Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 19

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-03 13:27:39

LOGOUT.hu

FIFA 19 TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) Sanyyka válasza akooos (#13249) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Basszus tényleg?

Ez hogy lehet?

Ez kb. olyan, mint ha igazi meccsen a vezető csapat levonulna a pályáról és megkapná a 3 pontot.

(#13252) Darabokra


Darabokra
senior tag

mi értelme van megvenni a SIF Van Dijkot a sima helyett? ami igazán számítana, pl a stamina, összesen +1 a sima goldhoz képest. És mégis +200.

(#13253) Szigma70 válasza Sanyyka (#13251) üzenetére


Szigma70
addikt

De ha kilép, Ő is ,megkapja a vereséget, meg Te is

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#13254) szabyka95 válasza Sanyyka (#13251) üzenetére


szabyka95
őstag

de igy o kikap 3-0 ra, viszont te is. senki nem nyer

(#13255) MdewC válasza Algotis (#13244) üzenetére


MdewC
nagyúr

Ezen semmi nem segít. Semmilyen uninstall. Sajna.

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#13256) sz_abika válasza Tajték (#13219) üzenetére


sz_abika
addikt

Efelett elsiklottam - szóval Modric 4-1-2-1-2(2)ben tolt CAM majd LCM feladatokat és hát egyikben sem jeleskedett.
CAM nekem sokszor kerül helyzetbe, Modric mindent kihagyott amit kilehetett, skillpontokban mérhető károkat okozva ezzel. LCM-ben pedig a mostani boostolt Kokehoz képest alig jött fel támadásokkal, nagyon passzívvá vált a középpálya vele. Hozzáteszem basic chem és kispadról száll be, tehát lehet valamit boostolni a chemmel, de félek hogy nem fog sokat javulni a helyzet. A mostani csapatban sokkal többet jelentett, hogy Firmino ment STbe és Perisic meg jött CAMba és így már nem is akarok annyira Realmadrid irányába menni.

Hozzáteszem itt az icon SBCk körüli mizériák miatt rájöttem, hogy igazából Dani Alvest betudnám építeni mégis a csapatba, viszont RBként szerintem továbbra se a legjobb ajánlat. Kispadra való mindenes KP leginkább és oda meg luxus lenne egy 300kilós lap :D

PSN: xszabikax

(#13257) Digestive válasza Darabokra (#13252) üzenetére


Digestive
addikt

Ezért! Mert az SIF-nél megvan a 3 legfontosabb traits, amit egy CB kaphat és azért az a +80 in-game stats se mindegy. ;)

(#13258) Darabokra válasza Digestive (#13257) üzenetére


Darabokra
senior tag

ezek ilyen sokat számítanak? pl a mostani gameplay alatt, amikor minden meccsen kapok malacokat, számít?

(#13259) sz_abika válasza Digestive (#13257) üzenetére


sz_abika
addikt

De ezek a traitek eleve úgy születnek, hogy valamelyik ingame statból a traithez szükséges (hasraütök) megvan mindhármon a 85 és így jár a trait. Tehát szerintem sem ér annyit a 87es, de hozzáteszem ezt biztos azért mondom mert nekem a UC verzió van meg :D

PSN: xszabikax

(#13260) Digestive válasza Darabokra (#13258) üzenetére


Digestive
addikt

Akkor jászál silver csapattal ha úgy gondolod, h nem. :P A Solid Player traits ott van IF Yeddernél is. Na olyan is a csóka. Mindig megbízható a teljesítménye. Sokkal kevesebbet bakizik, mint akinél nincs ez meg. Szerintem a jó Traitsek sokkal fontosabbak, mint h gyorsabb legyen 8 egységgel, vagy jobban passzoljon 7el...

sz_abika

Amit te írsz az a Specialitiesnél van úgy tudtom szerint. A Traitsek nem a statokból adódnak.

