Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#401) rokefeller válasza rollins (#400) üzenetére


rokefeller
senior tag

ja, kozben jott egy yum frissites, es latszolag gyorsabb is nalam, a forditast meg elkerultem eddig is de neha meglatok valami elcseszett progit, es akkor beizgul a make-et gepelo ujjam

A télapó nem a régi már...

(#402) rollins válasza rokefeller (#401) üzenetére


rollins
őstag

Probáltál már a telepítő dvd-vel linux rescue -t indítani? Nálam meghülyül, lefagy, kriksz-krakszok a képernyőn, stb. Szerencsére nem volt szükségem rescue-ra, csak látni akartam menni fog -e egyáltalán, hogy tudom -e felmountolni a partíciót. Azért fura, mert telepítésnél semmi probléma nem volt és hibátlannak találta a lemezt is. Vagy ez valamiylen bug lehet? :F

[Szerkesztve]

(#403) rokefeller válasza rollins (#402) üzenetére


rokefeller
senior tag

gyanítom hogy egy gépspecifikus hiba... olvastam hogy a hatos telepítőjét sokan szidták, mert telepítés közben sokhelyütt kiakadt. én a rescue-t nem próbáltam, nem nagyon tudok elképzelni olyan hibát, amihez az kell és meg tudom javítani konzolból :) ezt jó hogy említetted, 3 hónapja komolyabb hiba nélkül operál a cucc, előtte az ötöts volt fél évig, azelőtt viszont nem volt olyan linuxom ami ne rohadt volna le 1 hét alatt... felfejlődött a cucc az én hülyeségemhez :)

A télapó nem a régi már...

(#404) rollins válasza rokefeller (#403) üzenetére


rollins
őstag

Telepítésnél nem volt gond szerencsére. Komoly hibát lehet ki sem tudnék javítani, csak ilyen alap dolgokra gondoltam, mint grub-install. Biztos meg lehetne oldani a grub menüjében is.
Egyébként régen a Red Hat 6 telepítőjével voltak gondok, ott ha jól emlékszem az upgrade féle installal voltak gondok
Meg ha valami gond lenne az ext3 -mal és ráküldeni a fsck-t vagy e2fsck -t. Ezt az fsck lehet úgy is kierőszakolni következő indításnál, ha a gyökérbe szerepel egy forcefsck file, ezt lehet akár touch forcefsck is létrhozni (0 byte-os, csak a neve számít).
Amúgy nincs semmi bajom a telepített rendszerrel, eddig kopp-kopp. Csak forrásból nem tudok még fordítani mert a kernel-forrás src.rpm -ből rpmbuild telepítés után hiányzik a version.h és néhány asm header file és hiába másolom a a /usr/include -ból, a fordításnál nem szopja be. Még jó hogy ami eddig kellett, ahhoz van rpm a neten.
Meg tetszik hogy lehet monitorozni a cpu hőmérsékletét meg a cpu-fan ford.számát, stb. Van egy kis monitorozó gui: gkrellm. Ez persze az lm_sensors által detektált érzékelőkből nyeri. Vannak hozzá plugin-ek, de sajna még sata hdd-t nem ismeri. Viszont van egy hddtemp nevű progi, ami mutatja hdd hőmérsékletét.
Még egy ''apróság'': nálam init 3 -mal indít, nem szeretem a gdm-t. Így viszont X-en a Gnome menüben nincs ilyen újraindít, meg lekapcsol, csak kilépés. Úgy látszik ez csak init 5-nél van, vagyis deafult gdm -nél. Mik vannak :) A poweroff parancs (egy script tul.képen) nekem új volt. Eddig halt -tal állítottam le gépet, aztán ráakadtam a poweroff -ra, ami szépen leállítja, áramtalanítja a gépet (leállít, kiürít mindent, amit kell) Van ez a készenlétbe helyezés és ha rákattintottam, csak úgy hírtelen lekapcsolta gépet. Mikor benyomtam a gépen a powert, minden ugyanúgy volt (pesze boot nuku) fedorában, mint ahogy kikapcsolt. Ez lenne a standbye vagy sleep üzemmód? Így kell ennek működnie? Még soha nem próbáltam előtte, windózon sem. Nem sérül meg ettől a filerendszer? Gondolom elmenti a vinyóra memória tartalmát, de ez akkor is durva.
Hu, remélem nem untattalak, meg nem írtam hülyeségeket :) Úgy látszik mostanában csak ketten nézegetjük a Fedorát :) (habár sokáig én sem nyúltam hozzá)

