Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- Meggyi001: Amire figyelned kell Párizsban is...
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: MárkaLánc
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Gurulunk, WAZE?!
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
Aktív témák
-
hito
nagyúr
Sziasztok! Elkélne egy kis segítség. Egy Raon Everun S60H UMPC-be szerettem volna egy miniPCIe-es SSD-t vásárolni. A gépet lehetett olyan kiszerelésbe kapni, hogy van benne egy 60GB-os 1.8"-os HDD és a miniPCIe bővítőhelyen pedig van egy 6GB-os SSD, rajta a rendszer.
Mivel nem olvastam kellőképpen utána, ügyesen vásároltam bele egy mSATA SSD-t amit nem tudok benne használni (valószínűleg azért, mert nem támogat mSATA-t, csak miniPCIe SSD-t), de még az is lehet, hogy én vagyok a béna és csak a BIOS-ban kéne beállítani valamit.
Az érdekes viszont az. hogy a nagy laptopomban (Acer 5720) sem tudom használni, pedig annak támogatnia kéne. Beledobtam a miniPCIe slotba és nem történik semmi. BIOS-t átállítottam IDE-re, de így se látja. Mit csinálok rosszul? Telepíteni kéne valami drivert? Létezik, hogy egyik eszközöm se támogatja az mSATA SSD-t? -
hito
nagyúr
Igen, köszönöm ezt olvastam, de nem értem miért ilyen híg fos CF kártyákkal történt a tesztelés. Itt valami botrány 4MB/s körüli volt a kártya tudása, míg pl. ezzel azért nem lehet annyira rossz, nem? 45/40MB/s 16GB-on már lehet alternatívája egy lassú HDD-nek szerintem. Vagy valami elkerüli a figyelmem?
-
hito
nagyúr
Sziasztok! Lehet, hogy durván ostoba lesz a kérdés, meglátjuk. Egy Archos 9 Tablet PC-be szeretném lecserélni a tetű lassú 4200rpm-es HDD-t (1.8" ZIF) valami gyorsabbra. SSD elég drága megoldás nekem. Láttam, hogy van aki CF kártyát használ átalakítóval. Ez mennyire lehet jó/áthidaló megoldás a lassú HDD és a drága SSD között? Windows normál HDD-ként látja ilyenkor a CF kártyát és bootolni is tud róla?
Előre is köszönöm!
-
hito
nagyúr
Azt valaki esetleg meg tudja mondani, hogy ZIF interfésznek mennyi a sebességkorlátja? Csak azért kérdezem, mert minél gyorsabb SSD-t szeretnék a notimba és találtam egy 64GB-os SLC SSD-t e-bayen, amire azt írja az eldó hogy 100/80 a sebessége, de a ZIF if visszafoghatja.
Olcsóbban meg kapok ettől nagyobb kapacitsú MLC SSD-t és ha nem tudja azt a sebességet úgyse kihasználni a gép, akkor meg minek a 100/80
Elég a 64/51 is 
-
hito
nagyúr
Tehát akkor ezek szerint érdemes beáldozni a 240GB-os tárhelyet, mert érezhetően gyorsabb lesz az OS SSD-vel. Akkor szerintem eszerint fogok cselekedni, mondjuk azért kényelmetlen lesz így első ránézésre a mobil rack...SSD-be meg egyenlőre megfizethetetlen (nekem) egy normális kapacitású (up to 128GB) háttértár.

-
hito
nagyúr
Köszönöm a hsz-t, tényleg nincs könnyű dolgom sajna. Igazából tényleg arra akarok rájönni, hogy ugyanannyi pénzért tud-e annyival többet nyújtani gyorsaságával az SSD, hogy beáldozzak majdnem 180GB tárhelyet a kedvéért (ugyanis ennyivel kisebb kapacitásban a 240GB-tól a 64GB-os, de az áruk azonos).
És ugye nekem a fő szempont a rendszergyorsulás lenne...Fájlátvitelre meg használnék akkor egy külső 1,8"-os vinyót. Ha jól emléxem az szerencsésebb is, hogy fizikailag külön van választva a két dolog (rendszerre az egyik és fájlműveletekre, letöltésre egy másik). -
hito
nagyúr
Én azt értettem, hogy a 240-es Toshiba gyorsabb mint a linketn található SSD. Szóval a két versenyló: 240GB 1,8" Toshiba HDD VS. 1,8" Kingspec 64GB SSD.
Előre is köszönöm

-
hito
nagyúr
Shteer...Te most azt mondod, hogy a Toshiba HDD nem sokkal, de gyorsabb egy SSD-től? Én ezt hámoztam ki a szavaidból. Én arra voltam kíváncsi, hogy tényleg annyival gyorsabb-e egy átlagos SSD. Erre kiderül, hogy az 1,8"-os Toshiba gyorsabb? Vagy én értek félre valamit csúnyán a szavaidból?

-
hito
nagyúr
Nekem senki nem válaszol???

-
hito
nagyúr
Sziasztok....esetleg szakmailag megalapozottan tudna valaki segíteni nekem a döntésben
Őszintén megvallva setét vagyok a témához és már napok óta vergődök a dolgon. Egy Vaio UMPC-be szeretnék tenni a mostani 1,8"-os Toshiba tetűlassú vinyó helyett egy másik Toshiba-t, vagy egy 64-es SSD-t. A mostani vinyó is 4200-őt pörög és sajna a másik Toshiba is. Ettől ugye még lehet jóval gyorsabb? Igazából a tárhely nem szempont (mondjuk a 240GB vonzó), inkább az a cél, hogy rendszer (XP) minél gyorsabban hasítson. Szóval ha valaki ért hozzá, megköszönném ha elárulná, hogy a két linken található háttértár közül melyikel járnék jobban
Mivel árban kb. ugyanaz, ezért tényleg az a fő szempont hogy melyiken dübörög jobban az XP. Előre is köszönöm
Aktív témák
- alza vélemények - tapasztalatok
- Háztartási gépek
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- iPhone topik
- Microsoft Rewards
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- EAFC 26
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- További aktív témák...
- ADATA Legend 710 512GB PCIe Gen3 X4 M2 NVMe / Beszámítás OK! / Akciós Ár!
- SK Hynix PC811 2TB PCI-E 4.0 x4 nvme SSD 7000/6500MB/s
- Micron 5200 ECO 480 GB 2,5 SATA Enterprise/Datacenter Server SSD
- Samsung PM9C1b 1TB M.2 PCIe Gen4 SSD! 7.100-6.700MB/s
- XPG GAMMIX S70 Blade 512GB NVMe Gen4 X4 PCIe SSD / Beszámítás OK!
- Honor 200 Lite / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- CÉGEK FIGYELEM!! iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - 27% ÁFA-S SZÁMLA Kártyafüggetlen, 100% Akksi
- Apple iPad mini 4 (A1538) 128GB Wi-Fi Asztroszürke
- PCIe 5.0/4.0/3.0 Riser kábelek 90-os hajlított csatlakozóval (220mm/300mm)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Nem vagyok egy mekgajver, inkabb nem allnek neki, gari egyebkent mar nincs. Valaki nagy tabla lila tehenesert nem szeretne megcsinalni? 

Elég a 64/51 is