[ Szerkesztve ]

(#13261) Darabokra válasza Digestive (#13260) üzenetére


Darabokra
senior tag

hát nem tudom, hogy jött ide a silver csapatos téma, csupán arról érdeklődtem, hogy megér-e ennyi felárat egy látszólag alig jobb lap, ennyi.

(#13262) #16514048 válasza Digestive (#13257) üzenetére


#16514048
törölt tag

A solid player, leadership és a CPU only long pass trait közül melyik kettőt érzed fontosnak? :))
(Amúgy ezeknek nem ugyanolyannak kéne lenniük egy játékos minden lapján?)

+80 ig stat meg semmi szerintem. Egy adott érték mondjuk 84 helyett 86-os, nem tudom ki hogy van vele, de én az ilyen különbségeket nem tudom érzékelni.

(#13263) Digestive válasza Darabokra (#13261) üzenetére


Digestive
addikt

Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, h mennyire gondolom én fontosnak. Nem akartam kötekedni, vagy ilyesmi! :R Hálát adok az égnek, h megtörtént a bann annál akinek nem mondjuk ki a nevét! :DDD Úgyh élvezzükk a nyugodt és harmonikus fórum varázsát! Peace ;)

(#13264) Fifaisshit válasza #16514048 (#13262) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Azért ilyet ne állíts hogy ezek a traitek és ig stat semmi:)
Mondjuk ha te nem érzed az más :)
Nyilván nem azért dragabb mert fekete lap és azért 80ig stat már igen jelentős :)
Komolyan mondom ezeket nem érzitek különbségnek nem is értem miért csodálkoztok a játékban egyes dolgokon :)

Nem ellened csak a hozzászólásodra a vélemény :)
Mindenkit szeretek ,kivéve azt a bizonyos embert akinek nem mondjuk ki e nevet :)

[ Szerkesztve ]

(#13265) #16514048 válasza Fifaisshit (#13264) üzenetére


#16514048
törölt tag

Tudod mit jelentenek ezek a trait-ek? Meg, hogy mi a IG stats? Mert nekem úgy jön le, hogy nem.

Én a számokban hiszek, van aki nem, tiszteletben tartom azt is. Ha te érzel külonbséget a két lap között, akkor azt jelenti, hogy utóbbi táborba tartozol, mert a statok közt alig van különbség. Csak akkor ne magyarázd, hogy milyen sokat jelent 80 IG stat, meg egy CPU AI only trait.

[ Szerkesztve ]

(#13266) Digestive válasza #16514048 (#13265) üzenetére


Digestive
addikt

Én pont nem a Long passerre gondoltam hanem a másik 2re, ami a sima lapnál nem szerepel. ;) Amúgy ha nem érzel semmi eltérést egy SIF és a sima lap között, akkor te TOTY vagy a TOTS lapok megjelenéséig csak sima arany csapattal játszol?

(#13267) LedyGyuszi válasza Fifaisshit (#13264) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

Voldemort? ;]

XONE: LedyGyusziHU

(#13268) Szigma70 válasza Digestive (#13257) üzenetére


Szigma70
addikt

A traitsek fontosak, de egy CB-nek nem ezek a legfontosabb traitsei sztem.

Egyébként igen, összességében egy játékoson ha van Solid Player, az fontos. Az egyik legjobb traits, ami idén eltünt, az az Ultimate Professional volt. Ilyen volt tavaly Blanc, Hamsik stb. Ezek a playerek mindenben képesek statok felett tolni. Idén ezt a traitset váltotta a Team player, ami valami hasonló.

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#13269) Darabokra válasza Szigma70 (#13268) üzenetére


Darabokra
senior tag

de a Team Player volt tavaly is nem?

