Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#301) norbiphu


norbiphu
senior tag

Kijött a friss ATI driver!
Ez már támogatja az x800xl-t is végre (legalábbis a kibocsátási megjegyzések alapján ;))

[link]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#302) Out válasza norbiphu (#300) üzenetére


Out
addikt

Igy jar aki a jovoben el :oD

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#303) norbiphu válasza Out (#302) üzenetére


norbiphu
senior tag

Nem élek a jövőben :) (akkor kétmagas, 64 bites lenne :) )

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#304) norbiphu válasza Out (#302) üzenetére


norbiphu
senior tag

Visszaléptem a ''múltba'', 64 bittel várok még inkább :).

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#305) norbiphu


norbiphu
senior tag

Valamilyen, a windowsos total commanderhez hasolnó filekezelő van linuxra?

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#306) escie válasza norbiphu (#305) üzenetére


escie
őstag

a konqueror-t használom erre.
qt-ra épül...

I'm back, baby!

(#307) rokefeller válasza norbiphu (#305) üzenetére


rokefeller
senior tag

én meg a midnight commandert, pont megfelel... nem szép, de csúnya, viszont amit kell azt tudja

A télapó nem a régi már...

(#308) norbiphu válasza rokefeller (#307) üzenetére


norbiphu
senior tag

''nem szép, de csúnya''
ez tetszik :C

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#309) PLacc


PLacc
senior tag

Aki notival használja, megy a suspend to disk ill. suspend to RAM? Nekem lefagy tőle, de úgy, hogy indításkor az LCD fokozatosan kifehéredik, mintha leöntenék vmi folyadékkal... :(

(#310) rokefeller válasza PLacc (#309) üzenetére


rokefeller
senior tag

hm, nekem asztali gépen úgy ahogy megy a suspend, néha nem indul újra, de nálam az hardverhiba miatt van, ha nemtud egy eszközt bemountolni, ami még a suspend előtt volt, akkor nem indul el, de monitorfehéredés nem volt még

A télapó nem a régi már...

(#311) PLacc válasza rokefeller (#310) üzenetére


PLacc
senior tag

Köszi!
Elvileg kell neki egy külön artíció a HDD elején, oda menti a dolgokat, ez meg is van gyári tool-lal, de mégse akarja visszahozni a cuccot... :(

(#312) GD válasza norbiphu (#305) üzenetére


GD
őstag

tuxcommander, nagykirály, kicsit tanítani kell, aztán kezes, sokfélét próbáltam, ez vált be legjobban

(#313) PLacc


PLacc
senior tag

Ez a rohadt suspend most sem megy (Dell C400), rákerestem a Google-ben, ott mindenki azt írja (FC3-4 alatt), hogy elsőre megy neki, csak kell az a suspend partíció a gyári Dell-tool-lal, ami nekem is megvan. :(
Ha újraindítom suspend után rögtön kifagy az egész és elkezd fokozatosan kifehéredni az LCD és semmi hibaüzenet. :(
Van ennek vmi dump logja?
Köszi!

(#314) PLacc válasza PLacc (#313) üzenetére


PLacc
senior tag

Nah, ne süllyedjünk ennyire már... :D
Senkinek nincs ötlete a suspend problémára?

(#315) vegyszer válasza vegyszer (#265) üzenetére


vegyszer
addikt

Na feltettem az FC 5-öt. És van benne hibernálás ge csak gnóm alól.
Hogy lehet ezt KDE alatt előkaparni?
Köszi

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#316) PLacc válasza vegyszer (#315) üzenetére


PLacc
senior tag

Nekem is ilyen problémáim vannak csak nekem Gnome alatt se megy... :)
Egyébként KDE-ben a Control Panel alatt van az energiagazdálkodás (ACPI), ott nem találtad meg?

(#317) rokefeller


rokefeller
senior tag

hello, a minap a yumex-szel frissíteni próbáltam, és az evolution frissítésénél hibát írt ki, hiányolta a libecal.so nevű fájl-t, más tapasztalta ezt a jelenséget? meg hogy is lehet ez, hisz az evolution egyébként tökéletesen működik.

