Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) Macika_MC válasza Tulku (#4049) üzenetére


Macika_MC
tag

gratulálok.
Akkor ez 44mm-es igazi férfi méret amilyen kell nekem is . :C

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#4052) Tulku


Tulku
veterán

Köszönöm!

Kisebb mint a Panerai...de roppant hordható méret...
Most úgy szeretgetem...tetszik...

A csat állítási rendszere pedig fenomenális...2 mm-enként...WOW...

(#4053) resool válasza Tulku (#4049) üzenetére


resool
aktív tag

Grat! Sok kitérő után valami jó cucc :D

(#4054) pulutodurumo válasza resool (#4053) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azért szerintem sokan szeretnének ilyen kitérőket. Arra leszek kíváncsi, hogy egyszer egy GS megfordul-e Tulkunál?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#4055) Macyke82 válasza Tulku (#4049) üzenetére


Macyke82
tag

Innen is boldogat, nem mondom, hogy ez egy érdekes fordulat és nem is meglepő lépés, mindenesetre gratula hozzá.

(#4056) Skimaster válasza Tulku (#4049) üzenetére


Skimaster
senior tag

Egy újabb komoly darab, váltogatod ám őket rendesen. Ez az egyetlen Rolex, amit elbírnék én is. :C

(#4057) @mriya@ válasza Tulku (#4049) üzenetére


@mriya@
őstag

Azt a szíj-tok találkozást megreszelhették volna szebben is! :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#4058) Tulku válasza @mriya@ (#4057) üzenetére


Tulku
veterán

Majd valami cnc esztergályossal egybe csiszoltatom... :D

Egyébként elgondolkodtam, hova tovább (?)...de nem igen találtam semmit....talán ha bekékülne a számlap és a deepsea felirat lejjebb kerülne pirosan...és úgy látom ott egybe csiszolták azt amit fórumtárs kifogásolt...

Vagy esetleg egy Yacht Mater II...de az már lakáseladás gyanús....úgy hogy NEM...

(#4059) bucsher válasza Tulku (#4058) üzenetére


bucsher
őstag

Ó dehogynem! ;]
A szíj csatlakozás szerintem rendben van, simán hozza egy középkategóriás Seiko szintjét. :P

In the pipe - five by five!

(#4060) WiZARD válasza @mriya@ (#4057) üzenetére


WiZARD
addikt

Azt én is néztem, ráadásul ahány féle rolex típus, annyi féle módon áll az endlink, és annyi féle hosszú, nem sikerült semmi logikát felfedeznem bennük, tök randomnak tűnik.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4061) @mriya@ válasza Tulku (#4058) üzenetére


@mriya@
őstag

Inkább csiszolóval esztergáltasd! 😉

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#4062) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Én arra gondoltam, hogy mivel az endlink hajlított, a tok méretétől függően változtatják a hajlítás ívét, ezért nincs minden modellnél azonos szintben. Csak ott dől meg a teóriám, hogy az SD és a Sub határozottan nem egy méret, mégis mindkettőn szintben van a zárószem. Amúgy volt már rajtam SD4k meg Deepsea új és régi is és soha nem tűnt fel ez az elállás.


(#4063) ricsik válasza phranxinatra (#4062) üzenetére


ricsik
őstag

Engem jobban zavar a hajlítás ívénél az, hogy az endlink nem azonos hosszúságú a tokfüllel.

(#4064) WiZARD


WiZARD
addikt

Tulku féle Deepsea-nél a tokfülnél magasabban van az endlink, és picit rövidebb mint a tokfül.
Új Deepsea-nél majdnem 1 szintben van a tokfüllel, és jóval rövidebb mint a tokfül, A középső "szem" az követi a tokfül hosszát.

Sub-nál picit rövidebb mint a tokfül, mélyebben van, és a középső szem jóval hosszabb mint a tokfülek.

Új SD-nél épp csak egy kicsivel rövidebb mint a tokfül, kb egy szintben van, és megintcsak hosszú a közepe.

Előző SD-nél hosszabb mint a tokfül, magasabban van, tök más az íve.

Látszólag tök random, ahogy épp sikerül...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4065) resool válasza WiZARD (#4064) üzenetére


resool
aktív tag

Persze ha Rolex fóbiád van akkor látszólag random, biztos nem mindegyik olyan amilyennek tervezték, akkor lenne jogos amit írsz, ha modellen belül változna, de így olyan, amilyennek akarták. Szerintem köze van ahhoz, hogy az adott modell tokformája és merete milyen, a legideálisabb felfekvésért.

