Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#501) Vladi válasza nukewar (#500) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

0.: Elég régi leírás, meg Core 6-ra van, de azért nagyjából helytálló. Egyébként ezeket a lépéseket írtuk le neked. Meg leírást - naprakészet - is linkeltem. Mindegy. Jogod van azt a leírást követni amit jónak látsz. ;)

2.: Meglehetősen fontos a GPG aláírás. Mivel a rendszer ezek alapján hitelesíti a csomagokat, hogy megbízható helyről származnak. Azért kaptál errort, mert az 1. lépésben a livna release rpmmel már azt is telepítetted. Mostanában ugyanis belerakják a csomagba, nem kell külön megszerezni.

4.: Akkor itt egy újabb fondorlatos trükk: ctrl + alt + backspace. Ezzel a grafikus felületet indítod csak újra. Ez ilyenkor bőven elég. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#502) rokefeller válasza nukewar (#500) üzenetére


rokefeller
senior tag

próbálj kiadni a konzolban egy modprobe nvidia parancsot, aztán gdm-restart (a modprobe-ot rootként, a másikat mindegy talán) ha utána sem indul az X, akkor póbáld a yum install kmod-nvidia helyett a yum install kmod-nvidia-96xx -et, az egy régebbi nvidia driver. ha azzal sem megy, akkor én sajnos felteszem a kezem, mert más ötlet nincs

ui: térülj meg :)

A télapó nem a régi már...

(#503) nukewar válasza rokefeller (#502) üzenetére


nukewar
tag

Kiadtam a modprobe parancsot, egy nyikkanást nem hallatott, de hibát sem dobott.
Az x-et ennek ellenére nem tudja elindítani.
A yum install kmod-nvidia-96xx nem indult el, mivel konfliktust jelez a másik nvidia driverrel. Most mit tegyek? A régebbit hogyan gyaluljam le?

(#504) nukewar


nukewar
tag

Közben a menüben taáltam valami csomag telepítgetős részt. Onnan levakartam a régi nvidia drivert. Majd a 9xx-est dobtam fel. Erre már a modprobe is kiírt valamit. Aztán újra indítottam, és nagy feketeség jött be. Se kép se hang. Ilyenkor mi van? Mellesleg elötte a berylt is feldobtam. azt nem kellett volna?

(#505) Vladi válasza nukewar (#503) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

''Az x-et ennek ellenére nem tudja elindítani.''

Ha nem indul az x gyanítom kapsz egy szép kék képernyőt, ahol megkérdi: akarod -e megnézni a kimenetet. Ez mindegy, a lényeg az, hogy utána kapsz egy konzolt, ahol be tudsz jelentkezni. (Villogó kurzor.) Eddig stimmel?

Na! Most, hogy lásd a hiba okát le kell mentened az x logját. Ennek menete:
1: Ismételd meg a hibát. (tehát ne szedd még le a drivert! Előbb lássuk mi a hiba!)
2: jelentkezz be a kapott karakteres konzolon.
3: másold át a log fájlt a home könyvtáradba:
cp /var/log/Xorg.0.log /home/felhasználódneve

Ezután át tudsz állni vesa driverre, hogy használható legyen a grafikus felület.:
3: lépéstől így módosul:
4: szerezz root jogot a
su -
paranccsal.
5: szerkeszd meg a /etc/X11/xorg.conf fájlt így:
nano /etc/X11/xorg.conf
Ez a rész kell:
section 'Device'
Driver 'nVidia' -> e helyett: 'vesa'

Elmented ctrl + o val majd kilépsz ctrl + x -el. Majd elindítod az x-et startx paranccsal.

Most már tanulmányozhatod a hibát. Le van írva az Xorg.0.log fájlban, amit lementettél a home könyvtáradba. (WW) és (EE) kezdetű sorokat keress.

Ha bármelyik lépést nem érted, vagy hiba adódott nyugodtan kérdezz!
De ha ezt a postomat is figyelmen kívül hagyod, akkor én is felemelem a kezem. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#506) Vladi válasza nukewar (#504) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

nukewar (!!!!)

Egy bölcs ember szokta nekem mondani: ''Kapkodva csak legyet lehet fogni!'' :DDD

Te tudod még követni, hogy mit csinálsz? Én már nem. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#507) rokefeller válasza Vladi (#506) üzenetére


rokefeller
senior tag

igen, sajnos sikerült rossz ütemben csinálni a dolgokat, de hát ez így jött ki. elsőre az ember nehezen találja el a dolgokat, pláne a wines megszokás miatt, aki telepített wint, annak trivi hogy driver az nvidia oldalán van, és tényleg, van is ott. ami még sokszor lehet jó is, de itt most épp nem

Nos, nukewar. dobj egy ''yum remove beryl*'' meg egy ''yum remove nvidia*'' -ot
elvileg ezután ha újraindítod, akkor az x automatikusan az nv-t fogja betölteni, ha nem, akkor majd dobja a vladi által említett kék kpernyőt, ott majd kiválasztod az konfigurálást, és kiválasztod az nv-t

ezután mennie kell az X-nek, és akkor lehet az elejéről kezdeni a driver telepítést, próbálgatást, ugyanis lehet most pár beryles csomag bekavar

A télapó nem a régi már...