A télapó nem a régi már...

(#318) rokefeller


rokefeller
senior tag

hm, a topik pang, ha pesszimista vagyok, azt mondom azért, mert senki nem használ fedora-t, ha optimista vagyok, akkor meg azt hogy senknek nincs vele baja... nekem nincs vele :)

[Szerkesztve]

A télapó nem a régi már...

(#319) GD válasza rokefeller (#318) üzenetére


GD
őstag

miután a laptop-omra képtelenség feltenni, egyelőre jegeltem, ami mind3 gépemre hajlandó felmenni nyűgösködés nélkül, az az ubuntu...majd lássuk a fedora 6-ost mit tud hozni ... december körül talán lesz..

(#320) rokefeller válasza GD (#319) üzenetére


rokefeller
senior tag

ja, hát kinek mi sikerül, én még csak szenvedő ubuntut láttam, és patent fedorát, de nem vagyok sokat látott varj

A télapó nem a régi már...

(#321) Out válasza rokefeller (#318) üzenetére


Out
addikt

Nekem nincs bajom most az FC5-el, csak a k3b-vel, de azzal is csak azert mert hasznalok mindenfele unstable csomagokat is, es most nem igazan tudok cd-t irni, mert elrontja az osszeset. :o)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#322) rokefeller válasza Out (#321) üzenetére


rokefeller
senior tag

nekem meg nincs cd-író a gépemben :) minden más meg megy ahogy kell, ami hiba eddig volt, az mind másnapra megoldódott, kivéve egy idegesítő, de együttélhető ?bugot?, mégpedig azt hogy néha nem hajlandó a felfüggesztést végigvinni... de szerintem ott is valami olyan problem van, ami a gépem egy bizonytalan hardvere miatt lehet ... haverom mindíg lefikkantja, hogy ez csak játék, direkt azért van hogy basztassam, legyen probléma amit megpróbál az ember megoldani... először én is így voltam vele, de most már látom hogy ez tök együttélhető használható cucc, úgyhogy a hatost szerintem boltban veszem meg :) ( a distrowatch toplistáján az első három disztribúció asszem már ilyen, még nekem is )

A télapó nem a régi már...

(#323) GD válasza rokefeller (#322) üzenetére


GD
őstag

mér jó a bolti? sztem max angol könyvet kapsz hozzá, meg magyarul kapható a redhat-fedora teljes referencia könyv kb 8E, nekem is megvan, szerencsére elég sok disztro független téma van benne, szal linux könyvként is jó

(#324) rokefeller válasza GD (#323) üzenetére


rokefeller
senior tag

nem, láttam valahol egy bolt árlistájában hogy a fedora dvd kemény 2000 HUF, gondolom egy dvd, borítóval, és csak a fíling miatt, könyvet a könyvtárból szerzek hozzá :)

A télapó nem a régi már...

(#325) GD válasza rokefeller (#324) üzenetére


GD
őstag

a könyvtár ahová én járok, ott minden jó informatikai könyv 1 példányban van meg és az olvasótermi használatra.. ha véletlen van belőle még egy, az tuti állandóan előjegyzés alatt van..

(#326) rokefeller válasza GD (#325) üzenetére


rokefeller
senior tag

keríts egy BME-s havert :)

A télapó nem a régi már...

(#327) GD válasza rokefeller (#326) üzenetére


GD
őstag

hm, van valyon a bme könyvtárnak online katalógusa?

(#328) dr_strange válasza GD (#327) üzenetére


dr_strange
senior tag

ha megmondod, mi az a ''valyon'', én is megmondom, van-e neki ;]

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#329) dr_strange válasza dr_strange (#328) üzenetére


dr_strange
senior tag

kb. 1 perc volt megtalálni

http://www.omikk.bme.hu/main.php?folderID=23

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#330) rokefeller válasza GD (#327) üzenetére


rokefeller
senior tag

van ugyebár, de én meg tudom neked mondani hogy van redhat linux teljes referencia , jókis másfélkilós nagy bordó friss 9000 forintos könyv, dvd melléklettel :), meg stb...