[ Szerkesztve ]

(#4066) bucsher válasza WiZARD (#4064) üzenetére


bucsher
őstag

Az ott egy kerámia lünettás karkötő? Mekkora ötlet!

In the pipe - five by five!

(#4067) phranxinatra válasza WiZARD (#4064) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mennyi szép Rolex! Még jó, hogy utálod a Rolit, mennyit foglalkoznál vele, ha szeretnéd?! :D

(#4068) Empsepo válasza phranxinatra (#4067) üzenetére


Empsepo
senior tag

Szerintem tök érdekes amit Wizard ír. Kicsit olyan véletlenszerű szaga van ennek.

Vagy van ebben valami rendszer?

(#4069) resool válasza Empsepo (#4068) üzenetére


resool
aktív tag

Biztos véletlen egy olyan cégnél, ahol ezred mm-es pontosságú alkatrészeket gyártanak helyben. :F :F :F

(#4070) phranxinatra válasza Empsepo (#4068) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem tudom, Roli-tulajokat valahogy nem hallok sírni ez miatt. Mindig csak azok, akik képeken bogarásszák a vélt (vagy valós) hibákat. :)

(#4071) Macyke82 válasza phranxinatra (#4070) üzenetére


Macyke82
tag

Sok órám volt már nekem is, köztük Rolex, Omega stb., bár Rolex-ből csak OP-m volt (kettő is), soha hangsúlyozom soha olyan kényelmes szíjat nem tapasztaltam még mint az az oyster szíj.
Endlink kiállás ide vagy oda az nagyon össze van rakva.
És itt most szerintem felesleges vérmesen reflektálni, nyílván mindenkiben van egyfajta elfogultság is.
Nekem most nincs felső kategóriás órám, ezért is próbáltam független álláspont szerint leírni ezt ide.

(#4072) phranxinatra válasza Macyke82 (#4071) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Haters gonna hate.

(#4073) Tulku


Tulku
veterán

Pár reflexió...

Nem tudom melyik Deepsea újabb az enyémnél, mivel ez 2016-os...de lehet hogy van, ez épp olyan mint a deep blue, csak annak kék a számlapja, volt is belőle nagy kavar egykoron, de erről nem írnék hosszasabban...

Ez a kiállás pedig kifejezetten 3D-ssé teszi az egész órát...de most a nagyérdemű előtt egy coming out fog következni (na nem olyan...nem vonz a szőrös férfi csukló...) tehát én a legcsúnyább órának tartottam Rolexnél a Deepsea-t...mikor megjelent, egyenesen kiröhögtem...pár hónapja változtam meg irányában és bizony fel kellett vennem, hogy gyökeres fordulat következzen be...nem tudnék már subot elképzelni magamon, ez a vastagság, kiterjedés minden irányba annyira magával ragadó...természetesen mint minden, ez is az elme játéka, nyilván fordulhat ez még más irányba, de most kifejezetten szerelem van...még ha nem is első látásra...

A kialakítás megtervezése kapcsán pedig Resoollal értek egyet...szerintem is tudják, mit miért csinálnak úgy és olyanra a Rolexnél...

(#4074) WiZARD válasza Tulku (#4073) üzenetére


WiZARD
addikt

Az új, ami idén jött ki Baselben, új szerkezettel, szélesebb szíjjal. Talán a 10 éves várólistát kivárva tied lehet bármikor az is ;)

Az endlinkek nyilván nem véletlen lettek olyanok, amilyenek. Nekem attól még hiányzik valami irányvonal, amitől egy márka órái lesznek, közös design elvet felhasználva. Nem pedig úgy néznek ki egymás mellett, mintha az épp kéznél lévő valamit befaragták volna, hogy oda az is jó lesz, tökmind1 hogy épp hosszabb, vagy rövidebb vagy ugyanakkora mint a tokfül. Ez a külső design, aminek a kényelemhez nem sok köze van.

Persze Rolex szemüvegen keresztül lehet hogy ez nem látszik, és mindent meg lehet magyarázni, meg annak az fordítottját is. Sajnálom hogy sokaknak egyszerűbb ebbe is márkával kapcsolatos indulatokat látni, szítani, mint a felmerült konkrét kérdésről objektíven beszélni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4075) phranxinatra válasza Tulku (#4073) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Idén varrták fel ránc a DSSD-t, kapott új werket, meg szélesebb szíjat. Valamikor nemrég próbálgattam, talán ide is raktam fel róla képet.
Endlinkkel kapcsolatban meg csak ismételni tudom magam: nem a tulajok reklamálják. :)

(#4076) Empsepo válasza phranxinatra (#4070) üzenetére


Empsepo
senior tag

Persze aki Rolexet akar és nem olyan aprólékos (szőrszálhasogató?) mint Wizard, az leszarja, hogy hogy kapcsolódik az óra a szíjhoz.
Bár ebben az árkategóriában ha kell, meg kell tudni magyarázni ezeket a dolgokat.

