Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) Macyke82 válasza resool (#4499) üzenetére


Macyke82
tag

Azt hittem, hogy ez már régóta a tied!
Egyébként gratula szép darab, de mi volt a baj a SUB-al?
Volt egy fekete arany bicolorod nem?

[ Szerkesztve ]

(#4502) g0n21 válasza Macyke82 (#4501) üzenetére


g0n21
senior tag

Velem kevered.
Volt sub, már nincs. És a szürke DJ-m sincs már meg három hónapja.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#4503) resool válasza Macyke82 (#4501) üzenetére


resool
aktív tag

Gonzival keversz szerintem :DD

Nekem egy masik DJ melle jott, de az 41es.

[ Szerkesztve ]

(#4504) Mamuska válasza resool (#4499) üzenetére


Mamuska
őstag

Ennyivel nem érjük be, makrózd le a mutatókat. :DDD

Elég tuti darab. :K

(#4505) squir


squir
aktív tag

Tegnapi képek, vihar után :)

Resool: gratulálok, baromi szép ez a DJ! :K :C

(#4506) Macyke82 válasza g0n21 (#4502) üzenetére


Macyke82
tag

Valóban ezt benéztem véletlenül, de azért ha jól gondolom van átfedés :)
Nekem egyébként a bicolor SUB-od nagyon tetszett!

squir: jó választás volt ez az óra :K

(#4507) g0n21 válasza Macyke82 (#4506) üzenetére


g0n21
senior tag

félig meddig. Ami most resoolnál van az nem a szürke 16220, hanem egy fekete 16200, ami tényleg járt nálam, jól láttad :D

Az arany-acél sub nekem is nagyon tetszett, gyönyörű óra, a színek kombinációja is zseniális, de majd 10 év múlva. Fiatalnak érzem még magam egy ar-ac órához, és nagyon úgy éreztem, hogy többet mutat, mint ami vagyok.

Most megvan a kiszemelt, ami mint sokáig megtartós óra jöhetne (a reverso duo sincs már meg, annak majd leírom itt a történetét, érdekes), de nem akarom elkiabálni, pontosan megvan, hogy melyik évjáratok, milyen színben, stb érdekelnek. Ha meglesz, úgyis látjátok.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#4508) Macyke82 válasza g0n21 (#4507) üzenetére


Macyke82
tag

Na igen, értem az álláspontodat, de ennyi erővel a Reverso is abba a kategóriába esik mint írtad, mondjuk gondolom ezért is adtad el.

Egyébként érdekes amit írsz a bicolor óraverziókat én nem feltétlen az életkorhoz kötöm, sokkal inkább, hogy nagyon "szemet" szúrnak és ez akár - főleg az üzleti életben - vissza is üthet.(De ebbe most ne menjünk bele).
Kíváncsi leszek az új kiszemeltre kérjük majd a képeket.

Ja, és tök jó, hogy végre vannak képes posztok is, én mindig ezt hiányoltam a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#4509) g0n21 válasza Macyke82 (#4508) üzenetére


g0n21
senior tag

Nem ezért ment el a Reverso.
Röviden annyi volt a story, hogy '17 májusában volt szervizelve - nem nevezem meg, hogy hol, de nem oda ahova mindig járok -, '18 júniusában került hozzám, és én mindig a fehér oldalával használtam. Aztán egyik nap észrevettem a nyári izzadás közepette, hogy a fekete számlapon az üvegragasztásnál valami megmarta a számlapot. Futás a szervizbe, ahol javították, ingyen újraragasztották az üveget, de a számlapot nem tudták letisztítani. Szar volt az üvegragasztás, és az izzadtságom két hónap alatt kimarta annyira, hogy egy melegebb napon átszivárgott a ragasztáson, és bejutott a számlapra, amin a sós lé megmarta a lakkréteget. Nem szeretném megmondani, hogy mennyivel csökkentette az értékét, de egy tisztes régiswift, klímával 50 ezer kilométerrel kijön a bukta összegéből.
Csalódtam, nem az órában, hanem úgy összességében, és rájöttem, hogy az én életvitelemhez, stílusomhoz, elfoglaltságaimhoz nem passzol a bőrszíjas óra. Szóval egy min. 100m vízálló, koronazáras, fémszíjas óra jön majd helyette.