(#508) nukewar válasza rokefeller (#507) üzenetére


nukewar
tag

Abban a log file-ban azt írja, hogy failed to initialize GLX extension, meg volt egy olyan sor is, hogy incompatible nvidia driver vagy hasonló.
Se a kmod-nvidia, se a kmod-nvidia-9xx nem megy. Amúgy inno gef 6600 van a gépben. Most akkor?

(#509) Vladi válasza nukewar (#508) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jól van, így már jutunk valamire. :))

Most el kellene távolítanod az összes nVidia drivert. Csomagkezelővel a már ismert módon:
yum remove stb. Nameg a berylt és a compizt is. Írmagja se maradjon. :DDD
Bináris driverrel akkor most nem is játszottál? Ha mégis a biztonság kedvéért azt is. :U
Ezután - mivel rossz előérzetem van - add ki ezt a parancsot a home könyvtáradban:
rm -r .gonf*
Ez eltávolítja az összes desktop beállításodat, többek között a desktop effektekre utalókat is.
(Kicsit brutál módszer, sorry, de jelenleg még nincs jobb.)
Ha sok mindent nem állongattál a desktopodon, nagy veszteség nem ér. :B

Utána azt érd el, hogy legyen működő 3d gyorsításod. Fentebb már leírtuk mit kell telepítened. Livna repo már fenn van, azzal nem sok dolgod van. (Na jó: a biztonság kedvéért nézd meg azért, hogy F7-es csomagokat használ-e, hátha azt is elnézted. :P )
A desktop effekteket még ne bántsd!!

Ha fenn a driver, és a konfig is ok, jöhet a tesztelés: x újraindítás, majd ha sikerül bejelentkezned akkor add ki ezeket a parancsokat a konzolon:
glxgears
glxinfo | grep direct -i
glxinfo | grep OpenGL -i
és lássuk a kimenetüket.
Ha ezzel megvagy, akkor léphetsz csak tovább. Ha hiba történik, már tudod, hol kell keresni a hibaüzenetet. (Xorg.0.log :D )

Sok sikert. : :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#510) nukewar válasza Vladi (#509) üzenetére


nukewar
tag

(EE) AIGLX: Screen 0 is not DRI capable

ez mit jelent?

(#511) Vladi válasza nukewar (#510) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szevasssz nukewar!

Hát hogy állsz? Van mér 3D gyorsításod? :DD
Az egyébként kb annyit tesz, hogy az aiglx nem igazán kompatibilis a DRI modullal. Ami szomorú. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#512) nukewar válasza Vladi (#511) üzenetére


nukewar
tag

Nincsen 3d gyorsítás. Fogalmam nincs, hogy mit tegyek.

(#513) Vladi válasza nukewar (#512) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem meg fogalmam sincs eddig mit tettél. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#514) nukewar válasza Vladi (#513) üzenetére


nukewar
tag

remove-olva lett minden. a home könyvtárban meg hiába adom ki az rm -r .gonf* parancsot, ha nincs ott olyan állomány.
Aztán ugye azt írtad, hogy érjem el, hogy legyen 3d gyorsítás. A szokott módon tettem yum install kmod-nvidia. És nem megy.

(#515) Vladi válasza nukewar (#514) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ááárrgghh

Bocsi, bocs, rosszul adtam meg a parancsot. :O

Tehát:
rm -r .gconf* A pontra ügyelj! Ezekről van szó:
[oleg@localhost ~]$ ls .gconf*
.gconf:
apps desktop schemas system

.gconfd:
saved_state


Eztán keress ilyen részeket az xorg.confban: (Így állítsd be, ahogy megadom)

Section ''ServerFlags''
Option ''AIGLX'' ''off''

Section ''Extensions''
Option ''Composite'' ''Disable''

Így már biztosan desktop effekteleítve lesz a Fedora. Eztán felrakhatod a dirvert és tesztelheted. Tesztelés: #509 hsz.
Hajrá!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#516) nukewar válasza Vladi (#515) üzenetére


nukewar
tag

Nem működik. yum remove..., rm -r .gconf..., a xorg.conf-ot is megszerkesztettem, utána reboot, yum install, nvidia-config..enable..., init 5, nem tudja indítani az X-et.

(#517) nukewar


nukewar
tag

kvázi-tag lettem. Jippi!

(#518) Vladi válasza nukewar (#516) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm... Egyre keményebb az ügy. De mi ennél is keményebbek vagyunk! :DDD
Nem tudnál valahova feltölteni egy Xorg.0.log fájlt? Vagy szemezd ki a lényeget.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#519) nukewar válasza Vladi (#518) üzenetére


nukewar
tag

Emailban elküldtem csatolva a logot.

