Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Calibos válasza ftc (#450) üzenetére


Calibos
addikt

Mi a gond? Új kapcsolat?
Durex, Lifestyle ezeket használtam, mindegy milyen Márka bármelyik elszakadhat, szakadt is :(

(#452) ftc válasza Calibos (#451) üzenetére


ftc
nagyúr

régi kapcsolat...csak ugye durex kb duplája... szal nem tom

(#453) doc válasza tildy (#448) üzenetére


doc
nagyúr

ilyen van a páromnak is
kimart? ez elég gázul hangzik...
nekünk még nem volt vele gondunk, pedig jó ideje használjuk már
egyébként ugyanezt használják anyósomék is, tőlük jött az ötlet hogy a párom hagyja abba a tri-regolt

(#454) hanee válasza doc (#453) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Ezzel a "kimarás" dologgal nekem is van tapasztalatom, de igazából ha mar, az nem OK. Mi is használtuk egy időben, miután szültem még nem kaptam gyógyszert de azért védekezni akartunk, és ezt használtuk. Engem akkor mart, amikor felszedtem egy finom kis gombás fertőzést, mert olyankor a nyálkahártya túlérzékeny.

hanee

(#455) ladybug válasza ftc (#452) üzenetére


ladybug
őstag

Itt olvass utána. Vannak jó kis cikkek ebben a témában.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#456) doc válasza hanee (#454) üzenetére


doc
nagyúr

sőt, most jut eszembe
a páromnak van egy kis méhszájsebe, ami az utóbbi időben érdekes módon összement, a nőgyógyász csodálkozott is rajta
mikor párom megkérdezte, hogy lehet-e hozzá köze a hüvelykúpnak, merthogy más változás nem nagyon volt, azt mondta elképzelhető

(#457) hanee válasza doc (#456) üzenetére


hanee
senior tag

Na hát ilyenem még sosem volt, de ezek olyan cuccok, amik néha maguktól is összemennek: az biztos, hogy a hormonmentesség sok szempontból jó, habár én nem látom olyan drámainak a helyzetet fogamzásgátlók terén sem, én is szedek, igaz volt vele problémám, de inkább azzal, hogy túl alacsony volt a hormontartalma. A Tri-regol egyébként pl. egy nagyon népszerű gyógyszer főleg a fiatalabbak körében szokták felirni, régen volt egy német változata, a Tri-quilar, én még azt szedtem három éven át, és az nagyon jól bevált.

hanee

(#458) tildy válasza doc (#453) üzenetére


tildy
nagyúr

És nemcsak a nőt marhatja ki. :U Szóval tényleg gáz. De ha bevált, akkor sok szerencsét.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#459) Calibos válasza tildy (#458) üzenetére


Calibos
addikt

Mi az hogy kimart? Pasidat hogy marta ki?

(#460) niti


niti
aktív tag

A Pharmatex tabi nekem csípett is, emellett rettenetesen undorító szerintem.
Tabival kapcsolatban közepesen szar véleményem van. Mercilont szedtem másfél évig. A vérzésem nem lett rendszeres, a gyógyszerszünet 2.-3. napja helyett az 5.-6., sőt, később csak azon a napon jelentkezett, amikor újra kellett kezdenem szedni.
Hízni én is híztam, de nem írom ennek a számlájára, bár lehet, hogy közrejátszott.
Orvosokkal kapcsolatban: 15 évesen állati bátortalanul elmentem a tini ambulanciára tanácsot kérni, hogy mivel védekezzek. Doki: - Most akkor kell vizsgálni vagy nem? Hihetetlenül megalázó volt. Aztán javasolta a gumi mellé a Pharmatexet. Igazából abban sem vagyok biztos, hogy a gumit nem marná szét...
A másik meg: ebben nyilván az én felelőtlenségem is közrejátszik, de 16 és 17 éves korom között elmentem dokihoz gyógyszert felíratni. Mondtam neki, hogy már szedem (nem volt igaz), csak elfelejtettem a nevét. Beazonosítottuk,hogy a Mercilonra gondolok és felírta... Kérdés nélkül. Ezután másfél évig háziorvos írta rá a receptet. AZtán 18 évesen leálltam vele, bár nem volt különösen rossz tapasztalatom, de nem akartam és kész. Egyszer csak rémisztő lett a gondolat, hogy felborítom az egyébként egészséges hormonháztartásomat.
Felelősségteljes dokokról meg ennyit... És pont egy buta tinilánynál jártak így el... Tudom, nekem kellett volna, hogy több eszem legyen és kivizsgálást kérjek, de könyörgöm, hát nincs bennük ennyi felelősségtudat?! Ezek után nem bízok egyikben sem.

