Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#701) rollins válasza gaben (#700) üzenetére


rollins
őstag

Amíg nem jön Vladi és majd jól kijavít :) : lehet hogy uid=0 az a root azonosítója, nem? vagy ezt így kell? (de még selinux is közbeszólhat)

(#702) Vladi válasza gaben (#700) üzenetére


Vladi
nagyúr

Naszóval!

Usb drivernek nem ez az adekvát működése. Ennek automatikusan kellene csatolódni.
(Most kiakadok: vazzz 5.jére kérdem mi van a nyüves automounttal????)
Mi történik, ha egy sima cd-t vagy dvd beteszel? Vagy egy usb pendrivot?
Annak automatikusan meg kelle jelennie a /media/valami könyvtárban.

Ami szerintem gond lehet:
1. valami gebasz van a fájlrendszerével. -> formázd meg. Az nem árthat. ;)
2. Elállítottad az autot. Nézd meg hogy van beállítva a Rendszer - beállítások -
hardver - cserélhető meghajtók
3. Nem fut a ConsoleKit szolgáltatás. Okozott már meglepetést.

mount:
ugye aki felcsatolja az eszközt, csak az csatolhatja le. ha ez a root akkor az.
A jogosultságok az írás olvasás végrehajtást szabályozzák. Semmi közük a fel/lecsatoláshoz.

Ha júzerként akarsz valamit fel/lecsatolni akkor a users opció kell az fstabba.
Erről irodalmat már linkeltem. Tessék elolvasni és értelmezni. Magyarul van. ;)
http://wiki.hup.hu/index.php/Fstab

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#703) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

7végén próbáltam Fedora 7-et felrakni, partícionálásnál elakadtam. Azt láttam, hogy a SATA-s HDD-t drivemapperen keresztül éri el, viszont "not enough free space for /" problémával megáll a partícionálás (érdekességképpen: pclinuxos2007 is drivemapperen keresztül kezeli, ott sem tudtam partícionálni, Ubuntu alatt igen, SCSI-snak ismeri fel s lemezt). Még egy info: a HDD-n van 70 gigányi szabad terület, de az egészet nem akarom a Fedora-nak adni...

Van vkinek 5lete, mit lehet tenni?

https://www.coreinfinity.tech

(#704) gaben válasza Vladi (#702) üzenetére


gaben
aktív tag

A formázás+fstab javítása megoldotta a problémát.Köszi!

(#705) Vladi válasza sh4d0w (#703) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hello!

Kéne még pár info a winyódról. Hány és milyen partíció van rajta?
Mennyi helyre próbáltad telepíteni és a telepítőben melyik lehetőséget választottad?

Legyegyszerűbb, ha előre elkészítesz annyi partíciót/területet amennyit neki szánsz, és custom layouttal csak beállítod a csatolási pontokat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#706) sh4d0w válasza Vladi (#705) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megfordult a fejemben ez is.

Egyébként az infók: Seagate 7200.7 (120 GB).
Partíciók:

- 4 GB NTFS
- 1 GB Linux swap
- 10 GB ext3 (Ubuntu /)
- 30 GB ext3 (Ubuntu /home)

Többi szabad, nagyjából 68 GB. Telepítés során a custom layout-tal próbálkoztam és 10 gigát akartam adni a / filerendszernek. Még az is furi volt, hogy a PATA-s HDD-ről tudomást sem vett a Fedora, mintha nem is létezne.

https://www.coreinfinity.tech

(#707) rokefeller válasza sh4d0w (#706) üzenetére


rokefeller
senior tag

tudomást vesz róla, csak fedora 7 óta egységesen hda,hdb... helyett sda,sdb... grubban marad a hd0... elvileg az installer partícionálójában simán fel kell tudni használni a szabad helyet, saját kiosztást készíteni, vagy ahogy vladi említette, gparteddel előkészíteni a partíciókat.

A télapó nem a régi már...

(#708) sh4d0w válasza rokefeller (#707) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Natehát: csak a SATA-s vinyó látszott partícionáláskor, semmi más. Sem hda, sem sda, sem semmi egyéb.

https://www.coreinfinity.tech

(#709) rokefeller válasza sh4d0w (#708) üzenetére


rokefeller
senior tag

bocs, akkor az gáz. nekem eddig minden vinyót látott. hmm

A télapó nem a régi már...

