Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#451) LvK


LvK
csendes tag

Hát, már megint gond van, sztem nálam az összes probléma előjön :D

Szóval, bootolásnál egyszerűen megáll. Szépen elkezdi bootolni, elindul a grafikus felület, aztán amikor oda jut, hogy a ''Helyi fájlrendszerkvóták engedélyezése'', akkor megáll, nem megy tovább. Sehol sincs failed, erre is kiírja, hogy OK, de mégsem történik semmi több, csak áll, és vár.

Nem tudom, hogy mi minden lett feltéve, vagy hogy mi okozza a gondot, mert a bátyám is használta a linuxot, és nem tudtam követni, hogy mit cisnált vele. Neten utánanéztem, de senkinek nem volt még ilyen gondja, angolul meg nem tudom, hogy mi a ''Helyi fájlrendszerkvóták engedélyezése'', így nemtom beírni Googleba.

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#452) rollins válasza LvK (#451) üzenetére


rollins
őstag

Interaktívan nem tudod boot után engedélyezni/tiltatani a szolgáltatásokat? Quota -ról itt van egy kis infó, lehet már láttad, elég régi ugyan: [link]

(#453) LvK válasza rollins (#452) üzenetére


LvK
csendes tag

Hát, biztos tudom, csak nem tudom hogyan kell? :S :D

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#454) rollins válasza LvK (#453) üzenetére


rollins
őstag

csak arra gondoltam hogy ha pont ott áll meg és fut az a quota daemon vagy mi, akkor a fedora a kernelbetöltés után ki is szokta írni jó látható, hogy nyomd meg az I -betűt (nagy i) nálam piros betűkkel az interaktív indításhoz és akkor tudod engedélyezni egyenként, melyik szolgáltatás induljon vagy ne, de biztos láttad már
habár én nem gdm-mel jelentkezek be, vagyis nem grafikus bejelentkezőt használok, init 3 -mal fut
esetleg rescue vagy single mód indítás, nem tudom van -e még ilyen fedoraban a grub-nál is (?)

[Szerkesztve]

(#455) LvK válasza rollins (#454) üzenetére


LvK
csendes tag

Jaja, próbáltam single módban indítani, akkor meg leáll egy olyan hibaüzenettel, hogy ''/etc/rc.d/rc.sysinit segmentation fault''. Ennek örömére futtattam egy fsck-t az összes partíción (rescue módból), az meg nem talált hibát, tehát elvileg jók a partíciók, meg fel is mountolja őket.

Most megpróbálom, amit mondtál, hogy nyomok I betűt, aztán akkor meglátjuk mi lesz. Ha elindul, tuti kilövöm az indító fájlokból ezt a quota rendszert, nekem úgyse kell.

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#456) LvK


LvK
csendes tag

Na, megpróbáltam, amikor kiírta a boot során, hogy ''Press 'I' to enter interactive setup'' akkor nyomtam neki az i-t, mint az ökörbarom, de az ment tovább megállíthatatlanul, ugyan nem kérdezte, hogy akarok-e bármit csinálni :D Próbálta, hogy Caps Lock bekapcsolva, nagy I-t nyomok, úgyse. Szóval. Amatőr vagyok :)

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#457) rollins válasza LvK (#456) üzenetére


rollins
őstag

valamelyik gombra kéne müxenie :U ha tudsz rescue modban bemenni és chroot /dev/lemezmeghajtód parancsod kiadni, akkor a setup nevű terminalos programmal kiszedni a quota daemon -nál a x-et hogy, ne induljon. Most nem tudom megnézni, de csak van olyan bejegyzés. Vagy lehet még az /etc/init.d -ben a hozzátartozó scriptet is kitörölni meg a symlink-jét a futási szinted megfelelő /etc/rc0.d mappából (és haltból, aszem az a 6-os)