(#13270) #16514048 válasza Digestive (#13266) üzenetére


#16514048
törölt tag

A másik kettő meg ugyanaz a kategória, mint a One club player, Selfish, Team Player stb.
UT-ben a "jó játékos" (mert itt ezt jelenti a solid) trait-et hogy kell elképzelni? Vagy a Leadership, ösztönzi a többieket, vagy mi? :)

Egyébként jól gondoltam, a sima lapján is ugyanazok a trait-ek vannak, csak a futbin nem írja: [link]

Szoktam venni speciális lapokat, ha megéri. Például egy 80-as Lozano, meg a 85-ös SIF között van annyi különbség, vagy mondjuk Mahrez, aki legutóbb +1 rating mellé +10 jumping, +13 stamina, +10 strength statokat kapott.

(#13268) Szigma70:

Erre csak annyit mondok, hogy az előző években, amikor még nem volt odaírva a Chip shot, Dives into tackles, Long shot taker és hasonlók mellé, hogy "CPU AI only", addig azoknak is hatalmas jelentőséget tulajdonítottak páran.

Az Ultimate Professional-t és Solid Player-t meg még definiálni se tudja senki, hogy konkrétan mit jelenthet a játékban, főleg UT-ben. De tuti rengeteget számít. :U

(#13271) MdewC


MdewC
nagyúr

Inkább azt mondja meg valaki, hogy mikor jön a következő prime ikon sbc??? :D

Srácok. A traitek azzal nem változnak, ha valaki IF lapot kap. Akkor az alap kártyán is kell lennie olyan traitnek.

Viszont ezek tényleg fontosak. Mármint ig.

Nálam ezek azok a traitek, amiket szeretek:

Long shot taker
Playmaker (lehet tavalyi)
Finesse shot
Outside foot shot
Crosser
Power header
Devines into tackles
Long throw
Kapuson 1 v 1
Speed dribbler
Technikal dribbler

Sztem ezeknek van olyan hatása, amit tényleg lehet érezni.

:R

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#13272) #16514048 válasza MdewC (#13271) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ebből is egy csomó CPU AI only. :U

Na de jól van, ti tudjátok.

(#13273) Szigma70 válasza #16514048 (#13270) üzenetére


Szigma70
addikt

Ott semmi se számít már lassan

[link]

[ Szerkesztve ]

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#13274) MdewC válasza #16514048 (#13272) üzenetére


MdewC
nagyúr

Most nem értelek.

Belém most kár volt belekötni, csak mert a többekkel nem értesz egyet.

Tisztában vagyok vele, hogy a "CPU only" az csak a gépre vonatkozik... De ez csak idén jött be. Ezek a traitek korábban is megvoltak és érezhetőek voltak egy adott játékoson. Idén is megvannak és ha nincs ott a CPU only, akkor van hatása.

Szóval nem értem most engem ebbe az eszme cserébe miért kevertél bele, én csak leírtam, hogy ha elérhető egy trait az adott játékoson (ezek közül amiket felsoroltam), akkor ezeknél érzek pluszt. Kvázi megerősítettem, amit mondasz. :D

Erre lehurrogsz.

Nevetséges.

;)

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#13275) #16514048 válasza MdewC (#13274) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én meg nem értem miért sértődsz meg, annyit mondtam, hogy ezekből sok CPU AI only. Eddig is az volt, csak nem volt odaírva.

(#13276) MdewC válasza #16514048 (#13275) üzenetére


MdewC
nagyúr

Nem megsértődtem, csak felcsesztem magam azon, hogy fölöslegesen okoskodsz, amikor melléd álltam.

Inkább értelmeznéd amit leírtam, többre mennénk.

F@szomat se érdeki a CPU AI only, szóba se hoztam. Nem is erről volt szó, vagy nem is erről ment a nagy eszmecsere.

