Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #97544192


#97544192
törölt tag

EVGA X58 SLI Classified Hydro Copper
E769

EVGA X58 Classified 4-Way SLI
E762

EVGA X58 SLI Classified
E760
E759

EVGA X58 SLI
E758

EVGA X58 SLI LE
E757

EVGA X58 SLI Micro
E756

Honlap

[ Módosította: Racecam ]

(#2) westlake


westlake
félisten

szerintem teljesen felesleges a masodik 12 voltos tapcsati a lapra.. a lenyegi feszultseg a 24 pines csatin megy at.. ez megint csak marketing_bullshit..

Play nice!

(#3) HSM válasza westlake (#2) üzenetére


HSM
félisten

"Igen, ez már nekem is tetszik.... :K :C Meg is kérik az árát... :U

Mondjuk olyan tápot még nem láttam, aminek kettő CPU-tápcsatija lett volna, vagy ebbe jó a VGA 12V csatija is? :F

Meg a DFI után picit picinek tűnik a PWM áramkör hűtője, de ha ekkorát tettek rá, akkor biztos elég, kíváncsi leszek a lapra nagyon....."

Hát érdekes dolog ez a dupla tápcsati, tényleg nem hinném, hogy szükség lenne rá, bár az én I7-esem simán tud 4Ghz-en 360W-os konnektorból mérhető fogyasztást produkálni, simán mindössze prime95-el terhelve, 1,312V feszen! :Y Ez akárhonnan nézem (alap, üres fogyi ~135W, alap tuning fogyi 170W, ugyanazzal a metódussal mérve...) legalább 200W a CPU étvágy (a tápkör minimális veszteségével együtt, persze)!
Bár nem hinném, hogy szükség lenne a másodikra, de lehet, hogy így stabilabb tápellátás érhető el... Vagy tényleg csak bullshit... Jó lenne tudni, szabvány szerint mekkora áramerősség mehet a 8-tűs 12V csatin... (Én 150W-ról tudok, darabonként... Ekkor viszont abszolút indokolt a második.... :K Nem minden tuningőrültnek van single-rail tápja.... ;] )
A proci tápjának nagyrésze amúgy tudtommal nem a 24 tűs, hanem a 12V-os különcsatin megy....

[ Szerkesztve ]

(#4) westlake válasza HSM (#3) üzenetére


westlake
félisten

egyszer majd ez is kimerem (ha lesz hozza megfelelo mennyisegu kedvem) ;)
en azt mondom, hogy az 24 pines tapcsati 2 darab 12 voltos, 5 darab 5 voltos, es 4 darab 3.3 voltos szalan merheto a fogyasztas nagyobb resze.. oszinten szolva engem jelenleg az ardekelne, hogy egy ilyen szabvanyos vezeteket maximum mennyire lehet terhelni (W)..

Play nice!

(#5) pigatt


pigatt
őstag

Ez a Classfied lap nagyon durva! :Y Lehet valahol itthon lapni???

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#6) P00By válasza pigatt (#5) üzenetére


P00By
nagyúr

Tényleg az :Y Még nem!

(#7) P00By


P00By
nagyúr

Mi a különbség a EVGA 132-BL-E758-A1 és a EVGA 132-BL-E758-TR x58-as alaplapok között? :U

(#8) keIdor válasza P00By (#7) üzenetére


keIdor
titán

Utóbbin már lehet, hogy az új X58 stepping lesz. Majd kiderül...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) P00By válasza keIdor (#8) üzenetére


P00By
nagyúr

Lehet kapni mind a kettőt, utóbbi 30 dollárral olcsóbb.

(#10) HSM


HSM
félisten

Kis elő-review: EVGA X58 Classified - First Look

[ Szerkesztve ]

(#11) westlake válasza westlake (#4) üzenetére


westlake
félisten

visszaterve a masodik 8 pines tapcsatira.. nem remlik, hogy valaha is olvastam volna olyan tapasztalatokat, hogy egy szenne terhelt gepnel (core i7 5ghz+, 2x gtx 295, 6 memoria modul) instabil lett volna a gep (nem az esetlegesen alulmeretezett tapteljesitmeny miatt), vagy akar melegedett volna a 8 pines tapcsati valamelyik vezeteke.. tudomasom szerint ha egy vezeteken tul nagy aram folyik at, akkor egyszeruen eleg ;) szoval meg mindig fenntartom abbeli velemenyemet, hogy a masodik 8 pines csatlakozas marketikng szarsag..
viszont ezek utan isten bizony ki fogom merni, hogy melyik vezeteken mennyi aram folyik at..

