Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ipgirl válasza tildy (#150) üzenetére


ipgirl
tag

na igen. az elég durva! és van ilyen!!! sajnos...
nálam a második doki jól lehorda azt a dokit aki nekem felírt még anno VIZSGÁLAT NÉLKÜL egy olyan tablettát, amit állítólag már terveztek kivonni a forgalomból. Jól tönkretette a szervezetem. De ami a legrosszabb, hogy ez a második doki meg annyira lekezelően bánt velem, hogy az már durva volt. Szóval én azt ajánlanám mindenkinek, aki tablettát akar szedni, hogy ha a doki nem vizsgálja meg, az ne örüljön neki, hogy megúszta az ellenőrzést, hanem inkább keressen egy másik orvost, és ne szedje be azt, amit így írnak föl.

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#152) Loretto válasza Damage (#148) üzenetére


Loretto
veterán

Akkor nagyon sok a szerencsés ember... igazából én nem találkoztam soha olyan ismerőssel, akinek ettől lett volna problémája...

Soirée...

(#153) Damage válasza ipgirl (#151) üzenetére


Damage
senior tag

Remélem a barátod lecsavarta a fejét! Én egészen biztosan nem hagynám annyiban! Nem kell semmi rosszra gondolni, de nem mennék el emellett szó nélkül...Az ilyen ember (ember???) menjen el hentesnek, esetleg vágóhídra, de ne orvosnak (nőgyógyásznak)!
Azzal meg teljes mértékben egyetértek (és már többször kihangsúlyoztam), hogy csak nőgyógyászati vizsgálat után szedje az általa felírt tablettát. Bármilyen szokatlan mellékhatás esetén azonnal vissza kell menni!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#154) Parci válasza Damage (#131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, maradjunk annyiban, hogy a tabletta, mint minden más hormonkészítmény, durván beavatkozik a szervezetedbe. igen, sok-sok ember ezt kibírja, ahogy az egyre több rádióhullámot, egyre növekvő légszennyezettséget, egyre jobban tartósítószerezett kajákat, a cigarettát és még egy csomó dolgot is.

de, a helyedben ebből még nem vonnám le azt a következtetést, hogy 1-2 kósza esetben történik csak baj, ők pedig a pechesek.

az 1-2 ember a millióból scenárióról pedig ne is álmodj. az, hogy a legújabb fogamzásgátlók is trombózist, migrént és rákot okozhatnak, ténykérdés, az arányok jóval rosszabbak (x ezred, nem milliomod) orvosok sem vitatják. örülj neki, hogy barátnőd szervezete ellenállóbb. ne éljetek vissza vele időn túl...

(mint ahogy azzal sem, hogy ''igen, ezek a dolgok megtörténnek, valahol, valakivel''. tényleg csak addig nyugodt az ember, amíg ezek a dolgok valahol távol, általánosságban történnek.)

én amúgy sem mondom azt, hogy x vagy y a jó megoldás, mert nincs jó megoldás. annyit mondtam, hogy ha a gumival szemben az undor a legfőbb ellenérv, akkor azért én mérlegelnék mégegyszer. az egyik kényelmi kérdés, a másik pedig hormonális beavatkozás -- nem egy kategória.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#155) ipgirl válasza Damage (#153) üzenetére


ipgirl
tag

nem a vizsgálat volt durva, hanem az, ahogyan beszélt hozzám. Igaz 17 éves voltam, de akkor is. Minden védőnő..stb azt hangsúlyozta/hangsúlyozza, hogy már az első menstruáció után menjünk nőgyógyászhoz, meg hogy ha komoly kapcsolatunk van, akkor ajánlatos fölírtani a tablettát..stbstb. De így hogy menjenek oda, ha a második alkalommal, mikor a 17 éves lány elmegy nőgyógyászhoz, úgy beszélnek vele, mint egy senkivel..??
Remélem csak nekem volt ilyen negatív tapasztalatom, és ez nem történik történik meg gyakran!