(#520) Vladi válasza nukewar (#519) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Már nem azért, de Te az nv driverrel próbálkozol. Nem az nVidiával. :Y
Dobj meg egy xorg.conf-al is léci.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#521) nukewar válasza Vladi (#520) üzenetére


nukewar
tag

Ment emailban xorg.conf is

(#522) rokefeller válasza nukewar (#521) üzenetére


rokefeller
senior tag

modprobe nvidia meg restart volt?

A télapó nem a régi már...

(#523) Vladi válasza nukewar (#521) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Na ezt most nem értem! :F

Asszonnya: logodban:
(==) RgbPath set to ''/usr/share/X11/rgb''
(==) ModulePath set to ''/usr/lib/xorg/modules''


Confban:
Section ''Files''
ModulePath ''/usr/lib/xorg/modules/extensions/nvidia''
ModulePath ''/usr/lib/xorg/modules''
EndSection

Hogy van ez kérem? Ötleteket várok. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#524) nukewar válasza Vladi (#523) üzenetére


nukewar
tag

Én nem szoktam linuxozni. Melyiket javítsam?

(#525) Vladi válasza nukewar (#524) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A logot nyilván felesleges. ;)
Nézd meg, hogy megvan -e ez a könyvtár:
/usr/lib/xorg/modules/extensions/nvidia

Majd menjen az a modprobe nvidia.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#526) nukewar válasza Vladi (#525) üzenetére


nukewar
tag

Megvan a könyvtár, sőt file-ok is vannak benne. A modprobe viszont nem öp semmit sem. És most?

(#527) nukewar


nukewar
tag

öp=köp

(#528) rollins


rollins
őstag

Lehet már volt, nekem új: [link]

(#529) Vladi válasza rollins (#528) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ööö izééé... ezt most miért is? Biztos ide szántad?

szerk:

Értem már! Minden linuxos topikba beírod a biztonság kedvéért. :DDD :))

[Szerkesztve]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#530) rollins válasza Vladi (#529) üzenetére


rollins
őstag

Nem tudom mekkora segtség, de gondoltam belinkelem, mert itt is volt olyan ember aki egy alaplap miatt képtelen linuxot telepíteni.

[Szerkesztve]

(#531) Vladi válasza rollins (#530) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönjük a hasznos linket! :R ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#532) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!
Fedora 7 alá szeretnék telepíteni nvidia drivert,de megakadtam....
Szóval a grafikus alrendszer kikapcsolva.
uname -r lekérdem a kernel verziót
aztán próbálom telepíteni a kernel forrást de nem sikerül ,innem nem tudok tovább lépni.
így próbálom:
urpmi kernel-source -kernel verzió
de azt írja hogy az urpmi parancsot nem imeri,pedig elvileg így kéne nem? :F

Segítséget előre is köszönöm.

(#533) rollins válasza gaben (#532) üzenetére


rollins
őstag

urpmi -ről még nem hallottam. jobb szerintem yum-mal felrakni:
yum list available | grep nvidia
aztán a legújabb kmod-nvidia -t (96xx az a régebbi geforce-okhoz van) és az xorg-x11-drv-nvidia -t feltelepíteni yum install -lal, magától úgy is felrakja majd a másikat a függőség szerint
livna: [link] rakd fel a Fedora 7 repository RPM -et
aztán 32 bites rend.sz-re innen is lehet szedni akár külön is: [link], ekkor mehet az rpm -i csomagneve parancs is, de jobb szerintem a yum -mal

[Szerkesztve]

(#534) Vladi válasza gaben (#532) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem se vacakolj a bináris driverrel, van jó kis csomag.
[Amúgy #490 hsz-től alaposan kivesézve a telepítése.]

urpmi a Mandriva renszerek sajátja, itt a yum a divat. :D
Kötelező olvasmány:[link]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#535) gaben válasza Vladi (#534) üzenetére


gaben
aktív tag

Szia!
Yum-mal telepítettm,frissített a 2.6.20-as kernelt 2.6.22.1-re,meg letöltötte az nvidia telepítőt és a szükséges dolgokat.Telepítés ok,de indításnál:''Checking fore module nvidia.ko SIKERTELEN'' -régi kernel
Újratelepítettem, új kernelnél betölti az nvidiat,OK ,de ''Az IP információk meghatározása az eth0 eszköz számára....'' ennél a pontnál megáll és semmit nem csinál,kb15 percig vártam,megáll,nem megy tovább.
Mi lehet a gond :F ?

u.i.: köszi az olvasmányt! :R

(#536) Vladi válasza gaben (#535) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nos a kernel modul és a kernel verziószámának stimmelnie kell!
[pl: kernel: 2.6.22.1-27.fc7 kmod-nvidia: 100.14.11-1.2.6.11.1_27.fc7]

IP információk:
Bizotsan vártál eleget? Mert ha valami gondba ütközik egy x ideig tartó vacakolás után elvileg [Sikertelen] jelzéssel tovább kellene lépnie! :F
Mely kernelek vannak most fenn? Próbáld meg az egyel ezelőttivel. [Megérzés :DDD ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#537) Vladi válasza gaben (#535) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Közben megleltem ezt: [link]
Úgyhogy ez tuti kernel probléma. Próbáld meg a régebbi kernellel elindítani.
(Frissítésnél az eggyel régebbit mindig meghagyja.)

