Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#901) Speedo


Speedo
tag

Köszön a válaszokat! A 7-es verzió került fel a gépre, és minden tökéletesen ment mindaddig amíg a hosszú frissítés közepén jött egy áramszünet... A fedora működőképes most is arról írok viszont a maradék 43 frissítés-t már nem tudja felrakni mert amikor a "Tranzakció folyamatban" részhez ér egy hosszú hibával elszál

file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/global/accelerator/default.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/BasicIDE/toolbar/insertcontrolsbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/BasicIDE/toolbar/macrobar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/dbapp/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/dbbrowser/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/dbquery/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/dbrelation/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/dbtable/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/scalc/accelerator/de/default.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/scalc/accelerator/en-US/default.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/scalc/accelerator/es/default.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/scalc/accelerator/fr/default.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/scalc/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/scalc/toolbar/insertbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/scalc/toolbar/standardbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/schart/accelerator/en-US/default.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/schart/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/schart/statusbar/statusbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/schart/toolbar/standardbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/schart/toolbar/toolbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/sdraw/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/sdraw/toolbar/insertbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/sglobal/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/sglobal/statusbar/statusbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/sglobal/toolbar/insertbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/simpress/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/simpress/toolbar/insertbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/sweb/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/sweb/statusbar/statusbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/swriter/menubar/menubar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/swriter/statusbar/statusbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/swriter/toolbar/formcontrols.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/swriter/toolbar/formdesign.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8
file /usr/lib/openoffice.org/share/config/soffice.cfg/modules/swriter/toolbar/insertbar.xml from install of openoffice.org-impress-2.3.0-6.4.fc7 conflicts with file from package openoffice.org-core-2.2.0-14.8

Ilyenkor mit lehet tenni ? Van még esély rá, hogy ne kelljen az egész rendszert újratelepíteni ?

(#902) Vladi válasza Speedo (#901) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Az openofficet hogy telepítetted? Repóból?
Én leszedném az egészet
yum remove openoffice.org-*
majd csinálnék egy yum tisztítást:
yum clean all
Majd megpróbálkoznék a telepítéssel.
yum install openoffice.org

Megkerülve a frissítés. Lássuk! :))

[Jah telepítést érdemes yumexel, hogy ne pakoljon fel vagy kétszáz nyelvi modult. :DDD ]

ui: eszedbe ne jusson rendszert újratelepíteni! ;)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#903) Speedo


Speedo
tag

Ok megpróbálom az openoffice-t pedig alapból telepítette fel a Fedora szal még nincs repo hozzáadva.

(#904) Speedo


Speedo
tag

Hello újra !
Tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik zenelejátszót használjam sokat megnéztem már, de valahogy egyik sem fogott meg ... :( És melyik repot érdemes még használni most a livna-t használom, de hallottam már a freshrpms-ről is (esetleg mind2) :F ?
Vladi jók az írásaid segítségükkel betudtam lőni az ati drivert és még a beryl-t is beüzemeltem. :C

(#905) Vladi válasza Speedo (#904) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Hello!

Zene lejátszóból van sok. Én audacioust használok. Esetleg ha elárulnád az igényeidet...
Reponak a Livna kiváló és elég is lehet, de ha már többet akarsz, vigyázz, nehogy összekeverje a frissítéseket.

Ezt elkerülendő több 3rd reponál használj protectbase plugint.
http://wiki.linux.duke.edu/YumPlugins
http://wiki.centos.org/PackageManagement/Yum/ProtectBase
Vagy a priorities plugint:
http://wiki.centos.org/PackageManagement/Yum/Priorities
Ez utóbbi kicsit macerásabb.
Ha elakadsz szólj. :)

Írás lesz még, amint leadtam a szakdolit. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#906) rokefeller válasza Speedo (#904) üzenetére


rokefeller
senior tag

én zenelejátszónak az exaile-t használom, a repo meg livna nálam, keverni nem szoktam a freshrpms-szel, és már nem is fogom, mert elvileg a livna, freshrpms, dribble repok egyesülni fognak, és rpmfusion néven működnek tovább, ami remélhetőleg mihamarabb megtörténik

A télapó nem a régi már...