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#156) tildy válasza Damage (#153) üzenetére


tildy
nagyúr

Visszamész és lesz.ják a fejedet.
Mint írtam nekem a klinikán mondta azt a doki, hogy el lehet menni keresni más nőgyógyászt,ha nem tetszik, mert ő csak ezt az egyet (mercilon) hajlandó felírni, mert ennél kevesebb hormontartalom úgysincs egyben sem.
Szal... Remélem msot már érthető , ha a nőgyógyászokat messzire elkerülöm.

Rosszul értetted. Nekem azért csúszott be, mert az ''oroszok kivonulásának'' a napján végigcsináltuk az egészet. Mivel elvileg akkro még nem fogamzóképes a nő. Pechemre az voltam.

ipgirl: sajnos nem csak neked. Én már 4 dokit megjártam, mind egy kaptafa volt eddig.:( Sajnos negatív értelemben:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#157) Damage válasza Loretto (#152) üzenetére


Damage
senior tag

Bármelyik oldalon utána járhatsz, hogy mennyire megbízható a megszakított közösülés. Bármelyik nőgyógyász, ezzel foglalkozó szakember megmondhatja, hogy mikor jelentkezik az előnedv, ami már bőven elég a petesejt megtermékenyítséhez. Az ismerősömnek becsúszott, ha jól értelmeztem Don Vittorio-nak is (elnézést, ha félreértettem), és talán Tildy-nek is emiatt (ebben mégkevésbé vagyok biztos)?
Azt kívánom, hogy továbbra is legyen ilyen szerencsétek, én inkább félek, mint megijedek. Amikor félek, próbálom a legkevesebb kockázattal járó tényezőt választani. Melyik ez a módszer? Én már nem mondok semmit, döntse el mindenki maga a tények alapján....

Szerk: Tildy és ipgirl:

Komolyan engem háborít fel, hogy engedhet meg magának 1-2 nőgyógyász ilyet! Természetes reakció a Nők részéről, hogy fentartással és némi ''félszel'' mennek a Hölgyek a vizsgálatokra. Szerintem az lenne a dolguk a vizsgálatokon kívül, hogy próbálják Őket megnyugtatni. Ne érezzék magukat feszélyezve, és próbáljanak minél jobban az illető Nő bizalmába férkőzni. Éreztetniük kellene, hogy segíteni próbálnak, és azért vannak, hogya gondokat megelőzzék (pl a nem kívánt terhességét). Most mondok egy hülye példát erre:
''hogy el lehet menni keresni más nőgyógyászt''
Ez kb olyan, mint a ''keress más boltot'', csak kicsit mások az értékrendek. Én ilyen emberhez nem mennék vissza többet. Nem vagyok nő, de engem idegesít az ilyen hozzáállás, főleg ilyen esetben! Kerüld el azt a (elnézést) szemetet!

Parci: Nem is tudom mit mondjak. Tényleg megdöbbentő a példátok. Ezek ellenére mindenhol vannak más ellenjavallatok. A felhelyezendő eszközökről szerintem nem is kell beszélni (általában terhesség után javasolt, előtte nem), ráadásul sérülést idézhetnek elő, van amelyik méhnyakrákot stb. Van sok gumi és latex érzékeny ember, ezen kívül nem olyan az összetétele, mint az emberé. Kellemetlen, égő hatást válhat ki, már eleve a síkosító és az antisperma szerek miatt. Ugyanígy ezeknek is meg van a hátulütőjük. Tény, hogy az ''antibébi'' tabletta nem természetes (itt jegyezném meg, hogy mindegyik fogamzásgátló módszer természetellenes), és ezt írjuk az evolució számlájára! Mindennek van, és szerintem ezek után is lesz mellékhatása. Ezek után is az a (SAJÁT) véleményem, hogy az antibébi tabletta a legjobb megoldás (persze a nőgyógyász majd megmondja a biztosat)! Többen halnak meg autóktól (mégis autóznak), foci közben egészségesen (mégis fociznak), mandulaműtét közben (mégis kiszedik), akármilyen orvosi műhiba miatt (mégis műtenek), mint fogitablettától. Mindennek vannak és voltak kockázatai. Tökéletes szer nem létezik és nem is fog létezni, és ahogy Te és előtte én is leírtam, ember válogattja, hogy kinek milyen mellékhatásai lesznek a tablettától! Sok-sok embernél bevállt, sok embernél nem. Egy a lényeg: ha valakinél bármi szokatlan mellékhatása van, egyből irány a megbízható nőgyógyász, és ő majd elmondja a továbbiakat!