Amúgy sok gond van a 2.6.22.1-33-as kernellel. Ennyire még sose kurt@k el. :(( Pfujj. Másnak van ezzel kapcsolatban tapasztalata? (Nekem nem ment vele az usb pendrive automount. Le is szedtem izibe! :DDD )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#538) gaben válasza Vladi (#537) üzenetére


gaben
aktív tag

Igen , meghagyta a régi 2.6.20-2925.9.fc7xen kernelt,ezzel indítva a következő hibákat dobja:
checking for nvidia.ko SIKERTELEN
nvidia.ko for kernel 2.6.20-2925.9.fc7xen was not found FIGYELEM
The nvidia driver will not be enebled until one is found. FIGYELEM

Ha jól értelmezem,akkor mikor frissítette az új kernelre,ahhoz forgatta az nvidia drivert is,és azért nem működik a régi alatt,mert nem találja.
Hogy lehet ezt megoldani?

(#539) Vladi válasza gaben (#538) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor telepíteni kell. Amúgy a kernel modulokat nem forgatja terlepítésnél, azok már eleve lefordított állapotban kerülnek a csomaglistába.

Gondolom ez eseben azért elindul. Akkor csak telepíteni kell a modult:
yum install kmod-nvidia-verziószám...

De ácsi! Most esik le! A livna repoban csak az utolsó két kernelhez van modul! Hűha :Y

Nem baj, megoldjuk okosban! :DDD
Sikerül elindítani, vagy legalább egy terminálig eljut a dolog?
Utána:
1. letörlöd az újabb kernelt (a vége 33.fc7) meg a hozzá tartozó kmod-nvidia-t
[yum remove kernel-2.6.xxxxx.33.fc7 kmod-nvidia-xxxxxx]
2. Letöltöd az egyel korábbi kernelt innen ezt pl: [link]
a hozzá való modult innen: [link]
[figyelj oda, hogy az arhotectúra pl i686 és a verziószám is stimmeljen!!]
yum localinstall csomagnév
parancsal.
Majd újraindítás és örül. :D


Majd a következő kernelfrissítés után már nem lesz ilyen gubanc. Hacsak nem kurj@k el azt is. :W

szerk: csak most tálom: xen kernelt használsz. Miért? Az kell valamihez? Ha a válsz: nem szerintem a simát használd. :U

[Szerkesztve]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#540) gaben válasza Vladi (#539) üzenetére


gaben
aktív tag

Már vagy másfél órája ezt a 2.6.22.1-27.fc7 kernelt keresem,de lehetlen megtalálni.
Sajnos amit linkeltél,ott ne mlehet letölteni,mert halott a letöltési link...
Meg nincs sehol,meg sok helyen írták,hogy ez is sok hibát tratalmaz...Direkt levették volna?

Az xen kernelt leszedtem,most a 2.6.21-1.3194.fc7 megy most.
Beírom yum localinstall xorg-x11-drv-nvidia-100.14.11-1.lvn7.i386
de csak erősködik az új 2.6.22.1-33.fc7 kernelt is updatelni akaja erre.
ha arramegyek hogy no,akkor meg vége az egésznek.

(#541) Vladi válasza gaben (#540) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor másik irányból próbáld. Hagyd a kernelt, inkább a modult telepítsd.

Mázlid van, ahoz még fennvan a csomi! Ez kell neked: [link]
Ez a kernel modul a kerneled verziójához. Ezt leszeded és nyomsz egy localinstallt. Függőségnek leszedi majd ami kell neki. Elvileg kernelt nem kéne firssítenie hozzá. Meglátjuk.

[kmod-nvidia-100.14.09-1.2.6.21_1.3194.fc7.i686.rpm]
[kernel-2.6.21-3194.fc7.i686]

Az xorg-x11-drv-nvidia-100.14.11-1.lvn7.i386 csomagot nem tudom miért próbálod telepíteni, én a kernel modult mondtam. (Abban van ugyanis az nvidia.ko fájl amit hiányolt.)
Nincs most fenn ez a driver csomag? [Vigyázz! Itt két dologról van szó! Kernel modul és driver.]

A kernelt meg automatikusan kiveszik az update repobol, ha megjön az új. Az alap ''fedora'' repoban megvan az, amit a telepítő is feltesz. [Amit most is használsz.]