(#907) Vladi válasza rokefeller (#906) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Mániájuk a repoegyesítés. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#908) rokefeller válasza Vladi (#907) üzenetére


rokefeller
senior tag

legyen is mert mikor keveredett egy kicsit és az mplayer nem volt hajlandó futni, mert a faad meg faac vagy valami hasonló cuccok a freshrms-ből mentek fel, mert bekapcsolva hagytam, a többi a livnábó, és lehetett bogarászni hogy miért nem megy a cucc, meg mit kell leszedni, és a helyettesét feltenni a livnából... szóval egyesüljenek csak, viszont a filelist.xml.gz meg comps.xml.gz -re hirtelen kitalálhatnának valamit, mert az nagyon béna mikor az ember fel akarja tolni ez egyik 27k-s libet, és mondjuk a rokkant mirrorok miatt 27-szer szedi le a 3,8 megás info file-t...

A télapó nem a régi már...

(#909) rollins


rollins
őstag

Próbáltam FC6 -t F8 -ra frissíteni F8 dvd-ről, többszőr is, de mindíg a csomag függőségek vizsgálatakor egyszerűen csak úgy megállt, lefagyott. Adtam neki 15 percet, hátha megmozdul, de semmi. Az elején hagytam hogy tesztelje a lemezt, de nem talált hibát, akkor utána miért áll meg? Más is próbálta és nála is volt ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#910) Vladi válasza rollins (#909) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet frissíteni direkt 6-ról 8-ra? Biztos? Nem lenne egyszerűbb a sima telepítés?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#911) rollins válasza rollins (#909) üzenetére


rollins
őstag

Ahogy olvasom a fórumokat, az F7 is már más meghajtóneveket hesznál(?), utánanézek, aztán változtatok az fstab-on, ha kell. Úgy létszik ott minden sda, sdb, stb. Remélem ez segíteni fog.
Vladi Szereteném megtartani a régi beállításaimat, programjaimat is ,ne kelljen megint mindent feltelepíteni. Szerinted -ha egyáltalán sikerül- nem fog csomagokat duplán hagyni a régivel, vagy nem fog felesleges dolgokat rajta hagyni, nem tudod? Ha nem megy máshogy, akkor csak később fogok teljes installt csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#912) Vladi válasza rollins (#911) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ha mindenképpen ragaszkodsz a disztro updatehez, akkor melegen ajánlott a Core6 - F7 - F8 útvonal. Csomagokat nem hagy duplán. Ennek az alényege, hogy mindent frissít.

Egy átállás úgyis időigényes dolog, distupdate ide vagy oda. Akkor már inkább egyszerűbb a friss telepítés. A beállítások megőrzéséhez arhiváld a /home mappádat. Ha nem tömöríted akkor érdemes olyan fájlrendszerre másolni, ami kezeli a jogosultságokat. (Értsd: ext3)
[Nekem jó ideje külön partíción van, így csak meg kell adni a helyét a telítőben, vigyázni, nehogy forrázza és tulajdonképpen kész is.]
Ha a usered neve is egyezik akkor nem lehet gubanc. (Az azonosító számát azért nézd/jegyezd meg.)

Ezen kívül rakd el a
/etc/fstab
/boot/grub/grub.conf
/etc/X11/xorg.conf
állományokat. Jól jönnek még. ;)

Igen a meghajtók elnevéezése mostmár (F7 óta) sdxy egységesen. (A legtöbb disztró e felé halad.)
De ezeket egyből látod ha kiadod a

cat /proc/partitions

parancsot.

Így már csak a külön felrakott programjaidat kell újra telepíteni. (Ezeket egyébként okos helyi repoban tartani, így azokat már nem kell összegyűteni.)

De átállás előtt nézd meg az újdonásgokat, hogy ne érjen meglepetés. ;)

Hirtelen ennyi az átállásról. De ez a procedúra nekem nem tartott 2 óránál tovább első körben. Azóta persze sok apróságot kellett még elintézni, de ez felhasználó dolga.

Jah és mindenkinek:
December 7-én lejár a Fedora Core 6 támogatása. Ezután semmilyen firssítést, biztonsági javítást nem adnak ki hozzá. Tehát online használatra ezután már nem javasolt. Aki teheti frissítsen újabb verzióra!