[Szerkesztve]

(#405) rokefeller válasza rollins (#404) üzenetére


rokefeller
senior tag

én ezeket a monitorozókat sosem használtam, de láttam sokan szeretik :) na, nálam init 5-tel indul, és van minden a gnome menu kilépés címszavánál... nálam viszont a suspend nem ment/megy rendesen. Nálam csak elsötétült a kép, aztán kikapcsolt, visszakapcsolásnál viszont rendesen bootolt, szal ehelyett fel is raktam a suspen2-t, ami jó, csak kiderült hogy néha nem tudja visszatölteni a hálókártya modulját, azt hittem a HAL a ludas, de aztán láttam hogy a via-rhine nem tettszik neki, úgyhogy majd veszek egy hálókártyát, mert én szeretem a hibernate-et. Hibát meg nem csinált eddig, fájlrendszer sem sérül, úgyhogy egészséggel használható :)

[Szerkesztve]

A télapó nem a régi már...

(#406) Csokika


Csokika
tag

Sziasztok!

Kezdő Linuxos vagyok, segítség kellene. :)
Wifit szeretném beállítani RC6 alatt. Atheros 5500G Wifi. Leszedtem a netről az rpm csomagot, kibontottam, befordítottam, meg is találta a kártyát (megjelenik a hálózatok hardver füle alatt, hozzárendelve wifi0 nevet! A gond az, hogy ha rámegyek az új kapcsolat varázslóra, hogy beállítsam a wifi paramétereit, ki kellene választanom a listáról a hálózati kártyám, de nem tudom. Mi lehet a baj? Lehet konzolos segítség is!
Előre is köszönöm!

(#407) Csokika


Csokika
tag

UP

(#408) rollins válasza Csokika (#406) üzenetére


rollins
őstag

nem értek wifi-hez, de gondolom a madwifi kernelmodult raktad fel
ha iwconfig, lsmod, lspci mutatja az eszközt, modult, akkor tudnia kéne
lehet hogy a NetworkManager kavar be, akkor azt services -ben állítsd úgy, hogy ne induljon el legközelebb
talán a másik linux topicokban többet tudhatnak erről {ez sajna nem nagyon pörög)

(#409) rollins válasza Csokika (#406) üzenetére


rollins
őstag

(ezt elfelejtettem) adsl-setup parancs talán segít beállítani, conf pedig az /etc/ppp -ben van úgy tudom, kapcsolódni meg ifup ppp(x) (x az eszköz száma) -val lehet
(persze ehhez látszania kéne a wi-fi -nek mint eth0 vagy eth1 ,stb, iwconfig -nál legalább)

[Szerkesztve]

(#410) Csokika válasza rollins (#409) üzenetére


Csokika
tag

Köszi, sikerült megoldanom!
Igaz, nem az kellett hozzá amit te mondtál, de hála az égnek sikerült.
Szóval most nagyon boldog vagyok! :)

(#411) rokefeller válasza Csokika (#410) üzenetére


rokefeller
senior tag

hehh... ndiswrapperrel oldottad meg? nekem mással nem ment, és kellett még kis pöcsölés a wpa-supplicant-hoz

A télapó nem a régi már...

(#412) rokefeller


rokefeller
senior tag

[link]

Hello, a fenti link elvezet a fedora új hardver profil felmérő eszközéhez. Aki úgy gondolja érdemes megosztani velük hogy milyen vas van a gépében, az használja, remélhetőleg az így nyert adatokat fel tudják használni hogy a legnagyobb tömeget érintő hardverkompatibilitási problémákat minél hamarabb kiszűrjék

másrészt felkerülhetne a magyar is a language sorba :)

A télapó nem a régi már...