(#710) Vladi válasza sh4d0w (#706) üzenetére


Vladi
nagyúr

hmmm....

Szóval van ubid. Akkor ubuntu alatt kiadnál egy

cat /proc/partitions

parancsot. Az eredmény másold má be idel léci.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#711) sh4d0w válasza Vladi (#710) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Délután, ha hazaértem, momentán Windows fut, mert azt elérem távolról.

https://www.coreinfinity.tech

(#712) bbazsy


bbazsy
őstag

na itt vagyok:)

lényeg, h gyűjtögettem párkérdést, meg eljutottam egy "szintre".
Linuxal szeretnék foglalkozni, fedora. ugye múlt héten nekifutottam a telepítésnek, linuxos topikba beírt hibaüzivel kiugrott, h ati kártya, blabla. ezt akkor hagytam.

most -főleg a cikked után- elgondolkodtam, h livecd, v próbáljam parancssorból, aztán utána nemtomm mi.

szal kérdések:
livecd telepítés nyilvánvaló, mi az, ami ebbe nincs benne? (mert ugye cdre nem fér annyi, mint a dvdre)
ha maradok dvd, consolos telepítés, akkor partícionáló mennyire lesz "segítőkész"? -nem vok 1.0 -s user, de azért na... :D
mit kell utána letöltenem, feltennem, h menjen ati + monnyuk kde(/gnome).

giga ramhoz + core2duohoz giga swap/7giga system/20 giga home jó? (többit ntfsről egyelőre...).

ezek nem teljesen világosak, ha segítétek, megköszönném.

..

(#713) rokefeller válasza bbazsy (#712) üzenetére


rokefeller
senior tag

livecd-ben benne van egy gnome firefox-szal, pidginnel, és abiword meg gnumeric, torrentkliens, asszem rhytmbox, meg pár cucc, szóval netezni, instant message-elni, szöveget szerkeszteni, meg táblázatkezelni meg zenét lejátszani(mp3-at akkor még épp nem :-))tudsz vele. Viszont valszeg egy openoffice-ra jobban vágynál, meg pár kiegészítő progira, de ha van egy normál neted, akkor simán tudod installálni később yummal. Ha a live elindul, valszeg vesa módban, akkor nyert ügyed van, feltelepíted, aztán a livna repoból felteszed az ati gyári driverét, meg mp3-hoz a gstreamer-plugineket, yumexet, és onnantól kezdve böngészhetsz, és ami tettszik azt teszel fel. A lemezkiosztás jónak tűnik, de ha az adataid az ntfs-en vannak többnyire, akkor nem biztos hogy kell akkora home, mivel van ntfs írás ezért a letöltött file.jaid tárolhatod egyből az ntfs partíciódra, szal a home-ban valszeg csak a user profil beállításai lesznek, de ezt te majd eldöntöd. a 7 giga system elvileg elég, csak figyelj arra hogyha közelérsz a végéhez, akkor a frissítéseket kevessével tudod esetleg megcsinálni

textinstallról nem tudok nyilatkozni, sosem kellett még :-)

ja, és van külön kde-s livecd is ha jól tudom, meg a dvd-n van egy csomó olyan dolog ami nem biztos hogy kell neked, mint pl eclipse, meg szerverek garmadája, meg rengeteg szoftver, amiből majd akkor tudsz választani amikor kipróbáltad őket, gondolok itt médialejátszókra, repülőszimulátorra, kiadványszerkesztőre, bármire, van vagy sokezer csomag. sum: a live egy friss xp plusz a fentebb említettek kombójára hasonlít leginkább, csak szebb meg jobb

A télapó nem a régi már...

(#714) bbazsy válasza rokefeller (#713) üzenetére


bbazsy
őstag

köszike..

ntfs írás alapból van? rendes, teljes, hiba nélküli?

..

(#715) rokefeller válasza bbazsy (#714) üzenetére


rokefeller
senior tag

ntfs-3g, mivel alapból bele merték tenni, ezért gondolom nem nagyon hibázik. én hébehóba használtam, nem okozott gubancot. annyi para van vele, hogy eddig általában az működött, hogy ha bemountoltál egy partíciót, akkor az mtab-ból a megfelelő sort átraktad az fstab-ba, és onnantól bemountolta indulásnál. itt van annyi bibi hogy az mtab-ba fuseblk kerül filesystem type-ként, ahelyett asszem ntfs-3g kell az fstab-ba. de csak ennyi.

ntfs-3g bővebben: [link] ott a STABLE, tehát baj nem lehet, a vicces a 12 év fejlesztés :-)

A télapó nem a régi már...