Egyszóval: hajrá! :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#542) gaben válasza Vladi (#541) üzenetére


gaben
aktív tag

hi!
beírtam ezt: yum localinstall kmod-nvidia-100.14.09-1.2.6.21_1.3194.fc7.i686.rpm és a folyamat végén a legutolsó sorba ezt írja:
kmod-nvidia-100.14.09-1.2.6.21_1.3194.fc7.i686.rpm: does not update installed packadge.
Nothing to do.


Ez mi? :F

u.i.:Driver csomag fent van,de csak úgy engedte feltenni,ha a kernelt is frissítettem. A régi kernelen próbáltam kmod localinstallját.

(#543) Vladi válasza gaben (#542) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ugye le is töltötted azt a csomagot?
localistallal csak az aktuális könyvtárban lévő csomagokat telepíti.

[Szerkesztve]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#544) gaben válasza Vladi (#543) üzenetére


gaben
aktív tag

persze ,azért annyira béna nem vagyok....már vagy 2x feltettem fullra az egészet ,itána leszedtem a a .33-as kernelt,meg a kmod-nvidia-t...
Újraraktam az kmod-nvidiat,ahogy írtad.Megcsinálta.Újraindítom,de nem képes elindítani a grafikus környezetet,és nem is írta most bootolásnál,hogy nvidia.ko betöltése siekrtelen.
Már az xconfig-ban is Driver''nv'' átírtan Driver ''nvidia''. De így is ugyanaz,nem indítja a grafikus rendszert..Egész nap ezt próbálom,asszem feladom... :O :(
Próbálgatom,de nem sikerül....Már több variáció ne mjut eszembe,hogy felrakjam a drivert....

(#545) gaben


gaben
aktív tag

Ezeke za nvidia komponensek vannak fent:
[link]

[Szerkesztve]

(#546) Vladi válasza gaben (#545) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor már a célegyenesben vagy!! :DD

Fenn a kernel ugye?: kernel-2.6.21-1.3194.fc7.i686.rpm
Az ehez tartozó kernel modul:
kmod-nvidia-100.14.09-1.2.6.21_1.3194.fc7.i686.rpm is.
Most már csak a drivernek kell a megfelelő verziója.
Ez: xorg-x11-drv-nvidia-100.14.09-2.lvn7.i386.rpm*

[Kiemeltem a verziószámokat, ezek stimmeljenek!]

Tehtá szedd le az xorg-x11 stb csomagot, és tedd fel helyette a megfelelőt.
Vagyis ezt:

*Hmm... itt valami nem stimmel! Nem egyezik a livnás csomagok verziószáma :Y
Melyik repoból dolgozol?
Megdobnál egy uname -r parancs kimenettel?
Meg ezek is kellenének:
yum list kmod-nvidia* | grep installed
yum list xorg-x11-drv-nvidia* | grep installed
yum repolist | grep enabled


zOssztán mosmáá rakgyuk renbe zazt a drivert, mert ez így nyem állapot. :DDD


[Szerkesztve]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#547) gaben válasza Vladi (#546) üzenetére


gaben
aktív tag

Felraktam az xorg-x11-drv-nvidia-100.14.09-2.lvn7.i386.rpm drivert.
parancs kimenetek:
[link]


[Szerkesztve]

(#548) gaben


gaben
aktív tag

Reset után megint azt írja,hogy nemt tudja indítani az X- Szervert...

(#549) Vladi válasza gaben (#548) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Még mindíg nem stimmelnek a verziószámok. A végükön 1 és 2 van. Lehet, hogy ez okozza a problémát? Kezdek én is megzavarodni. :O
(A repoban van fenn hibásan.)

Amúgy milyen kártyát használsz?

Ha előáll a hiba, ments le egy logot léci.
Kiirja: nem sikerült elindítani a graf. felületet stb,
Ekkor válts valamelyik mélyterminálra (ctrl+alt+F1 .. 6) majd jelentkezz be rootként és másold át valahova a logot. (Ahol meg tudod később nézni.) pl:
cp /var/log/Xorg.0.log /home/Gabor

Lássuk mit lép.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#550) gaben válasza Vladi (#549) üzenetére