Találtam viszont olyat, akihez passzol, és együtt tud élni a számlapsérüléssel.
(nem, nem akartam kiküldeni az olaszokhoz felújíttatni, mert akkor az már nem eredeti, és a JLC-hez sem, mert úgy indul, hogy a szerviz+számlapcsere nagyjából 800-1100eur, és nem akartam még több pénzt beletenni).

Ő örül neki, és boldogok.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#4510) Macyke82 válasza g0n21 (#4509) üzenetére


Macyke82
tag

Akkor happy and :)
Tetszik, hogy nagyon lelkiismeretes és tisztességes eladó vagy, én is így vagyok vele ha éppen eladok valamilyen saját holmim, legyen az bármi is.

(#4511) Macyke82 válasza resool (#4503) üzenetére


Macyke82
tag

Tudtam a 41-es DJ-ről :)
Egyébként puszta méreteket figyelembe véve milyen érzetre a kettő közötti különbség, konkrétan a kényelmi szempontokra gondoltam?

(#4512) resool válasza Macyke82 (#4511) üzenetére


resool
aktív tag

Most csak röviden, egyszer majd lehet csinálok fotókat is egyszerre a kettővel a képen.

Kényelemre mindenképpen a 36-os a kényelmesebb, már csak a súlyából fakadóan is, a mérete is kisebb és a csat is még lemez, emiatt jelentős különbség van ebben, de persze ez elég triviális tapasztalat nélkül is.
A DJII-n viszont már új csat van, ami jelentősen jobb a régi változatnál, mind biztonságilag, mind funkcionalitásban és fel-le vétel is kényelmesebb vele.
A 36-oson kevesebb a tükörpolírozott rész, ez kicsit hétköznapibbá teszi érzetre.

(#4513) WiZARD


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4514) phranxinatra válasza resool (#4499) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gratulálok! Egy újdonsült klasszikus szavaival: a beautiful Rolex watch. :C

(#4515) Skimaster válasza WiZARD (#4513) üzenetére


Skimaster
senior tag

Kicsi ez az óra a nagy kezedre...ránézésre ezen képek alapján. :D

(#4516) yodamastah válasza Skimaster (#4515) üzenetére


yodamastah
őstag

Ja nagyon kicsi... (olcsón átveszem :D)

Wiz jók lettek az új katalógus képek :D

(#4517) chef69 válasza phranxinatra (#4514) üzenetére


chef69
tag

Szíj hogy bírja a sós vizet? Vinném én is nemsokára 😉

(#4518) WiZARD válasza chef69 (#4517) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha nekem szántad a kérdést, akkor nincs gond vele. (Hogy a rolexek hogy bírják azt nem tudom :D)

SMPc-t nem érzem kicsinek, szerintem tök jó méret.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4519) Macyke82 válasza resool (#4512) üzenetére


Macyke82
tag

Igen a 36-os méret nekem is nagyon bevált anno, abszolút jól hordható, azért majd tedd egymás mellé a kettőt alkalom adtán :B

Wizard: nem is tudtam hogy a Rolex is bohóckodik gyárilag ilyen szövetszíjakkal.

(#4520) WiZARD válasza Macyke82 (#4519) üzenetére


WiZARD
addikt

Akkor maskor nezd meg mire valaszoltam...

(Pedig pont rolad felteteleztem volna, hogy kepben vagy mikkel bohockodik a rolex a tokozocege neve alatt)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4521) resool válasza chef69 (#4517) üzenetére


resool
aktív tag

Rolexek elég jól, a 904 jobban ellenáll a korróziónak, mint a 316.