(#458) rollins válasza rollins (#457) üzenetére


rollins
őstag

Hát tudok hülyeséget írni én is. Abból gondolom, mivel megnéztem, hogy van -e a rendszerszolgáltatások között valami quota, de még hasonlót sem találtam. Bocsesz. :B Nem is foglalkoztam vele. Megnéztem az /etc/fstab -ot , nekem ott sincs quota bejegyzés. Nekem FC6 van. F7 -ben nem tudom mi van.
repquota meg ürest sort ad, tehát nálam nincs semmiféle lemezhasználat korlátozás. quotaoff -fal meg kikapcsolható elvileg. Innen puskáztam: [link]
(Az interaktív nálam shit+i -vel jön elő, de ez most téged nem vígasztal gondolom :) )

[Szerkesztve]

(#459) LvK


LvK
csendes tag

Á itt vmi más probléma lesz, mert most már sikerült kilőnöm az rc.sysinitből a quotaont, szóval már majdnem örültem, hogy nem fog megállni, ekkor meg... megállt ott, hogy ''Helyi fájlrendszerek csatlakoztatása.'' Dehát miért? Simán tudom mindegyik fájlrendszert csatlakoztatni manuálisan, ráadásul az fstab meg az mtab sincs összeszarva. Mit csináljak?

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#460) LvK


LvK
csendes tag

Asszem újrateszem a rendszert, mert má nemtom mit lehet csinálni, de most én magam állítom be, hogy mi kell meg mi nem.

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#461) .Ches7er.


.Ches7er.
csendes tag

Oké, akkor folytassuk itt.
Igen ezt a konyvet vettem meg. Hát igen, akkor lehet ezért nemismeri föl. Akkor használom a legujabbat, az fölfogja ismerni a sata-s hdd-t?

Particiokat megprobaltam letrehozni partition magic-al, az ''uj operacios rendszer elokeszites''-sel, bealitottam mindent, amit kellett, csak mikor a vegen apply-t nyomtam, eltunt minden es nemcsinalt semmit, tobbszori probalkozasra sem.. Ugyhogy inkabb ugy gondoltam majd telepites kozbe megcsinalom a particionalast. Rossz otlet? Mivel tudnam massal megprobalni?

A hibaüzenet amit en kitudtam belole ragadni az ez:
Warning: Cannot find root file system!
Create symlink /dev/root and then exit this shell to continue the boot sequence.
Ezek szerint a 7es Fedora sem ismeri fel a sata-t? :(
Es ami meg feltuno volt nekem, hogy kiirja a telepites elejen: hogy booting kernel, es ami utana jonnek kodok/parancsok/szamsorok/stb. az mindegyik failed/not support/stb. a vege. Ez normalis?

[Szerkesztve]

!!

(#462) Vladi válasza .Ches7er. (#461) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Na, hogy mások is képben legyenek előzmények:[link] topik, #3122-#3154-ig.

Partíciók létrehozásának menete:
- Töredezettségmentesítés
- Partíciók levágása
(Érdemes a vinyó végéről lecsippenteni kettőt. Egyet a gyökér fájl rendszernek / kb 10 Giga elég kezdetnek és egy swap (csere partíció) 512 MB elég kezdetnek.)

Minimális particionális lehetőséged van telepítés közben, de ezt a ''vágjunk le egy - két partíciót'' dolgot ott nem tudod végrehajtani. Szerencsésebb, ha már van kész partíciód. (Akár egy is.)
Nem egészen értem, miért nem csinálja meg a particion magic? Lehet, csak demo verzió.

Most amit érdemes még megnézned az a következő:

- Ellenőrizd, hogy a cd rendben van -e. Ezt a már ismert boot menüben választhatod, az utolsó pont. ''Verify and run from image'' Ha nem talál hibát, akár tovább is léphetsz.
- Nézd meg, hogy hibaüzi után van e prompt (Villogó kulzor) és tudsz -e parancsokat beírni. Esetleg mélyterminálra váltani. (Mélyterminál: ctrl + alt + F1 vagy F6ig bármi, ekkor kapsz egy konzolt, ahova belépve parancsokat adhatsz ki. Olyan mintha dos lenne. :DDD Visszakapcsolás az eredetire ctrl + alt + F7)