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#158) ipgirl válasza tildy (#156) üzenetére


ipgirl
tag

mercilon: na nekem az is nagy gondokat okozott. Ami a legrosszabb , hogy nekem mindegyikkel bajom volt. 3 félét szedtem, egyik sem vált be. szóval ez tényleg függ a szervezettől, mert mindenkinek máshogyan reagál rá. szóval nekem a tabletta kilőve már egy jó ideje, pedig már legutóljára vmi nagyon drágát szedtem, de az sem volt jó.

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#159) Zsu_ válasza ipgirl (#158) üzenetére


Zsu_
senior tag

Milyen problémákat okozott neked a Mercilon és mennyi idő után?
Csak azért kérdezem, mert én is ezt szedem kb 1 éve. Eddig nálam nem volt semmi gond, remélem ezután se lesz :U

(#160) ipgirl válasza Zsu_ (#159) üzenetére


ipgirl
tag

ezért írtam azt, hogy ez függ a szervezettől is. Nekem mindhárom tablettától köztivérzés és szédülés volt. De ha nálad eddig nem volt semmi gond, akkor szerintem /remélem/ ezután sem lesz.

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#161) tildy válasza Zsu_ (#159) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem 3 hónap után +10 kilót:(:( Emellett hirtelen hangulatváltozásokat:( Valamint fullra lenyomta a libidót.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#162) Damage válasza ipgirl (#160) üzenetére


Damage
senior tag

A pecsételő vérzés, mellfájás/érzékenység természetes (mellékhatás lehet) az első három hónapban.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#163) ipgirl válasza Damage (#162) üzenetére


ipgirl
tag

na igen. az első három hónapban. nem félévig folyamatosan. Sajnos nálam így volt. de már nem is bánom, mert így sokkal jobban érzem magam. így is alacsony a vérnyomásom, de legalább nem szédülök annyit. Már kb 1,5 éve abbahagytam.

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#164) ALI_G válasza tildy (#150) üzenetére


ALI_G
veterán

Én a volt bnőmmel a gumis incidens után döntöttünk a tabi mellett, és Békéscsabán egy nőgyógyász vizsgálat nélkül írt fel neki tabit, és azért ettől kicsit megrémültem. De körüljárva a témát, meg a tapasztalat után nem kételkedtem benne. Nálla bevált, bár volt olyanja, hogy hízott vmennyit, pedig az orvos még azt is mondta, hogy ettől akár fogyhat is, akkoriban vmi új cucc volt az (2 éve volt), meg a tájékoztatóba is beleírták. Plussz olyan pozitív hatása is volt, hogy nőtt a melle tőle, és láthatóan, pedig nem szorult rá :) A tabi nevét már nemtom sajna, de nállunk bevált.
+még az is jó volt benne, hogy a havija nem fájt annyira, mint eddig.

(#165) Zsu_ válasza tildy (#161) üzenetére


Zsu_
senior tag

Talán a libidót nálam is befolyásolja kicsit. Szerencsére más mellékhatást nem tapasztaltam.
Viszont abban nem vagyok biztos, hogy a gyógyszer okozza a libidó-változást. Inkább a fáradtságom számlájára írom... (suli, vizsgaidőszak, miegymás...)