A télapó nem a régi már...

(#331) GD válasza dr_strange (#329) üzenetére


GD
őstag

egy kis szeméjes harc Ly és J ellen.. ;)
köszi a linket

ui: ugyan az a hang, minek kétféle betű :Y ?

(#332) GD válasza rokefeller (#330) üzenetére


GD
őstag

megvan, sőt, be is köttettem keménykötésbe, úgy néz ki most mint egy biblia :D

[Szerkesztve]

(#333) GD


GD
őstag

döbbenet, linux szóra legalább 80 találat.. :O
asszem be kellene íratkozni a bme-re :U

(#334) rokefeller válasza GD (#333) üzenetére


rokefeller
senior tag

ha za megnyugtat, ms-ről is sok van, nem rossz a műszaki olvasó, a villanykari meg pláne... ott tuti ic katalógusok vannak a hetvenes évekből, meg hogyan építsünk mos tranzisztorból bármit... :)

A télapó nem a régi már...

(#335) dr_strange válasza GD (#331) üzenetére


dr_strange
senior tag

off: mert nem ugyanaz a hang, legalábbis nem olyan régen még nem volt ugyanaz

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#336) rokefeller válasza dr_strange (#335) üzenetére


rokefeller
senior tag

meg valahogy szopatni kell a külföldieket, hogy nehogy már pár év magyartanulás után elhiggyék, hogy vannak olyan okosak és ügyesek mint minK :)

A télapó nem a régi már...

(#337) GD válasza dr_strange (#335) üzenetére


GD
őstag

régen a kerék is fából készült.. :DDD

(#338) bocX


bocX
tag

sziasztok! én most szeretném feltenni a Fedora Core 5-t! Tegnap neki is álltam a telepítésnek, fel is tette a linuxot, de ezután jött a gond!
A gépben lévő eszközök a követekzők:
SATA winchester (3 partíció, és ezen van a Win XP op.rendszer)
IDE1 optikai (master)
IDE1 winchester (slave - erre kerülne a linux)
IDE2 optikai (master)
IDE2 winchester (slave)

amíg nem volt SATA winchester, addig minden gond nélkül feltudtam tenni a Win mellé. Most egy kicsit másképp megy a dolog. A telepitéskor kiválasztottam melyik winyóra szeretném (IDE1 winchesterre), megcsináltam a swap-ot a partíciókat, stb....a bootmanagert (a GRUB-ot) is beállítottam, hogy az MBR-be legyen. Feltelepült a Linux, kérte az ujraindulást, hát megtettem. Ujraindítás után rögtön a Win tölt be, nem is ajánl fel választási lehetőséget. Ha viszont a priorítást átállítoma bios-ban hogy az IDE winchestert vgye figyelembe akkor azt irja ki, hogy ''Hiányzik az opeációs rendszer.'' - pedig nem hiányzik, ott van csak épp nem tudom elérni. Ha lenne valami javallat vagy tudtok segíteni megköszönném!

:U:U

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#339) rokefeller válasza bocX (#338) üzenetére


rokefeller
senior tag

cd-ről ha el tudod indítani a telepített fedorát, akkor ott próbáld meg a grub-install -t, de annak a vinyónak a mbr-jébe, ami ide, és ami a boot device priority szerint nálad első, hátha...

A télapó nem a régi már...

(#340) GD válasza bocX (#338) üzenetére


GD
őstag

boot sorrend hiba, ha a bios meg se hívja az adott grub-osított vinyót, esélye sincs
vagy tedd a grub-ot arra a vinyóra ami most first boot, vagy állítsd azt first-nek akire felment a boot..

asus lapoknál pl egy F8-al lehet boot gyorsmenüt kérni indításkor..