(#413) szijartg


szijartg
senior tag

linux gurukat kérdezném elsősorban...
adott egy fedora gépem, és hogy a fenébe tudnék ftp-ről a gépemre másolni ssh-n keresztül?
valaki segítsen plííz

(#414) rollins válasza szijartg (#413) üzenetére


rollins
őstag

guru nem vagyok az fix, de talán :U :
sftp ami az ssh1 vagy inkább ssh2 protokollal megy, linuxnál egy gui-val kényelmes: sftp://user@gep.nev a konqueror böngészővel, windowsnál winscp-vel

(#415) szijartg


szijartg
senior tag

okaj végülis megoldottam. thx

(#416) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Most telepítettem a Fedora Linux Core 6 -ot a DVD -t a széria 2.6.18 kernel -lel elsőre stabil, jól veszi az akdályokat, gyors, felismert minden alap hardvert. CD/DVD írás már volt a Nautilus -szal egy újraírható CD -n és hibátlan volt. Azért ezt is leírom: Zene lejátszás is ment a Totem -mel frankó:)) Szövegszerkesztés is jó csak át kellet valamit állítanom a billentyűzeten a magyar ékezet miatt.

Még foglakoznom kell vele valószínű a Bluetooth -ot felismeri de még nem sikerűlt az adat csere. Erről is beszámolok.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#417) rollins válasza zoltanz (#416) üzenetére


rollins
őstag

Várjuk szeretettel a további beszámolót. :) (habár nem vagyunk valami sokan)
cd/dvd írásra az ingyenes K3b tetszik, ennél frissítést kell nyomnia az írás beállításnál, mert alapból csak 6x-ost kínál fel dvd -nél (legalábbis nálam)
filmhez Mplayer -t, zenére Xmms-t használok
Firefox -szal csak az a bajom hogy elég lassan görgeti a sorokat (vga driver pedig van)
Konqueror szép, gyors meg minden, de már fagyott a szerencsétlen bizonyos oldalaknál

(#418) rokefeller válasza rollins (#417) üzenetére


rokefeller
senior tag

kapcsold ki firefoxban a finom görgetést, vagy smooth scrolling-ot :)

kérdés: brasero-t használ-e valaki cd/dvd írásra, és megy-e neki a multisession?
nálam nem hajlandó multis lemezeket folytatni, nemtom miért, elvileg tudnia kell

A télapó nem a régi már...

(#419) rollins válasza rokefeller (#418) üzenetére


rollins
őstag

próbáltam már azt is kikapcsolni, akkor is az van, elég fura
a #412 hozzászólásodban írt hardver felmérés dolog hasznos lehet, reméljük még több hw-t fog majd támogatni az újabb distr. (kernele)

(#420) rokefeller válasza rollins (#419) üzenetére


rokefeller
senior tag

akkor esetleg próbáld meg leszedni az 3-as alfát, asszem gran paradiso néven fut,abban variáltak már valamit a rendereléssel, lehet attól a görgetés is jobb lesz, én próbáltam az alfát, és egyáltalán nem volt instabil, a másik gépemen azt használtam :)

A télapó nem a régi már...

(#421) rollins válasza rokefeller (#420) üzenetére


rollins
őstag

Kösz. Majdnem tökéletes :R

(#422) rokefeller válasza rollins (#421) üzenetére


rokefeller
senior tag

ja, csak még nincs hozzá plugin,meg kicsit néha összekavarodik a standard-dal, de hát ez csak alfa :)

A télapó nem a régi már...

(#423) rollins válasza rokefeller (#422) üzenetére


rollins
őstag

megpróbáltam a 2 -est is, az mintha jobb lenne egy kicsit :), plugineket még nem is használtam
eddig csak az 1-et frisítette az updater, 1.5.0.10 -re, de a 2-es így (tar.gz) gördülékenyebb, 3-as se rossz, pedig csak alfa :)

[Szerkesztve]

(#424) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Beszeretném lőni ezt a nyomtató a Fedora core 6 -hoz Canon PIXMA MP-150 nem ismeri föl alapból milyen kompatibilis drivert adjak meg neki a Canon az van egy pár.

http://www.canon.hu/php4/scripts/product.php4?id=712

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#425) rokefeller válasza zoltanz (#424) üzenetére


rokefeller
senior tag

CUPS printer, azon belül asszem van általános postscript printer, és azzal szokott menni bármi

A télapó nem a régi már...