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#13277) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Szerintem meg az számít, erős néger legyen bírja a végig a meccset a középpályán, ultra attackingon. Védő meg gyors legyen mert ha nem is tudok helyezkedni legalább utolérem, ja, a csatár is gyors legyen tudjak vele szaladni, meg az se baj ha jó a dribblingje, lőni nem kell nagyon úgyis csak a potya megy. Meg a mezem ROMA legyen mert az is sokat hozzá tud tenni. Én itt tartok jelenleg. :)

(#13278) #16514048 válasza MdewC (#13276) üzenetére


#16514048
törölt tag

De mi az, hogy okoskodok, meg én keverlek bele? :DDD Te szóltál hozzá a témához, gondoltam, akkor reagálhatok a te hsz-edre is...

Annyit mondtam, hogy ezekből sok CPU AI only. Eddig is az volt egyébként, csak nem volt odaírva.

De akkor tessék, további "okoskodás", mert sokaknak új és hasznos info lehet:

Olyan nincs, hogy ha nincs odaírva, ahogy AI only, akkor van hatása. Max a futbin nem írja oda, de FUT database-en meg lehet nézni, hogy ezek közül mindegyik csak CPU AI only, tehát nem érdemes ezek alapján játékost válsztani:

Chip Shot
Dives into tackles
Speed dribbler
Long passer
Playmaker
Long shot taker
Technical dribbler

Vicc ami itt megy néha. Konteókra, meg megérzésekre lehet alapozni, az teljesen rendben van, de amikor számokkal, meg hivatalos forrásokkal jön valaki és próbálja igazolni az ellenkezőjét, akkor azzal már baj van, meg megy a sértődés/felháborodás, kinek hogy tetszik

[ Szerkesztve ]

(#13279) Fifaisshit válasza #16514048 (#13265) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Nem tudom soha nem is tudtam :DD

Én meg azt mondom mindent nézni kell egy jatekosnal hiába van nagy ratingje meg szép statok ha kuka a lap :)
Idén szerintem fokozottan érvényes hogy kb mindent nézni kell a workratetol a WF én át mindent egy egy jatekosnal és ebbe a traitek is beletartoznak .....

Meg ugye az is megosztja az embereket számítanak e a chemek :)

De mondom nem lehurroglak mert nagyon hasznos tagja vagy a fórumnak csak ezzel nem ertek egyet jah meg múltkor a nagy chem vitánk :)

De igazából felesleges bármin is vitatkozni ebben megkövetlek :)
Hiszen kurvara mind1 a stat meg minden dolog ha az adott embernek nem fekszik a jatekos :)

[ Szerkesztve ]

(#13280) Szigma70 válasza MdewC (#13271) üzenetére


Szigma70
addikt

Pedig a guide szerint ezek közül sok, pld a Long shot, a Dives Into Takles, a Speed Dribler

ha nincs is odaírva, akkor is csak a AI irányított playereken megy.

Persze, csak ha lehet hinni itt bármiben is. Én a Fifa 20 ban hiszek. Hátha :R

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#13281) Fifaisshit válasza Szigma70 (#13280) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Én csak a palinkaban hiszek az Ujpestben és a pecaban:DD

Más kérdés h utóbbi kettő nem sok örömet okoz az utóbbi időben hogy higyjek benne:)

[ Szerkesztve ]

(#13282) Szigma70 válasza Fifaisshit (#13281) üzenetére


Szigma70
addikt

Én meg a plussz N-ben

Vágod? :D

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#13283) ShiberMonkey válasza Digestive (#13260) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Nee skacok.
Ezt jelenti a solid palyer stat:
 A player with this Trait has a reduced chance of getting injured when a collision occurs.

(#13284) #16514048 válasza Fifaisshit (#13279) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ekkor elmondom, lehet ez is új többeknek:
A base stats a kártyán szereplő statok összege
Az IG stats meg a részletes statoknak (positioning, finishing, stb) az összege.

Futbin-en a félkörívek szintén a részletes statoknak az összegei, csak Physical, Mental és Skill kategóriákra bontva.

Azért mondom, hogy nem ezeket kell nézni, mert Van Dijk-nak például benne van a +80 IG stat-ban a +3 Finishing, +4 Penalties, meg rengeteg olyan stat, aminek egy védőnél nincs jelentősége.