(#461) 7 válasza Calibos (#459) üzenetére


7
addikt

Ugy, ahogy a mentolos fogkrem marja az arcodat, ha hozzaer.

(#462) Calibos válasza ftc (#452) üzenetére


Calibos
addikt

Amikor sokat ribizliztem, általában Durex, Lifestyle, Masculin, márkákat használtak a csajok.
Hogy most melyik márka a menő, nem tudom! Kb. két éve nem volt ilyen kalandom.

"Diák" unokatestvéremnek szoktam venni, néha feljön hozám valamelyik barátnőjével egy éjszakára, ha nem vagyok otthon. Én Masculint veszek!

[ Szerkesztve ]

(#463) tildy válasza 7 (#461) üzenetére


tildy
nagyúr

Annál azért picit jobban. :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#464) Gülümaci


Gülümaci
tag

Szasztok!

A páromnak nem jött be a tebletta, mert az úgy hatott, hogy libidó egyenlő lett nullával! Próbálkoztunk a gumival,de azzal meg azt az eredményt értük el, hogy csak taszigáltam szegénykét, de se ő, se én nem éreztünk semmit! Aztán elkezdtünk azon tűnődni, hogy milyen fogamzásgátlási módszerek vannak férfiak számára.. Nem jutottunk túl messzire, csak odáig, hogy majd talán megjelenik a bogyó a pasiknak is. Van e téren valami fejlemény? Tud valaki valamit róla?

(#465) kavicssli válasza Gülümaci (#464) üzenetére


kavicssli
addikt

Ez jó kis topic! Nélunk is ez a probláma hogy gumi nélkóé szeretnénk csinálni.Amugy ezektül a tablettáktól mennyire lehet elhizni? :F

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#466) 7 válasza tildy (#463) üzenetére


7
addikt

En nem tapasztaltam (hala az egnek), ugyhogy pontosan nem tudom, mennyire, csak azt akartam erzekeltetni, hogy hogyan is tud marni -- erintessel :)

Elhizas: Egyreszt olvass vissza, masreszt meg tajekozodj kicsit -- az elhizas csak egy lehetseges mellekhatas, nem feltetlenul tortenik meg. Az exemnek pl. semmi baja nem volt a tablettatol. Az meg, hogy ha megis megtortenik, mennyire hizik meg tole a holgy, teljesen rapszodikus.

[ Szerkesztve ]

(#467) ladybug válasza kavicssli (#465) üzenetére


ladybug
őstag

Tudod lehetséges mellékhatások. Van, akinél van, van akinél nincs. Nekem spec egyik tablettával sem volt problémám - kb 4 félét szedtem, de ha visszaolvasol ezek szerint én vagyok a ritkábbik eset.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#468) Gülümaci válasza Gülümaci (#464) üzenetére


Gülümaci
tag

#464-re tud valaki valamit?

(#469) ladybug válasza Gülümaci (#468) üzenetére


ladybug
őstag

Egy hír
Még egy cikk
Orvosi cikk

Ennyi. Ez még várat magára.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#470) g@bo válasza doc (#453) üzenetére


g@bo
nagyúr

tri regol? az nem egy mai gyerek... van annál már jobb is.