(#426) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszi.
Majd megnézem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#427) n0se


n0se
tag

sziasztok, olvasgattam a topicot épp suse -> fedora átállást csinálok az asztali gépemen. :))

[Szerkesztve]

n0se

(#428) rokefeller válasza n0se (#427) üzenetére


rokefeller
senior tag

nagyon helyes :) remélem találtál sok hasznos infót/nem volt sem hasznos infóra szükséged, mert annyira jó a fedora :)

[Szerkesztve]

A télapó nem a régi már...

(#429) pawee


pawee
tag

holla
most szeretnék átállni debianról fedora-ra
1-2érvet vagy jó/rossz plussz/minusz dolgot ha vki tudna modani
előre is thx
:U

Minden input az ördögtől érkezik!

(#430) Almosito válasza pawee (#429) üzenetére


Almosito
tag

hi
Én nem is olyan régen még Fedora Core 5öt használtam... nagyon meg voltam vele elégedve...
Sajnos volt kis problémám (bejelentett Mac címhez kaptam netet, s új alaplap miatt más lett a címem, míg win-ben elég volt átírni s ment a net, linux-on elég sokat szenvedtem vele, de nem sikerült elintéznem hogy szeresse az új ''Mac''-et, s legyen hálózat is, így kis szünetet tartok... lusta vagyok a szolgáltatónak új címet bejelenteni, úgy is költözök a héten:D)
A neten található információk alapján FC5-ben mindent be tudtam állítani, el tudtam intézni, ami nekem a rendszer mindennapi használatához...
Jövőhéten ha lesz időm akkor szépen beállítgatom a vadiúj FC6omat, csak a ZHkon legyek túl :D
Remélem azon is minden olyan simán fog menni, mint FC5ön...
Bár semmi extrém dologra nem használtam, zene, film, net, szövegszerkesztés, kis programozás stb...
A konfigurációm minden további nélkül szerette, a 3Dt kellett nekem belőnöm csak, de az sem tartott sokáig...
Egyébként miért szeretnél váltani?
Ha valami nem sikerülne, hátha tudunk itt segíteni, bár nem egy túl aktív topik ez...

(#431) pawee válasza Almosito (#430) üzenetére


pawee
tag

hello...ZH..ne is mond...mi is a 7en gyűrjük őket...
váltani azért szeretnék, mert kicsit elegem lett a debianból(mindig behányt és már nincs kedvem újrapakolgatni meg megint mindent beálítani)...és most inkább bepróbálom a fedorat.
remélem nem lesz macerás az átállás!

nah majd ma este rakom fel
üdv :)

Minden input az ördögtől érkezik!

(#432) pawee


pawee
tag

hali

azt hol tom beállítani hogy etch-re upgrade-lje a ditrtot???
hol tudom beállítani a tükröket? :F
meg mi lesz rá a parancs?
yum dist-upgrade?
:F :F

Minden input az ördögtől érkezik!

(#433) rokefeller válasza pawee (#432) üzenetére


rokefeller
senior tag

nos, a yum más :), lassabb mint az apt, nem is tudom van-e valami amiben jobb mint az apt, de itt ez a default, és ez is megold mindent
a kérdés, hogy etch-re hogy tudod átállítani, gondololom nyelvbotlás, mert az ugye nem fedora release :)
a yum nak a leggyakrabban használt paraméterei a install, update, remove, értelemszerűen, meglévő fedorát yummal pedig úgy tudsz upgradeelni, hogy leszeded az aktuális release rpm-jét, és aztán egy yum update, yum upgrade párost elengedsz

mirrorokat nem nagyon szoktam állítani,mert azokat kiválasztja automatikusan, vannak yum pluginek , mint pl a fastesmirror, ami automatikusan a leggyorsabb mirror-t választja ki,

így yummal bármit fel tudsz pakolni, ha böngészni akarod az elérhető csomagokat, akkor célszerű feltenni a yumex nevű frontendet a yum-hoz, elég kényelmes használni. ezt teheted a 'yum install yumex' parancs root-ként történő kiadásával, de én javaslom hogy inkább a yum-extender.org-ról szedd le az 1.9.4-es development csomagot, elég stabil mindennapi használathoz,jobban átgondolt a gui, gyorsabb, és szebb.

