Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • cossie023

    csendes tag

    Üdv a hölgyeknek és az uraknak!

    Végre megvan a Samsung 830-as SSD a laptopomba. Hamarosan elérkezik a műtét ideje, mikor a Win7 rendszert átpakolom az SSD-re, hogy kicsit javuljon a sebesség, csökkenjen a fogyasztás. A sportszerű nehezítés az egészben, hogy a műtét egy Medion Akoya P7624-MD98920 típusú notesz gyomrában fogom végrehajtani. Megvásárlásánál egyik nyomós érv volt a plusz HDD hely a későbbi bővítésre, mivel már akkor tudtam, hogy egy SSD-re fog költözni a rendszer, a HDD meg marad az adatoknak. Csakhogy itt jön a bökkenő és kérem a fórum széles közönségének a segítségét....

    Olvasgatom az ajánlott irodalmakat, bejegyzéseket és blogokat, viszont eltanácstalanodtam. Ugyanis nem bírom kideríteni, hogy milyen vezérlő van a gépemben. A benne lévő két hely kiosztása is érdekes. Ha azt akarom, hogy az SSD legyen a rendszeré, akkor meg kell majd cserélni a HDD-t és az SSD-t, hogy a Samsung kerüljön az alacsonyabb számú portra?

    Szóval ha valakinek már volt tapasztalata egy ilyen művelettel kérem ne tartsa magában a tapasztalatát!

    Köszi a segítséget előre is!

    Üdv: cossie

    Ja igen ilyen gépről van szó, a cikk végén van egy kép a plusz HDD helyről:
    [link]

  • cossie023

    csendes tag

    Üdv Uraim újra!

    Gondoltam, hogy nem lesz ez egyszerű, miért is lenne... :(

    A laptopomban két vinyóhely van. 0-n volt a HDD, 1-sre raktam az SSD-t. BIOS-ban ellenőriztem, ACHI módban van mind a két csatoló. Win bekapcs, észreveszi, hogy mi került bele, feltelepíti, lemezkezelő látja az egész formázatlan, partícionálatlan meghajtót.
    Ezután Szjanos leírása alapján szépen a Macrium-al leklónoztam a win7-et a HDD-ről. Itt már kicsit furcsa volt a dolog, ugyanis 1 óra 11 perc kellett neki, mire mind a 96 gigát átpakolta az SSD-re. Azt hittem ez ennél gyorsabb lesz...
    Újraindítottam, átállítottam a boot sorrendet, hogy először az SSD-ről bootoljon. Nem jött össze neki, a rendszer szépen elindult, de nem az SSD-ről. Lemezkezelőben szépen látszik is, hogy az SSD ugyanazt az adatot tartalmazza, mint a vinyó. Laptop szétszed, egy hülye csavar jól megszívat, de végül is sikerül kivenni a HDD-t, SSD-t 0-ás portra raktam, elindítom a gépet. Elindul, Win felirat megjelenik, majd az, hogy asztal előkészítése. Ez jó 2 percig, majd egy sima kék háttér, jobb alsó sarokban egy A Windows ezen példánya nem eredeti felirat. Csakhogy ezt a géppel együtt kaptam egy recovery partícióból lehet előhalászni. A macrium-al átmásoltam a rejtett 100 megás partíciót és a teljes C-t. Mit csináltam rosszul?

    A gép egy Medion Akoya 7624-es laptop.

    köszi a segítséget előre is!

    Üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    válasz cossie023 #47798 üzenetére

    Visszaraktam a HDD-t a 0-ás helyre, az SSD-t kivettem. Egyszer elindult, minha mi sem történt volna, de kért egy újraindítást. Persze behalt a rendszer. Ezt szerettem volna elkerülni, hogy újrapakoljak mindent. Nem jött össze.. :-(

  • cossie023

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kérdésem lenne újból. A beépített recovery visszaállította a HDD-n a rendszert. Szóval jelenleg egy szűz Win7 van rajta, el is indul. Az SSD- ott csücsül a régi Win mindenestől, csak éppen ő az F meghajtóként látszódik. Tegnap szerintem azért omlott össze a rendszer, mivel automatikusan mindig a HDD kapta a C-t és amikor kézzel próbáltam átállítani az SSD-re ezt a meghajtó jelet, na akkor borult minden.

    Kérdésem az lenne, hogyan tudnék működő rendszert varázsolni az SSD-re? Mivel a telepítők mind a HDD-n vannak egy külön recovery partíción, ami látható, saját meghajtó jele is van. Az megoldás lenne, ha megpróbálnám ezt a partíciót is átmásolni az SSD-re és onnan megint egy szűz telepítést? Vagy van valami megoldás, hogy az átmásolt rendszert életre keltsem? Hiszen igazából elindult a win, csak azt írta ki, hogy nem eredeti. De lehetőség sem volt rá, hogy helyreállítsam, vagy megadjam a kódot, ami a laptop alján van.

    Köszi a választ előre is!

    Üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    válasz Fire/SOUL/CD #47831 üzenetére

    Szia!

    Köszi a segítséget. Sajna nem jött össze. A klónozott rendszer nem akart felállni semmi könyörgésre sem, mindig csak azt szajkózta magáról, hogy nem eredeti win. meguntam, újratelepítettem. Nem kicsit gyorsan ment fel rá! Macrium-al így csináltam egy mentést róla, most azt szépen kiírhatom DVD-re és már meg is van, hogy legközelebb hogyan hozzam vissza a sírból, ha valami nem jól működik.

    Viszont a sebessége tetszik. Megéri a pénzét, nem fogom kímélni, azért van, hogy gyors legyen. Majd 2 év múlva már úgyis túl kicsi lesz... :D

    Még egyszer köszönöm, remélem másnak jobban összejön az előtelepített rendszer átmozgatása. Sajna vannak buktatók :(

    üdv: cossie

Aktív témák

Hirdetés