(#4522) resool válasza resool (#4521) üzenetére


resool
aktív tag

kieg: persze csak azok jobban, amik már 904-ből készültek.

(#4523) WiZARD válasza Skimaster (#4515) üzenetére


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4524) Deskdiver válasza WiZARD (#4513) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Faxa fotók. Jó látni ,hogy néha egy-egy búvár óra rendeltetésszerűen van használva.
(Hány literes az akvárium? :) )

(#4525) Macyke82 válasza WiZARD (#4520) üzenetére


Macyke82
tag

A kolléga az SMPc-den lévő szíj sós vízzel szembeni ellenállóságáról érdeklődött tőled, nem értettem, hogy kerül ide a Rolex ezzel kapcsolatosan ;)

Mea culpa, most látom hogy nem neked irányították a kérdést eredetileg, így már értem a dolgot.
Először azt hittem megint savazás van, én arra reagáltam, és nem is értettem hogy mikor volt gyári Rolex szövetszíj a palettán.

[ Szerkesztve ]

(#4526) vadászcsiga válasza Macyke82 (#4525) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jól látod, megy tovább a savazás ;)

(#4527) yodamastah válasza Deskdiver (#4524) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát igen idén újfent a monstert vittem le a sósvizes nyaralásra. Igaz azzal se mentem 3-4 méternél mélyebbre :D Gondolkodtam hogy az SMP-t viszem, de aztán győzött a józan eszem :) Maradt továbbra is deskdiver az SMP :D

OFF:

Sszerintem megállta a helyét a monster is :)

(#4528) phranxinatra válasza yodamastah (#4527) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én az SD-t vittem, de hát nekem nincs is más. A max mélység 2 méter volt, azt bírta. :))

(#4529) yodamastah válasza phranxinatra (#4528) üzenetére


yodamastah
őstag

Látom kötelező program nyaraláson a búváróra vízzel fotózás :D

(#4530) Tulku válasza phranxinatra (#4528) üzenetére


Tulku
veterán

Októberben megyek Margate-re, az óceánba akkor én is bele mártom...Velencei tóban már le sem mertem fotózni...az olyan snassz :)

(#4531) chef69 válasza WiZARD (#4518) üzenetére


chef69
tag

Igen, neked! Kicsit félrenyomtam elnézést!

(#4532) ronin s8 válasza yodamastah (#4529) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az igazi truváj a “búvár órában a víz” lenne...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#4533) WiZARD válasza ronin s8 (#4532) üzenetére


WiZARD
addikt

vagy legalább olaj ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4534) Tulku


Tulku
veterán

Egyébként érdekes ez az olaj az órában...vagymi...
Gondolom ez az üvegre ható nyomást van hivatva kiegyenlíteni...mondjuk azon kívül hogy nekem személy szerint nem tetszik, hogy működik az ilyeneknél a féllengés? Vagy az teljesen külön részben van?

A Deepseaben gondolom az 5,5 mm vastag zafír hivatott a 3900 méter nyomásállóságot biztosítani...bár szerintem nincs az az idióta aki ilyet vigyen magával egy mélységi búvárruhában, vagy tengeralattjárón kívülre helyezze...max marketingből...

(#4535) chef69 válasza yodamastah (#4527) üzenetére


chef69
tag

Mi baja lehet egy SMP-nek a víztől? Arra tervezték, hogy bírja 😉

(#4536) WiZARD válasza Tulku (#4534) üzenetére


WiZARD
addikt

Quartzok amik fel vannak toltve.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4537) yodamastah válasza chef69 (#4535) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem a víztől féltettem :) Ez egy motoros túrás nyaralás volt. Ilyen szituban kicsit máshogy kezeli az ember az eszközöket. Külön tároló rekesz van az értékesebb cuccoknak ( motoros ruhában nem viselek órát), de alapvetően mindenből olyat viszek magammal ilyenkor ami nem annyira értékes. Pl laptopból a nagyondrága itthon maradt, vittem a 10 éves lenovot amit nem sajnálok akár elhagyni sem.

