Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) g0n21 válasza Macika_MC (#3797) üzenetére


g0n21
senior tag

Ezért jó az "óragyűjtést" alulról kezdeni, mert mire eljutsz egy komolyabb darabig, legalább tudod mit hordasz :DDD

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#3802) Macika_MC válasza g0n21 (#3801) üzenetére


Macika_MC
tag

Aluról keztem csak gyorsan gazdagodok :DD

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#3803) Veron válasza Macika_MC (#3802) üzenetére


Veron
őstag

De a szerénységed megmaradt szerencsére. :)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3804) Macika_MC válasza Veron (#3803) üzenetére


Macika_MC
tag

De tényleg aluról keztem és haladtam szépen felfele.
Kb 15 éve az első órám egy Casió volt, majd Certina ezt követte 2 db tissot , és most 2 Omegám van.
És a cégem 15 év alatt szépen halad felvele és követte az óra is :C
Szóval kemény 15 év mire eljutottam ide, nem vagyok én olyan gazdag, mint ahogy gondolom :N
Én amúgy azt hittem mindent tudok a Omega órákról, de valahogy nem értem mit néztem el a POn







[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#3805) phranxinatra válasza Macika_MC (#3804) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Szépen építkeztél az évek alatt. És az első svájci után végig csoporton belül maradtál. A következő lépcsőfok egy Blancpain kéne hogy legyen. Erre mondaná LTJ Bukem, hogy logical progression. :D

(#3806) vadászcsiga válasza Macika_MC (#3804) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Phranxinatra csak túloz, szerintem a következő lépés egy Rolex lehetne,

(#3807) yodamastah válasza vadászcsiga (#3806) üzenetére


yodamastah
őstag

Egyből rolexet kell venni. Rengeted idő és pénz megspórolható lenne így.

(#3808) Mamuska válasza yodamastah (#3807) üzenetére


Mamuska
őstag

Amúgy tényleg sokkal többet bukik így mintha egyből rolit vett volna. :DDD

(#3809) vadászcsiga válasza yodamastah (#3807) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor nekünk rengeteg időnk es pénzünk van :D

(#3810) yodamastah válasza vadászcsiga (#3809) üzenetére


yodamastah
őstag

Nincs mert elbuktuk az elmúlt 15-20 év óra vásárlás/eladás során :D

VIccet félretéve aki kicsit is képben van, az valószínűleg nem vesz listaár közelében órát. Főleg olyat nem amiből nagy bukó kiszállni.

Ettől függetlenül 15-20 évvel ezelőtti áron jó biznisznek tűnik mondjuk egy Sub :D

[ Szerkesztve ]

(#3811) WiZARD válasza yodamastah (#3807) üzenetére


WiZARD
addikt

Én nem spórolni akarok, hanem olyan órát, ami tetszik ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3812) resool válasza WiZARD (#3811) üzenetére


resool
aktív tag

Akkor meg főleg Rolex :D

(#3813) WiZARD válasza resool (#3812) üzenetére


WiZARD
addikt

Mármint olyat, ami nekem tetszik, nem olyat amivel villogni lehet, azok előtt akik csak a Rolexet ismerik a tévéből :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3814) g0n21 válasza WiZARD (#3813) üzenetére


g0n21
senior tag

Nézegeted aktívan az APROhirdetéseket?

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#3815) phranxinatra válasza WiZARD (#3811) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Erről van szó, olyan órát kell venni, ami tetszik. Én örülök annak, hogy nem a Rolival kezdtem, mert van mihez viszonyítani, bár túl sok órát így sem próbáltam ki. És ha pl. a plázában akarsz villantani, akkor egy 45-ös PO valószínűleg alkalmasabb a feladatra, mint mondjuk egy Sub, de egy kamu rozé Big Bang mindkettőt kenterbe veri. :DDD :K

(#3816) WiZARD válasza g0n21 (#3814) üzenetére


WiZARD
addikt

Sajnos még mindig csak nézegetem, de egyszer eljön az én időm ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3817) squir


squir
aktív tag

1979 & 2006

(fotók: Kronometer.hu ;) )

(#3818) Mercutio_ válasza squir (#3817) üzenetére


Mercutio_
félisten

A régi jó dolgok.... :K :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3819) Tulku


Tulku
veterán

Kisdobos becsszó, hogy eltűnök egy időre és megnyugszom...azt hiszem megtaláltam a méretem és a színeim....már csak egy sárga 21-es bőrszíj hibádzik...bár ez a friss világosbarna zsözsé szíj sem kutya....