[Szerkesztve]

(#166) tildy válasza ALI_G (#164) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen ez az egy pozítivuma nekem is megvolt, hogy nem görcsölt annyira tőle a hasam.
Damage: még mindig kevésbé rossz az óvszer, azonos hatásfok mellett , mitn a tabi. Egyik csak kényelmi szempont (x féle óvszer közül lehet választani, biztos van olyan ami sensitive, ha véletlen valakinek allergiája lenne bizonyos összetevőkre) , viszont hormonokkal nem hinném hogy jó dolog játszani.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#167) maniac válasza Don Vittorio (#116) üzenetére


maniac
senior tag

Fű hatása alatt játszod ezt el? :)

(#168) Damage válasza ALI_G (#164) üzenetére


Damage
senior tag

Mellnövekedést valóban okozhat. Az újabb tablettákban valóban van olyan szer, ami megelőzi/megakadályozza a méhnyakrákot stb. Elviselhetőbbé teszik a ''piros napos ünnepeket'' és rövidebbé. Szabályozza a havi ciklust, nem lesz rendszertelen. Szebbé teheti a bőrt! Igen, van rengeteg előnye is (nem fizek nekem ezért egyik gyógyszer gyártó/forgalmazó sem).

Zsu_:''Viszont abban nem vagyok biztos, hogy a gyógyszer okozza a libidó-változást. Inkább a fáradtságom számlájára írom... (suli, vizsgaidőszak, miegymás...)''
Ezt már én is írtam. Nincs benne ffi sovinizmus, kiállok a nők mellett, de inkább tartom ezt egy ''urban legend''-nek! Mármint a libidóváltozást és a fogitabletta közti összefüggést!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#169) ALI_G


ALI_G
veterán

Szerintem is a libidód változásának csak az egyik oka lehetett a tabi, sok oka lehetett még mellette.

(#170) tildy válasza Damage (#168) üzenetére


tildy
nagyúr

Hidd el abszolút nem urban legend. Magamat tán ismerem ennyire:U
Damage : te mondtad , hogy hú mennyire előnyősebb a tabi az óvszernél. Szóval az orvososdit talán nem én kezdtem.
Arról meg hogy istenek vagyunk vagy sem, talán majd egy másik fórumon, egy másik topicban elbeszélgethetünk



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#171) Damage válasza tildy (#166) üzenetére


Damage
senior tag

Nagyon OFF! Orvososdit se jó játszani, nem vagyunk Istenek!
Mellesleg senkinek nincs megtiltva, hogy gumit használjon, szerintem a tabletta mellett a legjobb fogamzásgátló módszer! Aki a tablettától fél, előítéletei vannak vele szemben, vagy bármi más, használjon gumit (csak gyógyszertárba vásároljon, lehetne mesélni a boltokban poénból átszúrt Durex-es dobozokról)! A választás lehetősége adott, van miből válogatni....

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#172) Poppy


Poppy
csendes tag

16 éves koromban mindenféle vizsgálat nélkül írta fel a doki a gyógyszert. Semmit nem mondott el róla, csak azt, hogy hogyan kell elkezdeni. A mellékhatásokról csak a betegtájékoztatóból értesültem, de akkor még nem vettem komolyan, mert úgy tekintettem rá, mint egy fejfájáscsillapító mellékhatásaira.
A mostani dokim vérképet is csináltatott. Minden negatív lett. Tehát nem mutatta ki előre, hogy lehet-e valami bajom a gyógyszer szedésétől.

(#173) ipgirl válasza Damage (#171) üzenetére


ipgirl
tag

csatlakozom. igaz így a hímneműek számára nem az igazi /meg azért nekünk sem/, de sztem még mindig jobb, mint a tabletta. ennek is megvannak a veszélyei, de szerintem ha helyes a használat, akkor sokkal kevesebb veszélyt rejt, mint a tabletta. Persze ez csak az én személyes meglátásom.

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#174) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Megláttam ezt a topikot, gondoltam beírom az én tapasztalatom, hogy hogyan jártunk, hátha valaki hasonló cipőben jár. 6 éve szült a feleségem, a szoptatás után elment a nőgyógyászához, hogy újra írjon neki gyógyszert. Mivel az előzőleg szedett gyógyszer nem volt tökéletes, megbeszélték az orvossal, hogy megpróbálnak egy másikat. Ez az új gyógyszer be is vált az asszonynak. Pár hónap múlva furcsa problémáim lettek. Viszketett a.... szóval ott, kipirosodott, tele lett apró pöttyökkel. Félve elmentem bőrgyógyászhoz... mindenféle vizsgálat, még HIV tesztet is csináltak. Minden negatív lett. Különböző krémekkel próbálkoztam, semmi nem segített. Már beletörődtem, hogy senki, és semmi nem segít rajtam. Mostanában beszéltük meg az asszonnyal, hogy jó lenne még egy gyermek, én a lányom mellé szívesen látnék egy fiút is. Az asszony abbahagyta a gyógyszert kb. 1 hónapja. És láss csodát, az öt éve fennálló panaszaim szinte 1-2 hét alatt eltűntek! Mindenre gondoltam, de erre nem. Leírtam, hátha valakinek segítek vele. A gyógyszer nevét nem írom le, lehet hogy más embernek más okoz kellemetlenséget.