#7: holnap megkerdezem neked egy evga szakitol..

Play nice!

(#12) westlake


westlake
félisten

amugy is idoszerunek tartottam, hogy vegyek (megint) egy 1366-os lapot, ugyhogy valoszinuleg megvarom ezt az evga-t..

Play nice!

(#13) westlake válasza P00By (#7) üzenetére


westlake
félisten

a tr vegut elmeletileg 2 ev garral aruljak, de csak bulk (oem) kiszerelesben.. (zacskos alaplap+driver cd)

Play nice!

(#14) P00By válasza westlake (#13) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszönöm! :R

(#15) P00By válasza westlake (#13) üzenetére


P00By
nagyúr

...

[ Szerkesztve ]

(#16) westlake


westlake
félisten

ez evga.com-on kb. 5 perccig kaphato volt 10 darab class. ;) (ugy ertem, hogy kb. 5 perc alatt megrendeltek az osszeset)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#17) HSM válasza westlake (#16) üzenetére


HSM
félisten

Azért 10db nem nevezhető nagy mennyiségnek.... :P Nem vitték túlzásba a gyártását.... :C
Mondjuk én is 2 hetet kellett várnom az UD5-re, mert kb. egész európában nem volt, amikor megvettem volna, januárban....

[ Szerkesztve ]

(#18) #97544192 válasza westlake (#16) üzenetére


#97544192
törölt tag

:Y
#17: Na ja, de számoljunk egy kicsit... kb. 103k az alaplap. Akkor mennyit is hozott az EVGA-nak? :D
Azért azt a kis pénzt is nekem adhatnák, basszus. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) westlake


westlake
félisten

EVGA X58 SLI Classified is NOW IN STOCK, LIMITED QUANTITIES!!!

elegge ki van emelve, hogy limitalt darabszam.. kivancsi vagyok, hogy ilyen aron mennyire fogy el gyorsan a cucc

mod: jobban utananezve a dolognak sehol mashol nem lehet kapni a lapot, csak az evga.com-on.. lehet, hogy tenyleg csak kb. 30 darabot gyartottak belole

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#20) Thrawn válasza westlake (#19) üzenetére


Thrawn
félisten

Az első kör 20 perc alatt elfogyott, szerintem a második se fogja tovább húzni :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#21) X@b3e


X@b3e
addikt

Megjelenése és elrendezése nekem az XFX X58i lapját juttatja az eszembe, ami viszont sokkal kedvezőbb árfekvésű. Kíváncsi vagyok, mennyi kerül be belőle az országba, nem is tudom, van-e hivatalos EVGA disztri Mo-n.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#22) westlake válasza X@b3e (#21) üzenetére


westlake
félisten

ta helyzet a kovetkezo:
egyik lapot sem ismerem annyira, de azok az infok, amik eddig napvilagra kerultek az evga class. lapjarol, arra engednek kovetkeztetni, hogy ez a lap a best.. szerintem az xfx mobojat nem is lehet egy lapon emliteni ezzel a cuccal.. megint mas kerdes, hogy a 450$-os arat semmi nem indokolja, es annyival nem lehet jobb, mint a dfi ut lp x58-as lapja (300$).. akarhogy is nezzuk, ez pontosan 50%-al magasabb ar..

Play nice!

(#23) westlake válasza X@b3e (#21) üzenetére


westlake
félisten

azt elfelejtettem leirni, hogy magyar disztrije nincs az evga-nak, csak olyan nagykereskedes van, ahol minden evga cuccot forgalmaznak (es eleg jo kapcsolatban allnak az europai kepviselettel).. en probaltam erdeklodni a lap magyarorszagi megjeleneserol, de azt az infot kaptam, hogy az europai kontaktnak fogalma sincs, hogy mennyibe kerulne a lap, vagy hogy kapnak-e egyaltalan.. ha tenyleg annyira limitalt a darabszam (es ez nem csak a szokasos marketing szarsag), akkor felesleges az evga-nak "szetszorni" a lapokat, ugy is megveszik az osszeset az evga.com-on..

Play nice!