Az, hogy Fedora 7 támogatja -e a SATA2 csatolódat a kernelen múlik. Illetve van -e hozzá megfelelő driver (vagyis kernel modul.) Szerintem van, kérdés az, hogy rákerült -e erre a telepítési cd-re. Ha nem extra szívás, mert ''menet'' közben kell felpakolni. De ne szaladjunk ennyire előre. :B

De ha másnak van világmegváltó ötlete, a világért se tartsa magában!!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#463) .Ches7er. válasza Vladi (#462) üzenetére


.Ches7er.
csendes tag

Már fut is a toredezettseg mentesito. Igen, particioknak mar utanajartam.
Demo a partitionmagic, letoltottem felraktam es nemmukodik. Akkor mivel lehetne megprobalni? olvastam mas os alatt is futatthato particionalokrol, cask mar nemtudom mik voltak. Erdemes lenne massal megprobalni akkor?

Ha ramegyek a ''Verify and run from image'' -ra akkor ugyanugy elakad a kernel betoltesnel mint az leso 2 menupontban, nem ellenoriz :F
Igen van kurzor utana, parancsokat is lehet beirni.

Hat nekem ez a menetkozbeni dolog, eleg bonyolultnak tunik mar most, remelem folismeri alapbol, mert kulonben szerintem akkor a linux nekem ennyi volt :(

!!

(#464) Vladi válasza .Ches7er. (#463) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ha demo verzió, akkor nem fog ilyen feladatokat megcsinálni. :(
Wines particionálókat nem ismerem, de ha elindulna az a live CD abban van Gparted nevű program, ami megcsinál mindent amit a Partition Magic. Létezik live cd formában is.
Tényleg! Ezt még kipróbálhatnád. Csak pár mega.[link] (Ez indulás után lényegében csak egy particionáló program linux alapon.)
Nekem furcsa az, hogy sorba hasalnak el a linux kernelek a gépeden.

Ha most még bonyolult neked ez a dolog, akkor egy kicsit tényleg hanyagold. Talán egy későbbi kiadás már gond nélkül lekezeli a gépedet.
(Fél, egy év múlva nézz rá újra. De azt azért elárulom neked, hogy a te eseted többszörösen nehezített. Valahogy a géped nem ízlik a linuxnak. Ha egy sima p4-en néznéd a telepítést, akkor kb 20 perc lenne. Hidd el.)

Esetleg, ha van még türelmed, Ubuntu 7.04-et kipróbálhatsz. Hátha az sikeresebb lenne.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#465) Vladi válasza Vladi (#464) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Közben felmerült bennem egy érdekes gondolat....:
Szóval az optikai meghajtód milyen csatolású? Sata?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#466) rollins válasza .Ches7er. (#463) üzenetére


rollins
őstag

Fura eset hogy ennyire nem szereti a kernel. Nem tudom segít -e, itt is írnak erről a lapról. [link]
Talán még egy próba noapic és acpi=off paraméterrel indítani. Meg írta az egyik h.sz. a linkelt oldalon, hogy lekapcsolta tápot, kihúzta a kábelt, nem bootolt win xp -re, aztán felment neki a 64-bit Kubuntu. Nálam ez volt: [link], de aztán elindult.
Remélem sikerrel jársz, kár hogy így kezdődik a linuxos kalandod.

[Szerkesztve]

(#467) .Ches7er. válasza rollins (#466) üzenetére


.Ches7er.
csendes tag

Igen, segít, kiderulul belole hogy senkinek nemakarodzik a linux folkuszni erre a lapra, gondolom mert meg tul uj. Letotottem 64bites ubuntut, ugyanugy kernel-nel elhasal.. :(

Sima ata-s az optikai (bar en nem is tudok rola, hogy lenne sata-s optikai meghajto).

Köszönöm a segitsegeket :R , még pihentetem ezt a linux kerdest, egy kovetkezo verziofrissiteseig. :( (majd akkor jelentkezem megin :U )
Minden jot

!!