és az előző kérdésedre:

pro és kontra, nagyon friss, amennyire sikerül, a legújabb cuccokat pakolják bele, sok a csomag, nem annyi mint debianhoz, de a fontosabbak mindenképp meg szoktak lenni, kszönhetően a redhates háttérnek, kevés konfigurálással kész rendszert kapsz, nincs akkora community aktivitás, mint az ubuntu esetében, használható tejesértékű desktop környezetet kapsz, korrekt rendszerkonfigurációs eszközök állnak rendelkezésre...

A télapó nem a régi már...

(#434) szatocs


szatocs
őstag

Hi!

Tök amatőr linuxos vagyok, csak azért van hozzá közöm, mert volt vagy 7 órám belőle. Lenne egy pár kérdésem. (még mielőtt valaki megkérdezné, fedora 6 - om van)

Mit jelentenek ezek, ha touch-oltam egy c.txt - t?

echo –e a’\t’ b > c.txt
echo –e cd >> c.txt

A második kérdésem pedig az lenne, hogy hogyan tudok egy szöveges fájlt megírni, legyen az .txt kiterjesztésű, hogyan tudom elmenteni, olvasni, bele visszalépni, esetleg módosítani és újramenteni, valamint C - ként lefordítani?

Segítségeteket előre is köszönöm! És valószínűleg majd még jelentkezem további Nektek nagyon könnyű feladatokkal, esetleg kérdésekkel.:)

De csak gyorsan válaszoljatok, mert holnap már zh:(

=== Szatocs ===

(#435) rokefeller válasza szatocs (#434) üzenetére


rokefeller
senior tag

hát, a legegyszerűbb végrehajtani...
az első ahogy nézem beír a c.txt-be, nlam ezt: ''a't'b'' de ez nem az ami neked kell, mert szerintem a parancs ami neked kell az echo -e a''\t''b > c.txt ...ugyanisan a \t gyanúsan a tab vezérlőkarakternek tűnik. szal ami történik, az echo kiírat , a > átirányítja az echo outputját, a c.txt file-baa következő parancs pedig hozzáírja a cd-t, ahogy nézem, a >> is az outputot irányítja ile-ba, csak nem felülír, hanem hozzáfűz

szal a végeredmény nálam egy file, amiben van egy a és egy b karakter, közte egy tabulátor aztán újsorban egy cd
szöveges file-t pont az echo val szoktam csinálni, tipikusan echo a > d.txt
aztán a nano-val vagy az mc editorával firkálok bele (paraszt megoldás,naés :) )
fordítani meg a ''man gcc'' segít

A télapó nem a régi már...

(#436) szatocs válasza rokefeller (#435) üzenetére


szatocs
őstag

Meg lett a zh hál' istennek, meg egy kis 5 órás gyakorlásnak. A cd az itt akkor nem a mappa váltásra vonatkozik?

=== Szatocs ===

(#437) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok!

Ma hivatalosan is megjelent a Fedora 7 ''Moonshine''.[link]
Letölthető az ftp szerverek egyikéről, avagy bittorrent rendszer segítségével.
[link][link]

Támogatott architektúrák: i386,x64,ppc. Léteznek ezen kívül live cd-k i386-os és x64-es változatban, valamint külön KDE és GNome alapúak. Ezeket telepíteni is lehet.

