Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) hoffman_


hoffman_
nagyúr

proenzit nem javasolta nekem két doki sem. az egyik gool port ajánlott, a másik egy kombót, amire sajnos pontosan nem emlékszem már. a lényeg ugyanaz, van pár fő hatóanyag, glükozamin, msm, kondroitin, amik ha vannak benne bőven, akkor elvileg sínen vagy. hogy melyik a tuti? passz, az összes orvos mást mond.

én pénzhiány miatt nem álltam rá semmire(tudom, egészség a legfontosabb...), a fent említett dupla kombó lett volna a legjobb, de az olyan 9-10k lett volna azt hiszem 1 vagy 2 havonta.

amit egyedül találtam, és eddig a legszimpatikusabb, az a flexiwell.

de spammer se mond hülyeséget, ott kezdtem el nézelődni én is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#252) westcoastog válasza spammer (#250) üzenetére


westcoastog
veterán

Scitec joint-x et szedtem, de nem folytattam mert hát pénzem nem volt rá tovább, de ha úgy van akkor lehetne még venni, most perpillanat van pénzem, meg kitudja később is lehet, bár még nézelődök a patikai dolgok között is.

[ Szerkesztve ]

(#253) spammer válasza hoffman_ (#251) üzenetére


spammer
veterán

Amit linkeltél, annál 4 tabi 1 adag, vagyis napi 4 tabival nézve 2 hétig sem elég. Persze ha kevesebbet szedsz, tovább elég, de úgy az adagok is kisebbek. Tehát összehasonlításnál mindig figyeljétek, hogy oké, hogy több hatóanyag van benne a táblázat szerint, de azt is figyelni kell, hogy hány tabira vonatkozik. Ennek fényében hasonlítsátok össze egymással őket. Egyébként ja, sajnos elég drága cuccok :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#254) westcoastog válasza spammer (#253) üzenetére


westcoastog
veterán

Joint x ilyen szempontokból jó?
Úgy emlékszem napi 2-t szedtem.

(#255) hoffman_ válasza spammer (#253) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, ez teljesen korrekt észrevétel. nem írtam oda, én ezt felezett adagokkal számoltam, úgy egy havi tabi egy doboz.

peak mega a-z-t is 8 tabi helyett 3-al szedtem, megnéztem, az ajánlásokat, meg hogy így mennyit viszek be, ideálisnak tűnt. más kérdés, hogy semmi se változott, elkezdtem szedni, és 1 hét múlva beteg lettem :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#256) spammer válasza westcoastog (#254) üzenetére


spammer
veterán

Használt neked? Akkor jó ;] Amúgy alap ízületvédő, a 3 cucc benne van, aztán ennyi. De ár/értékben, megelőzésre nem rossz szerintem. Viszont vannak még hasonlók, múltkor a Tested Joint Helpet néztem, ennél napi 2-t írnak, de így is 60 napra elég, ami ugye 2 hónapos kúra. Viszont személyes tapasztalatom nincs vele, nem vettem még, de a hatóanyagok ugyanazok, szóval... Egyébként biztos találni még más hasonló ár/érték arányút, érdemes utánanézni.

(#255) hoffman_: Nem tudom, abban mennyi a C vitamin, de C-t érdemes külön venni. A legolcsóbb por formában, builderen is van fél kilós kiszerelésben, az meg több, mint 1 évig elég kb. :) Hátránya, hogy nem annyira kényelmes, mint 1 tabit bekapni, de ha beleszórod 1 ásványvizes palackba 1 grammot, akkor folyamatos a beviteled, ami C vitaminnál előny, mert vízben oldódó vitamin, és egyszerre egy nagyobb adag (1000 mg tabis) nagyobb eséllyel végzi a WC-ben, mintha fokozatosan vinnéd be (palackból iszogatva) :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#257) westcoastog válasza spammer (#256) üzenetére


westcoastog
veterán

1 dobozzal használtam el eddig, nem tudok nagy változásokról beszámolni. :)

(#258) hoffman_ válasza spammer (#256) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jaja, c-ből a porral nincs semmi bajom nekem sem, jól leírtad az előnyét. most nem szedek semmit, van még vagy 30 tabi mega a-z, azt eszegetem, ha úgy tartja kedvem, napi 1-2t, meg kajálom a gyümölcsöt és fokhagymát magamhoz képest jól. eddig jó. de c-vitamint külön lehet kéne kerítenem.

viszont recsegek még mindig, pedig fél éve nem edzek már, szóval ízületre valamit kéne néznem már tényleg.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#259) #57919488 válasza hoffman_ (#236) üzenetére


#57919488
törölt tag

A könyveket elolvastam már régebben de mint a gyurmás könyvekben/magazinokban itt sem értek mindenben teljesen egyet :)
A topicban tényleg nincs nagy élet sajnos.