(#468) Vladi válasza .Ches7er. (#467) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ok. Addig tanulmányozd a szakirodalmat. :DD
A tervek szerint a következő Fedora kiadás november 8.-án várható. Őket ismerve lesz az még december 8-is. :(

De két kiadás között a közösség szokott kiadni Re-spin verziót, benne az összes frissítéssel. (Többek között kernel, ami neked kellene.) Ez mikor várható? Passz...
Pár hónap. Esetleg azzal is megpróbálkozhatsz majd. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#469) nukewar


nukewar
tag

Sziasztok!
Gondom van. Hirtelen felindulásból letöltöttem a fedora 7-et, és már particionálásnál megakadt:
Nem sikerült lefoglalni a kért particiókat:
partitioning failed
not enough space left....

Ami hülyeség, mert vagy hatvan giga szuabad hely van a nyolcvanason.
Viszont winxp van most fent. Mellé felmegy? És ha nem, akkor miért nem zúzza le a wint?
sata samsung vinyó.

(#470) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nahát! Van aki megfontolásból és elhatározásból kezd neki linuxozni, más meg hirtelen felindulásból. :D

nukewar!

Jó lenne, ha néhány dolgot tisztáznál!
- Melyik verziót töltötted le?
- Hova akarod feltenni? (Windows mellé ugyanarra a partícióra nyilván nem megy fel, másikra már igen. Ehhez kellene egy másik. :)) Feljebb .Ches7er. -rel már megdumáltuk ennek menetét.)
- Hogyan láttál neki a telepítőben a partícionálásnak? (gyk: melyik opciót választottad.)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#471) nukewar válasza Vladi (#470) üzenetére


nukewar
tag

Hát a fedora 7-es. Vagy ennél több kellene? :D
Egyben van a parti a 80gigás vinyón. Jelenleg winxp van rajta.
Régebben már próbálkoztam linux-szal, és nekem úgy rémlik mintha felkúszott volna, és volt egy boot menü, ahol lehetett választani az oprendszerek között. Részletekre nem emlékszem.
De ha mégse akrja a közösödést a windoesal, akkor viszont nem értem, hogy miért nem jön be egy particionáló program. Olyasmi, mint az fdisk, ahol lezúzom a cuccost. Egyszerűen csak dobja a hibát, hogy nem lehet.
Nem hinném, hogy kell ehhez az fdisk, vagy bármi más a linux telpítő lemezen kívül. Furcsálnám.

(#472) Vladi válasza nukewar (#471) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ártana. Pl, hogy dvd vagy live cd. Mivel a telepítőben lévő particionáló szerintem nem tud levágni partíciókat. De a live cd-ben van egy Gparted nevű progi, ami már képes erre.

Boot menü: grub.

Viszont javaslom elevenítsd fel az emlékeidet, mert másként még meglepetések érhetnek. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#473) nukewar válasza Vladi (#472) üzenetére


nukewar
tag

Ez a dvd verzió. Akkor most ezt a hajamra kenhetem, ha nem szűz a vincseszter?
Ezt nehezen akarom elhinni. Akkor most fdisk-kel toljam le a fat32/ntfs-t, és akkor próbálkozzak újra? Hihetetlen! :F

(#474) Vladi válasza nukewar (#473) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor: #462

Win alatt is előkészítheted a partíciókat. Vagy live CD-t használsz. Vagy a hajadra kened. Ízlés dolga. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#475) rokefeller válasza nukewar (#473) üzenetére


rokefeller
senior tag

nem kell semmit hajrakenni, ntfst meg fat32-t letolni meg pláne nem :) felmegy az, csak nem az xp által használt partícióra, hanem egy másik, még formázatlan vagy akár partícionálatlan területre.

sokadszor leírt eljárás: gparted liveCD (partition magicet felejtsétek el, minek a warez ha van jobb free :) winampnál is van jobb, de ez más tészta, inkább ízlés kérdése)

winen töredezettségmentesítés, chkdsk, gparted liveCD-be, ntfs resize, hogy legyen elég hely a swapnak meg a gyökérnek, aztán ízlés szerint partícionálás a gparted-del vagy a az anacondával :) hurráhurrájajdejó

nem kétségbeesni hanem jönni fórumonkérdezni mert mindenki szivesen segít amiben tud

ui: fedora-fr -en megjelent egy cikk egy repo-val amiben van compiz-fusion, aki még a berylnél is csillibbel akar villantani :)

A télapó nem a régi már...

