Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) dokee78 válasza gyuromoj (#1250) üzenetére


dokee78
félisten

Vegyük a térdfelhúzást,mert az az első szint hasra:
7. hétre jutottam el a 3x50-ig.
Max 2 percet pihenek és kicsit nyújtok közben.

(#1252) gyuromoj válasza dokee78 (#1251) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor nem izgulok, max. majd fokozatosan emelek az ismétlésszámon.
30-35-40-45-50
7 hétig az első lépést csináltad? Vagy közben ha valamelyik jobban ment, akkor azokból szintet léptél?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1253) Physicist03 válasza dokee78 (#1251) üzenetére


Physicist03
senior tag

3x50? Annál a gyakorlatnál nem 3x40 a haladó szint?

(#1250) gyuromoj: Nyugodtan pihenhetsz többet is, csak figyelj, hogy 5 percnél ne legyen több. Az az 1 perc semmi, nagyon kevés. Tapasztald ki, hogy mennyi idő kell a sorozatok közötti pihenőhöz. Én például 3 percet szoktam. Itt nem az a fő, hogy minél hamarabb lenyomd a gyakorlatokat. Ha nem pihensz eleget nem fogsz bírni haladni.

Szerk.: Addig kell csinálni egy adott szintet amíg el nem éred a haladó ismétlésszámot. Ha az első szintekből akár azonnal is menne, akkor is érdemes 3-4 hétig csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#1254) diamondface válasza gyuromoj (#1250) üzenetére


diamondface
tag

Nem is annyira a mennyiség, mint inkább a minőség fontos.
Ráérsz.
Egy hülye példa: ha csak mondjuk 3x10 megy valamiből tökéletes formában, akkor ne akarj belőle rögvest 3x20-at megcsinálni. Visszafele sűlhet el.
A különböző gyakorlatokban nem egyformán fejlődik az embör. Előfordul (durva példa, de van ilyen), hogy valaki az egylábas guggolást meg tudja csinálni, de a húzódzkodásnál még mindig a 2. szinten "szenved". Érted. :)

de sokan megelőztetek :)

[ Szerkesztve ]

(#1255) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Rendben, akkor lassú víz partot most szisztémát fogom követni. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1256) Dumas


Dumas
csendes tag

Csak velem szokott olyan lenni, hogy edzés után bűntudatom van? (Ez így hülyén hangzik, mielőtt röhögtök, olvassátok tovább :D) Szóval, edzés után mikor kezd elmúlni a fájdalmas érzés karomból/lábamból akárhonnan akkor rögtön úrrá lesz rajtam egyfajta bűntudat, hogy biztos tudtam volna még többet is, csak lusta voltam és inkább abba hagytam. Vagy csak én vagyok ilyen hülye? :P

Egyébként egy kis vicces (számomra új) felfedezés. Lábazni tudjátok mivel lehet jól?! Rollerrel!!! :D Nem viccelek, múltkor melóban sok PC-t kellett átpakolni A-ból B-be, és ehhez adtak egy csecse kis rollert. Na most mire végeztem konkrétan alig álltam a lábamon :) Nem tudom, hogy ez mennyire illik bele ezekbe az edzéstípusokba, de szerintem nem volt rossz. :)

(#1257) Physicist03 válasza Dumas (#1256) üzenetére


Physicist03
senior tag

Nem, mindig csak annyit csinálj amennyi még aránylag jól megy, nem szabad a teljes kimerülésig edzeni :N

(#1258) brownus válasza Physicist03 (#1257) üzenetére


brownus
veterán

az elején, de mondjuk egy félév-év eltelte után igen, kell néha a határainkat feszegetni!

torzó

[ Szerkesztve ]

(#1259) zsolthee válasza Dumas (#1256) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nem vagy hülye. :D
Az edzést inkább gyakorlásnak fogd fel és mindig maradjon erőtartalékod.
Így nem merülsz ki és sikeresebben végzed el a kitűzött feladatokat.
Ha a gyakorlatok befejeztével frissebbnek érzed magad, az a jó!
Elolvastam néhány könyvet a testsúlyos edzéssel kapcsolatban és alapvetően mindenhol megtalálhatóak voltak ezek az igazságok. És ezt én is megtapasztaltam. Érdemes megfogadni.
Ahogy előttem is írták: néha érdemes kipróbálni, hogy mit tudsz. De szerintem akkor sem a kell feltétlenül kifulladni.