(#175) Poppy válasza gyurc (#147) üzenetére


Poppy
csendes tag

A gyűrűről csak annyit, hogy elég egy rossz mozdulat és a barátnőd csillagokat fog látni a fájdalomtól. Nem egy kellemes érzés, amikor egy kemény műanyag valami a méhszájon dörömböl.
Persze ki lehet próbálni, ez a Ti dolgotok. Viszont ha a tablettát a hormonális volta miatt zártátok ki, akkor ezt sem érdemes bennt tartani, mert ez is hormonális. A barátnőmnek már nem is írta fel a nőgyógyásza, mert felmerült a lehetőség, hogy károsan érinti a méhet, hogy közvetlenül a közelében szívódnak fel a hormonok a véráramba.
De ez még nem bizonyított, most vizsálják.

(#176) Damage válasza Zoli bácsi (#174) üzenetére


Damage
senior tag

Vagyis a Kedves Feleséged szedte a gyógyszert, de nálad jelentkeztek bőr problémák? Nem lehetséges, hogy te voltál a fogitablettának az egyik összetevőjére allergiás, amit a Feleséged szedett? Számomra így is kicsit érdekes és érthetetlen. Mi köze van egy orálisan szedett tablettához?!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#177) erdoke válasza Parci (#154) üzenetére


erdoke
titán

Tulajdonképpen nem a tablettákkal van gond, hiszen azok működési mechanizmusa elég egyszerű, hatásuk jól kiszámítható -- lenne, ha minden nő hormonháztartása egyforma lenne. Mivel ez nem így van, a fogamzásgátló tabletta felírását a jelenleginél sokkal körültekintőbb vizsgálatoknak kellene megelőznie. Sajnos ez hibádzik, ahogy azt korábban már elmesélték itt többen.

PS: Sok hormontablettát írnak fel nem fogamzásgátlási célból, nem lehet ab ovo elutasítani használatukat az orvostudományban. Ha téged az meglep, hogy a mellékhatásoknál milyen nagy számok (ezrelékek?) szerepelnek, akkor ne szedj semmilyen gyógyszert. Sok mindennapi, akár recept nélkül kapható készítménynek az értéke rosszabb néhány jófajta fogamzásgátlónál...
Ahogy bizonyított tény bizonyos daganatos, trombózisos, stb. megbetegedések az átlagostól nagyobb arányú előfordulása, ugyanúgy bizonyított az is, hogy más típusú daganatos megbetegedések, menstruációs görcsök, pattanásosság, stb. előfordulására pedig jótékony hatással vannak.
Hogy mi ebből a tanulság? Egy jó orvos segítségével mindenki döntse el, hogy vállalja-e a kockázatot, és azonnal hagyja abba, ha szokatlan, esetleg erősödő tüneteket tapasztal az első hónapok után.
Leginkább viszont gyártsunk sok gyereket. :D

A legjobb aláírás a héten

(#178) Zsu_ válasza Damage (#168) üzenetére


Zsu_
senior tag

Igen, én is ezt gondolom. A Kedvesem szerint a gyógyszer, de szerintem sokkal inkább a fáradtság miatt van. Majd nyáron kiderül, akkor pihi lesz... :)