Részletes információk az újdonságokról a release notes-ban olvashatók.
[link]
:C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#438) rokefeller válasza Vladi (#437) üzenetére


rokefeller
senior tag

jó is, szép is, csak nem szereti a broadcom bcm4318-as wireless adapteremet... test3-óta abban reménykedtem hogy kijavítják, de sikerült mégjöbban elkúrni, mint ami eddig volt benne... mostmár ndiswraperrel sem sikerül semmihez kapcsolódni, a sima bcm43xx modult meg legyilkolták az aktuális kernelben...levlistán már kezdődget is a sírás. de bízom benne hogy előbb utóbb megjavul a cucc, mert ezt lesámítva elég igéretes jószág

A télapó nem a régi már...

(#439) Vladi válasza rokefeller (#438) üzenetére


Vladi
nagyúr

rokefeller!

Nézd meg ezt a fórumtopiot: [link]
Hátha itt választ találsz a problémádra. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#440) rokefeller válasza Vladi (#439) üzenetére


rokefeller
senior tag

annál dörzsöltebb róka vagyok már, hogy ezek elolvasása után kezdjek csak rinyálni :)
de azért a szándékot értékelem

A télapó nem a régi már...

(#441) rollins válasza rokefeller (#438) üzenetére


rollins
őstag

Na ez nem jó hír a wireless használóknak. Marad a jó ''öreg'' FC6 nálam még jó darabig, szépen elvan a winxp mellett. Nézegettem picit mi lesz az F7-ben újdonság, core és extra csomagok öszevonása ha jól olvastam, jobb driverek ide eszközökhöz és még a wireless -t is említették. Gondolom itt is jön majd nemsoká a frissítések tömkelege és az esetleges hibák javítása. Aztán lehet, akkor is előfordulhat, hogy túrni kell a netet egy-egy megoldás kapcsán, hátha van. Meg már elkezdték a 8-as előmunkálatait, ha igaz. Hova rohannak ezek? :)

(#442) rokefeller válasza rollins (#441) üzenetére


rokefeller
senior tag

a wireless használóknak az egyik szeme sír, a másik nevet :) intel driver van benne out of the box, a broadcom kártyákhoz meg már annyira fejlett a devicescape driver, hogy azt tették bele, a régi softmac helyett, az ndiswrappert meg ki akarják irtani belőle... én a szerencsétlen 10 százalékba tartozom akinek a broadcom kártyája nem megy, de jó nekem még az fc6 is, ha lesz kedvem meg időm, akkor felhívom az acer supportot, és kicseréltetem intelre, némi felárért, vagy nemtom... ezenkívül sok jóság van, újabb xorg, intel driver is frissebb van benne, szebbjobbgnóm, fast user switching, idegesítő xdg-dirs viszont az király hogy barátoknak lehet spinelni testreszabott livecd-t next-next-finish módszerrel:) a nyílt build rendszer pedig remélhetőleg begyorsítja a package-elést, és több rpm lesz, vagy mittudomén. és azért akarnak gyorsítani, mert évi két release-et akarnak, és most elcsúsztak hét hó napra, meg a hattal is, de a lényeg szerintem az hogy a core&extras merge-je nem annyira meggyőző a felhasználóknak, most 5 hónap alatt teleteszik jelentéktelen parasztvakító csillivel, és ööm és bódottá lesz...

hálózd be magad te is a mugshottal :)

A télapó nem a régi már...

(#443) LvK


LvK
csendes tag

Helló!

Két problémám lenne, nem tudom, hogy melyikre tudtok válaszolni, melyikre nem, azért megpróbálom...

Most tettem fel a Fedore 7-et, tetszik meg minden, de mégis rögtön két gonddal állok szemben. Az egyik, hogy amikor elindítom a Rendszer->Szoftver hozzáadás/eltávolítása progit, akkor a következő üzenetet kapom: ''a szoftverinformációk lekérése nem sikerült'', és a program ki is lép. Nem tudom, hogy az inetrnettel van-e a baj, mert az gond nélkül megy, most is onnan írok.

A másik, hogy feltettem az amsn-t, de amikor el akarom indítani, állandóan a TLS modult keresi. Az amsnbe épített TLS telepítő bugos, ezt megnéztem a neten, ezért nem tudja feltelepíteni, szóval feltelepítettem kézzel. Ennek ellenére az amsn még mindig nem találja meg, még ha megadom neki az elérési utat (/usr/lib/tls1.50/) akkor sem. Ez mitől van?