(#716) Vladi válasza bbazsy (#712) üzenetére


Vladi
nagyúr

Partíció kisztás kezdetnek jó. ntfs tök stabil már.
Live cd-ben asszem van openoffice. Vagy nem? Alap dolgokból minden van, max később kell még felraknod ezt-azt. További előnye, hogy egyből látod, megy -e a graf felület, és ha nem hogyan kell belőni.

Text installt én sem ismerem, de ha előre elkészítetted a partíciókat, akkor csak figyelmesen kell olvasni és beállítani mindent.

Ha már fennvan és megy a net könnyű dolgod lesz.

(Nemsokára jön a folytatás és írok az alap desktop dolgokról. net, driverek, repók stb. :)) )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#717) rokefeller válasza Vladi (#716) üzenetére


rokefeller
senior tag

nem az openoffice van benne mert az nagy, hanem az abiword meg a gnumeric mint word és excel helyettesítő. pofás jókis cuccok de az oo azért erősebb

A télapó nem a régi már...

(#718) sh4d0w válasza Vladi (#710) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

sh4d0w@neptunus:~$ sudo cat /proc/partitions
major minor #blocks name

3 0 156290904 hda
3 1 5116671 hda1
3 2 1 hda2
3 3 29334688 hda3
3 5 120640086 hda5
3 6 1196811 hda6
8 0 117220824 sda
8 1 1132582 sda1
8 2 1 sda2
8 3 10281600 sda3
8 4 29655990 sda4
8 5 4257193 sda5

https://www.coreinfinity.tech

(#719) Vladi válasza sh4d0w (#718) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lehet, hogy az első vinyón megvan a 4 partíció, így nem tudsz új elsődlegeset létrehozni. Legalább is nekem ez derül ki ebből.
Majd elválik.

Amúgy a telepítőben a szabad területre tudtál új partíciót csinálni?

Mit szólnál egy live cd-s telepítéshez? Az lehet látná a másik vinyót és lehet arra is fel tudnád rákni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#720) sh4d0w válasza Vladi (#719) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy az első vinyón megvan a 4 partíció, így nem tudsz új elsődlegeset létrehozni. Legalább is nekem ez derül ki ebből.
Majd elválik.

Általában csak egy elsődlegest szoktam létrehozni, a többi extended logikai drive-val.

Amúgy a telepítőben a szabad területre tudtál új partíciót csinálni?
Mit szólnál egy live cd-s telepítéshez? Az lehet látná a másik vinyót és lehet arra is fel tudnád rákni.

Az Ubuntu telepítőjével igen, de a másik két - korábban említett - rendszerrel nem; ezek közül a pclinux LiveCD-s volt. Sajna a másik HDD-re esélytelen a telepítés, ott terpeszkedik a Windows és egy csomó adat, amit nem tudok hová tenni. Persze az is elképzelhető, hogy "megerőszakolom" magam és újra felépítek mindent - csak ehhez nincs sok kedvem, mert rengeteg időt elvesz.

Asszem legelébb megpróbálom azt, hogy vmi partícionálóprogrammal előre elkészítem a fielrendszereket és csak utána próbálok telepíteni.

https://www.coreinfinity.tech

(#721) rokefeller válasza sh4d0w (#720) üzenetére


rokefeller
senior tag

BIOS-ban át lehet kapcsolni a sata vezérlőt AHCI módról IDE-re? akkor sem látja?

A télapó nem a régi már...

(#722) sh4d0w válasza rokefeller (#721) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom, ezt sosem néztem; igazából a sima ATA-s vinyót nem látja a telepítő, amit mondjuk a működő Fedora alatt esetleg mountolnék. A SATA-ssal csak az a baj, hogy képtelen partícionálni...

https://www.coreinfinity.tech

(#723) rokefeller válasza sh4d0w (#722) üzenetére


rokefeller
senior tag

bocs, teljesen elnéztem amit írtál, én pont fordítva olvastam, mert hülye vagyok :-)

A télapó nem a régi már...