(#471) hanee válasza g@bo (#470) üzenetére


hanee
senior tag

Kinek, mi a jobb. Egyáltalán nem rossz gyógyszer. Vannak olyanok, amikben kevesebb a hormon, de pl. nekem azok nem válnak be, most is olyat kaptam, amiben annyi hormon van, mint a tri-regolban és ez jó. Minden embernek más a küszöb szerintem. Nekem olyan gyógyszer nem vált be, amire azt mondta a dokim hogy a legmodernebb most és kb. az ára is kétszeres..

hanee

(#472) tildy válasza g@bo (#470) üzenetére


tildy
nagyúr

van annál már jobb is.
Inkább csak újabb. Meg kevesebb hormontartalmú. A jobbban kételkednék. :U
---------------------------------
Ladybug : Remélem így is marad. Az hogy eddig nem volt mellékhatás, előhozhat még a későbbiekben dolgokat, amiket nem látni. előre . Ne így legyen.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#473) ladybug válasza hanee (#471) üzenetére


ladybug
őstag

Nekem is bejött a tri-regol. 8 éven át szedtem. Semmi bajom nem volt tőle, pedig 17 évesen kezdtem el szedni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#474) Gülümaci válasza ladybug (#469) üzenetére


Gülümaci
tag

Wáóóó! Hálás köszönet!! :R Kár, hogy még várat magára. Ezek a cikkek kicsit megijesztetek. Sterilizáltatni azért nem szeretném magam, még véletlenül se!
Kicsit visszaolvastam a fórumban! Teljesen ledöbbentem, és egyszerre megvilágosodtam, mikor olvastam, hogy a lányok sírnak a gyógyszertől! Hihetetlen volt ezt olvasi, ugyanis ez történt nálunk is. Csak ült szegénykém, és potyogtak a könnyei.
Kéredeztem: -mi a baj?
-Nem tudom, csak úgy jön! :O
Ezek a megmagyarázhatatlan sírások nagyon nyomasztóan hatottak rám, és teljesen magamra vettem. A vége az lett, hogy egyáltalán nem szexeltünk.
Később odaálltam elé, hogy ez már mégsem állapot, nem szedheti többé a tablettát!
Ahogy kiürült a szervezetéből a cucc, teljesen rendbejött a kapcsolatunk, újra fantasztikus szexuális életet élünk (mindenféle védekezés nélkül).
Minden férfitársamnak azt javaslom, hogy verje ki a barátnője kezéből az antibébi tablettát, még akkor is, ha látszólag nincs semmilyen káros hatása!

(#475) g@bo válasza Gülümaci (#474) üzenetére


g@bo
nagyúr

" hogy verje ki a barátnője kezéből "

egy pillanatra megijedtem....

(#476) ocsi19


ocsi19
senior tag

férfiaknak való fogamzásgátlóról (tabletta) tud vki vmit? :U

(#477) ftc válasza ocsi19 (#476) üzenetére


ftc
nagyúr

állitolag eléggé lomhasztja a libidot ...mondjuk teszteken étment,de kitudja 5 év mulva miylen hatásai lesznek...

(#478) ladybug válasza ocsi19 (#476) üzenetére


ladybug
őstag

Gurulj visszább. Van link is.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#479) g@bo válasza ocsi19 (#476) üzenetére


g@bo
nagyúr

drogerie mark-tban pl lehet venni 3 db os filmet, amit akció előtt kell elhelyezni... valami katona gyilkos tartalma van, nem volt rossz cucc, bár kissé érdekes ragacsos lett a finálé. :DDD

(#480) ftc


ftc
nagyúr

Dr. Müller óvszer tapasztalatok- megkérdem hátha valkik már probállták a PH-n

(#481) Kobe válasza ftc (#480) üzenetére


Kobe
veterán

bazz, te megtalálod a jobbnál jobb márkákat komoylan mondom :D legközelebb miről érdeklődsz, kempingsajt-csomagolásról ? :) amugy tudom gáz, hogy 5-700 ft között mzoog egy doboz gumi, de a "minőségnek ára van" legalábbis én nem használnék 12 darab 400 ért típusú lidl ben kapható holmit mondjuk :)

(#482) ftc válasza Kobe (#481) üzenetére


ftc
nagyúr

Érdeklődni csak sak szabad....sehol nem irna rola semmit....