(#260) hoffman_ válasza #57919488 (#259) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én a könyveket nem szeretem, az első megvan, elkezdtem, de nem fejeztem be, nem bírtam a wade úr stílusát. én se szeretem a kondit, de emiatt nem fikázom úton-útfélen. a mozgásokkal alapvetően nincs bajom. te mit nem komáztál?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#261) aram01


aram01
nagyúr

srácok
érdemes úgy elkezdeni hogy én csak némi hájat szeretnék leadni a hasamról, és nem a "falúkirálya" akarok lenni?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#262) hoffman_ válasza aram01 (#261) üzenetére


hoffman_
nagyúr

érdemesnek érdemes, de a fogyáshoz nem ez a legtutibb módszer, ahhoz valami intenzívebb, inkább cross fit, vagy kettlebell. de persze ez is le tudja kapni a dolgokat, csak nem a legcélszerűbb.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#263) aram01 válasza hoffman_ (#262) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem a lényeg: ne kelljen terembe mennem (nem vonzanak az izmos izzadt manusok), ne kelljen beruháznom rá sok loveszt, akkor csináljam amikor energiám/kedvem van hozzá

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#264) #57919488 válasza hoffman_ (#260) üzenetére


#57919488
törölt tag

Én szeretem a konditermet is de a könyv nagyon csőlátásban megy egy másik irányba és ez már néha erőltetett volt nekem.
A legnagyobb gondot a konditerem kiváltásával kapcsolatban éreztem mert a Calisthenics-nek nem ez a célja és ezzel szerintem az írón kívül mindenki tisztában van :DDD
Ezen túltettem magam és nem bántam meg mert azért voltak jó dolgok a könyv(ek)ben.
Pavel Tsatsouline írásában is véltem néha egy kis túlzást de összességében jobbnak találtam mint a Fegyencedzést.

aram01:
Érdemes :K de ha a fogyás a cél akkor ne csak akkor csináld mikor kedved vagy energiád van hozzá hanem edzésterv alapján mert különben el fog maradni (tuti mert ezen a ponton a legnehezebb túltenni magát mindenkinek szvsz).

[ Szerkesztve ]

(#265) hoffman_ válasza #57919488 (#264) üzenetére


hoffman_
nagyúr

na, akkor pontosan ugyanarra gondoltunk. :)

aram01:

cross fit sajnos pénzigényesebb dolog, azt nem tudod olyan egyszerűen csak maszekban csinálni. de folyamatos lépcsőkkel a fegyencedzés kombinálva bringázással, de még inkább futással, meg fogja hozni az eredményt - csak elég lassú lesz a folyamat. cserébe tartós is.

viszont ha csak akkor állsz neki, ha energiád és kedved van, akkor felejtheted a folyamatos fejlődést, nem lesz változás, ez el fog keseríteni, és vágod a kukába az egészet. minden nap kell csinálni. ha nincs rá napi 30 perce az embernek, akkor csináljon, annyi minimum rá kell hogy legyen szánva, és nem is sok a napi 720 percből.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#266) dokee78


dokee78
félisten

Eddig csak a fegyenc edzés van meg,de abban nem találok hasizom gyakorlatokat vagy csak én nem találom?

(#267) aram01 válasza hoffman_ (#265) üzenetére


aram01
nagyúr

értem, nekem az kell hogy szép lassan lekopjon rólam a felesleg

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#268) westcoastog válasza aram01 (#263) üzenetére


westcoastog
veterán

Valami kardio? futás/bringázás?

(#266) dokee78
183. oldaltól.