(#724) sh4d0w válasza rokefeller (#723) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

np ;)

https://www.coreinfinity.tech

(#725) Thoradin


Thoradin
csendes tag

Hello!

Van egy kis problémám a Fedora telepítése után. A Fedorát feltelepítettem egy teljesen üres merevlemezre (hagyományos IDE-s), amin kiválóaan fut. A probléma az, hogy van egy másik vinyóm (SATA) amin egy windows fut, ezt használo, mint első számú vinyó. Amikor megpróbálna bebootolni a Fedora kijön egy hibaüzenet: IRQ #18 Disable, majd folytatódik egy kis idő elteltével ATA..... Ez a jelenség csak akkor jön be, ha a Windowsos vinyóm bekötötm. Az IRQ, ha jól tudom a megszakítás, az ATA pedig a vinyó vezérője. Mi lehet a gond? Miután 4* kijött az ATA-s hibaüzenet bebootol a Fedora, de ez kb. 8-10 perc. A másik kérdésem az lenne, ha ez működne, a Windowsos meghajtómat amikor bemountolnám kéne meghajtónak a neve a csatoláshoz (DEV/...). Ezt más disztribúsióknál az Fdisk paranccsal meguttam nézni, de ha jól láttam itt nincsen. Hogyan lehet a meghajtó nevét kideríteni? Légyszi valaki segítsen.
Köszi!

(#726) Picco


Picco
addikt

nah felturtam a fedora 7-et, van 1 csomo gondom vele, de meg frissitek tehat csak utana panaszkodom.
de azert van kerdesem egy par:1. "msn"-t hogyan lehet varazsolni ra?
2. ati 2600xt-m és 22" wide benq tft-m van es szeretnem h 1680*1050be menjen, ami ati drivert letoltottem azt ecceruen "nem tudja kezelni"
hogyan tudom ezeket megcsinalni?

udv: Picco

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#727) Picco válasza Picco (#726) üzenetére


Picco
addikt

A gedit nem volt képes megállapítani a karakterkódolást.
Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbált megnyitni.
Válasszon egy karakterkódolást a menüből és próbálja meg újra.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#728) rokefeller válasza Picco (#727) üzenetére


rokefeller
senior tag

msn kliensnek ott a pidgin, ati driverről nem sokat tudok, de ha felveszed a livna repo-t, akkor abban kell lennie az fglrx drivernek. a karakterkódolásos dolog , hm, nem egy futtatható file-t próbáltál megnyitni, futtatási jogosultság nélkül?

A télapó nem a régi már...

(#729) rokefeller válasza Thoradin (#725) üzenetére


rokefeller
senior tag

fdisk -l , az irq problémához nem tudok hozzászólni, esetleg irqbalance nevű szolgáltatás babrálása vagy a biosban túrkálás

A télapó nem a régi már...

(#730) Vladi válasza Thoradin (#725) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hello!

Itt is van fdisk parancs, csak root ként használható. Ehhez szerezz root jogot de a
su -
prarancsal.
Ezután nézelőthedsz. De a
cat /proc/partitions
kimenete is hasznos lehet.

Az irq valóban a megszakításokat jelenti. Ugye menden eszköznek van. De ami a biosban van beállítva, annak nincs nagy jelentősége, mert a linux bootolás után felülírja az a sajtájával.
Ha 4* csinálja akkor szabad csatornát keres?
Tudnál hibaüzit beírni? Ehhez át kellene nyálazni a
/var/log/dmesg
/var/log/boot.log
/var/log/messages
Állományokat. Ezek némelyike elég hosszú, használj valamilyen szűrőt. (fail, warning error szavak, dátum)

Frissítve van a rendszered? A vinyó jó? Esetleg kipróbálhatnád másik csatlakozóban is. Jah csati. Nem lötyög? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#731) operator10


operator10
aktív tag

Sziasztok.
update-nél sokadszorra ezt az üzenetet kapom "Missing Dependency: dbus = 1.0.2-4.fc7 is needed by package dbus-x11"
Általam ismert módszerekkel nem sikerült megoldanom a dolgot :W esetleg van valami javaslatotok?
Na, mostmár yum update sem megy"Existing lock /var/run/yum.pid: another copy is running as pid 3170. Aborting." :W

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#732) Vladi válasza operator10 (#731) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tipikus Fedora nyűg. :((

Mióta van ez a jelenség? Mikori a telepítés?