2 dolgot jelent

annyira vacak
vagy még senki nem probállta :D

1900FT-rol ebsélünk khm :D

(#483) MarKoo


MarKoo
őstag

A barátnőm már fél éve szedi a Lindynette 20 nevezetű fogamzásgátló tablettát, de most történt egy kis bökkenő. A mai nap lett volna a menstruációjának az első napja, de nem így történt. Eddig mindig halál pontosan jött meg neki, de most késik. Az elmúlt 1 hónapban kétszer előfordult, hogy később vette be a tablettát, mint kellett volna, de az előírásnak megfelelően cselekedtünk. Folytatta a tabletták bevételét és 1 hétig kiegészítő fogamzásgátlót használtunk. A mai nap még megjöhet neki, de mint írtam, már nagyjából fél napot késik és semmi jele annak, hogy meg fog jönni.
A másik furcsa dolog, hogy a menstruációja előtt egy héttel mindig nagyon érzékeny lesz, de most ez is elmaradt.

Kérdésem, hogy valaki, vagy valakinek a barátnője szed-e ilyen tablettát, és ha igen, akkor fordult-e már elő velük is hasonló eset?
Kezdek kicsit "ideges" lenni. :F

(#484) Bibby válasza MarKoo (#483) üzenetére


Bibby
addikt

Először is nyugodjatok meg. Egy emberi szervezetről beszélünk nem svájci óráról. A fél nap késést bármilyen kis változás is okozhatja, sőt több napot is késhet. Az hogy később vett be tablettát roppant keveset számít, az is előfordul hogy kimarad véletlenül egy, akkor is nagyon-nagyon kis esélye van bármilyen komplikációnak.
El nem tudom képzelni hogy ilyen modern fogamzásgátlók normális szedése mellett valaki teherbe essen, milliós nagyságrendű esélye van. Ami zavart okozhat az más gyógyszerekkel való kölcsönhatás, szedett valamit?

Ha az egész menzesz kimarad és nem jelentkezik 1-2 hétig sem, el lehet menni nőgyógyászhoz csak hogy megnyugtasson.

Ελευθερια η θανατος

(#485) MarKoo válasza Bibby (#484) üzenetére


MarKoo
őstag

Tudom hogy meg kell nyugodnunk, csak eddig mindig óramű pontosan jött meg és most feltűnő ez a változás. CNS-kúpot kapott, és 3 napig Omicral tablettát szedtünk, illetve én nem, mert nekem kimaradt. Ezt 1 hete kaptuk fertőzésre, de ahogy keresgéltem neten, nem találtam hasonló problémát. Én eddig nem is foglalkoztam vele annyira, de most láttam, hogy kicsit megrémült, úgyhogy gyorsan sikerült nekem is. :) Viszont kezdek lenyugodni, hogy utánaolvastam és én is bízok a hatásában.

(#486) MarKoo válasza MarKoo (#485) üzenetére


MarKoo
őstag

A vészhelyzet elmúlt, most már a balesetire mehetünk azért amit kapni fog tőlem a nagy ijedtség miatt. :)

Amúgy nem tennék ilyet, nagyon szeretem. :)

(#487) orkester válasza MarKoo (#486) üzenetére


orkester
senior tag

Használjatok Nuvaringet. Nem kell aggódni, figyelni mennyi az idő, ráadásul kíméletesebb is. Mindenkinek jobb megoldás. :K

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#488) tildy válasza orkester (#487) üzenetére


tildy
nagyúr

Tapasztalatok?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#489) orkester válasza tildy (#488) üzenetére


orkester
senior tag

Teljesen rendben van vele minden. Párom nem is érzi, hogy benne van, én nagyon ritkán, de egyáltalán nem vészes. Szerintem nincs egyszerűbb és jobb fogamzásgátló, az ára az egyetlen visszatartó erő. A 3 havi adag ára kb. 9E Ft(az 1db-os kiszerelés majdnem 4E). Vagy konkrétan mire vagy kíváncsi?

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#490) tildy válasza orkester (#489) üzenetére


tildy
nagyúr

Mellékhatások?
Érdekes, hogy mindenféle vizsgálat nélkül felírják a dokik :F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#491) Carpio válasza Gülümaci (#474) üzenetére


Carpio
tag

Ahogy kiürült a szervezetéből a cucc, teljesen rendbejött a kapcsolatunk, újra fantasztikus szexuális életet élünk

Na nálunk is ez a helyzet, tabletta nélkül a párom libidója nagyságrendekkel nagyobb, mint vele!