Meg chem lapoknál is azért nem ezeket kell nézni, mert azt nem mutatják, hogy olyan stat van-e boost-olva, amire az adott játékosnak az adott poszton szüksége van, és a játékstílusodról, taktikádról még nem is beszéltünk, mert azok is befolyásolhatják, hogy kire mit érdemes tenni.

(#13285) MdewC válasza #16514048 (#13278) üzenetére


MdewC
nagyúr

Szerintem mindenki tudja mire gondoltam és mire céloztam. ;)

(Felsoroltam azokat a traiteket amik évek óta (korábban is) megvoltak, nem azt mondtam hogy csak idei évben és csak megjegyeztem, hogy ezeknek éreztem a hatását. Nem azt írtam, hogy idén ezeket érzem, hanem amióta van fifa, csak ezeknek éreztem valaha hatását. Ilyen team player meg ultimate professional meg társai nem éreztem semmit, mert azt se tudtam mit kéne csinálniuk. Csak sajnos arról nem tehetek, ha valaki nem tud olvasni / értelmezni. Csak beképzelten írogatni.)

Nem mindig értek veled egyet, most igen és hangot is adtam neki. Kár volt. Kikerülheted akármivel a választ, további okosságokkal is, azt csinálsz, amit szeretnél. Mivel ignorálod amit valójában írtam csak azért, hogy neked legyen igazad, arra nem tudok mit mondani.

Okos vagy, ügyes vagy.

:R

(#13280) Szigma70: ide is írom akkor, hogy összességében írtam, hogy ezeknek éreztem hatását. Valaha.

Nem is értitek amit írtam...

:D

Ezt az egész CPU only dolgot nem is én hoztam fel. Erre megy az okoskodás, hogy idén ezeket nem is érezni? Ki a tököm beszélt erről? Én ilyet nem írtam!!!

Tudom, hogy ahol ott a CPU only azok ki lettek herélve. Nem erről volt szó!

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#13286) MdewC válasza #16514048 (#13284) üzenetére


MdewC
nagyúr

"Ekkor elmondom, lehet ez is új többeknek"

Te mikor lettél ekkora pro? :)

A játék is így megy?

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#13287) LedyGyuszi


LedyGyuszi
addikt


Azért néha örülök, hogy nem csak én tudok veszekedni... ;]

[ Szerkesztve ]

XONE: LedyGyusziHU

(#13288) #16514048 válasza MdewC (#13285) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én még mindig nem értem ezt a sértődést.

Trait-ekről volt szó, hogy melyiknek van értelme és miért. Leírtad, hogy szerinted miknek van hatása, én meg válaszoltam rá, hogy ezek közül sok CPU AI only, tehát azoknak biztos nincs.

Most ha ez neked okoskodás, akkor nem tudok vele mit kezdeni...

(#13286) MdewC :

:)

Nem, nem megy a játék, csak történetesen tudom mit jelent a "base stats" és az "IG stats" és elmagyaráztam valakinek, aki bevallottan nem értette eddig. És ha neki új info, akkor másnak is az lehet.

"Tudom, hogy ahol ott a CPU only azok ki lettek herélve."

Nem lettek kiherélve, ezek eddig is CPU only-k voltak, csak nem volt odaírva.

Jajj, bocsánat, megint elfelejtettem, hogy nem szabad kijavítani a téves infókat, elnézést az okoskodásért.