Ég veled Core 6! Igazán nagyszerű rendszer voltál... :O

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#913) rollins válasza Vladi (#912) üzenetére


rollins
őstag

Köszi, azt hittem egyszerűbb. Hát lehet egyszerűbb, ha újratelepítek :U Átmásolom a cuccaimat fat32-re, csak ott van elérhető szabad helyem. Akkor sincs veszve ha nem tetszik az F8, le van mentve az egész FC6 partícó.
FC6 -ot azért még gondozhatták volna, kár.

[ Szerkesztve ]

(#914) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Akit érint:

A legújabb ati driver a livna repóból (8.42.3) támogatja a Radeon HD 2xxx-es sorozatot. Notes

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#915) rollins válasza Vladi (#914) üzenetére


rollins
őstag

hd 3850/70 támogatására meg várni kell még, van már 7.11 ati driver, de az nekem nem csinál fglrx kmod-ot a kernelhez, legfeljebb kivárom, amíg lesz a livna-n.
mod: most néztem, van kmod-fglrx-8.42.3-9 (december 6), bár lehet csak az új kernel miatt

[ Szerkesztve ]

(#916) rollins válasza rollins (#915) üzenetére


rollins
őstag

Csak a 8.44 fglrx fogja támogatni az RV670 -et (hd38xx). Hát gratulálok! Azért ez gáz. 8800GT -t már tudja úgy tudom az új nvidia drv, akkor Ati megint csak szarik a linuxot is használókra. Meg ebből az fglrx opensource fejlesztésből mikor lesz már valami? Megint fekete pont...

(#917) rollins válasza rollins (#916) üzenetére


rollins
őstag

8.43.2 -vel megy.

(#918) nukewar


nukewar
tag

Szeva fedorások!
Frissítettem fedora 8-ra, és úgy gondoltam ismét megpróbálkozom az nvidia installal (ez egy folytatásos rémregény lesz, már látom). Ezúttal a következő weblap lépéseit követtem: [link]

A végén belekönyököltem az alt-ctrl-backspace kombinációba, ahogy le vagyon írva, és tádááám... semmi nem történt. Mostakkó'?

(#919) rokefeller válasza nukewar (#918) üzenetére


rokefeller
senior tag

Az is kérdéses hogy milyen kártyád van, ugyanis 3 különböző nvidia driver van a livnában:
van az nvidia-legacy, az asszem ilyen tnt2 szintű kártyákig, a geforcemc440 meg azután pár kártya az nvidia-96xx -szel megy, és a geforce 6-os sorozattól megy elvileg a sima nvidia driver
a másik pedig hogy lehet dobnod kell egy modprobe-ot a nvidia kernelmodulra, vagy csak simán újraindítani a gépet, aztán az videokártya beállításoknál kiválasztani az Nvidia drivert

A télapó nem a régi már...

(#920) sghc_toma válasza nukewar (#918) üzenetére


sghc_toma
senior tag

előre is bocs a hülye kérdésért: a nem történt semmit úgy érted, hogy abszolút semmi, vagy úgy, hogy az X újraindult, de nem az új driverrel?
ha az előbbi, akkor az elég fura, ctrlaltbkspace elvileg lelövi az X-et.. ebben az esetben jelentkezz ki, majd vissza..
ha az utóbbi, akkor nézd meg, hogy be lehet-e tölteni az nvidia kernel modult, illetve, hogy az xorg.conf-ban a Section "Device" részben a Driver nvidia-ra van-e állítva..

in asm we trust

(#921) nukewar válasza sghc_toma (#920) üzenetére


nukewar
tag

Ahogy nézem a section device driver 'nv'.
Akkor ez nem jó, de attól tartok, ha átírom, akkor fog töténik majd a szokásos móka, hogy nem tudja indítani az X-et.
A ctrlaltbspace újraindította az X-et, de a régi driverrel.

Melik is az a modprobe?

(#922) nukewar válasza rokefeller (#919) üzenetére


nukewar
tag

Inno Gef 6600 a sima driver let feldobva.

az mit jelent, hogy simán újraindítom, és a videókártyabeállításoknál kiválasztani?
a mondat első fele még oké, de ekkor be kell jönnie valami panelnek, vagy mitsoda?