(#24) X@b3e válasza westlake (#22) üzenetére


X@b3e
addikt

Azt nem tudom, h miért ez a best, az ára alapján lehetne az is. Általában az ismeretlen, teszteletlen lapoktól mindig lehet remélni, hogy jobb lesz, de nem tartom túl valószínűnek, hogy egy DFI vagy Foxconn X58 lappal szemben +100MHz ram teljesítményt, vagy +2-300MHz cpu órajelet lehessen vele hozni, ami az ár alapján kb reális elvárás.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#25) westlake válasza X@b3e (#24) üzenetére


westlake
félisten

akkora tuningbeli kulonbseg persze, hogy nincs a lapok kozott, de ezt irtam is.. azt az arat semmi nem indokolja!.. termeszetesen atfogo osszehasonlitast csak akkor lehetne csinalni, ha valakinek lenne mindharom lapobol egy-egy darab, es kivesezne oket..

Play nice!

(#26) tome.jr válasza westlake (#22) üzenetére


tome.jr
addikt

Én is szemezek egy ilyen lappal, de a mostani infók alapján elég szansztalan hogy kis hazánkban hozzá lehetne jutni.

Azt viszont megerősítem hogy az XFX és az EVGA nem említhető egy lapon. Volt/van mindkettő a 790-es lapból és az EVGA-ban sokkal több a tuningpotenciál. :K Bár XFX-nek kisebb fesz is elég a stabil működéshez, de ha tuning akkor EVGA.

[ Szerkesztve ]

(#27) westlake válasza tome.jr (#26) üzenetére


westlake
félisten

velemenyem szerint csak amerikabol tudnal ilyet beszerezni (esetleg valamelyik europai orszagbol).. szerintem nem is lehet mar sokaig kapni, de nem kell csuggedni, ennyi penzert nem is baj, ha valaki lecsuszik rola.. legalabb vastagabb marad a penztarcaja.. egy 300$-os dfi-vel majdnem ugyanolyan jol jar..
en nem birtam ellenallni, es vettem egyet ;] (ha mar eddig kibirtam i7-es rendszer nelkul)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#28) Dashes


Dashes
őstag

(#29) westlake válasza Dashes (#28) üzenetére


westlake
félisten

hehe.. tehat szamozott peldanyok.. ebbol mondjuk nem kovetkezik, hogy limitalt szeria lenne.. foleg abbol kiindulva, hogy 4 szamjegyu lehet az azonosito..
"main motherbord"..lol ;)

Play nice!

(#30) tome.jr válasza westlake (#27) üzenetére


tome.jr
addikt

Core i7 engem se nagyon mozgat, de ha egy ilyet be tudnék szerezni akkor beruháznék a többi komponensre is. :K

(#31) Dashes válasza westlake (#29) üzenetére


Dashes
őstag

Az azonosító engem is meglepett.

Overview by EVGA
Briefing by Shamino
" EVGA's lead motherboard engineer Peter Tan "Shamino" "

(#32) P00By válasza Dashes (#31) üzenetére


P00By
nagyúr

Jó ez a tuning útmutató!

(#33) X@b3e válasza tome.jr (#26) üzenetére


X@b3e
addikt

Lehet, hogy így van, de csak azért, mert 790-es lapból volt mind a kettő, abszolut nem lehet következteni arra, hogy az X58 esetében melyiknél nagyobb a tuningpotenciál ;)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#34) westlake válasza X@b3e (#33) üzenetére


westlake
félisten

ez az evga lap felulmulhatatlan lesz.. egy xfx a nyomaba sem erhet :D

Play nice!

(#35) X@b3e válasza westlake (#34) üzenetére


X@b3e
addikt

Király. Én a párhuzamot amúgy az "alap" EVGA és az XFX között állítottam, nem a Classifieddel. A Classified a Foxconn Bloodrage koppintása :D ;]

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#36) westlake válasza X@b3e (#35) üzenetére


westlake
félisten

tudom mire ertetted.. lehet, hogy a br koppintasa, de akkor sokat javitottak rajta ;] en azt nem ertem, hogy a dfi/foxconn/asus/gigabyte miert nem ker maga melle egy shamino kategoriaju agyat, aki a segitsegukre lenne.. (bar az is lehet, hogy mar van nekik ;) )

Play nice!