Szóval most Ő:

(#3820) rtivi válasza Tulku (#3819) üzenetére


rtivi
csendes tag

Hát azért nem kell eltűnnöd! Ez az óra is belefér a topikba. ;)

(#3821) pulutodurumo válasza rtivi (#3820) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Tényleg kár lenne eltűnnie, nincs más aki ilyen tempóban keresi az igazit. A sportág színes egyénisége. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3822) resool válasza Tulku (#3819) üzenetére


resool
aktív tag

Grat, pörgeted ezeket rendesen. Mikor jön a kövi ?:D

(#3823) Veron


Veron
őstag

Azt hiszem sikerült kitűzni a következő célt. Egyszer talán, valami kerek születésnapra. [link]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3824) Tulku válasza resool (#3822) üzenetére


Tulku
veterán

Most épp úgy érzem, hogy megtaláltam...de persze nem mentegetésből de bevezető posztom pont erről szólt, csak akkor senki nem hitt nekem...de most szerintem pár napra megnyugszom... :D

(#3825) phranxinatra válasza Tulku (#3819) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ehhez is gratula! (Remélem, azért mész tovább... :D)

(#3826) Tulku válasza phranxinatra (#3825) üzenetére


Tulku
veterán

Sértegettek...állandóan... :O

;]

[ Szerkesztve ]

(#3827) g0n21 válasza Tulku (#3826) üzenetére


g0n21
senior tag

Mint a zsiráf, tudod, szép, szép, de otthonra nem kéne... :DDD

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#3828) Macyke82 válasza Tulku (#3819) üzenetére


Macyke82
tag

Nagy kedvenc a JLC nálam is, de azért remélem tovább húzod a gázt, mint Rossi (46), és láthatjuk a következő tesót is. Egyébként grat hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3829) Tulku válasza g0n21 (#3827) üzenetére


Tulku
veterán

Én is ódzkodtam tőle, de kézen (nekem) teljesen más...én spec nem is veszem észre a 46-ot és külön örülök hogy nincs másodperc mutató...mondjuk nekem dátum se kéne...

Ezek a 41,5-es master compressor tokok pedig számomra a legizgalmasabbak, a folytatás már kevésbé tetszett anno (46-os böszmeségek...)...a ceramicban is a 44-es tok volt a hátrány számomra...

Kissé fiatalos, így rozzant vénember mivoltomhoz jobban passzol, frissít... :D

Nyilván tudom, hogy erősen rétegóra...majd esetleg egy régi GMT master...

(#3830) phranxinatra válasza Tulku (#3826) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Távol álljon tőlem! Nekem különben is meglehetősen beszűkült az ízlésem. :)

(#3831) Tulku válasza phranxinatra (#3830) üzenetére


Tulku
veterán

Azt hiszem, sokan szeretnének oly szűk mezsgyéken száguldozni :D

(#3832) tecsu


tecsu
addikt

Grand Seiko vs Rolex | Watchfinder & Co.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#3833) Sirati79


Sirati79
csendes tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy kinek mi a véleménye az új Oris Diverről. Konkrétan a 36 mm-es bronz lünettás sixty-five tetszett meg. Viszont kicsit sokallom az 500 ezret érte. Viszont, annyira nem vagyok otthon se az Oris táján, se a szerkezetekben. Ha esetleg vannak tapasztalatok, illetve szakmai meglátások, hogy ezt az árat megéri-e, azt megköszönöm.

(#3834) Lavie válasza Sirati79 (#3833) üzenetére


Lavie
tag

Sajnos több szól ellene, mint mellette, vagyis nem éri meg az árát. Sellita werket tokoz a gyár, ami olyan mint a hazárdjáték. Ezen kívül a 36mm túl kicsi számlappal rendelkezik, férfi kézen vicces egy ekkora búvár. Ebből a szempontból a 40mm még lehetne jó, de ott van még a fémcsat hiánya, ami a heritage mivolttal indokolható, attól még tartom, hogy ennyiért... illetve a később jelentkező rossz értéktartás. Szerintem.:-)

(#3835) g0n21 válasza Sirati79 (#3833) üzenetére


g0n21
senior tag

A noname bronztokosok mennek 2-300ezerért.
A 36-os búvár (!) pedig női méret kb.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#3836) @mriya@ válasza Lavie (#3834) üzenetére


@mriya@
őstag

Azért arra nagyon kíváncsi lennék, hogy a manapság betokozásra kerülő Sellita szerkezetek mennyire megbízhatatlanok.
És nem csak "másodkézből" származó információk alapján! :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#3837) ronin s8 válasza @mriya@ (#3836) üzenetére


ronin s8
senior tag

Eléggé...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#3838) Sirati79


Sirati79
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat. Ezek szerint a bronz ennyire "megdobja" az árat.
A szerkezet kapcsán bennem is volt bizonytalanság, csak úgy tudtam, hogy ETA már elég kevés órába kerül és nagyobb gyártók is használják a Sellitát. Gondoltam, akkor csak nem lehet vele gond. Ezek szerint van.
A méret engem nem zavar. Sőt. Viszonylag kicsi a csuklóm (16,5) és 38-asnál nagyobb óra már nekem nem is tetszik magamon. Persze ez teljesen szubjektív. Van aki meg mondjuk nem megy 40 mm-es óra alá, mert hogy az szerinte már nem elég férfias. Embere válogatja.
Még akkor nézegetek kicsit, meg gyűjtöm az infókat tovább. :)

(#3839) phranxinatra válasza Sirati79 (#3838) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Búvárból akkor is nagyon kicsi a 36-os.