(#1260) Deck


Deck
titán

Én most GTG módszerrel bővítettem az edzésem. Azt kell, hogy mondjam nagyon bejön ez a féle edzés módszer. :)

PS5

(#1261) Dumas válasza Deck (#1260) üzenetére


Dumas
csendes tag

Pontosan mi is ez a GTG módszer? :) Nekem nem ismerős.

(#1262) koshmar válasza Dumas (#1261) üzenetére


koshmar
őstag

Grease the groove.

Innentől Google a barátod. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1263) westcoastog


westcoastog
veterán

Na most már megy talajon is az L-tartás meg a plank talajon, majd ha kimegyek edzeni csináltatok róla képet. :D

(#1264) Deck válasza Dumas (#1261) üzenetére


Deck
titán

Olvasd el a Meztelen Harcos könyvet :)

PS5

(#1265) kk831228 válasza westcoastog (#1263) üzenetére


kk831228
addikt

Eddig nem ment? :B ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1266) westcoastog válasza kk831228 (#1265) üzenetére


westcoastog
veterán

nem. :D

(#1267) Dumas válasza Deck (#1264) üzenetére


Dumas
csendes tag

Megszerezve. :) Majd igyekszek rá időt is keríteni, hogy elolvassam. :P

Tibii91: Köszi, utánanézek! :)

(#1268) brownus


brownus
veterán

basszus, meghúztam a hátam, vagyis a gerinc oszlop melletti izmok fájnak a seggem felett :(

nemtom mi a szart csináltam, de rohadt bosszantó. most minden reggel nyújtok egy keveset, törzskörzéseket csinálok, plankelek, mindent csak óvatosan! esetleg van tanácsotok a számomra mivel mulaszthatnám el gyorsabban? vmi speciális erősítő/nyújtó gyakorlat? gondoltam arra is, hogy lehet begyulladt!?!? és veszek rá algofex fortét... (sajnos az sem segít, hogy ülő munkát végzek)

itt fáj, a sacrales résznél, legalul:

linkesítve

[ Szerkesztve ]

(#1269) brownus


brownus
veterán

egy ilyen volt nálam egy hétig és kurva jó dolog! SMR henger

most jött el az ideje, hogy én is beszerezzek egyet, ha kell valakinek róla egy ismertető, akkor belinkelek egy dp doksit.... bár segít a gugli is...

(#1270) Reaper válasza brownus (#1269) üzenetére


Reaper
őstag

Az SMR-rel csak óvatosan, ne terheld rá az egész súlyodat, amikor a derekadat dolgozod meg vele.
A hátadra meg én ezt javasolnám: inno rheuma forte
Sokáig kitart, jól be kell masszírozni, ha felszívódik akkor éget, de jót tesz. Nekem segített.

(#1271) Woodslave válasza Reaper (#1270) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jaja. alsó hátra/derékra nem ajánlott smre-ezni. Nekem pvc csőből van kemény, de faxa érzés.. MOnjduk tegnap az IT bandomat kicsit megnyomtam..

Lehet kéne egy külön SMR topic ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1272) diamondface válasza brownus (#1269) üzenetére


diamondface
tag

Edzés előtt és utána is érdemes az egész testet áthengerezni! Bemelegítésnél rengeteget számít!
Mindenki szerezzen, aki tud :)

(#1273) brownus válasza Reaper (#1270) üzenetére


brownus
veterán

ok, beszerzek egy ilyen krémet. délutánonként meg elmegyek úszni, hátúszás jó szokott lenni az ilyen problémákra.