Egyébként szerintem a gyógyszer sokkal kényelmesebb megoldás, mint a gumi (de ez egyéni vélemény). És ugye gumival azért nem az igazi... (ez is egyéni vélemény)
Azoknak biztosan rossz lehet, akiknek sokféle problémát okoz a tabletta. Szerintem ki kellene kísérletezni, csak van olyan gyógyszer, amelyiknek nincsenek mellékhatásai adott egyénre.
Nekem valószínűleg mázlim volt, mert az első gyógyszer, amit felírt a doki az bevált.
Hozzáteszem, nem csináltatott vérvételt, csak megvizsgált, bár hozzá jár az Anyukám és a testvérem is már sok éve, úgyhogy ismeri a ''családot'' :)
Egyébként nagyon rendes volt, első alkalommal mondta, hogy nyugodtan tegyem fel az összes kérdésemet, mindenre szívesen válaszol,stb... de sok dolgot magától is elmondott.
és természetesen felhívta a figyelmem, hogy bármilyen szokatlan dolgot észlelek, akkor azonnal jelentkezzek nála. úgyhogy én csak ajánlani tudom.
Akit érdekel a neve, címe, annak magánba szívesen elküldöm...

(#179) Damage válasza Zsu_ (#178) üzenetére


Damage
senior tag

Van egy olyan topic, ahol egy srác jó nőgyógyászokat keresett Bp-n, ha Bp-i vagy, szerintem nyugodtan beírhatod oda legalább a nevét, hiszen pozitív reklámról van szó, jó tapasztalatokkal. Amennyiben még se írod be a nevét, legalább felajánlhatod, hogy tudsz egy jó dokit, gondolom nem Ő (a topicnyitó) az egyetlen, aki örülni fog ennek (sok konzervatív ember van).
Bővebben: link

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#180) Zsu_ válasza Damage (#179) üzenetére


Zsu_
senior tag

írtam a másik topicba
köszi, hogy szóltál

(#181) gyurc


gyurc
tag

ha mar itt jarunk! debreceni nogyogyaszok?:)
es az ilyen egyszerhasznaltos nem hormon alapuakat ki probalta mar?

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#182) Damage válasza gyurc (#181) üzenetére


Damage
senior tag

Kúpra és társaira gondolsz? 15-30-60 perccel az aktus előtt kell felhelyezni. Átlagosan 2 órára nyújtanak biztonságot. Az élmény (lehet élménynek nevezni?), a kúp szétolvad a testhőmérséklet adottságai miatt, a többit a fantáziádra bízom...(nem egy embernél irritációt okoz). Általában spermaölőszert tartalmat, hatása megkérdőjelezhető, nem annyira biztos módszer, mint a gumi vagy a tabletta!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#183) Poppy válasza gyurc (#181) üzenetére


Poppy
csendes tag

Nálam nem váltak be, de az egyik barátnőm évek óta zökkenőmentesen használja őket. Ha kipróbáljátok, akkor a krémmel kezdjétek. Az állagából adódóan kicsi az esély az irritációra. Azt hiszem ez a második legdrágább dolog a termékcsaládból. A legolcsóbb a tabletta, de talán a legkellemetlenebb is, mert pezseg, amikor feloldódik.
A várakozási idő, úgy emlékszem minden esetben 15 perc, de nem biztos. Van olyan ''szer'', ami 24 órára nyújt védelmet. A legkevesebb idő 3 óra.

(#184) tildy válasza erdoke (#177) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez egy érdekes dolog, mert nekem més soha semmilyen gyógyszernél nem jött elő kellemetlen mellékhatás, kivéve ennél./ezeknél.
ÉS ahogy olvasom, azért a hormono kicsit más tészták, mint az hogy jajj fáj a fejem beveszek egy fejfájáscsillapítót.
A feloldódós tabletta tényleg brutál, enm csak engem mart:( Nekem a krém sem vált be:(
_zsu:
''Szerintem ki kellene kísérletezni, csak van olyan gyógyszer, amelyiknek nincsenek mellékhatásai adott egyénre.''
Hát 4et próbáltam egy sem jött be, elég a kísérletekből, nem vagyok én kísérleti nyúl. És nem is akarok lenni:((
PArci írása után meg mégugyse fogok ilyet használni:(:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#185) Zsu_ válasza tildy (#184) üzenetére


Zsu_
senior tag

Megértem, hogy egy idő után már utálod az egészet és inkább más megoldást választasz...
És hogyha egy jó nőgyógyász tetőtől talpig kivizsgálna és úgy írna fel gyógyszert?
Akkor sem szednél?