(#13289) Garsza


Garsza
veterán

Teljesen mind1 kin milyen trait van, kinek milyen statjai vannak. Úgyis a rendszer dönti el ép ki nyer, ki a jó player, ki lövi be a helyzetet ki tud szerelni. :K

Más:
Feljutottam DIV4 -be először. Eltartott egy ideig.
Hoztam két gólt.
Salah (ezt nagyon tudja) és Naingolan
Zola DP szögből Ezeket nagyon tudja a kis Olasz

(#13290) szabyka95 válasza Garsza (#13289) üzenetére


szabyka95
őstag

a statok es traitek alapjan. statisztikailag neymarral tobb finess megy be mint szalaival

(#13291) thebigK válasza LedyGyuszi (#13287) üzenetére


thebigK
addikt

:DDD

Urak megint a semmin veszekedtek. Inkabb menjen a rage ;]
Foni, most egy kicsit tulreagaltad sztem, legyen chill es vilagbeke :K :R

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#13292) Szigma70 válasza MdewC (#13285) üzenetére


Szigma70
addikt

Én értem amit írsz :DD

Hogy mikor lesz Ikon SBC :C

Ettől függetlenül, mély tisztelettel tudatom veled, mivel igen igen jó a szövegértésem, hogy vagy nagyon másnapos vagy, vagy megvan a menszeszed épp, de lehet akkor nem azt írtad, amit szerettél volna, mert bárhogy olvasom, bárhogy értelmezem, nem jön át más, mint hogy mikor jön az Ikon SBC :DD

Mondjuk ha nincs hatása az általad irányított playerre pld. a Long Shot tratitsnek, azt nem tudom, hogy lehet érezni , de én is érzem, mikor Manolas bebassza :C

És nem, nekem se megy a játék, de leszarom :D

[ Szerkesztve ]

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#13293) Digestive


Digestive
addikt

Hú srácok asszem nem kellett volna hozzászolnom ehhez a Van Dijk témához! Tököm se gondolta, h ebből megint lavina lesz... :DDD De akkor mi a lószart lehet ide írni??? :(

(#13294) LedyGyuszi válasza Digestive (#13293) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

Buzi SB, 3 pakkbol semmi, naponta milyen csapatom legyen, a vágy b játékos, jót nyitottam mikor adjam el és stb.. Válassz! :D

XONE: LedyGyusziHU

(#13295) thebigK válasza Digestive (#13293) üzenetére


thebigK
addikt

Ja hogy ez miattad van. Fasza, koszi :P :DDD

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#13296) Darabokra válasza Digestive (#13293) üzenetére


Darabokra
senior tag

én sem gondoltam erre, amikor feldobtam ezt a Van Dijkot megéri-e lecserélni témát. :U

(#13297) MdewC válasza #16514048 (#13288) üzenetére


MdewC
nagyúr

Szóval akkor tavaly Chiellini akinek megvolt a Dives into tackles vagy egy Son, akinek megvolt a long shot taker, azoknak nem volt hatása??? Öcsééém.... Hát akkor Giorgio mi alapján vetődött bele előre fejjel a szerelésekbe? Biztos csak behalucináltam ezeket akkor.

Mekkora nyomi amatőr vagyok... Hihetetlen. :K

:R

(#13292) Szigma70: Az lehet, hogy szarul fogalmaztam (előfordul velem ez van, sajnálom, itt mindenki legalább Petőfi szinten van rajtam kívül) és nem az jött át amit szerettem volna, de akkor is jobban esett volna, ha valakivel egyet értek, akkor nem még jobban kioktat, hanem leírja, hogy hé f@szfej, értem amit mondasz, csak szarul írtad le, fejezted ki magad másképp. De nem, egyszerűbb kioktatni valakit okoskodó stílusban. Mert az igazán menő.

:R

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#13298) akooos


akooos
veterán

Jöttök itt a traitekkel meg IG statokkal. Kit érdekel? Gabriel Jesus úgyis minden pozícióban ikon szint, addig ki alapoz statisztikákra?

(#13299) Szigma70 válasza Darabokra (#13296) üzenetére


Szigma70
addikt

De akkor megéri? :DD

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#13300) toxicjew válasza Digestive (#13293) üzenetére


toxicjew
addikt

Szar játék, azzal nem lőhetsz mellé ;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 19
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.