gaben
aktív tag

Geforce4 Ti4200 64Mb Abit

X Window System Version 1.3.0
Release Date: 19 April 2007
X Protocol Version 11, Revision 0, Release 1.3
Build Operating System: Fedora Core 7 Red Hat, Inc.
Current Operating System: Linux fedora 2.6.21-1.3194.fc7 #1 SMP Wed May 23 22:35:01 EDT 2007 i686
Build Date: 11 May 2007
Build ID: xorg-x11-server 1.3.0.0-5.fc7
Before reporting problems, check http://wiki.x.org
to make sure that you have the latest version.
Module Loader present
Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,
(++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
(==) Log file: ''/var/log/Xorg.0.log'', Time: Tue Jul 31 19:17:08 2007
(==) Using config file: ''/etc/X11/xorg.conf''
(==) ServerLayout ''single head configuration''
(**) |-->Screen ''Screen0'' (0)
(**) | |-->Monitor ''<default monitor>''
(**) | |-->Device ''Videocard0''
(WW) No monitor specified for screen ''Screen0''.
Using a default monitor configuration.
(**) |-->Input Device ''Keyboard0''
(==) |-->Input Device ''<default pointer>''
(WW) The core pointer device wasn't specified explicitly in the layout.
Using the default mouse configuration.
(==) FontPath set to:
unix/:7100,
built-ins
(==) RgbPath set to ''/usr/share/X11/rgb''
(**) ModulePath set to ''/usr/lib/xorg/modules/extensions/nvidia,/usr/lib/xorg/modules''
(**) Option ''AIGLX'' ''on''
(**) Extension ''Composite'' is enabled
(WW) Open ACPI failed (/var/run/acpid.socket) (No such file or directory)
(II) No APM support in BIOS or kernel
(II) Loader magic: 0x8209a60
(II) Module ABI versions:
X.Org ANSI C Emulation: 0.3
X.Org Video Driver: 1.2
X.Org XInput driver : 0.7
X.Org Server Extension : 0.3
X.Org Font Renderer : 0.5
(II) Loader running on linux
(II) LoadModule: ''pcidata''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules//libpcidata.so
(II) Module pcidata: vendor=''X.Org Foundation''
compiled for 1.3.0, module version = 1.0.0
ABI class: X.Org Video Driver, version 1.2
(++) using VT number 7

(II) PCI: PCI scan (all values are in hex)
(II) PCI: 00:00:0: chip 8086,1130 card 1043,8027 rev 02 class 06,00,00 hdr 00
(II) PCI: 00:01:0: chip 8086,1131 card 0000,0000 rev 02 class 06,04,00 hdr 01
(II) PCI: 00:1e:0: chip 8086,244e card 0000,0000 rev 05 class 06,04,00 hdr 01
(II) PCI: 00:1f:0: chip 8086,2440 card 0000,0000 rev 05 class 06,01,00 hdr 80
(II) PCI: 00:1f:1: chip 8086,244b card 1043,8027 rev 05 class 01,01,80 hdr 00
(II) PCI: 00:1f:2: chip 8086,2442 card 1043,8027 rev 05 class 0c,03,00 hdr 00
(II) PCI: 00:1f:3: chip 8086,2443 card 1043,8027 rev 05 class 0c,05,00 hdr 00
(II) PCI: 00:1f:4: chip 8086,2444 card 1043,8027 rev 05 class 0c,03,00 hdr 00
(II) PCI: 01:00:0: chip 10de,0253 card 147b,8f09 rev a3 class 03,00,00 hdr 00
(II) PCI: 02:0a:0: chip 1274,5880 card 1274,2000 rev 02 class 04,01,00 hdr 00
(II) PCI: 02:0b:0: chip 10ec,8139 card 10ec,8139 rev 10 class 02,00,00 hdr 00
(II) PCI: End of PCI scan
(II) Intel Bridge workaround enabled
(II) Host-to-PCI bridge:
(II) Bus 0: bridge is at (0:0:0), (0,0,2), BCTRL: 0x0008 (VGA_EN is set)
(II) Bus 0 I/O range:
[0] -1 0 0x00000000 - 0x0000ffff (0x10000) IX
(II) Bus 0 non-prefetchable memory range:
[0] -1 0 0x00000000 - 0xffffffff (0x0) MX

(II) Bus 0 prefetchable memory range:
[0] -1 0 0x00000000 - 0xffffffff (0x0) MX
(II) PCI-to-PCI bridge:
(II) Bus 1: bridge is at (0:1:0), (0,1,1), BCTRL: 0x0008 (VGA_EN is set)
(II) Bus 1 non-prefetchable memory range:
[0] -1 0 0xf2000000 - 0xf35fffff (0x1600000) MX

(II) Bus 1 prefetchable memory range:
[0] -1 0 0xf3700000 - 0xf7ffffff (0x4900000) MX
(II) Subtractive PCI-to-PCI bridge:
(II) Bus 2: bridge is at (0:30:0), (0,2,2), BCTRL: 0x0006 (VGA_EN is cleared)
(II) Bus 2 I/O range:
[0] -1 0 0x0000d000 - 0x0000d0ff (0x100) IX

[1] -1 0 0x0000d400 - 0x0000d4ff (0x100) IX
[2] -1 0 0x0000d800 - 0x0000d8ff (0x100) IX

[3] -1 0 0x0000dc00 - 0x0000dcff (0x100) IX
(II) Bus 2 non-prefetchable memory range:
[0] -1 0 0xf1800000 - 0xf1ffffff (0x800000) MX