(#476) Vladi válasza rokefeller (#475) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Megjelent egy cikk... aarrgghhh... Miért nem linkelted be? Most csorgó nyállal gúglizhatok. :O :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#477) rokefeller válasza Vladi (#476) üzenetére


rokefeller
senior tag

http://blog.titax.fr/post/Fedora-7-et-compiz-fusion.html

de vigyázat, franciául van :)

A télapó nem a régi már...

(#478) nukewar válasza rokefeller (#475) üzenetére


nukewar
tag

Köszi a tippeket! Ez a gpartedes dolog bejött. Immárn fedora alól üvdözlök mindenkit :D
Most mit is kell csinálnom, hogy ilyen pörgő forgó 3d felületem legyen?

(#479) rokefeller válasza nukewar (#478) üzenetére


rokefeller
senior tag

ha van rendes 3d driver fent akkor ''yum install beryl-gnome''

A télapó nem a régi már...

(#480) nukewar válasza rokefeller (#479) üzenetére


nukewar
tag

Honnan tudom meg, hogy van-e rendes 3d drájverem?

(#481) nukewar


nukewar
tag

Az előbb csináltam olyant, hogy yum install beryl-gnome, aztán beállt a nagy fehérség.
Ez mitől volt?

(#482) Vladi válasza rokefeller (#477) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi rokefeller!

Hát tudok én franciául... :( Mindegy, a linkeke alapján kisilabizálom majd. Aztán ''parasztvakítom'' magamat. :C

nukewar!

Nem ártana egy 3d drivert telepítened. Ha nVidia kártyád van, akkor sima ügy lesz, de ha Ati akkor nyakig vagy a szószban. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#483) nukewar válasza Vladi (#482) üzenetére


nukewar
tag

nvidia van. 6600gef. akkor most mi a következő lépés?

(#484) nukewar válasza Vladi (#482) üzenetére


nukewar
tag

Az nvidia-nál ezek vannak. ebből melyik kell nekem? AMD sempron-on van(64bit)

Linux IA32
Latest Version: 100.14.11
Latest Legacy GPU version (1.0-71xx series): 1.0-7185
Latest Legacy GPU version (1.0-96xx series): 1.0-9639
Archive

Linux IA64
Latest Version: 1.0-5336
Archive

Linux AMD64/EM64T
Latest Version: 100.14.11
Latest Legacy GPU Version (1.0-71xx series): 1.0-7185
Latest Legacy GPU Version (1.0-96xx series): 1.0-9639
Archive

FreeBSD x86
Latest Version: 100.14.11
Latest Legacy GPU Version (1.0-71xx series): 1.0-7185
Latest Legacy GPU Version (1.0-96xx series): 1.0-9639
Archive

Solaris x64/x86
Latest Version: 100.14.11
Latest Legacy GPU version (1.0-96xx series): 1.0-9639
Archive

(#485) nukewar


nukewar
tag

No, valami drivert letöltöttem. Ugyebár kelene szerkeszteni néhány config állományt. Beütöm neki, hogy emacs /etc/inittab
erre meg azt mondja, hogy nincs ilyen. Mármint emacs-ot nem talál. Ez fura. Root vagyok éppen. Tipp?

(#486) Vladi válasza nukewar (#485) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Atyagatya!

Balga módon megpróbáltam elindítani a Desktop Effekteket. Sikerült kinyírni az X-et. :W
Szerencsére más is eset már ebbe a csapdába:[link]
Úgyhogy hamar meglett a megoldás. Viszont elszáltak a desktop beállításaim. Mindegy. Untam már azt a témát. :B

Közben meglett a compiz-fusion leírás angol nyelven. :D [link]
Mindjárt kipróbálom.

nukewar!