(#1274) kk831228


kk831228
addikt

Tegnap benéztem egy "házi" edző teremben az egyik havernál. Mert a másik haver mindíg erőlteti hogy miért nem járok súlyzózni. Ahogy elnéztem az embereket nem is akarok ezután se. :N :) Itt csak izomtömeg van + lötyögős has + csöcs... :D Továbbra is maradok az itthoni edzésnél. :K Még csinálnom kell egy húzódzkodót a létra helyett, meg egy tolodzkodót és meg van oldva. Ne értse félre senki, nem akarom leszólni a súlyzósokat :N :R csak akiket láttam nem szálkás izomzatra mentek hanem csak tömegre. Nekem viszont nem tetszik a formátlan szálkátlan izomtömeg. Inkább legyen rajtam fele annyi tömeg de az formás és zsírmentes legyen... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1275) tatabánya válasza kk831228 (#1274) üzenetére


tatabánya
senior tag

nekem meg pont aza bajom, hogy el kezdett fájni a vállam és vissza kell térnem a saját súlyos edzéshez, pedig nagy akartam lenni, de nem bírják az ízületek :(

(#1276) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Jelentem derékig érő vízben megy a kézenállás 1 kézzel. :D

Viccet félretéve -12 kg 41 nap után úgy, hogy 1 darab vasat se emeltem meg. :R

(#1277) Dumas válasza Rabbitf_24 (#1276) üzenetére


Dumas
csendes tag

Grat hozzá! :) Remélem lassan én is elkezdek leadni pár kilót :) Egyébként, elkészült a házi TRX, tud valaki ajánlani oldalt ahol ahhoz tartozó edzésekről tudok vidit nézni? :) Vagy az is jó lenne, ha valaki tudna nekem mondani rá gyakorlatokat. :) Néztem párat, de érdekelne, hogy ki mit ajánl egy kezdőnek.

(#1278) Rabbitf_24 válasza Dumas (#1277) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

olvasd el a fegyencedzés c. könyvet, minden gyakorlat részletesen le van írva benne az alapoktól, fotókkal illusztrálva. Youtube meg tele van ilyen videkkel. :)

(#1279) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#1210) üzenetére


Apollo17hu
őstag

100 fekvő:

Végül mégis belevágtam az 5. hétbe. A 4.-hez képest túl nagy az ugrás, ezért nem is tudtam minden sorozatot végigcsinálni. Ezen a héten megismételtem az 5. hétre kiírt programot. Másfél hónapja kezdtem, ma kissé fáradtan, de 54 fekvőt tudtam megcsinálni, ami pont duplája a kezdeti felmérőnek (27 db).

Jövő héten megint ismétlem az 5. hetet, aztán ha jól ment, továbblépek a 6. hetinek a legkönnyebb verziójára.

Ha tudom tartani a tempót, akkor valamikor ősszel elérem a 100-at.

(#1280) aizen92 válasza Apollo17hu (#1279) üzenetére


aizen92
addikt

kitartást! én nagyon szurkolok! :)

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1281) dokee78


dokee78
félisten

Kell nyújtani a sorozatok között vagy nem?
Nyújtás időre megy?
Mert pl. úgy szoktam,hogy 10 ig számolok addig nyújtok.

[ Szerkesztve ]

(#1282) Wa2x_ válasza dokee78 (#1281) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ha nem akarsz csak pihenni, akkor lehet, de nem kötelező, ajánlott. Nincs idő megadva, magad szabályozd a pihenőidőt, de az mindig ugyan annyi legyen. Pl.: jó ez a 10-ig számolás, bár sztem kevés.

Most végeztem a könyvvel, igaz sok a rizsa, azt csak átfutottam. Ma neki is akarok állni az edzésnek.

Azt írta, kezdjük a kezdő szinttel, de az nekem "nevetséges", akkor mit javasoltok? :U Értem ezalatt azt, hogy a falnál fekvőt egész nap tudnám csinálni (persze most túlzok). Ha úgy hatásos, természetesen kezdem előröl (azzal)! :K

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1283) dokee78 válasza Wa2x_ (#1282) üzenetére


dokee78
félisten

1,5-2 percet pihenek.
ebből nyújtás a 10-ig számolás.