(#923) rokefeller válasza nukewar (#922) üzenetére


rokefeller
senior tag

nem, arra értettem hogy a menüben (system/administration/display nálam, magyarul nem tudom pontosan) a hardver fülön megnézed hogy az nvidia driver van-e kiválasztva vagy az nv esetleg vesa ami eddig volt? ez egyébként ugyanaz mint amit fentebb írt a kolléga csak grafikus felületen(a xorg.conf -ban is meg lehet nézni melyik driver van kiválasztva)

A télapó nem a régi már...

(#924) rokefeller válasza nukewar (#921) üzenetére


rokefeller
senior tag

és pont erre jó ha grafikusan próbálod átállítani, mert biztos nem gépeled el :-) de a baj az az hogy még mindig az nv drivert asználja az X, szóval vagy grafikusan átállítod az nvidia-ra, vagy a az nv szócska helyére nvidia-t írsz

A télapó nem a régi már...

(#925) nukewar válasza rokefeller (#924) üzenetére


nukewar
tag

rendszer->admonisztráció->képernyő

itt nv-n van. de nvidia nincs is.

(#926) rokefeller válasza nukewar (#925) üzenetére


rokefeller
senior tag

hmm, próbálj meg parancssorban kiadni rootként egy "modprobe nvidia" parancsot

vagy ha az nem, rootként a következő: "nvidia-config-display enable"

[ Szerkesztve ]

A télapó nem a régi már...

(#927) nukewar válasza rokefeller (#926) üzenetére


nukewar
tag

a modprobe-ra command not foundot dobott.
a másik sem hozott változást
lehetséges, hogy fel sem rakta a drivert?

(#928) rokefeller válasza nukewar (#927) üzenetére


rokefeller
senior tag

rootként kell legyen modprobe, ha nem lenne fent a dirver, akkor valami ilyemsit kellene kapnod: "FATAL: Module nvidia not found." azt hogy feltette-e a drivert egy "yum search nvidia*"-gal ellenőrizheted

A télapó nem a régi már...

(#929) sghc_toma válasza nukewar (#927) üzenetére


sghc_toma
senior tag

modprobe a /sbin-ben van, az meg a sima júzer $PATH-jában nincs... szóval vagy su -c '/sbin/modprobe nvidia', vagy először su -, majd modprobe nvidia..

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#930) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Én azért megnézném azt a kernelt.

uname -a

Aztán összehasonlítanám a felrakott csomaggal.

su -
yum info kmod-nvidia*

Az első rész lesz az érdekes, az installed.

Utána lehet nézni egy logot.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#931) sghc_toma válasza Vladi (#930) üzenetére


sghc_toma
senior tag

apró megjegyzés: yum info megy simajúzerrel is..

in asm we trust

(#932) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!.
leszedtem a Fedora 8-at,de bootoláskor a következő hiba lép fel:
Unknown keyword in config file
Could not find kernel image:linux

boot: ide vár valamit

Mit lehet ezzel kezdeni?

(#933) Vladi válasza gaben (#932) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szívás. Szerintem ellenőrizd a lemezt, mert rosszul töltötted le/írtad ki.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#934) gaben válasza Vladi (#933) üzenetére


gaben
aktív tag

Igen,rosszul töltöttem le,az új flashet nem az igazi....

Amúgy hogyan tudtok onlone rádiót hallgatni?Rákattintok a lejátszásra,de nem csinál semmit...Ha lejátszóban akarom megnyitni,akkor azt írja,hogy kodek kéne hozzá...
honnan szedjek ilyet?

(#935) rokefeller válasza gaben (#934) üzenetére


rokefeller
senior tag

melyik lejátszót használod? ezen sok múlhat, de alapból a rhythmbox megy fel, ez több társával együtt gstreamer alapú, tehát a gstreamerhez kell feltelepítened a kodekeket:
1. Livna repo hozzáadása (livna.org -on a fedora 8-as linkre klikk, rpm feltelepít)
2. "yum install gstreamer-codecs*" és már megy is

A télapó nem a régi már...

(#936) rokefeller válasza gaben (#934) üzenetére


rokefeller
senior tag

ja, és ha a leírás alapján nem megy, a 808-as hozzászólásomba van linkelve pár videjó hogy hogyan ment ez fedora 7-en, 8-on sem más

A télapó nem a régi már...