Ne kapkodj! Ne töltögess dirvereket. Inkább használd ezt a leírást:[link] (Az nvidia kell neked, nem az nv vagy a legacy)
Utána próbálkozhatsz a desktop efektekkel. Pl: telepítesz egy berylt.
(Saját felelősségere! Mondom: nekem az előbb gyalulta le a grafikus felületet. :O )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#487) dr_strange válasza nukewar (#485) üzenetére


dr_strange
senior tag

Próbálkozz másik editorral, ha konzolosat akarsz, pl. nano -w /etc/inittab

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#488) nukewar válasza dr_strange (#487) üzenetére


nukewar
tag

Köszi! Nanoval már oké volt. Viszont nem indult el az x server.
fatal server error
caught signal 11
server aborting

ezt írta ki. a xorg.conf-ban pedig benne volt a
driver ''nvidia''
load ''glx''
sorok.

Most előbbi configgal vagyok. Mi lehetett a probléma?
Lehet nem megfelelő drivert töltöttem le?

(#489) Vladi válasza nukewar (#488) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

''Lehet nem megfelelő drivert töltöttem le?''

Erre választ csak akkor kaphatsz, ha azt is megosztod velünk, hogy:
- Melyik drivert töltötted le?
- Melyik Fedora verziót telepítetted? (Tudod: van i385, x86_64, és ppc is. :DDD )
- Mit csináltál a driverrel, hogyan telepítetted?
- Milyen hibaüzeneket kaptál ekkor?

De feljebb már írtam, hogy inkább a csomagól történő telepítést preferáld, mivel egyszerűbb és biztosabb a siker. (!!!)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#490) rokefeller válasza nukewar (#488) üzenetére


rokefeller
senior tag

elvileg a geforce 6600-hoz a ''yum install mod-nvidia'' paranccsal teheted fel az nvidia kernel modult, a függőségeivel, aztán restart, és hurrá. ehhez előtte persze kell a livna repo. ezt a livna.org-ról tudod feltenni . régebbi nvidia-khoz kell a legacy, vagy a nvidia-96xx.

A télapó nem a régi már...

(#491) rokefeller válasza rokefeller (#490) üzenetére


rokefeller
senior tag

''yum install kmod-nvidia'' - bocs, elírtam

A télapó nem a régi már...

(#492) Vladi válasza rokefeller (#491) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Khmm...

''yum install kmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia''
''nvidia-config-display enable''

:DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#493) rokefeller válasza Vladi (#492) üzenetére


rokefeller
senior tag

ugyanaz, a többit felteszi függőségként :) de igazad van, így korrekt és informatív :)

legalábbis haton megtette :)

[Szerkesztve]

A télapó nem a régi már...

(#494) nukewar válasza Vladi (#492) üzenetére


nukewar
tag

nekem a yum azt mondja erre, hogy nothing to do...
(miért ilyen kinlódás egy vidkártya telepítése?)

(#495) nukewar


nukewar
tag

No, nem tudom, hogy említettétek-e, de az rpm.livna.orgról nem árt letölteni a repository.rpm-et. Így elindul a telepítés. Meg is csinálja, majd ugyanazzal a caught signal 11 hibával nem tudja elindítani az X-et. Szóval, most valaki szépen jöjjön ide, és lépésről lépésre írja le, hogy mit kell csinálni, sőt a felmerülő hibákkal mit kell kezdeni, mert kezdem unni, hogy két nap alatt egy nyomorult videókártya drájvert nem lehet felpasszírozni linuxra.
Már bocsi, de kezd tele lenni a tudatom.

(#496) rokefeller válasza nukewar (#494) üzenetére


rokefeller
senior tag

hát akkor elvileg fent kell lennie a modulnak. és azért ilyen kínlódás, mert a videokártyagyártó másodlagos piaci csoportnak tart, és nem fordít energiát a driverkészítésre. sajnos, a wifi, meg a kártyaolvasó is szopó, de ez a linuxozás vadromantikája :)

A télapó nem a régi már...

(#497) nukewar válasza rokefeller (#496) üzenetére


nukewar
tag

vadromantikán kívül valami hasznáható tipp?