(#1284) Wa2x_ válasza dokee78 (#1283) üzenetére


Wa2x_
veterán

Az úgy teljesen jó, sztem!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1285) dokee78 válasza Wa2x_ (#1284) üzenetére


dokee78
félisten

(#1286) Wa2x_ válasza dokee78 (#1285) üzenetére


Wa2x_
veterán

Igen, jók - bár az illusztráló képeken nem túl motiváló az a faszi. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1287) dokee78


dokee78
félisten

na ezt facen linkelték:
Nyújtás.

(#1288) Ygg válasza Wa2x_ (#1282) üzenetére


Ygg
senior tag

Ha elolvasod majd részletesen is, megadja a választ.
Érdemes elkezdeni a kezdő szinttel, a gyakorlatok helyes technikájának begyakorlása és az ízületek erősítése végett.
Te edzett vagy, meg nem éppen kezdő ezen a téren, nem kell sokáig csinálni, egy 2-3 hét után érdemes továbblépni.
Addig is a helyedben nem az izomra, erőre összpontosítva csinálnám, hanem lassan a légzésre, a mozdulatra, helyes pozícióra, az ízületekre koncentrálva.
Teljesen más a dolog, mintha csak "pumpálsz", de ezt szerintem magadtól is tudod :).

(#1289) zsolthee válasza Wa2x_ (#1282) üzenetére


zsolthee
senior tag

Engem pont az általad "rizsa"-ként említett rész érdekelt a legjobban. :)
A "Miért?"-ekre és a "Hogyan?"-okra nagyon jól megadja a választ.
Ygg kolléga jól beszél! :K ;)
Képes voltam én a sima,klasszikus fekvőtámaszra ezért én is csak mosolyogtam amikor neki kezdtem a fal nyomkodásába...de nem sokáig. Éreztem, hogy kell az a két-három hét. Lehet, hogy Te sokkal edzettebb vagy, de a türelem itt nagyon kifizetődik. Január 1-től csinálom én is rendszeresen a programot heti 3-4 alkalommal de csak 2 hete váltottam a "női" (térdelős) fekvőtámaszról. Meg is lett az eredménye.

És itt megragadnám én is az alkalmat, hogy beszámoljak egyéni "rekordjaimról"
Az edzéssel képes lettem a kézenállást úgy kivitelezni, hogy nem lendületből dobom fel a lábamat, hanem békapózból a törzsem emelésével jutok el a célig. Ez még engem is megdöbbentet, mert a vállam a konditermes súlyzózások miatt nagyon fájt korábban. Ez a gyakorlat pedig igen csak igénybe veszi az előbb említett testrészt.
Másik pedig a hasazás. Amennyire nem szerettem, most az egyik kedvencem lett.
Amikor nincs gyakorló nap, csak úgy lenyomok 2x6 teljes húzódzkodást úgy, hogy a nyújtott lábam derékszöget (vagy még kisebbett) zár be a törzsemmel.
Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de én arra számítottam, hogy elmegy a kedvem a egésztől fél év után a monotonitás miatt. De ahogy egyre jobban fejlődök azt veszem észre, hogy már képes vagyok valamire. És számomra ez az ami nagy motivációt ad. Az erő úgy mond csak másodlagos. Amit annak segítségével tudok elvégezni, az nagyon tetszik. És egyre jobban élvezem. :)) Sajnos nem vagyok annyira megszállott mind egy-két figura akit akit a net-en láthatunk, de úgy érzem ezt még évekig tudom/fogom csinálni mert végre van eredménye...még ha kevés is...de nekem ez most épp elég.

dokee78
A nyújtáshoz a Fegyencedzés 2. nagyon jó szerintem. A hidat, L-tartást és törzsfordítást említi mint
"3-as befutó"-t. Ha rásegítéssel és nem önálló erőből nyújtod meg az adott részt az - néhány kivételes esetet leszámítva - legtöbbször nem túl szerencsés, hosszú távon nem egészséges.

(#1290) Hangm4n


Hangm4n
tag

(#1291) Ygg válasza zsolthee (#1289) üzenetére


Ygg
senior tag

Közben picit már beszélgettünk Wa2x_ mesterrel.

Ezek már szép eredmények kézenállásban meg húzódzkodásnál:R !