[ Szerkesztve ]

(#269) hoffman_ válasza dokee78 (#266) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hasra ez pl elég jó gyakorlat, oda-vissza is van, lentről és fentről indítva, 10-es lépcsőkben. könyvet nem forgatom annyira :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#270) koshmar válasza aram01 (#267) üzenetére


koshmar
őstag

Biciklizés.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#271) aram01 válasza koshmar (#270) üzenetére


aram01
nagyúr

mostanában nyomok szinte napi szinten jó pár km-ert, de azt vettem észre hogy csak a combjaim durrannak be és annyi, szerintem nem ez lesz a jó megoldás.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#272) hoffman_ válasza aram01 (#271) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az sem annyira egyszerű, mint amilyennek tűnik sajnos :D megfelelő tempó és pedálfordulat kell, amivel tudsz tartani egy bizonyos pulzusszámot, csak egy adott régióban lesz meg a kívánt kardió jellegű hatás és zsírégetés.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#273) koshmar válasza aram01 (#271) üzenetére


koshmar
őstag

Ha nem mész minimum 30-40 percet, akkor zsírégetés sem lesz.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#274) #57919488 válasza dokee78 (#266) üzenetére


#57919488
törölt tag

A Meztelen Harcos-ban szerintem jobban elmagyarázza az író a has szerepét és a gyakorlatok lényegét.
Mondjuk ezen a ponton is eltér a Fegyencedzéstől :DDD

(#275) aram01 válasza koshmar (#273) üzenetére


aram01
nagyúr

max félóra eddig a rekord, több nem megy mert lefordulok a vasról és ott halok meg :D

(#272) hoffman_ : na akkor meg főleg felejtős lesz :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#276) hoffman_ válasza #57919488 (#274) üzenetére


hoffman_
nagyúr

asszem utánanézek annak a könyvnek, lehet érdemes lenne elolvassam.

az én bajom az, hogy a komolyabb gyakorlatok kivitelezését nem tudom megoldani, mert oké, van könyv, de az nem az igazi. egy szabályos kippinget például megmutathatna egy profi tag, mert én csak bénázom.

aram:

nem annyira csunya, mint ahogy hangzik. egyszer kell megkeresni azt a tartományt, és utána csak tekerni szépen, fél órának is lenne hatása, bár az tényleg csak a beugró.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#277) koshmar válasza aram01 (#275) üzenetére


koshmar
őstag

Hát igen. Én már nagyon hosszú ideje csinálom, úgyhogy 1-1,5 órát is tudok menni megállás nélkül.

Tényleg nem tudsz menni 40-50 percet? (nem kötekedésből).

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#278) xLt`


xLt`
tag

Valaki pls help erre a kérdésre.

Köszöntem :)

(#279) dokee78 válasza #57919488 (#274) üzenetére


dokee78
félisten

El kell ezeket kezdenem.
Régebben jártam edzőterembe,de szerintem nincs meg az alkatom vagy nem jól csináltam,mert nem láttam hatását.

Pénzem sem igazán van edző termekre.
És jött egy kis felesleg is a hasamra sajnos.

(#280) hoffman_ válasza xLt` (#278) üzenetére


hoffman_
nagyúr

meg, de ne ilyet vegyél, hanem inkább olyat, amin tudsz tolódzkodni is. hosszútávon sokkal jobban fogod értékelni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#281) aram01 válasza koshmar (#277) üzenetére


aram01
nagyúr

(#276) hoffman_ :
vicc de csak most "tanulok" bringázni, kocsival mentem eddig wc-re is, tényleg megfog a félóra egyenesben, ha meg domb is van akkor percek alatt végem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#282) koshmar válasza aram01 (#281) üzenetére


koshmar
őstag

Ilyen 20-30 percekkel az erőnléted növelheted, meg izmost is építhetsz, de fogyásra tényleg nem elég.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#283) hoffman_ válasza aram01 (#281) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jaaa, hogy csak ez a baj! ugyan már, hát akkor nincs gáz :) csak adj neki időt. ha rendszeresen rászánod azt az időt, akkor hamar gyerekjáték lesz az a 30 perc. ne az legyen a cél, hogy a lelket is kihajtsd a bringából meg magadból. az egyenletes haladós tempó legyen a cél, és próbálj a távra koncentrálni. itt észrevehetően hamar fog jönni a javulás.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#284) koshmar válasza hoffman_ (#283) üzenetére


koshmar
őstag

Egyetértek. Velem volt már úgy, hogy minimum egy órát akartam menni, de valamiért még az elején embertelenül kipörgettem magam... utána annyira gyenge lettem, hogy haza kellett menjek pihenni.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#285) Coccolino_O válasza aram01 (#261) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az kiszámolt étrend nélkül nem fog menni. Vagy mindenhonnan fogysz, vagy sehogy.