(#37) keIdor válasza westlake (#36) üzenetére


keIdor
titán

Foxconn-nál tudtommal ott volt Shamino, csak most EVGA-s.:) Az ő keze volt benne az X48 BlackOps-ban asszem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) tome.jr válasza X@b3e (#33) üzenetére


tome.jr
addikt

A személyes tapasztalataim alapján megelőlegezem az EVGA fölényét minden lap tekintetében XFX-szel szemben. 780-asból is volt XFX lapon és az sem volt egy tuningbajnok. A 790-es XFX ennek a folytatása volt, +25-30 fsb-t tudtam vele összehozni. E8400 4200 Mhz fölé nem nagyon ment vele, viszont EVGA-ban 4400-4500 Mhz léggel easy.

[ Szerkesztve ]

(#39) rootkiller válasza tome.jr (#38) üzenetére


rootkiller
őstag

Kíváncsi leszek mit hozol ki vízzel az eVGA-ban min az E8400ból, mind az E2160ból. :D

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#40) rootkiller válasza X@b3e (#35) üzenetére


rootkiller
őstag

Csak ennek jobb az elrendezése, abba nem megy bele a 3way-SLI, viszont én az eVGA-ról lehagytam volna az integrált hangot, meg az IDE csatit, nálam az nem fér bele a csúcs deszka képébe.

Artengo TR 990 Pro

(#41) X@b3e válasza rootkiller (#39) üzenetére


X@b3e
addikt

Arra én is kíváncsi leszek, főleg az X58 lapban ;]
Amúgy az XFX és Foxi is támogatja a 3-way SLi-t.

westlake: Tényleg elkelne a többi gyártónál is hasonló, bár az, hogy ezek az együttműködések mennyire valósak, mármint hogy az érdemi munkában is részt vesznek a tagok, vagy csak a nevüket adják a dologhoz egy táska pénzért, azt nem lehet tudni. Mindenesetre a Foxconnál az XS-en az egyik tervező látogatja bőszen a lap topicjait, és nyújt segítséget.

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#42) rup1u5 válasza tome.jr (#30) üzenetére


rup1u5
nagyúr

keress meg ha kell egy. ;)
130-ért tudok hozatni beregisztrált 10év garival.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#43) tome.jr válasza rup1u5 (#42) üzenetére


tome.jr
addikt

Privi ment ;)

Rootkiller: XFX-be belemegy a 3 way SLI, 3 slot van a lapon. :K Viszont a bloodrage-be tényleg nem. :N

[ Szerkesztve ]

(#44) westlake válasza X@b3e (#41) üzenetére


westlake
félisten

hat igen.. az az igazi support, ha egy mernok "jar" a userek koze, es probal nekik segiteni.. igaz, hogy egy-ket gyartonak van hivatalos foruma (ahova elmeletileg jarkalnak tervezok), de szerintem ezek nem hatekonyak..
nem tudom eldonteni, hogy most az evga nem foglalkozik a bios upatde-el, vagy pedig meg nincs a laphoz.. a listaban csak a e758-as szeriahoz lehet biost talalni..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#45) HSM válasza westlake (#44) üzenetére


HSM
félisten

Az EVGA biztos hibátlan BIOS-okkal szállítja a lapot! :P Nem mint a többi gyártó a havonta jövő új BIOS-okkal.... ;]

Viccet félretéve, nem hinném, hogy ne lenne BIOS-support... Az azért elég vad lenne.... :Y

(#46) tome.jr válasza westlake (#44) üzenetére


tome.jr
addikt

Hogy mennyire hatékony az EVGA fóruma:

[részletes leirás a 790-es lapról]

Hol van ilyen PH-n? Sehol. :( Komolyan veszik ott a support-ot.

[ Szerkesztve ]

(#47) westlake válasza HSM (#45) üzenetére


westlake
félisten

nem azt mondtam, hogy nincs hozza support, hanem azt, hogy en az evga.com-on nem lehet a laphoz uj bios-t talalni.. pedig mar kint van egy hete a lap :D
persze nincs kizarva, hogy tokeletes bios-al loktek ki a piacra.. lattunk mar ilyet..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#48) tome.jr válasza westlake (#47) üzenetére


tome.jr
addikt

EVGA nem hiszem hogy ki merne adni használhatatlan vagy hibás BIOS-szal egy csúcskategóriás limitált szériás lapot. :(

(#49) P00By válasza tome.jr (#48) üzenetére


P00By
nagyúr

Eléggé meredek lenne... :U

(#50) tome.jr


tome.jr
addikt

Ha minden jól megy következő pénteken boldog tulajdonosa leszek egy Classified lapnak. :D

920 D0-t szánok bele, amíg nem lehet kapni addig csak simogatni tudom majd a lapot. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.