Másik: nézd meg a htop konzolos progiban, hogy mi a 3170-es folyamat.
(Ide a rozsdás bökőt, hogy yum-update deamon. Ha talált süllyedt akkor a szolgáltatás listában lődd ki. Végleg. Nem létfontosságú.)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#733) operator10 válasza Vladi (#732) üzenetére


operator10
aktív tag

Húha. Akkor asszem kezdjük az alapoktól :W
mindí azthittem öreg linuxos vagyok már :B (Debian, Ubuntu után) De nyilván akkor Fedora barátom feladja a leckét :Y Na de anno is így kezdtem suse-val.
tehát: 3 napos telepítés, kb azóta, illetve yum, livna telepítése óta van a jelenség.
Lenne ha lehet még egy kérdésem :B DC++ fel lehet tenni rá valahogy? Létezik egyáltalán rá? Sem rpm.ben, sem semmiben nem találtam(még) fedora alá :B

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#734) Vladi válasza operator10 (#733) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jellemző, ha sok frissítés van, összeakadnat. Javaslom néhány dolgot frissítés egyszerre. Amit nem enged, azt hagyd későbbre, ha már lesz újabb csomag.
Egyszer csak elfogy. :DDD
(Livnának ehhez sok köze nem lehet, mivel elvileg semmit nem ír felül a Fedora repóból.)

dc:
Valknut, illetve forrásból minden további nélkül felmennek a kliensek. (Most nem tudom melyek az aktuálisak, LinuxDCpp meg még vagy kettő volt.)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#735) rokefeller válasza operator10 (#733) üzenetére


rokefeller
senior tag

ő, én annyit tennék hozzá az előbbiekhez hogy egyrész megerősíteném amit vladi mondott, nyjrd ki a hülye yum-updatesd a szolgáltatások közt, ha nem létfontosságú hogy buborékos értesítést kapj a rendelkezésre álló frissítésekről, mert sokszor beakad, ha nincs net vagy épp darabos (ami wlan-nál előfordulhat), és ha fut, lockolja a yum db-jét, szal nem tudod a yumot használni. frissíteni kézzel nem nagy cucc, és akkor legalább megy a yum ha akarod. ha meg hiányzó függőséget találsz, várj egy picit, előfordul hogy valamelyik mirror nincs szinkronban, vagy kimarad egy csomag, elég ritkán szokott, de ma pont volt egy időszak amikor az updates repo pont nem volt elérhető. általában pár perc alatt megjavul. dc-re meg van még az mldonkey, amit elég sok hálózathoz hozzá lehet applikálni, asszem dc-hez is

A télapó nem a régi már...

(#736) operator10 válasza rokefeller (#735) üzenetére


operator10
aktív tag

köszönöm szépen mindkettőtöknek :R
Már csak (egyelőre) Firefox-al küzdök. Esetleg más "jobb" alternatíva? mozilla, Opera....
Bárhogy pro :R bálkozom nincs flash.

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#737) rokefeller válasza operator10 (#736) üzenetére


rokefeller
senior tag

menj fel az adobe honlapjára, és válaszd azt a variációt, amelyik a yumos telepítést ajánlja (a linken option 3 :-) ) : [link]

aztán yum-mal felteszed, "yum install flash-plugin" megteszi, aztán meg firefox restart, és hurrá

A télapó nem a régi már...

(#738) Vladi válasza operator10 (#736) üzenetére


Vladi
nagyúr

Flash.

Én kb 10 évnyi "operálás" után váltottam epiphanyra. Majd az opera 10 ha qt4-es lesz visszaállok. :)

Jah és emberek!