(II) Bus 2 prefetchable memory range:
[0] -1 0 0xf3600000 - 0xf36fffff (0x100000) MX
(II) PCI-to-ISA bridge:
(II) Bus -1: bridge is at (0:31:0), (0,-1,-1), BCTRL: 0x0008 (VGA_EN is set)
(--) PCI:*(1:0:0) nVidia Corporation NV25 [GeForce4 Ti 4200] rev 163, Mem @ 0xf2000000/24, 0xf4000000/26, 0xf3800000/19, BIOS @ 0xf37e0000/17
(II) Addressable bus resource ranges are
[0] -1 0 0x00000000 - 0xffffffff (0x0) MX

[1] -1 0 0x00000000 - 0x0000ffff (0x10000) IX
(II) OS-reported resource ranges:
[0] -1 0 0x00100000 - 0x3fffffff (0x3ff00000) MX
E(B)
[1] -1 0 0x000f0000 - 0x000fffff (0x10000) MX
[2] -1 0 0x000c0000 - 0x000effff (0x30000) MX

[3] -1 0 0x00000000 - 0x0009ffff (0xa0000) MX
[4] -1 0 0x0000ffff - 0x0000ffff (0x1) IX

[5] -1 0 0x00000000 - 0x000000ff (0x100) IX
(II) PCI Memory resource overlap reduced 0xf8000000 from 0xfbffffff to 0xf7ffffff
(II) Active PCI resource ranges:
[0] -1 0 0xf1800000 - 0xf18000ff (0x100) MX

[1] -1 0 0xf8000000 - 0xf7ffffff (0x0) MXO
[2] -1 0 0xf37e0000 - 0xf37fffff (0x20000) MX
(B)
[3] -1 0 0xf3800000 - 0xf387ffff (0x80000) MX(B)
[4] -1 0 0xf4000000 - 0xf7ffffff (0x4000000) MX
(B)
[5] -1 0 0xf2000000 - 0xf2ffffff (0x1000000) MX(B)
[6] -1 0 0x0000d400 - 0x0000d4ff (0x100) IX

[7] -1 0 0x0000d800 - 0x0000d83f (0x40) IX
[8] -1 0 0x0000b000 - 0x0000b01f (0x20) IX

[9] -1 0 0x0000e800 - 0x0000e80f (0x10) IX
[10] -1 0 0x0000b400 - 0x0000b41f (0x20) IX

[11] -1 0 0x0000b800 - 0x0000b80f (0x10) IX
(II) Active PCI resource ranges after removing overlaps:
[0] -1 0 0xf1800000 - 0xf18000ff (0x100) MX

[1] -1 0 0xf8000000 - 0xf7ffffff (0x0) MXO
[2] -1 0 0xf37e0000 - 0xf37fffff (0x20000) MX
(B)
[3] -1 0 0xf3800000 - 0xf387ffff (0x80000) MX(B)
[4] -1 0 0xf4000000 - 0xf7ffffff (0x4000000) MX
(B)
[5] -1 0 0xf2000000 - 0xf2ffffff (0x1000000) MX(B)
[6] -1 0 0x0000d400 - 0x0000d4ff (0x100) IX

[7] -1 0 0x0000d800 - 0x0000d83f (0x40) IX
[8] -1 0 0x0000b000 - 0x0000b01f (0x20) IX

[9] -1 0 0x0000e800 - 0x0000e80f (0x10) IX
[10] -1 0 0x0000b400 - 0x0000b41f (0x20) IX

[11] -1 0 0x0000b800 - 0x0000b80f (0x10) IX
(II) OS-reported resource ranges after removing overlaps with PCI:
[0] -1 0 0x00100000 - 0x3fffffff (0x3ff00000) MX
E(B)
[1] -1 0 0x000f0000 - 0x000fffff (0x10000) MX
[2] -1 0 0x000c0000 - 0x000effff (0x30000) MX

[3] -1 0 0x00000000 - 0x0009ffff (0xa0000) MX
[4] -1 0 0x0000ffff - 0x0000ffff (0x1) IX

[5] -1 0 0x00000000 - 0x000000ff (0x100) IX
(II) All system resource ranges:
[0] -1 0 0x00100000 - 0x3fffffff (0x3ff00000) MX
E(B)
[1] -1 0 0x000f0000 - 0x000fffff (0x10000) MX
[2] -1 0 0x000c0000 - 0x000effff (0x30000) MX

[3] -1 0 0x00000000 - 0x0009ffff (0xa0000) MX
[4] -1 0 0xf1800000 - 0xf18000ff (0x100) MX

[5] -1 0 0xf8000000 - 0xf7ffffff (0x0) MXO
[6] -1 0 0xf37e0000 - 0xf37fffff (0x20000) MX
(B)
[7] -1 0 0xf3800000 - 0xf387ffff (0x80000) MX(B)
[8] -1 0 0xf4000000 - 0xf7ffffff (0x4000000) MX
(B)
[9] -1 0 0xf2000000 - 0xf2ffffff (0x1000000) MX(B)
[10] -1 0 0x0000ffff - 0x0000ffff (0x1) IX