MÁsik pedig hogy a seikot sokkal kevesebbet hordom, így legalább kapott egy kis csukló időt :D

(#4538) Deskdiver válasza Tulku (#4534) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Nem csak az üvegre az egész tokra ható nyomást hivatott ellensúlyozni mivel teljesen van töltve. Ez a legolcsóbb módja ,hogy gyakorlatilag teljesen felesleges mértékű nyomásállóságot érjenek el. (Körülményes karbantartás mellett.) A Rolex a nehezebb utat volt kénytelen választani a mechanikus szerkezet miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4539) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Egy igen ritka relikviára tehet szert egy szerencsés az Ebay-en. Daniel Craig Breitlingjét bocsátották aukcióra amely csuklóját díszítette a kritikusok által is magasztalt filmtörténeti remekben a 2001-es Tomb Raider-ben. :) Ahogy szokták írni Full set és certfikát is jár hozzá. Kezdő licit: 14 milla körül ,de a posta asszem ingyen van.

(#4540) ronin s8 válasza WiZARD (#4533) üzenetére


ronin s8
senior tag

Olaj szinte minden órában van, az nem akkora truváj. 😉

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#4541) @mriya@ válasza ronin s8 (#4540) üzenetére


@mriya@
őstag

Sőt, mióta Panerai megalkotta az "oil filled" Casio-t, azóta a vízállóság sem nagy kunszt. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#4542) Tulku válasza ronin s8 (#4540) üzenetére


Tulku
veterán

Gondolom a mennyisége a kérdés...jelen esetben...

(#4543) chef69 válasza yodamastah (#4537) üzenetére


chef69
tag

Így már érthető! Nem a víztől félted 👍
Tölem volt már, hogy megkérdezték amikor búvár órával a csuklómon indultam a víz felé, hogy: nem félsz, hogy elázik? 🤣🤣🤣

(#4544) @mriya@ válasza ronin s8 (#4540) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#4545) Tulku


Tulku
veterán

Mostanság ilyenen gondolkodom...

Csak az a baj, hogy a Deepsea nagyon bejött...két órát meg nem akarok (nem is szabad)...és ez bizony erős dilemma... :O

(#4546) WiZARD válasza Tulku (#4545) üzenetére


WiZARD
addikt

hajrá ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4547) squir válasza Tulku (#4545) üzenetére


squir
aktív tag

Állat ez az AP, jobb választás a kronónál😉
De szigorúan fémszíjjal!
(Nem tudom, de engem az őrületbe lehet kergetni ezekkel a speciális szíjakkal!🤬 Mindig kerülöm az ilyen kialakítású órákat!)

(#4548) WiZARD válasza squir (#4547) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez nincs femszijjal. (Bar a ROO chrono femszija ramegy, de az azert nem olyan mint az RO gyonyoru szija, joval vastagabb)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4549) Macyke82 válasza Tulku (#4545) üzenetére


Macyke82
tag

Pont ezt szerettem volna írni, mint squir kolléga, hogy kizárólag fémmel venném ezt a csodát, ha jól láttam chrono-n kb. csak 4 van belőle ilyen verzióban. Es visszatérve a felvetesedre, mivel te szereted a szijakat cserberélgetni, azt is bele kell kalkuláljad, hogy akkor venned kell egy gyári kaucsukot, ami gondolom AP szinten nem két fillér.
Az, hogy erős a dilemmád pedig megértem, mert a jelenlegi órád úgy ahogy van kompromisszummentes és a szíjjal is jobban tudsz variálni.

[ Szerkesztve ]

(#4550) Macyke82 válasza Macyke82 (#4549) üzenetére


Macyke82
tag

Ennél mondjuk pont van extra rubber strap :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.