Köszönöm a segítséget.

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#444) LvK


LvK
csendes tag

Közben megoldódott a probléma, az /etc/yum.repos.d könyvtárban volt egy hibás fájl, emiatt nem indult el a telepítő szoftver. Letöröltem, utána már az amsnt is ognd nélkül fel tudtam telepíteni.

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#445) rollins válasza LvK (#444) üzenetére


rollins
őstag

A friss rendsz.-nél mindíg van valami kisebb hiba sajnos. Neten találtad meg a megoldást?

(#446) LvK válasza rollins (#445) üzenetére


LvK
csendes tag

Jaja, nem is nagyon akadtam ki, tudtam hogy lesznek kisebb-nagyobb gondok.

A megoldást nem neten találtam, csak amikor megpróbáltam konzolból használni a yumot, akkor láttam, hogy mit ír ki hibaüzenetnek, hogy nem tudja megnyitni ezt meg ezt fájlt, azt meg simán megkerestem. Egyébként a fájl a pidgin telepítéséhez való fájl volt, tehát nem is a rendszerben van benne eredetileg, ezt már én töltöttem le. Miután letöröltem, ment minden rendesen.

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#447) LvK


LvK
csendes tag

Amúgy most van megint egy kisebb probléma, ez nem tudom, hogy másnak volt-e már. Próbálom használni az Azureust torrentelésre, de sehogysem akar tölteni vele. Router mögött vagyok, a port forwarding meg van oldva, meg a firestarterrel is megnyitottam a portot, szóval mennie kellene, ennek ellenére nem tölt vele. A rendes Bittorrent progi meg húzza rendesen a fájlokat, majdnem végig max sebességgel. Hallottam valami olyasmit, hogy a a fedorában van vmi gond a javával, de sajna nem vagyok ebben biztos. Azt tudom, hogy az azureus java alapú, tehát lehet, hogy ez lehet a gond, de nem tudom, hogy ezt hogy lehetne megjavítani...

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#448) rollins válasza LvK (#447) üzenetére


rollins
őstag

Már régen használtam Azureust, de nem volt vele gond. Kivéve egyszer mikor vfat (win fat32) partícióra akartam tölteni, ahhoz meg be kell állítani a incremental file creation -t. Esetleg a tűzfalnál (pl lehet Firestarter-rel) engedélyezni kell azt a portot (-okat ) amiket használ, ha netán az nem engedné.
Szerk: bocs, látom a firestarterrel megnyitottad, akkor nem tudom mi lehet a baja, talán a portforward nem tetszik neki?

[Szerkesztve]

(#449) LvK válasza rollins (#448) üzenetére


LvK
csendes tag

Nem hiszem, hogy a port forwarddal van a gondja, mert amikor az Azureusban nyomok egy test connectiont (nem tudom pontosan mi a neve, lehet hogy nem ez, csak most az XP-s gépről írok, és nem tudom megnézni), akkor kiírja hogy a connection ok, meg a port is rendesen meg van nyitva. Mondom, valszeg vmi az azureussal van, mert a rendes bittorrent gond nélkül tölt. Azureussal próbáltam több különböző torrentet, egyikkel se ment rendesen.

szerk: Linuxos partícióra mentek vele, szal ext2. Asszem. De biztos nem az a baja, mert a /root/Dokumentumokba akarom menteni, az meg tuti jó.

[Szerkesztve]

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#450) rokefeller válasza LvK (#449) üzenetére


rokefeller
senior tag

a java lehet probléma, a fedora 6-ban pl gcj-1.4 van defaultból, és azzal akadtak problémáim nekem is eclipse alatt, valami miatt az 1.6-os sun jdk helyett mindenáron azt akarta használni. tegyél fel egy 1.6-os jre-t vagy jdk-t próbaképpen, és állítsd be az alternatives-t is, hogy minden java-s progi azt próbálja használni. én nem használtam még sosem azureust mert az igényeim tökéletesen kielégíti a transmission

[Szerkesztve]

A télapó nem a régi már...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.