Főleg, hogy itt már nagy pontosságú szerkezetek meg mindenfélék vannak, mint azt ma megtudhattuk.

Szerintem Wizard ugyanolyan kritikus az Omegával, Seikoval meg más gyártókkal is.
Efelől nincs kétségem.

Lehet hogy inkább a Rolex tulajok lehetnének kicsit nyitottabbak a kritikára.

Mindemellett a topiktárs szóban forgó Rolexe csodálatos darab, nagy-nagy gratula hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4077) resool válasza Empsepo (#4076) üzenetére


resool
aktív tag

Akkor írj a Rolexnek szerintem, nem hiszem, hogy olvasnák ezt a topikot.

(#4078) phranxinatra válasza WiZARD (#4074) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem vettem észre, hogy írtál, mikor elkezdtem az én hozzászólásomat, a tiéd még nem volt fent.

"Nekem attól még hiányzik valami irányvonal, amitől egy márka órái lesznek, közös design elvet felhasználva."

:D Azért az durva, ha a fent posztolt 4 Roli-búvárban nem látod a közös design elvet!

"Persze Rolex szemüvegen keresztül lehet hogy ez nem látszik, és mindent meg lehet magyarázni, meg annak az fordítottját is. Sajnálom hogy sokaknak egyszerűbb ebbe is márkával kapcsolatos indulatokat látni, szítani, mint a felmerült konkrét kérdésről objektíven beszélni."

Most szerinted melyik az objektív, amit te sugallsz, hogy random odaraktak valamit Genfben, ahogy esik úgy puffan felkiáltással, vagy az, amit resool is ír, hogy a tok hossza és vastagsága alapján lőtték be az endlink formáját, az elvágólagos designt feláldozva a kényelem oltárán? Mit kéne mondani, hogy ne azt kapja az ember, hogy rolexszemüveges? Egyáltalán mit lehet erről objektíven beszélni négy, netről véletlenszerűen leszedett kép alapján?

(#4079) @mriya@ válasza phranxinatra (#4075) üzenetére


@mriya@
őstag

Persze, majd kiadnak egy halom pénzt egy karórára, és utólag beismerik, hogy nincsenek vele 100%-ig megelégedve, igaz?! ;]

Amikor engem kérdeznek az autómról, és mindent őszintén elmondok róla, akkor csodálkoznak, hogy mégis ezt a típust választottam.
Kérdezz meg egy BMW rajongót, csak jót fogsz hallani a verdáról. :P

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#4080) Tulku válasza phranxinatra (#4078) üzenetére


Tulku
veterán

Egyébként konkrétan az én órámmal kapcsolatban (mivel itt merült fel kinézeti, pontossági kifogás) rájöttem valamire...

Még pedig arra, hogy olyan az endlink, ha felűlről nézem, akkor leheletnyit túllóg a tokon....ha teljesen oldalról (az óra vastagsága mentén) akkor a tok lóg túl rajta...és van egy szög, ahonnan talán legtöbbször látja az emberfia az óráját (olyan sem ilyen sem olyan féloldalt) ahol pontosan egyforma hosszúak...

Eddig csak hablatynak tűnhet, de ha elkezdem finoman térben forgatni, akkor egy 3D-s endlink benyomását kelti, amelyik folyamatosan váltizik a környezettel együtt...olyan gyermekkorom meztelen nős hologram képeihez hasonlítanám...persze nem az....

Na nekem ilyen benyomást kelt és nyilván magyarázkodásnak tűnhet...és persze most épp csodaszépnek látom...jó dolog ez a kerámia lünetta... :)

(#4081) vadászcsiga válasza Tulku (#4080) üzenetére


vadászcsiga
félisten

"gyermekkorom meztelen nős hologram képeihez hasonlítanám"

Nekem is mindenről a p jut eszembe :D

(#4082) phranxinatra válasza @mriya@ (#4079) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Hát pedig a Rolex népszerűsége, keresettsége és használt piaci értéke nem arról árulkodik, hogy olyan fene elégedetlenek lennének vele. ;)

(#4080) Tulku: Ne magyarázd meg! A kollégák néhány random fotó alapján is meg tudják állapítani, hogy szar, nem kell ahhoz kézbe venni, pláne viselni. Hogy is néznénk már ki, ha mindenki valós tapasztalat alapján szórná ide a baromságait!