Most láttam, jelent meg egy újabb könyv, direkt edzéstervekkel.
Szerintem megveszem.

A nyújtást meg nem érdemes széttépés módra csinálni, mert lehet, hogy 10 évig király laza leszel,
de öregkorodban meg -egyik edzőm kifejezésével élve- olyanok lesznek az ízületeid, mint egy nyúlós rántott sajt.
Ha fokozatosan nyomod, akkor meg akár 65-ben is kemény leszel, mint a vidia :).

(#1292) Wa2x_ válasza zsolthee (#1289) üzenetére


Wa2x_
veterán

Már tiszta minden, a "rizsa" alatt a történeti részt értettem, mert arról már olvastam és igen bő lére volt/van eresztve. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1293) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Hivatalosan is megcsináltam az első edzést, már arra rá is jöttem, hogy inkább 6 és 8 között fogok edzeni, viszont a gyakorlatok nagyok hatásosak valóban, még az alapok is. Igaz középhaladóval kezdtem.

Kérdés: A székes térdfelhúzásnál ti mit használtatok? Próbáltam normál és görgős irodai széket, de sokszor előredőltem. ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1294) Bóti válasza Bóti (#520) üzenetére


Bóti
senior tag

Sziasztok újra! :)

Arra a posztra válaszoltam, amikor feltettem a kérdést, hogy mit, hogy, merre. Beszereztem a könyvet, elolvastam (tényleg sok a púder az elején :D), nem végig, csak amíg nekem kellett, aztán elkezdtem edzeni kb május legelején. Húzódzkodást végülisbajtókerettel oldottam meg, addig hátradőlök amíg tudok, a lábam annyira előre rakom, hogy még épp ne essek el, és húzom magam.
Iszonyatosan hatékony ez az edzés. :D
Sokkal erősebb vagyok, és olyan izmaim jelentek meg, amiről nem is tudtam, hogy vannak.. :D Heti 4x edzek, még csak a második szinten vagyok, 2x15-ös sorozatokkal, de már így is brutális a fejlődés (persze nyilván magamhoz képest). Megjelent a mellizmom, a hasamon kezd kirajzolódni a "six pack".. :DD
Munkahelyemen azokat a 20 kilós dobozokat, amiket eddig két kézzel vittem, most egy kézzel emelgetem.
Arányosan növekszik az izomzatom, épp úgy a hátam, a karom, a vállaim, mint a lábam.. Egyedül a fekvőnél vagyok előrébb picit, azokból "normálisat" csinálok.
Szóval köszönöm mindenkinek, aki segített, és mindenkinek ajánlom, aki elkezdi, és sok siket nekik. :)
Ui.: Nekem az volt a célom ezzel, amit a könyv ís ír: ha rám néz valaki, azt sugalljam, hogy "meg se próbáld". Persze még most sem vagyok drabális állat, de valahogy a beszólogatások kikoptak.. :D
Ui2: Bocs a hosszúra sikerült posztért!

(#1295) Physicist03 válasza Wa2x_ (#1293) üzenetére


Physicist03
senior tag

Én pédául egy alacsony asztalon (45 cm magas) csináltam. Érdemes minél stabilabb tárgyat választani és ami a fő, lehetőleg ne legyen párnázott!

[ Szerkesztve ]

(#1296) Wa2x_ válasza Physicist03 (#1295) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi, közben találtam egy stabilabb széket. :)

(#1297) Ygg: Köszi!

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1297) Ygg válasza Wa2x_ (#1296) üzenetére


Ygg
senior tag

Én anno ágyon csináltam.

Gratulálok az első edzéshez :)!

Neked is az eredményekhez, Bóti !

(#1298) dokee78 válasza Wa2x_ (#1293) üzenetére


dokee78
félisten

Reggel 6 és 8?
Miért pont akkor?

(#1299) Bóti válasza Ygg (#1297) üzenetére


Bóti
senior tag

:R Köszi!

(#1300) Wa2x_ válasza dokee78 (#1298) üzenetére


Wa2x_
veterán

Este 6-8 között, amúgy az edzés egy adott napon belül a reggeli, ill. esti órákban tud a leghatékonyabb lenni.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.