(#341) bocX válasza GD (#340) üzenetére


bocX
tag

....na, hát ugy 5 nap küzdés után sikerült feltennem a fedora 5-t, frissítettem is rajt rögtön, eddig minden szuper jól működik! de egy valamiben kellene help, hogy aMSN-t hogyan tudok feltenni! letöltöttem egy aMSn-0.95.tar.gz nevezetű fájlt, de nemtudok installálni?! illetve nem találtam Midnight Commander-t vagy ahhoz hasonló képződményt, hol tudom elérni?!
köszi a helpet! :R

elég rutintalan vagyok még linux terén, de ha ebben tudnátok segíteni lehet könyebben rájövök majd más dolgokra! ;)

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#342) Out válasza bocX (#341) üzenetére


Out
addikt

Ha minden igaz akkor alapbol kell lennie yum-nak vagy apt-nak feltelepitve amivel tudod frissiteni illetve tudsz telepiteni csomagokat. Ha apt-od van akkor rootkent adj ki egy
apt-get update, majd egy apt-get install mc, illetve apt-get install amsn parancsot, ha yum-od van fenn, akkor abban majd masok segitenek :o)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#343) rokefeller válasza bocX (#341) üzenetére


rokefeller
senior tag

nyomj egy yum install yumex-et
ezután lesz grafikus frontended a yum-hoz, elég könnyen használható, aztán keresd fel a livna honlapját, onnan tedd fel a repo rpm-jét, és aztán lehet a yumexben search - ölni a midnight-ra, vagy aMSN-re... de szerintem a gaim tökéletesen helyettesíti...ja, de a legegyszerűbb talán, ha leszeded a fedora frog -ot, az sokmindent segít felpakolni az elején

[Szerkesztve]

A télapó nem a régi már...

(#344) bocX


bocX
tag

na újabb kérdéssel állok elő (hát hiába amatőr vagyok még :D):
szal fel lett telepitve minden működött is amíg eccercsak nem a képernyőfelbontás át lett állítva és hoppá eltűnt a kép - gondolom nem bírta a képfrissítési tényezőt! Konzolt már sikerült kérni de hiába próbálkozok az xf86config vagy xf86setupal, kiirja hogy -bash: xf86setup/xf86config: command not found tehát nincs ilyen parancs, ergo nincsen fenn minden xf86 csomag feltelepítve?? :F
mit tudok ezzel kezdeni, hogyan tovább...valami javallat? :B

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#345) rokefeller válasza bocX (#344) üzenetére


rokefeller
senior tag

firkáld át kézzel a /etc/xorg.conf -ot , és legközelebb csinálj róla backupot mielőtt játszol a felbontással :) egyébként nagy valószínűséggel ha megadod a monitor pontos típusát, vagy a típushoz tartozó pontos a vertikális és horizontális sync adatokat, akkor bírni fogja a nagyobb felbontást is

A télapó nem a régi már...

(#346) bocX válasza rokefeller (#345) üzenetére


bocX
tag

az a helyzet nem én állítottam el! csak nekem kéne visszaállítani, mert milyen jó móka a másikat szivatni!

''firkáld át kézzel a /etc/xorg.conf'' ez alatt mit értesz pontosan??

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#347) rokefeller válasza bocX (#346) üzenetére


rokefeller
senior tag

mc-ben megnyitod a file-t, és a felbontást átírod egy értelmes kisebbre, ez az egyik lehetőség, vagy megnézed a monitor doksijában a szinkronfrekvenciákat, és azokat írod át, de előtte backup :)

A télapó nem a régi már...

(#348) rollins válasza bocX (#344) üzenetére


rollins
őstag

text-módos setup van még az FC5 -ben? Azzal pofonegyszerű állítani. Habár az nvidia vagy az ati vga driverének feltelepítésekor átírja az xorg.conf -ot.

[Szerkesztve]

(#349) rokefeller válasza rollins (#348) üzenetére


rokefeller
senior tag

én nem találtam, de lehet hogy van...

A télapó nem a régi már...

(#350) rollins válasza rokefeller (#349) üzenetére


rollins
őstag

elvileg a /usr/bin vagy /usr/sbin -ben van setup néven és a setuptool csomagban van (rpm -qi setuptool). csak leírtam hátha még később fog kelleni.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.