[11] -1 0 0x00000000 - 0x000000ff (0x100) IX
[12] -1 0 0x0000d400 - 0x0000d4ff (0x100) IX

[13] -1 0 0x0000d800 - 0x0000d83f (0x40) IX
[14] -1 0 0x0000b000 - 0x0000b01f (0x20) IX

[15] -1 0 0x0000e800 - 0x0000e80f (0x10) IX
[16] -1 0 0x0000b400 - 0x0000b41f (0x20) IX

[17] -1 0 0x0000b800 - 0x0000b80f (0x10) IX
(II) LoadModule: ''extmod''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions//libextmod.so
(II) Module extmod: vendor=''X.Org Foundation''
compiled for 1.3.0, module version = 1.0.0
Module class: X.Org Server Extension
ABI class: X.Org Server Extension, version 0.3
(II) Loading extension SHAPE
(II) Loading extension MIT-SUNDRY-NONSTANDARD
(II) Loading extension BIG-REQUESTS
(II) Loading extension SYNC
(II) Loading extension MIT-SCREEN-SAVER
(II) Loading extension XC-MISC
(II) Loading extension XFree86-VidModeExtension
(II) Loading extension XFree86-Misc
(II) Loading extension XFree86-DGA
(II) Loading extension DPMS
(II) Loading extension TOG-CUP
(II) Loading extension Extended-Visual-Information
(II) Loading extension XVideo
(II) Loading extension XVideo-MotionCompensation
(II) Loading extension X-Resource
(II) LoadModule: ''dbe''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions//libdbe.so
(II) Module dbe: vendor=''X.Org Foundation''
compiled for 1.3.0, module version = 1.0.0
Module class: X.Org Server Extension
ABI class: X.Org Server Extension, version 0.3
(II) Loading extension DOUBLE-BUFFER
(II) LoadModule: ''glx''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions/nvidia//libglx.so
(II) Module glx: vendor=''NVIDIA Corporation''
compiled for 4.0.2, module version = 1.0.0
Module class: X.Org Server Extension
ABI class: X.Org Server Extension, version 0.1
(II) NVIDIA GLX Module 100.14.09 Sat May 26 01:22:44 PDT 2007
(II) Loading extension GLX
(II) LoadModule: ''freetype''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/fonts//libfreetype.so
(II) Module freetype: vendor=''X.Org Foundation & the After X-TT Project''
compiled for 1.3.0, module version = 2.1.0
Module class: X.Org Font Renderer
ABI class: X.Org Font Renderer, version 0.5
(II) Loading font FreeType
(II) LoadModule: ''type1''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/fonts//libtype1.so
(II) Module type1: vendor=''X.Org Foundation''
compiled for 1.3.0, module version = 1.0.2
Module class: X.Org Font Renderer
ABI class: X.Org Font Renderer, version 0.5
(II) Loading font Type1
(II) LoadModule: ''record''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions//librecord.so
(II) Module record: vendor=''X.Org Foundation''
compiled for 1.3.0, module version = 1.13.0
Module class: X.Org Server Extension
ABI class: X.Org Server Extension, version 0.3
(II) Loading extension RECORD
(II) LoadModule: ''dri''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions//libdri.so
(II) Module dri: vendor=''X.Org Foundation''
compiled for 1.3.0, module version = 1.0.0
ABI class: X.Org Server Extension, version 0.3
(II) Loading extension XFree86-DRI
(II) LoadModule: ''nvidia''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/drivers//nvidia_drv.so
(II) Module nvidia: vendor=''NVIDIA Corporation''
compiled for 4.0.2, module version = 1.0.0
Module class: X.Org Video Driver
(II) LoadModule: ''kbd''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/input//kbd_drv.so
(II) Module kbd: vendor=''X.Org Foundation''
compiled for 7.2.0, module version = 1.1.0
Module class: X.Org XInput Driver
ABI class: X.Org XInput driver, version 0.6
(II) LoadModule: ''mouse''
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/input//mouse_drv.so
(II) Module mouse: vendor=''X.Org Foundation''
compiled for 7.2.0, module version = 1.1.1
Module class: X.Org XInput Driver
ABI class: X.Org XInput driver, version 0.6
(II) NVIDIA dlloader X Driver 100.14.09 Sat May 26 00:49:01 PDT 2007
(II) NVIDIA Unified Driver for all Supported NVIDIA GPUs
(II) Primary Device is: PCI 01:00:0
(WW) NVIDIA(0): The NVIDIA GeForce4 Ti 4200 GPU installed in this system is
(WW) NVIDIA(0): supported through the NVIDIA 1.0-96xx Legacy drivers.
(WW) NVIDIA(0): Please visit http://www.nvidia.com/object/unix.html for
(WW) NVIDIA(0): more information. The 100.14.09 NVIDIA driver will ignore
(WW) NVIDIA(0): this GPU. Continuing probe...
(EE) No devices detected.

Fatal server error:
no screens found

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.