(#498) rokefeller válasza nukewar (#495) üzenetére


rokefeller
senior tag

esetleg próbálkozz meg az nvidia-96xx driverrel, mert lehet a 6600 mégiscsak azt szereti jobban
ja, és lsmod -dal ha megnézed, be van töltve az nvidia modul? ha nincs, dobj egy ''modprobe nvidia''-t

és egy másik hasznos dolog, tegyél fel egy yumexet, grafikus felület a yumhoz, kényelmesebb eleinte vele áttekinteni a rendelkezésreálló csomagokat, mint yum search-csel, de persze ez csak akkor igaz ha majd lesz X-ed

A télapó nem a régi már...

(#499) Vladi válasza nukewar (#495) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

''No, nem tudom, hogy említettétek-e, de az rpm.livna.orgról nem árt letölteni a repository.rpm-et''

Említette... De a leírásban is benne van, amit linkeltem...

''most valaki szépen jöjjön ide, és lépésről lépésre írja le, hogy mit kell csinálni, sőt a felmerülő hibákkal mit kell kezdeni,''

Előbb nem ártana a kérdéseimre válaszolni. Amíg ezt nem teszed meg, még csak ne is várj segítséget.

''mert kezdem unni, hogy két nap alatt egy nyomorult videókártya drájvert nem lehet felpasszírozni linuxra.''

Csak a saját dolgodat nehezíted. Ez a helyzet. Egyébként kb 5 perc a driver telepítése.
:(((

''Már bocsi, de kezd tele lenni a tudatom.''
Semmi baj. Én nem haragszom. Főleg, hogy nekem van direct3D gyorsításom linux alatt nVidia kártyával. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#500) nukewar


nukewar
tag

Nvidia driver telepítése(?) fedora 7 alá

Nos. Sok vesződség után ismét itt, igaz egy lépést nem tettem meg előre. Tegnap behalt a fedora. Már a shell sem jött be, mivel nem ismerem a linuxos trükköket, ezért újra telepítettem (hiába, a windowson edződtem).
Aztán találtam egy weboldalt :[link]
aminek alapján telepítettem az nvidia drivert. Öt egyszerű lépésről szól. Íme:

1. rpm -Uhv http://rpm.livna.org/livna-release-7.rpm
(mivel a kollegák említették a livnát, meg a repot is, de konkétumot senki nem mondott, hát valahogy így kellene szabatosan befaragni a shell-be)
Amúgy nekem errort dobott, de le lehet tölteni az rpm-et az oldalról és a vinyóról is lehet telepíteni. Ez megvolt.

2. rpm import http://rpm.livna.org/RPM-LIVNA-GPG-KEY
(mint látható ez valami kulcs féle, gőzöm sincs, hogy ez mennyire fontos, mert nálam ez is akadt error-ral. De ennek ellenére tovább tudtam lépni a következő pontra. ...)

3. yum install kmod-nvidia
(Ez lenne a fő attrakció. Az előző lépések nélül kezd köpködni olyanokat, hogy nothing to do. Tehát a repot ne hagyjuk ki, bármit is jelentsen az.)
Ez nekem simán feltelepült. Installálódott a driver, hogy szép új magyar nyelven fejezzem ki magamat.Letöltögeti a kernelt meg egyéb csomagokat.

4. Reboot the machine.
(Ezt ne a shellbe írd be. Én fondorlatos módon a ctrl-alt-del klasszikus kombinációt alkalmaztam. Azt hiszem ez volt a legkönnyebb lépés a telepítés során.)

5.Execute: glxinfo | grep direct
(Sajnos ezügyben nem tudok érdemlegeset reflektálni, mert idáig nem jutottam el. A boot során ismét caught signal 11. server error köszöntött régi ismerősként)
Innentől kezdve viszont passzolok, és jól esne egy-két megnyugtató szó, hogy másnak is volt hasonló esete, sőt talán még a választ is tudja, hogy mi a bánatos rostonsült csirkemájért nem hajlandó a fedora megemészteni az nvidia drivert.

(Azt hiszem az ilyen dolgok miatt használom én még mindig a windowst)
Térítsetek meg!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.