(#4081) vadászcsiga: Mint a viccben: Doktor úr, hát maga mutogat nekem folyton p.nákat!

(#4083) BloodRay válasza phranxinatra (#4082) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem tudom, szerintem senki nem szarozta le, csak furcsállották a megoldást.
Nekem nincs Rolexem, nem is szeretnék (nem azért mert sz@r lenne, csak abban az árkategóriában mást vennék), de semmi bajom nincs a márkával, elismerem, hogy szuper óráik vannak.
Abszolút nem egy hiba, vagy egetverő probléma szerintem, csak tényleg fura megoldás.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4084) Mercutio_ válasza phranxinatra (#4082) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eszerint Wizard nem látott még Rolexet élőben? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4085) resool válasza BloodRay (#4083) üzenetére


resool
aktív tag

Mit?
Nem teljesen értem miért fura megoldás optimalizálni az óra felfekvését a csuklódra, értem én, hogy más gyártók nem csinálják, de miért fura ha valahol figyelnek erre?

[ Szerkesztve ]

(#4086) phranxinatra válasza Mercutio_ (#4084) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Eszerint vagy nem tudsz szöveget értelmezni, vagy feleslegesen kötekszel.

(#4087) Tulku


Tulku
veterán

Hogy oldjam a feszültséget amit újabb óravásárlásom keltett, beszámolok két bőrszíjról amiket rendeltem.
Az egyik egy magyar készítői, egyik fórumtársunk alkotta, a másik olasznak mondott ám inkább vietnámi alligátorfarok, itt a cégnév kiírható, Lacrado a nevük. Fórumtársunk szíjait S betűvel kezdődően nevezi, azt hiszem ennyi kiírható talán, nem minősül reklámnak.

A magyarra két hetet kellett várni, az ára számomra bagatell, szállítással 12500 pénz volt. Batiék anno elmondták, hogy ez nem Hirsch minőség, ez nem büdösödik, ez tényleg igazi bőr, de én - Hirschen nevelkedett nyikhaj - nem igazán hittem el, de belevágtam...nagyon kellemesen csalódtam. A kidolgozás minősége, a bőr puhasága, az egész kinézet szerintem messze túlmutat az árán. Életem legkényelmesebb bőrszíja volt, a legnagyobb melegben sem volt fárasztó, ha levettem azonnal kiszáradt, bőr illata volt, szagokat nyomokban sem éreztem.

Sajnos ennek ellentéte volt a Lacrado..büdös, merev, rettenetes építési minőség 40 ezer forintért, egy mákszemnyi infó sem volt a várható szállítási időről, ráadásul félre is lettem informálva, mikor már balhéztam, közölték a számot, ami alapján már egy hete át vette valaki a cégnél, így nyomozás után került csak hozzám...bár ne került volna...talán az egyetlen előnye a bőr extrém textúrája és faktúrája, de ebben ki is merült minden. Itt épp a csatnál lévő hihetetlenül precíz kivágást mutatnám meg, ennyiből elképzelhető a többi rész építési minősége is.

Nem akarok szittya magyarkodni, de a fórumon két topiktárs is szíjakkal foglalkozik, mindkettőről szuperlatívuszokban beszélnek, én azt tanácsolom mindenkinek, hogy ha tehetik vegyenek hazait ebből is! :)

(#4088) Deskdiver válasza WiZARD (#4064) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Érdekes probléma. Próbáltam rá valami hivatalos választ találni szűk egy órában, de a fórumokon is csak sötétben tapogatóznak. Mondjuk az bosszantó ,ha valaki fel meri hozni a témát ezeken a fórumokon akkor sokan nekiesnek és végül személyeskedésbe és az egymás anyagi helyzetének firtatásába fordul a dolog. Gyakori válaszok voltak: "Ha Rolex tervez valamit akkor annak oka van!", "Így jó ahogy van!", "Engem nem zavar." ,"Csak bele akarsz kötni, mert nincs pénzed rá!"
Azért vannak akik megpróbálják magyarázni a zárószemek szokatlan alakját a súlyeloszlással, kényelemmel, esztétikával ami egy extra réteget kölcsönöz a óra formájának, de egyik sem volt igazán meggyőző. Én is abban hiszek ,hogy ez jól átgondolt tervezés eredménye mint a Reverso tokjánál használt aranymetszés. Csak jó lenne tudni milyen módon jutottak erre a megoldásra.

