És akkor arról nem beszéltem, hogy biza a bogyi mellett is kész a ''baj''. Unokatesóm 18-évesen igy lett terhes.
Az már más tészta h az anyja is 18 évesen szülte őt, így 36 évesen nagymama. Ez már az nem egyszerű... :U

Soirée...

(#145) ipgirl válasza tildy (#130) üzenetére


ipgirl
tag

Igen, sajnos mindennek megvannak az előnyei és a hátrányai. Állítólag a mostani tabletták már ''megvédenek'' a ráktól /amit hülyeségnek tartok, mert sztem ilyen nincs!/, viszont rengeteg veszéllyel járnak. Pláne annak, aki dohányzik, mert annak sokkal nagyobb a vérszűkület kialakulásának a veszélye. De ez csak az egyik veszély a sok közül....

az meg a másik, hogy vigyázni kell azzal is, hogy közben ''bevállik-e'' a tabletta. Ezt nem a hatására értem, hanem arra, hogy nem keletkezik-e vmi probléma a szedés közben. pl: túlzott szédülés, közti vérzés, fejfájás. és állítólag nem jó, ha váltogatják a tabletta ''márkáját''.

[Szerkesztve]

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#146) tildy válasza Damage (#135) üzenetére


tildy
nagyúr

Volt akinél tabi mellett is becsúszott a baba. Konkrétan a barátnőmnél.
Ha visszacsinálhatnám, akkor gumit használnék max. Egyébként meg megtörtént , kész válalltam, minden következményével együtt a dolgot.

''kirántotta'' -nálam ez a szó azt jelenti hogy hirtelen kikap valamit.
Szvsz te félreértesz valamit:én arról beszéltem , amikor még a csúcspont közelében sincs az ember, csak jólesik kicsit.. na érted.
Mindegy. Én eddig szinte mindennel megszívtam, én nem akarom mérgezni magam, ezért maradt egy biztoonságos, és egy kevésbé biztonságos módszer. Használjuk mind a kettőt.
Párom szerint jól ki van találva ez a szex dolog , hiszen :
''anélkül már egy jót sem k.f.lh.t az ember, hogy ne legyen belőle valami gond. Ha gumi , akkor azzal nem olyan jó, ha tabi az tönkrevágja a nő szervezetét, ha megszakításos vagy naptár, akkor meg jöhet a nem kívánt baba''

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#147) gyurc


gyurc
tag

na egyenlore azon a szinten vagyunk, hogy tabletta off... es akkor mostjon hogy mi lesz a megoldas..

gumi VS gyűrű...

megszakitast kizarom..

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#148) Damage válasza tildy (#146) üzenetére


Damage
senior tag

Nem értettelek félre. A ''kirántotta'' nálam sem azt jelenti, hogy közvetlen előtte. Leírom mégegyszer, amit az előbb is leírtam:
''Nem mondom, hogy egyből a legelején, de nem kell hozzá 2-3 percnél több még akkor sem, ha a partnered hosszú 10 percekig bírja anélkül, hogy elmenjen. Már akkor is van elég előnedv (és annyi ondósejt), hogy bőven elég több tucat petesejt megtermékenyítéséhez is. Innentől csak szerencse kérdése. Nem közvetlen az ejakuláció előtt fog jönni az előnedv.''
Nem akartalak rábeszélni (és mást sem) az efféle tabletták használatára. Megpróbáltam objektív maradni és a tényeket közölni. Sok millió nőnek nem volt problémája ezzel (természetesen itt is van kivétel). Sok fórumon lehet olvasni, hogy csökken a libidó, ''szőrösebb'' lesz a nő, depis lesz, esetleg meghízik a tablettától. A nagy többség azonban elégedett és nem jelentkeznek ezek a mellékpanaszok. Saját véleményemet itt is leírnám a libidó, testsúly növekedés és a depivel kapcsolatban. Szerintem inkább a párkapcsolatra vezetheő vissza és nem a tabletta használatra! Olyan nőről konkrétan nem hallottam, aki kiszőrösödött a tablettától (gondolom kell hozzá vmi hajlam). Mindenkinek jogában áll választani, hogy mit használ. Leírtam a tapasztalataimat (tapasztalatainkat), nálunk szerencsére nem történt gond, remélem ez így is marad! Remélem másnál sem lesz probléma...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#149) Loretto válasza gyurc (#147) üzenetére


Loretto
veterán

Gyűrű bnőm anyjánál csinált vmi gondott, amibtől kés alá kellett mennie. Bár lehet egyedi eset...

Don: ez egy Veled született képesség? :)

Soirée...

(#150) tildy válasza Damage (#148) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó akkor csak émelygett, meg szédült. Szvsz ez is elég. Nameg a hízás is...
100 nőből 5nek problémás a tabi. Már ez is nagyon sok!:(
Sőt talán az olyan nőgyógyászt el kéne tiltani a munkájától, aki első alkalommal, midnenféle vizsgálatok nélkül(ne csak bekukk) fel mer írni akármilyen fogamzásgátlót.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.