(#286) xLt` válasza hoffman_ (#280) üzenetére


xLt`
tag

mint pl ez?
nekem eleve vérszegénynek tűnik a 20 cm magasság.
attól félek eleve, hogy kihúzza a falból a tiplit egy idő után. bár őszínténszólva még nem láttam ilyet élőben.

(#287) #57919488 válasza dokee78 (#279) üzenetére


#57919488
törölt tag

Amúgy a hasazásnak nincs köze ahhoz, hogy pont a hasról fog lemenni a felesleg :N
A nagyobb izomcsoportokra kell rámenni (láb, hát, mell) és akkor fog a hasról is lemenni.
Legalábbis nekem csak így ment :B

szerk:
(#288) aram01:
Háhh :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#288) aram01


aram01
nagyúr

értem, akkor lehet hagyom és puffadok tovább ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#289) Coccolino_O válasza aram01 (#288) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ne hagyd, de attól nem fogsz fogyni, hogy naponta fél órát biciklizel és a táplálkozásra meg nem figyelsz oda.

(#290) hoffman_ válasza xLt` (#286) üzenetére


hoffman_
nagyúr

pontosan erre gondoltam. az a 20 centi nem kevés belevered a falba 10-es átmérőjű adott falhoz való csavarral, mondjuk 8-10 centi mélyen, és az életben nem fog kijönni.

a medvének igaza van, a kajára nem árt odafigyelni. ha nagyon sokat és/vagy komolyabban sportolsz, akkor azért kell rá figyelni, hogy a határon maradj, amugy olyan igénybevétel mellett férne bele az, hogy sokat ehess. a szinten tartó mozgás mellett nem szabad ámítani magunkat azzal, hogy mozgok, tehát ehetek, mert nem lesz eredmény.

nem feltétlen kell diétázni amúgy, meg ilyen-olyan kaját enni specifikusan, az is jó kezdésnek, hogy nem eszel mindig mindent, hanem tartod mértékkel a napi 3 étkezést.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#291) westcoastog válasza aram01 (#288) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát annak sok értelme lenne. :D

(#292) dokee78 válasza #57919488 (#287) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi vártam a választ.
Ezt meg sem gondoltam.
Viszont nem kevés kezdőknek az a heti 2-3 edzés nap?

(#293) Apollo17hu válasza aram01 (#288) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Futnod kéne a kerékpár mellett. Vagyis ha annyira nincs kondid, akkor először csak tempós gyaloglás. Erősítésnek nincs sok értelme, tüdő nélkül pedig az sem megy. Nézz be a futós topikba, tomcicának egész jó edzséstervei vannak.

(#294) aram01


aram01
nagyúr

na alszom erre a dologra egyet

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#295) koshmar válasza aram01 (#294) üzenetére


koshmar
őstag

Előtte azért egyél egy jót. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#296) #57919488 válasza dokee78 (#292) üzenetére


#57919488
törölt tag

Kezdetben pár hétig elég lesz szerintem. Az izületeknek is meg kell szokni majd a dolgot ha nagyon nem terhelted őket meg az se gond ha izomláz se fog visszatartani.

(#297) dokee78 válasza #57919488 (#296) üzenetére


dokee78
félisten

Köszönöm, a helpet.

(#298) kmagor


kmagor
csendes tag

Várom a hétvégét lesz futás streetworkout és fegyec is :D :C

(#299) #57919488 válasza kmagor (#298) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hát jó lenne mert nekem már nagyon elegem van a "snow"workout-ból :DDD :(((

(#300) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Én next héten kezdtem el megint a fegyencet. 2 hetet kihagytam síelés miatt. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.