[ Szerkesztve ]

(#4089) BloodRay válasza resool (#4085) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért mert ezt meg lehetne csinálni úgy is, hogy a tokfület is hozzá alakítják szerintem. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4090) resool válasza Deskdiver (#4088) üzenetére


resool
aktív tag

Amit írsz az így teljesen okés, de alapból ráfogni, hogy random és utána csodálkozni, hogy mások nem így látják, már nem ugyanaz.
Meg számonkérni Rolexet egy magyar fórumon, majd csodálkozni, hogy nem válaszolnak sem tűnik túl logikusnak.

Bloodray:
Szerinted egy cég akik mindent teljesen inhouse gyártanak (nem sok ilyen van, közelebb van a 0-hoz mint az 5-höz, nem szándékosan valamilyen ok miatt csinálják így?
Hodinkeen van egy cikk, ahol részlegesen érintik, megemlítik azt, hogy az endlink kialakítása olyan, hogy a springbarokról levegyék a terhelést és ne hagyd el az órád , vagy törd szarrá a betonon.

[ Szerkesztve ]

(#4091) BloodRay válasza resool (#4090) üzenetére


BloodRay
veterán

Atya ég... Miért kell ennyire komolyan venni a dolgokat? Szerintem kicsit túlgondolod a dolgot.
WiZARD azt írta: "Látszólag tök random"
Empsepo pedig azt, hogy "ebben az árkategóriában ha kell, meg kell tudni magyarázni ezeket a dolgokat", tehát az én értelmezésemben, annyit, hogy a Rolexnek általában kell hogy legyen magyarázata a dologra... Nem hiszem, hogy bárki arra várt, hogy itt most azonnal sajtóközleményben reagál erre a svájci cég...
Ne legyen már gond ha valaki felvet egy kérdést.

(#4090) resool -> Senki nem írta, hogy nem így van, csak nem nyilvánvaló a dolog.
Ez a springbar-os dolog érdekes, de komolyan jobban terhelne, ha 1-2 mm-el rövidebb vagy hosszabb lenne adott esetben? :U Persze ha valóban így van elfogadom.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4092) resool válasza BloodRay (#4091) üzenetére


resool
aktív tag

Mert ismerem a Wizardot és a szándékait is személyesen/közelről :D

Persze, hogy sokat számít(hat), ha tényleg ez (is) az ok, egy ~1-2 centis dologról beszélünk. ami befolyásolja hogyan hat a terhelés az egyes részekre és milyen szögben vezeti tovább a szíjat.

(#4093) BloodRay válasza resool (#4092) üzenetére


BloodRay
veterán

Elfogadom. :)
WiZARD-ról is a legjobbat feltételezem látatlanban (csak érkezzen meg a szíjam :DDD ).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4094) resool válasza BloodRay (#4093) üzenetére


resool
aktív tag

A Natoi nagyon jók, csak nem szabad vele Rolexről beszélni ;] :P

(#4095) Misi1979 válasza resool (#4094) üzenetére


Misi1979
őstag

Jó, és akkor most beszéljünk a beépítésekről!

:))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#4096) vadászcsiga válasza Tulku (#4087) üzenetére


vadászcsiga
félisten

😍

(#4097) Tulku válasza Misi1979 (#4095) üzenetére


Tulku
veterán

60i? :D

(#4098) Tulku


Tulku
veterán

Lehet hogy Resoolnak igaza lesz?

(#4099) resool válasza Tulku (#4098) üzenetére


resool
aktív tag

Neki mindig ;]

(#4100) Deskdiver válasza resool (#4092) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ez végül is tök logikus is lehetne ,hogy ilyen szempontokkal is komolyan foglalkoznak mint a rugós stift terhelése. Nekem csak az nem egyértelmű ez miért nem jelent gondot más hasonló méretű/súlyú órák gyártóinál akiknél a tokfül íve/hossza követi az endlinkét? Miért nem a kevésbé látható helyeken próbálják megoldani ezt a problémát? Mondjuk egy kicsivel mélyebb furattal a tokfülbe és pár tizeddel vastagabb, erősebb falú rúgós stiftekkel. Ne értsd félre nem kötözködöm csak tényleg próbálom megérteni a logikájukat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.