(#186) tildy válasza Zsu_ (#185) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom. Egy életre elment a kedvem az egésztől:( Bár azért néha jó lenne egy olyan , akihez el mernék menni, nehogy véletlen még a végén rákos legyek vagy valami. MErt kb jó kétévente megyek , ha megyek:(

Meg igen , jó lenne ha nem kéne azzal foglalkozni, hogy na jaj nehpgy gond legyen. De a félelem nagy úr:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#187) erdoke válasza gyurc (#181) üzenetére


erdoke
titán

DOTE vagy Kenézy?

A legjobb aláírás a héten

(#188) erdoke válasza tildy (#184) üzenetére


erdoke
titán

Te döntésed, ebben még a párod is max. befolyásolni tud. Ha akar.

A legjobb aláírás a héten

(#189) cornfake válasza gyurc (#181) üzenetére


cornfake
aktív tag

szia foldi.
en Minuletet szedtem,amig szedtem,majd szeretnek ra hamarosan visszallni..de nekem semmi mellekhatasa nem volt.sot.kifejezetten jot tett...
sajna a helyi nogyogyaszokrol nincs jo tapasztalatom:((

I'm what's left, I'm what's right..

(#190) Damage


Damage
senior tag

Többször utána néztem annak a tablettának, amit a Párom is szed. Lyndinette (20). Szubjektíven talán ez a fórum adja róla a legtöbb tájkoztatást:
Bővebben: link
Kedves Hölgyek! Tudom, hogy másfélezer hozzászólás fölött jár ez a topic, de nem árt elolvasni! Nézzétek meg, ki és hogyan viszonyul az antibébi gyógyszerekhez. Nézzétek és olvassátok el, hogy mi a többi Nő véleménye a Lyndinett-ről. Én most tudtam meg, hogy ez Magyarországon aránylag új (2003 végétől). Barátnőmnek bevált, kérdezzétek meg a nőgyógyászotokat!

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#191) gyurc válasza erdoke (#187) üzenetére


gyurc
tag

DOTE

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#192) amargo


amargo
addikt

Gracial?

Csodálom, hogy eddig senki nem említette? Valamit írjatok róla, ha valaki ismeri. Én eddigi tudásom szerint nagyon kevés hormont tartalmaz.
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#193) gyurc


gyurc
tag

Bővebben: link
parom kuldi, hogy hasznosak vannak, foleg az aljan..

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#194) tildy válasza gyurc (#193) üzenetére


tildy
nagyúr

hm, többen írtáka lyndinettet, nos beinsertelném amit találtam:
Lindynette 20, 30 drazsé (etinilösztradiol, gesztoden)

Javallat : Fogamzásgátlás.

Adagolás: Az adagolás első ciklusa során a menstruációs ciklus első napjától (pl. a menstruációs vérzés első napjától) a paciensnek naponta 1 db Lindynette drazsét kell szednie 21 egymást követő napon át. A soron következő doboz megkezdése a 7 napos alkalmazási szünet után, a 8. napon aktuális, akkor is, ha a megvonásos vérzés még tart.

Ellenjavallatok: terhesség, szív-érrendszeri vagy agyi érbetegségek, súlyos magasvérnyomás-betegség, súlyos májbetegség, ösztrogénre érzékeny daganatok, ismeretlen eredetű hüvelyi vérzés, porfíria, zsíranyagcsere zavarok, sarlósejtes vérszegénység, a készítmény összetevőivel szembeni túlérzékenység.

Mellékhatások: Túlérzékenység, émelygés, hányás, epekő-képződés, fejfájás, testsúlygyarapodás, emlőfájdalom, közti vérzés, trombózis, vérnyomás-emelkedés, hangulatváltozások, csökkent libido. Kontaktlencsét viselőkön szaruhártya-irritáció léphet fel.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#195) amargo válasza tildy (#194) üzenetére


amargo
addikt

Ilyesmiket a Gracialra is írtak, de ha ezt veszed figyelembe milyen gyógyszert szednél be?
Kb a placebónak is vannak mellékhatásai, ha sok emberre nem is, de egy cukrosnak biztos! Ezért írják okda, hogy kérdezzel meg kezelő orvosát. Ki mire érzékeny. Itt a Gracial:

Gracial tabletta (dezogesztrel, etinilösztradiol)

Javallat: Fogamzásgátlás.