(#937) rokefeller válasza rokefeller (#935) üzenetére


rokefeller
senior tag

merhülye vagyok: nem gstreamer-codecs*, hanem gstreamer-plugins*

A télapó nem a régi már...

(#938) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok a fedora 8 van fent :) űtöröltem progikat egyszer csak elsötétűlt a képernyö semmire nem reagált kérte a jelszót és a nevet utána is csak karakteres volt a felület az alt+f7 nem tudok vissza menni a grafikus képernyőre.Mit tehetnék?

(#939) rokefeller válasza qwertly (#938) üzenetére


rokefeller
senior tag

leszedted a gnome-ot? vagy az x-et? "gdm-restart" -ra mit reagál?

A télapó nem a régi már...

(#940) Vladi válasza qwertly (#938) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

" űtöröltem progikat "

Ezt nem sikerült értelmeznem...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#941) gaben válasza rokefeller (#937) üzenetére


gaben
aktív tag

Semmi gond,megtaláltam így is, és yum extender is fennt van....szóval nem volt gond... :))

(#942) qwertly válasza Vladi (#940) üzenetére


qwertly
addikt

Bocsi én írtam el :B feltettem egy halom zene és video playert utána,hogy megismertem elkeztem legyalulni őket a program hozzá adás és eltávolitóval.Jó sokat be jelöltem itt hagytam a gépet és amikor vissza jöttem csak a fekete képernyő fogadott nem reagált semmire a gép újra indittotam.Kérte a felhasználó nevem és a jelszót megadtam utána is csak karakteres felületet adott nem tudtam semmivel a grafikus felületre vissza térni :O.Ezt a felirat van a képernyőn be jeletkezésem után:Lost login:Sun Dec 23 22:12:21 on tty2 [root@localhost~]#.Linux alatt ugyan azok a paracsokat kell ki adni mint a windows alatt ha szeretném,hogy megújoljon az TCP/IP kapcsolatom PL:> ipconfig /renew>Összes adapter megújítása, ipconfig /renew>az összes egyező kapcsolat felszabadítása.

[ Szerkesztve ]

(#943) qwertly válasza rokefeller (#939) üzenetére


qwertly
addikt

Sajnos semmit :O nem tudom,hogy miket szedtem le én csak videó és zene lejátszókat akartam le szedni.És öket is jelöltem be program eltávolításra.

[ Szerkesztve ]

(#944) rokefeller válasza qwertly (#943) üzenetére


rokefeller
senior tag

root konzolban: "yum install gnome-desktop", hátha... jó esetben leszedtél valami olyan package-et ami magával rántotta a gnome-od. jellemzően a gstreamer ilyen pl :-)

A télapó nem a régi már...

(#945) qwertly válasza rokefeller (#944) üzenetére


qwertly
addikt

Szia az lehet amit írtál :R mert ki adtam a parancsot és ok után az internetről le töltött valamit felis telepítette de most sem tudok alt+f7 billentyűivel visszatérni a grafikus felületre :O.Valami javaslatod van?

(#946) rokefeller válasza qwertly (#945) üzenetére


rokefeller
senior tag

terminálban "su -" után beírod a rootjelszót, és aztán próbálj egy "gdm-restart"-ot, vagy egy "init 5"-öt, ha erre sem indul az X, akkor remélhetőleg kiír valamit a konzolra, hogy miért

[ Szerkesztve ]

A télapó nem a régi már...

(#947) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!
Tegnbap feltettem újra a linuxot,de a rendszerindító nem indítaj a win-t....
Kiválasztom az other-t (win lenne),de csak ennyit ír:
Bootin 'other'
rootnoverify(hd(0,6)
chainloader +1

és nem csinál ez után semmit csak a promt villog...
Azonban nekem sda1-en van a win,ne ma 6-on...

Hogyna tudnám a hibát javítani?

(#948) Vladi válasza gaben (#947) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Hát írd át 0,0-ra.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#949) gaben válasza Vladi (#948) üzenetére


gaben
aktív tag

és azt hogyan tudom?

(#950) Vladi válasza gaben (#949) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyhogy hogy?

Megszerkeszted a /boot/grub/grub.conf fájlt. Asszem.

Root jog kell az átíráshoz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.