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#492) orkester válasza tildy (#490) üzenetére


orkester
senior tag

Talán azért mert ez nincs olyan hatással a szervezetre mint a normál tabletták. Itt folyamatosan oldódik ki a gyógyszer, míg a tabletta egyszerre okoz nagy dózist. Vérvizsgálat egyébként ennél is kellene, a dokin múlik mennyire normális.
Mellékhatásként Párom a használat 1. hónapjában mellnövekedés érzéséről(mintha nőttek is volna :) ) beszélt, mikor egyéb ok miatt abba kellett hagyni, akkor meg fájtak neki. Ezen kívül nem volt más.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#493) tildy válasza orkester (#492) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszi :R
Mellnövekedés? Ijj.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#494) tildy válasza 7 (#466) üzenetére


tildy
nagyúr

No újabb pipa, igazán nem mondhatja senki, hogy nem tettem meg mindent.
Nuvaring okozta mellékhatások (egyre biztosabban állítom) :
- hüvelyi diszkomfort
- hangulatváltozás (pl. nyomott hangulat és érzelmi labilitás) hisztik
-pattanások
- csökkent libidó
- hasi fájdalom
- közösülés közbeni problémák, a gyűrű érzékelése
- szorongás
- fáradtság

hirtelen ennyi.

(lehet jó , hogy csak egy havi adag lett, doki meglesz kérdezve, később ezek elmúlnak-e)
Megpróbáltam, egy olyan valakiért , akit igazán szeretek, holott korábban azt mondtam, nem , nem soha... Úgy látszik nálam bezavar ez a dolog.
Azt is írják pár helyen: "a hormont tartalmazó "eszközök" csökkentik a nemi vágyért felelős férfihormonok termelődését is."

Tuti ettől lehet, mert mintha elvágták volna a dolgokat, olyan hirtelen volt a használat megkezdése után 1-2 nappal a váltás.... Mindegy kivárok még, de nagyon nem örülök neki :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#495) Kidus válasza tildy (#494) üzenetére


Kidus
őstag

link

Assuming Control

(#496) tildy válasza Kidus (#495) üzenetére


tildy
nagyúr

Félek ugyanaz a hatásmechanizmusa , mint a pharmatexnek (Az meg marja mind a nőt , mind a férfit).
Bár a hatóanyag más:U Lehet megér egy próbát. Köszi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#497) ladybug válasza tildy (#496) üzenetére


ladybug
őstag

Bár sosem próbáltam a helyi fogamzásgátlókat, de félek is használni. Amilyen érzékeny a bőröm, biztos vagyok benne, hogy a hüvelyben is fellépnének hasonló gondok. Ezek a helyi, vegyi anyagok irritálóan hatnak a nyálkahártyára. Lehet, hogy nálad is ez a gond.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#498) tildy válasza ladybug (#497) üzenetére


tildy
nagyúr

Az ilyen vegyi anyagosakkal kapcsolatban igazad van.... Lehet akár a hordozóanyag is irritáló.... És igazándiból itt az sem érvényes , hogy pl. ami másnak bevált az nálam is jó lesz...
:o :(
No mindegy, doki lesz belőle, azt majd kiderül mit mond. Csak rossz megint csalódni, pedig ebben tényleg bíztam :(


A nuvaring nem vegyi anyagos, ez csak egy műanyag gyűrű, ami hormont bocsájt ki, mégis úgy látszik ez sem megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#499) ladybug válasza tildy (#498) üzenetére


ladybug
őstag

Rengeteg féle hüvelykúp, hüvelykrém vagy más hüvelyi készítmény található. Mivel korántsem biztos, hogy ami másnak jó, az neked is, ezért próbálj ki mást.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#500) hanee válasza tildy (#494) üzenetére


hanee
senior tag

Szia Tildy!

Nem lehetséges, hogy neked inkább candida-d van, és a fogamzásgátló szerek csak kihozzák jobban a tüneteket (mivel akinek candida-ja van, annak a fogamzásgátlók ezt teszik többnyire)? Ez mind candida-tünet, a hüvelyi diszkomfort viszketéssé is fokozódhat, és jöhet még mellé fejfájás, szédelgés, levertség..

hanee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.