Kinn a Fedora 7.92 alias: 8test3
Egy hónap és kiadás. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#739) operator10 válasza rokefeller (#737) üzenetére


operator10
aktív tag

Nincs Hurrá :W
100x így"is" megcsinlltam és "is alredy installed. érthetetlen mert látszólag, konzolban is, minden rendben lezajlik. tipikus bosszantó a helyzet, útálom ha nem én vagyok a hibás :B és mégsem klappolnak a dolgok. De talán linuxokban ez is szép. Az örökös küzdés, foltozgatás :C

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#740) operator10 válasza Vladi (#738) üzenetére


operator10
aktív tag

és persze operát sem találok :B

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#741) Vladi válasza operator10 (#740) üzenetére


Vladi
nagyúr

opera.com :F :K

libflashplayer.so ra kellene egy smájlink a firefox plugin könyvtárába:
/usr/lib/firefox/plugins asszem. Keresgélj. :K

Foltozás? Jah, évente 2*1 hét. Minden kiadás utáni hét. Aztán bámulhatom fél évig a tökunalmas "minden működik" Fedorámat. :O :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#742) operator10 válasza Vladi (#741) üzenetére


operator10
aktív tag

:B :B :B

Az a gáz, és a számomra érthetetlen hogy: lib és lib64-ben Firefox-plugin alatt ott a cuccos. Valami gáz van :K Frissítések is belassulnak, megállnak. Szolgáltatásoknál is klőttem a cuccost, és ha hiszed ha nem újra nyomja a hülye buboréküziket :W

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#743) rokefeller válasza operator10 (#742) üzenetére


rokefeller
senior tag

hujuj, te x86_64 -est tettél fel? arra sok panasz van, jellemzően nem fedora specifikus, de a flashplayerrel sokan szoknak 64 biten. ha kevesebb mint 4 giga ramod van, akkor jobban jársz egy szimpla 32 bitessel

A télapó nem a régi már...

(#744) operator10


operator10
aktív tag

Pontosítok picit. Bármit szeretnék telepíteni,(rpm) előugrik a szoftwer információk lekérése blablabla, és ha hagynám sosem hagyná abba. illetve kb óránként változik a folyamatjelző :W net hasít és tölt is 100/120K!

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#745) operator10 válasza rokefeller (#743) üzenetére


operator10
aktív tag

Remek, már így is épp befordultam :W
Akkor jönnek a láma kérdések. Mostmár nem kockáztatok :B hogy tüntessem el, hogy indítsam a 32-est?

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#746) rokefeller válasza operator10 (#744) üzenetére


rokefeller
senior tag

próbálj bármit parancssorból telepíteni, hogy lásd a kimenetet, lehet továbbra is lock van vagy kitudja

A télapó nem a régi már...

(#747) rokefeller válasza operator10 (#745) üzenetére


rokefeller
senior tag

rég tetted fel? ha nem akkor csinálj egy livecd-s reinstallt, ha már sokmindent beállítottál, akkor nem tudom, gyanítom 64-ről 32-re csak reinstall megy, sosem próbáltam 64-est, csak szoktam látni levlistán hogy vannak bajok vele

A télapó nem a régi már...

(#748) operator10 válasza rokefeller (#747) üzenetére


operator10
aktív tag

operát felszenvedtem. egyelőre vele nincs gond. Viszont nyilván keresek vmi "szájbarágos, kezdőknek való, step by step" man-t vagy leírást :B és vagy reinstall vagy valami hasonló. Nehéz :B így elmagyarázni, de atom kusza valahogy az egész rendszer. Ráadásul állandóan visít valami vírus miatt is :Y

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#749) Vladi válasza operator10 (#745) üzenetére


Vladi
nagyúr

Core 5 és 6-ot is x64ben használtam. Sok nyűg volt vele.

Inkább tényleg tégy fel i386-ost. A flash player is könnyebben fog menni.
Jah, és ne legyen fenn a nyílt forrású flash player. Mert azt erőlteti.
A modult meg nem elég kipipálni, le is kell állíttatni, vagy a gépet újraindítani. De ez utóbbi annyira nem linuxos... :))

A csomag letöltés meg tényleg iszonyat lassú. A kis buta képes Ausztrál meg kanadai szerverekről letölteni. :(( Ezt én saját mirror listával oldottam meg. Írtam már erről? Ha nem nemsokára írok egy részletesebbet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#750) Vladi válasza operator10 (#748) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vírus miatt, tezjó. :DDD Gyanítom a meg a selinux lesz. Nem ízlik neki a "felgyötört" opera.
Tedd fel a setroubleshoot-t és akkor nyomat majd rendes hibaüziket meg megoldást.
Jah nem, előbb a i386-os verziót tedd fel. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.