Adagolás: A fogamzásgátlást elkezdő vagy más fogamzásgátló készítményről való áttéréskor a Gracial szedését egyaránt a menstruációs ciklus első napján kell elkezdeni. Huszonkét napon keresztül minden nap ugyanabban az időpontban 1-1 tablettát kell bevenni, majd 6 nap szünetet kell tartani. A hatnapos gyógyszermentes periódus letelte után kezdhető el az újabb csomag fogamzásgátló szedése.

Ellenjavallatok: terhesség, szív-érrendszeri vagy agyi érbetegségek, súlyos magasvérnyomás-betegség, súlyos májbetegség, ösztrogénre érzékeny daganatok, ismeretlen eredetű hüvelyi vérzés, porfíria, magas vér lipoprotein (koleszterin) szint, a készítmény összetevőivel szembeni túlérzékenység.

Mellékhatások: Émelygés, hányás, epekő-képződés, fejfájás, testsúlygyarapodás, emlőfájdalom, közti vérzés, trombózis, vérnyomás-emelkedés, hangulatváltozások, csökkent libido. Kontaktlencsét viselőkön szaruhártya-irritáció léphet fel.

szerk: most néztem csak meg.. szembe ötlő a hasonlóság.. a két gyogyi közt.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#196) tildy válasza amargo (#195) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem ezt akkor veszem figyelembe ha hasonló dologra szedett tabinál már előfordult olyan, ami benne van a mellékhatásokban:
A lindynette vagy mi a francnál a 4ből négy benne volt, sőt a gracialnál is.
Ezt a kettőt tuti nem próbálom ki:(

Sőt ha kontaktlencsés maradtam volna, akkor 5 lett volna.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#197) amargo válasza tildy (#196) üzenetére


amargo
addikt

Hmm a Gracial miben volt?
Érdekel!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#198) amargo válasza amargo (#197) üzenetére


amargo
addikt

Jahha értem!
Szerencsére nálunk egyik sincs. Leginkább ezért is gondoltam ajánlani fogom ide.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#199) Don Vittorio válasza gyurc (#181) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Debreceni urológust tudok ajánlani. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#200) Damage válasza tildy (#196) üzenetére


Damage
senior tag

Mindent beleírnak, ezek már bőven a szélsőségek, és a legtöbb embernél tünetmentes. Van egy nagyon átlagos gyógyszer, aminek a tájékoztatóján jót lehet mulatni, ugyanis a mellékhatásoknál van egy ilyen szöveg: ''hirtelen halál''. És ez egy vény nélkül kapható gyógyszeren, majd megpróbálom megkeresni. Ez kb olyan, mintha az autók használati útmutatójába benne lenne: ''karambol esetén a mellékhatások: törések, lészakadás, gyomor kifordulás, belső sérülések, végtag amputáció, foghullás, kóma stb-stb''. Kb az esélye is annyi, mint egy karambolnak, ha rendszeresen autózol. Mégis autózunk, mert a kockázat elenyésző.......és különben is....keress egy olyan gyógyszert, aminek nincs legalább egy olyan mellékhatása (igaz, hogy gyakorlatilag nem sok esélye, hogy jelentkezni fog a mellékhatás, egy átlagos egészséges ember esetében), ami idegesítő lenne. Pechedre benne vagy abban a nagyon kevés %-ban, akin minden mellékhatás jelentkezik......ez a legtöbb emberre nem igaz...Állítom veszélyesebb napi 2 órát sétálni Bp belvárosban, mint fogit szedni egy olyan Nőnek, akin jelentkeznek a mellékhatások. Komolyan ennyi erővel elzárhatná magát mindenki hermatikusan, és akkor nem lesz probléma....

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.