(#3840) Sirati79 válasza phranxinatra (#3839) üzenetére


Sirati79
csendes tag

Köszönöm. Azért vásárlás előtt felpróbálnám, de valahogy én fordítva vagyok "bekötve". A kisebb méretű órákhoz vonzódok. Pontosabban a 36-38 méretűekhez. Volt 43,5 mm, 43 mm és 40 mm-es is (ilyen sorrendben), de mindegyiket nagynak találtam. A mostani 38-as teljesen jó, de volt 34 mm-es is és annak a mérete se zavart. Igaz utóbbi kettő közül egyik se búvár.

(#3841) g0n21 válasza Sirati79 (#3838) üzenetére


g0n21
senior tag

Gondoltam belinkelem a svájci óraipar történetéről szóló cikk harmadik részét, amiben a szerkezetekről és szerkezetgyártókról van szó.
A kezdeti időkben volt baj a sellitákkal, mostanában egyre kevesebb. Én is gondolkodom egy 40mm-es divers 65-ban, hiába sellita.

Az, hogy ronin sellitával szerelt IWC-je egy ipari hulladék, az szomorú dolog, én is hallottam elsőkézből rosszat Sellitáról, de az is korai gyártmány volt.

Egyébként a Sellita alvállalkozója volt nagyon sokáig az ETA-nak....

(#3840) Sirati79

Nézd meg a Rado 37-es búvárját is! Nemrég mutatták be.LINK

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#3842) 5-ös kezelő válasza Sirati79 (#3838) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Egyforma a csuklóméretünk kb. Búvárból a 42-es Monster is simán elmegy. Öltönyórából 36-os. Steinhart 39mm-es esetleg? Seiko snzg71 is felfekszik, 40,5-es. Erősen tokfül függő, nem csak átmérő.

(#3843) Macyke82 válasza g0n21 (#3841) üzenetére


Macyke82
tag

A szívemből szóltál Gonzi, teljesen egyetértek.
A Captain Cook-on pedig anno erősen elgondolkodtam én is, baromi szép óra, de kellene neki egy 39-40-es tok szerintem :K

(#3844) Tulku


Tulku
veterán

Rég jártam erre...

Nos ma kivéreztem...régi álom, blablabla...de ez tényleg az volt...és nagyon szép...
Ha az üvegét le lehetne szedni, egy ebéd beleférne, de ily tepsit így prezentálni másnál nem láttam még...

Meg aztán egyszer kell felhúzni egy héten...ugye :)

Nem azért nem veszek mást, mert már nem vagyok hülye, hanem azért mert valóban elillant a keret, most meg kell ülnöm...talán ezzel sikerül...

Rettenetes fényképezni, de megpróbálok majd szebbet ennél...mondjuk nem lesz nehéz...

Nos a PAM 00233

(#3845) phranxinatra válasza Tulku (#3844) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gratulálok! És mellé megmaradt a JLC is?

(#3846) Tulku válasza phranxinatra (#3845) üzenetére


Tulku
veterán

Áááá...Rossi elmotorozott...nagyon szép óra volt, de igen ritka és kevesen keresik emiatt...

(#3847) phranxinatra válasza Tulku (#3846) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Aha. :D PAM(ela) meddig marad?

(#3848) Mercutio_ válasza Tulku (#3846) üzenetére


Mercutio_
félisten

Durvábban tolod mint amikor a fotós cuccokra gerjedtél! ;] de az biztos, hogy tőled mindig jó dolgokhoz jutottak a vevők :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3849) Veron válasza Tulku (#3846) üzenetére


Veron
őstag

De ennek ellenére gyorsan elment, szóval csak kereste valaki. :)
Grat a PAMhoz de az Rossi előtti JLC volt a legmenőbb szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3850) Veron


Veron
őstag

Én is megmutatom akkor az új szerzeményt. Az egész egy üzenetváltással kezdődött Gonzival, utána kezdett érni a gondolat, hogy megveszem azt, amire 1.5 éve várok. Íme.
Remélem Gonzival nem beszélünk egyhamar autókról vagy jachtokról. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.